تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام چیست؟

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام یکی از پیشرفته ترین و موثرترین نوع تبلیغات در اینستاگرام است. تبلیغات اسپانسر اینستاگرام امکان جذابی که اینستاگرام برای صفحه‌های Business یا همان صفحات کسب و کار در نظر گرفته است. 
با انتخاب این گزینه پست مورد نظر شما در اینستاگرام با توجه به موقعیت مکانی، زبانی و پارامتر‌های تاثیرگذار دیگر نظیر جنسیت کاربر، رده سنی ، سیستم عامل تلفن همراه ، علاقه‌مندی و… به صورت وسیع برای کاربرانی که حتی دنبال کننده و فالوور شما نیستند منتشر خواهد شد .
اما تفاوت بارز این نوع تبلیغات در چیست؟
با توجه به این که اینستاگرام اجازه‌ی قرار دادن لینک در پست و مطالب منتشر شده را نمی دهد، در اسپانسر شما می توانید هر لینک دلخواهی اعم از لینک سایت، دانلود نرم افزار، صفحه خرید و … را انتشار دهید و جالب تر اینکه این امکان برای انواع پست از تصاویر گرفته تا ویدئو و استوری در دسترس کاربر خواهد بود .

 

چرا تبلیغات در اینستاگرام

با بیش‌تر از ۶۰۰ میلیون کاربر فعال، اینستاگرام برجسته‌ترین پلت فرم شبکه‌های اجتماعی است. با شنیدن این عدد متقاعد نشدید؟
خوب، فقط سال قبل، اینستاگرام اعلام کرد که ۵۰۰ میلیون کاربر از همه نقاط جهان دارد. رشد تقریباً ۵۰% ی کاربران اینستاگرام در یک سال، محبوبیت و پتانسیل آتی آن را بیشتر از هر چیز دیگری نشان می‌دهد.
به عبارت ساده، اینستاگرام به یک جامعه آنلاین بزرگ و متنوع با پتانسیل بازاریابی نامحدود تبدیل می‌شود. البته فیس بوک کاربرانی فعال‌تر از اینستاگرام دارد. تعداد افراد جامعه هدف ممکن است اولین چیزی که در تبلیغات کسب‌وکارهای کوچک موردتوجه قرار می‌گیرد نباشد. اگر شما می‌خواهید با موفقیت کسب‌وکار کوچکتان را ترقی دهید باید ابتدا داده‌های مرتبط با کسب‌وکارتان را جمع‌آوری کنید. مطابق با گزارش فورستر، اینستاگرام یک نوع از شبکه اجتماعی با نرخ سرگرمی ۴٫۲۱ است. این عدد بزرگی است! با توجه به اینکه نرخ سرگرمی فیس بوک و توئیتر به‌سختی حدود ۰٫۱ است.

مزایای تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

در اینجا مزایای واقعی تبلیغات در اینستاگرام آورده شده است.

  • بیشتر از ۷۰۰ میلیون کاربر در اینستاگرام وجود دارد و ارتباطات هنوز در حال رشد کردن است.
  • اینستاگرام و فیس بوک به هم متصل هستند؛ بنابراین راحت‌تر است که مخاطبانتان بر اساس اطلاعات فیس بوکشان وارد اینستاگرام شوند. همه وظایف بودجه‌بندی و برنامه‌ریزی، تنظیم و راه‌اندازی تبلیغاتتان از طریق فیس بوک انجام می‌شود؛ بنابراین نیاز نیست که از ابتدا شروع کنید و درباره اینستاگرام یاد بگیرید. یک‌بار از خواهر پلت فرم اینستاگرام برای بازاریابی و تبلیغات استفاده کنید.
  • تبلیغات اینستاگرام بدون آزار و اذیت هستند و احتمالاً کمتر مخاطبان هدفتان را آزار می‌دهند.
  • نرخ سرگرمی در اینستاگرام بالاتر از نرخ سرگرمی در هر پلت فرم دیگر شبکه اجتماعی است.
  • می‌توانید به‌راحتی SHOPIFY را باهم ادغام کنید و محصولاتتان را فورا بفروشید.
  • اینستاگرام موفقیت کمپین‌های خود را به را اساس آگاهی (awarness)، دیده شدن (reach) و فراخوانی (recall) و نه بر اساس تعداد لایک، کامنت و یا افزایش فالوور اندازه می‌گیرد. بیشتر مردم از گوشی‌های هوشمند برای خواندن روزنامه‌هایشان، انتشار پست بر روی فیس بوک یا گذاشتن پست در استوری و آپدیت شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. بیشتر گوشی‌های هوشمند دارای دوربین‌های باکیفیت هستند که می‌توانند با آن اسکرین شات بگیرند و فورا در اینستاگرام ارسال کنند. هر کس می‌تواند یک عکاس آماتور باشد. اینستاگرام بهترین کانال برای این نوع از رسانه‌ها هست، بیشتر کاربران موبایل دارای اکانت اینستاگرام هستند.
  • از نظر ROI و هزینه، اینستاگرام بهترین نتیجه را برمی‌گرداند. اینستاگرام تأثیرگذار است و زمان کمتری را نسبت به کانال‌های بازاریابی آنلاین می‌گیرد.
در ادامه بخوانید  ۱۰۱ روش استراتژی بازاریابی که حتماً باید بشناسید

چگونه کسب‌وکار کوچکمان را در اینستاگرام ترویج دهیم؟

هنگام راه‌اندازی یک کمپین در اینستاگرام چندین گزینه وجود دارد اما شما نیاز دارید که از همان ابتدا دقیقاً چیزی که می‌خواهید و هدفتان است را بدانید.
با خواندن مقالات آنلاین در مورد اینستاگرام و تبلیغ در آن تا می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.
می‌توانید انتخاب کنید کدام نوع از کمپین برای کسب‌وکارتان بهتر است. اساساً، ۲ متد تبلیغاتی روی اینستاگرام وجود دارد. رایگان و پولی

تبلیغات رایگان:
من مطمئنم بیشتر مردمی که این مقاله را می‌خوانند از اینستاگرام استفاده می‌کنند. اگر در حال حاضر یک اکانت شخصی دارید لازم است که یک اکانت جدید برای کسب‌وکارتان تنظیم کنید. اگر محصول می‌فروشید می‌توانید اینستاگرام، فیس بوک و Shopify را ادغام کنید و فورا محصولتان را به فالورهایتان بفروشید. تصاویر و ویدئوهای مرتبط با محصولتان ارسال کنید و نام برندتان را آنلاین بسازید و مشتریان و فالورهای بیشتری را جذب کنید. عکس‌هایتان باید هدفمند، جذاب و درعین‌حال باکیفیت باشند، اگر عکاس ماهری نیستید می‌توانید یک نفر را استخدام کنید که بتواند بهترین تصاویر را برای موفقیت ارائه دهد.

تبلیغات پولی یا همان تبلیغات اسپانسری (Sponsored) در اینستاگرام:
تبلیغات پولی سودآورترین روش تبلیغ در اینستاگرام است. اگر قبلاً در فیس بوک کسب‌وکارتان را تبلیغ کرده‌اید می‌دانید که چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنید. در اینجا انواع تبلیغاتی که شما می‌توانید در اینستاگرام ارسال کنید وجود دارد. البته چگونه می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید؟
سه نوع تبلیغات اصلی در اینستاگرام را می‌توانید برای شروع کمپین آنلاین انتخاب کنید.

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام عکس

شما می‌توانید محصولاتتان را به‌صورت آنلاین از طریق عکس‌های جذاب تبلیغ کنید. می‌توانید کسب‌وکارتان یا برندتان را برای مخاطبین گسترده یا فقط مشتریان ناحیه جغرافیایی خودتان هدف قرار دهید.

در ادامه بخوانید  تبلیغات گوگل ادوردز برای کسب و کارهای کوچک

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام ویدئویی

یک ویدئو تبلیغی ۶۰ ثانیه‌ای بسازید و برای مخاطبان هدفتان ارسال کنید. این روزها زمان محدود است و من پیشنهاد می‌کنم ویدئویی کوتاه بسازید. آن‌ها بیشترین توجه و پاسخ را از مشتریان بالقوه دریافت می‌کنند. تبلیغات عکسی بهترین انتخاب برای تبلیغ در اینستاگرام هستند. ویدئو اگر کوتاه باشد و انتقال ویروسی داشته باشد می‌تواند مؤثر باشد.

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام چرخشی (اسلایدی)

این نوع از تبلیغات که کاربران می‌توانند تصاویر بیشتری را ببینند و برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت رجوع کنند و اطلاعات بیشتری را به دست آورند بسیار مؤثر است. تبلیغات چرخشی مانند کمپین‌های ارتباطی بازاریابی می‌باشد زیرا اطلاعات زیادی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهند. هدف اصلی در این نوع تبلیغ این است که مخاطب به سایتتان مراجعه کند.

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام استوری

تبلیغ در استوری نوع جدیدی از تبلیغات در اینستاگرام است. با روزانه ۲۵۰ میلیون کاربر، یک‌راه مؤثر برای رشد برند شما است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید
نظرات شما حتما بررسی می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *