تبلیغات جیمیلی گوگل

تبلیغات جیمیلی گوگل

تبلیغات جیمیلی گوگل

روش های تبلیغات در گوگل بسیار گسترده و متنوع است. اما به تایید بسیاری از افراد عادی و کارشناسان، در بین تمام پلتفرم های ارتباطی، هیج چیز نمی­‌تواند جای لذت دریافت نامه­ای دست نوشته که به صندوق پستی خانه شما انداخته می‌شود، به خصوص از کسی که به آن علاقه دارید، را بگیرد. بنا به بسیاری از این دلایل اینچنینی، برندهای تجاری در صدد بوجود آوردن دوباره چنین احساسی در ذهن من و شما هستند. گاهی شاید خرید کردن لذت بخش باشد ولی گرفتن تخفیف ۲۰ درصدی از یک وسیله جدید آن هم فقط با یک نامه، احساس هیجان زیادی در ما ایجاد می‌­کند. تبلیغات جیمیلی گوگل می‌کوشد تا در بستری مدرن حس گرفتن یک نامه خوشحال کننده را در شما تحریک کند. تبلیغات جیمیلی گوگل می‌تواند در بین نوشته های خشک و بی روح سایر جیمیل ها، باعث یک لبخند روی لبان شما شود. به همین علت مطالب این پست را برای شما گرداوری کرده ایم.  هر انجه که شما برای تبلیغات جمیلی گوگل یا Gmail Ad نیاز دارید مرور خواهد شد تا بتوانید از یکی از محبوب ترین پلتفرم­های گوگل با ۲/۱ میلیارد کاربر استفاده لازم را ببرید.

تبلیغات جیمیلی گوگل یا Gmail Ads چیست؟

تبلیغات جیمیلی گوگل که تحت عنوان  «Gmail Sponsored Promotions» نیز شناخته می­شوند، در قسمت بالای Gmail Inbox ظاهر می شوند. این نوع پیام ها با یک علامت زرد رنگ مربعی شکل مشخص می­شوند که گویای تبلیغاتی بودن آنها است.

اکثر پیام های تبلیغاتی همانند پیام های معمولی بعد از کلیک کردن به صورت تمام صفحه به نمایش درمی­ایند.

هدف قرار دادن  یا هدف گیری (targeting) چگونه عمل می­‌کند؟

بیش از ۲/۱ میلیارد کاربر فعال هر ماه از Gmail استفاده می‌کنند، ولی گوگل چگونه این اطلاعات را جمع آوری می­کند؟ خب اینجا جاییست که موضوع کمی بحث برانگیز می­شود. گوگل ایمیل­ها را برای برخی کلمات کلیدی اسکن می­کرد ولی بعد متوجه شدند که این کار چندان ضرورتی ندارد. گوگل به سرعت از این مدل دور شد و در حال حاضر مشتریان را براساس داده ­های جمع آوری شده از یوتیوب، کروم و سایر سرویس­های خود هدف قرار می­دهد. دوران اسکن کردن به سرآمده است!

این اطلاعات این امکان را به تبلیغ کنندگان می­دهد تا مشتریان  بالقوه را بر اساس علاقه، عادت ها ، تفکر و… بیابند. در این وبلاگ به پوشش گزینه­ های targeting خواهیم پرداخت.

علت کارامد بودن Gmail Sponsored Promotions یا سرویس تبلیغات جیمیلی گوگل چیست؟

بزرگترین مزیت رقابتی گوگل توانایی آن برای هدف گیری افراد با تمایل خرید بالاست. در جستجوی گوگل، کلمات کلیدی خاص و طولانی نشان می­دهد که مشتری بررسی های خود را انجام داده و هم اکنون در حال ارزیابی بازار هستند. اگر شما شرایط یک معامله مطلوب را فراهم بیاورید بدون هیچ مشکلی برنده خواهید بود.

به عنوان مثال، کاربرانی که تب « promotions» را جستجو می­کنند، دچار عادت ذهنی خرج کردن پول هستند. تب promotions پر از کوپن­ها و معاملات موثر است. بنابراین افرادی که مکررا این تب را جستجو می­کنند آماده خریدن هستند.

مشخصات تبلیغات یا Gmail Specs

قبل از شروع طراحی تابلو خود باید به چند نکته توجه داشنه باشید. سه روش برای بهبود خلاقیت در تبلیغات جیمیلی گوگل شما وجود دارد.

 • از تصاویر stock که در AdWords  وجود دارد استفاد کنید
 • اجازه دهید که AdWords وب سایت شما را اسکن کند و محتویات مطلوب برای نمایش در تبلیغات شما را استخراج کند.
 • موارد مد نظر خودتان را در جدول مشخصات زیر بارگزاری نمایید.

 

مواردویژگی های ابعادی و محدودیت ها
لوگو(Logo)۱۴۴×۱۴۴- ۱۵۰ KB, 1:1 ratio square
نام تجاری  (Business Name)۲۰ کاراکتر ماکزیمم
عنوان (Headline)۲۵ کاراکتر ماکزیمم
توصیفات (Description)۹۰ کاراکتر ماکزیمم
نمایش URL   (Display URL)۲۵۵ کاراکتر
Final or Destination URLخالی
 توسعه تبلیغات:

 

عنوان(Headline)۲۵ کاراکتر
توصیفات(Description)۹۰ کارکتر
نام تجاری   (Business Name)۲۰ کارکتر
تماس(call)۱۵ کارکتر
تصویر لوگر۱۴۴×۱۴۴ px to 1200 x 1200; 1:1 ratio; 150 KB
تصویر marketingLandscape (1.91:1): 1200×۶۲۸ (۶۰۰x314px min)Square: 1200×۱۲۰۰ (۳۰۰x300px min)
تصویر سر صفحه۶۰۰x200px min; 1200x400px max

چگونه تبلیغات جیمیل را در AdWords قرار دهید؟

 • گوگل AdWords را بازکنید
 • روی Campaigns کلیک کنید
 • دکمه (+) را فشار دهید
 • یک هدف را برای مشخص کنید: sales،lead  یا website traffic .
 • همچنین یک هدف برای campaign  بعد ساخت campaign انتخاب نمایید
 • گزینه Display Campaign را انتخاب نمایید.
 • Gmail Campaign را انتخاب نمایید.

چگونه یک تبلیغات HTML سفارشی ایجاد کنید

شما می­توانید تبلیغات جیمیلی گوگلخود را سفارشی سازی کنید! پس از مدت ها کار بر روی جستجو تبلیغات، این موضوع می­تواند خوشایند باشد.

شما واقعا می­توانید تبلیغات جیمیلی گوگل خود را مانند یک صفحه منحصر به فرد که شامل CTA های چندگانه، ویدئو، تصاویر و دکمه ها است اصلاح کنید. اما قبل از شروع کار باید به برخی از دستورالعمل ها که به آنها اشاره شده توجه کنید.

 • فایل ها را در پوشه زیپ شده قرار داده و حجم ان کمتر از ۲۵/۱ مگابایت باشد.
 • حد اکثر می­تواند ۱۰۰ فایل داشته باشید.
 • بیشترین اندازه هر فایل حدود ۵۰۰ کیلوبایت است.
 • تنظیمات Gmail targeting

ادوردز های جدید گزینه ­های targeting مخاطبان را سه دسته تقسیم میکند:

 1. وابستگی ها (Affinity): علاقمندی و عادت های مخاطبان
 2. بازار و سفارشی سازی تمایلات(Custom intent) : زمینه جست وجوی فعالانه و برنامه های مخاطبین
 3. بازاریابی و مخاطبین مشابه(Similar Audiences): چگونگی برقراری ارتباط مخاطبین با کسب و کار شما

هدف گذاری بر اساس علایق و عادت ها

افراد را با علایق مشابه به تبلیغات خود هدف گیری کنید. برای مثال ، شما ممکن است افرادی را که علاقه مند به زیبایی و سلامت، مسافرت، دادو ستد های بانکی و مالی و یا خوانندگان اخبار  هستند را هدف گیری کنید. اگر انتخاب پیش فرض گوگل به اندازه کافی برای شما مناسب نبود می­توانید مخاطبان دلخواه خود را  که در موارد زیر به انها اشاره شده است هدف گیری کنید:

 • افرادی که کلمات مشابه تبلیغات شما را جستو جو کردند.
 • برنامه هایی دانلود کرده اند به تبلیغات شما مرتبط است.
 • به تبلیغات مشابه شما علاقه نشان دادند.
 • افرادی که وب سایت های مشابه به تبلیغات شما را جست وجو کردند.
 • هدف گزاری به کمک تمایلات

به خاطر داشته باشید که یکی از مزیت­های مهم گوگل نسبت به سایر پلتفرم­های تبلیغاتی توانایی آن در پیش­بینی احتمال خرید یک فرد است. AdWords می­تواند شما را در هدف قرار دادن مخاطبانی که کسب کار شما باعث کمک به آنها می­شود، راهنمایی کند.

مخاطبان در بازار

گوگل این اجازه را به شما می­دهد تا مخاطبان در بازار یا افرادی که به طور جدی به دنبال خرید محصولات شما هستند هدف قرار دهید.  این مشتریان اغلب محصولات مختلف را با هم مقایسه می­‌کنند و باید در نظر داشت که این مخاطبان بسیار با ارزش هستند چرا که همواره با کارت های اعتباری خود آماده خرید هستند.

سفارشی سازی تمایلات (custom intent)

اگرچه هدف قرار دادن کلمات کلیدی بسیار کارا و مفید هستند، ولی سفارشی سازی تمایلات از داده های حاصل از جستجو و کلیک کردن ها استفاده می­کند. گوگل اکنون سابقه جستجو در کروم، سیگنال­های یوتیوب و نرم افزار های نصب شده را نیز بکار می­گیرد. اگرچه Adwords ها به صورت خودکار سفارشی سازی را برای همه تبلیغات انجام میدهد. توجه کردن به این موارد برای رسیدن به مخاطبانی بیشتر و تاثیر بیشتر روی کسب و کار شما توصیه می­شود.

وقایع زندگی

همه افراد اتفاقات مهم زندگی خود را گرامی میدارند . خواه قبول شدن در دانشگاه مورد علاقه خود، جابجایی به یک محله کوچک، تقبل نگه داری از یک سگ خانگی یا هر اتفاقی که ممکن است پیش بیاید. اینگونه اتفاقات همواره زندگی ما را تحت تاثیر قرار می­دهد.

با هر لحظه مهم زندگی ، کسب و کارهایی وجود دارد که می­تواند به مردم کمک کند تا بیشتر از آن لحظه ها استفاده کنند. گوگل گزینه هایی را برای تبلیغات فرآهم آورده که می­توان افراد در این لحظات مهم هدف قرار دهید، در واقع گوگل به شما کمک می­کند بهترین افراد را در بهترین لحظه جذب خود کنید. چند نمونه از این حوادث که برای افراد ممکن است پیش بیاید در اینجا ذکر شده است.

? در مورد فارغ التحصیل  کالج

? اخیرا از کالج فارغ التحصیل شده اند

? در مورد ازدواج

? اخیرا ازدواج کرده اند

? در مورد نقل مکان

? به تازگی نقل مکان کرده اند.

کلمات کلیدی مخاطبان (audience keyword)

جست و جوی گوگل و تاریچه (History) وب سایت­ها اطلاعات بسیار مفیدی از کاربران در اختیار ما قرار می­دهد. به همین دلیل هدف قرار دادن کلمات کلیدی یکی از قوی­ترین گزینه های هدف گیری به شمار می‌­آید. با تعیین کلمات که می­خواهید مورد هدف گیری قرار دهید تبلیغات شما برای افرادی که به این کلمه کلید ها مرتبط هستند نمایش داده می­شود.

در زمان های گذشته کلمه کلید مخاطبین تنها راه هدف قرار دادن مخاطبان بوده است. با این حال عبارت های تبلیغات در گوگل به عنوان تجربه جدید با استفاده از سفارشی سازی هدف مخاطبین این کار را انجام می­دهد. گاهی اوقات ممکن است با پیغام “no ads serving” مواجعه شوید. در اینجا به چگونگی حل این مشکل اشاره شده است.

 • نوع campaign خود را انتخاب کنید.
 • روی تب keywords کلیک کنید.
 • کلمه کلید مخاطبان را پاک کنید(audience keyword)
 • یک گزینه اختیاری و بسیار موثر : انجام Macarena
 • افرادی را  هدف قرار دهید که از قبل با زمینه کسب کار شما تعامل داشته اند.

بازایابی در واقع هدف قرار دادن افرادی است که  پیشتر با موضوع یا وب سایت مرتبط با کسب و کار شما معاملات یا تعاملاتی داشته اند. شما ممکن است به بازدید کنندگان وب سایت، کاربران یوتیوب، کابران نرم افزارها، لیست مشتریان یا ترکیب دلخواه از همه انها متمرکز شوید. برای یک بازبینی سریع و کامل ، راهنمای بازاریابی سریع و آسان در ۶ گام را مطالعه کنید .

مخاطبین مشابه

اگر شما لیستی از مخاطبین را دارید، گوگل می­تواند شما را در یافتن مخاطبینی مشابه به لیست شما یاری کند. که به اینها اصطلاحا مخاطبین مشابه ( similar audience) گفته می­شود. اگر لیست قوی از مخاطبین را داشته باشید این روش بسیار موثر خواهد بود.

هدف قرار دادن ساختاری جمعیت (demographic targeting)

این روش رایج ترین نوع هدف قرار دادن، مخصوصا برای تبلیغ کنندگان سنتی می­باشد. شما می توانید با گروه سنی، جنسیت، وضعیت والدین، تحصیل، مالکیت خانه، وضعیت تاهل، شغل و درآمد خانوار (در بیشتر کشورها) مخاطبین را هدف قرار دهید.

مراقب هدف گیری های خودکار باشید (Automated targeting)

همانطور که گوگل به دنبال ساده سازی AdWords ها می­باشد، تاکید بسیار بر عملکرد خودکار آن دارند. زمانی که یک اگهی تبلیغاتی آماده نمایش است تنظیمات پیش فرض برای هدف گیری خودکار به عنوان ” conservative automation ” لحاظ شده است.

باید در نظر داشته باشید این گزینه برای تبلیغ ­کنندگان مبتدی مناسب است و شما باید تلاش کنید هدف گیری را از این حالت خارج کنید و مخاطبین خاص خود را شناسایی کنید. و همچنین اگر می­خواهید مشتری های بیشتری مانند مخاطبان فعلی خود را پیدا کنید، یاد بگیرید که چگونه یک مخاطب مشابه (similar audience) ایجاد کنید.

تبلیغات جیمیلی گوگل: نکات و بهترین روش ها

سه شاخص سنجش برای تبلیغات در گوگل به کمک عبارت ها یا همان adwords فراهم شده است: Gmail Forwards، Gmail Saves و Gmail Clicks to Website

 • برای بدست آوردن داده های کافی برای بهینه سازی، تبلیغات خود را به مدت ۳ ماه صورت نامحدود به صورت Ad Rotate قرار دهید.
 • ” Gmail Clicks to Website” یک شاخص بسیار مرتبط با میزان عملکرد تبلیغات شماست . باید درنظر داشته باشید که ad click ها شما را دچار سردرگمی نکند. چرا که “clicks” همه تبلیغات جیمیلی گوگل را  که باز می­شوند را میشمارد، که شامل ان مواردی که وب شما به صورت خودکار باز می­شود نیز خواهد بود.
 • در ایجاد خلاقیت در تبلیغات کم نگذارید. تصاویر چندگانه “multiple images” و ویدئو ها به زیبای ترکیب کنید.
 • نمره کیفیت در تبلیغات جیمیلی گوگل نیز وجود دارد ولی گوگل آن را به شما نشان نمیدهد. با این حال ، نرخ کلیک روی ایمیل شما یک شاخص بسیار قوی از میزان امتیاز تبلیغات شما است.
 • همه چیز را به دقت بررسی کنید .حتی اگر هدف گیرهای خودکار و گزینه های پیشنهاددهنده (bidding) به درستی کار میکنند، چندین بار آنها را چک کنید.

تبلیغ در گوگل چه با استفاده از تبلیغات جیمیلی گوگل و چه با استفاده از گوگل ادوردز آسان است. اما اگر می‌خواهید تبلیغات شما هدفمند و پربازده باشد، باید از کمک متخصصان تبلیغات کمک بگیرید. آژانس سالوک به عنوان متخصص تبلیغات در گوگل آماده است تا با ارائه مشاوره رایگان پیش از خرید کمپین تبلیغاتی و پشتیبانی تمام وقت از کمپین تبلیغات گوگلی شما از طریق اکانت مدیریت شده گوگل ادوردز ، بهترین سرویس تبلیغاتی را دراختیار شما قرار دهد.

در ادامه بخوانید  ۱۰۱ روش استراتژی بازاریابی که حتماً باید بشناسید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *