رفع ارور Minimize redirects یا تغییر مسیر در صفحات وب روشی هست که با استفاده از اون میتونید بازدید کننده‌های یک سایت رو از یک آدرس به آدرس دیگه هدایت کنید. به عنوان نمونه شما صفحه‌ای با نام site.com/first-page دارید و حالا تصمیم گرفتید که کسانی که به این صفحه وارد میشن رو به صفحه site.com/second-page منتقل کنید. این انتقال دادن‌ها به صفحات مختلف در عین حال که از نظر بهینه کردن سایت مفید هستند، میتوانند گاها باعث ایجاد مشکل شده و بخاطر زیاد بودن تعداد ریدایرکت‌ها سایت رو با مشکل کندی سرعت مواجه بکنند. که با بررسی سرعت سایت در جی تی متریکس به این مسئله برخورد خواهید کرد، و رفع ارور Minimize redirects را خواهید آموخت .

رفع ارور Minimize redirects:

وقتی بازدیدکننده وارد صفحه اول سایت می شود ، مرورگر شروع میکند به ارسال درخواست و به طبع سرور هم پاسخ مناسب رو داده و فایل‌های مختلف رو برای لود این صفحه ارسال میکند. یک جایی به این درخواست میرسه که بهش دستور داده شده بازدیدکننده رو از این صفحه باید به صفحه دوم منتقل کند. در نتیجه این کار را انجام می دهد و وقتی این حالت پیش می آید دوباره یک سری درخواست دیگر به سرور ارسال می شود و سرور هم برای پاسخ دادن به مرورگر شروع به پاسخ دادن میکند تا صفحه دوم رو برای کاربر به صورت کامل ارسال کند. مشکل دقیقا زمانی شروع می شود که سرور به درخواستی می رسد که باید صفحه رو منتقل کند. در این هنگام که کاربر از صفحه اول به دوم ریدایرکت می شود، یک سری درخواست از سرور درخواست می شود که در صورت بالا بودن تعداد لینک‌های ریدایرکت در یک سایت یا حتی یک صفحه، باعث بالا رفتن تعداد درخواست HTTP شده و در نهایت با کندی در سرعت لود سایت مواجه خواهید شد.

در ادامه بخوانید  بررسی ۵ مورد از برترین ترفندهای سئو در سال ۲۰۱۷

چگونگی کنترل تغییر مسیر و رفع ارور Minimize redirects

رفع ارور Minimize redirects : این امکان به استفاده شما و دلیل شما برای ریدایرکت صفحات به یکدیگر بستگی دارد. باید کلیه صفحاتی که ریدایرکت می شوند را در سایت پیدا کنید. سپس بررسی کنید و ببینید که دلیل این تغییر مسیر چیست ، یک اشتباه بسیار رایجی که رخ میده در همون حالت استفاده از SSL یا WWW در سایت‌ها است که در ویدئوی آموزشی آنرا بررسی می‌کنیم.

اشتباه رایج تو این مسئله اینه که اول میان و کاربر رو به آدرس سایت با https هدایت می‌کنند و بعدش به آدرس سایت با www که همین مسئله باعث میشه چند بار یک کاربر رو ریدایرکت کنید. انتخاب درست اینه که برای یک بار بیاین و مستقیما کاربر رو به HTTPS://www یا  HTTPS:// منتقل کنید. تنها هدف شما باید این باشد که این تغییر مسیرهای پی در پی رو فقط به یک بار محدود کنید، البته فقط برای زمانی که به آن واقعا نیاز دارید.

[wp-review id=”14582″]