Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix

رفع ارور Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix

شما احتمالا این هشدار را در رابطه با سایت خود و یا هر سایت دیگری که در حال بهبود سرعت لود آن هستید در GTMetrix یا یک سرویس مشابه مشاهده کرده اید. این اخطار به شرح زیر است:

“منابع زیر محتوی یکسان هستند، اما از URL های مختلف استفاده می شود. برای صرفه جویی در ۱ درخواست (ها) این منابع را از یک نشانی اینترنتی سازگار بگذارید. ۶۷۴B ”

The following resources have identical contents, but are served from different URLs. Serve these resources from a consistent URL to save 1 request(s) and 4.2KiB.

این آموزش به همراه فایل آموزشی تصویری به شما در درک مسئله و حل آن کمک خواهد کرد.

چرا Serve Resources from a Consistent URL اتفاق می افتد؟

چگونه منابع را از یک URL متداول به اشتراک بگذاریم؟

منابع موجود در URL های مختلف، سرعت بارگذاری صفحات شما را کاهش می دهند و منعکس کننده SEO می شود.

وب سایت ها از منابعی مانند تصاویر، CSS و فایل های JS برای ارائه تجربه کاربر دلخواه، از جمله طرح و قابلیت استفاده می کنند. هر یک از این منابع توسط مرورگر فراخوانی می شود، هر زمان که کاربر به صفحه وب مرتبط با آنها دسترسی پیدا کند. این یک درخواست HTTP است.

در اغلب موارد، هر منبع از یک URL واحد پاسخ دریافت میکند و فقط یک درخواست HTTP دارد. گاهی اوقات، با این حال، یک منبع از طریق نام های میزبان یا دامنه های مختلف در دسترس است. در نتیجه، هر بار که صفحه بارگذاری می شود، منابع چندین بار فراخوانی و بارگیری از هر URL فردی می شوند و این باعث می شود که صفحه بارگیری شود، که تاثیر مستقیم بر روی سئو سایت SEO دارد.

Serve-Resources-from-a-Consistent-URL

ارائه منابع مشابه از URL های مختلف اغلب اتفاق می افتد، زمانی که چنین منابع بین دو یا چند زیردامنه یا زیرشاخه های یک وب سایت یا بین وب سایت های مختلف مرتبط به اشتراک گذاشته می شوند. گاهی اوقات این مسئله همچنین می تواند توسط دو یا چند افزونه با استفاده از همان کتابخانه ها یا منابع خارجی بوجود آید، . در موارد دیگر، این نتیجه یک تغییر مسیر نادرست است. در نهایت، این می تواند یک نتیجه از تنظیمات نادرست در تنظیمات CDN شما یا یک مشکل در موضوع شما باشد.

در چنین مواردی، منابع تکراری می شوند. از آنجا که همان منبع در دو URL مختلف در دسترس است، هر بار که صفحه توسط یک کاربر فراخوانی شود ، درخواست تماس اضافی HTTP برای تماس با منبع مورد نیاز است. اگر در دامنه های مرتبط جداگانه میزبانی می شود، جستجوی DNS اضافی نیز فعال می شود.

درخواست HTTP اضافی صفحات شما را کاهش می دهد، زیرا آنچه واقعا اتفاق می افتد، این است که منبع در هر جلسه دوبار بارگیری می شود.

رفع ارور Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix و چگونگی به اشتراک گذاری منابع از یک URL :

چهار موقعیت شایع وجود دارد که منجر به تکرار منابع و ایجاد ارور Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix

می شود:

زمانی که یک وب سایت دارای نسخه HTTP و HTTPS یا نسخه WWW و یا Naked Domain ( دامنه ای که در ابتدای آن www نداشته باشد، به اصطلاح دامنه عریان (Naked Domain) )  نام دارد است؛ هنگامی که منابع a.mywebsite.com و b.mywebsite.com به اشتراک گذاشته می شوند؛ زمانی که افزونه ۱ و افزونه ۲ از همان منابع استفاده می کنند؛ و هنگامی که منابع در یک CDN میزبانی می شوند و از طریق CDN و سرور اصلی قابل دسترسی هستند.

حرکت برای رفع ارور Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix :

در اغلب موارد ارور Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix ، موضوع با URL های متناقض ناشی از منابع، مانند تصاویر، به اشتراک گذاشته شده توسط چند دامنه متعدد و یا سایت های مرتبط است.

در ادامه بخوانید  رفع ارور Optimize images

به عنوان مثال، اگر وب سایت mywebsite.com یک تصویر را با subite.mywebsite.com زیرساخت سایت به اشتراک بگذارد، می توانید با دو مسیر زیر در یک فایل به پایان برسید:

/media/image.png

/subsite/media/image.png

این باعث عدم تطابق و باعث درخواست هر یک از HTTP هر بار درخواست صفحه والد می شود.

برای حل مشکل Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix ، شما باید از یک نام سرور به یک فایل درخواست بزنید. به این معناست که به جای میزبانی همان پرونده در webshite و زیرگروه آن، همانطور که در مثال بالا، شما باید آن را به عنوان مثال، mywebsite.com میزبانی کنید و از subite.mywebsite.com به آن پیوند دهید.

این راه حل همچنین برای دامنه های جداگانه نیز کار می کند و هنگامی که آنها مرتبط هستند، کاربرد دارد. هر چند که در هر زمان یک جستجوی DNS اضافی نیاز است، مزایای ذخیره سازی آن را ارزشمند می سازد.

بازنویسی جهت رفع ارور Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix

گاهی اوقات با استفاده از CDN برای سرعت بخشیدن به سایت شما نیز می توانید چندین منبع تکراری را ایجاد کنید. در چنین مواردی، مسائل به این دلیل است که تم یا پلاگین های شما منابع استاتیک را مدیریت می کند. معمولا، با ایجاد یک نام C یا از طریق یک افزونه، با ویرایش URL های منابع استاتیک دستی تمام فایلهای رسانه ای خود را به CDN منتقل می کنید.

در حالی که این کار بی وقفه بیشتر زمان می برد، ممکن است اتفاق بیفتد که تم یا پلاگین شما برخی از فایل ها مانند آرم سایت را به کد سایت و خارج از کتابخانه رسانه می کشد. به این ترتیب، شما با یک فایل به پایان رسید، از CDN (نسخه کتابخانه رسانه) و از دامنه شما (فایل به تنظیمات موضوع) کشیده شده است.

اگر این مورد بود، شما باید مسیر فایل را در فایل های تم خود تغییر دهید تا به فایل روی CDN اشاره کنید. شما می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید (بهینه نیست). با وجود اینکه این می تواند از تم به موضوع متفاوت باشد، در اغلب موارد شما می توانید تنظیمات لوگو را در فایل با نام header.php پیدا کنید.

خط کد را پیدا کنید، مسیر را به سمت فایل لوگو تعریف کنید و آن را ویرایش کنید تا URL با منبع CDN شما مطابقت داشته باشد.  تغییرات اعمال شده را در فایل های چیلد تم خود نیز اعمال کنید.

Serve-Resources-from-a-Consistent-URL-در-GTmetrix

بهترین راه برای اطمینان از این که تمام URL ها در فایل های مختلف، در صفحات و در پایگاه داده سازگار هستند  استفاده از افزونه

Better Search Replace به عنوان  جایگزین است . دلیل آن این است که همه مطالب را به کار می گیرد و عبارت کلیدی شما را جایگزین می کند (عبارت کلیدی شما می توانندبسیار باشند).لطفا URL کامل مسیر را به منبع تکراری (یک منبع در یک زمان) وارد کنید! اگر شما نتوانستید مسیر کامل را به منابع خاص اضافه کنید، خطر تغییر تمام پیوندهای سایت شما را به وجود می آورد، و باعث خرابی آن می شود!

تغییر مسیر جهت رفع ارور Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix

اگر سایت شما هم در www.mysite.com و هم در mysite.com در دسترس باشد یا در دو آدرس متفاوت از سایت شما میزبانی می کند، این به راحتی می تواند به منابع تکراری منجر شود. با وجود اینکه شما ممکن است دلایل عملی برای ساخت سایت خود را به این شیوه داشته باشید، در واقع شما دو وب سایت را به پایان رسانده اید: یک میزبان در ریشه دامنه و یک میزبانی در زیر دامنه وب. به عنوان یک نتیجه از داشتن دو وب سایت که به شدت در ارتباط هستند، احتمال این است که شما با منابع تکراری در نهایت به پایان خواهد رسید.

در ادامه بخوانید  آموزش استفاده از GTmetrix

در مورد وب سایت های کپی شده، از شما خواسته می شود یک نسخه دلخواه را انتخاب کنید و پیاده سازی ۳۰۱ هدایت را انجام دهید. با استفاده از ۳۰۱ redirects در سراسر سایت، موتورهای جستجو و مرورگر ها به موتورهای جستجو و مرورگر ها دستور می دهند تمام نسخه های دیگر (آنها به صورت دائمی نقل مکان شده) را پر کنند و به طور مستقیم به نسخه ترجیحی صفحات و منابع بروید.

این تنها راه مطمئن Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix است و در همان زمان بهترین کار برای SEO است.

اگر مطمئن نیستید که آیا نسخه ترجیحی باید حفظ شود یا اینکه وبسایت شما هنوز در حال توسعه و تغییر است، می توانید با استفاده از ۳۰۲ هدایت، به محتوای مورد نظر را اشاره کنید. ۳۰۲ نشان می دهد که منابع موقتا منتقل شده اند.

مهم نیست کدام روش را انتخاب می کنید، شما حداقل – به طور موقت – مسئله را با URL های متداول حل می کنید. هر دو هدایت ۳۰۱ و ۳۰۲ لینک آب را به صفحه مقصد منتقل می کنند.

تگ کانینیکال و رفع ارور Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix :

شما همچنین می توانید با تطبیق تگ های کانونی، منابع را تحکیم کنید. این به خصوص در تجارت الکترونیک و یا تنظیمات مشابه مفید است، جایی که یک منبع به چند صفحه با استفاده از دسته ها یا ویژگی های مختلف اشاره می شود.

برچسب های Canonical هرگز نباید اولین انتخاب شما باشند، تا زمانی که می توانید ۳۰۱ یا ۳۰۲ redirects را اجرا کنید. آنها یک راه حل واقعی برای این مشکل نیستند. دلیل این است که آنها واقعا حضور منابع تکراری را حذف نمی کنند. آنها به سادگی موتورهای جستجو را ترجیح می دهند ترجیح می دهند نسخه خاصی از محتوا را داشته باشند. با این حال شما می توانید از آنها در همه موارد استفاده کنید، در صورتی که ۳۰۱ یا ۳۰۲ redirects اعمال نمی شود.

شما با اضافه کردن لینک به منابع مورد نظر با ویژگی rel = canonical در کد نسخه یکسان یکسان، تگ های کانونیکال را اجرا می کنید. rel = canonical را می توان در همان دامنه ها استفاده کرد.

اگر شما نمی توانید به طور دستی کد صفحات خود را ویرایش کنید، از یک پلاگین را کمک بگیرید ، مانند Yoast SEO (نسخه اصلی)، که مدیریت آسان rel = canonical را پیشنهاد می دهد.

پلاگین ها و رفع ارور Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix :

گاهی اوقات ما  هشدار serve resources from a consistent URL  که دریافت می کنیم  نتیجه عملکرد پلاگین های متعددی است که استفاده کرده ایم و یا یک افزونه تنهاباعث ایجاد این ارور شده است مانند رشته (?dshd=343 یا مشابه این ارور) که دو پلاگین layerslider و layeredpopups  در این آموزش بسیار تاثیر گذار بودند .

در مورد پلاگین ها یی که گفته شده به دلیل اینکه ما ممکن دسترسی به اصلاح بازنویسی کد آنها و  رفع ارور Serve Resources from a Consistent URL  نداشته باشیم مجبور می شویم پلاگین ها را غیر فعال کنیم دلیل آن هم این است که منابع آنها از جای دیگری بار گذاری می شوند .

برای پی بردن به این مشکل که آیا ارور Serve Resources from a Consistent URL  از پلاگینها است یا خیر با فعال یا غیر فعال کردن آنها در وردپرس می توانیم به آن پی ببریم.

در مورد افزونه هایی که رشته ها را به URL اضافه می کنند، این کار را امتحان کنید تا رشته های پرس و جو را از منابع استاتیک حذف و ارور Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix بر طرف شود  .

[wp-review id=”14509″]