چرا بسیاری از وب سایت ها شبیه به هم هستند؟ و چگونه مطمئن شوید که مال شما منحصر به فرد است.

چرا بسیاری از وب سایت ها شبیه به هم هستند؟ و چگونه مطمئن شوید که مال شما منحصر به فرد است.

از نظر ذهنی، می توان گفت که امروزه بسیاری از وب سایت ها انواع مشابهی دارند. چرا اینطور است؟ و آیا چیز خوبی است یا بد؟ بیایید به آن نگاه کنیم.

با پلتفرم‌هایی که به راحتی قابل دسترسی هستند (۳۷٪ وب‌سایت‌ها از وردپرس استفاده می‌کنند) و فراوانی قالب‌های رایگان و تصاویر استوک، این جای تعجب نیست. هر کسی می تواند یک سایت با ظاهر مناسب ایجاد کند، به شرطی که صبر و حوصله داشته باشد و کمی زمان در اختیار داشته باشد. علاوه بر این، به لطف همین الگوها، این سایت ها می توانند تجربه کاربری نسبتا خوبی را ارائه دهند. آن‌ها از سیستم‌های ناوبری، طرح‌های رنگی، و طرح‌بندی به خوبی توسعه‌یافته استفاده می‌کنند، و همان چیزی است که بازدیدکنندگان وب قبلاً به آن عادت کرده‌اند. به طور طبیعی، کسب و کارها و طراحان به طور یکسان از آنچه کار می کند انتخاب می کنند و وب سایت هایی ایجاد می کنند که از روندهای رایجی پیروی می کنند که مردم می شناسند و دوست دارند.

بنابراین، مدت زیادی است که طراحان متوجه شده اند که وب سایت ها به طور فزاینده ای مشابه به نظر می رسند. و وقتی به طرح های کافی نگاه می کنید، به نظر می رسد چیزی در آن وجود دارد.

با این وجود، برای طولانی ترین زمان، تحقیقات تجربی بسیار کمی در مورد این موضوع انجام شده بود.

این در ماه مه ۲۰۲۰ تغییر کرد، زمانی که The Conversation مقاله‌ای با عنوان بله، وب‌سایت‌ها واقعاً شروع به شبیه‌تر شدن کردند که توسط دانش آموز سام گوری با مطالعه بیش از ۱۰۰۰۰ سایت، تیم Goree به این نتیجه رسیدند که وب‌سایت‌ها در واقع شروع به شبیه‌سازی کرده‌اند.

web-design-contact

آنها ادعاهای خود را با تعریف دقیق شباهت و شناسایی سه نقطه ای که همه صفحات وب را می توان در آنها مقایسه کرد، تأیید کردند. اینها شامل طرح رنگ، طرح‌بندی و ویژگی‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی بود. در این مقاله، آنها اشاره کردند که از سال ۲۰۱۰، ویژگی های طراحی وب به طور فزاینده ای یکنواخت می شوند، حتی اگر کد پشت آنها متنوع تر می شد.

اما این برای طراحان و صاحبان مشاغل چه معنایی دارد؟ آیا آنها باید سعی کنند برجسته شوند؟ یا مزایایی برای تطبیق وجود دارد؟

مسئله این است که ممکن است پاسخ قطعی و با پشتوانه علمی برای این سؤالات وجود نداشته باشد – و مطمئناً پاسخی که برای همه کارساز باشد، وجود نداشته باشد.

بنابراین، به جای پیروی کورکورانه از هر توصیه طراحی وب سایت، سازمان ها باید تمام جنبه های وب سایت خود را در رابطه با نحوه ارائه خدمات به کسب و کار بررسی کنند.

در نهایت، سوال این نیست که آیا باید از فونت، طرح بندی یا پالت رنگ خاصی استفاده کنید. در عوض، این است که چگونه آن عناصر به تبدیل و تجربه کاربر کمک می کنند، چگونه برند شما را نشان می دهند، و چگونه شما را در رابطه با رقبا نشان می دهند.

در پایان روز، شما باید بدون به خطر انداختن قابلیت استفاده، متمایز شوید – یک عمل متعادل کننده ظریف که برای کامل شدن آن زمان می برد.

 

تکلیف همه وب سایت های شبیه بهم چیست؟

افزایش شباهت‌های وب‌سایت ممکن است به گرایش‌های کلی زیبایی‌شناختی نسبت داده شود که در همه اشکال بیان خلاق یافت می‌شود.

در طول ۲۵ سال گذشته، با گسترش گسترده استفاده از اینترنت، چندین روند طراحی وجود داشته است که توسط اکثر توسعه دهندگان رعایت شده است. در واقع، بر اساس ظاهر بصری، کارشناسان توانستند چهار دوره طراحی برجسته جهانی را به وضوح تعریف کنند. اینها ابتدایی، آشوب، شکل‌دهنده و تراکم نام‌گذاری شدند. وب ۱.۰ نمونه ای از دوره ابتدایی است که ظاهری متمایز و پر متن داشت. به روشی مشابه، وب سایت های امروزی نیز از روندهای زیبایی شناختی خاصی پیروی می کنند.

در سال ۲۰۰۰، دو رسانه محبوب، CNN و نیویورک تایمز، هر دو به انتخاب های طراحی مشابهی پایبند بودند. این منطقی است، به خصوص اگر دو عامل اصلی را در نظر بگیریم. اول از همه، در طول این مدت، هنوز محدودیت‌های فنی شدیدی در رابطه با کارهایی که می‌توان بر روی اینترنت انجام داد وجود داشت. از سوی دیگر، تمرکز این دو منبع یکسان بود: هدف آنها ارائه راهی برای خواندن اخبار آنلاین به بازدیدکنندگان وب بود.

اما، اگرچه ممکن است انتظار داشته باشیم که پیشرفت تکنولوژی راه را برای اصالت بیشتر باز کند، تصاویر امروزی خلاف این را ثابت می کنند. اگرچه این دو شرکت به شدت برای پیروی از استانداردهای معاصر به روز شده اند، اما امروزه این دو شرکت همچنان از طرح بندی های نسبتاً مشابهی در وب سایت های خود استفاده می کنند، جدا از چند تغییر در استفاده از رنگ و تایپوگرافی.

دلیل این شباهت ها ممکن است فقط در تمایل هنرمندان به پیروی از قوانین خاص آن دوره پنهان شود. اما هنگام بحث از یکنواختی و اصالت، شناسایی دوره های زیبایی شناختی (یا تکنولوژیکی) طراحی وب کافی نیست. برای داشتن درک قوی از چگونگی پیدایش و چگونگی تکامل آنها، باید ویژگی های دقیقی را شناسایی کنیم که به راحتی با یکدیگر مقایسه شوند. در این رابطه، چیزی که تیم Goree دریافتند این بود که سه نشانگر کلیدی طراحی وب وجود دارد:

منوهای ناوبری

طعم های بصری

ترکیب رسانه

با گذشت زمان، مطابق با روندهای فعلی تکنولوژیکی و زیبایی شناختی، ظاهر آنها تغییر می کند. می‌توانیم استدلال کنیم که با پذیرش فناوری‌های جدید یا ایجاد عادات جدید در مورد نحوه استفاده از وب، آنها همچنان تغییر خواهند کرد.

عامل دیگری که به شباهت‌هایی که در سایت‌ها می‌بینیم کمک می‌کند، در دسترس بودن رو به رشد راهنماها و دوره‌های طراحی وب است که اغلب در پیشنهاداتشان یکنواخت ( غیراصلی) هستند. در نهایت، نتیجه این بهترین راهنماها، تمایل فزاینده ای برای انتخاب عناصر بصری و کاربردی مشابه است که به آرامی اما مطمئناً وب را به مکانی عجیب و غریب تبدیل می کند.

حتی بازیکنان بزرگ، که بودجه طراحی قابل توجهی دارند، تمایل به انتخاب های زیبایی شناختی تقریباً یکسان دارند. کار می کند و خوب به نظر می رسد، پس چرا ریسک تغییر چیزها را داریم؟ کافی است به نمونه های زیر نگاهی بیندازید، یکی توسط AirBnb و دیگری توسط onefinestay. به استثنای منوهای ناوبری، صفحات اصلی این دو شرکت بسیار شبیه به هم هستند.

چرا پیروی از قوانین طراحی چیز خوبی است

البته، دنبال کردن روندها لزوما چیز بدی نیست.

با رعایت نکات گسترده، طراحان در حال ایجاد فضاهای آنلاین هستند که از قبل برای کاربران احساس آشنایی می کنند. در تئوری، این امر سازگاری را کاهش می دهد، زیرا کاربران مجبور نیستند زمان خود را برای عادت کردن به ویژگی های عملکردی وب سایت تلف کنند.

به عنوان مثال، برای وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک، یک روش استاندارد است که نماد سبد خرید را در گوشه سمت راست بالا قرار دهند. هنگامی که کاربران می خواهند بررسی کنند و پرداختی را انجام دهند، به طور خودکار به آن بخش از صفحه نگاه می کنند.

علاوه بر این، این فقط عادات کاربر نیست که باعث تشابهات طراحی وب سایت می شود. تحقیقات روان‌شناختی نشان می‌دهد که آشنایی با رابط کاربری نقش مهم‌تری در علاقه کاربران به وب‌سایت/محصول دارد.

با توجه به اثر نوردهی صرف، این طبیعت انسان است که چیزهایی را که ما اغلب در معرض آنها قرار می‌دهیم دوست داشته باشد – و این به طور قابل توجهی با تصاویری که می‌گیریم کار می‌کند. بنابراین جای تعجب نیست که از نظر بیولوژیکی، انسان‌ها واقعاً طراحی وب را ترجیح می‌دهند. یعنی از جهاتی برای ما شناخته شده است.

سپس دوباره، مزایای یکنواختی در طراحی وب فقط روانی نیست. از منظر فنی، گرایش رو به رشد به استفاده از عناصر مشابه منجر به دسترسی بیشتر وب برای کاربران کم بینا شد. ابزارها و دستورالعمل هایی مانند WCAG و WAVE به توسعه دهندگان این امکان را داده اند تا وب سایت هایی ایجاد کنند که استفاده از آنها راحت تر باشد. این نه تنها به کسانی که مشکلات بینایی دارند، بلکه به افراد مسن نیز می رسد.

 

چه زمانی یکنواختی تبدیل به یک نقطه ضعف می شود؟

در حالی که مزایای زیادی برای یکنواختی طراحی وب وجود دارد، معایبی نیز وجود دارد.

اولین چیزی که وقتی همه وب سایت ها شبیه یکدیگر هستند اتفاق می افتد این است که سرزندگی اینترنت کاهش می یابد. بر اساس گزارش سلامت اینترنت ۲۰۱۸، یکی از زمینه های اصلی که اینترنت در آن کمبود دارد، تنوع است. نه تنها کاربران عمدتاً سفیدپوست و مرد هستند، بلکه کسانی که صفحات را طراحی و توسعه می دهند نیز هستند. نتیجه چنین یکسانی به این معنی است که الزامات و دیدگاه های گروه های به حاشیه رانده شده اغلب نادیده گرفته می شود.

علاوه بر این، همان گزارش توجه را به این واقعیت جلب می کند که شرکت های بزرگ مانند گوگل می توانند استانداردهای جهانی را اعمال کنند که ممکن است برای بازیکنان کوچک قابل دسترسی باشد یا نباشد. در نتیجه، همان شرکت های بزرگ قدرت سانسور اطلاعات یا استفاده از اینترنت را برای برنامه های خود به دست می آورند.

اما حتی اگر این واقعیت را نادیده بگیریم که یکنواختی ممکن است منجر به حاشیه‌سازی و مسائل امنیتی شود، باز هم باید به مسئله برندسازی توجه کرد.

برای هر شرکتی که تلاش می کند در دنیای تجارت امروزی راه یابد، برندسازی نقش مهمی در دستیابی و جذب مخاطبان هدف آن دارد. و در حالی که برندسازی تنها به طراحی متکی نیست، خوب است به یاد داشته باشید که برداشت های اولیه عمدتاً بر روی داده های بصری ساخته می شوند. همه چیز در مورد ایجاد یک هویت بصری قوی و منحصر به فرد و شخصیت برند است. این بدان معناست که هر عنصر در صفحه اصلی یک شرکت باید در تعریف ارزش‌ها، مأموریت و پیشنهاد آن شرکت نقش داشته باشد. اکنون، اگر همه وب‌سایت‌ها تمایل دارند شبیه به هم به نظر برسند، جدا شدن از رقبا را دشوارتر می‌کند.

 

چرا اصالت مهم است؟

خوب، این ساده است. یک هویت بصری قوی فقط یک انتخاب تصادفی طراحی نیست. این کارت تلفن یک برند است. با ظاهری منحصر به فرد، هر برندی می تواند:

به راحتی قابل تشخیص باشید (به طاق های طلایی مک دونالد فکر کنید)

پاسخ احساسی را از مخاطبان هدف خود می گیرند (مثلاً تبلیغات کریسمس کوکا کولا)

حضور یکنواخت در تمام فعالیت‌های آنلاین و آفلاین داشته باشید (فرانچایزها این کار را به‌خوبی انجام می‌دهند، با مکان‌هایی که در سراسر جهان تجربیات تقریباً یکسانی ارائه می‌دهند)

تبادل ارزش ها و ماموریت ها (به عنوان مثال، از وب سایت Organic Valley مشخص است که آنها در مورد چه چیزی هستند)

بنابراین، آشکار می‌شود که پیروی از برخی قوانین طراحی می‌تواند از نظر تجربه کاربری مزیتی برای برندها ایجاد کند. با این حال، بدون توسعه عناصر منحصر به فرد کافی در حضور آنها (آنلاین و آفلاین)، دستیابی به برندسازی قوی تقریبا غیرممکن می شود.

 

بهترین شیوه های متداول طراحی وب که باید به آن پایبند باشید

قبل از اینکه به فکر راه‌هایی برای متمایز شدن باشید، مهم است که از رایج‌ترین ویژگی‌های طراحی وب مشابه آگاه باشید. قبل از اینکه بتوانید قوانین را زیر پا بگذارید، باید قوانین را درک کنید. ده نکته زیر نشان دهنده بهترین شیوه های طراحی وب است که توسط کارشناسان طراحی و منابع آنلاین توصیه شده است.

دلایل پیاده سازی این ویژگی ها در اکثر وب سایت ها متفاوت است. از یک طرف، برخی از آنها به عنوان پاسخی به رفتار رایج کاربران هنگام مشاهده صفحات تبدیل به یک روش استاندارد شدند. داده‌هایی که از این موارد پشتیبانی می‌کنند یا از طریق نقشه‌های حرارتی یا آزمایش تقسیم یافت شدند.

از سوی دیگر، از آنجایی که طراحان وب شروع به بررسی تحقیقات روانشناختی برای مطالعه رفتار مصرف کننده برای سرنخ ها کردند، سایر اقدامات رایج شد. اگر نشان داده شود که نوع خاصی از زبان قدرت قانع‌کننده قوی‌تری دارد (مانند کلماتی که در CTA استفاده می‌شود)، به احتمال زیاد در طراحی وب پیاده‌سازی می‌شود.

در نهایت، برخی از توصیه‌ها بر شهود زیبایی‌شناختی و همچنین حقایق ساده دسترسی تکیه دارند. به هر حال، مطالعه تجربی لازم نیست تا کسی متوجه شود که خواندن متن سبز روی پس‌زمینه قرمز دشوار است.

برای طراحی وب خوب و کاربر محور، لزوماً مجبور نیستید تک تک این قوانین را رعایت کنید. اما درک اینکه چرا آنها مهم هستند ممکن است بینش لازم را برای انتخاب درست برای نیازهای برندتان به شما بدهد.

 

 1. قرار دادن لوگو

اکثریت قریب به اتفاق وب سایت ها یک لوگوی قابل کلیک را در گوشه بالا سمت چپ قرار می دهند. حتی پربازدیدترین وب سایت های جهان نیز از این استاندارد پیروی می کنند. دلیل آن نسبتاً ساده است. در دنیای غرب که به زبان های هند و اروپایی صحبت می شود، مردم از چپ به راست می خوانند. این به رفتار آنلاین آنها نیز ترجمه می شود. به طور کلی، آنها تمایل دارند به سمت گوشه سمت چپ بالای صفحه جذب شوند. با قرار دادن لوگو در این قسمت، طراحان گرافیک بر عادات بازدیدکنندگان وب تکیه می کنند و از آنها برای نمایش اطلاعاتی که معتقدند بیشترین اهمیت را دارند، استفاده می کنند.

 1. ناوبری

وقتی صحبت از سهولت کاربران در کاوش محتوای یک وب سایت می شود، یک منوی ناوبری به خوبی ساخته شده نقش مهمی ایفا می کند. اکثر متخصصان موافق هستند که بهترین روش استفاده از سبک‌های تثبیت شده است که قبلاً برای کاربران آشنا هستند – به این معنی که منحنی یادگیری کوتاه (یا وجود ندارد).

ساده ترین این راه حل ها نوار پیمایش افقی است که در ۸۸ درصد وب سایت ها استفاده می شود. البته، چند گزینه محبوب دیگر نیز وجود دارد، معمولاً منوی چسبنده، پیمایش نوار کناری، منوی همبرگر و کشویی.

 1. تصاویر بخش قهرمان

به طور پیش فرض، برجسته ترین بخش یک وب سایت برای اهداف برندینگ رزرو شده است. این بدان معنی است که بخش قهرمان، همانطور که اغلب به آن اشاره می شود، معمولاً دارای یک تصویر چشمگیر است. در حال حاضر، چیزی که در مورد این تصاویر بصری وجود دارد این است که آنها لزوماً نباید محصول یا خدمات برند را نشان دهند. با پیروی از توصیه هایی برای جلب توجه بخش، طراحان ممکن است تصاویری را انتخاب کنند که با یک محصول ارتباطی ندارد یا به عکاسی استوک بپردازند. برای بسیاری، این رویکرد کارساز خواهد بود، اما این خطر را نیز دارد که بسیار شبیه به وب سایت های دیگر باشد.

 1. تایپوگرافی

توافق بر این است که فونت مورد استفاده در هر وب سایتی باید خوانا باشد، به همین دلیل است که استفاده از تایپوگرافی بزرگ و پررنگ که به اندازه کافی با پس زمینه تضاد داشته باشد، یک روش استاندارد است. بهترین فونت برای استفاده در وب سایت ها فونت های امن وب هستند.

 1. دکمه های CTA

یکی از عوامل اصلی تبدیل وب سایت، دکمه های فراخوان برای اقدام، توجه زیادی را از سوی توسعه دهندگان و طراحان به خود جلب می کند. به طور کلی، توصیه این است که CTAها باید بسیار قابل مشاهده باشند، از متن کوتاه و افعال آموزشی استفاده کنند، احساس فوریت ایجاد کنند و بازدیدکنندگان وب را با ضمایر اول شخص یا دوم شخص مورد خطاب قرار دهند.

علاوه بر این، به دلیل اهمیت آنها، بسیاری از طراحان انتخاب می کنند که CTA های خود را در سراسر یک صفحه وب تکرار کنند، همانطور که در صفحه اصلی CubeFunder مشاهده می شود. در اینجا، دکمه در قسمت hero، در گوشه بالا سمت راست، و بعد از هر بخش مزایا نشان داده شده است، با این هدف که تبدیل آن را تا حد امکان برای کاربر آسان کند.

 1. چیدمان

بر اساس داده های نقشه حرارتی، اکثر کاربران وب سایت ها را به یکی از سه روش مرور می کنند که الگوی F رایج ترین است. صفحات محصول اغلب از این روش پیروی می کنند، با تصاویر در گوشه بالا سمت چپ و متن در سمت راست آنها، که به نقاط گلوله تقسیم می شوند. شاید بهترین مثال از این مورد از آمازون باشد، جایی که همه صفحات از این نوع طرح‌بندی پیروی می‌کنند، با این فرض که بازدیدکنندگان ابتدا به تصویر نگاه می‌کنند، سپس به خواندن (یا به احتمال زیاد) متن ادامه می‌دهند.

 1. فضای سفید

اکثر منابع استفاده از فضای منفی در طراحی وب را توصیه می کنند. از نقطه نظر طراحی، این به خلاقان اجازه می دهد تا کنتراست مورد نیاز بین پس زمینه، عناصر بصری و دکمه های CTA را بدست آورند. طراحی وب مینیمالیستی این اصول را حتی فراتر می برد. هدف آن حذف تمام حواس‌پرتی‌ها و تمرکز بر ارائه یک تجربه کاربری ساده است.

 1. طرح های رنگی

در حالی که شواهد بسیار کمی برای اثبات اینکه روانشناسی می‌تواند واکنش کاربر به رنگ‌ها را پیش‌بینی کند، وجود دارد، بسیاری از منابع استفاده از رنگ‌های خاص (مانند آبی، سبز، قرمز یا نارنجی) را بر اساس ترجیحات افراد پیشنهاد می‌کنند. همانطور که در  Mithium نشان داده شده است، دیدن طرح هایی که از CTA های سبز یا نارنجی استفاده می کنند غیر معمول نیست.

 1. سرعت بارگذاری صفحه

“Think with Google” گزارش می دهد که وقتی سرعت بارگذاری صفحه به بالای ۳ ثانیه می رود، نرخ پرش قابل توجهی افزایش می یابد. از آنجایی که طراحان و توسعه‌دهندگان می‌خواهند به هر قیمتی از جهش اجتناب کنند، به احتمال زیاد عناصر صفحه را به خاطر دستیابی به سرعت بارگذاری سریع‌تر قربانی می‌کنند. در نتیجه، بیشتر صفحات تمایل دارند تعداد عناصر مشابهی داشته باشند.

 1. بهینه سازی موبایل

بیش از ۵۰ درصد از کل ترافیک اینترنت در سال ۲۰۱۹ از دستگاه های تلفن همراه بوده است. این یک شاخص واضح است که طراحی وب باید با در نظر گرفتن صفحه نمایش های کوچکتر توسعه یابد. ابزارهایی مانند Bootstrap دستیابی به این امر را آسان‌تر کرده‌اند. با این حال، متأسفانه، اولین موبایل ممکن است طراحان را محدود کند، عمدتاً به دلیل اینکه مجبورند به شبکه‌ها بچسبند تا وب‌سایت‌ها واکنش‌گرا باشند.

 

چه زمانی و چگونه از میان جمعیت متمایز شوید

مطمئناً، طراحان می‌توانند آزادی هنری را فدای دستورالعمل‌ها و شیوه‌هایی کنند که نرخ تبدیل بالاتری را وعده می‌دهند. اما در نهایت، آن نوع یکنواختی تنها به کسالت منجر می شود. فقط تصور کنید که اگر همه دکمه‌های CTA خود را به رنگ قرمز تغییر دهند، بر اساس یک آزمایش که نشان می‌دهد این رنگ ۲۱ درصد مؤثرتر از سبز است.

چه یک کارآفرین یا یک طراح باشید، مطمئن شوید که سؤالات درستی می‌پرسید. داشتن بینش در مورد شیوه های طراحی وب که منجر به نتایج می شود، شروع خوبی است. دنبال کردن آنها حتی بهتر است. اما قربانی کردن منحصر به فرد بودن در این فرآیند، در نهایت، یک تصمیم خود خرابکارانه است.

اگر به دنبال این هستید که وب سایت خود را منحصر به فرد کنید، در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید استعداد خود را اضافه کنید.

 

 1. خودتان باشید

بیش از هر چیز دیگری، وب سایت شما باید هویت برند شما را به نمایش بگذارد. باید در هر جنبه ای از سایت شما، از هدر تا پاورقی، ادغام شود. تصاویر بصری را انتخاب کنید که نشان دهنده شخصیت شما باشد، حتی اگر با کاری که سایرین در صنعت شما انجام می دهند متفاوت باشند، و برای معرفی خود به بازدیدکنندگان وقت بگذارید.

افزودن بخش‌های درباره ما و ملاقات با تیم، مانند مثال بالا توسط مایک بارنز، این فرصت عالی را به شما می‌دهد تا بگویید چه کسی هستید و از چه چیزی دفاع می‌کنید. به این ترتیب، بدون نیاز به مقابله با پیامدهای مدیریت ضعیف انتظارات، شانس بیشتری برای جذب مشتری مناسب خواهید داشت.

 

 1. مخاطبان خود را به نمایش بگذارید

اگر تحقیقات خود را به خوبی انجام داده باشید، درک خوبی از مخاطبان هدف خود خواهید داشت. یکی از راه های برجسته شدن این است که آن مخاطب را بخشی از برند خود کنید.

از استفاده از اثبات اجتماعی نترسید. بررسی ها به خوبی کار می کنند، اما محتوا حتی بهتر عمل می کند. چیزی به سادگی اضافه کردن محتوای تولید شده توسط کاربر به صفحه اصلی خود، همانطور که در اینجا توسط Zoma انجام می شود، می تواند برند شما را نسبت به رقبا برتری دهد. به خصوص به این دلیل که از همان عکس‌های استوک عمومی که دیگران در وب می‌گذارند استفاده نخواهید کرد.

 1. با رسانه آزمایش کنید

شما می خواهید مخاطبان شما با محتوای وب سایت شما درگیر شوند، بنابراین ببینید آیا می توانید از عناصری استفاده کنید که باعث ایجاد تعامل می شود یا خیر. از ویدیو و انیمیشن استفاده کنید و نه تنها درآمد را افزایش می دهید، بلکه فرصتی بی نظیر برای نمایش محصولات خود خواهید داشت. همچنین می‌توانید عکس‌ها و ویدیوها را نادیده بگیرید و تصاویر خلاقانه وب‌سایت را انتخاب کنید تا پیام خود را به خانه هدایت کنید.

 1. رنگ واقعی خود را نشان دهید

اگرچه روانشناسی رنگ می تواند بینش هایی را در مورد نحوه واکنش افراد به رنگ های خاص ارائه دهد، اما احساس نکنید که مجبورید به یک طرح رنگ پایبند باشید فقط به این دلیل که در یک صنعت یا جایگاه خاص هستید. در عوض، با استفاده از رنگ‌های نام تجاری که هویت برند شما را ارتقا می‌دهند، طراحی‌های وب هماهنگ ایجاد کنید، در حالی که به شما کمک می‌کند از رقبای خود متمایز شوید. به این فکر کنید که پپسی و کوکا کولا چگونه از طرح های رنگی بسیار متمایز استفاده می کنند، حتی اگر محصولات آنها نسبتاً مشابه باشند.

 1. بینش بدهید

یکی از بهترین راه‌ها برای استفاده از طراحی وب برای متمایز کردن خود از رقبا، ارائه چیزهای اضافی است. یک بخش منابع مانند آنچه در زیر توسط Aura ارائه شده است به مشتریان کمک می کند تا ارزش افزوده داشته باشند. این یکی از راه های مطمئن برای جلب توجه آنها و همچنین تبدیل وب سایت شما به خودی خود به ابزاری غیرقابل جایگزین است.

 1. کپی کنید

علاوه بر ارائه اطلاعات، کپی در وب سایت شما باید با هویت بصری شما هماهنگ باشد. مطمئن شوید که با برند شما صادق است. اگر تصاویری رنگارنگ و سرگرم کننده را انتخاب کرده اید، از زبان رسمی و گیرا استفاده نکنید. اصیل باشید، از کلیشه ها دوری کنید و همیشه به دنبال راه هایی برای ارائه بیشتر باشید.

 1. UX

آخرین اما نه کم اهمیت، طراحی وب برجسته از تبدیل پشتیبانی می کند و منحنی یادگیری کوتاهی دارد. اما این بدان معنا نیست که نوآوری را محدود می کند. یکی از بهترین راه‌ها برای متمایز شدن از رقبا این است که به کاربران خود یک تجربه کاربری استثنایی بدهید – حتی اگر به معنای انجام کاری باشد که قبلاً انجام نشده است.

برای مثال فستیکت را در نظر بگیرید. چیزی که در ابتدا به عنوان یک وب سایت برای خرید بلیط جشنواره آغاز شد، به یک منبع واحد برای همه خدمات مرتبط با جشنواره، از جمله اقامت و حمل و نقل تبدیل شد.

 

طراحی وب منحصر به فرد: آیا باید به قوانین پایبند باشید یا کارهای خود را انجام دهید؟

اگر همیشه پاسخ‌های درست را داشته باشیم، زندگی بسیار آسان‌تر می‌شود. همین امر در مورد طراحی وب اصلی نیز صدق می کند. چیزی به نام توصیه جهانی وجود ندارد که بتوانید در سایت خود اعمال کنید. در پایان، هر کسی که فرمول قطعی در مورد اینکه آیا باید استاندارد یا اصلی را به شما ارائه دهد – البته به جز تیم مورد اعتماد طراحان شما، به شما آسیب می رساند.

به این موضوع فکر کنید: از یک نوازنده نمی‌خواهید استفاده از کلید C-Major را صرفاً به دلیل محبوبیت آن متوقف کند، درست است؟ فقط به این دلیل که یک عنصر معمولاً استفاده می شود به این معنی نیست که نمی تواند به یک اثر هنری اصلی کمک کند. موتزارت عاشق استفاده از کلیدهای اصلی بود. آیا این باعث می شود آهنگ های او خسته کننده، غیر اختراعی یا بد باشد؟ قطعا نه. باز هم، پیروی کورکورانه از روندها نیز راه حل نیست.

پس چگونه می دانید چه کاری انجام دهید؟ در پایان، ماموریت شما این است که به دنبال تعادل باشید. هنگام ایجاد هر اثر هنری، که قطعاً یک وب سایت عالی می تواند باشد، ابتدا می خواهید اصول اولیه را یاد بگیرید. شما باید دقیقاً بدانید که چگونه یک جزئیات فنی را پیاده سازی کنید و چگونه روش های استاندارد را به نفع خود انجام دهید. هنگامی که به خوبی از آن ها استفاده کردید، می توانید راه هایی برای انحراف از آن استانداردها بیابید، بدون اینکه تجربه کاربری را قربانی کنید. البته، شما می‌خواهید انتخاب‌هایی برای طراحی داشته باشید که از برندسازی شرکت شما پشتیبانی کند، مأموریت و ارزش‌های آن را منتقل کند و برای مخاطبان هدف شما جذاب باشد.

اگر فقط کارهایی را که دیگران انجام می دهند دنبال کنید، در خطر تبدیل شدن به یک برند بیادماندنی دیگر هستید. اما، اگر توانستید راهی برای انجام کاری نوآورانه بیابید، حتی اگر فقط یک پالت رنگی سرگرم کننده باشد، و همچنان سطح بالایی از قابلیت استفاده از وب سایت را حفظ کنید – خوب، در این صورت، کارها را درست انجام می دهید.

منبع

عملگرهای مناسب : راهنمای ناوبری عالی وب سایت

عملگرهای مناسب : راهنمای ناوبری عالی وب سایت

پشت هر برند بزرگ یک وب سایت خوب طراحی شده است. یک نفر مهم باید این را گفته باشد … درست است؟ برای برند شما حیاتی است که طراحی در دسترس و با استفاده آسان داشته باشد و اولین قدم آن ایجاد ناوبری وب سایت قاتل است. به ما این امکان را بدهید که از ناوبری دیجیتال موفق نقشه برداری کنیم، از جمله سرنخ های طراحی مورد علاقه ما برای حفظ برند شما در مسیر درست.

ناوبری،  مثل نقشه ها و قایق ها؟

 

به نوعی بله. در اصطلاح طراحی وب، “ناوبری” به روشی اطلاق می شود که کاربر در وب سایت شما سفر می کند. با ایجاد سلسله مراتبی از اطلاعات، ایجاد منوی عالی و اطمینان از اینکه کاربر زمان آسانی برای رسیدن به جایی که باید برود دارد، شروع می شود.

طراحی هوشمند ناوبری وب سایت برای موفقیت یک برند به عنوان یک کل ضروری است. ناوبری به کاربر کمک می کند تا محتوای وب سایت شما را درک کند و آنها را در جایی که می خواهید نگه می دارد – در وب سایت شما و نه دیگران. به یاد داشته باشید: ناوبری یک فکر بعدی نیست. وقتی صحبت از کل فرآیند طراحی می شود، ناوبری باید از همان ابتدا مورد توجه قرار گیرد.

web-design-contact

اهمیت ناوبری وب سایت

فرض کنید یک مشتری بالقوه در حال خرید کفش دویدن است، بنابراین به یک وب‌سایت تجارت الکترونیکی می‌رسند که لباس و تجهیزات ورزشی می‌فروشد. اکنون، مشتری باید راه خود را از صفحه فرود تا انتخاب کفش دویدن پیدا کند و منوی ناوبری است که او را در جهت درست هدایت کند. در حالت ایده آل، این فرآیند ساده است و به سرعت اتفاق می افتد.

اگر این سفر یکپارچه نباشد، به این معنی است که ناوبری ضعیف طراحی شده است و وب سایت به طور کلی بلافاصله احساس می کند که درهم و غیر حرفه ای است. اتفاقی که در ادامه می‌افتد این است که مشتری ناامید می‌شود و از این طراحی ناکارآمد استفاده می‌کند تا کیفیت خدمات و/یا محصولات واقعی برند لباس ورزشی را منعکس کند. در نهایت، احتمالاً به این معنی است که آنها به سمت یکی از رقبای سایت می روند و در فروش ضرر می کنند.

صفحه اصلی را به عنوان نقطه A در نظر بگیرید، سپس محتوای هر صفحه فرود بعدی نقطه B است. ناوبری وب سایت با طراحی خوب کاربر را به روشی سریع و شهودی از نقطه A به نقطه B می‌برد و این هدف نهایی شماست!

 

اصول اولیه ناوبری وب سایت

بیایید با برخی از اصول اولیه ناوبری وب سایت خوب شروع کنیم: سلسله مراتب منطقی، سادگی و تطبیق پذیری.

 

سلسله مراتب

ایجاد یک منوی ناوبری خوب طراحی شده با فهرست کردن سلسله مراتبی از اطلاعات برای برچسب های منو شروع می شود. فرض کنید برند شما یک شرکت حقوقی است. منوی پیمایش احتمالاً باید حوزه قانونی را که روی آن تمرکز می کنید، تیم وکلای شما، برخی از اظهارات مشتری و اطلاعات تماس شما را برجسته کند. همه چیز را فهرست کنید و سعی کنید برای همه چیز در منوی خود برچسب های منطقی، سریع و قابل درک ایجاد کنید. به عنوان مثال، “اطلاعات تماس ما” کمی خفه به نظر می رسد، در حالی که “تماس با ما” جذاب و دوستانه است (همچنین چندین کاراکتر را برای شما ذخیره می کند که آزادی طراحی بیشتری را فراهم می کند).

 

سادگی

کمتر، بیشتر است. با محدود کردن گزینه های منو و ساده نگه داشتن موارد، پیام شما به وضوح و بدون نویز غیرضروری منتقل می شود. شما نیازی به ۲۰ گزینه نمایش داده شده در منوی پیمایش خود ندارید. به اولویت بندی اطلاعات فکر کنید، سپس بدون سر و صدای زیاد آن را مشخص کنید. به یاد داشته باشید: سادگی باید از همان ابتدا عاملی در همه برنامه ریزی های شما باشد.

 

تطبیق پذیری

طراحی وب ریسپانسیو مفهومی است که تضمین می کند یک وب سایت بدون توجه به پلتفرمی که روی آن مشاهده می شود (کامپیوتر، آی پد، تلفن و غیره) تجربه کاربری یکسانی را ارائه می دهد. بهترین ناوبری وب سایت همه کاره است و طراحی واکنشگرا از تطبیق پذیری پشتیبانی می کند. مهم نیست که کاربر چگونه به منوی ناوبری شما دسترسی پیدا می کند، تجربه باید یکسان باشد. به این فکر کنید که به‌جای اینکه لپ‌تاپ‌هایمان در دسترس باشد، چقدر از تلفن‌هایمان برای دسترسی به یک وب‌سایت استفاده می‌کنیم. وقتی یک وب سایت به خوبی روی گوشی کار نمی کند، از نظر تجربه کاربر و درک برند بسیار خسته کننده و آزاردهنده است.

انواع ناوبری وب سایت

یکی دیگر از جنبه های مهم هنگام در نظر گرفتن تطبیق پذیری، سبک بصری خود منوی ناوبری است. بیایید به ۳ گزینه محبوب نگاه کنیم: همبرگر، کشویی و پیمایش پاورقی.

 

منوهای همبرگری

اخیراً منوی همبرگر محبوبیت پیدا کرده است. این تکنیک در نگاه اول منوی ناوبری را پنهان می کند، سپس به کاربر اجازه می دهد تا با انتخاب نماد همبرگر، منو را گسترش دهد. طراحی وب سایت ۳۴۵ Systems یک مثال محکم از این است که چگونه منوی همبرگر می تواند باعث شود یک وب سایت کمتر به هم ریخته به نظر برسد و برای پیمایش بصری تر به نظر برسد.

 

منوهای کشویی

وب‌سایت پوما (و اکثر سایت‌های تجارت الکترونیکی بزرگ، برای آن موضوع) از سبک ناوبری کشویی استفاده می‌کند. زیبایی ناوبری کشویی این است که می توانید اطلاعات زیادی را در یک فضای فشرده به اشتراک بگذارید. با این سبک، آن را کوتاه نگه دارید و متوجه شوید که چگونه هیچ گزینه منویی بیش از دو کلمه نیست.

 

پیمایش پاورقی

و در آخر، ناوبری پاورقی وجود دارد، همانطور که در وب سایت Blue Fountain Media دیده می شود. پاورقی بخشی جدایی ناپذیر از تجربه ناوبری است و نباید از آن غافل شد، حتی اگر از نظر سلسله مراتب در رتبه اول قرار نگیرد. در مورد پاورقی می توان رویکردهای متفاوتی داشت. می‌تواند همه برچسب‌های ناوبری یا شاید فقط چند نکته مهم را داشته باشد.

در هر صورت، پایین یک وب سایت همیشه باید حاوی اطلاعات مهم و مفیدی باشد، مانند اینکه مشتری چگونه می تواند در صورت داشتن سوال با شما تماس بگیرد. مطمئناً، از نظر بصری اهمیت کمتری نسبت به همبرگر یا کشویی دارد، اما آن را کوتاه نفروشید: پاورقی آخرین فرصت شما برای ایجاد یک تأثیر عالی است.

 

نمونه های ناوبری وب سایت

اکنون که برخی از اصول اولیه ناوبری خوب را بررسی کرده ایم و می دانیم که چه نوع ناوبری وجود دارد، اجازه دهید به چند مثال ملموس بپردازیم.

وب سایت ۱۰۰۰ Challenge استفاده بسیار خوبی از طراحی واکنش گرا را نشان می دهد. چه از طریق دسکتاپ و چه از طریق تلفن همراه، محتوای وب سایت به راحتی قابل درک است. به نحوه تغییر منوی پیمایش بر اساس دستگاه مورد استفاده توجه کنید. در نمای دسکتاپ، یک منوی ناوبری ساده و مختصر در بالا وجود دارد. در تلفن همراه، این منو در یک نماد همبرگر فشرده می شود و نمایش اطلاعات را در یک صفحه کوچک آسان تر می کند. اگرچه تعداد کمی از گرافیک ها بسته به نحوه مشاهده وب سایت تغییر می کنند، پیام و تجربه کلی تقریباً یکسان است. این کار کاربر را راضی نگه می دارد و تأثیر مثبتی را برای برند در کل ایجاد می کند.

درک طرح ناوبری در وب سایت IWA برای کاربر آسان است. همه سرویس‌ها در پنج سطل اصلی فهرست شده‌اند، سپس کاربر می‌تواند برای مشاهده گزینه‌های بیشتر از هر سطل بازدید کند. یک نوار جستجو و پورتال ورود به سیستم دقیقاً در کنار منوی پیمایش قرار دارند (به یاد داشته باشید: آنها نباید نوار جستجو را جستجو کنند).

این منو نکات کلیدی را که IWA باید به اشتراک بگذارد خلاصه می کند، سپس وقتی کاربر به پایین پیمایش می کند، می تواند به کشف بیشتر درباره برند به عنوان یک کل ادامه دهد. حداقل اطلاعات در بالا قرار دارد، اما همانطور که در وب سایت حرکت می کنند، می توانند یاد بگیرند، تجربه کنند و هضم کنند. این وب سایت از یک نوار لغزنده در صفحه فرود خود استفاده می کند. این بدان معنی است که کاربر در یک تنظیمات اسلایدشو کاوش می کند، که برای صرفه جویی در فضا عالی است و به درگیر نگه داشتن کاربر کمک می کند.

منوی پیمایش در وب سایت Figgy Plum ثابت می کند که سادگی همچنان می تواند جالب و جذاب باشد. با پنج آیتم منوی واضح و خاص، کاربر به راحتی می تواند بفهمد که کجا باید برود. دایره به سبک تخته سیاه جذابیت غیرمنتظره ای را به تجربه کاربر اضافه می کند.

هدرهای کوتاه، پررنگ و ساده در طول طراحی صفحه فرود ادامه می‌یابد و انسجام با منوی پیمایش را ارائه می‌دهد. این سادگی با تصاویر بسیار دقیقی که در سرتاسر وب سایت اجرا می شود در تضاد است و ریتم خوبی برای کاربر ایجاد می کند.

و سپس ما ناوبری داریم که به بهترین شکل ممکن کاملاً خارج از جعبه است. Arc نحوه سفر کاربر را از طریق یک وب سایت دوباره ابداع می کند و ترکیبی چشمگیر از تصاویر، متن و انیمیشن ایجاد می کند. فقط مطمئن شوید که وقتی در پیمایش خود چیزی خلاقانه را امتحان می کنید، برای کاربرانتان گیج کننده نباشد.

اکنون زمانی است که می‌بینیم ناوبری با موفقیت به سمت روش‌های غیرسنتی گرایش پیدا می‌کند، با محیط‌های وب چند جهته و ناوبری مرکزی که در روند تجارت الکترونیک در سال ۲۰۲۱ ظاهر می‌شوند.

برای به دست آوردن ناوبری غیر سنتی کامل برای وب سایت خود، به یاد داشته باشید که به سادگی به محتوای خود فکر نکنید. این فقط اطلاعات نیست، بلکه یک سفر بصری است. این یک تجربه به یاد ماندنی است

 

تجربه وب سایت و کاربر نهایی

بیایید در مورد تجربه کاربری صحبت کنیم. همه چیز در مورد احساس یک شخص در هنگام حضور در وب سایت شما و نحوه واکنش آنها به اطلاعاتی است که قبل از آنها ارائه شده است. به این موضوع فکر کنید: این درک دقیق از تماس انسانی در یک محیط دیجیتال است.

ناوبری ستون فقرات تجربه کاربر در یک وب سایت است. با رسیدن موفقیت آمیز به جایی که باید بروند، کاربر راضی و درگیر می شود. در مقابل، اگر تجربه کاربری ضعیفی اتفاق بیفتد، کاربر ممکن است در نهایت آزرده شود یا کاملاً بی علاقه شود. این ادراک از کاربر بر موقعیت برند شما به عنوان یک کل تأثیر می گذارد. این فرصت شما برای حفظ مشتری در جایی است که می خواهید: تعامل با شما.

با عمیق‌تر شدن تجربه مشتری، پیروی از اصول طراحی UX در تمام جنبه‌های وب‌سایت خود، از طراحی و محتوا گرفته تا قابلیت استفاده و دسترسی، حیاتی است.

و به یاد داشته باشید که تجربه مشتری شما فراتر از وب سایت شما است. اینجاست که برندسازی، بازاریابی و بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) وارد عمل می‌شوند.

فرض کنید برند شما یک هتل بوتیک در باهاما است. حالا بیایید خودمان را به جای مشتریانی که می‌خواهید به وب‌سایت خود جذب کنید قرار دهیم. با بازاریابی وب سایت خود بر این اساس، برندسازی وب سایت خود به طور مداوم و ترکیب عبارات سئو پسند در وب سایت خود به طور کلی، مشتریان احتمالی را جذب خواهید کرد. سپس، به محض بازدید از وب سایت شما، ناوبری خوب، کپی واضح و سفر کاربر فریبنده تضمین می کند که آنها به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا می کنند.

اوه، و فراموش نکنید که آن استخر فوق‌العاده را در تصاویر صفحه فرود خود بگنجانید (از مجموعه ایده‌های طراحی صفحه فرود سطح بالا ما الهام بگیرید).

 

نتیجه

چه از پایه برندی بسازید و چه به دنبال تقویت کسب و کار فعلی خود باشید، یک ناوبری وب سایت تمیز و قابل درک بخشی جدایی ناپذیر از موفقیت شما خواهد بود. ما متوجه شدیم: طراحی وب می تواند پیچیده و طاقت فرسا باشد و گاهی اوقات شما کاملاً نمی دانید از کجا شروع کنید. اما فقط همین: یک وب سایت خوش ساخت با ناوبری عالی شروع می شود.

هرچقدر که به نظر می رسد، “زندگی یک سفر است، نه یک مقصد.” در حالی که برخی این نقل قول را به رالف والدو امرسون نسبت می دهند و برخی دیگر اصرار دارند که استیون تایلر در این مورد اعتبار دارد (هی، چرا که نه؟)، این شعار برای ناوبری وب سایت صادق است. حتی اگر کاربر در مورد مقصد خود چندان مطمئن نباشد، ساختار ناوبری باید او را به سفری جذاب و هدفمند ببرد. و اگر در واقع نقطه B خود را بدانند و فقط باید از نقطه A خارج شوند، ناوبری با طراحی خوب کار را انجام می دهد.

منبع

چگونه یک چارچوب استراتژی محتوای برنده ایجاد کنیم

چگونه یک چارچوب استراتژی محتوای برنده ایجاد کنیم

اقدامات بازاریابی محتوای شما باید توسط یک برنامه مستند هدایت شود. ۱۰ بلوک سازنده برای یک چارچوب استراتژی محتوای محکم را بیاموزید.

استراتژی محتوای شما چگونه پیش می رود؟

آیا روی یکی کار می کنید؟ یا اینکه هنوز یک کار دور در لیست کارهای شماست؟

… شاید در مورد اولویت بندی آن فکر کنید.

به طور قاطع، برندها و بازاریابان با استراتژی محتوای مستند، بهتر از کسانی که استراتژی محتوایی ندارند، عمل می کنند.

آنها چقدر از همسالان خود بهتر عمل می کنند؟ مقدار شگفت انگیز – آنها ۴۱۴٪ احتمال بیشتری برای گزارش موفقیت دارند.

این یک انگیزه عالی برای ادامه استراتژی شما است.

یک نکته: چه در استراتژی محتوا کاملاً جدید باشید، چه در استراتژی موجود تجدید نظر کنید یا بازاریابی محتوای خود را به طور کامل اصلاح کنید، به یک چارچوب محکم برای تکیه بر آن نیاز دارید.

و اگر برای راه‌اندازی بلوک‌های سازنده آن چارچوب به کمک نیاز دارید، این راهنما به شما نشان می‌دهد که چه چیزهایی را باید بگنجانید.

چارچوب استراتژی محتوا چیست؟

چارچوب استراتژی محتوا طرحی است که تمام اقدامات بازاریابی محتوای شما را هدایت می کند. این جزئیات نحوه ایجاد، مدیریت، انتشار، ترویج و نگهداری محتوا برای رسیدن به اهداف برند خود را توضیح می دهد.

هنگامی که این چارچوب را مستند می کنید، یک نقطه مرجع زنده برای اجرای استراتژی خود ایجاد می کنید – در یک Google Doc، یک صفحه گسترده، یا حتی فقط در یک دفترچه یادداشت یادداشت شده است. این طرحی است که می توانید بارها و بارها به آن بازگردید تا تمام اقدامات بازاریابی محتوای خود را هدایت کنید.

به هر حال، این تمایز ضروری است. استراتژی محتوای شما به هیچ وجه ثابت نیست. در عوض، باید با نام تجاری شما تکامل پیدا کند، زیرا شما کشف می کنید که چه چیزی کار می کند و چه چیزی خوب نیست. شما باید استراتژی را در صورت لزوم تغییر دهید تا آنچه را که یاد می گیرید در نظر بگیرید. (این شامل اهداف شما نیز می شود.)

در نهایت، به یاد داشته باشید که استراتژی آن فرآیند را هدایت می کند و قرار است تکرار شود. شما هرگز فقط یک قطعه محتوا ایجاد نمی کنید و آن را در روز صدا نمی کنید. با استفاده از این چارچوبی که با آن کار می کنید، ده ها تا صدها قطعه محتوا ایجاد خواهید کرد.

و در هر لحظه، شما در چند مرحله مختلف تا زانو خواهید بود. اما اگر استراتژی داشته باشید، گم نخواهید شد.

چه عناصری را باید در چارچوب استراتژی محتوا بگنجانید؟

هر استراتژی محتوا باید جهت گیری در مورد نکات کلیدی را ارائه دهد. در اینجا یک تجزیه سریع است.

اهداف تعیین کنید.

مخاطب خود را تعریف کنید.

یک پلتفرم محتوا را انتخاب کنید.

موضوعات و قالب های محتوا را انتخاب کنید.

تیم و نقش های خود را مشخص کنید.

یک برنامه زمانبندی پست تنظیم کنید.

برنامه ریزی کنید که چگونه تبلیغ می کنید.

ابزارهای مورد نیاز برای اجرای محتوا را دریافت کنید.

نحوه ردیابی و اندازه گیری نتایج را تعیین کنید.

بودجه تعیین کنید

نحوه ایجاد چارچوب استراتژی محتوای خود: ۱۰ بلوک سازنده

 1. ۱. اهداف

هدف گذاری یکی از مهم ترین بخش های ایجاد استراتژی محتوا است. بدون اهداف، هیچ مقصدی برای بازاریابی محتوای خود نخواهید داشت و بنابراین تمرکزی برای تلاش های خود ندارید.

طبق CoSchedule، بازاریابانی که اهداف تعیین می کنند ۳۷۷ درصد موفق تر از کسانی هستند که اهدافی را تعیین نمی کنند.

بنابراین، از خود بپرسید که امیدوارید با محتوا به چه چیزی برسید. می خواهید محتوای شما چه کاری انجام دهد؟ در اینجا چند هدف رایج برای شروع شما آورده شده است:

ایجاد آگاهی از برند: دید آنلاین خود را افزایش دهید و در صنعت خود شناخته شوید.

مخاطبان خود را پرورش دهید: محتوای مفیدی ارائه دهید که به مخاطبان شما آموزش می دهد و برای ایجاد سرنخ بیشتر اعتماد ایجاد می کند.

ترافیک بیشتری را هدایت کنید: تعداد بیشتری از مخاطبان هدف خود را به درب مجازی خود بیاورید.

مشترکین و سرنخ های بیشتری به دست آورید: از محتوای عالی برای تشویق ثبت نام ایمیل و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان بالقوه استفاده کنید.

وقتی هدفی را انتخاب می کنید، آن را در این سطح گسترده و مبهم نگه ندارید. دقیقاً به آنچه می خواهید در زیر آن چتر هدف خاص انجام دهید فکر کنید. اعداد خاص را بدست آورید و از اعداد استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر هدف من افزایش ترافیک باشد، در استراتژی خود به این شکل بیان می کنم: “در مدت ۶ ماه، کل ترافیک وب سایت را ۲۰ درصد افزایش دهید.”

 1. ۲. مخاطب

با تعریف اهداف خود، می توانید به سمت تعریف مخاطبان هدف خود بروید.

این مرحله در مورد کشف اینکه چه کسی به تخصص و راه حل هایی که برند ارائه می دهد نیاز دارد و باید از طریق محتوای آن با چه کسانی صحبت کنید. برای انجام این کار، باید تحقیق در مورد مخاطب انجام دهید.

این بخش برای درست شدن حیاتی است. شما نیاز به درک عمیقی از مخاطبان خود دارید، از جمله اینکه به چه چیزهایی اهمیت می‌دهند و چالش‌هایشان، بنابراین محتوای شما به خانه‌تان می‌رسد.

اگر مخاطبان خود را به طور کامل درک نکنید، موضوعات محتوای شما همیشه طنین انداز نمی شوند. و محتوایی که طنین انداز نباشد به نتیجه نمی رسد.

یکی از بهترین راه ها برای شناخت مخاطبان، مصاحبه مستقیم با آنهاست. برای انجام این کار، باید با چند فرض در مورد اینکه چه کسی به چیزی که می فروشید نیاز دارد، شروع کنید. سپس، هنگامی که با مشتریان بالقوه خود صحبت می کنید، متوجه خواهید شد که آیا این فرضیات درست بوده اند یا خیر.

یکی از سوالات مورد علاقه من برای پرسیدن از مخاطبان بالقوه ام این است: “اگر یک عصای جادویی داشته باشید که بتواند فورا یکی از مشکلات فعلی شما را در مورد X حل کند، کدام یک را انتخاب می کنید؟”

 

 1. ۳. پلت فرم

شما می‌توانید کانال‌های مختلفی را به صورت آنلاین برای انتشار و توزیع محتوا حفظ کنید، اما باید انتخاب کنید که بیشترین تلاش خود را در کجا متمرکز کنید.

به عبارت دیگر، کجا می خواهید روی ساخت برند خود به صورت آنلاین تمرکز کنید؟ پایگاه خانه شما در وب چه پلتفرمی خواهد بود؟

من همیشه توصیه می کنم ابتدا روی وب سایت خود تمرکز کنید – به طور خاص، پست کردن محتوا در وبلاگ خود. چرا؟

وب سایت شما املاکی است که مالک آن هستید. حساب های رسانه های اجتماعی نیستند. حساب‌های اینستاگرام، فیس‌بوک، توییتر و لینکدین شما در زمین‌های قرض‌شده ساکن هستند.

شما همچنین کنترل کمی بر روی دید خود در رسانه های اجتماعی دارید. ممکن است فالوورهای شما همه پست‌های شما را ببینند یا نبینند – و اگر روزانه پست نکنید، دید شما حتی بیشتر خواهد شد.

به همین دلیل است که وب سایت شما یک پلت فرم قدرتمند است:

شما مالک محتوایی هستید که در آنجا پست می کنید.

شما نمایان بودن آن محتوا را کنترل می کنید.

شما می توانید قدرت آنلاین خود را با SEO و رتبه بندی ارگانیک ایجاد کنید.

محتوای دیگر شما که در پلتفرم های دیگر ارسال می شود می تواند به وب سایت شما اشاره کند.

شما ظاهر و احساس وب سایت خود را کاملاً کنترل می کنید، از جمله تجربه کاربری.

هر پلتفرمی که انتخاب می‌کنید، پلتفرمی را که می‌خواهید بیشتر روی رشد محتوا تمرکز کنید، مستند کنید.

 1. ۴. محتوا

بالاخره وقت آن رسیده که در مورد محتوا در استراتژی خود صحبت کنید. شما باید دو چیز را مشخص کنید:

در محتوای خود روی چه موضوعاتی تمرکز خواهید کرد؟

برای پاسخ به این سوال، به نقطه تلاقی تخصص صنعت خود/آنچه می فروشید و آنچه مخاطبان شما می خواهند تکیه کنید. بهترین زمینه های موضوعی شما به هر دو مرتبط خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر کفش های دویدن می فروشید، به طور انحصاری در مورد کفش های دویدن نمی نویسید. شما درباره موضوعات مرتبطی که مخاطبانتان به آنها اهمیت می دهند، مانند تمرین، سلامت زانو، رویدادهای دویدن و غیره می نویسید. با این حال، احتمالاً در مورد ورزش ها و سرگرمی های غیرمرتبط با دویدن مانند فوتبال، یوگا یا تنیس نخواهید نوشت.

چه نوع محتوا و فرمت هایی را منتشر خواهید کرد؟

به منابع خود و انواع محتوایی که مخاطبان ترجیح می دهند نگاه کنید. اگر یک برند کوچک هستید، احتمالاً ابزاری برای ایجاد محتوای ویدیویی شیک و با تولید بالا ندارید. با این حال، شما ابزاری برای ایجاد وبلاگ های با کیفیت بالا به طور منظم خواهید داشت – و این جایی است که اکثر برندها شروع می کنند.

 

 1. ۵. تیم

چه کسی مسئول هر یک از جنبه های بازاریابی محتوای شماست؟

ضمن توجه به این موضوع، بدانید که محتوا نباید یک فعالیت «وقتی وقت دارم» باشد.

برای کار نیاز به فداکاری دارد. به کسی نیاز دارد که بتواند تمام توجه آنها را به آن معطوف کند. این بدان معناست که به محض اینکه می توانید، باید در کمک سرمایه گذاری کنید (یا به دنبال خرید برای استخدام کارشناسان اضافی باشید).

همانطور که در حال راه‌اندازی تیم محتوای خود هستید، اینها ضروری‌ترین نقش‌هایی هستند که ممکن است نیاز داشته باشید (و یک نفر بسته به منابع شما ممکن است چندین نقش را پر کند):

نویسنده/خالق محتوا: در سطح پایه، به شخصی نیاز دارید که محتوای نوشتاری را در اکثر قالب‌ها، از جمله وبلاگ‌ها، کتاب‌های الکترونیکی، کاغذهای سفید، صفحات وب و پست‌های رسانه‌های اجتماعی ایجاد کند. متناوبا، اگر تصمیم به سرمایه گذاری در فیلم یا اینفوگرافیک دارید، به افرادی با این مجموعه مهارت ها نیاز دارید.

مدیر محتوا: چه کسی مسئول مدیریت پست های وبلاگ، از جمله قالب بندی، زمان بندی و انتشار خواهد بود؟

مدیر رسانه های اجتماعی: چه کسی پست در رسانه های اجتماعی و تعامل با مخاطبان شما را پوشش می دهد؟

استراتژیست محتوا/سئو: چه کسی تحقیق کلمات کلیدی و تحقیق در مورد موضوع وبلاگ را انجام خواهد داد؟ چه کسی موضوعات محتوا را ایده پرداز خواهد کرد؟ چه کسی معیارها را ردیابی و نتایج را اندازه گیری خواهد کرد؟

 1. ۶. برنامه ریزی کنید

بله، برای بازاریابی محتوا به یک تقویم محتوا نیاز دارید. اما قبل از راه‌اندازی، ابتدا باید استراتژی خود را برای زمان‌بندی و ارسال محتوا بدانید.

به یاد داشته باشید: ثبات مهم است – نه لزوماً میزان پست شما، بلکه اینکه آیا مخاطبان شما می توانند روی پست های شما حساب کنند و آیا آنها همیشه با کیفیت هستند یا خیر.

هر چند وقت یکبار محتوا را در پلتفرم اصلی خود ارسال خواهید کرد؟

هر چند وقت یکبار محتوا را در پلتفرم(های) ثانویه خود پست می کنید؟

هر چند وقت یکبار محتوا را در رسانه های اجتماعی تبلیغ می کنید؟

چه روزها/زمان هایی برای ارسال محتوا برای مخاطبان شما بهتر است؟

پاسخ های خود را بر اساس تحقیقات و منابع برند خود قرار دهید. توانایی های تیم محتوای شما چیست؟ کسب و کار چه خروجی می تواند پشتیبانی کند؟

با پاسخ به همه این سؤالات، تنظیم تقویم محتوای شما باید آسان باشد.

 

 1. ۷. ارتقاء

در مرحله بعد، راه های خود را برای تبلیغ محتوا انتخاب کنید.

تبلیغ به این معنی است که چگونه می‌توانید به محتوای خود توجه بیشتری داشته باشید – به خصوص زمانی که تازه کار هستید و هنوز مخاطبی ندارید.

با این حال، لازم نیست پول زیادی را برای ارتقاء هزینه کنید. این می تواند به سادگی ارسال پیوند به وبلاگ جدیدی باشد که به تازگی در رسانه های اجتماعی منتشر کرده اید. این می تواند به همان سرعتی باشد که یک ایمیل برای مشترکین خود ارسال کنید و آنها را در مورد یک وبلاگ جدید آگاه کنید.

اگر هنوز فهرستی از مشترکین ایمیل ندارید، ممکن است آن را به عنوان یک هدف اصلی برای بازاریابی محتوای خود انتخاب کنید و در عوض در حال حاضر پست‌های اجتماعی را تبلیغ کنید.

 1. ۸. ابزار

اکثر مراحل در استراتژی محتوای شما احتمالاً به حداقل یک ابزار برای کمک به آسان‌تر و سریع‌تر کردن فرآیند نیاز دارند. به علاوه، برخی از ابزارها داده‌هایی را ارائه می‌کنند که اگر انتظار دارید در رتبه‌بندی موتورهای جستجو رقابت کنید، به هیچ وجه نمی‌توانید از آنها صرفنظر کنید.

در اینجا ابزارهای ضروری هستند:

جستجوی کلمات کلیدی یا ابزارهای سئو (Semrush، Ahrefs، KWFinder توسط Mangools و غیره)

ابزار تجزیه و تحلیل وب (مانند Google Analytics)

سیستم مدیریت محتوا (وردپرس، دروپال، جوملا و …)

تقویم محتوا (Airtable، Trello، CoSchedule، صفحات گسترده Google یا Excel و غیره)

در اینجا ابزارهای خوب وجود دارد:

نرم افزار ویرایش (مانند Grammarly).

جستجوگر سئو (مانند Yoast).

ابزار بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) (مانند Hotjar).

ابزار ویرایش تصویر (مانند Canva یا Photoshop).

 1. ۹. پیگیری پیشرفت

همانطور که در جهت اهداف بازاریابی محتوای خود کار می کنید، باید پیشرفت خود را نیز پیگیری کنید.

نحوه برنامه ریزی برای انجام این کار را در استراتژی محتوای خود ثبت کنید. تعیین کنید:

شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) که می توانید به اهداف خود متصل کنید. برای مثال، اگر یکی از اهداف من ایجاد اعتبار و شهرت برند باشد، می‌توانم رتبه‌بندی کلمات کلیدی گوگل را در طول زمان پیگیری کنم تا نشان دهم قدرت آنلاین من چگونه رشد می‌کند.

ابزارهایی که برای ردیابی KPIها نیاز دارید. به عنوان مثال، من به یک ابزار SEO برای ردیابی رتبه بندی گوگل برای وب سایت خود نیاز دارم.

هر چند وقت یک‌بار اعلام حضور می‌کنید. آیا ماهانه به معیارها نگاه می‌کنید؟ سه ماه یکبار؟ به خاطر داشته باشید که نتایج بازاریابی محتوا آهسته اما ثابت است.

 1. ۱۰. بودجه

آخرین اما نه کم اهمیت ترین، کاهش بودجه برای بازاریابی محتوای خود. بر اساس استراتژی شما، هزینه اجرا چقدر خواهد بود؟ افراد، ابزارها و فرآیندهایی را که باید برای تحقق آن سرمایه گذاری کنید، مشخص کنید.

هزینه را در مقابل منابع خود بسنجید و به یاد داشته باشید که استراتژی خود را در صورت نیاز تغییر دهید تا آن را مطابق با محدودیت های بودجه خود نگه دارید. به یاد داشته باشید: محتوای عالی می تواند به رشد یک برند کمک کند. و با رشد نام تجاری، سرمایه گذاری محتوای شما نیز می تواند افزایش یابد.

چارچوب استراتژی محتوا منجر به بازاریابی محتوای قوی می شود

اگر می خواهید بازاریابی محتوای شما کارساز باشد، به یک چارچوب استراتژی محتوا نیاز دارید.

خوشبختانه، شما در حال حاضر به خوبی در راه خود هستید.

از این چارچوب برای ساختن برنامه برند خود برای موفقیت محتوا استفاده کنید، اما به یاد داشته باشید که این استراتژی به طور دقیق تنظیم نشده است. در عوض، آن را سندی زنده در نظر بگیرید که روزانه از آن برای تمرکز، ادامه مسیر و رسیدن به اهدافتان استفاده می کنید.

منبع

پلتفرم‌های لینک در بیو: کدام یک برای سئو بهتر است؟

پلتفرم‌های لینک در بیو: کدام یک برای سئو بهتر است؟

برخی از افراد صفحات پیوند در بیو را به عنوان جایگزینی برای وب سایت در نظر می گیرند. اما آیا آنها برای رتبه بندی در موتورهای جستجو خوب هستند؟ در اینجا پیدا کنید.

با محبوبیت رسانه‌های اجتماعی، ابزارهای «پیوند در بیو» به وجود آمد که به کاربران اجازه می‌دهد یک صفحه فرود با چندین پیوند ایجاد کنند که می‌خواهند با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

در ابتدا برای دور زدن قانون یک پیوند اینستاگرام طراحی شده بود، بسیاری از برندها و اینفلوئنسرها اکنون از آنها در سایر شبکه های رسانه اجتماعی استفاده می کنند تا به راحتی محتوا را با یک لینک به اشتراک بگذارند. برخی حتی صفحه پیوند در بیو خود را به عنوان جایگزینی وب سایت در نظر می گیرند.

اما آیا آنها برای رتبه بندی در موتورهای جستجو خوب هستند؟ این مقاله پلتفرم‌های «لینک در بیو» را از منظر سئو بررسی می‌کند.

پلتفرم‌های «پیوند در بیو» از دیدگاه سئو

این پلتفرم‌ها که به عنوان برنامه‌های «صفحه فهرست پیوند» یا ابزارهای «صفحه فرود رسانه‌های اجتماعی» نیز شناخته می‌شوند، تقریباً یک شبه تکثیر شده‌اند.

آنها با نام‌های کوتاه و مد روز مشخص می‌شوند که اغلب با دامنه‌های سطح بالای منحصربه‌فرد خود ترکیب می‌شوند تا کلمه‌های گرم را به راحتی قابل درک و املای آوایی ایجاد کنند (مانند “linktr.ee” و “hoo.be”).

با کمال تعجب، بسیاری از اینفلوئنسرهای محبوب رسانه‌های اجتماعی زمانی که می‌توانند وب‌سایت‌های مستقل و سفارشی داشته باشند، این صفحات پیوند ساده را انتخاب می‌کنند.

اما، نگهداری وب‌سایت‌ها می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، بنابراین این پلت‌فرم‌های یک صفحه‌ای بازار قابل توجهی را پر کرده‌اند.

همانطور که گفته شد، راحتی و سهولت استفاده تنها ملاحظات در مورد حضور آنلاین شما نیست. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) همچنان برای بهبود دیده شدن برند در نتایج جستجو اهمیت دارد.

محتوای وب محبوب و با کیفیت بالاتر در نتایج جستجو رتبه‌بندی بالاتری دارد و یکی از راه‌هایی که موتورهای جستجو محبوبیت را تعیین می‌کنند، تجزیه و تحلیل پیوندها است.

علاوه بر این، پروفایل‌های محبوب رسانه‌های اجتماعی احتمالاً قبلاً مقادیر زیادی «وزن رتبه‌بندی» را به خود اختصاص داده‌اند، زیرا Google نمودار پیوند را در شبکه اجتماعی که حساب در آن قرار دارد تجزیه و تحلیل می‌کند.

همچنین، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی پرطرفدار ممکن است در پست‌های شبکه‌های اجتماعی دیگر و در بسیاری از صفحات وب (مانند مقالات خبری و جاهای دیگر) ذکر شوند.

اگر دنبال کنندگان زیادی در اینستاگرام، یوتیوب، تیک تاک یا جاهای دیگر دارید، پلتفرم لینک در بیو شما ممکن است بر میزان تاثیرگذاری وزن پیوند شما به حساب‌های دیگری که در آن‌ها محبوبیت کمتری دارید یا صفحات وبی که به آن‌ها لینک می‌دهید، تأثیر بگذارد.

بنابراین، در حالی که در انتخاب پلتفرم باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید، عنصر سئو را نادیده نگیرید.

یک ماتریس مقایسه برای کمک به تعیین اینکه کدام پلتفرم‌های صفحه فهرست پیوندها، عمدتاً از منظر SEO، بهترین هستند، در زیر آمده است.

پلتفرم‌های «پیوند در بیو»: مقایسه

بهترین پلتفرم‌های «لینک در بیو» با بهترین‌ها در بالا و بدترین‌ها در پایین رتبه‌بندی شدند.

Additional Notes# Pages Indexed

 

Are Links Followed?

 

Custom Page URL Form

 

Site

 

یکی از پرکاربردترین خدمات لینک در پروفایل، Linktree دارای ساختار جاوا اسکریپت است، اما به نظر می رسد که مهندسی شده است که برای موتورهای جستجو سازگار باشد.۴,۰۱۰,۰۰۰

 

Yeslinktr.ee/[yourname]linktr.ee

 

این سایت دارای ارائه محتوای جاوا اسکریپت است اما به نظر می رسد برای موتورهای جستجو به خوبی مهندسی شده است. قبلا contactin.bio.۳۳۲,۰۰۰Yes

 

taplink.cc/[yourname]

 

taplink.cc

 

۳۱۷,۰۰۰Yes[yourname].carrd.cocarrd.co

 

برخی از تم ها بهینه به نظر می رسند. برخی ممکن است فقط تحویل محتوای جاوا اسکریپت باشند.۲۷۷,۰۰۰Yesinstabio.cc/[random ID] or paid option: instabio.cc/[yourname]

 

instabio.cc

 

۶۱,۱۰۰

 

Yes[yourname].carbonmade.com

 

carbonmade.com
۴۸,۴۰۰

 

Yessolo.to/[yourname]

 

solo.to

 

۳۰,۶۰۰Yesdirect.me/[yourname]

 

direct.me

 

این سایت دارای ارائه محتوای جاوا اسکریپت است اما به نظر می رسد برای موتورهای جستجو به خوبی مهندسی شده است.۱۸,۰۰۰

 

Yeswithkoji.com/@[yourname]

 

withkoji.com

 

۱۰,۳۰۰

 

Yes

 

wlo.link/@[yourname]

 

wlo.link

 

۸,۵۷۰

 

Yes

 

lynxinbio.com/[yourname]

 

lynxinbio.com

 

۷,۸۲۰

 

Yes[yourname].8b.io

 

۸b.io

 

۶,۷۱۰Yeshoo.be/[yourname]

 

hoo.be

 

این بیشتر یک برنامه rev-share برای ورزشکاران / مربیان / مربیان است. اما، یک قالب خوب برای کسانی که در آن جایگاه دارند.۶,۲۳۰Yesmy.playbookapp.io/[yourname]

 

my.playbookapp.io

 

۴,۵۳۰Yes[yourname].contactin.bio

 

contactin.bio

 

همه عناوین صفحات یکسان (“Link In Bio Tool – One URL. Unlimited Links. | url.bio”). این سایت دارای تحویل جاوا اسکریپت است اما به نظر به خوبی برای موتورهای جستجو مهندسی شده است.۱,۷۴۰Yesurl.bio/[yourname]

 

url.bio

 

این سایت دارای ارائه محتوای جاوا اسکریپت است اما به نظر می رسد برای موتورهای جستجو به خوبی مهندسی شده است.۵۰۰Yestapk.it/[yourname]tapkit.com
ساخت خوب – بسیاری از صفحات ممکن است Google Nofollows را نادیده بگیرد.۱,۲۷۰,۰۰۰Noabout.me/[yourname]about.me
۱۴۸,۰۰۰No: rel=”UGC”msha.ke/[yourname]/msha.ke
به نظر می رسد همه پیوندها به طور خودکار با shor.by 302 تغییر مسیر موقت جایگزین می شوند. پیوندهای تغییر مسیر داده شده، دیدن تعداد صفحات واقعی shor.by را که گوگل در مقایسه با ریدایرکت های صرف فهرست کرده است، دشوارتر می کند. به احتمال زیاد یک چهارم تا یک دوم تعداد منعکس شده در شمارش ما در اینجا است.Yes, but links 302 redirected.shor.by/[yourname]shor.by
به طور عجیبی، صفحات beacons.ai دارای متا تگ های روباتی هستند که دستور “index, follow” را می دهند، اما لینک های جداگانه دارای rel=”nofollow” هستند. نتیجه هنوز غیربهینه است.۸۲,۴۰۰Nobeacons.ai/[yourname]beacons.ai
۳۵,۸۰۰No: rel=”UGC”campsite.bio/[yourname]campsite.bio
Lu.ma بیشتر یک سرویس تسهیل کننده میزبانی رویداد آنلاین است تا یک ارائه دهنده صفحه پیوند.۲۰,۵۰۰Nolu.ma/[yourname]lu.ma
ساخت صفحه جاوا اسکریپت ممکن است محتوا را برای موتورهای جستجو نامرئی کند.۱۹,۰۰۰Noelink.io/p/[yourname]elink.io
تحویل غیربهینه محتوای جاوا اسکریپت.۱۳,۱۰۰

 

N/A: JS linkstap.bio/@[yourname]tap.bio
همه عناوین صفحات یکسان (“Linkin.bio”) و ارائه محتوای غیربهینه جاوا اسکریپت.۸,۳۹۰N/A: JS linkslinkin.bio/[yourname]linkin.bio
۸,۲۳۰Nobiolinky.co/[yourname]biolinky.co
تحویل غیربهینه محتوای جاوا اسکریپت.۱,۳۰۰N/A: JS linkssked.link/[yourname]skedsocial.com
۸۰۹N/A: JS links[yourname].c8ke.comc8ke.com
ساخت صفحه جاوا اسکریپت ممکن است محتوا را برای موتورهای جستجو نامرئی کند.۷۰۰N/A: JS linkswww.getsl.ink/[yourname]getsl.ink
میکروسایت‌هایی که توسط Sprinklr ارائه می‌شوند، این کار هوشمندانه یک تصویر کوچک از هر یک از پست‌های اینستاگرام شما را با پیوندی به صفحه در وب‌سایت شما یا هر جای دیگر مرتبط می‌کند، و به افرادی که پست اینستاگرام شما را می‌بینند، این امکان را می‌دهد تا به سرعت در صفحه visitstore.bio شما جستجو کنند تا تصویر کوچکی را برای کلیک کردن پیدا کنند. . متأسفانه، ساخت صفحه جاوا اسکریپت ممکن است محتوا را برای موتورهای جستجو نامرئی کند.۷۰۰N/A: JS linksvisitstore.bio/[yourname]visitstore.bio
ساخت صفحه جاوا اسکریپت ممکن است محتوا را برای موتورهای جستجو نامرئی کند.۶۰۰N/A: JS linkshy.page/[yourname]hypage.com
تحویل غیربهینه محتوای جاوا اسکریپت.۴۰۸N/A: JS linkswww.iglinks.io/[yourname]iglinks.io
به نظر می رسد که عامل کاربری Googlebot از bio.fm مسدود شده است، زیرا نمایه ها کد وضعیت ۵۰۳ را منعکس می کنند.۱۶۵Yes

 

bio.fm/[yourname]bio.fm
بدون عنوان صفحه HTML. تمام محتوا جاوا اسکریپت شده است. لینک های linksto.info 301 به یک پیوند موازی many.bio هدایت می شوند.۶۷N/A: JS linksmany.bio/[yourname] orlinksto.info/[yourname]manylink.co
فروشگاه های کوچک و چند صفحه ای/محصول را فراهم می کند. به نظر می رسد بیشتر قزاقستانی باشد و به نظر می رسد هنوز به طور کامل پخته نشده است.۶۰Yesshopinbio.com/[yourname]shopinbio.com
استفاده وسوسه انگیز است زیرا پس از راه اندازی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک URL در یک پست اینستاگرام اضافه کنید و یک پست موازی در صفحه linkinprofile.com ایجاد می کند! متأسفانه، آن صفحات همگی بدون فهرست هستند و لینک ها nofollow می شوند.۷Nolinkinprofile.com/[yourname]linkinprofile.com
پیام رسان تلگرام صفحات فرود t.me را ارائه می دهد. آنها دقیقاً صفحات پیوند در بیو نیستند، اما مردم از آنها همانطور که هستند استفاده می کنند. هیچ شرطی برای افزودن لینک به سایت‌های دیگر وجود ندارد، اما افراد پیوندها را در متن ساده و غیرقابل کلیک اضافه می‌کنند. بدون پیوند، اینها کمتر از حد مطلوب هستند، بنابراین این را به انتهای لیست ارسال کنید.۴,۷۶۰,۰۰۰N/At.me/[yourname]t.me

 

 

نکاتی در مورد ارزیابی سئو

سایت هایی که در لیست بالاترین رتبه را دارند، کاربران را قادر می سازد پیوندهای “دنبال کردن” را اضافه کنند.

سال‌ها پیش، گوگل توصیه کرد که سایت‌هایی که به کاربران اجازه اضافه کردن لینک‌ها را می‌دهند باید یک rel=”nofollow” در کد اضافه کنند، که به موتور جستجو می‌گوید که وب‌سایت پیوند را تأیید نمی‌کند. این جریان هر مقدار وزن پیوند به صفحات پیوند شده را متوقف کرد.

با این حال، گوگل اخیرا اعلام کرده است که آنها گاهی اوقات وزن لینک را محاسبه می کنند.

آنها همچنین ویژگی های دیگری را اضافه کردند: rel=”ugc” برای محتوای تولید شده توسط کاربر و rel=”sponsored” برای تبلیغات پولی یا لینک های خریداری شده.

علیرغم مبهم بودن موضع گوگل، با این فرض که آنها آن را به حساب نمی آورند ایمن تر است.

معیار بعدی این بود که آیا ارائه دهنده لینک در بیو به کاربران اجازه می دهد URL را سفارشی کنند یا خیر.

این یک ویژگی مورد انتظار در بین همه ارائه دهندگان است، زیرا آنها به کاربران اجازه می دهند دسته های خود را به عنوان بخشی از URL صفحه درج کنند – همانطور که در لیست ما با [نام شما] مشخص شده است.

(شما باید از دنباله ای استفاده کنید که بیشتر از همه از نام برند اصلی شما تقلید کند. مثال: از آنجایی که نام من “کریس اسمیت” است، یک دسته/نام کاربری ایده آل “کریس میث” خواهد بود.)

URL‌های کوتاه‌تر معمولاً در رتبه‌بندی جستجوی ارگانیک سودمندتر هستند، اما این تأثیر حاشیه‌ای در مقایسه با سایر عناصر است که ما آن را به حساب نمی‌آوریم.

با توجه به ماهیت کسب و کار، اکثر ارائه دهندگان لینک در بیو آدرس های اینترنتی بسیار کوتاهی را فرموله کرده اند.

در مرحله بعد، تعداد صفحات نمایه ای را که پلتفرم ایندکس کرده است در نظر گرفتیم.

ایندکس‌پذیری و محبوبیت ممکن است نشان‌دهنده میزان عملکرد آنها در موتورهای جستجو باشد.

همچنین، هر چه یک پلتفرم صفحات بیشتری را میزبانی کند، احتمال اینکه گوگل سعی در درک و استفاده از سیگنال ها و محتوای آن داشته باشد، بیشتر می شود.

در نهایت، ما همچنین به دنبال مسائل دیگری هستیم که عملکرد صفحات را در جستجو محدود می‌کند، از جمله:

پیوندها و محتوای وابسته به جاوا اسکریپت که گوگل آنها را تفسیر نمی کند.

Robots.txt که موتورهای جستجو را از خزیدن در صفحات مسدود می کند.

همانطور که می بینید، تعدادی از این سایت ها به شدت به جاوا اسکریپت وابسته هستند. در حالی که گوگل برخی از جاوا اسکریپت ها را با موفقیت تفسیر می کند، هنوز مشکلاتی در ارائه چنین محتوایی دارد که منجر به عملکرد ضعیف می شود.

من در نظر گرفتم که آیا Google محتوای صفحه را در نسخه کش و نسخه ذخیره شده فقط متنی نشان می دهد.

گاهی اوقات، سایت‌های دارای تحویل محتوای جاوا اسکریپت خالی نشان داده می‌شوند، به این معنی که احتمالاً ممکن است Google محتوای صفحه اجرا شده را نبیند.

در بدترین موارد دیگر، سایت‌های جاوا اسکریپت همه قطعه‌های کلی و یکسان را نشان می‌دادند، که بیشتر نشان می‌دهد گوگل محتوای صفحه منحصر به فرد را نمی‌بیند.

با این حال، در چند مورد، محتوا به طور کامل ارائه شد و به نظر می رسید توسط گوگل دیده می شود.

این سایت‌ها ممکن است جاوا اسکریپت را به اندازه کافی اجرا کرده باشند تا ماشین‌پسندتر باشند و احتمالاً عملکرد خوبی خواهند داشت – با فرض اینکه عناوین، متن و پیوندهای خوبی داشته باشند.

 

بر اساس همه اینها، ۱۰ مورد برتر من عبارتند از:

Linktr.ee

Taplink.cc

Carrd.co

Instabio.cc

Carbonmade.com

Solo.to

Direct.me

WithKoji.com

Wlo.link

lynxinbio.com

 

گوگل در مورد صفحات لینک در بیو چه می گوید؟

تا آنجا که من می دانم، پرسنل Google چیزی در مورد صفحات پیوند در بیو نگفته اند.

به طور کلی، گوگل پلتفرم-آگنوستیک است. آنها بعید به نظر می‌رسند که برای افرادی که از چنین وب‌سایت‌هایی استفاده می‌کنند استثنا قائل شوند، مگر اینکه افراد از ابزارهایی برای دستکاری رتبه‌بندی استفاده کنند.

استفاده از صفحه پیوند در بیو به عنوان مرکزی برای پروفایل های رسانه های اجتماعی شما نقض قوانین نیست.

احتمالاً گوگل از افراد و شرکت‌ها می‌خواهد که دارایی‌های هویت اصلی خود را به صورت آنلاین برای نمودار دانش خود به هم مرتبط کنند.

اگر یک موضوع به طور مداوم بین سایت‌های رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های خود پیوند داشته باشد، شناسایی آن موارد به عنوان بخشی از همان موجودیت آسان‌تر می‌شود.

جان مولر، مدافع جستجوی گوگل اخیراً به کسی توصیه کرده است که هنگام پیوند دادن به پروفایل های رسانه های اجتماعی خود، آنها را فالو نکنید زیرا احتمالاً به پیوندهای پروفایل خود اعتماد دارید.

عدم فالو کردن پیوندها به این معنی است که شما به پیوندهای دارایی های خود اعتماد ندارید یا آنها را تأیید نمی کنید.

مولر همچنین توصیه می‌کند که وقتی به پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی خود از وب‌سایت خود پیوند می‌دهید، بهترین روش استفاده از rel=”me” است تا نشان دهید که ویژگی‌های پیوند شده به یکدیگر مرتبط هستند و این ویژگی‌ها برای هویت شما معتبر هستند. .

بر اساس همه اینها، یک نتیجه ضمنی می تواند این باشد که گوگل به طور کلی ترجیح می دهد که صفحه پیوند اصلی شما نباید در پیوندهای پروفایل های دیگر شما nofollow داشته باشد. (من در اینجا با این استدلال قیاسی عمداً به شوخی ناراضی هستم.)

پیامدهای صفحات پیوند در بیو در جستجو

برای آن دسته از پلتفرم‌های صفحه پیوند در بیو، استدلالی برای عدم تحمیل nofollow بر پیوندهای کسانی که وب‌سایت‌های تک صفحه‌ای خود را با شما ایجاد می‌کنند وجود دارد. یا احتمالاً ترکیب پارامتر مناسب برای پیوندها استفاده از rel=”me ugc” به جای nofollow باشد.

اما، یک مسئله حتی مهم تر این است که صفحات باید در دسترس عنکبوت های موتورهای جستجو باشند تا بتوانند درست روی وب کار کنند.

فایل‌های Robots.txt باید به صفحات پیوند در بیو اجازه خزیدن بدهد.

سایت های وابسته به جاوا اسکریپت باید به گونه ای ساخته شوند که موتورهای جستجو بتوانند به راحتی محتوای صفحات را تجزیه کنند.

اگر پیوندهای اضافه شده به صفحات از طریق URL تغییر مسیر برای مقاصد تحلیلی منتقل شوند، این پیوندها باید ۳۰۱ تغییر مسیر باشند.

برای اینفلوئنسرها و برندهایی که به دنبال استفاده از صفحات پیوند در بیو به عنوان بخشی از مدیریت کلی حضور در وب خود هستند، سئو دوستانه بودن صفحات باید در مورد گزینه های طراحی بصری، هزینه ها و سایر ویژگی ها مورد توجه قرار گیرد.

اگر در حال ساختن حضور خود در رسانه های اجتماعی هستید، انتخاب پلتفرمی که عناصر سئوی مناسب را در نظر می گیرد به حداکثر رساندن تلاش های بازاریابی شما کمک می کند.

فالوورهای شما به راحتی می توانند تمام حساب های شما را پیدا کنند، که ممکن است برای همه موضوعات و کلمات کلیدی که روی آنها تمرکز می کنید، بالاترین رتبه را داشته باشند.

سئو در عصر جدید هوش مصنوعی چگونه باید تغییر کند؟

سئو در عصر جدید هوش مصنوعی چگونه باید تغییر کند؟

سئو مانند همیشه در حال پیشرفت است، شاید اخیراً کمی سریعتر. یاد بگیرید که از هوش مصنوعی به درستی استفاده کنید و می توانید از بازی جلوتر بمانید.

همراه با هجوم ابزارهای هوش مصنوعی در بازار، ناگهان تعدادی از “متخصصان” هوش مصنوعی ظاهر شدند. شعارهای جدید “SEO مرده است” و “هوش مصنوعی مشاغل شما را خواهد گرفت” فراوان است.

واقعیت این است که هیچ کدام از اینها درست نیست، یا حداقل به روشی که بسیاری از مردم در نظر می گیرند، درست نیست.

سئو مرده نیست، هوش مصنوعی کار شما را نمی گیرد

مردم پایان سئو را از اواخر دهه ۹۰ پیش بینی می کردند. (حتی یک آهنگ سرگرم‌کننده با آهنگ «Hey Hey, My My» نیل یانگ نوشتم تا کمی از آن پیش‌بینی‌ها شوخی کنم.)

اما ما می دانیم که سئو به طور مداوم در حال تغییر است – و تغییر خواهد کرد. هوش مصنوعی نیز واقعاً برای سئو جدید نیست. گوگل از یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی برای واضح‌تر کردن نتایج جستجو، شناسایی هرزنامه‌ها و بهبود هدف جستجوگر با محتوای وب‌سایت استفاده می‌کند.

سئو از بین نرفت و کسانی که کار سئوی خود را تکامل دادند شکوفا شدند. ما با تغییرات سازگار شدیم و شروع به بهبود نحوه بهینه سازی وب سایت ها برای جلب توجه بیشتر در جستجوی ارگانیک کردیم.

با وجود همه تبلیغات اخیر، ابزارهای سئو چند سالی است که از هوش مصنوعی استفاده می کنند. اکنون که همه جا فراگیرتر شده است، هوش مصنوعی به ابزارهای برتر یا کسانی که می توانند کد بنویسند محدود نمی شود.

بارها توسط بسیاری از مردم گفته شده است، اما تکرار می شود:

هوش مصنوعی جایگزین شما نخواهد شد. فردی که از هوش مصنوعی استفاده می کند جایگزین شما خواهد شد.

web-design-contact

سئوکاران در این دوره جدید چه باید بکنند؟

فابریس کانل تکرار کرد: “سئو هرگز نمی‌میرد، اما تغییر خواهد کرد. همان کتاب راهنمای سئوی قبلی را دنبال کنید.”

این توصیه با احتیاط همراه بود. “با افزایش استفاده مراقب باشید و روش جستجوی افراد را متحول کنید.” اینها کارهایی است که به هر حال باید انجام دهیم.

تکیه صرف به هوش مصنوعی برای محتوا محکوم به شکست است. شکست نمی خورد زیرا موتورهای جستجو می توانند محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را تشخیص دهند و به طور خودکار آن را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کنند، بلکه به این دلیل که کیفیت وجود ندارد. محتوای با کیفیت بالا همیشه در دراز مدت بر محتوای با کیفیت پایین غلبه خواهد کرد.

شما می توانید از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی استفاده کنید، اما همانطور که گری ایلیز از گوگل توصیه کرد، “مطمئن باشید که توسط انسان ها برای اطمینان از کیفیت و دقت بررسی می شود. همانطور که پلت فرم های هوش مصنوعی می توانند هوشمند باشند، هنوز نمی توانند جایگزین تجربه، ادراک و تخصص انسان شوند. هوش مصنوعی مولد همچنین می تواند در زبان هایی با دستور زبان پیچیده مشکل داشته باشد.”

ایلیز اشاره کرد که محتوای هوش مصنوعی در ژاپن می تواند نادرست باشد. به همین دلیل، انسان ها باید ترجمه های هوش مصنوعی را بررسی کنند.

هوش مصنوعی مولد می تواند کارهای روزمره مانند نوشتن عناوین HTML، توضیحات متا و تگ های طرحواره را سریعتر و کارآمدتر انجام دهد. محتوای تولید شده به این روش هنوز باید توسط یک شخص بررسی شود، اما بازبینی بسیار سریعتر از نوشتن از ابتدا است.

آیا شما ایده اینجا را دریافت می کنید؟ هوش مصنوعی نمی تواند جایگزین انسان شود. ممکن است زمانی در آینده بتواند، اما هنوز نه.

یکی دیگر از کاربردهای عالی هوش مصنوعی، تحقیق در مورد کلمات کلیدی است. هرگز قبلاً نمی توانستیم حجم وسیعی از اطلاعات را به سرعت بررسی کنیم تا به توصیه های محکم و مبتنی بر داده برسیم. این فقط با گذشت زمان سریعتر و دقیق تر می شود.

جلوتر از بازی باشید

یاد بگیرید که از هوش مصنوعی در این ظرفیت استفاده کنید تا در زمان صرفه جویی کنید و توصیه های بهتری برای بهینه سازی محتوا ارائه دهید. مراقب باشید زیرا این نوع خدمات بیشتر به یک کالا تبدیل می شود و قیمت ها کاهش می یابد.

من شنیده ام که برخی از متخصصان دیجیتال مارکتینگ آنچه را که اکنون در حال رخ دادن است به زمانی که گوگل برای اولین بار معرفی شد یا زمانی که توییتر وارد صحنه شد تشبیه کرده اند. با همه احتمالات موجود در افق چیزهای زیادی برای هیجان زده شدن وجود دارد.

منبع : https://searchengineland.com/how-seo-change-new-ai-age-394085

میزبانی وب برای سئو: چرا مهم است

میزبانی وب برای سئو: چرا مهم است

میزبانی وب عالی وب سایت شما را در صدر نتایج جستجو قرار نمی دهد، اما پیش نیاز نتایج سئوی قوی است. در اینجا دلیل آن گفته خواهد شد.

آیا می خواهید راهی آسان برای افزایش سرعت و بهبود عملکرد کلی وب سایت خود بدانید؟

روی هاست خوب سرمایه گذاری کنید

ناآگاهی دیگر بهانه ای برای هیچ شرکتی برای استفاده از یک میزبان وب ارزان نیست.

عملکرد وب سایت یک عنصر حیاتی است که می تواند به بهبود رتبه بندی، ترافیک و تبدیل شما کمک کند.

این راهنما همه چیزهایی را که برای درک اینکه چرا میزبانی وب برای سئو مهم است را پوشش می دهد.

میزبانی وب سایت چیست؟

ارائه دهنده خدمات میزبانی وب یا میزبان وب سرویسی است که فناوری مورد نیاز برای مشاهده آنلاین وب سایت را ارائه می دهد.

یک میزبان وب را به عنوان پایگاه اصلی وب سایت خود در نظر بگیرید. وب سایت ها یا صفحات وب در رایانه های خاصی به نام سرور ذخیره می شوند و از طریق سرور صفحات وب شما متصل شده و به مرورگرهای اینترنتی تحویل داده می شوند.

بنابراین، زمانی که کاربران می خواهند وب سایت شما را مشاهده کنند، تنها کاری که باید انجام دهند این است که آدرس وب سایت یا دامنه شما را در مرورگر خود تایپ کنند.

هنگام ساخت یک وب سایت، شرکت ها معمولاً زمان و منابع زیادی را روی طراحی، توسعه، بازاریابی دیجیتال و سئو سرمایه گذاری می کنند.

اما میزبانی وب یکی از زمینه‌هایی است که بیشتر به آن فکر می‌کنند.

اگر مایلید برای اطمینان از ظاهر خوب وب سایت و جذب ترافیک به آن سرمایه گذاری کنید، چرا مطمئن نمی شوید که وب سایت واقعی سریع، کاربردی و انعطاف پذیر است؟

استفاده از یک میزبان وب با کیفیت بالا می تواند نرخ تبدیل شما را در کنار سایر مزایای مفید به حداکثر برساند.

web-design-contact

چگونه میزبانی وب برای مشاغل مفید است

اگر می خواهید یک وب سایت برای کسب و کار خود داشته باشید، به یک میزبان وب نیاز دارید. اگرچه میزبانی وب معمولاً در پس زمینه ذهنیت یک تجارت قرار می گیرد، اما برای حضور آنلاین شما بسیار مهم است.

یک میزبان وب قابل اعتماد می تواند به شرکت شما مزایای مختلفی بدهد، مانند:

بهبود عملکرد سایت

مدیریت موثر داده ها

امنیت تقویت شده

آپتایم بالا

به طور خلاصه، سرمایه گذاری در یک میزبان وب قابل اعتماد عاقلانه است – و باید به رشد کسب و کار شما کمک کند.

ویژگی های مورد انتظار از ارائه دهندگان هاست

میزبان های وب چیزی بیش از خدمات میزبانی وب برای مشاغل ارائه می دهند. شرکت‌های میزبان وب خدمات متعددی را ارائه می‌کنند که تجربه‌ای بدون دردسر را برای صاحبان کسب‌وکار تضمین می‌کنند و مطمئن می‌شوند که تمرکز آنها تنها زمان و انرژی صرف شده برای کسب‌وکارشان است.

در اینجا چند ویژگی وجود دارد که باید از یک ارائه دهنده میزبانی وب خوب انتظار داشته باشید:

حساب های ایمیل: ارائه دهندگان میزبانی از کاربران می خواهند که نام دامنه خود را ایجاد کنند. نام دامنه و حساب های ایمیل یکی از ویژگی های ارائه شده خواهد بود.

دسترسی FTP: FTP به شما امکان می دهد فایل ها را از یک کامپیوتر محلی به سرور وب آپلود کنید. وب سایت شما از طریق اینترنت قابل دسترسی خواهد بود و فایل ها با استفاده از این ویژگی از رایانه شما مستقیماً به سرور منتقل می شوند. دسترسی به FTP برای توسعه دهندگان وب حیاتی است.

پشتیبانی از وردپرس: وردپرس، که تقریباً نیمی از وب‌سایت‌های موجود در اینترنت را تامین می‌کند، راهی مناسب برای ایجاد و مدیریت محتوای وب‌سایت شما است.

امنیت پیشرفته: بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی، مانند WPEngine، اکنون گواهینامه های SSL رایگان را با خدمات میزبانی خود ارائه می دهند.

محبوب ترین هاست های وب

شرکت های محبوب میزبانی وب عبارتند از:

 • GoDaddy
 • Amazon Web Services
 • Google Cloud Platform
 • ۱&1 IONOS
 • HostGator
 • Bluehost
 • Hetzner Online
 • DigitalOcean
 • Liquid Web
 • WP Engine
چرا میزبانی وب برای سئو مهم است

وقتی صحبت از سئو به میان می آید، گوگل تلاش می کند تا بهترین نتایج ممکن را برای کاربران خود ارائه دهد.

این بدان معنی است که یک میزبان وب قوی و قابل اعتماد پایه و اساس تلاش های سئوی شما را خواهد گذاشت.

گوگل چندین عامل را بررسی می کند تا اطمینان حاصل کند که کاربر پس از استفاده از موتور جستجوی خود، تجربه مثبتی دارد. وب‌سایت‌هایی که با UX بهبودیافته سریع‌تر کار می‌کنند، می‌توانند رتبه‌بندی خود را افزایش دهند.

امروزه سئو یک تمرکز بزرگ برای تقریباً همه مشاغل و برندها است. همه می خواهند که سایتشان در صفحه اول گوگل برای جست و جوهای مرتبط فهرست شود.

وب سایت هایی که نتوانند در صفحه ۱ گوگل رتبه بندی کنند، احتمالاً یافت نمی شوند. همانطور که گفته می شود، بهترین مکان برای مخفی کردن یک وب سایت، صفحه دوم گوگل است.

سه دلیل اصلی برای اهمیت میزبانی وب برای سئو وجود دارد: سرعت، امنیت و مکان.

سرعت

اگر از منظر عملی به آن نگاه کنیم، سرعت یک عامل بسیار مهم برای سئو است.

یک میزبان وب کند و ارزان باعث ایجاد یک وب سایت کند می شود. اثر دومینو این است که منجر به رتبه‌بندی ضعیف، ترافیک ارگانیک کم و حداقل سرنخ می‌شود.

راه حل چیست؟

یک میزبان وب خوب دارای سرعت بالایی خواهد بود که زمان بارگذاری صفحات شما را کاهش می دهد.

هنگام تعیین سرعت بارگیری یک وب سایت در سال ۲۰۲۲، همیشه باید تا حد امکان سریع باشد. معیار گوگل برای زمان ایده آل برای سرعت موبایل دو ثانیه یا کمتر است.

یک مطالعه در سال ۲۰۲۲ نشان داد که میانگین زمان بارگذاری برای سایت های تلفن همراه حدود ۴.۵ ثانیه است. برای ۲۰ درصد از صفحات فرود تلفن همراه تجزیه و تحلیل شده، محتوای بصری بیش از ۶.۶ ثانیه طول کشید تا بارگذاری شود.

با توجه به اینکه سرعت برابر است با درآمد، این هنوز بسیار کند است.

ابزار اندازه گیری سرعت صفحه

آیا نیاز به اندازه گیری سرعت صفحه خود دارید؟ از این ابزارهای مفید استفاده کنید:

 • Google Page Speed Insights
 • GTMetrix
 • Pingdom
معیارهای هدف برای وب سایت ها

گزارش Core Web Vitals چیزی است که نشان می‌دهد صفحات وب شما بر اساس داده‌های استفاده در دنیای واقعی چگونه عمل می‌کنند، که به آن «داده‌های میدانی» نیز گفته می‌شود.

با Core Web Vitals، عملکرد URL با وضعیت، نوع متریک و گروه URL نشان داده می شود.

Core Web Vitals بر اساس سه معیار است:

LCP (بزرگترین رنگ محتوایی): این مقدار زمان لازم برای ارائه بزرگترین عنصر محتوای قابل مشاهده در دیدگاه را از لحظه ای که کاربر URL را درخواست می کند نشان می دهد. بزرگترین عنصر محتوا معمولاً یک تصویر یا ویدیو یا متن بلوک بزرگ است. این معیار مهم است زیرا به کاربر اطلاع می دهد که URL در حال بارگیری است.

FID (تاخیر ورودی اول): این زمان از زمانی که کاربر با وب سایت با کلیک بر روی پیوند تعامل می کند تا زمانی که مرورگر به عمل پاسخ می دهد، نشان می دهد. این معیار مهم است زیرا زمانی است که صفحه تعاملی می شود.

CLS (Cumulative Layout Shift): این مجموع کل تغییرات چیدمان فردی را برای هر تغییر چیدمان غیرمنتظره اندازه گیری می کند. این کار در تمام طول عمر صفحه انجام می شود. اندازه‌گیری می‌تواند از صفر، که به هیچ وجه جابجا نمی‌شود، تا هر عدد مثبتی متغیر باشد. بقیه اعداد نشان می دهد که چیدمان چقدر تغییر می کند. این معیار مهم است زیرا اگر کاربر در هنگام تعامل با وب‌سایت، تغییر طرح‌بندی را تجربه کند، تجربه کاربری بدی ایجاد می‌کند.

امنیت

بدون یک سیستم امنیتی قوی برای وب سایت شما، می تواند از مشکلات مضری مانند هکرها، صفحات اسپم و بک لینک های جعلی رنج ببرد.

همه این موارد می تواند به رتبه بندی گوگل شما آسیب برساند – و به طور بالقوه منجر به یک اقدام دستی می شود.

همچنین خطر آلوده شدن سایت شما به بدافزار وجود دارد که به طور بالقوه می تواند منجر به قرار گرفتن سایت شما در لیست سیاه موتورهای جستجو یا نشان دادن یک هشدار امنیتی در نتایج جستجو شود.

اگر از میزبانی وب با سیستم امنیتی قوی استفاده نمی کنید، می تواند بر تلاش های سئوی شما تأثیر منفی بگذارد.

یکی از ویژگی هایی که ارائه دهندگان میزبان وب ممکن است ارائه دهند، لایه سوکت ایمن (SSL) است. این یک گواهی امنیتی است که فناوری استاندارد برای ایمن نگه داشتن اتصال اینترنت است.

یکی دیگر از جنبه های مثبت امنیت قوی ناشی از پشتیبانی فنی قابل اعتماد و خدمات مشتری است. به عنوان یک شرکت، می خواهید اطمینان حاصل کنید که میزبان وب مورد استفاده از پشتیبانی فنی و خدمات مشتری با کیفیت بالا برخوردار است.

اگر چیزی خیلی کند است یا سایت خراب می شود، می توانید سریع و کارآمد آن را حل کنید. اگر سایت شما از کار بیفتد، یک تیم قوی فنی و پشتیبانی از مشتری هرگونه نگرانی یا وحشت را کاهش می دهد.

 

محل

موقعیت مکانی یک عامل مهم در سئوی وب سایت شما است. موتورهای جستجو هنگام جستجوی نتایج بهینه، سیگنال های مبتنی بر مکان را در نظر می گیرند.

چند سوال برای بررسی:

کاربر کجاست؟

تجارت کجاست؟

سایت در کجا قرار دارد؟

همه اینها دلایل عملی برای میزبانی وب سایت شما هستند. در تعیین مسافتی که داده باید طی کند و سرعت آن نقش دارد.

به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما در ایالات متحده واقع شده است، می خواهید وب سایت شما در مرکز داده ایالات متحده واقع شود. اگر شرکت شما در بریتانیا است، پس می‌خواهید که سایت در مرکز داده بریتانیا باشد.

اگر کسب‌وکار شما در سطح جهانی فعالیت می‌کند، یک شبکه تحویل محتوا (CDN) می‌خواهید که مراکزی در سراسر جهان ارائه می‌دهد، بنابراین میزبانی بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی کاربر سریع است.

استفاده از یک میزبان وب ارزان می تواند منجر به عدم قرار گرفتن در یک مرکز داده محلی شود. این به طور بالقوه می تواند بر وب سایت شما تأثیر منفی بگذارد، از جمله نحوه عملکرد سایت برای کاربران و رتبه بندی جستجوی ارگانیک شما.

از کدام سرویس میزبانی وب استفاده کنید؟

همه پلتفرم‌های میزبانی مزایای خود را دارند – اما به صراحت بگویم، برخی از آنها واقعاً بوی بدی می‌دهند.

بنابراین دقیقاً چگونه باید یک سرویس قابل اعتماد را انتخاب کنید؟

می توانید به دنبال عوامل زیر باشید:

مدت زمان تجربه میزبان وب

شهرت در میان سایر مشتریان/شرکت ها

به دنبال یک میزبان وب که اقدامات امنیتی مانند SSL را ارائه می دهد

چرا WP Engine (تقریبا همیشه) توصیه من است

ما در انواع پلتفرم های میزبانی با مشتریان کار کرده ایم (و هنوز هم کار می کنیم).

اما وقتی صحبت از این می شود که کدام بهترین است، من تقریبا همیشه WP Engine را پیشنهاد می کنم.

در تجربه من با WP Engine:

خدمات مشتریان آنها فوق العاده پاسخگو، مفید و همیشه در دسترس است.

امنیت و سرعت آنها در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

آن‌ها پشتیبان‌گیری روزانه را در صورت احتمالی که وب‌سایت از کار بیفتد، انجام می‌دهند.

هزینه WP Engine بسیار مناسب است. بسته مبتدی (که برای اکثر وب سایت ها عالی است) فقط ۲۳ دلار در ماه.

سرعت و عملکرد این پلت فرم میزبانی فوق العاده است و واقعاً به تلاش شما کمک می کند زیرا سایت را برای سرعت موبایل و موارد حیاتی وب اصلی بهینه می کنید.

علاوه بر این، WP Engine همچنین گواهینامه SSL رایگان را برای اعضای خود فراهم می کند، که حتی امنیت وب سایت را بیشتر کرده و استانداردهای شناخته شده Google را برآورده می کند.

کار با WP Engine به من این امکان را داده است که بر روی کار سئوی خود تمرکز کنم و کمتر روی مسائل مربوط به سرور و عملکرد که ممکن است با یک سرویس هاست ضعیف مرتبط باشد، تمرکز کنم.

آموزش مشتریان/ذینفعان در مورد ارزش میزبانی خوب

مشتریان یا سهامداران شما در حال حاضر سرمایه گذاری زیادی برای ایجاد یک وب سایت موفق (محتوا، سئو و غیره) کرده اند.

انتخاب میزبان وب اشتباه می تواند تمام سرمایه گذاری های دیگر را تضعیف کند.

انتخاب میزبان وب مناسب می تواند تقریباً فوراً سرعت، Core Web Vitals و جایگاه شما را بهبود بخشد.

اگر وب سایت شما میزبانی وب ضعیفی داشته باشد، خطر تأثیر منفی بر سئوی شما را دارد.

سایت شما ممکن است دچار خرابی شود، که تقریباً به همان اندازه تجربه کاربری بدی است که دیگران می توانند داشته باشند.

اگر هاست وب کند باشد، به احتمال زیاد کاربر صفحه شما را ترک کرده و به گزینه دیگری روی می آورد.

زمان بارگذاری برابر با شهرت است. و هر وب سایتی که بارگذاری آن بیش از چند ثانیه طول بکشد، کاربران خود را از دست خواهد داد (که به معنای تبدیل کمتر و درآمد کمتر است).

اینطور فکر کنید: اگر یک بنتلی (وب سایت جدید) جدید خریداری کرده باشید، نمی خواهید موتور پراید (میزبان/سرور وب کند) داشته باشد.

منبع : https://searchengineland.com/web-hosting-seo-important-386714

۴۵ ایده عالی طراحی اپلیکیشن برای الهام بخشیدن به شما

۴۵ ایده عالی طراحی اپلیکیشن برای الهام بخشیدن به شما

برنامه ها همیشه در حال تغییر هستند، همیشه در حال تکامل هستند و به طور فزاینده ای در زندگی روزمره ما ضروری هستند. طوفان فکری و کاوش در ایده‌های طراحی اپلیکیشن به طراحان در هر سطحی کمک می‌کند تا با چیزهای جدید همراه شوند، اما هنوز تصمیم‌گیری در مورد بهترین جهت بصری برای طراحان مبتدی و متخصصان دشوار است.

برای برجسته کردن عناصر جدید هیجان‌انگیز برای استفاده در ایده‌های طراحی اپلیکیشن شما و کمک به شما در تجسم سبک طراحی مناسب شما، چند طرح برنامه الهام‌بخش را در دسته‌های محبوب جمع‌آوری کرده‌ایم. بیا شروع کنیم!

ویژگی های کلیدی در طراحی اپلیکیشن های معاصر

طبق آمار، برنامه های موبایل تا سال ۲۰۲۳ ۹۳۵ میلیارد دلار درآمد خواهند داشت. این بدان معنی است که ما در زمان بسیار خوبی هستیم تا ایده بزرگ برنامه را در ذهن شما به واقعیت تبدیل کنیم. قبل از اینکه به ایده‌های طراحی اپلیکیشن بر اساس دسته‌بندی بپردازیم، اجازه دهید برخی از روندها و ویژگی‌هایی را که باید برای هر سبکی از طراحی اپلیکیشن در سال ۲۰۲۲ در نظر بگیرید، بررسی کنیم.

web-design-contact

 1. ظهور ویدیو

در طول این مدت، میزان استفاده و دانلود برنامه به طور قابل توجهی به اوج خود رسید زیرا برنامه های کنفرانس ویدیویی برای کار و اجتماعی شدن ضروری شده اند. برنامه اشتراک‌گذاری ویدیو TikTok با بیش از ۱۱۵.۲ میلیون نصب تا مارس ۲۰۲۰ به معنای واقعی کلمه سیاره زمین را تسخیر کرده است. ترکیب معتادکننده موسیقی آن با ویدیوهای با فرمت کوتاه از جلوه‌ای موج‌دار در سراسر رسانه‌های اجتماعی برخوردار شد و پلت‌فرم‌های رقیب برای تشویق محتوای ویدیویی بیشتر دست به کار شدند.

 1. تجارب چند حسی

ایجاد یک محیط همه جانبه و پویا برای کاربران اکنون بیش از هر زمان دیگری در برنامه ها رایج است. بر اساس جوایز طراحی اپل ۲۰۲۱، برخی از بهترین برنامه‌های تعاملی برنامه‌هایی بودند که به طرز ماهرانه‌ای از «ژست‌های حرکتی، لمسی، اختلاف منظر و جلوه‌های صوتی پویا» برای زنده‌کردن صفحه‌نمایش‌مان استفاده کردند، مانند بازی Bird Alone.

 1. طراحی بصری همیشه در حال گسترش

به احتمال زیاد در مورد طراحی واکنشگرا شنیده اید. تغییرات پویایی که ظاهر یک وب سایت را بسته به اندازه و جهت صفحه نمایشی که کاربر روی آن مشاهده می کند تعیین می کند، برای هر طراحی دیجیتالی به یک ضرورت تبدیل شده است.

بر اساس داده‌های به دست آمده توسط شرکت مشاوره دیجیتال Perfect، «در سطح جهانی، ۶۸.۱ درصد از کل بازدیدکنندگان وب‌سایت در سال ۲۰۲۰ از دستگاه‌های تلفن همراه بوده است که نسبت به ۶۳.۳ درصد در سال ۲۰۱۹ افزایش داشته است. رایانه‌های رومیزی ۲۸.۹ درصد از بازدیدکنندگان را به خود اختصاص داده‌اند، در حالی که ۳.۱ درصد از بازدیدکنندگان از تبلت‌ها بوده‌اند. ” طراحی واکنش گرا شهودی و قابلیت استفاده از یک طراحی را بهبود می بخشد. و در نظر گرفتن این موضوع در سال ۲۰۲۲، ناوبری چند جهته است.

برای جلوگیری از پیمایش بی پایان و غافلگیرانه، پیمایش چند جهته کاربران را به تعامل آگاهانه با برنامه هنگام کاوش در گالری های چند محصول دعوت می کند.

 1. ویژگی های دسترسی

برنامه ها به طور خاص در چند سال گذشته بر اساس نحوه استفاده همه کاربران از طرح ها تکامل یافته اند. آسان‌تر و ظریف‌تر کردن کنترل صدا و حرکت، افزودن گزینه‌هایی مانند بلندخوانی تمام متن، متن قابل تغییر و کنتراست رنگ بخشی از برخی از بهترین ایده‌های اخیر طراحی اپلیکیشن بدون توجه به دسته‌بندی بود. وقتی نگاهی به نمونه‌های طراحی اپلیکیشن بیندازیم، نحوه عملکرد این ویژگی‌ها را برای دسته‌های مختلف خواهیم دید.

 

 1. نوآوری در عمق

عمق دادن به طراحی اپلیکیشن، درک سه بعدی ما را هنگام خیره شدن به صفحه نمایش تقلید می کند. انیمیشن ها، واقعیت افزوده و پیمایش اختلاف منظر همگی نمونه هایی از چگونگی عمق بخشیدن به طرح ها هستند. برای تصاویر پس زمینه ایستا، چندین تکنیک بصری وجود دارد که می توانید آنها را با هم ترکیب کنید تا عناصر سه بعدی را تقلید کرده و زیبایی کاملاً زیبا و منحصر به فردی ایجاد کنید.

ما در چند سال گذشته شاهد محتوای نومورفیک زیادی در طراحی اپلیکیشن ها بودیم. در سال ۲۰۲۲ می‌آید و می‌بینیم که طراحان به روش‌های جدیدی به صفحه‌نمایش دستگاه‌ها ابعاد می‌دهند. لایه بندی عناصر و آزمایش با درخشش یا سایه های رها کردن، به طرح ها عمق می بخشد. در حالی که جلوه های تاری، همپوشانی ها و ضربه ها خوانایی را افزایش می دهند.

 

ویژگی ها را به اشتراک بگذارید

خواه به کاربران این امکان را بدهد که چیزی در مورد استفاده از برنامه شما بین شما و سایر کاربران خاص به اشتراک بگذارند یا به صورت عمومی در رسانه های اجتماعی، عملکرد اشتراک گذاری برای بسیاری از برنامه ها ضروری است. و این دیگر محدود به برنامه های متعلق به چند دسته نیست. شامل راه‌های آسان برای اشتراک‌گذاری چیزهایی مانند عکس‌ها، یادداشت‌های صوتی، آخرین امتیاز بالای شما در بازی مورد علاقه‌تان یا مقاله‌ای که خوانده‌اید، بخشی از هر طراحی برنامه عالی است. به خصوص که این یک راه عالی برای حفظ ارتباط با مردم است. این قابلیتی است که به همه ما کمک می کند تا زمانی که از هم دور هستیم کمی بیشتر احساس کنیم.

ایده های طراحی اپلیکیشن بر اساس دسته بندی

طراحی اپلیکیشن برای رسانه های اجتماعی

به جرات می توان گفت که رسانه های اجتماعی شیوه اجتماعی شدن مردم در جهان را تغییر داده است. این باعث می شد همه احساس نزدیکی و دسترسی داشته باشند. به ما ابزارهایی داد تا نحوه درک دیگران از ما را بررسی کنیم. آیا تا به حال کودک نوپایی را دیده اید که سعی کند دست روی صفحه مجله بکشد؟  اما این نشانه واضحی است از اینکه چگونه کشیدن انگشت به یک حرکت شناخته شده برای بسیاری تبدیل شده است. رسانه های اجتماعی با تکامل انسان ها در حال رشد و تغییر هستند.

برای مثال، بر اساس محبوبیت TikTok، اینستاگرام Reels را برای مرتبط ماندن معرفی کرد. قرقره ها قابلیتی است برای کاربران برای ایجاد فیلم های کوتاه با صدا و افکت، صدا آشنا؟ افزودن موسیقی و سایر عناصر بصری به ویدیوها حداقل برای برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی تبدیل شد، جایی که مصرف به محتوای کوتاه‌تر و «سرگرم‌کننده‌تر» تبدیل شده است که برای گوش، چشم و افکار ما جذاب است.

با این حال، همچنان میل به سادگی وجود دارد. در مثال‌های بالا، باید برخی از همه چیز را ببینید، به عنوان مثال، توجه داشته باشید که چگونه طراحی Si Thu A ظاهری شبیه به وبلاگ را به ارمغان می‌آورد اما در یک بسته، که به کاربران اجازه می‌دهد با هم وبلاگ بسازند.

 

طراحی اپلیکیشن های مالی و بانکی

اگر به شواهد بیشتری نیاز داشتیم که رفتن به بانک مربوط به گذشته است، چند سال گذشته این موضوع را برای ما روشن کرده است. از آنجایی که بخش زیادی از این صنعت به حوزه دیجیتال منتقل شده است، برنامه ها باید کاملاً مراقب تمام سطوح تجربه کاربر باشند.

شرکت های مالی باید نسبت به سطح اعتمادی که مردم در طول عملیات دیجیتالی خود باید از آنها اطمینان حاصل کنند، توجه بیشتری داشته باشند. وقتی صحبت از فناوری به میان می‌آید یک ترس ذاتی در افراد وجود دارد، به همین دلیل است که تجربیات با انسان‌ها بهتر از چت‌بات‌ها کار می‌کنند. این همچنین بدان معنی است که کل تجربه برنامه مالی شما باید آسان برای استفاده، حرفه ای، ایمن و بدون اشکال باشد.

برنامه های مالی اغلب دارای یک مجموعه گرافیکی ذاتی هستند که قرار است به کاربران کمک کند توسعه و پیشرفت را اندازه گیری و پیگیری کنند. در مثال‌های بد، این می‌تواند نسبتاً مرموز و غیرقابل دسترس باشد. در مثال های بالا چندین روش مختلف استفاده از این عناصر برای نمایش واضح داده های مالی را می بینیم. توجه داشته باشید که چگونه نمایش داده ها با حفظ خوانایی و سهولت درک، حسی واضح و مدرن دارند.

این طرح از الکساندرا سیمونا نمونه ای از اپلیکیشنی است که به طور خاص برای افراد مسن طراحی شده است. یکی از ویژگی‌های برجسته «حالت خواندن آسان» است که از طریق آن کاربران می‌توانند به راحتی به فونت‌های بزرگتر یا کوچک‌تر سوئیچ کنند، در حالی که بقیه طراحی پر از زبان واضح و نمادهای شناخته شده جهانی است که به دستورات ساده مرتبط هستند. طراحی عالی بدون دسترسی نمی تواند دوام بیاورد، به این معنی که این طراحی برنامه یک راه حل عالی برای مبتدیان و کاربران متخصص است.

 

طراحی اپلیکیشن حمل و نقل

سفر در چند سال گذشته واقعاً تغییر کرده است، و پرواز از کشوری به کشور دیگر به سادگی گذشته نیست. این امر توجه ما را مجدداً بر سایر روش‌های سفر متمرکز کرد: سفرهای داخلی از طریق قطار، قایق یا حتی خودروهای مشترک.

با افزایش تقاضا برای حمل و نقل محلی، فرصتی برای سازندگان برنامه وجود دارد. طرح‌های اپلیکیشن حمل‌ونقل باید اطلاعات سنگین زیادی را بدون از دست دادن آن‌ها در طول مسیر به کاربران ارائه دهد.

مکان، جهت، زمان صرف شده برای تکمیل سفر، قیمت و مقایسه بین روش‌های مختلف حمل‌ونقل، همه چیزهایی هستند که یک اپلیکیشن حمل‌ونقل برای برقراری ارتباط با کاربر به آن نیاز دارد. بنابراین طراحان زمانی که این کار را به طور قابل دسترس و موثر انجام می دهند، فرصت را در رنگ های متضاد، عمق و اینفوگرافیک پیدا می کنند.

این طرح های برنامه نشان می دهد که طراحی رابط کاربری چقدر برای برنامه های حمل و نقل اهمیت دارد. برای مثال، طراحی از kosta-xd از متن پررنگ، رنگ‌های متضاد و دکمه‌هایی استفاده می‌کند که برای سهولت استفاده و وضوح برای همه سنین ظاهر می‌شوند. طراحی Railboard، از طراحان سطح بالای gusnendar، به طرز درخشانی از فلش ها و ترازهای عمودی و افقی برای انتقال جهت خطی فاصله و زمان استفاده می کند.

 

طراحی اپلیکیشن برای سلامتی

عملکرد اصلی برنامه های سلامتی قبلاً «ردیابی» مواردی مانند علائم و پیشرفت بود، اما دیگر اینطور نیست. برنامه های بهداشتی تکامل یافته اند تا به روش های مختلف و مفید عمل کنند. اکنون طبیعی است که بیمارستان‌ها و بیمه‌گران اپلیکیشن‌های مراقبت‌های بهداشتی خود را دارند، جایی که می‌توانید قرار ملاقات رزرو کنید، به نمودارهای خود نگاهی بیندازید، نتایج آزمایش را ببینید و غیره. برنامه‌هایی وجود دارند که به عنوان نگهبان سلامت یا حتی ردیاب مصرف قند برای کسانی که مبتلا به دیابت هستند، عمل می‌کنند.

هنگام طراحی اپلیکیشن سلامتی خود، وضوح (هم در متن و هم در گرافیک) و سازماندهی بدون پیچیدگی باید دو نقطه شروع اصلی باشند. تایپوگرافی و تضاد رنگی به همه چیز کمک می کند تا خوانا باشد و در عین حال حداقل باشد.

همچنین لازم به ذکر است که در دو مثال برنامه مدیتیشن فوق، مشاهده خواهید کرد که هر دو از تصاویر و تصاویر منظره برای ایجاد حسی از عمق استفاده می کنند که آرامش بخش و بی نهایت است. نیازی به گفتن نیست که استفاده حداقلی از متن و اطلاعات کاملاً با حال و هوا سازگار است.

 

طراحی اپلیکیشن برای ورزش و تمرین

وقتی باشگاه‌ها و فضاهای تمرین بسته می‌شدند، برنامه‌های ورزشی و تمرینی به افراد کمک می‌کردند سالم و فعال بمانند. این برنامه‌ها همچنان محبوب هستند و لحظه‌ای که در معرض نور خورشید هستند، این برنامه‌ها را بهتر از قبل کرده است. این امکان وجود دارد که با سایر کاربران جفت شوید و دوستان ورزشی مجازی داشته باشید یا گروهی داشته باشید که در آن بتوانید نتایج تمرین زنده سایر اعضا را مشاهده کنید. بسیاری از طرح‌های برنامه تمرینی و تمرینی اکنون شامل قابلیت‌های اشتراک‌گذاری کاربر به کاربر یا عمومی، ویژگی‌های تعاملی، امکان میزبانی کلاس‌های زنده و ویژگی‌های اشتراک آسان و قابل دسترس هستند.

یک مکان خوب برای شروع هنگام طراحی برنامه های تمرینی یا تمرینی، جمع آوری الهام از نحوه ایجاد میله های پیشرفت، متر، نمودار دایره ای و نمایش آماری است. ردیابی و ترسیم نمودار پیشرفت به کاربران انگیزه می دهد و آنها را به بازگشت دوباره و دوباره به برنامه هدایت می کند تا ببینند چگونه پیشرفت می کنند.

یکی دیگر از ویژگی های مهم این است که CTA و دکمه های واضح برای تشویق کاوش ها داشته باشید. این امکان را فراهم کنید که روی هر چیزی کلیک کنید – روی نام یک معلم برای دیدن بیشتر کلاس‌های او، روی ژانر تمرینی که از آن لذت می‌برند. هدف ترغیب کاربران به صرف زمان بیشتر در برنامه و آشنایی با همه پیشنهادات آن است. «فیلتر» همچنین یک ویژگی عالی برای افزودن به جستجوها در برنامه‌های ورزشی است، زیرا به افراد این امکان را می‌دهد که چیزی را پیدا کنند که با اولویت‌های زمانی و سطوح ورزشی آنها مطابقت داشته باشد.

 

طراحی اپلیکیشن برای مدیریت زمان و مکان

کار از خانه، کار از راه دور، مدیریت ساعات کاری خود… اینها همه چیزهایی هستند که از سازماندهی بی عیب و نقص بهره می برند. خوشبختانه، برنامه های بسیاری وجود دارند که فقط به این نیازها پاسخ می دهند. بهترین طرح‌های خانگی، استودیویی، برنامه‌های خود مدیریتی، طرح‌هایی هستند که از نظر بصری جذاب هستند. شما می خواهید کاربران را تشویق کنید که بخواهند از برنامه استفاده کنند تا اینکه این برنامه به یک کار طاقت فرسا تبدیل شود.

بیشتر طرح‌های برنامه‌های سازمانی دارای طرح‌های رنگی ملایم‌تر و عملکردهای ساده‌تر هستند تا این برنامه‌ها آشنا شوند. آن‌ها از نظر بصری خیره‌کننده هستند و راه‌های مفید، ملایم و مهم‌تر از همه مثبت را برای حمایت از ما در کارهای روزمره ارائه می‌دهند.

طراحی اپلیکیشن برای بازی و تفریح

بازار بازی‌های موبایل تا سال ۲۰۲۳ به ۱۰۲.۸ میلیارد دلار خواهد رسید. این افزایش ۲۶ میلیارد دلاری نسبت به سال ۲۰۲۰ است. اگر رویای راه‌اندازی یک بازی خودتان را دارید، اکنون زمان آن است که همه چیز را به حرکت درآورید.

برنامه های بازی معمولا دارای گرافیک های رنگارنگ، چشم نواز، شخصیت های واقعی یا خارق العاده بازیکنان و کلی ساختن جهان هستند. ایده این است که کاربران را از طریق طراحی وارد دنیای بازی کنید.

با این حال، همیشه می‌توانید برخلاف این طراحی برنامه‌ای که عمداً کم‌نظیر است از Typelab D استفاده کنید. چیز زیادی در مورد آنچه که بازی مستلزم آن است نشان نمی‌دهد، اما حال و هوای احساس ناشناخته بودن یا “غریبه بودن” را برای کسی به تصویر می‌کشد.

مانند هر طراحی برند دیگری، درک سلیقه، نیازها و ارزش های مخاطبان برای ایجاد یک بازی موفق و منحصر به فرد مهم است. آیا طراحی اپلیکیشن شما دنیای کاملاً جدیدی از فانتزی برای کاربران خواهد بود که بتوانند در آن کاوش کنند و در آن زنده بمانند؟ آیا این یک چرخش دیجیتالی در یک پازل کلاسیک است که طرفداران می توانند ساعت ها در آن غوطه ور شوند؟

نمونه جالب دیگر طراحی بازی “Turf” توسط طراح freaky.. Turf از فناوری GPS برای همگام سازی مکان بازی شما با موقعیت مکانی واقعی شما استفاده می کند. هدف این بازی استفاده از “مناطق” است، مناطقی که می توانید به صورت فیزیکی به آنها بروید و با سایر کاربران برای بازی با کاربران خود رقابت کنید. طراحی برنامه منعکس کننده چیزی است که بازی با قرار دادن تمرکز بر روی نقشه حالت زمین تلاش می کند به آن دست یابد – شما یک نماد بازیکن هستید که روی صفحه بازی ایستاده اید.

 

طراحی اپلیکیشن برای تحویل غذا، مواد غذایی و بسته

برنامه های تحویل عملکردی را انجام می دهند که ساده به نظر می رسد اما در واقع جزئیات پیچیده زیادی را با لیست محصولات، گالری های چند محصول و پیمایش پرداخت در خود جای می دهد. اگر این یک برنامه تحویل غذا باشد، شامل توضیحات اقلام، گزینه های افزودنی، ویژگی سبد خرید می شود. سپس یک بخش پرداخت وجود دارد و شما با یک راننده مطابقت داده می شوید و یک تخمین زمانی به شما داده می شود.

به طور کلی، توهم سادگی ناشی از خطی بودن تجربه کاربر است. یکی یکی اضافه می کنیم، حذف می کنیم، پرداخت می کنیم، صبر می کنیم. طرح‌های برنامه‌های تحویل غذای موفقیت‌آمیز آن‌هایی هستند که همه چیزهایی را که شما نیاز دارید، در جایی که به آن نیاز دارید، دارند – بصری، منطقی هستند و اطلاعات را در تکه‌های کوچک ارائه می‌دهند.

 

طراحی اپلیکیشن های مهارت آموزی و آموزشی

اغلب موارد متقاطع با طراحی برنامه‌های مهارت‌سازی و یادگیری و برنامه‌های بازی وجود دارد. اولی اغلب از تکنیک ها و چالش های ساده بازی برای تعامل و سرگرم کردن کاربران استفاده می کند. این طرح توسط Typelab D را در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید که چگونه تصاویر با کیفیت بالا را با یک پالت خاموش ارائه می کند؟ پیچیدگی آن تقریباً سرمقاله به نظر می رسد و طراح با وجود ویژگی های متعدد در این صفحه، تعادل آرامش بخشی را ایجاد می کند.

از سوی دیگر، بسیاری از طرح‌ها برای برنامه‌های یادگیری رنگارنگ و از نظر بصری جذاب هستند، با شخصیت‌های مصور، صداها و انیمیشن‌هایی که در صورت استحقاق جوایز طلا را به شما می‌دهند. حس پاداش باعث می شود کاربران با انگیزه، درگیر و مایل به یادگیری بیشتر باشند.

یک مثال عالی توسط استفانو اوکتی، اپلیکیشن کتاب صوتی کودکان است. دکمه میکروفون بزرگ در صفحه هر یک از کتاب‌های انتخابی به کاربران کمک می‌کند بدون سر و صدا ضبط کنند. به طور مشابه، دکمه‌های سایر دستورات ضروری به وضوح در همان صفحه با استفاده از نمادهای شناخته شده جهانی مانند پخش، حذف، سریع به جلو و عقب ارائه می‌شوند. CTAها نیز به طرز شگفت انگیزی مستقیم و آسان هستند: «بازخوانی»، «بله، لطفاً!»، «کتاب بعدی». زبان و طراحی همه چیز را ساده و بازیگوش نگه می دارد بدون اینکه چیزی بخصوص کودکانه ایجاد کند.

 

احساس الهام گرفتن؟

اکنون که مجموعه ایده‌های عالی طراحی برنامه ما را از برخی از دسته‌بندی‌های اصلی برنامه‌های موجود در بازار بررسی کرده‌اید، باید ایده بهتری در مورد جایی که می‌خواهید و کدام جهت بصری را می‌خواهید داشته باشید. مطمئن نیستید و به الهام بیشتری نیاز دارید، پیش بروید و نمونه کارهای بهترین طراحان برنامه ما را مرور کنید!

منبع : https://99designs.com/blog/creative-inspiration/app-design-inspiration/

متاورس چیست و چرا اهمیت دارد؟

متاورس چیست و چرا اهمیت دارد؟

متاورس می تواند گنگ باشد. آیا کنفرانس مجازی است؟ کفش ورزشی دیجیتال؟ یک کنسرت آریانا گراند در Fortnite؟ یا فقط یک اعتیاد خالی است؟

مارک زاکربرگ به وضوح طرفدار آن است. در اکتبر سال ۲۰۲۱ او به شرکت مادر Facebook Meta تغییر نام داد و یک فیلم کمی ناخوشایند با ساعت ها هولوگرافی ، روبات های بازی پوکر و هنر ۳D Street ارائه داد. سایر غول های فناوری در حال حرکت هستند: یک غول ارز دیجیتال Grayscale متاورس را “یک فرصت ۱ تریلیون دلاری” توصیف می کند ، در حالی که بانک سرمایه گذاری جفری می گوید که می تواند “تقریباً همه چیز در زندگی بشر” را مختل کند.

برای مردم عادی، این مبالغ می تواند به اندازه خود متاورس غیرقابل تصور به نظر برسد. اما در پشت عناوین روندهایی وجود دارد که ممکن است در حال حاضر بر تجارت شما تأثیر بگذارد. در اینجا ما بررسی خواهیم کرد که متاورس با نمونه های دنیای واقعی و راهنمایی برای تأثیرگذاری بر شما و من چیست.

متاورس چیست؟

متاورس ادغام واقعیت و مجازی است. این مجموعه از یک سری فضاهای دیجیتالی تشکیل شده است که با دنیای واقعی و با یکدیگر هم پوشانی دارند. این اصطلاح در رمان Neal Stephenson در سال ۱۹۹۲ Snow Crash معرفی شد ، که یک دنیای واقعی را که توسط شرکت های وحشیانه اداره می شود و یک “متاورس” مرتبط ، یک جانشین واقعیت مجازی (VR) در اینترنت توصیف می کند.

اما در حالی که رمان استفنسون متاورس را به عنوان شبکه ای که توسط یک شرکت واحد اداره می شد ، می دید ، متاورس واقعی سخت تر است. به این دلیل است که به جای اینکه یک فناوری یا شرکت واحد باشیم (متأسفیم متا) ، این تغییر در نحوه تعامل ما با فناوری است. در ۱۵۰ سال گذشته ، رایانه هایی از ماشین های بدون صفحه نمایش که توسط کارت های پانچ به دستگاه های لمسی و فعال شده با صدا و صدا امروزه اداره می شوند ، جهش می کنند. متاورس ، مانند اصطلاح Web3 ، واقعاً فقط یک مکان نگهدارنده برای توصیف جهش بعدی است.

web-design-contact

چگونه متاورس کار می کند

متاورس همه جانبه و مملو از آواتارهای کاربران خواهد بود. بسیاری از جهان های آن با هم همپوشانی خواهند داشت (این شبکه از اتصالات مجازی است که به طور قابل ملاحظه ای متاورس را ایجاد می کند) ، اما همه آنها یکسان به نظر نمی رسند ، یا به همان روش دسترسی پیدا می کنند:

آنها ممکن است VR باشند ، مانند فضاهای بازی Fortnite یا World of Warcraft

آنها ممکن است واقعیت افزوده (AR) ، با داده ها یا تصویری که بر روی دنیای واقعی گذاشته شده است ، باشد ، نه اینکه نقشه ها سیارات را در آسمان شب شناسایی کنند ، یا برنامه های برنامه ریزی شده داده های وسیله نقلیه را با مکان های واقعی مخلوط کنند

آنها ممکن است بیشتر از طریق صفحه نمایش تلفن یا لپ تاپ به آنها دسترسی پیدا کنند

هدست ها و هولوگرام های سه بعدی ممکن است تجربه عمیق تری داشته باشند

این دنیای دیجیتال تحت تأثیر افراد واقعی و معاملات قرار دارد و حتی اکنون در سپیده دم متاورس ، تجارت جدی انجام می شود. در سال ۲۰۲۰ ، گیمرها حدود ۵۴ میلیارد دلار برای محتوای اضافی در بازی هزینه کردند-رقمی که تخمین زده می شود تا سال ۲۰۲۵ به ۷۴ میلیارد دلار رشد کند.

چرا فناوری جدید یک GameChanger است

برای بازیکنان اصلی فناوری ، Metaverse یک فرصت بزرگ است. به نظر می رسد فضاهای موجود مانند بازی های آنلاین چند نفره به نظر می رسد که به جهانیان خرده فروشی مجازی ، بانکی ، آموزش و تعامل اجتماعی پیوسته اند.

مراحل بعدی در حال حاضر انجام می شود. به عنوان مثال ، اتاق های کار Horizons متا مکان های جلسات VR در هدست هستند ، در حالی که آیفون های جدیدتر مجهز به فناوری Lidar هستند که می تواند محیط کاربر را اسکن کند و می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد. دسترسی فزاینده ای از رمزنگاری و ظهور دارایی های غیر قابل استفاده (NTFS)-از جمله ، تصویر قابل ردیابی یا پرونده های صوتی-همه چیز را در سطح دیگری قرار داده است. نمونه هایی از دارایی های متاورس شامل شخصیت های NFT با مضمون Burberry و کیمونوهای مجازی براق است که توسط آواتارها پوشیده می شوند. Sandbox به کاربران این امکان را می دهد تا جهان را بسازند و از آنها برای بازدید کنندگان درآمدزایی کنند ، در حالی که در Superworld می توانید تاج محل مجازی یا جزیره عید پاک را خریداری کنید.

در آینده؟ زاکربرگ فکر می کند که “ما قادر خواهیم بود تقریباً هر کاری را که می توانید تصور کنید انجام دهیم.” اما قبل از اینکه متاورس واقعاً صعود کند ، دو مرحله دیگر لازم است. یکی از رابط کاربری همه جانبه – که احتمالاً در اطراف هدست ها و سنسورهای حرکتی می چرخد – برای پذیرش انبوه است. مورد دیگر قابلیت همکاری است – توانایی حرکت یکپارچه با یک آواتار واحد بین قسمت های مختلف متاورس ، از یک فروشگاه کفش در دوحه تا یک نوار کوکتل در آستین ، در حالی که بیگانگان را منفجر می کنید و با دوستان خود گپ می زنید ، کیمونو که تازه خریداری کرده اید شما هر کجا که بروید. در حالی که ما منتظر این دنیای جدید هستیم ، بیایید در نظر بگیریم که چگونه متاورس امروز بر مشاغل عادی تأثیر می گذارد.

چگونه مشاغل می توانند به متاورس دسترسی پیدا کنند

جهان هنوز “متاورس کامل” نشده است ، و ذکر این نکته حائز اهمیت است که شیوه هایی که در حال حاضر مشاغل خود را به بازار عرضه می کنند مانند فیدهای اینستاگرام یا نمایشگرهای مغازه در یک شبه ناپدید نمی شوند. تغییراتی که به وجود می آید افزایشی خواهد بود.

کاربران به طور فزاینده ای به فضاهای مجازی وارد می شوند. توانایی واقعاً در نگاه و احساس وصله روی یک ژاکت ، یک اثر هنری را در برابر تصویر زمینه خود تنظیم کرده و یا از طریق املاک و مستغلات فوق العاده زنده قدم می زند ، به مشتریان این امکان را می دهد تا ببینند که چگونه یک محصول در دنیای خود جای می گیرد و به مارک ها این فرصت را می دهد داستان آنها را بفروشید. و هرچه این پورتال ها همه جانبه تر و به هم پیوسته تر می شوند ، تجربه مرور محصولات و خدمات از طریق VR ممکن است به خودی خود به پایان برسد (فکر کنید وقتی مراکز مکانی برای تعطیل شدن در دهه ۸۰ و ۹۰ پوند تبدیل می شوند).

حضور در این دنیای مجازی به طور فزاینده ای اهمیت پیدا می کند. ما در حال حاضر شاهد مارک های اصلی مانند Gucci و Superplastic Sell NFT هستیم – در این حالت ، آثار هنری دیجیتال به عنوان بسته ای با مجسمه های سرامیکی. این محصولات دیجیتالی مشتاق راهی را برای خرید مشتریان به مارک تجاری و نمایش آنلاین ارائه می دهند. برای مشاغل ، آنها هم یک بازاریابی و هم یک فرصت فروش هستند.

 

NFTS و نامزدی ثروتمندتر

در حال حاضر ، محصولات دیجیتال اغلب به عنوان افزودنی به خرید در دنیای واقعی فروخته می شوند. اما آنها به احتمال زیاد به رویداد اصلی تبدیل می شوند. این مزایا بدیهی است: هزینه های تولید کم است ، کالاها قابل خراب شدن نیستند ، می توانند نسخه منحصر به فرد یا محدود باشند ، می توان آنها را ردیابی کرد و می توان کمیسیون را برای هرگونه فروش مجدد انجام داد. و آنها باید – در واقع – در سراسر متاورس قابل حمل باشند.

به دلیل این هزینه کم ، متاورس در ابتدا ممکن است مکانی عالی برای فروش محصولات و ایجاد همکاری با کاربران ، شرکا و تأثیرگذار باشد. از آنجا که مردم و آواتارهای آنها قادر به حرکت آزادتر از طریق فضاهای فزاینده جذاب می شوند ، بدون اینکه محدود به جغرافیای فیزیکی باشند ، گروه های مجازی و رویدادها رایج تر می شوند. Warner Bros برای تبلیغ فیلم در ارتفاعات میزبان یک مهمانی رقص در Roblox بود که کاربران قادر به دسترسی به محتوای منحصر به فرد ، رقص بودند.

ما در حال حاضر رویدادها و جوامع آنلاین داریم ، اما آنچه جدید است سطح غوطه وری و تعامل است. حرکات ظریف (از طریق ضبط حرکت پیشرفته) و شخصی سازی (از طریق “پوست” و NFT های منحصر به فرد) به این معنی است که برخی از کاربران طولانی تر خواهند ماند و در خانه احساس بیشتری می کنند. برخورد با سایر آواتارهای دیگر احساس واقعی تر خواهد شد ، زیرا تصمیم می گیریم در صورت پرش از یک منظره خارق العاده ، از چهره به چهره بایستید ، از نکات فوتون گپ بزنید یا مبادله کنید.

تعامل عمیق تر ، جوامع متصل تر و تبلیغات غنی تر همه نتیجه می گیرند ، و تیم های از راه دور احساس می کنند از آنجا که سوالات و شخصیت های همکاران برای تنفس به شما فضای کمتری دارند.

نحوه طراحی برای متاورس

ما دیده‌ایم که غوطه ‌وری بخش مهمی از متاورس است. این بدان معناست که طراحی خوب برای محصولات، خدمات و پورتال هایی که از طریق آنها به آنها دسترسی دارند، حیاتی است. رقابت عظیمی در این دنیای جدید وجود خواهد داشت و شرکت‌ها باید برجسته باشند و داستان‌های متمایزی را تعریف کنند که مصرف‌کنندگان را به عقب برگرداند.

این بدان معناست که با یک طراح که در استفاده از مدل‌سازی سه بعدی و ویدیوهای ۳۶۰ درجه مهارت دارد، کار کنید تا مصنوعات مجازی و مکان‌هایی ایجاد کنید که از هر زاویه‌ای زیبا به نظر می‌رسند. رابط‌هایی مانند منوها، فیدها و برنامه‌هایی که پیشرفت شخص (یا آواتار) را از طریق متاورس مختل می‌کنند، طلسم را می‌شکنند. در عوض، طراحی باید شهودی باشد.

طراحی برای متاورس فقط به معنای طراحی برای بخشی از متاورس نیست: به معنای تولید محتوایی است که در سراسر طیف کار می کند. این قابلیت همکاری به این معنی است که هر محصول یا تجربه باید قابل حمل باشد و در زمینه های مختلفی کار کند. همانطور که ما طراحی می کنیم، باید به آنچه در اطرافمان است فکر کنیم، خواه این باشد که یک مصنوع خاص در پلتفرم های مختلف چگونه به نظر می رسد و چگونه کار می کند، یا اینکه کاربران چگونه آن را در دنیای واقعی دستکاری می کنند – با کشیدن صفحه نمایش لمسی، یا در حالی که در یک صفحه دراز می کشند. مهار تمام بدن که هر حرکت ما را ردیابی می کند؟

ایجاد فضایی برای کاربران برای شخصی سازی محصولات و تجربیات بخش مهمی از ترکیب خواهد بود. ایجاد احساس در خانه یا بومی بودن کاربران برای متاورس بسیار مهم است. توانایی تغییر رنگ یک شی یا افزودن نام تجاری شخصی به کاربران اجازه می دهد و ممکن است آنها را تشویق کند که مدت بیشتری را در ویترین فروشگاه مجازی شما صرف کنند.

متاورس ممکن است مکانی خطرناک باشد

متاورس در حال حاضر غنی از امکانات بازاریابی است ، اما ما هنوز نمی دانیم که دقیقاً چه شکلی خواهد داشت. و خطرات وجود دارد.

بازه زمانی و وسعت اینکه متاورس بخش های جداگانه را تغییر دهد ، نامشخص است: در حالی که آموزش در مدل سازی سه بعدی یا کاوش در جهان افق متا ممکن است اقدامات بزرگی برای برخی از سازمان ها باشد ، این یک تجارت شجاعانه است که فردا در انفجار متاورس منفجر می شود. یک سرمایه گذاری بزرگ فقط ممکن است تعداد کمی از پذیرندگان اولیه را در بر بگیرد.

رابط های همه جانبه که دنیای واقعی را با متاورس وصل می کنند در مرحله اولیه باقی می مانند – هولوگرام ها اغلب به عنوان یک راه حل نشان داده می شوند ، اما این فناوری در حال حاضر بسیار محدود است تا مفید باشد. استفاده از هدست VR کم است و باعث می شود برخی از کاربران احساس ناخوشایندی کنند.

متاورس مطمئناً به Cryptocurrency وابسته است ، که می تواند به طرز چشمگیری بالا و پایین برود. مشاغل متکی به آن ممکن است آسیب پذیر باشند.

به دلیل ماهیت خود ، متاورس احتمالاً غیر متمرکز است. این بدان معناست که مقررات محدود خواهد بود ، که ممکن است منجر به تسلط شرکت های بزرگ شود.

اینترنت و رسانه های اجتماعی در حال حاضر از طریق مجرمان با مشکلات امنیتی جدی روبرو هستند. در یک متاورس بزرگتر ، غوطه وری تر و درآمدزا تر ، این مشکلات ممکن است حتی پر فشار تر شود.

چرا متاورس اهمیت دارد

متاورس همه جانبه و بهم پیوسته توسط بسیاری از بازیکنان اصلی فناوری ، که برخی از آنها سرمایه گذاری زیادی دارند ، به عنوان آینده دیده می شود. از نظر بدبینانه ، متاورس نیز می تواند به عنوان ترکیبی از چیزهایی که قبلاً داریم (VR اساسی و آواتارهای بازی) و چیزهایی که ممکن است هرگز نداریم (یک دنیای مجازی واقعاً متصل) دیده شود.

با این حال ، در حالی که خطرات وجود دارد ، فرصت برای مشاغل بسیار زیاد است.

و حتی اگر متاورس به همان اندازه که نشان می دهند به آنجا نرسد و یا به همان سرعت وارد نشود ، هنوز اقداماتی وجود دارد که مشاغل کوچک و متوسط می توانند برای استفاده از فناوری ها ، از رویدادهای همه جانبه آنلاین گرفته تا طراحی سه بعدی و پول استفاده کنند. nfts -spinning. به نظر می رسد که متاورس هر روز اهمیت بیشتری پیدا می کند – و اگر در هیئت مدیره نیستید ، ممکن است پشت سر بگذارید.

منبع : https://99designs.com/blog/web-digital/what-is-the-metaverse/

چگونه از ارزیابی  وب سایت برای تقویت برند خود استفاده کنیم

چگونه از ارزیابی  وب سایت برای تقویت برند خود استفاده کنیم

آیا می خواهید حضور آنلاین سایت کسب و کار خود را بهبود بخشید؟ انجام ارزیابی وب سایت مشخص می کند که کجا باید سایت و برند خود را بهبود بخشید. این روشی برای تجزیه و تحلیل عملکرد سایت شما از طریق معیارهایی مانند محتوا، طراحی، بهینه سازی موتور جستجو، رتبه بندی سایت و قابلیت استفاده است.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که ارزیابی وب سایت دقیقا چیست؟ این یک راه عالی برای انجام یک چکاپ سلامت در سایت شما است. تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد وب سایت شما، رتبه بندی موتور جستجو و سرعت ارائه می دهد. این روند ساده است: بفهمید که چرا می خواهید سایت خود را ارزیابی کنید، کدام یک برای سناریوی شما بهترین کار را دارند و آنها را اجرا کنید.

 

بنابراین، قبل از بحث در مورد سه ابزار برتر برای کمک به شما در مسیرتان، هر نوع ارزیابی وب سایت را بررسی می کنیم!

چرا باید ارزیابی وب سایت انجام دهید؟

قبل از شروع ارزیابی وب سایت خود، از خود و تیم توسعه وب خود بپرسید که چرا می خواهید ارزیابی انجام دهید؟ اگر می توانید، از تیم بازاریابی خود نیز در مورد سایت کسب و کار خود بازخورد جمع آوری کنید. این فرآیند به شما کمک می کند تا زمینه های بهبود را کشف کنید و مسائل سایت را بر اساس سناریوی خود اولویت بندی کنید.

web-design-contact

چک لیست ارزیابی وب سایت شما

تصور کنید که یک پزشک هستید و گوشی پزشکی خود را می پوشید. از چک لیست سوالات زیر برای کمک به تشخیص بیمار استفاده کنید: وب سایت شما.

اهداف وب سایت و برند من چیست؟

چه چیزی خوب پیش می رود و کجا می تواند بهبود یابد؟

آیا استفاده از وب سایت من آسان است؟

آیا بازدیدکنندگان به محتوای سایت من علاقه مند هستند؟

آیا سایت ما با برند ما سازگار است؟

آیا سایت من به راحتی در موتورهای جستجو پیدا می شود؟

در مقایسه با رقبا چگونه است؟

بر اساس پاسخ های شما به این سوالات، می توانید شروع به تعیین اهداف ارزیابی وب سایت خود کنید. آیا به دنبال بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو برای افزایش حضور آنلاین خود، حل مشکلات قابلیت استفاده، یا صرفاً تغییر نام تجاری خود هستید؟ همانطور که ارزیابی خود را دنبال می کنید، ایده خوبی است که به طور دوره ای به چک لیست ارزیابی عمومی که در بالا ارائه کرده ایم مراجعه کنید.

۸ نوع ارزیابی وب سایت

آماده انجام ارزیابی هستید؟  شما باید انواع مختلفی از ارزیابی وب سایت را انجام دهید که بر اساس آن برای برند شما اعمال می شود.

 

 1. ارزیابی طراحی/UX

به دنبال بهبود طراحی وب سایت و تجربه کاربری خود هستید؟ ارزیابی طراحی و قابلیت استفاده نشان می دهد که سایت شما چقدر کاربرپسند است. این به اطمینان از ناوبری واضح و شهودی کمک می کند و تماس برای اقدام (CTA) سایت را متمایز می کند.

 

آیا فونت های شما به راحتی قابل خواندن هستند؟ در غیر این صورت، کاربران گیج می شوند و می روند. آیا جدابیت بصری بازدیدکنندگان شما را درگیر نگه می دارد و شانس بازگشت آنها را افزایش می دهد. در مورد پاسخگویی چطور؟ آیا بازدیدکنندگان شما از داشتن تجربیات متفاوت در نسخه های دسکتاپ و موبایل سایت تجاری شما شکایت دارند؟

 

بهترین راه برای کشف مشکلات قابلیت استفاده از این قبیل از طریق انجام آزمایش قابلیت استفاده است. شما اساساً مشاهده می کنید که مصرف کنندگان (معروف به مخاطبان هدف شما) وظایفی را در وب سایت شما انجام می دهند و نکات لذت و ناراحتی آنها را از این فرآیند یادداشت می کنید. به عنوان مثال، آیا خرید یک محصول برای آنها خیلی طول می کشد؟ برای یافتن زمینه‌های بهبود بیشتر، شناخت بهتر مخاطبان و یادگیری رفتارهای آنلاین با آن‌ها، زمان‌بندی مصاحبه با آنها انجام دهید.

 1. ارزیابی برند

ارزیابی برند بررسی می کند که آیا برند و اهداف وب سایت شما همسو هستند و قدرت استراتژی بازاریابی شما را آزمایش می کند. اگر آنها در یک صفحه نباشند، بازدیدکنندگان ممکن است احساس قطع ارتباط بین برند و سایت شما داشته باشند و این آخرین چیزی است که ما به آن نیاز داریم!

 

شما می خواهید مطمئن شوید که وب سایت شما مخاطب هدف شما را جذب می کند. اگر یک فروشگاه پوشاک مدرن دارید، مخاطبان هدف شما احتمالاً از مد روزها تشکیل می شوند. بنابراین شما یک ارزیابی برند انجام می دهید تا مطمئن شوید که آیا سایت شما برای آنها جذاب است یا خیر. روی هویت، باورها و خدمات برند خود تمرکز کنید و ببینید که آیا با آنچه مخاطبان شما به آن اهمیت می دهند مطابقت دارد یا خیر.

 

ارزیابی برند همچنین تجربه مشتری از سایت شما را پوشش می دهد. به آن به عنوان یک دستگاه اندازه گیری فکر کنید که به شما امکان می دهد تعداد مشتریان خوشحال (و نه چندان خوشحال) را بدانید. اگر در حال برنامه ریزی برای طراحی مجدد سایت خود هستید، ارزیابی برند یک راه عالی برای برجسته کردن زمینه های بهبود است.

 

 1. ارزیابی سئو

قبل از شروع ارزیابی سئو، از خود بپرسید که آیا از ترافیک سایت خود ناراضی هستید؟ آیا می توانید از آن راضی تر باشید؟ یک ارزیابی موفق بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به طور قابل توجهی دید وب سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش می دهد و نرخ تبدیل را افزایش می دهد. این می تواند منجر به ایجاد مشتریان جدید برای کسب و کار شما شود یا شما را برای استخدام کنندگان بیشتر قابل کشف کند تا به شما در ایجاد فرصت شغلی بعدی کمک کنند.

انجام ارزیابی سئو به معنای اسکن نرخ تبدیل و حفظ سایت شما است. نرخ تبدیل، درصد کاربرانی را که به یک هدف عملی در وب سایت شما دست می یابند، اندازه گیری می کند. به عنوان مثال، اگر ۳۰ نفر از ۱۰۰ بازدیدکننده سایت کفش را در پلت فرم تجارت الکترونیک شما خریداری کنند، این نرخ تبدیل ۳۰ درصد است. میزان ماندگاری با مقایسه تعداد افرادی که در یک بازه زمانی دوباره از سایت شما بازدید می کنند اندازه گیری می شود.

 

هر دو معیارهای ارزشمندی هستند، به ویژه برای سایت های تجاری و تجارت الکترونیک. ارزیابی سئو نشان می‌دهد که تبدیل‌های شما از کجا می‌آیند و سایت شما چقدر کاربران را به مشتریان یا بازدیدکنندگان مکرر تبدیل می‌کند. اعداد بالاتر وفاداری بهتر به برند را نشان می دهد و می تواند بینشی در مورد اینکه چه تعداد از مردم به کسب و کار شما اعتماد دارند را ارائه می دهد.

 

این ارزیابی می تواند یک ابزار ردیابی به نام خزنده را اجرا کند که صفحه کلید و ترافیک سایت شما را نظارت می کند. کلمات کلیدی عباراتی هستند که محتوای سایت شما را برای موتورهای جستجو توصیف می کنند. هرچه بهتر از کلمات کلیدی در وب سایت خود استفاده کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که افراد وب سایت شما را پیدا کنند. کلمات کلیدی موثر می توانند ترافیک بیشتری را به سایت شما هدایت کنند.

 

ارزیابی SEO همچنین از برچسب ها برای اندازه گیری عملکرد سایت شما استفاده می کند – اما دقیقاً منظور ما از “برچسب ها” چیست؟ خوب، یک برچسب توضیحات خلاصه ای کوتاه از سایت شما ارائه می دهد. در حالی که می‌توانید برچسب‌های تصویر را به‌عنوان معلمانی در نظر بگیرید که به سرورهای وب می‌گویند چگونه تصاویر را در سایت شما به درستی رندر کنند، ارزیابی SEO از برچسب‌های تصویر شما برای اندازه‌گیری زمان بارگذاری تصویر استفاده می‌کند. برچسب‌های عنوان عنوان یک صفحه وب را مشخص می‌کنند و موتورهای جستجو از آن‌ها برای شناسایی صفحات استفاده می‌کنند، بنابراین اطمینان از استفاده از کلمات کلیدی در برچسب‌های عنوان شما برای دید بهتر بسیار مهم است.

 

یکی دیگر از سوالاتی که برای این نوع ارزیابی وب سایت باید از خود بپرسید این است که آیا وب سایت های دیگری به وب سایت شما پیوند می دهند که می تواند اعتبار برند شما را ایجاد کند؟ ارزیابی سئو بک لینک ها را تجزیه و تحلیل می کند، که نشان می دهد سایت شما چقدر به وب سایت های دیگر متصل است. اگر کسب‌وکارها و افراد به وب‌سایت شما پیوند می‌دهند، به این معنی است که بسیاری از افراد محتوای شما را قانع‌کننده می‌دانند.

 

 1. ارزیابی فنی

نگران امنیت وب سایت خود یا محافظت از اطلاعات خصوصی بازدیدکنندگان هستید؟ ارزیابی فنی اطمینان حاصل می کند که سایت شما از نظر امنیت SSL (لایه سوکت های امن) به روز است، که یک فناوری استاندارد برای ایجاد اتصالات رمزگذاری شده و ایمن آنلاین است. این بررسی می‌کند که اطلاعات شما و کاربرانتان به صورت خصوصی و ایمن نگهداری می‌شوند، بنابراین انجام این نوع ارزیابی وب‌سایت به طور منظم برای حفظ امنیت آنلاین شما و کاربرانتان ضروری است.

اما همه چیز در مورد امنیت در ارزیابی فنی نیست – همچنین زمان بارگذاری صفحه و تصویر وب سایت شما را اندازه گیری می کند. اگر فایل‌هایی که در طراحی خود رندر می‌کنید خیلی بزرگ باشند، به شدت بر زمان بارگذاری تأثیر می‌گذارند.

 

اگر به آن فکر کنید، چند بار زمانی که بارگذاری وب‌سایت‌ها طول می‌کشد، آن‌ها را ترک می‌کنیم؟ وب سایت های آهسته و بی پاسخ بازدیدکنندگان را دفع می کنند (ایده آل نیست). یک ارزیابی فنی می‌تواند محل بهینه‌سازی کد وب‌سایت شما را برای زمان بارگذاری سریع‌تر صفحه مشخص کند، که دسترسی به سایت شما را برای کسانی که اتصال اینترنت پرسرعت ندارند، آسان‌تر می‌کند. انجام ارزیابی فنی همچنین با اسکن هر پیوند در هر صفحه، پیوندهای خرابی که سایت شما ممکن است داشته باشد را بررسی می کند.

 

 1. ارزیابی محتوا

ممکن است برای اطمینان از اینکه سایت شما جذاب و آسان برای پیمایش است، یک ارزیابی محتوا در نظر بگیرید. همچنین اشتباهات گرامری و املایی را بررسی می کند.

 

ارزیابی محتوا صفحات وب شما را از نظر زبان، گرامر و لحن ثابت اسکن می کند. آیا تا به حال یک وب سایت را ترک کرده اید زیرا درک آن سخت بود یا بد نوشته شده بود؟ به همین دلیل است که زبان و لحن بسیار مهم است. همچنین می تواند جذابیت سایت شما را برای مخاطبان بیشتری افزایش دهد. با بررسی لحن سایت شما، بازدیدکنندگان احتمال بیشتری دارد که با سایت شما ارتباط برقرار کنند. ممکن است بخواهید از این به عنوان فرصتی برای تجزیه و تحلیل نحوه هماهنگی لحن شما با برند خود استفاده کنید.

ارزیابی محتوا همچنین به چگونگی ساختار محتوای شما نگاه می کند. آیا سلسله مراتب واضح و ساختار صفحه منطقی وجود دارد؟ من از دیدن صفحات وب درهم و برهم لذت نمی برم و حدس می زنم شما هم از دیدن آن لذت نمی برم. محتوای سازمان یافته به سایت شما تمرکز می کند. ناوبری را ساده می کند و به مخاطبان شما اجازه می دهد تا محتوای شما را بدون احساس خستگی مصرف کنند.

 

در مورد آن، شاید شما توسط وب سایت هایی با عناصر تعاملی جذاب، مانند بازی، انیمیشن و ویدیو، مجذوب شده باشید. اما آنها باید در حد اعتدال پیاده‌سازی شوند، شما نمی‌خواهید این عناصر سرگرم‌کننده بیش از حد حواس‌تان را پرت کنند، مخصوصاً از CTA، در صورتی که برای کاربران آزاردهنده باشند. ارزیابی محتوا می تواند اثربخشی این عناصر را اندازه گیری کند و در عین حال ترجیحات مخاطبان شما را آشکار کند.

 

 1. تحلیل رقابتی

انجام تجزیه و تحلیل رقابتی نوعی ارزیابی وب سایت است که نشان می دهد چه کاری انجام می دهید که باعث می شود بالاتر از رقبا بدرخشید – و چه کارهایی را انجام نمی دهید. فرصتی فوق العاده برای تبدیل این اطلاعات به انگیزه ای برای متمایز کردن برند شما از رقبا است. این یک فشارسنج برای وب سایت شما، به ویژه برای وب سایت های تجاری-محور ارائه می دهد، و HubSpot در واقع یک الگوی تجزیه و تحلیل رقابتی رایگان ارائه می دهد.

 

پس دقیقا چه کاری انجام می دهد؟ خوب سرنخ در نام است. انجام تجزیه و تحلیل رقابتی به شما این امکان را می دهد که با استفاده از داده ها و معیارها، رتبه و سئو سایت خود را با رقبا مقایسه کنید. از آن استفاده کنید تا ببینید چگونه می‌توانید سایت خود را برای مخاطبان بیشتر نمایان کنید و بفهمید رقبا چه چیزی را ارائه می‌دهند که به آنها کمک می‌کند عملکرد بهتری از شما داشته باشند (یا نه).

 

بنابراین یک سوال خوب برای پرسیدن در طول ارزیابی این است که رتبه و سئو سایت شما در مقایسه با رقبا چقدر خوب است؟ تجزیه و تحلیل رقابتی موفق با استفاده از داده ها و معیارها، بینش های عالی را ارائه می دهد. چه چیزی آنها را بیشتر از سایر رقبا قابل مشاهده است؟ پس از انجام تجزیه و تحلیل رقابتی، به راه هایی فکر کنید که سایت خود را بیشتر دیده شود.

 

یک تحلیل رقابتی به مزایا و معایب سایت شما و رقبای آن می پردازد. از طریق این داده ها، می توانید یک برنامه عملی برای همگام شدن با رقبای خود یا حتی پیشی گرفتن ایجاد کنید.

 

 1. ارزیابی دسترسی

آیا جذاب نیست که کاربران بیشتری با پیشینه های مختلف داشته باشید تا سایت شما را تجربه کنند؟ داشتن یک وب سایت در دسترس مخاطبان وب سایت شما را افزایش می دهد و جریان اطلاعات را سرعت می بخشد. این فرآیند شامل بررسی وب سایت شما برای انطباق با ADA است، که تأیید می کند که آیا افراد دارای معلولیت می توانند به راحتی از وب سایت شما استفاده کنند یا خیر. این ارزیابی همچنین کنتراست رنگ را برای مخاطبانی که دارای اختلال در دید هستند تجزیه و تحلیل می کند و خوانایی را برای کاربران کور رنگ بررسی می کند. متن جایگزین را روی تصاویر قرار دهید تا کاربرانی که از صفحه‌خوان استفاده می‌کنند بتوانند محتوای شما را درک کنند. بهینه‌سازی صفحه برای بارگذاری سریع‌تر همچنین باعث می‌شود وب‌سایت شما برای کسانی که اتصال اینترنت کندتری دارند، در دسترس‌تر باشد.

 

 1. ارزیابی رسانه های اجتماعی

اگر شما یک SMB هستید که هنوز در رسانه های اجتماعی نیستید، بهتر است دلایل محکمی پشت آن داشته باشید. براساس GWI، تا ژانویه ۲۰۲۲، بیش از نیمی (۵۸.۴٪) از کل جمعیت جهان از نوعی از آن استفاده می کنند.

ارزیابی رسانه های اجتماعی می تواند به جذب مخاطبان جدید و گسترش برند شما در سطح جهانی کمک کند. هرچه شبکه جهانی و گسترش شما بیشتر شود، شانس افزایش درآمد و فروش برای کسب و کار شما بیشتر می شود. به علاوه، هرگز نمی دانید که آیا محصول یا خدمات شما می تواند در یک بازار جدید مطرح شود یا خیر!

این ارزیابی همچنین به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که پیوندهای رسانه های اجتماعی شما در وب سایت شما مرتبط هستند. اگر کسب و کار شما در چندین پلتفرم رسانه اجتماعی است، ارزیابی می تواند به تعیین اینکه کدام یک برای برند شما مناسب هستند کمک کند. ارزیابی معیارها را بر اساس تعامل، مخاطبان و محتوای رسانه های اجتماعی اندازه گیری می کند.

رسانه های اجتماعی یک راه هیجان انگیز برای افزایش تعامل با محتوای شما، از جمله مقالات، وبلاگ ها و ویدیوها ارائه می دهند. ارزیابی پروفایل های اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا پست های رسانه های اجتماعی خود را برای دسترسی بیشتر، تعامل و محتوای با کیفیت بالاتر بهینه کنید.

 

ابزارهایی برای انجام ارزیابی شما

ابزارهای مختلفی وجود دارند که برای شما ارزیابی وب سایت را انجام می دهند. برخی رایگان هستند و برخی دیگر بر اساس تعداد صفحات وب هزینه دریافت می کنند. استفاده از این ابزارها یک راه عالی برای ارزیابی سایت شما است. همچنین یک گزینه سریعتر و زمانبر است و می تواند عمیق تر از ارزیابی های دستی بخزد. در اینجا سه تا از بهترین ابزارهای ارزیابی وجود دارد که ما برای کمک به پوشش نیازهای ارزیابی شما انتخاب کردیم!

Ahrefs دارای مجموعه ای از ابزارهای ارزیابی است که کد وب سایت شما را از نظر خطاها، بهینه سازی صفحه و لینک های شکسته بررسی می کند. همچنین HTML و برچسب های اجتماعی شما را اسکن می کند. Ahrefs از یک خزنده استفاده می کند که یک ربات است که برای فهرست کردن صفحات وب برای موتورهای جستجو طراحی شده است تا بهترین راه ها را برای بهینه سازی سایت شما برای سئو تعیین کند. آنها برنامه های قیمت گذاری سطحی را ارائه می دهند که از ۹۹ دلار در ماه شروع می شود، با موارد استفاده از سایت های شخصی و مشاغل کوچک گرفته تا پلتفرم های تجارت الکترونیک. اگر می خواهید رتبه و دید بهتری داشته باشید، Ahrefs یک انتخاب عالی است.

 1. DeepCrawl پیشرو در بهینه سازی سئو است. بر روی کلمات کلیدی تمرکز می کند و همچنین کد جاوا اسکریپت وب سایت شما را برای موتورهای جستجو و بهینه سازی عملکرد اسکن می کند. آنها یک سرویس خزنده معروف و یک رابط انعطاف پذیر ارائه می دهند، اما قیمت گذاری مستلزم دریافت یک قیمت برای مورد استفاده شما است. به دلیل تمرکز بر عملکرد در مقیاس بزرگ، بهترین استفاده از آن برای ارزیابی وب سایت های سازمانی است.
 2. Site Analyzer یکی دیگر از خدمات فوق العاده ارزیابی وب سایت است که محتوا، طراحی، سئو و عملکرد وب سایت شما را تجزیه و تحلیل می کند. این سرویس برای بهینه سازی طراحی و کیفیت محتوا مناسب تر است. دیدن اینکه آنها دسترسی را بررسی می کنند لذت بخش است، که راهی عالی برای فراگیرتر کردن وب سایت شما است. آنها سابقه ثابتی دارند و به طور میانگین ۴۲ درصد افزایش ترافیک سئو در ۲ ماه داشته اند. Site Analyzer دارای ویژگی های تجزیه و تحلیل صفحات فردی است. این ویژگی هر صفحه وب سایت شما را برای عبارات جستجوی رایج که به عنوان کلمات کلیدی شناخته می شوند، اسکن می کند. Site Analyzer ردیابی رتبه را ارائه می دهد تا ببیند چگونه با رقبا مقایسه می کنید. آنها چندین طرح پولی را ارائه می دهند که طیف متنوعی از مشتریان را پوشش می دهد.

 

شما می توانید به تنهایی یک ارزیابی وب سایت انجام دهید، که اگر زمان کافی برای انجام این کار دارید، گزینه خوبی است. همچنین ممکن است با انجام این کار به جای استفاده از ابزارهای ارزیابی در هزینه های خود صرفه جویی کنید و در عین حال درک عمیق تری از مخاطبان و برند خود به دست آورید. اگر بخواهید خودتان این کار را انجام دهید تا مطمئن شوید که از قبل به چک لیست خود مجهز شده اید تا در مسیر خود بمانید، مهم تر است.

 

همانطور که پس از ارزیابی سایت خود اصلاحات را اجرا می کنید، حتماً به صورت دوره ای یک قدم به عقب بردارید و از تیم خود در مورد پیشرفت سوال کنید. اگر می‌خواهید بدون نگرانی از سایت نگهداری کنید، از پلتفرم‌های تعمیر و نگهداری خودکار استفاده کنید. این ابزارها خدمات معمول تعمیر و نگهداری وب‌سایت را خودکار می‌کنند، مانند هشدار دادن به شما در مورد لینک‌های شکسته و به‌روزرسانی تم‌ها یا افزونه‌ها در صورتی که سایت شما از وردپرس استفاده می‌کند. آنها شامل اقدامات امنیتی خودکار مانند به روز رسانی خودکار گواهینامه SSL و اسکن بدافزار و ویروس ۲۴/۷ هستند. WP Buffs یک سرویس خودکار محبوب برای سایت های وردپرس است. آنها پشتیبان گیری خودکار سایت، امنیت همیشه روشن و پشتیبانی وب اضطراری را ارائه می دهند. انتظار دارید حداقل ۸۰ دلار آمریکا ماهانه برای خدمات آنها پرداخت کنید.

 

حرکت از ارزیابی وب سایت شما

هنگامی که ارزیابی وب سایت خود را با موفقیت انجام دادید، گام بعدی این است که این یافته ها را در وب سایت خود پیاده سازی کنید. چک لیست های ارزیابی وب سایت و مشکلات خود را با مدیران سایت، طراحان و بازاریابان خود به اشتراک بگذارید تا از همسویی اهداف اطمینان حاصل کنید. بازخورد بخواهید. با توسعه دهندگان خود و کسانی که سایت شما را نگهداری می کنند در مورد نگهداری به روز صحبت کنید. ارزیابی یک فرآیند تکراری است. از بازدید مجدد و برداشتن یک قدم به عقب برای پیشبرد وب سایت خود نترسید – همه اینها بخشی از سرگرمی است.

منبع : https://99designs.com/blog/web-digital/how-to-do-a-website-audit/

نحوه استفاده از GIF در ایمیل

نحوه استفاده از GIF در ایمیل

در اینجا پلتفرم‌های ارتباطی آنلاین متعددی در دسترس ما هستند، اما یکی از آن‌هایی که امتحان خود را پس داده، ایمیل است. به گفته فوربس، بازاریابی ایمیلی شکست ناپذیر باقی می ماند و به ازای هر دلار خرج شده، ROI (بازده سرمایه گذاری) ۴۲۰ درصد را ارائه می دهد. این بدان معناست که به ازای هر ۱ دلاری که در بازاریابی ایمیلی خرج می کنید، ۴۲ دلار بازده دریافت می کنید. همچنین به این معنی است که عملاً هر برندی از آنها استفاده می کند، بنابراین محتوای بازاریابی ایمیلی شما برای متمایز شدن باید بسیار شگفت انگیز باشد. یکی از راه‌هایی که می‌توان آن را بالا برد؟ استفاده از GIF در ایمیل ها درست است! گیف‌ها اکنون صندوق‌های ورودی را روشن می‌کنند و می‌توانند به شما کمک کنند تا محتوای ایمیل هیجان‌انگیز ایجاد کنید.

 

بنابراین، GIF چیست؟

چرا GIF ها برای ایمیل خوب هستند؟

GIF ها ایمیل های شما را از نظر بصری هیجان انگیزتر می کنند.

گیف ها به بیان یک داستان در یک نگاه کمک می کنند.

GIF ها همه کاره هستند و به راحتی ایجاد می شوند.

web-design-contact

بهترین روش ها: چگونه (و چگونه) از GIF در ایمیل استفاده کنیم

به سبک خود توجه کنید کمتر، بیشتر است.

GIF ها را فقط برای اینکه ظاهری باحال داشته باشید اضافه نکنید. هدفمند باش!

زیاده روی نکنید!

اندازه GIF در ایمیل ها اهمیت دارد.

با افزودن متن Alt برای GIF، دسترسی را افزایش دهید.

ادغام گیف های فراخوان برای اقدام.

بنابراین، GIF چیست؟

GIF (تلفظ به عنوان “jif”) یا تصاویر با فرمت تبادل گرافیکی مجموعه ای از تصاویر ثابت هستند که یک کلیپ کوتاه ایجاد می کنند. برخلاف ویدیوها، گیف‌ها صدا ندارند و به‌طور خودکار بدون نیاز به کلیک کردن روی یک دکمه، در یک حلقه پخش می‌شوند. گیف‌ها معمولاً بین سه تا شش ثانیه دوام دارند، اما در صورت تمایل ممکن است به ۱۵ ثانیه هم برسند.

این فرمت تصویر زیبا به چت‌ها – مسنجر، واتس‌اپ، اینستاگرام، iMessage و غیره- نفوذ کرده است و کاربرانی را که ممکن است بخواهند خود را بهتر یا بازیگوش‌تر از ایموجی‌های استاندارد بیان کنند، جذب می‌کند. به لطف رسانه های جریان اصلی، GIF ها به سایت های اشتراک گذاری مانند ۹gag و حتی صفحات رسانه های اجتماعی نیز رسیده اند و بیش از ۱۰۰ میلیون GIF برای استفاده در دسترس است.

 

سه نوع GIF وجود دارد که به صورت آنلاین دیده می شوند. اینها هستند:

 

GIF های مبتنی بر انیمیشن: دنباله ای از تصاویر دیجیتالی ثابت در فرمت های JPG یا PNG

GIF های مبتنی بر ویدیو: کلیپ هایی که از ویدیوهای MP4 تهیه شده اند

برچسب‌های GIF: شبیه به ایموجی‌ها، اما متحرک هستند و با قاب شفاف خود، می‌توانند به‌عنوان همپوشانی به ویدیو یا عکس اضافه شوند.

هر نوع را که انتخاب کنید، این GIF ها می توانند به خوبی با ایمیل ها هماهنگ شوند.

چرا GIF ها برای ایمیل خوب هستند؟

گیف‌ها می‌توانند عنصر قدرتمندی باشند که می‌توانند بازی شما را در ایجاد ایمیل‌های جذاب‌تر و پویاتر ارتقا دهند. در زیر، ما سه دلیل را برجسته می کنیم که چرا باید شروع به اضافه کردن GIF به ایمیل های خود کنید.

 

 1. GIF ها ایمیل های شما را از نظر بصری بهتر می کنند.

برای شروع، گیف ها می توانند ایمیل های شما را زنده کنند. تصور کنید یک ایمیل متنی ساده و یک ایمیل حاوی انیمیشن دریافت می کنید. کدام یک اول توجه شما را جلب می کند؟ به احتمال زیاد، دومی را باز می کنید.

 

افزودن GIF های متحرک جذابیت بصری ایمیل را افزایش می دهد و خوانندگان را وادار می کند متوقف شوند و به آنچه می خواهید بگویید نگاه کنند. و زمانی که گیف هایی که ایجاد می کنید بسیار مرتبط هستند، خوانندگان ممکن است آنها را با دیگران به اشتراک بگذارند.

 

 1. GIF ها به بیان یک داستان در یک نگاه کمک می کنند.

کلمه ساز بودن یک مزیت در هنگام ساخت ایمیل است. با این حال، تصاویر بصری می‌توانند به تقویت و شفاف‌سازی پیام‌هایی کمک کنند که جذب آن‌ها تنها با کلمات ممکن است دشوار باشد.

 

با استفاده از GIF ها، می توانید پیام خود را به صورت تقسیمی منتقل کنید و تجربه خواندن مخاطبان خود را افزایش دهید. حتی می‌توانید با کمک GIF پاسخ احساسی دلخواه را از خوانندگان خود دریافت کنید.

 

اگر می خواهید حال و هوا را کم کنید، می توانید GIF های طنز آمیز اضافه کنید. به عنوان مثال، اپلیکیشن مدیتیشن Headspace یک ایمیل GIF احمقانه برای تبلیغ اشتراک خود طراحی کرد که نشان می‌دهد چگونه استفاده از این برنامه می‌تواند به شما در یافتن آرامش کمک کند.

 

 1. GIF ها همه کاره هستند و به راحتی ایجاد می شوند

یکی از دلایل محبوبیت GIF ها این است که همه کاره بودن و در دسترس بودن آنها برای هر کسی که می خواهد از آنها استفاده کند. تقریباً برای هر هدفی می‌توانید GIF ایجاد کنید – چه برای چت شخصی با دوستان، تبلیغات یا تیزرها.

 

به عنوان بخشی از تلاش کمپین برند لباس آمریکایی Everlane، یک ایمیل تیزر برای مخاطبان خود ارسال کرد تا به آنها ایده دهد که از نظر توسعه محصول چه انتظاراتی دارند. GIF آن از یک افکت ماشین تحریر استفاده می کرد که در آن کلمات یک حرف در یک زمان ظاهر می شوند تا خوانندگان را به سرعت جذب کند و به زمان اجازه دهد تا اطلاعات را جذب کند. این تکنیک به طور موثر نشان داد که استفاده از پلاستیک در سراسر جهان چقدر مشکل ساز است و چرا برند را وادار به ایجاد تغییرات کرد.

یکی دیگر از کاربردهای GIF های متحرک برای امضا کردن به روشی غیر سنتی است. می توانید لحن صدای برند یا سبک ارتباطی خود را برای امضای ایمیل در GIF خود وارد کنید و برند خود را در ذهن خوانندگان خود ثبت کنید.

 

لازم نیست در استفاده از ابزارهای طراحی پیچیده برای ایجاد GIF متخصص باشید. وب‌سایت‌های اختصاصی GIF مانند GIPHY، Imgflip و GIF Brewery تنها برخی از منابع رایگانی هستند که می‌توانید برای طراحان DIY از آنها بازدید کنید. آنها به شما اجازه می دهند فایل های خود را در فرمت های مختلف مانند JPG، PNG یا MP4 آپلود کنید و آنها را به GIF تبدیل کنید. یا می توانید به سادگی گیف های آماده را در این وب سایت ها به صورت رایگان دانلود کنید.

 

Vistacreate را بررسی کنید و صدها قالب GIF قابل تنظیم را برای شروع مرور کنید.

 

برای پیوستن به دنیای GIF آماده اید؟ در زیر چند نکته در مورد نحوه استفاده موثر از آنها آورده شده است.

 

بهترین روش ها: چگونه (و چگونه) از GIF در ایمیل ها استفاده کنیم

 1. به سبک خود توجه کنید. کمش هم زیاد است.

با میلیون‌ها گیف متحرک برای انتخاب، ممکن است متوجه شوید که بیش از حد لازم به ایمیل‌های خود اضافه می‌کنید. اما وقتی صحبت از زیبایی شناسی می شود، نمی توان به اندازه کافی بر این ضرب المثل تاکید کرد که کمش هم زیاد است. در غیر این صورت، ایمیلی به ظاهر هرزنامه خواهید داشت که می تواند در سطل زباله قرار گیرد یا لغو اشتراک را تضمین کند. تعادلی بین عناصر بصری – متون، گرافیک، پالت رنگ و غیره – و GIF های انتخابی خود بیابید تا خوانندگان خود را تحت تأثیر قرار ندهند.

 

به عنوان مثال، استفاده از GIF به عنوان پس‌زمینه ایمیل ممکن است به شما نیاز داشته باشد که به یک طرح‌بندی حداقلی برای متون خود پایبند باشید. این کار از برخورد پس زمینه با پیش زمینه جلوگیری می کند. همچنین باید به خاطر داشته باشید که گیف های خود را کجا در طرح ایمیل خود قرار دهید تا یک تجربه خواندن یکپارچه داشته باشید. و همیشه برای تجربه تلفن همراه بهینه سازی کنید زیرا بیش از ۷۰٪ ایمیل ها را در تلفن های خود می خوانند.

Sittercity، یک پلتفرم دیجیتال برای افرادی که به دنبال رزرو پرستار بچه و پرستار بچه هستند، به عنوان مثال در نظر بگیرید. این پلتفرم از یک GIF مبتنی بر انیمیشن برای خبرنامه ایمیل خود استفاده کرد. Sittercity با GIF خود با مضمون فضای بیرونی نشان داد که پیدا کردن پرستار بچه برای والدین چقدر دشوار است – آنها حتی باید به فضا بروند! کنتراست پالت رنگی هماهنگ، حرکت حداقلی کودک فضانورد، سگ، و ستاره های چشمک زن، و استفاده از فضای منفی یا قسمت خالی طرح بندی طراحی، باعث شده است که GIF به چشم بیاید.

 

 1. GIF ها را صرفاً برای به نظر رسیدن ظاهر اضافه نکنید. عمدی باش!

بسیاری از بازاریابان و صاحبان کسب و کار سعی می کنند با استفاده از هر چیزی که روند دارد، به روز بمانند. اگر خوش شانس باشید، این می تواند کارساز باشد. اما می تواند مصرف کنندگان شما را نیز دور کند. در هنگام استفاده از GIF نیز می توان همین را گفت. قبل از استفاده از آنها، باید از خود بپرسید، “آیا افزودن GIF در ایمیل من برای پیام من منطقی است؟”

 

پین کردن قصد خود در ایجاد ایمیل های GIF می تواند اطمینان حاصل کند که آنچه اضافه می کنید در دستیابی به هدف شما نقش دارد. در این مورد، ممکن است:

 

برای برانگیختن یک ارتباط عاطفی یا برای ارائه پیامی آسان 

با این حال، مهم است که مخاطب خود را در ذهن داشته باشید. اگر محصولاتی دارید که گروه های سنی مختلف را هدف قرار می دهند، بر اساس آن ایمیل های GIF خود را تقسیم بندی کنید. چرا؟ زیرا همه افراد به GIF در ایمیل ها واکنش مثبت نشان نمی دهند. گیرندگان مسن تر ممکن است GIF ها را غیرحرفه ای بدانند، در حالی که خوانندگان جوان ممکن است از آنها استقبال کنند.

 

تست A/B روشی است که شامل آزمایش نسخه‌های مختلف محتوای بازاریابی شما، مانند پست‌های رسانه‌های اجتماعی، اینفوگرافیک‌ها و ویدیوها می‌شود. و این می تواند برای ایمیل های GIF شما نیز اعمال شود، به خصوص زمانی که متوجه می شوید چه چیزی برای بخش های مختلف مخاطبان کار می کند. با تلاش مداوم، می توانید بینش های محکمی در مورد مصرف کنندگان خود جمع آوری کنید که می توانید برای بهبودهای آینده و استراتژی های بازاریابی ایمیلی سرمایه گذاری کنید.

 

 1. هنگام شخصی سازی گیف های خود زیاده روی نکنید!

بخشی از عمدی بودن این است که مطمئن شوید GIF های شما روی برند باقی می مانند. در حالی که ساختن GIF فضای زیادی برای خلاقیت باقی می‌گذارد، اجازه دهید شخصیت برند شما – مجموعه‌ای از ویژگی‌های مرتبط با برند شما که مخاطبان شما می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند – راهنمای شما باشد. پس از همه، شما نمی خواهید برای خوانندگان وفادار خود غریبه باشید.

ایجاد گیف های مارک دار که می توانند شما را متمایز کنند با ترکیب لوگو، رنگ های برند، فونت ها و هر تصویر دیگری که در راهنمای سبک شما ذکر شده است شروع می شود. با این اوصاف، به یاد داشته باشید که لوگوی شما به طور کلی ستاره گیف شما نیست، بنابراین در موقعیت یابی استراتژیک باشید – مگر اینکه یک GIF ایجاد کنید تا اطلاعات جدیدی را در بالا به خوانندگان بگویید.

 

و در نهایت، مخاطبان خود را در کانون اصلی گیف های خود نگه دارید!

 

 1. اندازه GIF در ایمیل ها اهمیت دارد.

GIF ها به راحتی سبک و کوچک هستند. آنها فضای زیادی را اشغال نمی کنند. اگرچه قابل تنظیم هستند، اما اکثر GIF ها از طرح مربعی با ابعاد ۴۸۰×۴۸۰ پیروی می کنند، بنابراین می توانید به راحتی آنها را در طرح ها و دستگاه های مختلف قرار دهید. از نظر وزن، یک GIF می تواند به وزن ۱۰۰ مگابایت یا به سبک ۳ مگابایت باشد. البته هر چه حجم فایل بیشتر باشد، کیفیت آن بیشتر است.

اما با در نظر گرفتن ایمیل‌ها، ممکن است بخواهید از یک GIF کوچکتر و سبک‌تر استفاده کنید و رزولوشن بهینه را حفظ کنید. حجم ایمیل شما نباید از ۲۰ تا ۵۰ مگابایت تجاوز کند، در غیر این صورت با خطر بارگذاری آهسته مواجه خواهید شد که می تواند مخاطبان شما را از خواندن آنها باز دارد. یک قانون کلی خوب این است که GIF شما ۱ مگابایت باشد.

 

یکی دیگر از راه‌های افزایش دسترسی به ایمیل‌های شما، استفاده از متن Alt است.

 

 1. با افزودن متن Alt برای GIF، دسترسی را افزایش دهید.

مصرف‌کنندگان شروع به پاسخگویی به شرکت‌هایی کرده‌اند که نمی‌توانند دسترسی را به بخش اصلی محصولات خود تبدیل کنند. به عنوان مثال توییتر را در نظر بگیرید، که در سال ۲۰۲۰ با واکنش‌های شدید توییت‌های صوتی خود مواجه شد، ویژگی جدیدی که به کاربران اجازه می‌دهد توییت‌های ضبط‌شده صوتی را پست کنند. در آن زمان، کاربران کم شنوایی نمی‌توانستند به این سرگرمی بپیوندند، زیرا برند نتوانست زیرنویس‌ها را ادغام کند.

 

درخواست‌ها برای محصولات و خدمات قابل دسترس در سال‌های اخیر بلندتر شده است، به‌ویژه از زمانی که پیشرفت‌های فناوری این امکان را برای شرکت‌ها فراهم کرده است تا تجربه کاربری فراگیرتری ایجاد کنند. این امر در مورد ایمیل‌های GIF نیز صدق می‌کند، بنابراین مطمئن شوید که استانداردهای صنعتی در مورد هر فونت، رنگ یا کنتراست تصویر را رعایت کنید.

 

با افزودن یک متن جایگزین، که توصیفی مبتنی بر متن از یک تصویر یا GIF است، گیرندگانی که دارای اختلال بینایی هستند می‌توانند یک تصویر یا انیمیشن را تصویر کنند و پیام شما را معنا کنند. هنگام نوشتن متن Alt، توضیحات خود را تا حد امکان خاص و مختصر نگه دارید.

 

یکی دیگر از مزایای متن Alt این است که به تلاش های بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما کمک می کند. با افزایش تعداد محتوای مبتنی بر تصویر، دریافت بازدیدهای وب از ترافیک ارگانیک می تواند مشکل باشد زیرا خزنده های سئو کلمه ای برای تجزیه و تحلیل ندارند. با استفاده از متن های جایگزین، محتوای شما بیشتر قابل مشاهده است و می تواند رتبه شما را افزایش دهد.

 

 1. گیف های متحرک فراخوانی را یکپارچه کنید.

Call to action (CTA) احتمالاً حیاتی ترین بخش ایمیل مارک دار شما هستند. آنها مشتری را در سفر خود به جلو می برند، زیرا نشان می دهد که در آینده چه کاری می توانند انجام دهند. تنها مشکل این است که گاهی اوقات، دکمه های CTA چندان قابل مشاهده نیستند، که می تواند تبدیل سرنخ های شما را از مسیر خارج کند. چرا CTA ها را به GIF تبدیل نمی کنید؟

می توانید یک GIF مبتنی بر ویدیو یا انیمیشن را در بالای دکمه CTA خود اضافه کنید. یا یک نماد CTA GIF ایجاد کنید که انیمیشن‌های ساده و در عین حال لذت‌بخش، مانند حرکت مداوم، تغییر رنگ و تغییر مقیاس را با هم ادغام کند. انجام این کار نه تنها احتمال دیده شدن CTA شما را افزایش می دهد، بلکه به جذابیت کلی طراحی بصری شما نیز می افزاید.

 

بهترین GIF را برای ایمیل های خود دریافت کنید

گیف‌ها تقریباً مانند یک زبان در اینترنت شده‌اند که به مکالمات معمولی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و حتی صحبت‌های کاری روزانه در Slack هجوم می‌آورند. با محبوبیت چشمگیرشان، جای تعجب نیست که GIF ها در بازاریابی ایمیلی نیز نقش مهمی دارند.

 

به طور خلاصه، GIF ها به ایمیل هایی که در غیر این صورت سخت و متن ساده خواهند بود، شخصیت می بخشند. آنها همچنین پیام شما را در جایی که کلمات کوتاه می شوند تقویت می کنند. بهترین قسمت؟ ایجاد آنها فقط چند دقیقه طول می کشد.

منبع : https://99designs.com/blog/video-animation/gifs-in-emails/