۴۴ تکنیک سئو کلاه سیاه که سایت شما را نابود می کند

۴۴ تکنیک سئو کلاه سیاه که سایت شما را نابود می کند

در قدیم این تکنیک های سئو کلاه سیاه مورد استفاده فراوان قرار می گرفته تا زمانی که موتورهای جستجو اقدام بروزرسانی الگوریتم ها برای جریمه وب سایت ها با استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه کردند. و چون موتورهای جستجو دوست ندارند خود و کاربرانشان را فریب دهند ، آنها اقدامات لازم را انجام دادند تا نتایج جستجو را تا حد امکان تمیز و دقیق نگه دارند.

استفاده از تکنیک های مناسب برای رتبه بندی و به دست آوردن ترافیک ارگانیک می تواند دشوار باشد ، اما بهترین کار برای انجام این کار است. بنابراین ، سعی کنید به دنبال پیروی از تکنیک های بعدی کلاه سیاه / تکنیک های مشکوک سئو نباشید:

تکنیک های مشکوک سئو :

وب سایت بیش از حد بهینه سازی

پر کردن کلمات کلیدی  – نوشتن مطالب کم اهمیت یا استفاده از چیزهای کلمات کلیدی بیش از حد باعث می شود شما توسط گوگل پاندا مجازات شوید.

توضیحات Alt بیش از حد بهینه شده – اضافه کردن توضیحات بیش از اندازه درو توضیح عکسهای مورد استفاده خود ALT  تصاویر

استفاده از انکر تکست تجاری در لینک های داخلی صفحات خود  – استفاده از انکر تکست  غنی برای کلمات کلیدی در لینک های داخلی صفحات سایت

کلید واژه های بی ربط – سوءاستفاده از کلمات نامربوط فقط برای رتبه دهی به CTR شما آسیب می رساند

پیوند بهینه سازی بیش از حد – تلاش برای بهینه سازی بیش از حد پیوندهای ورودی نمایه پیوند شما را خراب می کند

متن ها و پیوندهای پنهان / نامرئی – پنهان کردن لینک ها و متن یا نوشتن متن کوچک برای تنها هدف برای ساختن لینک ها

بهینه سازی بیش از حد HTML عنوان – استفاده ازتگ  های H1 چندگانه در یک صفحه

دوم محتوای جعلی

محتوای کپی شده – نوشتن مطالب کپی شده باعث تخریب رتبه بندی شما می شود

اتوماسیون محتوا – استفاده از راههای خودکار برای تولید محتوا

Bait and Switch – کلاهبرداری با استفاده از تکنیک Bait and Switch طعمه و تعویض برای فریب گوگل

Article Spinning  – دستی چرخاندن مقاله یا باز تولید خودکار صفحات مقاله

Scraped Content محتوای باطله به درد نخور – پخش محتوای به اهمیت و نادیده گرفته شده نه تنها ممنوع بلکه همچنین غیرقانونی است

Cloaking – استفاده از تکنیک پنهان سازی دستورالعمل های گوگل را نقض می کند ، و از طرف الگوریتم پنگوئن گوگل جریمه می شوید

محتوای فعال مخرب – ایجاد صفحات با رفتار مخرب

Clickbait – ساخت عناوین فریبنده CTR شما را کاهش می دهد

سوم- دستکاری لینک 

حلقه های وب – ساختن حلقه های وب برای ترافیک از وب سایت های مرتبط

ارسال هرزنامه مهمان – وبلاگ نویسی  نامربوط در وبلاگ ها فقط برای ایجاد لینک

Link Farm – با افزایش تعداد پیوندهای ورودی ، نمایه لینک خود را دستکاری می کنید

Linkbait and Switch – با استفاده از روش لینک های طعمه دار و تعویض ، محتوای خود را به صورت تجاری احیا کنید

خریدن نظرات بوسیله لینک ها با ارائه محصولات “رایگان” – دستکاری در نحوه ارسال محصولات رایگان در ازای بررسی بوسیله لینک ها

تبادل لینک – تبادل بیش از حد پیوند یک اقدام نادرست در لینک سازی در نظر گرفته شده و اجازه نمی دهد سایت شما در SERP ظاهر شود.

وبلاگ هرزنامه – نظرات هرزنامه برای بدست آوردن تعداد بسیار زیادی لینک دهنده

تغییر مسیرهای مشکوک – استفاده از تغییر مسیر های ۳۰۱ با تعویض لینک

کلمات کلیدی با انکر تکست تجاری – استفاده کمتر یا اصلاً از کلمات کلیدی غیر برند

پیوندهای هرزنامه در فوتر – بارگیری صفحه اصلی وب سایت شما بوسیله لینک های فوتر تعداد زیادی از لینکهای غیر طبیعی را برای شما به دست خواهد آورد

چهارم پیوندهای پرداخت شده

لینک فروشی – لینک های فروشی بازدید وب سایت شما را از ایندکس و ترافیک به نصف کاهش می دهند

خرید لینک – خرید لینک ها را برای دریافت عصاره لینک link juice  متوقف کنید

آگهی های پرداخت شده – خرید آگهی های تبلیغاتی برای دریافت اعتبار

لیست دایرکتوری – ثبت نام و / یا خرید مکان در دایرکتوری هایی با کیفیت پایین

نتایج صفحات موتور جستجو  هرزنامه

میزبانی انگل – راه‌اندازی یک میزبان انگل برای استفاده از دامنه های معتبر از گوگل

Google Bombing – افزایش مصنوعی تعداد صفحاتی که به آن پیوند می زنند در رتبه بندی یک صفحه تأثیر می گذارند

صفحات درب یا صفحات دروازه – استفاده از صفحات درب یا صفحات دروازه برای رتبه بالاتر در SERP

هرزنامه Rich Snippet Markup Spam – ایجاد مارپیچ Snipets Rich بی ربط

ارسال نمایش خودکار برای گوگل – ارسال جستجوی خودکار برای گوگل

ششم وب سایت های متفرقه

سایتهای آینه – طراحی سایتهای آینه برای افزایش رتبه های شما

شبکه های خصوصی وبلاگ – ایجاد وبلاگ برای تولید عصاره پیوند

Typosquatting یا Hijacking URL – قرار دادن اعتبار و مارک تجاری شما در معرض خطر جرایم سایبری با استفاده از Typosquatting یا ربودن URL

سایتهای سمی – قرار دادن لینک پروفایل در سایتهای سمی

هفتم- روش های غیرقانونی برای کسب درآمد

Cybersquatting or Domain Squatting – ثبت دامنه های مشابه با یک مارک تجاری یا مشاغل فقط برای دستیابی به مزایای پولی

پر کردن کوکی یا ریختن کوکی – تهیه کوکی ها یک عمل غیرقانونی است

هشتم تاکتیک های کثیف

سئو منفی – گزارش نادرست رقبای خود جهت مجازات شدن آنها دادن

Spam TrackBack – به طور نادرست از ویژگی TrackBack برای بازدید از سایت خود استفاده کنید

Referrer Spam – آلودگی سایتی با داده های جعلی آماری به عنوان نتیجه تکنیک ارجاع هرزنامه

اسپم شبکه اجتماعی – ارسال لیست عظیمی از لینک های بی ربط در شبکه اجتماعی

 

وب سایت بیش از حد بهینه سازی
کلمات کلیدی

پر کردن کلید واژه یک تکنیک قدیمی است. قبل از سال ۲۰۰۰ بسیار محبوب بود ، تا زمانی که گوگل شروع به توجه به محتوای با چگالی کلمات کلیدی مناسب برای کاربر نمود.

به عنوان مثال ، اگر شما مدیر شرکتی هستید که تراشه می فروشد و کسی از شما سوال می کند تراشه های شکلاتی دارید ، من شرط می بندم که به آنها پاسخ نمی دهید. “ما تراشه های شکلاتی داریم. پرفروش ترین محصول ما تراشه های شکلاتی است زیرا این تراشه های شکلاتی طعم بهتری نسبت به تراشه های ساده ما دارند و مشتریان ما عاشق شکلات هستند ، بنابراین برای تراشه های شکلاتی تصمیم بهتری خواهند گرفت. تراشه های شکلاتی را امتحان کنید. ” اگر مثل این حرف بزنید مثل یک آدم دیوانه به نظر می رسید. منظور من این است که چه کسی واقعاً می تواند چنین صحبت کند؟

بارها و بارها استفاده از یک کلمه کلیدی در یک مقاله یا یک متن کوچک – مانند تعریف یک کلمه با استفاده دوباره از همان کلمه است. طبیعی و سالم نیست ، و منحصر به فرد نیست. این یک تجربه کاربری بد است و از همه مهمتر ، شما را به دلیل محتوا با کیفیت پایین توسط الگوریتم پاندای گوگل مجازات می شوید. بهتر است از عبارات استفاده کنید و بنویسید مانند اینکه با کسی در حال گفتگو هستید. اما شما این را قبلاً می دانستید ، پس چرا نباید آن را عملی کنید؟

کلمات کلیدی بازیهای اعتیاد آور

آیا برای شما طبیعی به نظر می رسد؟ شرط می بندم که شما می توانید طیف وسیعی از بازی های آنلاین را در سایت بیابید ، اما صادقانه بگویم ، لازم نیست هزاران بار آن را بنویسید تا این موضوع را بفهمید.

و از آنجا که ما در مورد پاندای گوگل صحبت کرده ایم ، باید ببینیم چیدمان کلمات کلیدی چه تاثیری در چندین سایت می تواند داشته باشد. وب سایت ارائه شده در زیر تحت تأثیر این الگوریتم قرار دارد:

گوگل-پاندا-مجازات-wbopedia

خوب ، اگر سایت خود را با کلمات کلیدی پر کنید ، ممکن است این اتفاق بیفتد. شما و سایت شما به طور یکسان آسیب می بینید .

توضیحات Alt بیش از حد بهینه سازی شده :

داستان با توضیحات alt تصویر که بیش از حد بهینه شده است ادامه می یابد. کمی دشوارتر از پر کردن کلمات کلیدی ، این تکنیک توسط خزنده های موتور جستجو یافت می شود حتی اگر به جای متن (محتوا) تصاویر خود را با تعداد بی شماری از کلمات کلیدی بار کنید. اگر نتوانید آنها را ببینید ، به این معنی نیست که مضر نیست.
بگذارید یک چیز را روشن کنیم: توصیه می شود تصاویر را به مقالات خود اضافه کنید تا آنها را نزدیک تر کنید. مهمتر از همه ، شما باید توضیحات alt را برای تصاویر خود بنویسید ، اما از آن سوء استفاده نکنید.

متن انکر تکست در صفحات داخلی :

اگر # ۱ و # ۲ را بخوانید می بینید که به راحتی می توانید از مسیر درست دور شوید – تکنیک کلاه سفید. استفاده از انکر تکست های فراوان از کلمات کلیدی برای پیوندهای داخلی نشانه روشنی از وب سایت بیش از حد بهینه شده یا بیش از حد سئو شده است و دقیقاً شبیه به این صورت لبخند غیر طبیعی خواهد بود.

لبخند جعلی

شما باید سایت خود را مرتب و مرتب نگه دارید. به عنوان مثال ، شما در حال نوشتن مقاله ای در وبلاگ خود در مورد سفر زیبای خود به بارسلونا هستید و می خواهید تور مورد نظر خود را در سایت خود به دیگران پیشنهاد دهید.

توصیه می شود: اگر می خواهید سفری شگفت انگیز به بارسلونا داشته باشید ، باید با یک بیمه رایگان سفر، سفر شگفت انگیز ۶ روزه ما به بارسلونا را ببینید.

توصیه نمی شود: اگر مایل به بازدید از بارسلونا هستید ، انواع تورها و فعالیتهای مختلفی داریم. فقط همه آنها را می توانید در بارسلونا برای بررسی کنید.

گوگل برای کسانی که به دنبال راه آسانی برای رتبه بندی در صدرهستند ، “راه حل” پیدا کرده است. که مجازات نامیده می شود برخی سایت ها دارای محتوای کیفی هستند اما رتبه خوبی ندارند و بعضی از سایت ها رتبه بهتری دارند اما دارای محتوای ضعیف و بیش از حد بهینه شده هستند.

شاید تعجب کنید که کدام یک از موارد فوق بهتر است. متخصصان فکر می کنند این به معنای محتوای منحصر به فرد است که برای کاربر نوشته شده است و نه برای موتورهای جستجو و دارای اطلاعات مرتبط و معنی دار است. اما حرف ما را برای آن نپذیرید ، به مثال های زیر مراجعه کنید تا رتبه ها را ببینید. در تصویر زیر می توانید سایتی پیدا کنید که تجربه کاربری خوبی را ارائه دهد.

گوگل پنگوئن

مثال دوم از عکس زیر به عنوان یک سایت بیش از حد بهینه به نظر می رسد:

گوگل پنگوئن لباس عروسی

اکنون می بینید این یک افسانه نیست استفاده از متون انکر تکست غنی از کلید واژه هابرای پیوندهای داخلی جهت بهینه سازی بیش از حد وب سایت می تواند برای شما مجازات “خوشگلی” را از گوگل به ارمغان آورد.

۴-کلمات کلیدی بی ربط 

یکی دیگر از ” لذت ” های بهینه سازی بیش از حد ، بازی با کلمات کلیدی نامربوط سوءاستفاده ازآن فقط برای رتبه بندی است. برای روشن کردن مطلب خودم مثالی بزنم شما در حال بازی پوکر هستید  و بلوف می زنید در حالی که ما می دانیم ، درست مانند بازدید کنندگان شما وقتی وارد سایت شما می شوند ، و مانند خفاش ها از جهنم فرار می کنند. و CTR شما را از بین می برد.

به دست آوردن ترافیک با استفاده از کلمات کلیدی غیر ضروری برای رتبه بندی کار نمی کنید. تقلب ، مانند هر رابطه ، مجازات می شود و گوگل شما یا سایت شما را به زیر می کشد.

من می دانم که شما موضوعات زیادی در ذهن خود دارید ، اما درهمان جا متوقف کنید ، آب به آسیاب رقیب نریزید. سگ شما را گاز می گیرد! ممکن است کاربرانی را که می توانند مشتری خود کنید را از دست داده و آنها از رقبای شما خریداری می کنند. این اتفاق  فقط به این دلیل که شما با آنها صداقت نداشتید می افتد.

 

مایکل پانوتوس ، متخصص سئو و SEM می گوید:

گاهی اوقات متخصص سئو، شما خیلی مشتاق است که شما را فقط در صفحه اول گوگل قرار دهد ، و ازاهمیت آن غافل می شود. اگر متخصص سئو شما را در صفحه اول گوگل برای کلمات کلیدی بی ربط شما را قرار دهد ، ممکن است ترافیکی دریافت نکنید. کلمات مرتبط کلید اصلی است.

۵-پیوند بهینه سازی شده بیش از حد

وب مسترها انواع روش های تقلب را برای رتبه بندی پیدا می کنند. این تکنیک سئو کلاه سیاه زمانی اتفاق می افتد که شما به زور پیوندهای داخلی را در صفحه اصلی مانند صفحات “درباره ما” ، “تماس با ما” ، “محصولات ما” و غیره قرار دهید. این نه تنها غیر عملی  ، بلکه بی فایده است زیرا این صفحات کلا دارای ترافیک زیادی هستند ، و برای تقویت پیوندهای داخلی بهتر است پیوندهای عمیق داشته باشید.

۶-متن و پیوندهای پنهان یا نامرئی

مخفی کردن لینک ها و متون فقط جهت ایجاد لینک ها در اندازه ها و شکل های مختلفی ارائه می شود. مخفی کردن متن یا پیوندها با استفاده از CSS برای قرار دادن متن بر روی صفحه نمایش ، استفاده از همان فونت رنگی مانند پس زمینه ، تنظیم اندازه قلم بر روی صفر یا پنهان کردن پیوند به یک کاراکتر واحد ، گوگل همه روشها را کشف کرده است .

متعجب خواهید شد ، اما افراد تازه کار هنوز از این تکنیک باستانی فریب دهنده استفاده می کنند

سئو کلاه سیاه پنهان نامرئی متن

همه متن ها و پیوندهای پنهان برای سایت شما بد نیست. به عنوان مثال ، با استفاده از توضیحات توضیحی alt برای تصاویر، یک اسکریپت برای جاوا یا کد برای فایلهای قلاش قابل قبول است. دو فن آوری گذشته به بهبود تجربه سایت شما با موتورهای جستجو کمک می کند .

۷-عنوان HTML بیش از حد بهینه سازی

استفاده از چندین H1 در صفحه ، یک تاکتیک گسترده است که بتواند روی SEO در سایت تأثیر بگذارد. سوء استفاده از این تکنیک کلاه سیاه باعث می شود ظاهرسایت شما پر شود.مثلاً سایت زیر را در نظربگیرید. این سوءاستفاده از عناوین و کلید واژه “plumber” است.

هدر بهینه سازی شده با plumber

کم کم ، من شما را به نوشتن عناوین تشویق می کنم ، اما این نکته را بخاطر بسپارید که همیشه لازم است فقط یک مورد تگ H1داشته باشید و تگهای  H2 ، H3 و غیره را در صورت لزوم استفاده کنید.

دوم محتوای فریبنده

۸-محتوای کپی شده

محتوای کپی شده نوعی از محتوا است که در بیش از یک سایت ظاهر می شود. همچنین ، ممکن است محتوا از مکان های دیگر (URL) به سرقت برود. این کار فقط برای موتورهای جستجو زمانبر خواهد بود تا بتواند از بین همه مطالب کپی شده مطلب اصلی را انتخاب کند ، و اطلاعات صحیحی را نشان دهد – که معمولاً اتفاق می افتد ، و گوگل محتوای اصلی را در SERP ها نشان می دهد. و به این دلیل این نمی تواند محتوای تکراری را نشان دهد – که برای کاربر مرتبط نیست.

روزهای خوب در گذشته بود برای سئو وقتی محتوای کپی شده به سایت شما آسیب نمی رساند! امروزه استفاده از این تکنیک باعث می شود رتبه بندی شما در یک چشم برهم زدن نابود شود. علاوه بر این ، ممکن است سایت خود را در معرض خطر جریمه شدن توسط پاندای گوگل قرار دهید.

پاندای گوگل-ebay

روش مطمئن برای اینکه محتوای تکراری محسوب نشود ، استفاده از استناد برای اطلاعاتی است که شما از منابع خارجی جمع می کنید.

اشتراک منابع در بقیه سایتها

قبل از ارسال مطالب خود به صورت آنلاین و انتشار آن ، باید آن را بررسی کنید تا ببینید آیا این کار سرقت ادبی است یا خیر.

۹-اتوماسیون محتوا

اتوماسیون محتوا یعنی استفاده از ابزارها یا اسکریپت ها برای تولید خودکار محتوا و انتشار آن در سایت شما بدون هیچ گونه تلاش از طرف شما. محتوای خودکار بدون در نظر گرفتن کاربر نوشته شده است ، و به هیچ وجه هیچ فرمت و سبکی ندارد ، بدون عکس ، عناوین HTML ، فاصله و موارد دیگر.

شاید شما فکر کنید که در کوتاه مدت ایده خوبی است زیرا بدون گذاشتن وقت و تلاشی ، سایتی با محتوای زیاد خواهید داشت ، اما شما شروع به تجربه از دست دادن رتبه قابل توجه ، پر کردن کلمات کلیدی و از همه مهمتر خطر در لیست سیاه شدن موتور جستجو قرار خواهید گرفت .

ابزارهای زیادی برای انجام کارهای از این دست وجود دارد. اما بهتر است قبل از اقدام به این فکر کنید که عواقب آن چه خواهد بود.

من می توانم به شما روش ایمن برای بدست آوردن ایده برای تولید محتوای با کیفیت را برای شما بگویم. می توانید BrandMentions را امتحان کنید تا از شما برای نوشتن و تولید ترافیک ارگانیک و رتبه کمک کند. یافتن و جستجوی اطلاعات یا کلمات کلیدی مفید و سرگرم کننده است و می بینید که چه روند جالبی دارد.

۱۰-طعمه و تعویض

طعمه و تعویض  روشی نادرست برای تغییر محتوای شما فقط برای دستیابی به صفحه برای رتبه بندی است. اولین قدم نوشتن صفحه ای برای گوگل با مجموعه ای از کلمات کلیدی است و بعد از رتبه بندی ، نویسنده آن را با پروژه یا محصول دیگری تغییر می دهد. وقتی کاربران وارد سایت می شوند ، چیزی کاملاً متفاوت را مشاهده می کنند. این در واقع یک ایده حیله گرانه است .این روش جالب فریب گوگل ممکن است در گذشته به خوبی کار کرده باشد ، اما اکنون شما را منع می کنند .

در سال ۲۰۱۱ ، Groupon از “طعمه و تعویض” در تبلیغات جستجو استفاده کرد و متهم به انجام “اقدامات غلط و گمراه کننده تجارت و تبلیغات” توسط یک شرکت تور اتوبوس در سان فرانسیسکو شد. کلمه کلیدی مورد استفاده آنها ” incline village snow play area” بود.

Groupon-طعمه و تعویض

اما وقتی روی پیوند کلیک کردید ، این مورد را در سایت مشاهده می کردید:

Groupon-site-1024x762

این نمونه دیگری از صفحه ای است که از تکنیک طعمه و تعویض استفاده کرده است:

طعمه و تعویض دانلود بازی

Bitcoinspot.nl اقدامی انجام داد و برای کلید واژه “بازی های بارگیری” رتبه بندی کرد ، اما سایت مربوط به بیت کوین است.

۱۱- Article Spinning 

این عمل ساختن راه (دستی یا خودکار) برای بازنویسی محتوا فقط برای فرار از “محتوای تکراری” و چتری برای تولید محتوای “جدید” برای ظاهر خوب در مقابل موتورهای جستجو  است. این سئو کلاه سیاه به حساب می آید زیرا شما هیچ ارزش و اطلاعاتی را برای کاربر به ارمغان نمی آورید. اگر در مورد موضوعی که قبلاً در مقاله ای آن را پوشش داده اید چیز جدیدی کشف کرده اید ، می توانید اطلاعات جدید را به عنوان یک به روزرسانی بنویسید. به این ترتیب می توانید به آن مقاله کمک کنید تا رتبه بهتری کسب کند و به آن رونق بیشتری ببخشد.

Article-spinning

 

۱۲- Scraped Content محتوای باطله به درد نخور

خراش دادن محتوا با کمی راهنمایی از اسکریپت ها به سرقت مطالب از ناشران دیگر می پردازد و آن را در وب سایت خود ارسال می کند این یک عمل جالب است زیرا موضوع برخی موارد مربوط به نقض حق نسخه برداری از مالک اصلی سایت است. در ایالات متحده و سایر کشورها ، استفاده از محتوای غیرقانونی نه تنها ممنوع است بلکه همچنین غیرقانونی و قابل پیگیری است. به عنوان مثال ، در سال ۲۰۱۱ در کانادا پرونده ای به نام  Century 21 Canada Limited Partnership v. Rogers Communications Inc., 2011 BCSC 1196وجود داشت که اظهار داشت: “استفاده ممنوعه صریحاً شامل” scraping صفحه “،” scraping پایگاه داده “می شود. و هر فعالیت دیگری که برای جمع آوری ، ذخیره ، سازماندهی مجدد ، جمع بندی یا دستکاری هر محتوا (از طریق یک برنامه خودکار یا یک فرایند دستی) در نظر گرفته شده است. ” این مخالف دستورالعمل های گوگل نیز هست. با گذشت زمان ، نوار کناری با عنوان”آخرین اخبار” توسط وب مسترها اجرا شد. شما باید مراقب باشید که چقدر اطلاعات را در سایت های دیگر ارسال می کنید تا دچار مشکل نشوید.

اگر قربانی این عمل هستید ، می توانید نرم افزاری را پیدا کنید تا به شما کمک کند متوجه شوید چه کسی دزدی مطالب را از شما می کند و علیه سایتی که محتوای شما را سرقت کرده شکایت دارد.

این مقاله به شما ایده نمی دهد فقط به شما کمک می کنم بین آنچه اشتباه است و چه درست است تفاوت ایجاد کنید و از وسوسه‌های بد دور شوید. و همچنین در مورد گوگل صحبت نمی کند ، او پسر خوبی است. خوب ، او تا زمانی که شما هیچ کاری برای ناراحتی او نکردید ، خوب است.

۱۳- پنهان کاری

Cloaking

                                                                          Picture taken from http://www.rochester.edu/news/headlines/jan2015/cloak.jpg

پنهان کاری استفاده از دو نوع محتوا است یکی برای کاربران و دیگری برای ربات های خزنده گوگل دو محتوا برای یک مقاله صفحه استفاده از پنهان کاری دستورالعمل های گوگل را نقض می کند ، و شما توسط گوگل پنگوئن جریمه شوید. این جریمه به دلیل این انجام می شود که شما سعی در فریب گوگل داشته اید .

۱۴-محتوای فعال مخرب

این نوع محتوا از نرم افزارهای مخرب از طریق وب سایتهای متحرک ، برنامه های جاوا ، Javascript ، محتوای فلاش یا تکیه بر افزونه های مرورگر برای نمایش فیلم ، فایل های صوتی یا بارگیری فایل ها بر روی رایانه استفاده می کند. رایج ترین انواع بدافزارها ، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم ، رباتها ، باگ ها ، rootkits، جاسوس افزارها ، تروجان ، ویروس ها و کرم ها محسوب می شوند. این نوع رفتارها نه تنها بوسیله گوگل بلکه مجازات بزرگ قانونی البته در کشورهای توسعه یافته دارد می رساند و کاملا غیرقانونی است.

از طرف دیگر ، اگر کاربر هستید ، بهترین راه برای جلوگیری از قربانی شدن بوسیله چنین نرم افزارهایی ، نصب آنتی ویروس و بروزرسانی مرتب آن است، جلوگیری از بارگیری فایل ها از وب سایت های ناشناخته ، دوری از سایت های مشکوک یا عدم کلیک بر روی تبلیغاتی است که به نظر خوب و درست است.

۱۵- Clickbait

Clickbait یک تیتر چشم نواز و فریبنده است که با هدف تنها کلیک کردن بر روی آن نوشته شده است. این یک مطلب را در عنوان و مطلبی دیگر را در سایت می گوید. از عباراتی برای جلب توجه شما استفاده می کند مانند “شما باور نمی کنید …” ، “اخبار مهم در مورد …” ، “تکان دهنده !! شما باید این را ببینید … “و غیره. این تکنیک فریب دهنده باعث کاهش CTR شما می شود و در دراز مدت برای سایت شما بد است. معمولاً افرادی که از clickbait استفاده می کنند می خواهند بر اساس تعداد کلیک درآمد کسب کنند. شما می توانید این تکنیک بیش از حد را در بریده های روزنامه ها  ببینید ، جایی که بسیار گسترده استفاده می شود.

نمونه ای عالی از clickbait توسط Xpango برای دریافت “رایگان” ارائه شده است ، که می گوید می تواند اپل آیپد رایگان به شما بدهد و حتی در توضیحات قول می دهد که “کاملا رایگان است”.

Clickbait

اگر چه وقتی وارد سایت می شوید اعلام میکند شما به ۲۵ تا اعتبار نیاز دارید تا بتوانید بصورت رایگان ایپد دریافت کنید

فیس بوک می خواهد clickbait را متوقف کند. هدف این است که اولویت بندی پست ها با عناوینی که اطلاعات را در خود نگه می دارند و شما را مجذوب کلیک می کند فقط برای پیدا کردن کلیک کنید.

 

سوم. دستکاری لینک

۱۶-حلقه های وب

چندین سایت که بین آنها در یک شبکه دایره ای متصل شده و برای رتبه بندی و ترافیک از وب سایت های مرتبط استفاده می کنند ، ایجاد یک webring می کنند. Sage Well کسی بود که در سال ۱۹۹۴ ، هنگامی که پیش از محبوب شدن گوگل ، محبوبیت خود را پیدا کرد ، چنین اسکریپتی را توسعه داد تا چنین مفهومی را توسعه دهد. برای اینکه جزئی از یک webring باشید ، باید از مدیر وب سایت تأیید دریافت کنید.

Web-Ring۱۷- هرزنامه پست مهمان

افراد زیادی در آنجا هستند که از این تکنیک برای گرفتن بک لینک استفاده می کنند. یکی از آنها نباشید. آنها معمولاً برای بلاگ نویسان پیام ارسال می کنند تا مقاله ای بی ربط با یک لینک و بیشتر اوقات به صورت پیوند dofollow منتشر کنند.

هرزنامه پست ممهمان

افرادی که درخواست هایی را برای وبلاگ نویسی مهمان در یک سایت ارسال می کنند در صورتی که سایتی که به آنها پیوند دارند تجربه کاربری بدی دارند می توانند به رتبه آن آسیب بزنند.

نمونه ای از پیام ارسال شده برای ارسال مهمان ممکن است به این صورت باشد:

نام من NAME است و من یک نویسنده هستم. سایت شما را پیدا کردم و فکر می کنم بسیار جالب باشد. من نمی دانم آیا می توانم یک پست مهمان بگذارم؟ من درمورد موضوعات مختلف برای مقاله می نویسم و ​​فکر می کنم مناسب مخاطبان شما باشم. مقالات من بسته به آنچه می خواهید ۴۰۰ تا ۵۰۰ کلمه دارند. اگر به من اجازه دهید ، فکر می کنید اضافه کردن یک لینک به سایت ما امکان پذیر است؟

اگر نام سایت را نمی گوید ، اگر مرتبط باشد ، چگونه می توانم اکنون این امکان را به شما بدهم؟ این نوعی ابهام است.

به هر صورت ، اگر یکی از کلاه سیا ها باشید ، زودتر از آنچه فکر می کنید بدهی خود را پرداخت خواهید کرد. نه تنها بر شما به عنوان یک  وبلاگ نویس مهمان تأثیر می گذارد ، بلکه بر سایتی هم که پذیرفته است نیز تأثیر می گذارد. در سال ۲۰۱۴ ، DocSheldon.com به دلیل داشتن پیوند برون مرزی که به یک سایت نامربوط از یک پست مهمان اشاره می کند ، یک جریمه دریافت کرد.

مت کاتس ، رئیس سابق تیم وب اسپم در گوگل در توئیتی در سال ۲۰۱۴ به یک نتیجه معقول رسید.

مت کاتس اسپمر پست مهمان

شما باید اطلاعاتی را ارائه دهید که به مخاطب کمک کند و آن را به سایت شما برساند تا بتواند ترافیک ایجاد کند ، نه پیوندهای نامربوط که باعث می شود شما را به خوبی گم کند .

۱۸-مزرعه پیوند 

“Old McSpammer مزرعه ای داشت ، e-i-i-oh،(اشاره به ترانه خاص)

و در آن مزرعه او لینک هایی ایجاد کرد ، e-i-e-i-oh

با یک بک لینک اینجا ، و یک بک لینک  آنجا ،

در اینجا لینکی وجود دارد ،

همه جا لینک ، لینک … “،  توسط Scott Willoughby ، یافت شده به کمک سایت  moz.com

مزرعه لینک

همانطور که در این آهنگ می گوید ، مزرعه پیوند مجموعه ای از وب سایت های مرتبط با یکدیگر است و با افزایش تعداد لینک های ورودی ، پروفایل پیوند شما را دستکاری می کند. این امر تأثیر منفی دارد زیرا گوگل می بیند که لینک های زیادی کاشته شده و این راهی برای ایجاد هرزنامه جهت دستیابی به لینک ها می داند. محتوای سایتی که در یک مزرعه لینک  شرکت می کند دقیقاً مانند هر سایتی در اینترنت به استثناء به نظر می رسد: دارای متن پوشیده از لینک های بی ربط است که به سایت های تصادفی پیوند می خورند. استفاده از مزارع لینک  در روزهایی که از اهمیت Google Page Rank برخوردار بودند ، رواج پیدا کرد ، اما با تغییر زمان ، گوگل نیز تغییر پیدا کرد ، و اکنون این عمل شما را به مجازات می رساند زیرا پیوندهای تولید شده غیر طبیعی هستند. انسانها لینک های رد و بدل شده را برای کاربران ایجاد نمی کنند ، بلکه بیشتر برای موتورهای جستجو هستند.

۱۹-LinkBait و Switch

این استراتژی زمانی اتفاق می افتد که شما محتوای خود را “تجدید حیات” دوباره برای تجارت خود می کنید . ترفند این است که برای یک مقاله خاص پیوند برقرار کنید و سپس آن را به طور کامل با نوع تجاری تغییر دهید و هیچ ارتباطی با موضوع اول نداشته باشد. اگرچه مطالبی که برای آنها رتبه بندی کرده اید بی نظیر و کیفی بوده و پیوندها طبیعی هستند اگر آن را به چیز دیگری تغییر دهید ، نشان می دهد که به طرز ناشایستی به دنبال به دست آوردن ترافیک هستید.

Linkbait-and-switch-animation

۲۰-خریدن نظرات بوسیله لینک ارائه محصولات “رایگان”

از آنجا که گوگل روش های بسیاری برای خلاص شدن از شر کسانی که در با کلک می خواهند به صدر SERP برسند ، پیدا کرده است ، مردم با استفاده از روشهای جدید تقلب ، خلاقیت بیشتری پیدا می کنند ولی روشی مناسب نیست. و اینگونه است که نحوه ارسال محصولات رایگان در ازای بررسی با لینک ها ظاهر شود. اشتباه نکنید خوب است که از مشتریان خود بخواهید محصولات شما را بررسی کنند اما نه با لینک های نادرست. استفاده از این روش بیش از حد می تواند سایت شما را پایین بیاورد ، حتی  در نتایج جستجو هم قرار نگیرید.

نمونه ای در این زمینه ، TripAdvisor است. یک روزنامه ایتالیایی یک حساب کاربری برای یک رستوران جعلی در ایتالیا ایجاد کرد تا ببیند آیا تیم بررسی تقلب آنرا می تواند کشف کند یا نه . رستوران با نام Scaletta نظرهای جعلی زیادی به دست آورد و شروع به ظاهر شدن به یک مکان واقعی کرد. پس از یک ماه به بهترین رستوران شهر معرفی شد. این آزمایش به پایان رسید که این روزنامه پیامی را برای TripAdvisor ارسال کرد و توضیح داد که سیستم بررسی TripAvisor نقص دارد.

نظرات جعلی در سئو

۲۱-تبادل لینک

این به توافق بین ۲ سایت برای رتبه بندی در گوگل اشاره دارد. این روش برای سئو پیشنهاد نمی شود  زیرا این یک طرح پیوندی محسوب می شود و اجازه نمی دهد سایت شما در SERP ظاهر شود. بچه های خوب با شنیدن این تکنیک سئو کلاه سیاه را می شنوند با سرعت نور کار می کنند.

با جستجوی سریع در اینترنت ، تعداد زیادی سایت و دایرکتوری پیدا خواهید کرد که در عوض پیوند ارائه می دهند. آنها حتی وعده های بزرگی مانند پیوندهای رایگان ، پیوندهای با کیفیت برای بهبود موقعیت سایت شما ، بدون ردپای خود را می دهند و حتی می توانید از طریق برنامه وابسته آنها درآمد کسب کنید. انجام تبادل لینک و بدست آوردن رتبه آسان است ، اما به همین راحتی مجازات خواهید شد.

در زیر فقط یک نمونه از بسیاری از آنها را مشاهده می کنید:

تبادل لینک مهمان

۲۲- وبلاگ های با نظرات اسپم 

هنگامی که شما سعی در ایجاد لینک با اظهار نظر در وبلاگ ها و سایت های مختلف برای پیوند به وبلاگ / سایت خود دارید این اتفاق می افتد ، علی رغم این واقعیت که سایت ها مرتبط هستند یا به مشخصات موقعیت سایت شما یا فعالیت شما مرتبط نیستند.

نظرات اسپم

معمولاً در این نوع تکنیک از پیوندهایی استفاده می شود که به صفحه اصلی می روند. اظهار نظر فقط برای به دست آوردن تعداد زیادی لینک دهنده به راحتی تکنیک کلاه سیاه در نظر گرفته شده است.

نمونه نظرات اسپم

اگر شما یک وبلاگ نویسی هستید که این نوع نظرات اسپم  را دریافت کرده اید ، می توانید برای متوقف کردن آنها کاری انجام دهید. می توانید به محض دریافت آنها ، آنها را حذف کنید ، اما روش کافی برای انجام این کار ، علامت گذاری نظرات دریافتی در انتظار و انتظار برای تأیید فقط برای جلوگیری از آلوده کردن سایت شما با پیوندهایی است که در صورت تهیه سایتهای بد و سمی ممکن است مجازات شوند.

۲۳- تغییر مسیر مشکوک

تغییر مسیر ۳۰۱ در واقع یک عمل خوب است. اگر صفحه اصلی تغییر کرده است می توانید از آن برای ارسال کاربر از آدرس اینترنتی به آدرس دیگر استفاده کنید. متأسفانه ، با گذشت سالها ، این روش به عنوان یک روش بد SEO مورد استفاده قرار گرفت. وب مسترها از دامنه های منقضی شده برای حفظ عصاره لینک استفاده می کنند. آنها سایت قدیمی را به سایت خود هدایت می کنند. در این حالت ، استفاده از ۳۰۱ تغییر مسیر سایه سئو کلاه خاکستری است. اگر دامنه منقضی شده مرتبط نباشد ، می توانید به راحتی در قسمت سیاه سئو قرار بگیرید.

یک تغییر مسیر مشکوک دیگر در سایت های فیلم های آنلاین انجام می شود. هنگامی که برای دیدن یک فیلم کلیک می کنید ، شما را به تعداد زیادی  سایت هدایت می کند ، بیشتر آنها بی ربط هستند.

تغییر مسیر مشکوک

تغییر مسیر ۳۰۱، به عنوان سئو کلاه خاکستری ،در سایت هایی که به روش طبیعی نمی توانند ترافیک ایجاد کنند انجام می شود ، استفاده می شود.

۲۴- کلید واژه های انکر تکست تجاری

کلمات کلیدی انکر تکست تجاری  آن دسته از کلمات کلیدی پولی است که برای تولید ارزش مالی استفاده می شود. اگر سایت شما از کلمات کلیدی بدون مارک کمتر یا اصلاً برخوردار نیست ، نشان می دهد که مشخصات انکر تکست شما اصلاً ارگانیک نیست. می توانید از ابزار توزیع و طبقه بندی کلمات انکر تکست که از ابزارهای شناخته شده سئو استفاده کنید تا نسبت بین کلمات کلیدی تجاری در مقابل نام تجاری را ببینید و آنها را طبقه بندی کنید.

یک متن لنگر مارک در نظر گرفته شده است که حاوی نام تجاری ، URL است. این سایتی است که مشخصات متن لنگر طبیعی دارد:

Brand-anchor-text

به عنوان مثال ، اگر نام تجاری شما BRAND X است و سایتی در مورد الگوهای وب سایت دارید ، انکر تکست تجاری در نظر گرفته می شود که شامل کلماتی مانند “الگوی وب سایت” ، “بهترین قالب وب سایت” ، “قالب وب سایت رایگان” و غیره باشد. این سایتی است که مشخصات انکر تکست زیر را دارد:

Commercial-anchor-text-min1۲۵- قراردادن لینک های اسپم در فوتر :

ما آنها را به عنوان پیوندهای پاورقی ، ناخواسته یا کلاهبرداری می نامیم زیرا آنها تنها با هدف رتبه بندی و تقلب مورد استفاده قرار میگیرند. پیوندها به طور طبیعی نوشته نمی شوند ، در مقاله ای ، ارتباط بین شما و سایتی که با آنها ارتباط برقرار کرده اید را نشان داده و توضیح می دهد. متأسفانه ، این روشی است که توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار گرفته و در پایان منجر به از دست رفتن رتبه خواهد شد. شما می توانید در بدترین حالت با یک مجازات روبرو شوید.

لینک های اسپم

قرار دادن لینک های زیاد در فوتر سایت ، تعداد زیادی پیوند غیر طبیعی را برای شما به ارمغان می آورد و این می تواند باعث از دست رفتن رتبه شود.

از دست رفتن لینک

همانطور که در زیر می بینید ،پیوند غیر طبیعی پروفایل می تواند ناشی از روش های دیگر نیز باشد:

چهارم لینک های خریداری شده :

۲۶- فروش بک لینک :

اگر در حال فروش لینک برای بالا بردن کیفیت دامنه سایت خود هستید ، میزان ترافیک شما را به نصف کاهش می یابد (اگر خوش شانس باشید) زیرا این امر خلاف دستورالعمل های گوگل است. حرفهای زیادی درباره این تکنیک باستانی وجود ندارد. فقط مراقب باشید و این کار را در خانه یا … در هر کجا امتحان نکنید.

مت کاتس معتقد است اگر سایتی لینک را می فروشد و به شما پیوند دهد ، تمام ارزشی که از آن لینک دریافت می کنید از بین می رود.

۲۷-خرید بک لینک 

به یاد دارید که درباره فروش پیوندها چه صحبت کرده ایم؟ خب ، خرید لینک ها تا این حد نیست. حتی اگر سایتی که از آنها لینک خریداری می کنید می گوید با کیفیت هستند ، خود را گول نزنید. به نظر می رسد خیلی خوب است که درست باشد. خرید لینک ها را برای دریافت عصاره پیوند متوقف کنید. شما برای رتبه بندی پول و وقت خود را از دست خواهید داد. لازم به ذکر نیست که برای تصحیح اشتباهاتی که مرتکب شده اید باید دوباره وقت بگذارید.

خرید لینک و بک لینک

۲۸- آگهی های خریداری شده برای لینک

تغییر قابل توجهی در گوگل هنگامی رخ داد که مشخص شد که مردم برای گذر از PageRank مبلغی را برای تبلیغات می پردازند و از آنجایی که PageRank به طور رسمی مرده اعلام شد ، به این معنی نیست که اکنون تبلیغات پرداخت شده خلاف دستورالعمل های گوگل نیست. رئیس سابق تیم اسپم وب گوگل، مت کاتس ، در مورد اتصالات بین پیوندهای خریداری شده و صفحات تبلیغاتی توییت کرد.

مت کاتس لینک خرید

وقتی از این تکنیک استفاده می کنید ، پیوندهایی را خریداری کرده اید. لینک های خریداری شده نیز می توانند از اختیارات خود عبور کنند.

نکته خوب برای کسانی که از این روش استفاده می کنند این است که به نظر می رسد تبلیغات پولی در Google News ایندکس می شوند. این کارفرمای در دستورالعمل های گوگل ظاهر شد ، و این امکان را به ناشران می دهد تا در آن بخش ظاهر شوند. اما این به معنای این نیست که آن زمان نمی رسد که گوگل سایت شما را مجازات کند؟

نمونه ای از این وضعیت را می توانید از غذاهای لاغر که برای یک مقاله در Mashable پرداخت کرده اند ، ببینید.

خرید آگهی

در پایان مقاله ، این پیام را مشاهده خواهید کرد: “BrandSpeak یک برنامه Mashable Studios است که به تبلیغ کنندگان این امکان را می دهد تا محتوای خود را با مخاطبان ما به اشتراک بگذارند. گروه خبری Mashable در ایجاد این محتوا دخیل نبود. ”

خریداری آگهی

اگر می خواهید کارهای خوبی انجام دهید که در آینده به حساب می آیند و می خواهید هزینه تبلیغات را بپردازید ، یک تمرین خوب این خواهد بود که همه پیوندها را به صورت no follow تنظیم کنید.

۲۹- استفاده از دایرکتوریها :

اگر در دایرکتوری هایی با کیفیت پایین در حال ثبت نام و ثبت یک مکان هستید ، این کار درستی نیست. اهمیت آن موقعی مشخص می شود که گوگل بفهمد که هدف شما ایجاد یه نقشه و طرح لینک بوده است و خوب می دانید چه اتفاقی می افتد ، شما این مطلب را کاملا متوجه شده اید.

یک سوال واقعی خواهد بود “آیا دایرکتوری های خوبی وجود دارد که بتوانم در آن ثبت نام کنم؟” یاهو دایرکتوری دارد که می تواند در این گروه قرار بگیرد. آنها مجموعه خوبی از قوانین دارند. همه نمی توانند ثبت نام کنند و فکر می کنم نمونه خوبی باشد. قبل از آن ، شما باید یک حساب کاربری برای GoogleMyBusiness ، Facebook ، Twitter یا Linkedin ایجاد کنید و سپس ببینید بهترین گزینه برای پروفایل و جایگاه شما  چیست. کاری را که همه انجام داده اند انجام ندهید ، متفاوت باشید!

سوال بعدی این خواهد بود: “آیا دایرکتوریهای تجاری با همان استاندارد لینک های خریدار شده هستند ” و جواب از یک و فقط مت کاتس است.

کاتس می گوید تیم گوگل به ارزش دایرکتوری و میزان کار در آن نگاه می کند. “اگر کار قابل ملاحظه ای نباشد و در درجه اول ، به نظر می رسد که طرح پیوند کمتری داشته باشد ، در این صورت دایرکتوری های پرداخت شده مانند پیوندهای پولی بها داده می شوند. ”

شما باید بدانید که گوگل همیشه سعی خواهد کرد هوشمندانه تر شود و محتوای ارزشمندی را برای کاربران خود ارائه دهد و لیست فهرست ها گزینه ای است. حداقل ، دیگر نیست.

پنجم SERP های اسپم

۳۰-هاست های انگل

این یک روش غیرقانونی برای دسترسی به یک سایت ، ایجاد یک صفحه وب بر روی آن و تزریق آن به تعداد زیادی کلمه کلیدی و سئو کلاه سیاه و تزریق به کلی صفحه تجاری است. آنها هاست انگل را برای استفاده از دامنه های معتبر گوگل تنظیم کردند. به این ترتیب آنها از طریق کسانی که مایل به خرید هستند ، برای سایت و پول خود ترافیک دریافت می کنند. معمولاً این اتفاق بدون اطلاع و رضایت شخصی که صاحب دامنه معتبر است اتفاق می افتد.

هاست انگل

قبل از اینکه گرفتار شوید ، و خدا می داند چه اتفاقی برای شما و سایت شما خواهد افتاد ، باید تعجب کنید که “آیا سئو کلاه سیاه ارزش آن را دارد؟”

۳۱- Google Bombing

این یک روش برای تأثیرگذاری بر رتبه یک صفحه با افزایش مصنوعی تعداد لینک دهی به آن و انکر تکست مورد استفاده برای آن است. یک پزشک متخصص جستجوگر کلاه سیاه ، الگوریتم گوگل را با “کمک به” رتبه یک صفحه ای برای کلمات کلیدی کاملاً متفاوت ، دستکاری می کند. این اتفاق می افتد زیرا همان متن لنگر است که بطور خاص برای صفحات استفاده می شود.

یکی از نمونه های بارز در مورد بمباران گوگل ، عبارت “کاملاً اشتباه” برای میت رامنی بود. اگر تصاویر را برای “کاملاً اشتباه” جستجو کنید ، گوگل با میت رامنی تصویری را به شما نشان می دهد.

Google-bombing-Romney-Completely-Wrong

۳۲- صفحات درب یا صفحات دروازه

صفحات درب به عمل سوزاندن یک سایت برای یک جستجوی خاص در SERP و ارسال کاربر به صفحه ای است که هیچ ارتباطی با جستجو مورد نظر ندارد. این یک شیوه سازگار برای تغییر مسیر ، یک حیله گراتر است. افرادی که از این تکنیک استفاده می کنند ، می خواهند در SERP به روشی غیر عادی و غیر طبیعی رتبه بالاتری کسب کنند.

در مارس ۲۰۱۵ ، گوگل الگوریتم مجازات جریمه صفحه جدید را به ویژه برای این نوع تکنیک راه اندازی کرد.

اگر “پردنیزولون بدون نسخه” را جستجو کنید ، این نتیجه را در گوگل خواهید یافت:

getwaydooor

و هنگامی که به سایت می روید ، صفحه درگاهی را کشف می کنید. من آنچه را که به دنبالش بودم پیدا نکردم بلکه در عوض لیستی از داروخانه های برتر آنلاین را پیدا کردم.

Doorway-page-

۳۳-هرزنامه Rich Snippet Markup Spam 

داده های نشانه گذاری ساختار یافته می تواند یک روش عالی برای قالب بندی نحوه نمایش سایت شما در نتایج جستجو در هنگام جستجو کسی باشد. همچنین به فهرست سایت شما کمک می کند. از طرف دیگر ، اگر در حال ایجاد تکه های ریچ اسنیپت هستید ، می توانید به خاطر این تکنیک کلاهبرداری توسط گوگل جریمه شوید.

به عنوان مثال ، اگر برای بررسی از نشانه گذاری قطعه قطعه استفاده می کنید و سیاستی برای بررسی در سایت خود ندارید ، به عنوان Rich Snippet Markup Spam محسوب می شود.

ریچ اسنیپت جعلی

۳۴-Google Query های خودکار

ارسال سؤالات خودکار گوگل به این معنی است که شما از نرم افزاری استفاده می کنید تا تعداد جستجوهای یک کلمه کلیدی خاص را به خود جلب کنید تا در SERP رتبه بالاتری داشته باشید. اگر قصد دارید سایت خود را در نتایج جستجو به این روش غیر طبیعی بالاتر قرار دهید ، گوگل راهی برای ناامید کردن و مجازات کردن شما دارد.Google-Automated

ششم وبسایتهای نادرست

۳۵- سایت های آینه :

به منظور افزایش رتبه ، از سایت های  آینه استفاده می شود تا محتوای اصلی وب سایت را در یک سایت جدید منعکس کنند. این می تواند یک روش دیگر برای کپی مطالب از سایت شما یا منابع دیگر باشد.

غیر حرفه ای ها می خواهند شما را متقاعد کنند که جهت جلوگیری حملات DDoS (توزیع انکار سرویس) از این روش استفاده می کنند. DDoS حمله سایبری است که در آن چندین سیستم به خطر افتاده برای هدف قرار دادن یک سیستم واحد برای دستیابی به اطلاعات مهم (شخصی) استفاده می شود.

۳۶- شبکه های وبلاگ خصوصی PBN :

شبکه های وبلاگ خصوصی (PBN) مجموعه ای از وبلاگ ها است که توسط شخص ایجاد شده است تا بتواند لینک هایی به یک سایت ایجاد کند و به آن در رتبه بندی در گوگل کمک کند. این یک روش قدرتمند برای ایجاد تعداد زیادی پیوند از دامنه های مختلف به یک سایت است. صاحب شبکه این توانایی را دارد که محتوا را تغییر دهد به هر حال که می خواهد و دستکاری مطالب به خواسته های خود برای افزایش رتبه یک سایتبرای اضافه کردن تعداد پیوندهایی که می خواهد.

PBN

معمولاً PBN ها با استفاده از دامنه های منقضی ایجاد می شوند. دلیل این امر این است که آنها عصاره لینک دارند و وقتی بخواهند به سایت دیگری منتقل می شوند ، می توانند به شما کمک کنند. با این حال ، این اجباری نیست.

۳۷- Typosquatting یا ربودن URL

این روش ربودن مبتنی بر یک خطای تایپوگرافی برای ایجاد دامنه های مخرب است تا شبیه به مارک های شناخته شده باشد. دلیل این عمل سوء استفاده از نام تجاری و شهرت برند است.

در اینجا می توانید سایت رسمی مارک Cartier را مشاهده کنید:

Cartier-website

و این تلاشی برای ربودن URL است:

دزدیدن دامنه

نکته منفی این عمل این است که باعث می شود شهرت و برند شما در معرض خطر جرایم سایبری قرار بگیرد.

۳۹-سایت های سمی:

اگر سایتی با هدف ایجاد لینک ایجاد شده باشد و دارای یکی از موضوعات لینک شده در تصویر زیر باشد ، این فقط مربوط به تعداد محدودی از سایتهای سمی است که در دنیای اینترنت می توان به آن اشاره نمود.

سایتهای سمی

اگر پیوندهایی در سایتهای سمی دارید ، می توانند به تجارت شما آسیب برساند. همچنین ، داشتن پیوندهای بد از سایتهای سمی در نتیجه عمل سئو کلاه سیاه باید شما را برای مرور آن لینک ها تعیین کند.

هفتم-روش های غیرقانونی برای کسب درآمد

۳۹-Cybersquatting or Domain Squatting

ثبت سایبر به معنای ثبت دامنه های مشابه به یک علامت تجاری یا تجارت با هدف کسب پول بدون در نظر گرفتن هیچ گونه رفتار درستی  است. این کلمه حاوی کلمه “squatting” است ، به معنای به رسمیت شناختن مکان عمومی بدون اجازه. کلاهبردارانی که این تکنیک را تمرین می کنند می توانند به دلیل بدست آوردن پول ، مجازات شوند.

۴۰- پر کردن کوکی یا ریختن کوکی

چاشنی کوکی راهی برای استفاده از اسکریپت ها ، پاپ آپ ها ، نوار ابزار و تصاویر جاسازی شده در تابلوهای پیام برای یک ناشر برای دریافت پول است. شما چگونه می توانید پول دریافت کنید؟ بیایید بگوییم ، برای مثال ، یک ناشر یک بازدید کننده را به سایت sample.com ارسال می کند و برای هر فروش انجام شده اعتبار می یابد. باید بدانید که پر کردن کوکی ها یک عمل غیرقانونی است.

هشتم تاکتیک های کثیف

۴۱- سئو منفی :

همانطور که از نام آن پیداست ، سئو منفی برعکس آنچه شما انتظار دارید عمل می کند و این یعنی کاهش ترافیک و کاهش دید سئو به طور مداوم. اما چه کسی این را می خواهد؟ من این را می گویم که بسیاری از مردم از زمانی که ما در مورد آن صحبت می کنیم. آنها نمی خواهند این کار را برای سایت خود انجام دهند ، بلکه گزارش نادرست از رقبای خود برای مجازات مجازات گزارش می دهند.

گری الیلیس ، تحلیلگر  وب در گوگل ، در حساب خود توییت کرد و گفت گوگل نمونه واقعی سئو منفی را ندیده است؟

سئو کلاه سیاه

نکته ناراحت کننده برای کسانی که در واقع به دلیل کاری که انجام نمی دهند مجازات می شوند این است که آنها نمی دانند چه کسی آنها را زنده دفن کرده است ، اما می توانند یک ایده را بگیرند. می توانید از طریق ناوبری پیوندهای غیر طبیعی برای مرور بک لینک های خود جستجو کنید و ببینید که از کجا آمده اند. همچنین ، با مشاهده نمودار نمودار مشاهده سئو ، می توان شاخص بزرگی از افت رتبه را مشاهده کرد.

نمونه ای از یک آژانس معروف سئو که تحت تأثیر تکنیک منفی سئو قرار گرفته است:

سئو منفی

۴۲- هرزنامه TrackBack

TrackBack فقط برای تسهیل ارتباط بین بلاگها با ارسال پینگ مورد استفاده قرار گرفت. پینگ پیامی است که از طریق یک بلاگر برای کسانی که به او وصل هستند ارسال شده است. استفاده از آن در حد متوسط یا فقط داشتن مقاله جدید ، اسپم محسوب نمی شود. اگرچه ، هنگامی که به طور نادرست از ویژگی TrackBack برای جذب بازدیدکننده در سایت خود استفاده می کنید و تعداد زیادی پینگ برای آنها ارسال می کنید ، طبیعی به نظر می رسد.

اسپم نظرات

 

۴۳-هرزنامه ارجاع دهید

اسپم ارجاع دهنده نوعی spamdexing است که با آلوده کردن سایت با داده های آماری جعلی آشکار می شود. این اسپمر قصد دارد رتبه سایت خود را بهبود ببخشد. به سایت آسیب نمی رساند به جز افزایش داده های آماری مربوط به ترافیک ، بازدید کنندگان و غیره نکته مثبت این است که شما می توانید اسپم ارجاع را فیلتر کنید.

اسپم ارجاع

۴۴- اسپم شبکه اجتماعی

اسپم شبکه اجتماعی نوعی نسخه‌ی جدید مربوط به هرزنامه است. از زمان ظاهر شدن وب ۲.۰ ، هرزنامه ها سیستم عامل های جدیدی را پیدا کرده اند که می توانند لینک های خود را گسترش دهند. وقتی آنها لیست عظیمی از پیوندهای بی ربط را در شبکه اجتماعی ارسال می کنند ، یعنی زمانی که پرچم قرمز بالا می رود.

هرزنامه در شبکه های اجتماعی به عنوان پیوندهایی در نظرات به پست های مختلف ، غیر مرتبط با سایت شناخته می شود. به اشتراک گذاری پیوندهای مخرب در گروه ها / صفحه ها / افراد بی ربط؛ پیام های خصوصی ارسال شده به انواع افراد / صفحه یک بار یا چند بار.

نتیجه گیری :

برای خلاصه کردن همه چیز ، ما یک نقل قول از مت کاتس را تکرار می کنیم ، که می گوید “هدف این نیست که پیوندهای شما طبیعی به نظر برسند”. هدف این است که پیوندهای شما طبیعی باشند “. فکر می کنید اگر برخی از این تکنیک های سئو کلاه سیاه را امتحان کنید می توانید از بین برید ، اما دیر یا زود ممکن است رتبه یا ترافیک خود را از دست دهید ، به اعتبار شما آسیب برساند ، یک پنالتی از گوگل دریافت کنید ، اعتبار خود را از دست بدهید و مشتری و یا بدترین حالت از همه آنها روبرو شوید. دادخواهی. یک متخصص سئو در محتوای همیشه سبز باشید. تا دفعه دیگر ، با گوگل خوب باشید و او (احتمالاً) با سایت شما خوب است.

متن اصلی این مقاله را می توانید در اینجا مطالعه کنید :

https://cognitiveseo.com/blog/12169/44-black-hat-seo-techniques/

آشنایی با سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه عملی در برابر دستورالعمل های موتور جستجو است که برای بدست آوردن رتبه سایت در نتایج جستجو بالاتر استفاده می شود. این تاکتیک های غیر اخلاقی برای جستجوگر حل نمی شود و غالباً با مجازاتی از موتورهای جستجو خاتمه می یابد. تکنیک های کلاه سیاه شامل چاشنی کلمات کلیدی ، پنهان کاری و استفاده از شبکه های پیوند خصوصی است.

ظاهر شدن در نتایج جستجو برای رشد کسب و کار بسیار مهم است ، اما یک روش درست و نادرست برای بهینه سازی موتور جستجو وجود دارد. هنر تاریک SEO کلاه سیاه روش اشتباهی است. SEO کلاه سیاه به جای حل کردن برای کاربر ، به دنبال حل الگوریتم های موتور جستجو است. به جای کسب حق رتبه بالا در صفحات نتایج موتورهای جستجوگر کلاه سیاه SEO از تاکتیک های سایه دار برای رسیدن به آنجا استفاده می کند. استفاده مداوم از تکنیک های سئو کلاه سیاه احتمالاً به جای بهبود آن به حضور شما در موتورهای جستجو آسیب می رساند.

اگر تازه وارد فضای جستجو هستید ، هدف موتورهای جستجو مانند Google ارائه بهترین نتایج در هنگام تکمیل یک جستجو است. آنها می خواهند مردم تجربه جستجوی خوبی داشته باشند و از نتایج ارائه شده در مورد اسپم اطمینان حاصل کنند. آنها این کار را بطور خودکار از طریق الگوریتم ها یا اقدامات دستی انجام می دهند که هدف آنها شناسایی و مجازات افرادی است که در سئو به دنبال سئو کلاه سیاه هستند.

الگوریتم های موتور جستجو با گذشت زمان پیچیده تر شده اند ، به همین دلیل باید از سئو کلاه سیاه به هر قیمت خودداری کنید. سئو کلاه سفید روشی بسیار بهتر برای بهینه سازی موتورهای جستجو است. این یک رویکرد اخلاقی تر است که مطابق قوانین و دستورالعمل های تعیین شده توسط موتورهای جستجو است. سئو کلاه سفید شامل ایجاد محتوای با کیفیت و تجربه کلی کاربر بهتر برای افرادی که از سایت شما بازدید می کنند.

سئو کلاه سیاه در مقابل سئو کلاه سفید:

سئو کلاه سیاه مخالف دستورالعمل های تعیین شده توسط موتورهای جستجو است و آنها را برای دستیابی به رتبه های بالاتر دستکاری می کند. این می تواند منجر به پاک شدن کامل از نتایج جستجو یا به دست آوردن موقعیت پایین تر شود. سئو کلاه سفید یک روش اخلاقی تر برای انجام سئو با ایجاد محتوای با کیفیت و تجربه کاربری خوب است.

در این مقاله توضیح داده شده است که تکنیک های سئو کلاه سیاه چیست ، بنابراین می توانید در هنگام تدوین استراتژی جستجوی ارگانیک خود از آنها جلوگیری کنید.

تکنیک های Black Hat در سئو :

پر کردن کلمات keyword stuffing:

پر کردن کلمات کلیدی به عمل پر کردن مطالب شما با کلمات کلیدی بی ربط در تلاش برای دستکاری در صفحه در صفحات نتایج جستجو اطلاق می شود. اضافه کردن تغییرات متعدد کلمات کلیدی در جایی که هیچ ارزش افزوده ای ایجاد نمی کند ، تجربه بدی را برای کاربران ایجاد می کند. همچنین ممکن است باعث شود صفحه شما برای نمایش داده های بی ربط رتبه بندی شود.

گوگل پر کردن کلمات کلیدی را اینگونه توضیح می دهد:

 • لیست شماره های تلفن بدون ارزش افزوده قابل توجه.
 • صفحات وب در لیست های متنی که در فهرست شهرها قرار دارند و سعی می کنند رتبه بندی کنند.
 • تکرار همان کلمات یا اصطلاحات آنقدر زیاد است که به نظر غیر طبیعی می رسد.

در اینجا نمونه ای از پر کردن کلمات کلیدی برای وب سایت فروش نرم افزار بازاریابی برون مرزی وجود دارد :

ما در حال فروش نرم افزار بازاریابی برون مرزی هستیم. نرم افزار بازاریابی خارج از کشور چیزی است که ما می فروشیم. اگر فکر می کنید نرم افزار بازاریابی برون مرزی با یکی از مشاوران نرم افزار بازاریابی برون مرزی ما در تماس باشید. ”

من فکر می کنم شما موافق این خواهید بود ، این مانند یک یادداشت بدرد نخور به نظر می رسد. بسیار ساده Google می تواند بگوید که محتوا به نظر غیر طبیعی است.

شاید شما این شوخی را شنیده باشید “کپی رایتر سئو  وارد یک ‌Bar ، گریل ، میخانه ، مهمانخانه ، ایرلندی ، متصدی بار ، نوشیدنی ، ….” می رود. این شوخی در مورد پر کردن کلمات کلیدی است و نمونه کامل دیگری از این تمرین است. کلمات همه شبیه به یکدیگر هستند ، اما آنها ارزش ندارند زیرا حتی یک جمله را هم نمی سازند.

شما می توانید تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید تا دریابید افرادی که به دنبال چه چیزی هستند اما بیش از حد از این کلمات کلیدی در محتوای شما استفاده می کنند ایده خوبی نیست. به جای پر کردن مطالب خود با کلمات کلیدی بی ربط ، بر ایجاد مطالب مفیدی تمرکز کنید که روی موضوعات کلمات کلیدی متمرکز شده است.

پنهان کاری Cloaking :

پنهان کاری شامل نشان دادن یک قسمت از مطالب به کاربران و محتوای متفاوتی برای موتورهای جستجو است. وب سایت هایی که SEO کلاه مشکی را تمرین می کنند این کار را انجام می دهند تا بتوانند محتوا را برای انواع اصطلاحات ربطی به محتوای آنها نداشته باشند. وب سایت های اسپم غالباً این کار را انجام می دهند تا از یک ربات موتور جستجو در مورد محتوای هرزنامه ای که در اختیار کاربران قرار می دهد جلوگیری کنند.

متناسب با محتوای شما در گروه های مختلف کاربران قابل قبول است. به عنوان مثال ، ممکن است وقتی شخصی از یک دستگاه همراه بازدید می کند ، اندازه وب سایت خود را کوچک کنید. همچنین ممکن است زبان صفحه را بر اساس کشوری که از آنجا بازدید می کنید تغییر دهید. ناشر مانند Forbes یا Inc ممکن است تبلیغاتی را که در یک صفحه ظاهر می شود برای تأمین اعتبار محتوای خود تغییر دهد. این مثالها کاملاً قابل قبول است. تا زمانی که شما فقط محتوای مورد نظر را برای خزنده های موتور جستجو تغییر نمی دهید.

در حالی که هیچ قانون سخت و سریع برای تعیین آنچه قابل قبول است و چه چیزی نیست ، وجود ندارد ، بهترین توصیه من این است که از خود بپرسید ، آیا کاری که قصد دارید برای کاربر حل کنید وجود دارد؟ اگر این کار را انجام دهد ، پس قابل قبول است شما باید با رباتهای موتور جستجو که سایت شما را مانند همه کاربران دیگر بازدید می کنند ، رفتار کنید.

اگر کنجکاو هستید بدانید که Google وب سایت شما را چگونه می بیند ، می توانید از ابزار fetch به عنوان ابزار Google استفاده کرده و این مورد را با آنچه کاربران می بینید مقایسه کنید.

تغییر مسیرهای موزیانه Sneaky Redirects :

تغییر مسیر شامل ارسال کسی به URL متفاوت از روشی است که در ابتدا روی آن کلیک کرده اند. سئو کلاه سیاه از تغییر مسیرهایی خارج از هدف مورد نظر خود استفاده می کند. در امتداد همان خط های cloaking ، این ممکن است شامل هدایت یک خزنده موتور جستجو به یک صفحه و همه کاربران دیگر به یک صفحه دیگر باشد.

مثال دیگر ، هدایت صفحه بسیار معتبر با تعداد زیادی لینک دهنده به صفحه نامربوط دیگر ، فقط برای تقویت جایگاه آن در نتایج جستجو است. تغییر مسیر ۳۰۱ بیشتر اقتدار را از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل می کند. این بدان معناست که شخصی که SEO کلاه مشکی را تمرین می کند می تواند فقط برای دستکاری نتایج جستجو از ریدایرکت استفاده کند.

تغییر مسیرها فقط باید برای هدفی که طراحی شده اند استفاده شود. این ممکن است در صورت تغییر دامنه وب سایت یا ادغام دو قطعه محتوا باشد. استفاده از JavaScript برای هدایت کاربران در بعضی مواقع نیز قابل قبول است. به عنوان مثال ، LinkedIn هنگام ورود به سیستم ، شما را به پروفایل کامل شخصی هدایت می کند ، نه اینکه نسخه عمومی یک نمایه کاربران را هنگام ورود به سیستم به شما نشان دهد. از طرف دیگر باید از تغییر مسیرهای دزدگیر جلوگیری کرد. آنها دستورالعمل های موتورهای جستجو مانند Google و Yandex را نقض می کنند.

محتوای کیفیت پایین :

محتوای با کیفیت ضعیف که برای جستجوگر هیچ فایده ای ندارد نیز یک رویه رایج در سئو کلاه سیاه است. این شامل محتوائی است که از یک وب سایت دیگر یا توسط یک ربات یا یک شخص جدا شده است. در یک زمان موتورهای جستجوگر مانند Google خوب نیستند مطالبی را که از وب سایت های دیگر کپی شده اند تشخیص دهند. بروزرسانی Google Panda در سال ۲۰۱۱ این مشکل را برطرف کرد. بسیاری از سایت های دارای محتوای تکراری در رتبه بندی های جستجو فوراً ضربه دیدند. از آن زمان ، گوگل در شناخت محتوای تکراری و با کیفیت پایین بسیار بهتر شده است.

اضافه کردن کلمات کلیدی نامرئی به محتوای شما نیز یک عمل ممنوع است. برخی وب سایتهایی که با SEO کلاه مشکی درگیر هستند این کار را با ساختن متن به همان رنگ پس زمینه صفحه انجام می دهند. این بدان معنی است که صفحه ممکن است در نتایج جستجو برای آن دسته از کلید واژه های نامرئی ظاهر شود ، حتی اگر هیچ محتوای قابل مشاهده در مورد آنها در صفحه وجود نداشته باشد. وقتی یک کاربر روی نتیجه کلیک کرد و فکر می کند موضوع مورد نظر خود را جستجو می کند ، هیچ یک از مطالب مورد نظر خود را پیدا نمی کند زیرا کلمات کلیدی نامرئی هستند. اگر برای کاربر حل می کنید ، نیازی به مخفی کردن محتوا در وب سایت شما نیست.

“طعمه و تعویض”bait and switch :

یکی دیگر از ابزارهای سیاه کلاهبرداری موتورهای جستجو است. این شامل ایجاد محتوای پیرامون موضوعی است که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید. هنگامی که صفحه در نتایج برای این موضوع رتبه بندی می کند ، محتوا برای چیز دیگری جابجا می شود. این یک تجربه منفی را برای جستجو کنندگان ایجاد می کند زیرا محتویاتی که برای دیدن آنها دیگر کلیک می کنند وجود ندارد. این روشها کاربران و موتورهای جستجو را فریب می دهد و روش خوبی برای انجام سئو نیست.

نوشتن مطالب اصلی و با کیفیت ، بخش مهمی از سئو کلاه سفید است. نه تنها برای جلوگیری از مجازات موتورهای جستجو بلکه به وب سایت شما نیز از هم جدا می شود. ایجاد محتوای با کیفیت بالا باعث ایجاد اعتماد به نفس مخاطبان شما می شود و بازدید کنندگان را به مشتری تبدیل می کند.

خرید بک لینک :

موتورهای جستجوگر مانند گوگل خرید و فروش لینک ها را به شدت ممنوع اعلام کرده اند. آنها در وب سایت خود اظهار داشتند که “هر پیوندی که قصد دستکاری پیج رنک یا رتبه سایت در نتایج جستجوی Google را داشته باشد ، ممکن است بخشی از یک طرح پیوند و نقض دستورالعملهای مربوط به مدیر وب گوگل در نظر گرفته شود.” این شامل ارسال محصولات رایگان وب سایت در ازای پیوند است. اگر مطمئن نیستید که چه تبادل قابل قبولی وجود دارد ، مت کاتس ، رئیس سابق تیم وب اسپم گوگل توصیه می کند دستورالعمل های FTC را جستجو کنید.

برای پیوند دادن به محتوای خود باید از پرداخت هر سایتی دیگر خودداری کنید. Google از کاربران می خواهد تا درمورد مواردی که افراد در حال خرید یا فروش پیوند هستند ، به آنها بگوید. آنها اظهار داشتند که هرگاه این عمل تشخیص داده شود ، خریدار و فروشنده پیوند را مجازات می کنند.

اگر این لینک را خریداری کرده اید بدون اینکه متوجه شوید این یک تاکتیک سئو کلاه سیاه است ، باید آنها را در اسرع وقت حذف کنید. اگر نمی توانید از وب مسترها برای حذف لینک ها استفاده کنید ، می توانید از ابزار disavow link استفاده کنید. این به Google می گوید هنگام محاسبه Pagerank خود ، از پیوندهای پرداخت شده خودداری کند.

سوء استفاده از داده های ساختار یافته / قطعه های غنی Abusing Structured Data/Rich Snippets :

داده های ساختاری همچنین به عنوان قطعه و طرحواره معروف است. این امکان را به شما می دهد تا نحوه نمایش محتوای خود را در صفحات نتایج موتور جستجو تغییر دهید. این باعث می شود محتوای شما از رقبا متمایز شود و همچنین در صفحات نتایج بهتر و بیشتری به شما دهد. می توانید داده های ساختاری را به صفحه ای که پادکست ، دستور العمل ، کتاب را در بین سایر محصولات و خدمات نشان می دهد اضافه کنید. نشانه گذاری بررسی طرحواره احتمالاً یکی از محبوب ترین انواع داده های ساخت یافته است.

سئو کلاه سیاه شامل ارائه اطلاعات نادرست در داده های ساختاری برای فریب موتورهای جستجو و کاربران است. به عنوان مثال ، شخصی که در جستجوگرهای blackhat مشغول به کار است ممکن است از یک سایت نقد و بررسی جعلی پنج ستاره کسب کند و داده های ساختاری را اضافه کند تا در صفحات نتایج جستجو ایستادگی کند. این یک عمل بسیار پرخطر است زیرا موتورهای جستجوگر مانند Google کاربران را ترغیب می کنند تا وب سایت ها را از سوءاستفاده از داده های ساخت یافته استفاده کنند.

An-Introduction-to-Black-Hat-SEO

این نباید باعث شود تا اطلاعات ناصحیح و غیرواقعی را در صفحات وب خود ثبت کنید. در واقع ، من اکیداً توصیه می کنم داده های ساختاری را به روش کلاه سفید اضافه کنید.

اگر اطلاعات صادقانه ای را برای کاربران مفید داشته باشید ، هیچ نگرانی برایتان وجود ندارد. Google قوانین مربوط به اضافه کردن داده های ساخت یافته به وب سایت شما را مستند ساخته و همچنین یک ابزار مفید برای آزمایش داده های ساخت یافته شما دارد.

وبلاگ نظرات اسپم :

همانطور که از نام آن پیداست ، این روش کلاه سیاه شامل پیوندی به وب سایت شما در نظرات وبلاگ است. این عمل امروزه کمتر اتفاق می افتد زیرا موتورهای جستجوگر مانند گوگل الگوریتم خود را به روز کردند تا از هرگونه لینک در نظرات وبلاگ تخفیف بگیرند. اکثر وبلاگ های معتبر اکنون بطور پیش فرض پیوندهایی در نظرات وبلاگ ها ایجاد نمی کنند. این بدان معناست که موتورهای جستجوگر مانند گوگل پیوند را دنبال نمی کنند و هیچ پیوندی را به اختیار خود نمی گذارد.

با وجود کاهش تعداد افرادی که در این کار مشغول به کار هستند ، شما هنوز هم در وبلاگ تبلیغاتی Fiverr خدمات خود را ارائه می دهید. اظهارنظر در وبلاگ ، با پیوندهایی به وب سایت شما روشی Spammy برای دسترسی به وب سایت شما است و ما اکیداً توصیه می کنیم از این کار خودداری کنید.

اگر شما دارای یک نشریه یا انجمن اینترنتی هستید که به ثبت نظرات اجازه می دهد ،باید مراقب باشید تا اطمینان حاصل شود که بخش نظرات شما توسط رباتها یا افراد غیرمجاز امکان ثبت نظارت اسپم نباشد. موتورهای جستجو مانند Google صفحات حاوی هرزنامه را از نتایج جستجو حذف یا کاملاً حذف می کنند. استفاده از ابزارهای ضد هرزنامه مانند ابزار reCAPTCHA رایگان Google یکی از راه های کاهش خطر تولید محتوای اسپم است.

مزارع لینک :

مزرعه لینک یک وب سایت یا مجموعه وب سایتهایی است که فقط با هدف ایجاد لینک ایجاد شده است. هر وب سایت به سایت یا سایت هایی که می خواهند در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشند ، پیوند دارد. موتورهای جستجو با مشاهده تعداد پیوندهایی که به وب سایت نشان می دهند ، از بین سایر عوامل ، وب سایت ها را رتبه بندی می کنند. سئو کلاه سیاه با استفاده از مزرعه های پیوندی ، تعداد زیادی بک لینک را که یک سایت خاص در آن دارد ، سوء استفاده می کند.

مزارع پیوند اغلب دارای محتوای کم کیفیت و تعداد زیادی لینک هستند. پیوندها معمولاً حاوی کلمه کلیدی هستند که سایت می خواهد در انکر تکست رتبه بندی شود. موتورهای جستجوگر مانند گوگل می توانند مزارع پیوند را به راحتی تشخیص دهند بنابراین نباید از آنها استفاده کرد. در عوض ، شما باید از تاکتیک های سئو مانند ایجاد محتوای شگفت انگیز ، نمودارها ، داده ها ، مصاحبه ها یا هر محتوای دیگری استفاده کنید که به شما امکان می دهد با گذشت زمان بک لینک های طبیعی را بدست آورید.

شبکه های خصوصی وبلاگ :

یک شبکه وبلاگ خصوصی (PBN) دسته ای از وب سایت های معتبر است که فقط برای ایجاد لینک استفاده می شود. آنها به مزرعه پیوند شبیه هستند ، زیرا هدف آنها اغراق در تعداد پیوندها به وب سایت است. هر سایت PBN به سایتی که می خواهد در نتایج جستجو تقویت کند پیوند می زند اما به یکدیگر پیوند نمی دهند.

 

 

An-Introduction-to-Black-Hat-SEO-1

جستجوگرهای Black Hat که مایل به ایجاد یک شبکه خصوصی هستند ، معمولاً دامنه های منقضی شده ای را که از قبل اقتدار ایجاد کرده اند ، خریداری می کنند. آنها قبل از انقضا محتویاتی مشابه آنچه قبلاً در این دامنه وجود داشته باشد ، می نویسند و پیوندهایی به سایت خود اضافه می کنند. آنها امیدوارند موتورهای جستجو متوجه نشوند که آنها شبکه ای از وب سایت ها را کنترل می کنند و نشانگر اصلی وب سایت خود را بالاتر از نتایج جستجو قرار می دهند.

موتورهای جستجو در شناسایی PBN ها باهوش شده اند و در صورت استفاده از PBN برای بهبود حضور جستجوی شما ، سایت شما با مجازات شدید برخورد می کند. به جای تلاش برای چرخاندن وب سایت های جعلی ، بر ایجاد محتوای باکیفیت در دامنه خودتان متمرکز شوید. نگه داشتن محتوای خود در زیر یک سقف بدان معنی است که سایت شما بسیار معتبر خواهد بود زیرا همه به یک دامنه پیوند می دهند.

نمونه هایی از سئو کلاه سیاه :

طعمه و تغییر گروه :

Groupon به انجام طعمه و تغییر توسط San Francisco جامع تورها متهم شد. شرکت تور با گروه Groupon یکی از تبلیغات را اجرا کرد اما وب سایت کوپ مدت ها بعد از پایان یافتن این تبلیغات به تبلیغ در گوگل ادامه داد. وقتی جستجوگرها روی صفحه Groupon کلیک کردند ، هیچ تخفیفی برای یافتن محتوا یافت نشد. این طعمه و سوئیچ در یک تبلیغ PPC اتفاق افتاده اما اغلب در نتایج ارگانیک نیز اتفاق می افتد.

پیوندهای کلاه سیاه J.C. Penney :

J.C Penney در صدر نتایج جستجو برای تعداد زیادی از کلمات کلیدی از “شلوار جین لاغر” گرفته تا “دکوراسیون منزل” قرار گرفت. عملکرد استثنایی خرده فروش در نتایج جستجو کاملاً در حدود فصل تعطیلات به پایان رسیده است. این عملکرد برجسته در نتایج جستجو به لطف تکنیک های ساخت لینک سئو کلاه سیاه است که تحت رادار Google قرار گرفتند.

بیش از ۲،۰۰۰ پیوند پشتی توسط داگ پیرس کشف شد. این پیوندها حاوی انکر تکست با کلمات کلیدی بسیار J.C. Penney می خواستند در موتورهای جستجو رتبه بندی کنند. بسیاری از پیوندها در وب سایتهایی که هیچ ارتباطی با J.C. Penney ندارند ، پیدا شدند. مباحث این وب سایت ها از کازینو گرفته تا اتومبیل بود. J.C. پنی هیچ مسئولیتی در رابطه با پیوندهایی که در مصاحبه با نیویورک تایمز پیدا شد ، بر عهده نگرفت.

گوگل تأیید کرد که اقدامات J.C. پنی بر خلاف دستورالعمل های مدیر وب سایت خود است و فاش کرد که آنها همچنین در سه مورد قبلی دستورالعملهای مدیر وب را نقض کرده اند. J.C Penney جریمه ای در گوگل دریافت کرد که مشاهده می کرد آنها از نزدیک به هفتاد موقعیت در Google پایین می آیند و به اصطلاحاتی مانند “مبلمان اتاق نشیمن” می پردازند.

اسپم تولید شده توسط کاربر Sprint :

در سال ۲۰۱۳ ، یک کاربر بنام Redleg x3 که در انجمن وب مستر وب گوگل منتشر شد و توضیح داد که Sprint از اخطار Google در مورد اسپم های ایجاد شده توسط کاربر در وب سایت خود اخطار دریافت کرده است. مت کاتس گوگل درباره این موضوع اظهار نظر کرد که می تواند مشاهده کند که اکثر اسپم ها از وب سایت حذف شده است. وی توضیح داد که شرکت باید “… سعی کند اسپم را کمی سریعتر بدست آورد یا ببیند که آیا راه هایی وجود دارد که ارسال نامه ها برای عموم را سخت تر می کند.”

فروش لینک های Forbes :

شخصی که ظاهراً از Forbes است که در انجمن مرکزی Google Webmaster ارسال شده است و به دنبال یک اعلامیه تخلف در پیوند به دنبال کمک است. در این اطلاعیه از Forbes خواسته شده پیوندهای غیر طبیعی را از محتوای سایت خود حذف کند.

مت کاتس گوگل در این موضوع اظهار داشت که وی چندین بار تأیید لینک هایی را که از PageRank عبور می کند تأیید کرده است. کاتس توصیه کرد که Forbes پیوندهای پولی را که از PageRank عبور می کند حذف کند تا مجازات برعکس شود. TechCrunch گزارش داد که فوربس پس از دریافت مجازات ، در سال ۲۰۱۱ پیوندهای خریداری شده را پس گرفت.

بک لینک خر Google Chrome :

حتی گوگل هر از گاهی SEO خود را به هم می زند. در یک اقدام ، آنها پیوندی را در یک پست پشتیبانی شده درباره Google Chrome درج کردند. این موضوع تحت سئو کلاه سیاه قرار دارد زیرا پیوند به عنوان بخشی از مطالب پشتیبانی شده توسط این شرکت درج شده است. تیم وب Google Spam یک پنالتی را برای www.google.com/chrome اعمال کرد و پیجرانک را برای مدت شصت روز کاهش داد. علامت سیاه در برابر Google Chrome باعث شد تا موقعیت نتایج جستجو برای عبارت “مرورگر” کاهش یابد.

چرا باید از سئو کلاه سیاه جلوگیری کنید :

اگرچه سئو کلاه سیاه غیرقانونی نیست ، اما دستورالعملهای مربوط به مدیر وب تعیین شده توسط موتورهای جستجو را نقض می کند. به عبارت دیگر ، این مخالف قوانین است. این بدان معناست که اگر به سئو کلاه سیاه مشغول هستید ، باید از موتورهای جستجوگر مجازات می گیرید. گرفتن یک مجازات از موتورهای جستجو باعث می شود وب سایت شما در نتایج جستجو پایین بیاید یا بدتر شود ، یا حتی می تواند کاملاً حذف شود. این بدان معناست که وب سایت شما ترافیک کمتری به دست می آورد و درنهایت مشتری کمتری نیز خواهد داشت.

موتورهای جستجو در کشف تکنیک های سئو کلاه سیاه وضعیت بهتر و بهتری پیدا کرده اند. امروزه گرفتار شدن در سئو کلاه سیاه غیرقابل اجتناب است. سئو کلاه سیاه نه برای جستجوگر حل می کند و نه برای موتور جستجو حل می کند. در حالی که ممکن است سودهای کوتاه مدت از سئو کلاه سیاه ببینید اما با مرور زمان موتورهای جستجو روش های سئو کلاه سیاه شما را پیدا و به نتایج حضور شما در موتورهای آسیب می زند.

محو کردن خطوط سئو کلاه خاکستری :

شما SEO کلاه خاکستری را در وسط یک آهنگ پیدا نمی کنید ، اما آن را در جایی در وسط سئو کلاه سیاه و سفید پیدا خواهید کرد. اگر یک تاکتیک سئو وجود دارد که نمی توانید آن را بعنوان SEO کلاه سیاه یا سفید طبقه بندی کنید ، احتمالاً این یک تکنیک کلاه خاکستری است.

سئو کلاه خاکستری چیست :

سئو کلاه خاکستری شامل تاکتیک های سئو کمی تیره هستند . آنها شیوه های ممنوع موتورهای جستجوگر نیستند ، اما کمی غیر اخلاقی در آینده ممنوع می شوند.

موضوعات SEO کلاه خاکستری نزدیک به خط سئو کلاه سیاه. تاکتیک های کلاه خاکستری به طور معمول در دستورالعمل های وب مستر به عنوان شیوه های ممنوع ذکر نشده است ، اما کمی مشکوک هستند. بسیاری از شیوه های کلاه خاکستری با گذشت زمان ، به یک روش کلاه سیاه تبدیل شده اند.

راه های  جلوگیری از سئو کلاه سیاه :

بدون شک سئو کلاه سیاه جزء کارهای پر ریسک است که ارزش شرکت در آن را ندارد. در اینجا بهترین روشها برای جلوگیری از سئو کلاه سیاه است:

با جستجوگر و موتورهای جستجو به همین روش رفتار کنید. با هدایت مجدد آنها به صفحه دیگر ، از “cloaking” یا فریب خزنده های موتور جستجو خودداری کنید. شما همیشه باید تلاش خود را بر حل جستجوگر متمرکز کنید و یک تجربه کاربری عالی از موتور جستجوگر به سایت ایجاد کنید.

فقط محتوای اصلی با کیفیت خوب را بنویسید که از پر شدن مطالب کلمه کلیدی جلوگیری کند. هرگز مطالبی را که متعلق به دیگران است ، کپی نکنید ، تکراری یا بارگیری مجدد کنید. راهنماهای محتوای Google و مجموعه تولید محتوای ما ممکن است مفید باشد.

هنگام افزودن داده های ساخت یافته به وب سایت خود ، از قوانین رعایت کنید. اطمینان حاصل کنید که هرگونه نشانه گذاری طرحواره ای که اضافه می کنید دقیق است و برای کاربران گمراه کننده نیست.

هرگز پیوندهایی را خریداری و فروش نکنید و به یاد داشته باشید ، این فقط پول نیست که مبادله کلاه سیاه محسوب می شود. تهیه محصولات رایگان در ازای لینک نیز ممنوع است. اگر مطمئن نیستید که ممکن است یک مبادله به دستورالعمل های تأیید FTC تکیه کند غیر اخلاقی باشد و با این پست دقیق وبلاگ در مورد پیوندهای پرداخت شده از Google مشورت کنید.

به منظور دستیابی به پیوند از راه اندازی شبکه وبلاگ خصوصی خودداری کنید. وب سایت و محتوا خود را به گونه ای تفکیک کنید که مردم به جای پیوند دادن به آن ، به طور طبیعی به شما پیوند دهند تا اینکه آن را جعلی کنند. که هرگز به پایان نمی رسد.

در دستورالعمل های مدیر وب همیشه به روز باشید تا از تاکتیک های کلاه سیاه که موتورهای جستجو ممنوع است ، جلوگیری کنید. در اینجا دستورالعملهای مدیر وب برای Google ، Yahoo و Yandex آورده شده است.

جستجوی بعدی خود را انجام ندهید “چگونه می توانم از مجازات گوگل خلاص شوم؟” اگر نیاز دارید این سوال را بپرسید که آیا چیزی کلاه سیاه است یا نه ، احتمالاً اینگونه است. یک استراتژی سئو کلاه سفید یک رویکرد بسیار بهتری برای بهینه سازی موتور جستجو است. در دراز مدت ، سود سهام شما را پرداخت می کند و شما می توانید شب ها بخوابید با توجه به اینکه هرگز به دلیل مجازات نامطبوع ، هرگز در رده بندی خود نخواهید دید. بنابراین برای عشق به موتورهای جستجو ، هرگز SEO کلاه سیاه را انجام ندهید. از این گذشته ، آنها همانهایی هستند که SEO را در تجارت حفظ می کنند.

متن اصلی این مقاله را از اینجا می توانید پیدا کنید :

https://blog.hubspot.com/marketing/black-hat-seo

رفع ارور Minimize redirects

رفع ارور Defer parsing of JavaScript

رفع ارور Serve Resources from a Consistent URL در GTmetrix

بررسی ۵ مورد از برترین ترفندهای سئو در سال ۲۰۱۷

با گذشت زمان، الگوریتم‌های موتورهای جستجو دستخوش تغییر و تحولات اساسی می‌شوند تا به این وسیله در تشخیص صحیح لینک‌های مخرب و اسپم بهتر عمل کنند. هدف دیگر این الگوریتم‌ها، به دام انداختن وب مسترهایی است که در تلاشند تا به نحوی آن‌ها را دور زده و وب سایت خود را بدون تولید محتوای غنی و داشتن سیستم لینک‌دهی مناسب، به وضعیت مطلوبی نزد موتورهای جستجو برسانند. موتورهای جستجویی مثل گوگل (Google)، بینگ (Bing) و دیگر موارد، برای بهبود سرویس‌دهی به کاربران و نمایش مناسب‌ترین لینک‌ها در نتایج جستجو، همواره سعی می‌کنند تا الگوریتم‌های خود را هوشمندتر سازند، به همین دلیل لازم است تا برای عقب نماندن از دیگر رقبا، خود را با ترفندهای سئو سال وفق دهیم.

در دنیای وب امروز، رقابت شدیدا حساس شده و همه چیز حول موتورهای جستجو می‌گردد. به این ترتیب، وب مسترها یا باید دایره رقابت را ترک کرده و یا اینکه وب سایت‌های زیر دست خود را به منظور جلب توجه موتورهای جستجو، مطابق الگوریتم‌های آن‌ها پیش ببرند و قوانین‌شان را رعایت کنند. در سال جدید نیز این امکان وجود دارد تا کاربران استراتژی‌های خود به منظور بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو را به روز کرده و به این ترتیب کسب و کار خود را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشد.

شتاب دهی به صفحات موبایل (AMP)

برترین-ترفندهای-سئو ترفندهای سئو ، افزایش سئو سایت ، ترفندهای سئو سایت ، ترفندهای seo ، عنوان سئو ، آموزش سئو سایت ، نکات سئو ، نکات سئو وردپرس ، سئو محتوای سایت ، سالوک وب ، آژانس سالوک

همانطور که می‌دانید، چند سالی است بیش از پنجاه درصد گشت و گذارهای کاربران سراسر دنیا در محیط وب، از طریق دستگاه‌های موبایل همچون گوشی های هوشمند و تبلت ها صورت می‌گیرد. با توجه به همین موضوع، در چند سال اخیر مخصوصا در سال ۲۰۱۶، طراحی ریسپانسیو (Responsive) یا واکنش‌گرا وب سایت، به یکی از اصلی‌ترین ترفندهای سئو تبدیل شده است. با گذشت زمان و متداول شدن این سبک از طراحی، اکنون زمان به پیاده‌سازی استاندارد دیگری رسیده تا بتوان میان وب سایت‌های ریسپانسیو تفاوت قائل شد. ارزیابی بر اساس سرعت باز شدن صفحات در حالت موبایل (AMP –> Accelerated Mobile Pages) را باید یکی از کاربردی‌ترین این راه‌ حل‌ها دانست.

برترین-ترفندهای-سئو-برندینگ-seo ترفندهای سئو ، افزایش سئو سایت ، ترفندهای سئو سایت ، ترفندهای seo ، عنوان سئو ، آموزش سئو سایت ، نکات سئو ، نکات سئو وردپرس ، سئو محتوای سایت ، سالوک وب ، آژانس سالوک

AMP‌ها در واقع پروتکل‌های متن بازی هستند که اجازه می‌دهند تا صفحات وب، با سرعت بسیار بالایی در مرورگرهای موبایل باز شوند. باید اعتراف کرد AMP حقیقتا یک پدیده در بین ترفندهای سئو کنونی است که سبب شده تا وب سایت‌ها به ازای مصرف دیتای به مراتب پایینتر، با سرعتی بسیار بالا در مرورگرهای موبایل باز شوند. در زمان بارگذاری محتوا، یک صفحه معمولی هشت برابر بیشتر از AMP مصرف داده دارد. با توجه به این تفاوت، می‌توان به راحتی سرعت باز شدن صفحات در دستگاه‌های موبایل را حدس زد. در سال ۲۰۱۷ انتظار می‌رود تا ترفندهای سئو مرتبط با طراحی ریسپانسیو، مخصوصا AMP باز هم گسترش یابند. با بهره‌بردن از تکنیک‌های مربوط به آن و راه‌اندازی صفحت واکنش‌گرای بیشتر به کمک AMP، می‌توانید از ترفندهای سئو به بهترین وجه ممکن به نفع خود استفاده کنید.

حضور فعالانه و موثر هوش مصنوعی در ترفندهای سئو

برترین-ترفندهای-سئو-رنک ترفندهای سئو ، افزایش سئو سایت ، ترفندهای سئو سایت ، ترفندهای seo ، عنوان سئو ، آموزش سئو سایت ، نکات سئو ، نکات سئو وردپرس ، سئو محتوای سایت ، سالوک وب ، آژانس سالوک

در اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی، الگوریتم‌های جستجوی گوگل به میزان قابل توجهی نسبت به قبل بهبود پیدا کردند. در این بخش از توسعه، یکپارچه‌سازی خزنده‌های موتورهای جستجو با الگوریتم‌های جدید در دستور کار قرار گرفت تا به این وسیله به میزان هوشمندی آن‌ها افزوده شود. رنک برین (RankBrain) الگوریتم سیستم یادگیری هوش مصنوعی گوگل است که در سال ۲۰۱۵ استفاده از آن تایید شد. این مفهوم در نظر دارد تا فرآیند جستجو در دنیای وب را هوشمندتر ساخته و به این وسیله اطلاعات مرتبط‌تری را حین جستجوی یک کاربر، به وی نشان دهد. برای مقابله با حضور همه جانبه هوش مصنوعی در موتورهای جستجو، باید با یادگیری ترفندهای سئو ، تمرکز خود را بر روی افزایش سطح یکپارچگی و اتحاد بخش‌های مختلف وب سایت قرار داد.

برترین-ترفندهای-سئو-گوگل ترفندهای سئو ، افزایش سئو سایت ، ترفندهای سئو سایت ، ترفندهای seo ، عنوان سئو ، آموزش سئو سایت ، نکات سئو ، نکات سئو وردپرس ، سئو محتوای سایت ، سالوک وب ، آژانس سالوک

با توجه به حضور قدرتمند هوش مصنوعی، استفاده از ترفندهای سئو پیشین همچون کلاه سیاه، به مراتب تاثیرات خود را از دست داده و امکان فریب خوردن سیستم به این نحوه به حداقل کاهش پیدا کرده است. از آنجایی که در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، همه چیز حول محتوا می‌چرخد، باید در نحوه تولید محتوای خود تجدید نظر کرده و تمامی ترفندهای سئو را به کار ببرید. مطالب خود را متراکم کرده و عناوین مناسبی را همچون قبل برای آن‌ها انتخاب کنید.

برترین-ترفندهای-سئو ترفندهای سئو ، افزایش سئو سایت ، ترفندهای سئو سایت ، ترفندهای seo ، عنوان سئو ، آموزش سئو سایت ، نکات سئو ، نکات سئو وردپرس ، سئو محتوای سایت ، سالوک وب ، آژانس سالوک

پدیدار شدن بهینه‌سازی تجربه کاربر

 

تکامل روزافزون شبکه جهانی وب که اکنون با عنوان وب ۳٫۰ وارد نسل تازه‌ای شده است، سبب شده تا وب، رفته رفته برای پلتفرم‌هایی که به منظور فعالیت بر اینترنت تکیه می‌کنند، به یک استاندارد تبدیل شود. در این نظام جدید، مفهوم تجربه کاربر در حال برتری یافتن به دیگر فاکتورها و ترفندهای سئو است. برخلاف رابط کاربری که به یک مفهومی الکترونیکی و نرم افزاری اشاره می‌کند، تجربه کاربر فرآیندی است که در جهت بهبود رضایت مشتری و بهبود قابلیت‌های وب سایت فعالیت کرده و هدف اصلی آن، ساده‌سازی نحوه تعامل کاربر با یک سیستم است.

وب سایت‌ها اکنون پلتفرم‌های دوست‌دار کاربر یا همان یوزر فرزندلی بیشتری طراحی کرده و به همین دلیل توقع موتورهای جستجو در زمینه بهبود تجربه کاربر افزایش پیدا کرده است. موتورهای جستجو، مخصوصا گوگل، نیاز به بهبود تجربه کاربر را با یکپارچه‌سازی این تجارب در رتبه وب سایت بیشتر کرده و به همین دلیل بهینه‌ سازی و ارتقا تجربه کاربر، به یکی از محبوب‌ترین ترفندهای سئو برای وب مسترها تبدیل شده است. به عبارت ساده‌تر، اگر نحوه تعامل کاربر با وب سایت خود را بهبود بخشیده و او را راضی و خشنود نگه دارید، گوگل با ارتقای رتبه وب سایتتان، از شما تشکر خواهد کرد.

برترین-ترفندهای-سئو-ui-ux ترفندهای سئو ، افزایش سئو سایت ، ترفندهای سئو سایت ، ترفندهای seo ، عنوان سئو ، آموزش سئو سایت ، نکات سئو ، نکات سئو وردپرس ، سئو محتوای سایت ، سالوک وب ، آژانس سالوک

از سال ۲۰۱۵، موتورهای جستجو به وب سایت‌های دارای طراحی خوب علاقه‌مند شده و به آن‌هایی که کاربران را به صرف زمان بیشتری در خود به منظور خواندن محتوا وادار می‌کنند، بهای فوق‌العاده‌ای می‌دهد. به این ترتیب، هم مسئولیت ساده‌سازی دسترسی به پلتفرم و هم افزایش تجربه کاربر، مستقیما بر دوش وب مستر و مدیر وب سایت افتاده است. برای دسترسی به این مهم، باید صفحات وب سایت، مخصوصا صفحه اصلی را یوزر فرندلی طراحی کرده و در کنار افزایش استفاده از محتوای گرافیکی و بهبود ویژگی‌های بصری، مسیریابی (منوی وب سایت) را در وب سایت خود به ساده‌ترین وجه ممکن دربیاورید.

کلیدی به نام برندسازی شخصی

برترین-ترفندهای-سئو-سالوک-وب ترفندهای سئو ، افزایش سئو سایت ، ترفندهای سئو سایت ، ترفندهای seo ، عنوان سئو ، آموزش سئو سایت ، نکات سئو ، نکات سئو وردپرس ، سئو محتوای سایت ، سالوک وب ، آژانس سالوک

ایجاد یک کسب و کار ایمن و مطمئن به منظور درآمدزایی، در هر محیط شلوغی بسیار سخت است و دنیای وسیع و نامحدود اینترنت نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به این موضوع، گوگل شدیدا بر روی پلتفرم‌هایی که سعی در بالا کشیدن نام خود دارند تمرکز کرده و برای وب سایت‌هایی که برند خود را به صورتی خلاقانه بر دیگر کسب و کارهای مشابه برتری می‌بخشند، امتیاز ویژه‌ای قائل است.

یکی از ترفندهای سئو به منظور برندسازی را باید انتخاب مناسب آدرس دامین دانست. اگرچه مزایای گزینش صحیح URL تنها به همین مورد ختم نمی‌شود، اما با کمک به وضعیت وب سایت نزد موتورهای جستجو و جلب توجه هوش مصنوعی الگوریتم‌‎های آن‌ها، سبب می‌شود تا استفاده از دیگر ترفندهای سئو به منظور بهینه سازی وب سایت، بیشترین نتیجه را بدهند.

ادغام لینک‌های کوتاه

برترین-ترفندهای-سئو-لینک ترفندهای سئو ، افزایش سئو سایت ، ترفندهای سئو سایت ، ترفندهای seo ، عنوان سئو ، آموزش سئو سایت ، نکات سئو ، نکات سئو وردپرس ، سئو محتوای سایت ، سالوک وب ، آژانس سالوک

به عنوان یکی از مهمترین شاخص‌های عملکرد کلیدی که موتورهای جستجو حین رتبه‌بندی وب سایت‌ها در نظر می‌گیرند، باید به “تکرار” اشاره کرد. تکرار در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو به این معنی است که یک مطلب بیشتر توسط کاربران خوانده شده و همچنین لینک مربوط به آن، بیشتر در دنیای وب توسط کاربران برای اطلاع‌رسانی به دیگران به اشتراک گذاشته شود. گفتنی است اکنون الگوریتم‌های موتورهای جستجو به نهایت هوشمندی رسیده‌اند، پس بدون شک اطلاعات موجود در درون محتوا مورد بررسی قرار گرفته و میزان منحصربه‌فرد بودن آن حتما در امتیازدهی لحاظ می‌شود. با توجه به اهمیت این موضوع، بد نیست بدانید بهترین راه برای کمک به اشتراک‌گذاری بیشتر مطالب، استفاده از لینک کوتاه برندسازی شده است.

برترین-ترفندهای-سئو-برندینگ ترفندهای سئو ، افزایش سئو سایت ، ترفندهای سئو سایت ، ترفندهای seo ، عنوان سئو ، آموزش سئو سایت ، نکات سئو ، نکات سئو وردپرس ، سئو محتوای سایت ، سالوک وب ، آژانس سالوک

این فرمت جدید لینک‌دهی در حال حاضر توسط حدود پانصد کمپانی استفاده می‌شود. پپسی (pep.si) و نیویورک تایمز (nyti.ms) را باید دو نمونه معروف از فرمت آدرس‌دهی و ساخت URL جدید دانست. این مدل جدید شدیدا در برندسازی به کمپانی‌های دارای وب سایت کمک کرده و نامشان را در ذهن کاربران حک می‌کند. بر اساس آخرین تحقیقات، استفاده از لینک کوتاه، سبب شده تا توجه کاربران به سمت لینک‌ها بیشتر جلب شده و نرخ کلیک‌کردن آن‌ها حدود ۳۵ درصد افزایش پیدا کند. گفتنی است لینک کوتاه برندسازی شده، کاربرد ویژه‌ای را در رسانه‌های اجتماعی دارای محدودیت کاراکتر از خود نشان می‌دهد

تبلیغات گوگل با دامنه ایران

آیا راهکاری وجود دارد که بتوان برای سایت‌های با دامنه ملی تبلیغات گوگل فعال کرد؟ در حال حاضر پاسخ به این سوال منفی است. امکان تبلیغات گوگل با دامنه ایران وجود ندارد.

اما شما می‌توانید آدرس دامین اصلی سایت‌تان را تغییر دهید و از دامنه IR به عنوان دامنه کمکی استفاده کنید! اما ما در اینجا قصد داریم تغییر اصولی دامنه سایت را آموزش دهیم، تا بدون از دست دادن رتبه سایت‌تان در موتورهای جستجو آدرس سایت‌تان را تغییر دهید.و تبلیغات گوگل با دامنه ایران را داشته باشید .

مراحل تغییر دامنه ملی به دامنه بین‌المللی

 1. دامنه بین‌المللی ثبت کنید.
 2. دامنه را به هاست سایت‌تان متصل کنید.
 3. دامنه آی‌آر را به دامنه جدیدتان ریدایرکت کنید.
 4. تغییر لینک‌های قدیمی به دامنه جدید
 5. در گوگل وبمستر تولز و بینگ وبمستر تولز آدرس سایت‌تان را تغییر دهید.

ثبت دامنه بین المللی برای تبلیغات گوگل با دامنه ایران

پیشنهاد می‌کنیم دامنه دات کام ثبت کنید، چراکه متداول‌ترین پسوند اینترنتی است. همچنین می‌توانید از پسوندهای متداول دیگر مانند net ، org ، co ، biz و … نیز برای آدرس سایت‌تان استفاده کنید. برای انتخاب نام دامنه می‌توانید از سایت‌های مختلفی که در این زمینه خدمات می‌دهند استفاده کنید. پس از انتخاب نام دامنه می‌توانید آن را در یکی از شرکت‌های معتبر ایرانی که در زمینه ثبت دامنه فعالیت می‌کنند، ثبت کنید.

متصل کردن دامنه جدید به هاست برای تبلیغات گوگل با دامنه ایران

هنگام ثبت دامنه جدید (Domain Name Server (DNS های آن را مانند DNS های دامنه قبلی ست کنید و از شرکتی که از آن هاست (میزبانی وب) گرفته‌اید، بخواهید که دامنه جدید‌تان را به هاست‌تان وصل کند، تا بتوانید با هر دو آدرس دامین قبلی و جدیدتان به سایت‌تان دسترسی پیدا کنید.

ریدایرکت کردن دامنه آی آر به دامنه جدید برای تبلیغات گوگل با دامنه ایران

پس از آنکه دامنه جدید را نیز به هاست‌تان وصل کردید بایستی دامنه آی‌آر را به دامنه جدید سایت‌تان ریدایرکت ۳۰۱ کنید، تا افرادی که با این آدرس (از طریق موتورهای جستجو و لینک سایت‌تان در سایت‌های دیگر) به سایت‌تان مراجعه می‌کنند به دامنه جدیدتان منتقل شوند.

تغییر لینک‌های قدیمی به دامنه جدید

امکان دارد پس از ایجاد تغییرات، سایت‌تان با مشکل آدرس‌دهی مواجه شود. برای مثال اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید، پس از تغییر دامین بایستی در تنظیمات وردپرس نیز آدرس سایت‌تان را به آدرس جدید تغییر دهید. همچنین اگر از ساختار لینک‌دهی ناقص استفاده نکرده باشید،‌ بایستی تمام لینک‌های سایت‌تان را به دامنه جدید تغییر دهید.

درصورتی که پس از تغییر دامنه اصلی سایت‌ و ریدایرکت نتوانید به بخش مدیریت سایت‌تان دسترسی پیدا کنید، بایستی تغییرات را از طریق پایگاه داده سایت‌تان انجام دهید.

اگر دانش تخصصی کافی برای ایجاد تغییرات فوق را ندارید، بهتر است از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

اگر از سیستم مدیریت وردپرس استفاده می‌کنید، پس از اتصال دامنه جدید به هاست‌تان و قبل از فعالسازی ریدایرکت دامنه آی آر به دامنه جدید، آدرس سایت را از بخش تنظیمات  همگانی تغییر دهید.

تغییر آدرس سایت‌تان در گوگل وبمستر تولز برای تبلیغات گوگل با دامنه ایران

اگر مدت زیادی از شروع به فعالیت سایت‌تان می‌گذرد، احتمالا توانسته‌اید رتبه خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید. برای آنکه رتبه سایت‌تان از بین نرود و بتوانید آن را به دامنه جدیدتان منتقل کنید، می‌توانید از ابزار گوگل وبمستر تولز استفاده کنید.

برای تغییر دامنه در گوگل وبمستر تولز بایستی هر دو دامنه (دامنه آی‌آر و دامنه بین المللی جدید) را در اکانت گوگل وبمستر تولز خود وارد کنید. سپس به داشبورد دامنه آی‌آر بروید و در بالای صفحه سمت چپ بر روی چرخ دنده کلیک کنید و در منوی بازشده روی گزینه Change of Address کلیک کنید.

تبلیغات-گوگل-با-دامنه-ایران-ir

در صفحه باز شده آدرس سایت جدید که به وبمسترتان اضافه کرده‌اید را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Check که فعال می‌شود کلیک کنید. در صورتی که ریدایرکت ۳۰۱ به خوبی انجام شده باشد، دکمه Confirm فعال می‌شود که مربوط به بررسی معتبر بودن دسترسی شما به سایت‌تان (دسترسی به دامنه ها) می‌باشد.

تبلیغات-گوگل-با-دامنه-ایران-iran

پس از کلیک بر روی دکمه Confirm دکمه SUBMIT فعال می‌شود که پس از کلیک بر روی آن درخواست تغییر آدرس دامنه شما ثبت می‌شود.

پس از انجام مراحل فوق چندین روز طول می‌کشد تا آدرس دامنه جدیدتان به صورت کامل در موتورهای جستجوی گوگل جایگزین دامنه دات آی آر تان شود. با این حال افرادی هم که بر روی لینک آی آر تان در گوگل یا  کلیک می‌کنند نیز به دامنه دات کام یا هر پسوند دیگری که انتخاب کرده‌اید منتقل می‌شوند. همچنین اگر آدرس دامنه IR تان را در کارت ویزیت یا سربرگ‌های شرکت‌تان ثبت کرده‌اید، جای هیچ  گونه نگرانی نیست، چرا که افرادی که به دامنه دات آی آر تان مراجعه می‌کنند، به صورت خودکار به دامنه جدیدتان منتقل می‌شوند. فقط یادتان باشد که دامنه دات آی آر خود را نیز تمدید کنید.

هک رشد

تاریخچه هک رشد

هک رشد (خلق رشد)، یعنی فرآیند آزمایش و تجربه‌ی سریعِ شیوه‌های کارآمد رشد کسب‌و‌کار در حوزه‌های بازاریابی و توسعه‌ی محصول. هک رشد یا خلق رشد به مجموعه‌ای از آزمایش‌ها و اقدامات معمول (و هم غیرمعمول!) بازاریابی گفته می‌شود که با هدف رشد دادن یک کسب‌وکار انجام می‌شوند.

عنوان هکر رشد اولین بار در سال ۲۰۱۰ توسط شان الیس ابداع شد. شان الیس این عنوان تخصصی را زمانی ابداع کرد که با خروجش از شرکت های مختلف نمی توانست جایگزینی برای خود پیدا کند !

شان الیس به چندین کمپانی اینترنتی کمک کرده بود تا به رشد خارق العاده ای دست پیدا کنند و زمانی که استارت آپها به دنبال رشد تعداد کاربران و مشتریان خود بودند، به سراغ او می رفتند. شان الیس هم در ازای دریافت پول به آن ها استراتژی های اختصاصی برای رشد سریع کسب و کارشان را     می داد .

او سیستم های مورد نیاز برای رشد سریع را در شرکت ها راه اندازی می کرد، فرآیندها و ایده اصلی را نیز در اختیار مدیران استارت آپ ها قرار می داد و زمانی که می خواست شرکت را ترک کند مشکل اصلی بوجود می آمد! او وقتی به دنبال جایگزین برای خود می گشت رزومه هایی متفاوت و گاها نامرتبط دریافت می کرد. خیلی از این افراد مدرک بازاریابی داشتند و با اینکه دارای تجربه کاری هم بودند ولی همیشه یک چیزی را کم داشتند.

شان الیس می دانست روشی که برای رشد استارت آپ ها به کار می برد با اصول و تکنیک های سنتی بازاریابی تفاوت دارد و اگر کار را بهبازاریابان معمولی بدهد نتیجه خوبی بدست نمی آید .

هکر-رشد-هک-رشد

 

هک رشد، یعنی فرآیند آزمایش و تجربه سریعِ شیوه های کارآمد رشد کسب وکار در حوزه های بازاریابی و توسعه محصول. هک رشد یا خلق رشد به مجموعه ای از آزمایش ها و اقدامات معمول بازاریابی گفته می شود که با هدف رشد دادن یک کسب وکار انجام می شوند .
خود کلمه هکر چند تعریف و معنای مختلف دارد که می توان از آنها برای تعریف هکر رشد (Growth Hacker) استفاده کرد. هکر معمولاً به معنای شخصی است که با استفاده از هوش و پشتکار بالای خود میتواند از روشی غیرمعمول، به سامانه ای دسترسی یابد. آنچه برای یک هکر مهم است، لزوماً نحوه  رسیدن به هدف نیست، بلکه خود رسیدن به هدف برای او اهمیت دارد.

او به هر دری میزند تا هدفش را تحقق بخشد. آنچه در مفهوم هکر رشد باید مدنظر قرار دهیم همین نتیجه گرا بودن فرد است، نه فرآیندگرا بودن او . یعنی ممکن است هکر، حتی یک روش جدید برای رسیدن به هدفش ابداع کند. هکر رشد فقط می خواهد موجب رشد استارتاپ شود؛
بنابراین تمام روش های ممکن را ارزیابی می کند تا بهینه ترین، کم هزینه ترین و سریع ترین روش را شناسایی کند و با قدرت تمام به کار ببندد. حال اگر به نتیجه نرسید، ممکن است روشی مختص به خودش را ابداع کند؛ روشی که شاید فقط برای یک استارتاپ جواب بدهد .

هک رشد امروزه گرایش جالبی است که روزنه ای به آینده  شرکت های مبتنی بر اینترنت می گشاید. همیشه موانعی میان تیم توسعه محصول و افراد مسئول جذب کاربران برای محصول، وجود داشته است. به این معنا که کدنویس ها محصول را میساخته اند و بازاریابان آن را عرضه می کردند. این روش برای مدتی جواب می داد، اما امروزه آنهایی که مسئول رشد کسب وکار هستند باید بیاموزند که API چیست و آنها که مسئول برنامه نویسی هستند، ناچارند به تجربه مشتری از محصول بیاندیشند.

در واقع، این دو دنیای مجزا دارند به هم می آمیزند . این تبادل حیطه های کاری (که میتوان آن را گرده افشانی وظایف نیز نامید)، دیگر یک بحث منطقی و بدیهی به نظر می رسد . اگر رشد، واقعا خون موجود در رگ های یک شرکت باشد، پس طبیعتاً باید آن را در تمام تاروپود شرکت تزریق کرد . حتی بخش ارتباط با مشتریان هم باید توسط افرادی اداره شوند که به مفهوم رشد اهمیت می دهند. طراحان یک شرکت نیز باید نیم نگاهی به مفهوم رشد داشته باشند زیرا یک کار هنری صرفاً زیبا به تنهایی جواب نمی دهد و نمی تواند کاربران را جذب کند. آینده کسب وکارهای اینترنتی و تیم هایی که در این کسب وکارها فعالیت می کنند، اصلاً شبیه آنچه در گذشته می دیدیم نخواهد بود .

 

مفهوم هک رشد

۱- باز تعریف محصول در دنیای دیجیتال
در گذشته تعریف از محصول یک موجودیت فیزیکی بود، مانند: شامپو، مبل، میز و … ولی در دنیای دیجیتال تعریف محصول به کلی تغییر کرده است. امروزه یک نرم افزار، یک پلتفرم و به بسیاری از چیزهایی که نمی توان با دست لمس کرد هم محصول حساب می شوند. اینترنت به مردم نوع جدیدی از محصول را ارائه داده که نیازمند دیدگاه جدیدی هم از لحاظ رشد است.

به دلیل این باز تعریف، برای اولین بار یک محصول می تواند خود در اتخاذ و استفاده اش نقش داشته باشد. برای مثال محصولی مانند اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا محصولش را با دیگران به اشتراک بگذارید تا کیفیت تجربه تان از پلتفرم آن ها افزایش یابد. یک محصول فیزیکی مثل میز نمی تواند چنین کاری کند.

نمونه دیگری از تعریف محصول در دنیای دیجیتال، نرم افزار دراپ باکس (Dropbox) است که یک سرویس اشتراک گذاری فایل محسوب می شود. دراپ باکس در ازای معرفی این محصول از طرف شما به دوستان تان، به شما فضای ذخیره سازی رایگان می دهد. در این تعریف محصول در توسعه استفاده از خودش دخیل است. اگر شما ایده باز تعریف محصول در دنیای دیجیتال را به درستی درک نکنید، نمی توانید از پتانسیل های موجود در هک رشد آگاه شوید.

۲- باز تعریف توزیع در دنیای دیجیتال
اگرچه محصول مهم است اما باید به شیوه های توزیع آن هم توجه کرد. همانطور که اینترنت باعث تغییر تعریف محصول شده، تعریف توزیع هم تغییر داده است. برای هک رشد باید کانال های مناسب را جهت توزیع محصول در اینترنت شناسایی کرد. اگر شما بتوانید محصول خود را اصطلاحا در بزرگراه های اینترنتی قرار دهید، آنگاه افراد بیشتری با محصول تان آشنا خواهند شد. درست در همین بخش اهمیت فعالیت های مرتبط با طراحی وب سایت و سئو روشن می شود .امروزه که افراد برای پیدا کردن محصولات و خدمات مورد نیاز خود از موتورهای جستجوی اینترنتی مانند گوگل استفاده می کنند، شما با سئو سایت خود می توانید به صدر نتایج گوگل رسیده و از این طریق ترافیک سایت خود را افزایش دهید و محصولات و خدماتتان را به تعداد افراد بیشتری معرفی کنید. همچنین با تولید و بازاریابی محتوایی در سایت ها و شبکه های اجتماعی که کاربران فعال زیادی دارند، می توانید امکان دیده شدن برند شرکت خود را افزایش دهید و از این طریق مشتریان جدیدی بدست آورید.

هکر-رشد-هک-رشد-حرفه-ای

 هک رشد یا Growth Hacking در دنیای واقعی

تا به حال هر چه از هک رشد گفتیم؛ بیشتر به مباحث نظری آن می‌پرداخت. یعنی تاریخچه و تعریف آن، مثل بازتعریف محصول و بازتعریف شیوه‌ی توزیع را شرح دادیم. می‌دانم که بی‌صبرانه منتظر یک مثال کاربردی از به کار بستن هک رشد هستید.

استارتاپ Airbnb

Airbnb یک مورد بسیار رایج برای به دست دادن درکی کلی و ساده از هک رشد است. استارتاپ Airbnb به هر کسی امکان می‌دهد که اتاق‌های اضافه‌ی خانه‌‌ی خود را به یک اتاق هتل تبدیل کند؛ اتاقی که افراد غریبه می‌توانند آن را اجاره کنند. یک ایده‌ی فوق‌العاده‌ با یک اجرای کاملاً درست! هک رشد، همان چیزی است که باعث شده این استارتاپ، به چنین رشد فوق‌العاده‌ای برسد.

 

airbnb-هک-رشد

 

Airbnb با هوشمندی و فرصت‌شناسی هر چه تمام‌تر، از پلتفرم آگهی‌های آنلاین Craigslist استفاده کرد تا میلیون‌ها کاربر این پلتفرم را که به دنبال محل اسکان هستند به پایگاه کاربران خود بیفزاید. در واقع، وقتی فرم ثبت اتاق یا خانه‌ی خود را در Airbnb تکمیل می‌کردید، یک گزینه به شما پیشنهاد می‌شد که آگهی اتاق شما در وبسایت Craigslist نیز نمایش داده شود. این گزینه باعث ایجاد لینک‌‌های درونگرا (Inbound)، هم برای شما و هم برای Airbnb به عنوان یک پلتفرم می‌شد.

الان که به این امکان و ترفند Airbnb  نگاه می‌کنیم، خلاقیت یا هوش خاصی در آن نمی‌بینیم و ممکن است از خود بپرسیم چرا سایر شرکت‌ها از این ترفند استفاده نکردند و Craigslist را به یک کانال جدید برای جذب مشتری تبدیل نکردند؟ سوال خوبی است. پاسخ این است که در حقیقت Craigslist برای این کار، یک API عمومی منتشر نکرده بود که همه بتوانند این ترفند را پیاده کنند. این Airbnb بود که با زحمت فراوان توانست نحوه‌ی کار فرم‌های آگهی Craigslist را مهندسی معکوس کند و سپس آگهی‌ها (محصول)‌ خود را با این فرم‌ها تطبیق دهد؛ حتی بدون اینکه به پایگاه کدهای Craigslist دسترسی داشته باشد. استفاده از APIها آسان است؛ اما مهندسی معکوس اصلا کار آسانی نیست! با این حال Airbnb این مسیر دشوار را انتخاب کرد و نتیجه‌ی آن را هم دید.

حالا با توجه به این مثال، در ادامه ببینید که چطور مفاهیم نظری‌ای که پیش از این مطرح کردیم، در مطالعه موردی استارتاپ Airbnb نیز حضور دارند:

 1. در وهله‌ی اول، Airbnb کاری را انجام داد که حتی تصورش برای یک بازاریابی سنتی غیرممکن بود (چه برسد به اجرای آن!). واقعیت این است که مدرک و دوره‌ی بازاریابی به شما مجموعه‌ی ابزارها و طرز نگاه لازم برای دستیابی به این یکپارچه‌سازی عمیق محصول خود با محصول Craigslist را نمی‌دهد. به خصوص بدون در اختیار داشتن APIهای لازم برای اجرای این یکپارچه‌سازی.
 2. دوم اینکه Airbnb از محصول خود به عنوان ابزار اصلی توزیع محصول خود استفاده کرد! یکپارچه‌سازی محصول خود با Craigslist به هیچ عنوان، چیزی خارج و فراتر از اپلیکیشن خود Airbnb نبود بلکه بخشی از آن بود. آنها در روزنامه و مجله برای ایجاد ترافیک تبلیغ نکردند، این خود محصول بود که ترافیک را به سمت خودش جلب کرد.
 3. سوم اینکه Airbnb دریافت که سازوکار توزیع لازم و ایده‌آلی که باید به هر قیمت به دست می‌آوردند، همان Craigslist بود. هیچ محصولی در خلأ، وجود نخواهد داشت و کاربرانی که آنها احتیاج داشتند از قبل در محل متفاوتی (Craigslist) تجمع کرده بودند. بنابراین Airbnb خودش را به محل تجمع آن کاربران رساند.
 4. چهارم اینکه صاحبان Airbnb بسیار باهوش بودند. آنها هیچ‌جا نخوانده بودند یا ندیده بودند که شخصی با استفاده از Craigslist محصول خودش را ترویج کند. آنها خودشان به این راه‌حل هوشمندانه رسیدند. آنها زمانی که هیچ تضمینی برای جواب دادن راه‌حل عجیب و نبوغ‌آمیزشان وجود نداشت، جرئت اجرای آن را به خود دادند و نتیجه‌ی آن را هم دیدند.
 5. پنجم اینکه سازوکار رشد در این مثال به شدت مبتنی بر تکنولوژی بود. تیمی که در Airbnb این استراتژی را در پیش گرفت، تخصص بالایی در کدنویسی و فهمی کلی از نحوه‌ی ایجاد محصولات اینترنتی داشت تا بتواند فرم‌های آگهی Craigslist را مهندسی معکوس کند.
 6. ششم اینکه آنها از حفره‌های موجود در یک بستر و بازار آنلاین بهره گرفتند تا کاربران جدیدی را جذب کنند. Craigslist دلایل خودش را برای عدم انتشار یک API عمومی داشت. آنها نمی‌خواستند کسب‌وکارهای دیگر بر بستر Craigslist کار خود را پیش ببرند و کاربر جذب کنند. اما Airbnb به کلی معضل API را دور زد و بدون داشتن API مشکل را به شیوه‌ای دیگر حل کرد.

اکنون به نظر می‌رسد Craigslist آسیب‌پذیری و حفره‌هایی که اجازه یکپارچه‌سازی آگهی‌های Airbnb را می‌داد برطرف کرده است و حالا یک بخش در پرسش و پاسخ‌های سایت Airbnb وجود دارد که می‌گوید این شرکت دیگر آگهی‌های کاربران را در وبسایت Craigslist قرار نمی‌دهد.

این موضوع هم یک درس دیگر برای هکرهای رشد در بر دارد: ‌هیچ ترفند و روشی در هک رشد برای ابد کاربرد ندارد و طول عمر محدودی خواهد داشت. خیلی غیرعاقلانه است که Airbnb گمان کند مثلاً تا ۱۰ سال آینده می‌تواند همچنان با استفاده از پلتفرم Craigslist به توسعه پایگاه کاربران خود بپردازد. اما همین دوره‌ی کوتاهی که از این حفره‌ی Craigslist استفاده شد، کمک خیلی بزرگی به Airbnb کرد و آنها را با شتابی شگفت‌انگیز در مسیر رشد قرار داد.

هکر-هارشد-هک-رشد

نکات طلایی هک رشد

۱- (هک رشد) از لینک های کوتاه استفاده کنید.
حتما تاکنون با لینک های بسیار بلند و نامفهوم روبه رو شده اید . این مشکل به دلیل پشتیبانی نکردن سایت ها از زبان فارسی و همین طور عدم صحیح نوشتن کد لینک به وجود می آید . آدرس صفحات سایت
هم بر سئو تاثیر می گذارد و هم بر روی جذب بازدیدکننده بیشتر و در کل بر بهینه سازی سایت تاثیر زیادی دارد و سبب افزایش بازدید سایت شما می شود. بر روی سئو تاثیر می گذارد چون گوگل دوست دارد لینک های بهینه شدهای را ببیند و فهرست کند که الگوریتم آن را قبلا اعلام کرده است . بر روی کاربران تاثیر می گذارد چراکه وقتی یک آدرسی را که کوتاه و حفظ کردنی باشد خیلی راحت می تواند به خاطر بسپارد و بارها از آن استفاده کند و حتی خیلی راحت به دیگران پیشنهاد دهد.

۲- (هک رشد)فقط روی رشد متمرکز بمانید.
برای بسیاری از افراد، در نظر گرفتن اهداف، کار سادهای محسوب میشود اما تلاش برای رسیدنبه آن بسیار سخت است. به گفتهی دیانا هانت (Diana Hunt)، اهداف همان رؤیاهای ما هستند که برای آنها
ضرب الاجل تعیین می کنیم. هر کسی رؤیایی در سر دارد اما افراد موفق کسانی هستند که این رؤیاها را به اهداف قابل دستیابی تبدیل میکنند. برای اینکه خط پایان موفقیت را لمس کنید و به اهداف خود برسید، باید روی آن تمرکز کنید. برای این منظور بهتر است یک نفر در سازمان مسئول این امر باشد و این کار را به صورت متمرکز دنبال کند. بررسی مداوم چرخه بساز، بسنج، بیاموز از اصول اساسی این کار است.

۳- (هک رشد)به ارزش پیشنهادی (Value Proposition) خود اهمیت بسیار دهید.
همه ما چنین تجربه ای داشته ایم: ایده ای را در ذهن خود سبک سنگین کرده ایم، از دوستان خودسوالات فرضی پرسیده ایم، روندها را مشاهده کرده ایم و درنهایت، تلاش کرده ایم تا مشخص کنیم که آیا مفهوم
تجاری موردنظر ما می تواند به نیازی در بازار پاسخ دهد و مورد استقبال قرار گیرد یا خیر. علت شکست یا موفقیتکسب وکارها، ارزش پیشنهادی آنهاست. فقط انجام یک کار، یا درست کردن و ارایه یک چیز کافی نیست. بلکه آن کار و آن چیز باید ازنظر مشتری بالقوه ارزشمند باشد.

۴- (هک رشد)قبل از ارائه محصول یک لیست ایمیل از مخاطبین هدف خود بسازید.
بازاریابی از طریق ایمیل یکی از سریع ترین روشها برای پیش بردن فروش نسبت به هر راه ارتباطی آنلاین است. به این فکر کنید… از چه راه ارتباطی دیگری می توانید محصول یا خدمتی را عرضه کنید و بلافاصله آن را به فروش برسانید؟ اما بزرگترین چالشی که اکثر کسب وکارها با آن روبرو می شوند این است که آنها پایگاه داده ایمیلی ندارند که آنقدر بزرگ باشد تا بتوانند فواید استفاده از ایمیل را ببینند. باید یه پایگاه بزرگ از پست الکترونیک مخاطبتان بسازید. این پایگاه داده را مدام بروز رسانی و پالایش کنید.

۵- (هک رشد) در اینستاگرام نشان دهید که محصول شما چه تغییری در سبک زندگی آنها ایجاد می کند.
اینستاگرام به عنوان پلتفرمی عمل می کند که مزایای زیادی را برای رشد یک تجارت به همراه دارد و بهعنوان یک ابزار موثر بازاریابی عمل می کند . اینستاگرام از قابلیت بالایی برای رشد در بازار برخوردار است و برای مشاغلمدرن نیز اهمیت و کارایی بالایی دارد. بسیاری از برندهای برتر نیز در حال حاضر از اینستاگرام استفاده می کنند و میزان بهاشتراک گذاری مطالب در بین آنها و تعداد لایک های دریافت شده و تفاسیر در بین آنها نیز بیشتر است .
این پلتفرم رسانه اجتماعی , این امکان را برای بازاریاب ها فراهم می کند تا داستان های مربوط به موفقیت و تجارب خود رابا هم به اشتراک بگذارند و این امر نیز از طریق محتوای عینی و بصری امکان پذیر است.

۶- (هک رشد)توجه به بازخوردهای منفی مشتری بهترین راه برای بهتر شدن محصول شماست.
مشتری ناراضی عدم رضایتش را به چند نفر اعلام می کند؟ ۱۳ نفر؟ بین ۱۰ تا ۱۵ نفر؟ آیا اینعدد برای توجه به آنها کفایت نمی کند؟ جالب است بدانید این اعداد مربوط به دهه ۱۹۷۰ است. در سال ۲۰۱۱ این
عدد به ۲۸۰ نفر رسیده است. بله مشتری ناراضی در سال ۲۰۱۱ عدم رضایتش را به ۲۸۰ نفر اعلام می کند و اینافزایش به دلیل دسترسی سریع مشتریان به سایت ها و شبکه های اجتماعی است. همه شرکت ها (حتی بهترین آنها) گاه گاهی در روند ارائه خدمت خود دچار مشکل شده و باعث نارضایتی در مشتری خود می شوند. یکی از مهمترین تفاوت های شرکت ها نحوه عملکرد آنها برای رفع نارضایتی مشتری است. مشتری که شکایت می کند در واقع میخواهد فرصتی مجدد برای جبران به ما بدهد، نا امیدش نکنیم.

۷- (هک رشد) درباره بازار و مشتریان خود اطلاعات جمع آوری کنید.
دانش مشتری یعنی اطلاعات شما از مشتریان! این دانش کلیه ی نیازها، خواسته هاو اهداف مشتریان شما را شامل می شود. اگر کسب و کار شما کلیه ی محصولات، خدمات، تولیدات و …
را برای ساختن روابط واقعی با مشتری منطبق می کند “دانش مشتری” اهمیت بیشتری می یابد. این امرشامل مسائل محرمانه و ضمنی از قبیل اطلاعات مدیران صاحب حساب اصلی یا دانش قابل بررسی مثل
اطلاعات داده ها، برای فروش یا امور آنلاین و … می باشد. بدیهی است که شرکت ها باید اطلاعات خوبی درباره ی مشتریان خود داشته باشند. اما اغلب می بینیم که این اطلاعات نزد شرکت، کامل نیست! یا در
فرم های متعدد جای گرفته که جمع آوری آنها توسط افراد مختلف کار را بسیار دشوار می نماید! حتی در برخی موارد اطلاعات کسب شده، اصلاً قابل بررسی نبوده اند! استفاده از فرم های گوگل طراحی شده و یا ابزار
های مدیریت ارتباط با مشتریان می تواند به شما در این امر کمک کند.

۸- (هک رشد) محصول را هرچه سریع تر روانه بازار کنید.
به جای ایده آل گرا بودن بهتر است همیشه به این فکر کنیم کارها را در بهترین حالت ممکن انجامدهیم و تمرکزمان را روی این بگذاریم که محصول را سریعتر روانه بازار کنیم تا بتوانیم زودتر بازخورد لازم را از مشتری دریافت کنیم. به جای این که بخواهیم به دنبال محصول ایده آل باشیم که ممکن است در نهایت مشتریآن را نخواهد. سرعت چرخه های بازخورد مشتری را افزایش دهید تا در مدت زمان کوتاه تری به نیاز اصلی مشتری دست یابید.

۹- (هک رشد) محصول خود را ساده ارائه کنید.
سادگی، غایتِ کمال است.”بسیاری از مردم این دفترچه های راهنما را دوست ندارند؛ زیرا وقتی خریدار محصول را از جعبه ی مخصوصش خارج می کند هیجانی دارد که مایل است بطور مستقیم به سمتِ خود
محصول حرکت کند. اما این دفترچه ها از شدت ذوق و انرژی او می کاهد. محصولتان را ساده کنید تا مردم مشتاق آن شوند.

هکر-هارشد-هک-رشد

۱۰- (هک رشد) به خوبی بازار را تجزیه و تحلیل کنید.
تجزیه و تحلیل بازار یکی از مهمترین بخش های هر استراتژی راه اندازی کسب و کار است.تجزیه و تحلیل بازار می تواند به کاهش ریسک راه اندازی کسب و کار کمک کند، زیرا اگر شما واقعا مشتریان بالقوه و شرایط بازار را درک کرده باشید، می توانید محصولات یا خدماتی را ارائه دهید که دارای قابلیت اعتماد و رشد و ترقی بیشتری باشند.
این کار همچنین به شما کمک می کند تا مزیت رقابتی خودتان را شناسایی کنید یعنی چه چیزی شما را از رقبا متفاوت می کند که این امر می تواند شانس بقا و ماندگاری شما را در بازار افزایش دهد. باید به صورت مداوم تحلیل هایتان از بازار را به روز کنید تا غافلگیر نشوید.

۱۱- (هک رشد) محصول را زود ارائه کنید تا بتوانید زودتر آن را اصلاح کنید.
به جای برنامه ریزی های دقیق، از آزمایش و به جای حدس و شهود تقاضای بازار، از بازخوردمشتری استفاده کنید و به جای طراحی کامل یک محصول از تکرار در طراحی و اصلاح سریع طراحی ها بر اساس
بازخورداستفاده کن. از چرخش های سریع برای اصلاح محصول نترسید و سعی کنید به سرعت محصول رو دوباره درمعرض آزمایش مخاطب قرار دهید.

۱۲- (هک رشد) محصول را مطابق با نیازهای بازار ارائه کنید.
یکی از جدی ترین مراحل توسعه ی هر استارتاپ، رساندن آن به بازاری است که بتواند در آنبازار درآمدزا باشد و پایدار بماند. مشکل اغلب استارتاپ ها این است که با یک پیشفرض غلط شروع به کار می کنند.
آنها احساس می کنند محصول یا خدمتی که طراحی کرده اند حتماً مورد استقبال مشتریان قرار خواهد گرفت.استارتاپها با همین تصور کارشان را آغاز می کنند و با صرف زمان و هزینه محصولی را به بازار عرضه می کنند کهبا نیازها و مسئله های مشتری همخوانی ندارد و درنتیجه مشتری آن را نخواهد خرید؛ به همین دلیل موفقیتاستارتاپها به این بستگی دارد که محصول یا خدمتشان تا چه میزان توانسته مشکل مشتریان را حل کند؛ آنچهبرای یک استارتاپ اهمیت زیادی دارد این است که بتواند به جایی برسد که محصولش متناسب با بازار باشد و یا به اصطلاح به همخوانی محصول با بازار رسیده باشد.

۱۳- (هک رشد)تعداد چرخه های بازخورد (Build-Measure-Learn) را هر چه بیشتر کنید بازخوردها بهتر و بهتر خواهند شد 

بهبود مستمر یکی از نیازهای اساسی در کسب و کار نوپای شماست .باید به صورت مداوم چرخهای بازخورد را تکرار کنید تا بتوانید ایرادات هر مرحله را برطرف کنید و در نهایت محصولتان روز به روز موفق تر شود.هر چه این چرخه را سریعتر تکرار کنید و بازخورد ها را در ویرایش های جدید محصول لحاظ کنید محصول زودتر میتواند مورد توجه مشتریان قرار خواهد گرفت.

هکر-رشد-هک-رشد-وردپرس

۱۴- (هک رشد) از اشتباهات خود درس بگیرید و از آنها برای پیشرفت استفاده کنید.
یکی از منابع یادگیری موفقیت یادگیری از شکست ها و نا کامی ها در طی مسیر است. واقعا این یکی از با ارزش ترین منابع یادگیری است که ما می توانیم همواره از آن استفاده کنیم.تشخیص ،تحلیل و تولید شکست
های هوشمندانه سه مرحله اصلی یادگیری از شکست ها هستند.به هر حال چون ما در شرایط عدم قطعیت زندگی میکنیم برخی از تلاش های ما به شکست می انجامد و چه بهتر است که این شکست ها هوشمندانه باشند به عبارتیشکست های هوشمندانه سبب رشد ما هستند و به طور حتم از اینکه کاری انجام ندهیم بهتر هستند.مهمترین مانعدر یادگیری از شکست ها ،ترس از سرزنش شدن به خاطر شکست است.عدم توجه به شکست های کوچک منجر به وقوع شکست های بزرگ می شوند.

۱۵- (هک رشد) از ابتدای کار یک دامنه مرتبط با ارزش پیشنهادی و نام استارتاپ خود انتخاب کنید.
دنیای کسب و کار استارتاپی به شدت رقابتی است. مهم نیست که چه بخشی از بازار را انتخاب
می کنید به هر حال باید رقابت خیلی سختی داشته باشید. یکی از چیزهایی که می تواند برای مثال موفقیت دراز مدت فروشگاه آنلاین شما را بسازد یا خراب کند، نام دامنه ی فروشگاه است. برای خیلی ها بهترین طراحی سایت و داشتن محصولات با کیفیت مهم نیست اگر که نام دامنه ی شما خوب نباشد.

۱۶- (هک رشد) انتظار نداشته باشید راه صد ساله را یک شبه طی کنید.
رشد مداوم خصیصه اصلی یک کسب و کار استارتاپی است . بدون رشد ماه به ماه عملا شما موفق نخواهید شد .روند این رشد را همیشه باید زیر نظر داشته باشید. انتظار موفقیت سریع از یک استارتاپ انتظار بسیار دور از واقعیتی است . خودت را برای سه سال تلاش حاضر کنید. فروش اول بسیار مهم است، سریعتر به این فروش برسید. با استفاده از نسبت رشد طلایی و طراحی برای فروش بر اساس این نسبت می تواند به موفقیت شما کمک کند.

هکر-رشد-هک-رشد-انفجاری

 

۱۷-(هک رشد) قیف فروش خود را زیر نظر داشته باشید و آن را تقویت کنید.
در بهینه سازی نرخ تبدیل (یا به شکل مخفف CRO)، شما قیف فروش کسب و کارتان را ارزیابی و تحلیل می کنید تا بتوانید روشهای بهبود سایت خود را شناسایی کنید. به این ترتیب، درصد بالاتری از بازدیدکنندگان خود را به ثبت نام یا خرید محصول خود ترغیب کنید. منظور از نرخ تبدیل این است که وقتی کاربری با کسب و کار شما تماس گرفت، همان اقدامی را انجام دهد که شما از او می خواهید.

۱۸-(هک رشد) فقط روی حل یک مشکل تمرکز کنید نه بیشتر
وقتی به یک نفر کتابی را می فروشید، مشتی کاغذ و جوهر و چسب نفروخته اید! در واقع به سوالات او پاسخ داده اید. شاید هم اگر کتاب خوبی نوشته باشید، نوع نگرش جدید و روش زندگی بهتری را به او عرضه کرده اید.” سعی کنید در هر محصول مسئله ای مشخص و یکتا از مشتری را حل کنید . خودتان را درگیر کارهای متعدد نکنید. نیروی تان را روی یک موضوع متمرکز کنید. اغلب استارتاپ ها با این اشتباه کار می کنند که قرار است از روز اول همانند یک شرکت موفق عمل کنند.

۱۹-(هک رشد) جامعه ای از مخاطبین (مشتریان بالقوه) بسازید.
شما هستید تا کسب و کار راه بیندازید ٬ ولی ایجاد یک حس اجتماعی در سراسر کسب و کار شما ،حضور فعال مشتریان و تولید موج اجتماعی حمایت و دهان به دهان شدن پیام شما را در کوچه و خیابان تضمین می کند. در مدل کسب و کار بخش شرکای کلیدی می تواند در این امر به شما کمک کند. باید سعی کنید با این شرکا ارتباطات خوبی برقرار کنید. برگزاری رویداد های مختلف می تواند به شما در این امر کمک کند.

۲۰-(هک رشد) بساز – بسنج – بیاموز
چرخه یادگیری و برنامه ریزی دوباره و ارزیابی و ساختن را بارها و بارها و مدام تکرار کنید. این چرخه ها به شما کمک می کند تا ایده اولیه تان را توسعه دهید و با یادگیری از بازخورد های مشتری ایده های جدیدی برای خلق ارزش های مورد نیاز آنها ارائه کنید. هر چه پیش میروید تجربه شما از چرخه های بهبود افزایش می یابد و می توانید از این تجربه ها در کاهش هزینه ها و زمان در چرخه های بعدی استفاده کنید.

 

۲۱-(هک رشد) ویدئو مارکتینگ را جدی بگیرید.
چه باور داشته باشید چه نه، این موضوع یک حقیقت است که امروزه مردم زمان بسیار زیادی را برای تماشای ویدئو بصورت آنلاین اختصاص می دهند. در واقع بر اساس تحقیقی که توسط موسسه comScore منتشر شده است، بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از کاربران اینترنت در دنیا عادت به دیدن ویدئوهای آنلاین دارند. ویدئو اثرات زیادی دارد و می تواند به شما کمک کند .شبکه های داخلی و خارجی زیادی این امکان را برای نشر ویدئو برای شما فراهم می کنند. از این امکان استفاده کنید و البته دقت کنید که مخاطباتان در این رسانه ها حضور دارند یا خیر.

 

۲۲-(هک رشد) مدل های درآمدی استارتاپ خود را با دقت پیدا کنید.
مدل های درآمدی نشان دهنده درآمدی است که شرکت از هر بخش از مشتری کسب می کند. شرکت باید از خود بپرسد که هر بخش مشتری واقعاٌ برای چه ارزشی تمایل به پرداخت پول دارد؟ در صورتی که شرکت به این سؤال پاسخ درستی دهد، قادر به ایجاد یک یا چند جریان درآمدی برای هر بخش مشتری می شود. مدل کسب و کار می تواند شامل دو نوع مختلف از جریان های درآمدی باشد اول درآمدهای تراکنشی و دوم درآمد تکرارپذیر. راه های گوناگونی برای ایجاد جریان درآمدی وجود دارد آنها را یاد بگیرید و توسعه دهید.

هکر-ی-هک-رشد

۲۳-(هک رشد) به دنبال حل مشکل باشید نه اضافه کردن ویژگی های جدید
مشتری به دنبال حل مسئله اصلی خود است و گاهی افزودن ویژگی های جدید بدون آنکه کمکی به حل مسئله اصلی مشتری بکند نه تنها برای او جذاب نیست ممکن است موجب سردگمی و آزار و مهاجرت او به محصول رقیب شود . پس دست از اصلاحات بی مورد و بدون اثر بردارید. با بررسی نقشه سفر مشتری می توانید بفهمید دقیقا چه چیزی لازم دارد به بازخورد ها توجه کنید تا با هزینه و زمان کمتری به نتیجه دلخواه برسید.

۲۴-(هک رشد) قبل از شروع به فعالیت بخش پشتیبانی و خدمات مشتری را راه اندازی کنید.
بخش خدمات مشتریان برای یک استارتاپ مهم است، زیرا اغلب، این قسمت، تنها راه ارتباطی است که استارتاپ با مشتریان خود دارد. مشتریان از عناصر حیاتی کسب و کار محسوب می شوند. مشتریان هزاران و حتی میلیون ها تومان از پول خود را در سال صرف و هزینه در یک کسب و کار می کنند. در نتیجه، زمانی که سوالی برایشان پیش بیاید یا این که مشکلی با محصول خریداری شده داشته باشند، انتظار دارند که خدمات مشتریان این مشکلات را برای آن ها برطرف نماید.این امر ایجاد اعتماد می کند و اعتماد یعنی ماندگاری .

۲۵-(هک رشد) برای معرفی محصول خود از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید.
موتور های جستجو برای پیدا کردن سایت شما از کلمات کلیدی استفاده می کنند و به جرات می توان گفت که کلمات کلید از اصلی ترین و مهم ترین بخش یک وبسایت هستند، که تاثیر بسازای در سئو سایت شما دارد. در صورتی که بتوانید بطور صحیح کلمات کلیدی را انتخاب کنید، باعث می شود رتبه سایت شما رشد کند. با بررسی و آزمایش کلمات کلیدی از طریق ابزارهایی که موتور های جستجو در اختیار شما قرار میدهند میتوانید این کلمات را پیدا کنید و به صورت موثر تری روی آنها برنامه ریزی کنید.

۲۶-(هک رشد) قبل از معرفی محصول، پذیرندگان آغازین را شناسایی کنید.
پذیرندگان آغازین (Early adopters) به افرادی گفته می شود که به “احتمال زیاد” به استفاده از کالا یا خدمات شما علاقه نشان خواهند داد. برای مثال اگر شما یک لوله کش باشید ، پذیرندگان آغازین شما صاحبین ملک خواهند بود یا اگر یک اسباب بازی فروشی داشته باشید پذیرندگان آغازین شما می توانند کسانی باشند که دارای فرزند هستند. پس بر اساس محصول یا خدمت خود جامعه پذیرندگان آغازین را آماده کنید.

۲۷-(هک رشد) کسب و کار جدید خود را با کسب و کارهای دیگر خود (در صورت وجود) متصل کنید.
منظور از برقراری ارتباطات بین کسب و کارها در شبکه سازی ، ایجاد یک ارتباط و تعهد بلند مدت است که موجب می شود شرکت ها نسبت به خود و سایرین شناخت بهتری پیدا نموده و کارهایی را با کمکدیگران انجام دهند که به تنهایی از عهده ی انجام آن بر نمی آیند.در بین شرکت های نوپا این یک اصل اساسی است و باید اعضای این اکوسیستم به یکدیگر کمک کنند تا در مقابل رقبای بزرگ و قدیمی بتانند ماندگار باشند.

۲۸-(هک رشد) قبل از ارائه محصول به بازار درباره آن صحبت کنید.
قبل از اینکه محصول به بازار وارد شود می توان در مورد آن با دوستان آشنایان و شبکه مخاطبین صحبت کرد و با کمک تمرکز بر روی مشکلی که محصول حل می کند و منافع آن و روش کارکرد آن جامعه را برای ورود محصول آماده کرد. سعی کنید تا می توانید از ارزش پیشنهادی کسب و کارتان بگویید. این ارزش ها باید دقیقا به مردم بگوید که شما چه منافعی برایشان به ارمغان می آورید و چطور به آنها در حل دردسرهایشان کمک می کنید و کارکرد اصلی محصول شما چیست.

۲۹-(هک رشد) برای تمام بخش ها نیروی حرفه ای بیابید.
تیم سازی مستلزم شناخت و جذب افراد مناسب برای نقش های مختلف است که البته اصلا کار ساده ای نیست. ۱۰ نفر اول کسب و کار شما معین می کند که آیا موفق خواهید شد یا خیر . نقش ها و سطوح فعالیت در مراحل مختلفِ تشکیل هر استارتاپ تغییر می کند. اگر افراد نامناسبی برای تیمتان انتخاب کنید، درواقع گامی بزرگ به عقب برمی دارید، زمان را از دست می دهید و در ادامه، باید انرژی خود را صرف کارهایی کنید که در برنامه ریزیتان جایی نداشته اند. در شرایط رقابتی، انتخاب نیرو و اعضای نامناسب برای تیم به پاشنه ی آشیل شما بدل خواهد شد، به ویژه زمانی که رقبا از شما جلوترند و نیروهای بهتری جذب کرده اند.

هکر-رشد-هک-رشد-سالوک

۳۰-(هک رشد)  هویت بصری (لوگو، فونت، طراحی و…) برند خود را جدی بگیرید.
هویت بصری شرکت CVI ، نام، نماد یا لوگو، تایپوگرافی، رنگ، شعار و- اغلب موارد- عناصر گرافیکی اضافی را شامل می شود. لوگو یا نماد، توانایی بیان ویژگی های شرکت را دارد. عناصر CVI در ارتباطات و در کاربردهای مختلف مانند ساختمانها، وسایل نقلیه، و لباس کارکنان بکار میروند. در کل، CVI سبب شناخته شدن می شود .هر تغییر مهمی در یک CVI به زمان و سرمایه قابل توجهی برای ارتباط با نام یا طراحی جدید شرکت، تأکید بر حضور سازمان (جدید) و راه هایی که آن را از دیگران متمایز می کند، نیاز دارد. پس از همین اول کار خوب و عالی در این مورد انجام دهید.

۳۱-(هک رشد) گیمیفیکیشن
گیمیفیکیشن یا بازی سازی، هنر تعبیه کردن مکانیزم های بازی در فضاهایی است که به صورت پیشفرض برای بازی طراحی نشده اند .ما در زندگی روزمره ی خود، با نمونه های زیادی از بازی سازی ها مواجه می شویم . همین که به ما یک بروشور می دهند و می گویند اگر آن را با خودمان به رستوران ببریم به ما تخفیف خواهند داد، شکل ساده ای از بازی سازی محسوب می شود . امروز انسانها ترجیح می دهند بازی و تفریح را هم به صورت در هم تنیده با فعالیت های روزمره ی خود، تجربه کنند و هر جا که کارها و فعالیتهایشان با بازی گره میخورد، عموماً اشتیاق بیشتری از خود نشان می دهند . با ساختن بازی ها می توانید با کمترین هزینه انسان ها را در کسب و کارتان درگیر کنید.

۳۲-(هک رشد) محصول خود را بومی سازی کنید.
در دنیای کسب و کار امروز، مرزهای جغرافیایی و فرهنگی برداشته شده و در بسیاری از کسب و کار هایی که با نگاه رشد طراحی و اجرا می شوند ،مشتریانی از شهرها، مناطق یا کشورهای مختلف وجود دارند که مدیریت کردن ارتباط کسب و کار با این افراد و تامین نیاز های آنها مطابق با شاخص های فرهنگی شان نیازمند مهارت هایی خاص برای طراحی و بومی سازی محصول است که باید حتما به آنها دقت شود. عدم توجه به نکات فرهنگی محصولات، موجب شکست آنها می شود.

۳۳-(هک رشد) سنجه های با اهمیت را اندازه گیری کنید و اقدام های لازمه را سریع انجام دهید.
در هر کسب و کار نوپایی تعداد خیلی زیادی فعالیت اساسی باید برای تولید محصول انجام شود که برای سرانجام رسیدن این فعالیت ها نیازمند تعیین و اندازه گیری سنجه های درست است. علاوه بر این نیاز است که کارهای اساسی و کلیدی بر حسب اولویت (فوری یا غیر فوری) تقسیم بندی شود و کارهای مهم و و فوری سریعا انجام شوند.

هکر-رشد-هک-رشد-انفجاری

۳۴-(هک رشد) محصول خود را با یک ویدئو کوتاه معرفی کنید.
هیچ چیزی نمی تواند به اندازه یک ویدئو کوتاه، اثری بهتر و مطلوب بگذارد. از سال ۲۰۰۸ به بعد محتوای ویدیویی یک راه حل عالی برای معرفی محصولات پیچیده بوده است، زیرا به سادگی و در کمتر از دو دقیقه به معرفی محصولات جدید می پردازد . ویدئوها می توانند به صورت ۲۴ ساعته و بدون کوچکترین وقفه ای در کار، محصولات و کسب و کارتان را معرفی کنند و با هزینه ای کمتر شما بهترین استفاده را در این زمینه داشته باشید. شما برای داشتن یک فروشنده باید هر ماه مبلغی پرداخت کنید و گاهی هم کار دچار وقفه می شود اما با ویدئو و ساخت آن شما یک بار برای ساخت آن هزینه می کنید و ماه ها از آن استفاده می کنید.

۳۵-(هک رشد) تولید محتوای با کیفیت
طبق نتایج آخرین تحقیقات صورت گرفته در زمینه علل موفقیت و شکست برنامه های بازاریابی محتوا، استمرار و پیوستگی در تولید محتوای جذاب مهمترین عامل موفقیت است. سرمایه گذاری در زمینه بازاریابی محتوا در صورتی که بدون برنامه ریزی دقیق برای انتشار پیوسته و مستمر محتوا انجام شود تنها اتلاف منابع مالی و زمانی است. در بازاریابی محتوا کمپین های شما به هر میزان هم جذاب باشند و مخاطبین زیادی را جذب خود کنند، اگر محتوای دیگری پس از آن طبق برنامه برای مخاطبین تولید نشود، شکست شما حتمی است. اهمیت استمرار در بازاریابی محتوا این است که همواره تصویر شما را در ذهن مخاطبین زنده نگه می دارد.

۳۶- (هک رشد)مشتریان وفادار خود را حفظ کنید.
نویسنده کتاب (اثر وفاداری) معتقد است نگه داشتن مشتری های قدیمی و وفادار سودمندتر از یافتن مشتری های جدید است. از نظر او مشتری های وفادار سود بیشتری را با خود به مغازه می آورند. این مشتری ها به جای هدر دادن وقت و گشتن مکان های دیگر برای پیدا کردن کالایی با قیمت ارزان تر، ترجیح می دهند از مغازه ای خرید کنند که به آن اعتماد دارند . بنابراین وقتی مشتریان قدیمی تان دوباره به شما سر می زنند سعی کنید با روش های مختلف از جمله ارائه هدایا و تقدیر از آنها و رفتار مودبانه آنها را به بازگشت دوباره ترغیب کنید. هرچه دوره حضور یک مشتری در کسب و کارتان را افزایش دهید موجب رشد بیشتر کسب و کارتان خواهید شد.

۳۷-(هک رشد) محصول خود را سریع به بازار ارائه کنید و سریع تر بروزرسانی کنید.
به جای اینکه ایده آل گرا باشید و منتظر بمانید تا یک محصول عالی ایجاد کنید باید محصولی را که حداقل نیاز مشتری را برآورده می کند (MVP) به بازار ارائه کنید و در ادامه با سرعت زیاد آن را به روز رسانی کنید. این امر نشان دهنده اهمیت دادن شما به مشتری ها و زنده بودن استارتاپتان است.

۳۸-(هک رشد) شرایط سیاسی،اقتصادی،اجتماعی و فناوری را برای کپی کردن یک کسب و کار موفق در نظر بگیرید.
شبیه سازی محصولات موفق یکی از راه هایی است که می تواند شما را به موفقیت برساند اما عدم تحلیل درست شرایط سیاسی،اقتصادی،اجتماعی و فناوری می تواند برای شما چالشی جدی درست کند و در موارد متعددی منجر به شکست خواهد شد. پس قبل از اینکه شروع به کپی کردن یک کسب و کار موفق کنید بررسی کنید که محیط شما و کسب و کار اصلی چه تفاوت و شباهت هایی دارد.

۳۹-(هک رشد) بازخورد گرفتن باید مهم ترین بخش کاری شما باشد.
تغییر تنها چیزی است که تغییر نمی کند. بازخورد هایی که از مشتریان دریافت می کنید مبنای اساسی تغییرات و اصلاحاتی است که مورد نیاز سیستم شما هستند تا در نهایت سیستمی عالی ایجاد شود. بهبود مستمر و بروز رسانی های سریع بر اساس این امر می تواند هزینه های شما را شدیدا کاهش دهد. هرچه سریعتر این کار را انجام دهید موفق تر خواهید بود.

۴۰-(هک رشد) پلتفرم ایجاد کنید.
لازم است که ساختاری در کسب و کارتان ایجاد کنید که بتواند به سرعت با تغییر ویژگی هایی از محصول ،آن را برای بازارهای مختلف با مشتریان متفاوت آماده کند. گاهی تنها تغییرات ساده می تواند بازارهای تازه ای برای شما بگشاید.

۴۱-(هک رشد) محدودیت زمانی یک محرک فوق العاده برای فروش محصولات و خدمات شماست.
یکی از بهترین روش ها برای افزایش خرید مشتریان این است که آنها را در خصوص اینکه وقت کمی برای استفاده از فرصت ها وجود دارد مطلع کنید. اغلب فشارهای زمانی منجر می شود که مشتریان مردد بتوانند تصمیم بگیرند. وقتی زمان زیادی صرف تصمیم گیری مشتری شود عملا به دلایل متعددی مانند فراموشی و غیره ممکن است کلا خرید منتفی شود.

۴۲-(هک رشد) امکان استفاده رایگان از ویژگی های محصولتان را به مشتری بدهید.
این ویژگی را طوری انتخاب کنید که مشتری بعد از استفاده از محصولتان بتواند به راحتی برای خرید اشتراک و یا پرداخت وجه برای ویژگی های بیشتر تصمیم بگیرد. اغلب مشتریان برای محصولات تازه با نوعی بی اعتمادی مواجه هستند بنابر این باید سعی کنید از کارکرد درست محصول آنها را مطمئن کنید.

۴۳-(هک رشد) از قدرت پادکست های صوتی غافل نشوید.
حس شنوایی که جز مهمترین حواس انسان محسوب می شود که به وسیله آن بسیاری از نیازهای ارتباطی انسان را برآورده می سازد و اطلاعاتی که مورد نیاز مخاطبان است را به صورت شنیداری در اختیار آن ها می گذارد . پادکستینگ روشی برای ساخت و انتشار محتویات صوتی و تصویری بصورت سریالی از قطعات و فایل های با زمینه و تم مشترک می باشد. این فناوری پتانسیل بالایی برای بهبود کیفیت تجربیات مشتریان از محصولات و خدمات و افزایش رضایت آنان دارد.

پادکست یک رسانه است و وظیفه انتقال پیام را از ذهن برنامه ساز به مخاطب بر عهده دارد. اگر آن را با وبلاگ ها و رسانه های نوشتاری آنلاین مقایسه کنیم، روند انتشار و انتقال پیام در آن پردردسر به نظر می رسد. اما به نسبت رادیو ها، بسیار رسانه ارزان قیمتی به شمار می رود .در مرحله پس از تولید پیام، این رسانه بسیار سریع عمل می کند چرا که در فاصله آپلود فایل توسط برنامه ساز و دانلود آن از سوی مخاطب، نیاز به رعایت بسیاری از کاغذبازی های معمول و کسب مجوز ندارد. در نتیجه پخش آن سریع و کم هزینه است.

۴۴-(هک رشد) تا جایی که ممکن است فرآیند خرید را برای مشتری ساده کنید.
استفاده از تکنولوژی های مصرفی مانند گوشی های هوشمند، تبلت ها و ابزارهای شبکه سازی اجتماعی و نیز خدمات ابری جدید با استفاده از اپلیکیشن ها و سرورهای قدیمی و زیرساخت های شبکه ای کهنه همزمان شده و این موضوع نوعی پیچیدگی شدید را برای مشتریان به وجود آورده است. اما یک راز بزرگ وجود دارد. مردم از فرآیندهای پیچیده متنفرند و دنبال ساده ترین راه می گردند. پس تا جایی که می توانید پیچیدگی ها را کم کنید .

۴۵-(هک رشد) باشگاه مشتریان ایجاد کنید.
ایده ایجاد باشگاه مشتریان نخستین بار در دهه ۱۹۷۰ در آمریکا مطرح شد. خطوط هوایی آمریکا، پیشتاز راه اندازی باشگاه های مشتریان بوده اند. یعنی زمانی که برنامه های پرواز خود (AAdvantage) را راه اندازی کردند .باشگاه مشتریان برنامه ای است که از طریق آن برای ایجاد وفاداری در مشتریان، مزایایی به گروهی از مشتریان شرکت اختصاص داده می شود. باید بدانید که هزینه جذب مشتری جدید ۶ تا ۱۱ برابر هزینه فروش محصولات به مشتریان فعلی شماست . احتمال خرید مشتریان فعلی کسب و کار شما ۶۰ درصد بیشتر از یک مشتری جدید است. با ایجاد پیشنهاد های جذاب بین مشتریان فعلی رقابت ایجاد کنید و سعی کنید این رقابت با برنامه های مختلف گسترش یابد تا به موفقیت های بیشتری برسید.

هکر-رشد-هک-رشد-فوری

۴۶-(هک رشد) از قدرت رسانه های آفلاین غافل نشوید.

در عصر ارتباطات مهمترین اصلی که به موفقیت کسب و کار شما کمک می کند تمرکز شما بر ارتباط سالم، پاسخگو و مستمر با مخاطبانتان است . مطبوعات به عنوان رسانه های مکتوب، همیشه برای تبلیغات مورد توجه کسب و کارها بوده اند. از روزنامه های سراسری که در تمام کشور توزیع می شوند تا روزنامه های محلی که در یک شهر یا استان خاص توزیع می شوند .از مجله ها و کتابجه های تبلیغاتی که به صورت منظم در مناطق مختلف شهری به صورت مستقل توزیع می شوند تا ویژه نامه های ضمیمه روزنامه ها تا هفته نامه ها و ماه نامه های تخصصی . برای استفاده بهینه از هر رسانه، باید مزیتهای آن را در مقایسه با رسانه های دیگر بشناسیم. تنها در این صورت میتوانیم حداکثر خروجی را با حداقل هزینه ممکن ایجاد نماییم .چه بخواهیم و چه نخواهیم رسانه های مکتوب به دلیل پوشش گسترده و اعتماد عمومی به آنها یکی از بهترین روش های موجود برای ارتباط با مشتریان هدف است. البته باید هوشمندانه عمل کنید و رسانه مناسب را انتخاب نمایید و در ادامه با طراحی حرفه ای امکان یکپارچگی رسانه های آفلاین و آنلاین را فراهم کنید.

۴۷-(هک رشد) به مشتریان خود جوایز نقدی بدهید.

تعداد زیادی از برنامه های ترفیعی مختلف توسط کسب و کار ها ایجاد شده اند که در نهایت مشتری می تواند با اقدامات مختلف خود مانند خرید ،معرفی کسب و کار، مشارکت در بهبود کسب و کار و غیره امتیازاتی کسب کند .اما اگر این امتیازات نقد نشوند عملا برای مشتری جذاب نیستند و نمی توانند به توسعه دهان به دهان آن کمک کنند. یکی از موثرترین روش ها برای اینکه بتوانید مشتریان را به این مشارکت ها ترغیب کنید این است که امتیازات مشتری را تبدیل به پول نقد کنید .با برنامه ریزی دقیق بودجه تبلیغاتی و توزیعی تان میتوانید بخشی از این مبالغ را در برنامه های ترفیعی به جریان بیندازید . مطمئن باشید از تبلیغات معمول اثر بخش تر و سریعتر عمل خواهد کرد.

۴۸-(هک رشد) دستیابی به موفقیت ها را جشن بگیرید!

در هر مرحله از مسیر رسیدن به موفقیت، که به پیروزی میرسید، باید شادی کنید، جشن بگیرید و از موفقیتتان لذت ببرید و از این موفقیت استفاده کنید. ممکن است فقط یک گام به سوی هدف نهاییتان برداشته باشید، اما در هر حال، یک گام دیگر به سوی هدف نهاییتان پیش رفته اید . برخی فکر می کنند تنها زمانی باید جشن بگیرند که به هدف بزرگ دست یافته باشند. این افراد نمی دانند که جشن گرفتن قدم های کوچکی که در راستای رسیدن به هدف بزرگ بر میدارند باعث انگیزه دهی بیشتر به آنها می شود. با جشن گرفتن، در تمام مسیر انرژی لازم برای ادامهی مسیر را خواهید داشت و پیشرفتتان برای خودتان و مشتریانتان محسوس خواهد شد .مشتریان شما با دیدن موفقیت های شما از شما قهرمانی خواهند ساخت که در ادامه مسیر بخشی از هویت برند شما خواهد شد و این می تواند به توسعه سریعتر کسب و کارتان و افزایش دوام و ماندگاریتان در بازار کمک کند .

۴۹-(هک رشد) مناسب ترین کانال های تبلیغاتی را برای استارتاپ خود بیابید.

هیچ کس نمیتواند موفقیت یک تبلیغ را ضمانت کند. تنها راه مطمئن شدن، تست کردن آن است! ولی تعدادی از عناصر هستند که با بکار بردن آنها میتوان شانس موفقیت یک تبلیغ را افزایش داد .یکی از این عناصر شبکه تبلیغاتی مناسب است .چیزی که می تواند شما را از رقبایتان متمایز کند. اینکه این شبکه تبلیغاتی آیا در بین مشتریان اصلی شما و یا ذینفعان شما تا چه اندازه نفوذ و گستردگی دارد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.همچنین اینکه چه محتوایی و با چه سطحی از اطمینان در این شبکه ها منتشر میشود هم میتواند بر روی اثرگذاری تبلیغ شما موثر باشد . قبل از شروع اینکار شاخص های تبلیغات موثر را برای کسب و کارتان شناسایی کنید و شبکه های تبلیغاتی مختلف را از نظر دارا بودن آن شاخص ها با یکدیگر مقایسه کنید.

هکر-ی-هک-رشد

۵۰-(هک رشد) مخاطبان هدف خود را به خوبی بشناسید.

شاید بدترین چیز در شکل گیری یک کسب و کار و ادامه مسیرش این باشد که مخاطب به درستی شناخته نشود و برنامه هایی متناسب با او و نیازهایش تدوین نگردد. یکی از بخش هایی که باید در مسیر کسب و کار طراحی شود USP یا پیشنهاد ویژه فروش است . اما باید این پیشنهاد فقط برای مشتری اصلی شما طراحی شود. در صورتی که به این موضوع دقت نکنید عملا بخش عمده ای از بودجه خود را هدر داده اید.

۵۱-(هک رشد) محصول خود را از طریق رسانه هایی که مشتریان شما آنها را قبول دارند معرفی کنید.

یکی از بهترین راه های معرفی محصول و خدمات این است که دیگران آن را برای ما معرفی کنند البته بدون اینکه بابت این کار به آنها پولی بدهیم چون در این صورت در حقیقت اتفاق ویزه ای نیفتاده است .باید کاری کنیم که رسانه ها در مورد ما حرف بزنند مخصوصا رسانه هایی که مخاطب ما آنها را به عنوان یک مرجع مورد اطمینان قبول دارند. اگر در فضای فناوری کار می کنید رسانه های پر مخاطب و مطمئن و حرفه ای حوزه فناوری می توانند انتخاب خوبی باشند به شرطی که مخاطب ما هم در میان مخاطبان آن رسانه باشند. کاری کنید رسانه ها در مورد شما حرف بزنند.

۵۲-(هک رشد) یک پست حماسی در مورد استارتاپ خود بنویسید و آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

قهرمان مشتری شدن کار آسانی نیست .باید داستانی وجود داشته باشد که شما در آن نقش کسی را داشته باشید که به کمک مشتری می آیید و او را از مشکلات موجود رهایی می بخشید ،دردهای او را تسکین می دهید و در نهایت منافعی را برای او به ارمغان می آورید. اگر داستان پرداز خوبی نیستید بهتر است برای این امر با یک متخصص ادبیات و تولید محتوا مشورت کنید و از خدمات آنها بهره ببرید تا پست های تاثیر گذاری را بتوانید ایجاد کنید. در مرحله بعد با استفاده از شبکه اجتماعی مناسب داستانتان را به گوش مخاطبتان برسانید.

۵۳-(هک رشد) لوگو خود را در معرض دید قرار دهید.

از قدیم گفته اند از دل برود هر آنکه از دیده برفت. برای اینکه کسب و کار و نام و نشانتان در ذهن ها بماند ،باید بتوانید در محیط اطراف مخاطبتان حضور بصری داشته باشید. باید مدام در چشم باشید و این به شما کمک میکند تا ماندگار شوید. مرور راهبرد کسب و کارهای فناورانه ای مانند اپراتورهای تلفن همراه نشان می دهد که به دلیل تازگی محصولات و خدمات، این گروه ها از این روش برای ماندگاری در ذهن مخاطب بهره برده اند. شما هم از بزرگان یاد بگیرید.

۵۴-(هک رشد) از وضعیت فروش محصول خود همیشه مطلع باشید تا زمان ارائه ورژن جدید را متوجه شوید.

چرخه عمر یک محصول از دوره های مختلف اوج و فرود تشکیل شده است و باید به این نکته دقت کنید که چه زمانی باید ورژن تازه ای از محصول را به مشتریان و بازار ارائه کنید. یکی از نشانه های نیاز به ورژن تازه محصول را میتوانید در آمار و نمودار های فروش محصول دنبال کنید. با افت و خیز های فروش میتوان فهمید که چه زمانی بهترین وقت برای ارائه محصول تازه است.

۵۵-(هک رشد) صبور باشید.

اغلب کسانی که در فضای استارتاپی در حال فعالیت هستند انتظار دارند خیلی سریع به موفقیت برسند. اما واقعیت با انتظارات ما فرق دارد. یک کسب و کار استارتاپی حداقل ۳ سال طول می کشد تا بتواند به یک جریان نقدی قابل قبول دست یابد و از طرف دیگر بهترین بهره برداری از یک استارتاپ فناورانه معمولا بین سال های ۸ تا ۱۳ رشد آن به دست می آید . پس صبور باشید.

۵۶-(هک رشد) رقبای خود را زیر نظر داشته باشید.

مدل های جذاب استارتاپی هرچه قدر هم که تازه و جدید باشند به سرعت کپی می شوند و رقبای تازه نمایان می شوند. باید اولا سعی کنید همواره انحصار فناورانه داشته باشید و در مرحله بعد به صورت مداوم رقبایتان را پایش کنید و زیر نظر داشته باشید تا بدانید آنها در چه وضعیت و مرحله ای هستند و هر وقت لازم شد از آنها با ارائه محصول و خدمتی تازه فاصله بگیرید.

هک-رشد-هدف

۵۷-(هک رشد) به جای جذب مشتری جدید مشتریان فعلی را نگه دارید.

ساختن یک کاخ سخت است اما نگهداری و مراقبت از آن بسیار سخت تر . به دست آوردن مشتری تازه ۶ تا ۱۱ برابر نگه داشتن مشتری فعلی هزینه بر می دارد. پس دقت کنید که در زمان های مناسب بخشی از هزینه های ترفیعی خودت را به مشعوف سازی مشتریان فعلی اختصاص دهید. مطالعات دانشگاه هاروارد نشان می دهد که ۱ درصد تلاش بیشتر برای حفط مشتریان فعلی می تواند به افزایش ۹۰ تا ۱۰۰ درصدی سود منجر شود. کوتاه مدت فکر نکنید و به دوره ارتباط و حیات مشتریان کسب و کارتان و سودی که هر مشتری در دوره حضورش در کسب و کار شما می تواند ایجاد کند دقت کنید.

۵۸-(هک رشد) خود را از رقبا متمایز کنید.

ایجاد محصولات مشابه و تکراری کار سختی نیست. خلق یک محصول تازه است که می تواند شما را از بقیه متمایز کند و برای مدتی از اثرات بد رقابت دور نگه دارد. بنابر این هر زمان که شواهد نشان داد که در میان رقبای دیگرتان تمایزی ندارید وقت آن رسیده است که به سرعت راهی برای تمایز پیدا کنید.با بررسی نقشه سفر مشتری و بهبود حداقل ۱۰ برابری نقاط شناسایی شده در این نقشه می توانید این تمایز را ایجاد کنید.

۵۹-(هک رشد) سعی کنید محصول شما به طور همزمان افراد بیشتری را درگیر رقابت کند.

اثر شبکه ای یکی از مهمترین عوامل رشد سریع استارتاپ هاست . اگر مدل کسب و کار شما پلتفرمی است می تواند از این اثر استفاده کند باید با روش های هوشمندانه کاری کنید که همزمان تعداد بیشتری از افراد درگیر محصول شما شوند و از آن استفاده کنند و برای به دست آوردن و یا معرفی آن با هم رقابت کنند.

۶۰-(هک رشد) قبل از رقبا محصول خود را روانه بازار کنید.

اولین بودن در یک بازار می تواند به شما کمک کند. همزمان با شما حداقل ۶ تیم دیگر در دنیا به دنبال ارائه محصولی بسیار مشابه با شما هستند. پس بر مبنای مطالعه نیاز های مشتری وقتی توانستید به عدد قابل قبولی از میزان پذیرش محصولتان از سوی مشتری برسید، بلافاصله محصول را عرضه کنید و اولین بودن را به دست آورید. البته یادتان باشد اولین بودن مهم است اما در ادامه رهبری بازار و بهترین بودن را باید به عنوان هدف قرار دهید. در غیر اینصورت به صدها هزار کسب و کاری خواهید پیوست که اولین بودند اما امروز حتی در خاطره های افراد هم حضور ندارند.

هک رشد و آینده‌ی کسب‌و‌کارهای اینترنتی

هک رشد امروزه گرایش جالبی است که روزنه‌ای به آینده‌ی شرکت‌های مبتنی بر اینترنت می‌گشاید. همیشه موانعی میان تیم توسعه‌ی محصول و افراد مسئول جذب کاربران برای محصول، وجود داشته است. به این معنا که کدنویس‌ها محصول را می‌ساخته‌اند و بازاریابان آن را عرضه می‌کردند. این روش برای مدتی جواب می‌داد، اما امروزه آنهایی که مسئول رشد کسب‌و‌کار هستند باید بیاموزند که API چیست و آنها که مسئول برنامه‌نویسی هستند، ناچارند به تجربه‌ی مشتری از محصول بیاندیشند. در واقع، این دو دنیای مجزا دارند به هم می‌آمیزند.

این تبادل حیطه‌های کاری (که می‌توان آن را گرده‌افشانی وظایف نیز نامید)، دیگر یک بحث منطقی و بدیهی به نظر می‌رسد. اگر رشد، واقعا خونِ موجود در رگ‌های یک شرکت باشد، پس طبیعتاً باید آن را در تمام تاروپود شرکت تزریق کرد. حتی بخش ارتباط با مشتریان هم باید توسط افرادی اداره شوند که به مفهوم رشد اهمیت می‌دهند. طراحان یک شرکت نیز باید نیم‌نگاهی به مفهوم رشد داشته باشند زیرا یک کار هنری صرفاً زیبا به تنهایی جواب نمی‌دهد و نمی‌تواند کاربران را جذب کند. آینده‌ی کسب‌و‌کارهای اینترنتی و تیم‌هایی که در این کسب‌و‌کارها فعالیت می‌کنند، اصلاً شبیه آنچه در گذشته می‌دیدیم نخواهد بود.

آینده-هک-رشد

نکته‌ی دیگری که درباره آینده می‌توان گفت این است که هک رشد در آینده، به هیچ وجه به استارتاپ‌ها محدود نخواهد شد و قطعاً این پتانسیل را دارد که در شرکت‌های بزرگ و تثبیت‌‌شده نیز، نقشی استثنایی ایفا کند. استارتاپ‌ها به این دلیل از هک رشد استفاده می‌کنند که منابع مالی محدودی دارند. در واقع هک رشد، چیزی نیست که به صورت کاملاً اختصاصی برای استارتاپ‌ها ایجاد شده باشد. اگر هک رشد توانسته است در زمان کمبود منابع چنین نقش مثبتی ایفا کند، تصور کنید در شرکت‌های بزرگ که منابع زیادی دارند چه تاثیر فوق‌العاده‌ای به بار می‌آورد.