سایت ساز یا طراح وب: بهترین راه برای داشتن وب سایت چیست؟

سایت ساز یا طراح وب: بهترین راه برای داشتن وب سایت چیست؟

ما در دنیای آنلاین زندگی می کنیم که در آن داشتن یک وب سایت عالی به یکی از اجزای ضروری یک تجارت موفق تبدیل شده است. یک سایت با طراحی بد احتمالاً افرادی را دارد که قبل از اینکه حتی به چیزی که شما می فروشید نگاهی بیندازند، روی “x” در سمت چپ بالای صفحه کلیک می کنند. اما بهترین راه برای به دست آوردن یک وب سایت چیست: سایت ساز یا طراح وب؟

بیایید بهترین راه‌های دریافت یک وب‌سایت را با هم مقایسه کنیم.

آیا باید از یک سازنده وب سایت DIY استفاده کنید یا باید یک طراح وب استخدام کنید؟ مزایا و معایبی برای هر دو وجود داره. در اینجا، ما تفاوت های بین این دو را بررسی می کنیم تا بتوانید کشف کنید که کدام یک برای شما بهترین است.

web-design-contact

قبل از شروع: نیازهای خود را تعیین کنید

روش های مختلف برای ایجاد یک وب سایت

سایت ساز چیست؟

طراح وب چیست؟

محلول ترکیبی

سازنده وب سایت در مقابل طراح وب – کدام یک برای شما مناسب است؟

دلایل انتخاب سازنده وب سایت

دلایل استخدام طراح وب

دلایل استفاده از محلول هیبریدی

بر اساس نیازهای منحصر به فرد خود تصمیم بگیرید

 

قبل از شروع: نیازهای خود را تعیین کنید

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا سازنده یا طراح وب سایت برای شما مناسب است، باید نیازهای خود را تعیین کنید و مشخص کنید که انتظار دارید وب سایت شما چه کاری برای شما انجام دهد. تمام صفحات مختلف و عملکردی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید را در نظر بگیرید.

آیا می خواهید مشتریان بتوانند چیزی بخرند؟ سپس به یک سیستم فروشگاهی نیاز خواهید داشت. آیا می خواهید به طور منظم محتوا ایجاد کنید؟ سپس به قابلیت وبلاگ نویسی نیاز خواهید داشت. آیا می خواهید افراد یک فرم را پر کنند یا یک نمایه کاربری ایجاد کنند؟ یا فقط برای کسب اطلاعات از وب سایت شما بازدید می کنند؟

سوال مهم دیگری که باید از خود بپرسید این است: آیا با داشتن یک وب سایت عمومی تر مشکلی ندارید یا چیزی منحصر به فرد تر و سفارشی تر می خواهید؟

بسته به نیازهای عملکردی خود، می توانید بفهمید که چگونه وب سایت خود را راه اندازی کنید و با چه کسانی باید کار کنید. این همچنین بر هزینه و مدت زمان ایجاد وب سایت شما تأثیر می گذارد. هنگامی که ایده خوبی در مورد آنچه که نیاز دارید و انتظار دارید وب سایت شما انجام دهد را به دست آوردید، می توانید گزینه های خود را برای راه اندازی وب سایت خود در نظر بگیرید.

 

روش های مختلف برای ایجاد یک وب سایت

بنابراین، چه راه هایی برای ایجاد یک وب سایت وجود دارد؟

راه حل قالب: از یک سازنده وب سایت DIY استفاده کنید

راه حل سفارشی: یک طراح وب آزاد یا آژانس طراحی وب استخدام کنید

راه حل ترکیبی: استخدام یک طراح برای سفارشی کردن یک الگو

رایج‌ترین راه‌ها استفاده از یک سازنده وب‌سایت مبتنی بر قالب یا همکاری با یک طراح وب برای ایجاد یک وب‌سایت سفارشی است – چه با استخدام یک طراح وب آزاد یا با همکاری با یک شرکت یا آژانس طراحی وب. گزینه سوم استفاده از ترکیب سازنده وب سایت و طراح وب برای یک راه حل ترکیبی است.

بیایید نگاهی دقیق تر به هر یک از این گزینه ها بیندازیم:

 

سایت ساز چیست؟

سازنده وب سایت یک ابزار DIY است که به کاربر این امکان را می دهد تا با استفاده از قالب های از پیش ساخته شده، وب سایتی را بدون نیاز به طراحی یا نوشتن کد، بسازد. سازندگان وب سایت انواع قالب های طراحی مختلف را ارائه می دهند که از بین آنها می توانید انتخاب کنید. سازندگان برتر دارای چندین گزینه هستند، بنابراین یافتن موردی که با نیازهای شما مطابقت دارد دشوار نیست. از آنجا می توانید ویجت ها و عناصر طراحی را به سایت خود اضافه کنید تا قالب را سفارشی کنید.

تعدادی سازنده وب سایت در آنجا وجود دارد و رقابت شدید است. تعدادی از محبوب ترین های موجود امروزه عبارتند از:

 • Squarespace
 • Wix
 • Weebly
 • Jimdo
 • Shopify
 • Simvoly

اینها تنها تعدادی از بسیاری از سازندگان وب سایت هستند که در اختیار شما قرار دارند. هر کدام تخصص و مجموعه ای از قالب ها را برای انتخاب دارند.

سازندگان وب سایت به صورت پلتفرم های آنلاین و آفلاین در دسترس هستند. تفاوت بین این دو ساده است – سازنده وب‌سایت آفلاین برنامه‌ای است که به شما امکان می‌دهد وب‌سایت خود را از طریق یک پلتفرم دانلود شده در رایانه خود بسازید (در مقابل انجام همه کارها از طریق مرورگر خود). هنگامی که عناصر طراحی سایت خود را ساختید، می توانید فایل ها را از رایانه خود در یک میزبان وب آپلود کنید و محصول نهایی را به صورت آنلاین منتشر کنید. TemplateToaster یکی از متداول ترین سازندگان آفلاین است.

سازندگان وب‌سایت آنلاین، پلتفرم‌هایی هستند که به صورت آنلاین کار می‌کنند .با استفاده از این پلتفرم‌های آنلاین، می‌توانید وب‌سایت خود را کاملاً آنلاین و بدون اتصال به اینترنت و مرورگر بسازید.

برخی از سازندگان وب سایت نیز راه حل هایی را برای مشاغلی ارائه می دهند که می خواهند وب سایت خود را فراتر از آنچه که قالب آنها اجازه می دهد سفارشی کنند. این همان چیزی است که ما آن را “راه حل ترکیبی” می نامیم – در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد.

طراح وب چیست؟

طراح وب، طراح گرافیکی است که می تواند وب سایت شما را به طور کامل از ابتدا طراحی کند. با سازنده وب سایت شما باید با پارامترهای قالب های مجموعه ای که ارائه می شود کار کنید، در حالی که یک طراح وب سایت شما را از روی بوم خالی می سازد.

می توانید مستقیماً با یک طراح وب آزاد کار کنید که طراحی وب شما را برای شما ایجاد می کند. یا می توانید یک آژانس یا شرکت طراحی وب را استخدام کنید که دارای یک تیم کامل از طراحان وب، توسعه دهندگان و بازاریابان است که می توانند همه چیز را برای شما انجام دهند – از مرحله مفهومی تا وب سایت نهایی.

 

طراح وب در مقابل توسعه دهنده وب

مطمئن شوید که طراحان وب و توسعه دهندگان وب را با هم قاطی نکنید. یک برنامه نویس کنترل تبدیل طراحی وب شما به یک پلتفرم کارآمد را در دست دارد، در حالی که یک طراح تماماً در مورد زیبایی شناسی است – سایت شما چگونه خواهد بود. طراحان وب طرحی را برای وب سایت شما ایجاد می کنند که سپس باید ساخته شود. اینجاست که توسعه دهندگان وب وارد می شوند. آنها وب سایت می سازند. آنها جادوگران فناوری هستند که کدنویسی را درک می کنند و می توانند یک طراحی وب را به یک وب سایت واقعی و کاربردی تبدیل کنند.

طراح وب آزاد در مقابل آژانس طراحی وب سایت

در حالی که یک طراح وب آزاد فردی است که طراحی شما را ایجاد می کند، آژانس ها یا شرکت های طراحی وب معمولا تیمی از افراد دارند که در جنبه های مختلف پروژه تخصص دارند، مانند داشتن یک طراح وب اختصاصی، طراح UI یا UX و توسعه دهنده وب به عنوان بخشی از آن. از تیم برخی از طراحان وب آزاد نیز در زمینه UI و UX و حتی توسعه وب با تجربه هستند، بنابراین می توانند خدمات اضافی را در کنار طراحی شما ارائه دهند.

اینکه کدام گزینه برای شما مناسب است به نیازهای شما، پیچیدگی و دامنه پروژه و انتظارات و بودجه شما بستگی دارد. اگر می خواهید با یک طراح وب حرفه ای برای ایجاد یک طراحی وب سفارشی کار کنید، هر دو گزینه های عالی هستند.

راه حل ترکیبی

اگر می خواهید ظاهری سفارشی داشته باشید، اما نمی خواهید روی توسعه کاملا سفارشی سرمایه گذاری کنید، خوش شانس هستید! می توان با یک راه حل قالب خارج از جعبه شروع کرد و آن را با الگوی منحصر به فرد خود سفارشی کرد.

یکی از محبوب ترین گزینه ها برای این کار ساخت یک وب سایت در وردپرس است. در حالی که وردپرس به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی شروع به کار کرد، به محبوب ترین CMS در کل اینترنت تبدیل شده است (تقریباً ۳۰٪ از همه سایت ها را تامین می کند). هزاران و هزاران الگو وجود دارد، اما همچنین می‌توان الگوی خود را برای یک راه‌حل ترکیبی ایجاد کرد.

بنابراین، می‌توانید یک طراح پوسته وردپرس را برای ایجاد یک وب‌سایت زیبا، منحصربه‌فرد و با برند استخدام کنید و از وردپرس برای تقویت عملکرد پایگاه داده پشتیبان استفاده کنید.

توجه داشته باشید که در هر یک از این موارد، طرح هنوز باید به کد ترجمه شود، بنابراین مطمئن شوید که از طراح شما می‌پرسد که آیا می‌تواند این کار را انجام دهد یا بدانید که باید یک توسعه‌دهنده استخدام کنید.

 

سازنده وب سایت در مقابل طراح وب – کدام یک برای شما مناسب است؟

آیا استخدام یک طراح وب انتخاب مناسبی برای شماست؟ یا باید از یک سایت ساز استفاده کنید؟ در نهایت پاسخ به این سوال به موقعیت، نیازها، بودجه، چارچوب زمانی و عوامل مختلف دیگر بستگی دارد. بیایید برخی از مزایای هر دو را بررسی کنیم.

دلایل انتخاب سازنده وب سایت

دلایل خوبی برای انتخاب یک سازنده وب سایت وجود دارد. این احتمالا ساده ترین، سریع ترین و ارزان ترین راه برای راه اندازی وب سایت شما است. در اینجا برخی از مزایای برتر رفتن به مسیر سازنده – همراه با برخی از معایب که باید در نظر داشته باشید، آورده شده است.

ارزش

مزایای مختلفی برای استفاده از سازنده وب سایت وجود دارد، اما واضح ترین مزیت آن هزینه است. با سازندگان وب‌سایت مانند Wix یا Squarespace، یک وب‌سایت تمیز، مدرن و بدون آگهی می‌تواند با قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به زمانی که از یک آژانس استفاده می‌کنید یا یک طراحی وب سفارشی دریافت می‌کنید، متعلق به شما باشد.

به عنوان مثال، Squarespace طرح کسب و کار خود را با پهنای باند و فضای ذخیره‌سازی نامحدود، سایت بهینه‌سازی شده برای موبایل، معیارهای وب‌سایت، دامنه سفارشی رایگان و پشتیبانی ۲۴/۷ مشتری با قیمت ۲۶ دلار در ماه (یا کمتر در صورت پرداخت سالانه) ارائه می‌دهد. اگر کسب‌وکار جدیدی هستید که به دنبال این هستید که در صنعت خود جای پایی داشته باشید و تأثیر بگذارید، شکست دادن این اعداد دشوار است.

قیمت یک طراح وب با کیفیت بسیار بالاتر است، اما باید در نظر داشته باشید که یک طراح یک وب سایت سفارشی را کاملاً از ابتدا ایجاد می کند تا متناسب با نیازهای شما باشد. شما می توانید خلاصه ای کامل از تفاوت هزینه بین استخدام یک طراح در مقابل انتخاب مسیر سازنده DIY را در این مقاله در مورد هزینه طراحی وب سایت شما چقدر باید بیابید.

 

عامل DIY

یکی دیگر از مزایای استفاده از سازنده وب سایت این است که می توانید این فرآیند را خودتان در عرض چند ساعت انجام دهید. سازنده وب سایت این امکان را برای شما فراهم می کند که بدون نیاز به کدنویسی به هر شکل، شکل و فرمی، سایت خود را جمع آوری کنید. اما به خاطر داشته باشید که هنوز باید کمی زمان و تلاش برای تنظیم همه چیز صرف کنید. وقتی مسیر DIY را طی می‌کنید، ممکن است کمی آزمون و خطا طول بکشد تا سایت شما آنطور که می‌خواهید به نظر برسد.

بدون نیاز به تجربه طراحی

برای استفاده از سازنده وب سایت نیازی به تجربه قبلی ندارید. به لطف قالب های از پیش طراحی شده، می توانید یک الگوی جذاب انتخاب کنید و بدون نیاز به مهارت طراحی، یک وب سایت بصری دلپذیر ایجاد کنید. نکته منفی این است که سایت شما ممکن است شبیه بسیاری از سایت های دیگر باشد. در حالی که می‌توانید چیزهای خاصی مانند لوگو، رنگ‌ها و تصاویر خود را سفارشی کنید، محدودیتی برای مواردی که می‌توانید خودتان سفارشی کنید وجود دارد.

پشتیبانی فنی ساخته شده است

سازندگان وب سایت پلتفرم های حرفه ای هستند که برای آسان کردن کارها تا حد امکان طراحی شده اند. اگر با هر چیزی مشکل دارید، افراد پشتیبان آماده هستند تا شما را از طریق هر مشکلی راهنمایی کنند. اگر مشکلی در سایت شما وجود داشته باشد، می توانید از طریق چت، ایمیل یا تلفن به کمک برسید.

راحتی در استفاده

سازندگان وب سایت برای افراد عادی طراحی شده اند تا سایت های ساده بسازند. آنها یک رابط کاربری آسان را در اختیار شما قرار می دهند و نیازی نیست که برای ساختن وب سایت خود متخصص باشید، اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد تا به نحوه عملکرد همه چیز عادت کنید.

دلایل استخدام طراح وب

هر کسب و کاری که به دنبال تأثیرگذاری است باید بتواند وب سایتی را ارائه دهد که به همان اندازه خود کسب و کار تأثیرگذار باشد. یک وب سایت ضعیف ارائه دهید تا رقابت شما را در گرد و غبار خود رها کند.

کار با یک طراح وب به معنای کار با یک انسان واقعی است – نه یک ابزار. این به این معنی است که شما امتیاز لمس انسانی و توجه دقیق به جزئیات و همچنین یک نتیجه سفارشی را خواهید داشت که هیچ کس دیگری ندارد. این یک عامل از دست رفته توسط سازنده است و می تواند تفاوت بین یک وب سایت خوب و یک وب سایت باورنکردنی باشد. یک طراح با کمک به شما در دستیابی به چیزهایی که سازنده قادر به انجام آنها نیست، “اووم” اضافی را به پروژه های شما می آورد. بیایید مزایای استخدام یک طراح وب با تجربه را بررسی کنیم.

یک طراح می تواند به شما در ایجاد (و حفظ) یک هویت برند ثابت کمک کند

استخدام یک طراح وب ارزان نیست، اما اگر بودجه لازم برای انجام آن را دارید، بهترین راه برای ایجاد یک وب سایت سفارشی است. استخدام یک طراح وب نیز می تواند به شما در حفظ هویت برند ثابت کمک کند.

از کارت ویزیت گرفته تا لوگوی شرکت و وب سایت شما، هویت یک برند ثابت به معنای حفظ منحصر به فرد بودن کسب و کار شما از طریق هر عنصر برند شماست. در حالی که یک سازنده وب به شما قالب های طراحی ارائه می دهد که سایر مشاغل نیز می توانند از آنها استفاده کنند، یک طراح وب می تواند یک سایت کاملا منحصر به فرد برای شما و برند شما ایجاد کند.

یک طراح می تواند شما را از رقبا متمایز کند

وب سایت ها اینجا، آنجا و همه جا هستند. یک سازنده وب سایت یک وب سایت بسیار جذاب در اختیار شما قرار می دهد، اما آن سایت ممکن است شبیه بسیاری از سایت های دیگر باشد.

یک طراح وب با شما همکاری می کند تا سایتی را ایجاد کند که کاملا منحصر به شما و کسب و کار شما باشد.

مهم نیست که می خواهید سایت شما چه شکلی باشد، یک طراح وب می تواند آن را محقق کند.

 

توجه به جزئیات

یک طراح می تواند آخرین کارهایی را که وب سایت را واقعاً متعلق به شما می کند، اعمال کند. خواه فونت طراحی شده با دست باشد، چیدمان خاصی از عناصر در صفحه اصلی شما، یا نمادهای مصور سفارشی – یک طراح می تواند انواع ترفندهای منحصر به فرد را انجام دهد تا وب سایت دقیق رویاهای شما را به شما ارائه دهد.

اما به خاطر داشته باشید، استخدام یک طراح برای ایجاد سایت شما به این معنی است که یک شبه حضور آنلاین خود را به دست نخواهید آورد. کار خوب زمان می برد!

همکاری

هنگامی که یک رابطه کاری محکم با یک طراح قابل اعتماد ایجاد کردید، او برای هر تغییر یا ترفندی که ممکن است در این مسیر بخواهید به سراغ شما خواهد آمد.

ایجاد یک رابطه حرفه ای مداوم با یک طراح به این معنی است که آن شخص درک عمیقی از برند شما خواهد داشت و می تواند در کنار رشد یا تغییر کسب و کار شما، آن را مطابق با آن تنظیم کند.

امکانات نامحدود

وب سایتی که از طریق سازنده ایجاد می شود محدودیت های خود را خواهد داشت. اگر به دنبال ساخت گسترده تری برای وب سایت خود هستید، یک طراح می تواند این محدودیت ها را پشت سر بگذارد و راه حل های طراحی سفارشی را به شما ارائه دهد.

شاید شما یک کسب و کار پیچیده دارید که توضیح آن بدون گرافیک مناسب دشوار است یا شاید بخواهید ویژگی های مختلف را تجسم کنید یا به یک چیدمان کاملا منحصر به فرد نیاز دارید؟ یک طراح شما را تحت پوشش قرار داده است. طراح شما می تواند به شما بگوید که چه ویژگی هایی را می توان به طور واقع بینانه ساخت و راه حل هایی برای نیازهای خاص شما پیدا کند. اما به خاطر داشته باشید که شما به یک توسعه دهنده وب (یا یک طراح که توسعه دهنده وب نیز باشد) نیاز دارید تا طراحی وب خود را به واقعیت تبدیل کند.

دلایل استفاده از راه حل هیبریدی

اگر به چیزی در این بین نیاز دارید، گزینه ترکیبی ممکن است راه حلی باشد که به دنبال آن هستید. این ویژگی های سازنده وب و طراحان وب را برای بهترین هر دو جهان ترکیب می کند. با یک الگو شروع کنید و با یک طراح کار کنید تا آن را سفارشی کنید تا متناسب با برند شما و نیازهای شما باشد.

این گزینه به شما امکان می دهد عملکرد پیشرفته ای را که با پلتفرم هایی مانند Squarespace، WordPress یا Shopify تعبیه شده است داشته باشید و از هزینه کمتری بهره مند شوید، اما همچنان با استخدام یک طراح، یک طرح سفارشی منحصر به فرد و با نام تجاری دریافت خواهید کرد. این بدان معنی است که شما هنوز هم ممکن است مجبور به استخدام یک طراح وب و توسعه دهنده وب باشید که منجر به هزینه های اضافی می شود. اما نتیجه نهایی شما بسیار منحصر به فردتر و با برند خواهد بود.

بر اساس نیازهای منحصر به فرد خود تصمیم بگیرید

موقعیت های مختلف ممکن است راه های مختلفی را برای ایجاد سایت شما نیاز داشته باشد. به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما جوان است و به دنبال یک وب سایت مبتدی هستید، استخدام یک طراح ممکن است بودجه را کمی بیش از حد کاهش دهد. در این مورد سازنده یک راه سریع و مقرون به صرفه برای قرار دادن یک وب سایت زیبا است. اگر تصمیم دارید با یک سازنده همراه شوید، در هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد-فقط مطمئن شوید که یکی را انتخاب کنید که دارای الگوهایی باشد که با نام تجاری شما همسو باشد.

اگر بودجه کافی دارید یا مدتی در این زمینه بوده اید و به دنبال ارتقای بازی وب سایت خود به سطح بعدی هستید، احتمالاً کار با یک طراح حرکت درستی است.

رفتن با یک طراح وب (چه به صورت آزاد یا از طریق یک آژانس یا شرکت طراحی وب) منجر به یک سایت بسیار منحصر به فرد و توانایی ساخت ویژگی های سفارشی می شود که هیچ کس دیگری ندارد. در حالی که این هزینه برای شما بیشتر خواهد بود، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت خواهید کرد.

یا اگر به دنبال چیزی در این بین هستید، از یک راه حل ترکیبی استفاده کنید و به یک طراح وب اجازه دهید یک وب سایت مبتنی بر قالب را برای شما سفارشی کند.

مهم نیست که چه تصمیمی می گیرید، به یاد داشته باشید که جوانب مثبت و منفی همه گزینه های مختلف را بسنجید تا راه حل مناسبی برای خود پیدا کنید.

 

برای ایجاد وب سایت جدید خود آماده اید؟

تصمیم گیری بین یک سازنده وب و یک طراح وب آسان نیست. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که در مورد هر دو گزینه بهتر مطلع شوید و شما را در مسیر انتخاب بهترین انتخاب برای شما و کسب و کارتان قرار دهید.

وب‌سایت‌ها مانند آسمان‌خراش‌ها هستند، بلندترین و خوش‌طراحی‌ترین آنها بالاتر از بقیه قرار می‌گیرند. بنابراین جسارت داشته باشید و در هر مسیری که تصمیم دارید انتخاب کنید خلاق باشید.

 

منبع

۳۴ طرح تصویرسازی وب سایت که داستان های برند را زنده می کند

۳۴ طرح تصویرسازی وب سایت که داستان های برند را زنده می کند

در دنیایی که ردپای دیجیتالی یک نام تجاری به اندازه تاثیر حضوری آن مهم است، طراحی وب عالی یک امر ضروری است. طراحی وب بسیار پیچیده و به خودی خود واقعاً یک هنر است. هنگام طراحی یک وب سایت، جنبه های مهم زیادی مانند عملکرد، قابلیت استفاده و زیبایی شناسی باید در نظر گرفته شود. اولویت دادن به یکی از این جنبه ها گاهی اوقات می تواند به معنای محدود کردن خود به انواع خاصی از طراحی باشد.

اما اگر یک فرم از طراحی تمام موارد فوق را انجام دهد چه؟ یک راه حل طراحی منحصر به فرد را تصور کنید که یک وب سایت را کاربردی تر می کند، کاربر را درگیر می کند و ظاهر خوبی دارد. پاسخ: تصویرسازی وب سایت.

مردم از طراحی های وب سایتی که آنها را با کپی بیش از حد بار می کند خسته شده اند. آنها همچنین از عکس های استوک و تصاویر بیش از حد فتوشاپ شده خسته شده اند. در مقابل اینها، تصویرسازی ها نفس تازه ای هستند.

در اینجا، ما همه چیزهایی را که در مورد تصاویر وب سایت وجود دارد، از پیدا کردن سبک مناسب برای وب سایت شما، شناسایی چندین داستان موفقیت و نشان دادن اینکه چگونه می توان از تصویرسازی به عنوان ابزاری خلاقانه برای داستان سرایی استفاده کرد، بررسی می کنیم. به یاد داشته باشید: برندسازی عالی با نشان دادن شروع می‌شود، نه گفتن – و تصاویر دقیقاً این کار را انجام می‌دهند.

web-design-contact

فهرست مطالب

پیدا کردن سبک تصویرسازی مناسب برای وب سایت شما

تصاویر مسطح و نیمه مسطح

بافت ها و گرادیان ها

تصاویر رئوس مطالب

پیمایش از طریق تصویر

 

پیدا کردن سبک طراحی تصویرسازی وب سایت مناسب برای وب سایت شما

درست مانند بسیاری از سبک های مختلف نقاشی یا مجسمه سازی، چندین سبک هنری مختلف وجود دارد که برای وب سایت ها به خوبی کار می کنند. تصاویر وب سایت می توانند جسورانه و شجاعانه، بازیگوش و تند یا ساده و سرراست باشند. همه چیز در مورد آن چیزی است که جوهره برند شما را به بهترین شکل نشان می دهد.

پس بیایید از آنجا شروع کنیم. با درک اینکه برندینگ چیست و چگونه هویت برند خود را بسازید، شروع کنید. هنگامی که به عنوان یک نام تجاری مطمئن شدید، زمان آسان تری برای محدود کردن سبک طراحی تصویرسازی وب سایت ایده آل خود خواهید داشت.

اگر برند شما نگرش سرگرم کننده و راحت داشته باشد، تصاویر کارتونی مانند یک انتخاب عالی هستند. تصاویر تیز و زاویه دار به برند شما ظاهری مدرن و خنک می بخشد. هر مسیری که انتخاب می کنید، تصاویر به وب سایت شما کمک می کنند تا از همه رقبای خود که از عکس ها و گرافیک های مشابه استفاده می کنند متمایز شود.

و درست مانند فونت ها و رنگ ها، تصاویر به شما امکان می دهند شخصیت کلی برند خود را بسازید. چسبیدن به یک سبک تصویرسازی در هر جایی که نام تجاری شما در وب ظاهر می‌شود به شما کمک می‌کند صدای منحصربه‌فردی را حفظ کنید، و این یک روش بسیار مؤثر برای نشان دادن شخصیت شما به بازدیدکنندگان از لحظه‌ای است که روی سایت شما کلیک می‌کنند.

نمونه های تصویرسازی وب سایت تخت و نیمه مسطح

برخی از بهترین طرح‌های تصویرسازی وب‌سایت ساده‌ترین طرح‌ها هستند و اغلب به سبک طراحی مسطح ارائه می‌شوند. این سبک برای به تصویر کشیدن زندگی انسان، حیوانات، شخصیت ها و اشیا به خوبی کار می کند.

آثار هنری مسطح یک روش کلاسیک و قابل دسترس برای ترکیب تصاویر در طراحی وب ارائه می دهد، زیرا همه اینها در یک سطح بصری اتفاق می افتد. طراحی مسطح به یک تصویر دو بعدی اطلاق می شود که فاقد شیب و سایه است. حتی لبه‌ها و گوشه‌ها نیز معمولاً همان سایه‌ای با بقیه تصویر هستند و بر جلوه دو بعدی تأکید می‌کنند. طراحی نیمه مسطح عناصر بیشتری از گرادیان، هایلایت ها و سایه ها را بدون رساندن تصویر به سطح سه بعدی کامل در خود دارد.

تصاویر تخت بسته به صدای برندی که از آنها استفاده می کند، می توانند بازیگوش یا پیچیده باشند. این سبک با یک پالت رنگی منسجم در سراسر طراحی صفحه به خوبی ترجمه می شود (مثلاً تصاویر نیمه تخت در نقل قول تضمینی). علاوه بر این، تصاویر مسطح می توانند به راحتی به شکل نمادهای بازیگوش، کارتونی و قابل تشخیص به خود بگیرند. آنها خود را به طلسم های وب سایت، مانند پرندگان کاریزماتیک در سایت Duolingo، وام می دهند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از یک تصویر وب سایت مسطح، سازگاری آنها است. در مورد وب سایت Live & Dare، تصاویر عجیب و غریب با عکاسی وب سایت ترکیب می شوند تا یک طراحی بصری چند وجهی ایجاد کنند. با تنظیم دقیق پالت رنگ و توجه به نسبت‌ها در طراحی صفحه فرود، ترکیبی از عکاسی و تصویرسازی متعادل می‌شود.

بافت ها و شیب ها در تصویرسازی وب سایت

مگر اینکه یک نام تجاری با انیمیشن فلش تمام شود، صفحه فرود متوسط فضایی بسیار مسطح و ثابت است. با تصاویر وب‌سایت، محیطی که یک بار صاف بود، حس عمقی به دست می‌آورد. بافت‌ها و شیب‌ها حس زیبایی و مناظر را به وب‌سایت‌ها ارائه می‌کنند که می‌تواند زیبایی‌شناسی برندهایشان را به سطوح جدیدی ارتقا دهد.

بسته بندی و وب سایت Magic Spoon Cereal را بررسی کنید (بله، ما در اینجا در مورد غلات بدون گلوتن، کم کربوهیدرات و کاملا هیپستر صحبت می کنیم). شیب‌های موجود در صفحات اطلاعات محصول آنها، پالت‌های رنگی زنده و تصاویر بد بو روی جعبه‌های غلات آنها را منعکس می‌کند. این یک نمونه نادر از طراحی موفق تصویرسازی وب سایت در زمینه تجارت الکترونیکی است زیرا در این صنعت، ما به طور خاص به دیدن عکاسی محصول به جای تصویرسازی عادت کرده ایم. اما زمانی که آنها به درستی انجام شوند – به این معنی که آنها محصول را به طور واقعی به تصویر می کشند – کار می کنند. این مهم است که محصولات را به طور واقع بینانه نشان دهید تا مطمئن شوید مشتری می داند چه چیزی می خرد، و دلیلی وجود ندارد که نتوانید این کار را با تصاویر انجام دهید.

برای بافت عالی، به وب سایت Wisecube نگاه کنید. یک پوشش کهکشانی، پس‌زمینه آبی خسته‌کننده را به یک نمایش بصری محرک تبدیل می‌کند. راه‌های زیادی برای ایجاد بافت وجود دارد، مانند طراحی الگوهای پیچیده، استفاده از پوشش‌های رنگی یا فقط بازی با کدورت. برای بیننده، بافت به زنده شدن فضای مسطح کمک می کند. و برای خود برند، بافت می تواند بر دیدگاه منحصر به فرد آن تأکید کند.

طرح های تصویری وب سایت را مشخص کنید

ما شاهد بوده ایم که تصاویر طرح کلی در سال های اخیر مد شده اند (بسته بندی پنجه سفید، کسی؟). محبوبیت کتاب های رنگ آمیزی بزرگسالان می تواند دلیل اصلی این روند باشد و صادقانه بگویم که عالی است. خطوط کلی احساس نوستالژیک و جذاب می کنند، و وقتی به این نمونه های تصویری وب سایت نگاه می کنیم، برخی از قانع کننده ترین آنها هستند.

استفاده از فضای سفید یک ویژگی رایج در این سبک تصویرسازی است. بسته به رویکرد، تصاویر رئوس مطالب را می توان کوچک و مینیمالیستی یا با جزئیات بسیار زیاد کرد. مهم نیست که چه اتفاقی می‌افتد، یک تصویر طرح کلی کمی حس DIY دارد و شخصی و در عین حال حرفه‌ای به نظر می‌رسد. خطوط کلی برای چشم آسان است، اما بسیار جذاب است. به وب‌سایت Rocket برای رویکردی ساده برای طرح‌ها یا برند It Guru را برای تفسیر پیچیده‌تر نگاه کنید.

پیمایش از طریق تصویر

اصطلاح “ناوبری” به دو روش مختلف برای طراحی وب به کار می رود.

ابتدا می تواند به خود منوی ناوبری مراجعه کند. ناوبری هسته اصلی هر وب سایتی است که به خوبی طراحی شده است، و تصاویر می توانند ناوبری را جذاب و واضح کنند. به GiftRocket نگاه کنید تا یک مثال قابل توجه از منوی ناوبری غیرمنتظره و مبتنی بر تصویر را ببینید که در آن هر دسته محصول با یک تصویر نشان داده می شود.

دوم، ناوبری همچنین روشی را که در آن کاربر محتوای وب سایت را کاوش و تجسم می کند، توصیف می کند. تصاویر می توانند از طریق روش های سنتی جهت یابی (منو) و همچنین از طریق فرم های جدید و خلاقانه (اینفوگرافیک) به این هدف کمک کنند. و در مواردی مانند Trailhead، تصویرسازی فقط به کاربر کمک نمی‌کند تا در وب‌سایت حرکت کند. این به معنای واقعی کلمه یک تلاش جذاب را ترسیم می کند.

برای استفاده موفق از تجسم در تصاویر وب سایت، Chrysalis را بررسی کنید. اولین چیزی که کاربر در صفحه اصلی Chrysalis می بیند، تصویر الهام گرفته از نمودار آن است که به کاربر می گوید برند چه کاری انجام می دهد.

به ابزارهای تجسم کلاسیک مانند فلوچارت فکر کنید. تصاویر وب سایت ابزارهای تجسمی عالی هستند و فراتر از آن، راهی موثر برای ارتباط با مخاطبان خود هستند. به علاوه، آنها اغلب بیشتر از عکس‌ها برای موبایل مناسب هستند. هنگام طراحی نسخه موبایل سایت خود این را در نظر داشته باشید.

داستان خود را با تصویر وب سایت نشان دهید و بگویید

از صدای برند از طریق تصویرسازی گرفته تا سبک‌های مختلف تصویرسازی، راه‌های زیادی وجود دارد که تصاویر وب‌سایت تعامل را تقویت می‌کنند، کاربران را از طریق وب‌سایت‌ها راهنمایی می‌کنند و نیاز به عملکرد، قابلیت استفاده و زیبایی‌شناسی را ترکیب می‌کنند. اگر قبلاً وب‌سایت خود را ساخته‌اید، به روش‌هایی فکر کنید که می‌توانید از تصاویری مانند نمونه‌های تصویر وب‌سایت در اینجا استفاده کنید تا سایت خود را به بهترین شکل ممکن بسازید. و اگر از صفر شروع می کنید، یک وب سایت پویا و مبتنی بر تصویر را در نظر بگیرید.

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ جامعه جهانی طراحان ما را بررسی کنید تا یک طراح وب سایت متمرکز بر تصویر را پیدا کنید که برای برند شما مناسب است.

منبع

۳۲ ایده طراحی خبرنامه برای جلب کلیک مشترکین شما

۳۲ ایده طراحی خبرنامه برای جلب کلیک مشترکین شما

همین الان به صندوق پست ایمیل خود نگاهی بیندازید. به احتمال زیاد، حداقل یک خبرنامه از شرکتی وجود دارد که از آن چیزی خریده‌اید یا از سازنده‌ای که دنبال می‌کنید. وقتی به دنبال ایده‌های طراحی خبرنامه هستید، یکی از بهترین مکان‌ها برای شروع، صندوق ورودی شماست.

دلیلی وجود دارد که چرا برندها از طریق خبرنامه با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کنند: خبرنامه ها کار می کنند. آمارهای Optinmonster نشان می‌دهد که نرخ کلیک ایمیل‌ها ۶ برابر بیشتر از نرخ تعامل در فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر است.

web-design-contact

خبرنامه ها بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال هستند، زیرا گفتگوی مداوم با مشترکین شما را حفظ می کنند. این گفتگوها دستاوردهای زیادی دارند: آنها شما را به عنوان یک مرجع در حوزه کاری خود قرار می دهند، خوانندگان را در جریان تبلیغات قرار می دهند، پیشنهادات جدید را به اشتراک می گذارند، مخاطبان برند شما را افزایش می دهند و باعث ایجاد تعامل می شوند. و درست همانطور که می توانید بیشتر از طریق یک چت ویدیویی ارتباط برقرار کنید تا یک تماس تلفنی، بسیاری از پیام های خبرنامه شما به جای کلمات صرفاً از طریق طراحی آن منتقل می شود.

اگر هنوز خبرنامه ای منتشر نمی کنید، اکنون زمان شروع است. با نگاهی به نحوه استفاده برندها در صنایع مختلف از خبرنامه برای ارتباط با مخاطبان خود، الهام بخش طراحی خبرنامه را بیابید.

 

در یک خبرنامه چیست؟

قبل از اینکه به خبرنامه های خاص نگاه کنیم، اجازه دهید کمی در مورد آنچه که یک خبرنامه را تشکیل می دهد و تفاوت آن با سایر بازاریابی های ایمیلی صحبت کنیم.

خبرنامه فقط یک ایمیل نیست. این ایمیلی است که برای آموزش و تعامل خوانندگان با فرستنده ارسال می شود. مطمئناً چند فراخوان برای اقدام وجود دارد، شاید حتی برخی تبلیغات یا بازاریابی مستقیم در محتوا وجود داشته باشد، اما هدف کلی یک خبرنامه فروش نیست. ایجاد و پرورش روابط است که به طور ایده آل منجر به فروش می شود.

از طرف دیگر بازاریابی ایمیلی بسیار مستقیم تر است. خواه این یک انفجار یکباره در مورد یک سرویس جدید باشد یا یک کمپین قطره‌ای شش قسمتی که با وعده یک وبینار رایگان شروع می‌شود و با یک فروش سخت و فوری خاتمه می‌یابد، هدف ساده است: فروش را ببندید.

بنابراین در یک خبرنامه چیست؟ هیچ الگوی تعیین شده ای برای هر خبرنامه وجود ندارد، اما به طور کلی یک خبرنامه شامل موارد زیر است:

 

یک هدر یک هدر HTML واضح، خبرنامه ها را از ایمیل های معمولی متمایز می کند

یک پاورقی درست مانند سرصفحه ها، پاورقی به خبرنامه شما یک حس رسمی و حرفه ای می دهد

اطلاعات تماس. می‌توانید آن را در بالا یا پایین قرار دهید، اما هر خبرنامه‌ای که ارسال می‌کنید باید حاوی اطلاعات تماس مرتبط مانند آدرس ایمیل، پیوندهای رسانه‌های اجتماعی و شماره تلفن شما باشد.

یک طرح بندی واضح که محتوا را به روشی منطقی و آسان برای دنبال کردن سازماندهی می کند

یک یا چند لینک به وب سایت شما

و البته تصاویر. آمار متناقضی در مورد عملکرد بهتر خبرنامه های دارای تصویر یا متن سنگین در بین خوانندگان وجود دارد، بنابراین تا حد زیادی به نوع محتوایی که منتشر می کنید و مخاطبانی که آن را منتشر می کنید بستگی دارد. خبرنامه‌های دارای تصویر سنگین را در برابر خبرنامه‌های سنگین آزمایش کنید تا بفهمید کدام یک به بهترین وجه در بین مخاطبان شما طنین انداز می‌شود.

 

از خبرنامه خود چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

طبق GetResponse.com، میانگین نرخ باز شدن خبرنامه های ایمیل ۲۰.۴۸ درصد است. میانگین نرخ کلیک – درصد خوانندگانی که نه تنها خبرنامه ها را باز می کنند، بلکه روی پیوندهای درون آنها کلیک می کنند – ۲.۸۴ درصد است. ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما زمانی که ده‌ها هزار یا حتی صدها هزار نفر مشترک خبرنامه‌های شما هستند، کلیک‌های زیادی روی محتوای شما می‌شود.

 

بازاریابی ایمیلی به طور کلی یکی از موثرترین شکل های بازاریابی دیجیتال در نظر گرفته می شود. در اینجا چند آمار ایمیل دیگر از Hubspot وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید:

۹۹ درصد از کاربران ایمیل هر روز ایمیل خود را چک می کنند

از میان کاربران ایمیل مورد بررسی، بیش از نیمی از کسانی که در ایالات متحده زندگی می کنند، بیش از ۱۰ بار در روز ایمیل خود را چک می کنند

در میان کاربران مورد بررسی، ایمیل روش ترجیحی آنها برای برقراری ارتباط با برندها بود

۵۶ درصد از ایمیل‌هایی که دارای ایموجی در قسمت موضوع بودند، نسبت به ایمیل‌های بدون شکلک، نرخ باز شدن بالاتری داشتند

۹۳ درصد از بازاریابان B2B محتوا را از طریق ایمیل به اشتراک می گذارند

در زیر به نحوه طراحی خبرنامه هایی که برندها ارسال می کنند نگاه کنید. توجه داشته باشید که چگونه این طرح ها با توجه به محتوای خبرنامه ای که ارسال می کنند متفاوت است.

 

طرح های خبرنامه سنگین اطلاعاتی

هدف اصلی یک خبرنامه به اشتراک گذاری اطلاعات است. در واقع، هر خبرنامه اطلاعاتی را به اشتراک می گذارد – اما همه اطلاعات یکسانی را به اشتراک نمی گذارند.

برخی از خبرنامه ها همه در مورد اخبار هستند، خواه خلاصه ای از آخرین اطلاعات صنعت، مجموعه ای از مقالات از رسانه های خبری مختلف یا یک مرکز توجه در یکی از مقالات شما باشد که می خواهید در مرکز آن قرار دهید.

نکته مهمی که در این نوع خبرنامه باید به خاطر بسپارید این است که متن سنگین نباید به معنای یک دیوار متنی کسل کننده (اما به نوعی طاقت فرسا) باشد. یک تصویر سرصفحه به خوبی قرار داده شده می‌تواند لحن خبرنامه‌ای که از پیوندها و تارهای مقاله تشکیل شده است را تنظیم کند و فهرست را منسجم کند. این نوع خبرنامه همچنین جایی است که یک طراحی شفاف و مینیمالیستی واقعاً می درخشد.

Jdr1992 در قالب خبرنامه خود، حجم عظیمی از متن را با سازماندهی آن با طراحی بلوک رنگی به قطعات مناسب برای خواننده تقسیم می کند. مرزهای واضح داستان‌ها و بخش‌ها را از هم جدا می‌کنند تا با یکدیگر برخورد نکنند، و پس‌زمینه‌های پررنگ نکات کلیدی و دعوت به عمل را برجسته می‌کنند. طراحی احمد صابر، متن را با حاشیه های ضخیم و قرمز پررنگ در مرکز خبرنامه تقسیم می کند و باعث می شود که بلوک های متن کمتر احساس شود.

طرح های خبرنامه مقدماتی

هنگامی که یک مشترک جدید برای لیست ایمیل ثبت نام می کند، اولین خبرنامه ای که معمولا دریافت می کند یک ایمیل خوش آمدگویی است. این ایمیل همیشه سبز برای هر کاربر جدید ارسال می شود و آنها را با شخص یا برند پشت خبرنامه ای که قرار است شروع به دریافت آن کنند معرفی می کند. این نوع خبرنامه می تواند برای شروع کارها کاملاً شخصی باشد و همچنین انتظارات را برای خبرنامه های آینده تعیین می کند.

MailDesigner با طراحی خود که تصاویر فرستنده را درست در کنار پیام تبریک قرار می دهد، فوراً بر گیرنده های خبرنامه تأثیر می گذارد. این خبرنامه معمولی همراه با سلام و مقدمه در خط اول، آشنایی سریع با خوانندگان را ایجاد می کند.

خبرنامه های تبلیغاتی

یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که برندها از خبرنامه‌ها استفاده می‌کنند این است که لیست ایمیل‌های خود را در مورد تبلیغات فعلی اعلام کنند. گاهی اوقات، تنها راه برای ورود به تبلیغات، کلیک کردن روی پیوند در ایمیل است. با این نوع خبرنامه، طرحی که بر کد تبلیغاتی یا پیوند به صفحه فروش تاکید دارد بسیار مهم است.

اگرچه این نوع خبرنامه ها محصولات و خدمات جدید را تبلیغ می کنند، اما کاملاً تبلیغاتی نیستند. این تفاوت بین یک خبرنامه حاوی اطلاعات تبلیغاتی و یک ایمیل بازاریابی است. استودیو MAK بخشی را شامل آخرین پست وبلاگ Organic Market در یک خبرنامه تبلیغاتی می‌کند تا اطلاعات را با تبلیغات ترکیب کند. این فقط یک انتخاب پست وبلاگ تصادفی نیست، بلکه مستقیماً با کد تبلیغاتی فعلی مرتبط است و خوانندگان را تشویق می کند تا از این تبلیغات استفاده کنند.

توجه داشته باشید که برندها چگونه خبرنامه های خود را متفاوت طراحی می کنند، حتی زمانی که خبرنامه ها برای یک هدف هستند. Mohyminul در طراحی خود برای Lakeshore Photography & Video، به طور خاص مجموعه ای از عکس ها را انتخاب کرد که تکنیک های مختلف عکاسی را به نمایش می گذارد. در طراحی MailDesigner برای سطح D، متن بسیار بیشتری وجود دارد. به طور خاص، متنی وجود دارد که بر خلاف طراحی Mohyminul که مهارت‌ها و تجربه عکاس را ارتقا می‌دهد، تبلیغ می‌کند که چه کسی در نمایشگاه صحبت می‌کند و نمایشگاه کجا خواهد بود.

خبرنامه ها را به نمایش بگذارید

یکی دیگر از روش های رایج استفاده برندها از خبرنامه این است که آخرین محتوای خود را به نمایش بگذارند. این می تواند فقط یک پست/ویدئو وبلاگ یا لیستی از قطعات مختلف محتوایی باشد که یک موضوع را به اشتراک می گذارند. اغلب، یک پاراگراف مقدمه و در برخی موارد، یک پاراگراف پایانی نیز وجود دارد.

این خبرنامه‌ها صرفاً برای تبلیغ محتوا، به هر دلیلی – برای سرگرم کردن خوانندگان، اطلاع‌رسانی به خوانندگان، تشویق خوانندگان به لایک کردن و مشترک شدن کانال فرستنده یا سایر پلتفرم‌ها و غیره هستند.

طراحی jsae برای ۵۰ ایالت آبی، خلاصه ای از همه چیزهایی را که مشترکین می خواهند بدانند، مانند آخرین اخبار مربوط به قوانین خاص و نامزدها، ارائه می دهد. در طراحی، هر بخش از اطلاعات فضای خاص خود را برای درخشش دارد، بدون اینکه هیچ داستان یا بخش خاصی بر دیگران سایه افکنده باشد.

خبرنامه های جشن

خبرنامه های این دسته نسبت به سایر دسته ها تبلیغاتی کمتری دارند – اما این بدان معنا نیست که آنها نقش مهمی در ایجاد و حفظ روابط ندارند. این خبرنامه ها ممکن است در روزهای تعطیل، در روز تولد مشترکین یا زمانی که شرکت به نقاط عطف هیجان انگیز می رسد منتشر شود.

اگر خبرنامه معمولی شما یک طنز هفتگی است، این خبرنامه ویژه تعطیلات آن است. برخی نسخه‌های پرزرق و برق خبرنامه‌های معمولی هستند در حالی که برخی دیگر کوتاه و شیرین هستند و برای خوانندگان خود تعطیلات خوشی را آرزو می‌کنند.

روکی در طراحی خود برای Epitec، تبریک را کوتاه، شیرین و دقیق با یک تبریک تعطیلات گرم نگه می دارد. خطوط آسمان متصل دالاس و دیترویت در پایین نشان می دهد که تعطیلات چگونه عزیزان را دور هم جمع می کند، مهم نیست که آنها از نظر فیزیکی چقدر از هم فاصله دارند.

برای یک خبرنامه بهتر آماده اید؟

طراحی خبرنامه موثر مانند طراحی وب سایت، نه تنها عالی به نظر می رسد، بلکه نتیجه می دهد. هنگامی که یک خبرنامه عالی داشتید، به احتمال زیاد آن را بارها و بارها تغییر می دهید تا نرخ باز و کلیک خود را بهبود ببخشید. کار با طراح که اهداف و نیازهای شما را درک می‌کند، می‌تواند روند تغییرات را بسیار روان‌تر و آسان‌تر کند، نه اینکه به تخصص طراحی خود اضافه کند. اکنون به پلتفرم ما نگاهی بیندازید تا طراح خبرنامه ای را بیابید که می تواند برند شما را از «علامت گذاری به عنوان خوانده شده» به «مورد دلخواه» برساند.

منبع

طراحی دیجیتال چیست؟ نگاهی عمیق به یک میدان پیچیده

طراحی دیجیتال چیست؟ نگاهی عمیق به یک میدان پیچیده

در قلب آن، طراحی دیجیتال هر طرحی است که برای تعامل با یک دستگاه دیجیتال ساخته شده است. در حالی که این ممکن است ساده به نظر برسد – و خود توضیحی باشد – تعریف طراحی دیجیتال برای نشان دادن عمق آنچه که در واقع انجام می دهد کمی انجام می دهد.

این روزها تعداد زیادی دستگاه دیجیتال وجود دارد، و برای هر یک از آنها، مقدار قابل توجهی از موارد استفاده که طراحی باید در نظر گرفته شود. درک اشکال مختلفی که طراحی دیجیتال می‌تواند داشته باشد و همچنین اهدافی که هر کدام از آن‌ها خدمت می‌کند، ضروری است اگر می‌خواهید به بهترین نتیجه دست یابید، چه برای یک پروژه خاص و چه برای حرفه شما.

شما ممکن است در حال برنامه ریزی برای تمرکز بر روی یک نوع طراحی دیجیتال (یا موقعیت طراحی دیجیتال) باشید، فقط برای اینکه متوجه شوید که نیازها یا توانایی های شما ممکن است برای دیگری مناسب تر باشد.

هر چقدر هم که یک حوزه وسیع باشد، طراحی دیجیتال را می توان به دسته های انگشت شماری تقسیم کرد که هر کدام مزایای خاصی دارند. ما اینجا هستیم تا شما را در بسیاری از تجسم‌های طراحی دیجیتال راهنمایی کنیم و شما را در جهت یک محصول تعاملی برنده راهنمایی کنیم.

web-design-contact

طراحی دیجیتال چیست؟

انواع طراحی دیجیتال و زمان استفاده از آنها

انواع طراحان دیجیتال و نحوه کار با آنها

چه چیزی یک طراحی دیجیتال را موفق می کند

 

طراحی دیجیتال چیست؟

طراحی دیجیتال نوعی ارتباط بصری است که اطلاعات یا یک محصول یا خدمات را از طریق یک رابط دیجیتال ارائه می دهد. به زبان ساده، این طراحی گرافیکی است که به طور خاص برای استفاده در رایانه ساخته شده است.

این امر فراتر از مشاهده ساده طراحی گرافیکی بر روی صفحه نمایش است. امروزه هر سندی را می‌توان اسکن کرد و در رایانه بارگذاری کرد، اما طرح‌های دیجیتال به‌طور خاص برای دستگاه‌ها ساخته می‌شوند و عواملی مانند تجربه کاربر، تعامل، تفاوت در اندازه صفحه نمایش و موارد دیگر را در نظر می‌گیرند. به طور خلاصه، آنها اغلب برای استفاده به جای خواندن طراحی شده اند.

 

تفاوت طراحی دیجیتال با طراحی گرافیکی

طراحی گرافیک برای محصولات چاپی و طراحی دیجیتال برای محتوای دیجیتال است. این البته یک تعمیم است. این روزها قلمرو چاپ و دیجیتال اغلب با هم همپوشانی دارند. بسیاری از طرح‌های دیجیتال به مهارت‌های کتاب بازی طراح گرافیک، مانند پیاده‌سازی برند و طرح‌بندی چاپی، متکی هستند. در همین حال، پروژه های طراحی گرافیک معمولاً علاوه بر چاپ باید توزیع دیجیتال را نیز در نظر بگیرند. و برای گیج‌کننده‌تر کردن مسائل، «طراحی گرافیکی» معمولاً به‌عنوان یک اصطلاح مهم برای هر نوع ارتباط بصری استفاده می‌شود.

در پایان روز، معمولاً از یک طراح انتظار می رود که در طراحی گرافیکی و دیجیتالی مهارت داشته باشد، صرف نظر از اینکه در کدام یک تخصص دارد. تولید – محصول. طرح های دیجیتال باید تعامل کاربر را در نظر بگیرند در حالی که طرح های گرافیکی برای تأثیر بصری ثابت طراحی شده اند.

 

تفاوت بین طراحی و توسعه

طرح های دیجیتال برای کاربردی بودن نیاز به کد دارند و طرح های گرافیکی سنتی برای چاپ به کاغذ و جوهر نیاز دارند. همانطور که پروژه های طراحی گرافیک فرآیند جداگانه ای برای چاپ و توزیع دارند، طرح های دیجیتال نیز فرآیند جداگانه ای برای کدنویسی دارند که به آن توسعه می گویند.

طراحان دیجیتال در مورد جهت بصری محصول تصمیم می گیرند و چیزی که به مشتری تحویل می دهند معمولاً یک ماکت آفلاین است (خواه از طریق فتوشاپ یا یک ابزار نمونه سازی مانند Figma). سپس توسعه‌دهندگان از زبان برنامه‌نویسی استفاده می‌کنند تا این مدل را به یک طراحی دیجیتالی کارآمد، مانند وب‌سایت یا خبرنامه تبدیل کنند.

در حالی که طراحان دیجیتال گاهی اوقات خدمات توسعه را ارائه می دهند (به ویژه در قسمت جلویی)، طراحی و توسعه رشته های مختلفی هستند که به مهارت های متفاوتی نیاز دارند. هنگام سفارش یک طراحی دیجیتال، به خاطر داشته باشید که برای به دست آوردن یک محصول نهایی کاربردی، احتمالاً باید هم یک طراح و هم یک توسعه دهنده را استخدام کنید.

 

انواع طراحی دیجیتال و زمان استفاده از آنها

طراحی دیجیتال مقوله ای وسیع است که طیف گسترده ای از رابط های دیجیتال را در بر می گیرد که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند. برای اینکه ایده بهتری در مورد اینکه کدام یک برای شما مناسب است، بیایید به برخی از رایج ترین انواع طراحی های دیجیتال بپردازیم.

 

طراحی وب سایت

طراحی وب محبوب ترین تجسم طراحی دیجیتال است: یک وب سایت امروزه به اندازه یک لوگو برای مشاغل رایج است. وب‌سایت‌ها به‌عنوان مرکز یک موضوع یا خدمات عمل می‌کنند و صفحات شاخه‌ای زیادی را در خود جای می‌دهند و برای اطلاعات، تجارت و بازرگانی، سرگرمی و موارد دیگر استفاده می‌شوند. راه های زیادی برای انجام آن وجود دارد، چه از طریق استخدام فریلنسرها یا استفاده از سازندگان وب سایت .

طراحی صفحه فرود

طراحی صفحه فرود زیرمجموعه ای از طراحی وب است، اما بیشتر روی اهداف بازاریابی متمرکز است. در حالی که وب‌سایت یک کسب‌وکار به‌عنوان کانال مرکزی برای همه چیزهای مرتبط با آن کسب‌وکار عمل می‌کند، صفحه فرود یک صفحه وب است که به یک محصول/خدمت خاص اختصاص داده شده است و معمولاً در یک فراخوان برای اقدام به اوج خود می‌رسد. اغلب کسب و کارها از صفحه فرود متفاوتی برای هر یک از محصولات/خدمات خود استفاده می کنند و طراحان دیجیتال باید اطمینان حاصل کنند که بین همه آنها انسجام وجود دارد.

 

طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن ها اغلب شبیه صفحات وب هستند، اما برای انجام یک عملکرد خاص طراحی شده اند. خواه این عملکرد خرید، زمان‌بندی، پیام‌رسانی یا پخش موسیقی باشد، برنامه‌ها اساساً ابزارهای دیجیتالی برای کاربران هستند. اگرچه آنها معمولاً روی دستگاه های تلفن همراه پیاده سازی می شوند، اما برنامه ها می توانند مبتنی بر دسکتاپ نیز باشند.

طراحی آیکون برنامه

نمادهای برنامه دکمه هایی هستند که کاربران برای راه اندازی یک برنامه فشار می دهند. آنها هم به عنوان یک تبلیغ برای برنامه (در فروشگاه برنامه) و هم به عنوان نام تجاری عمل می کنند. اگرچه آنها به طراحی برنامه مرتبط هستند، اما نماد به اندازه کافی مهم است و به اندازه کافی در اهداف و ساخت آن متفاوت است که اغلب نیاز به فرآیند طراح/طراحی خاص خود دارد، شبیه به طراحی لوگو.

طراحی اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ها داده هایی در مورد موضوعی هستند که با گرافیک های جذاب ارائه می شوند. اگرچه اینفوگرافیک‌ها می‌توانند چاپی یا دیجیتالی باشند، نسخه‌های دیجیتال از انیمیشن‌ها و گرافیک‌های متحرک برای بیان داستانی همراه با اطلاعات بهره می‌برند. اینفوگرافیک های دیجیتال برای ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری که خوانندگان را در مورد یک نام تجاری یا موضوع مرتبط با برند سرگرم می کند و به آنها اطلاع می دهد، عالی هستند.

طراحی ایمیل

ایمیل‌ها توسط کسب‌وکارها برای خبرنامه‌ها و تبلیغات بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرند، و طرح‌های ایمیل، برندسازی منسجمی را در ارتباطات شرکت ایجاد می‌کنند، به همان روشی که سربرگ‌های چاپی انجام می‌دهند. طراحی عالی ایمیل همچنین با جذب بصری گیرندگان تا انتهای ایمیل، حفظ خواننده را افزایش می دهد.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری تبلیغات کوچکی هستند که در صفحات وب که یک برند فضای تبلیغاتی خریداری کرده است به نمایش گذاشته می شود. عملکرد آنها مشابه بیلبوردها و تبلیغات چاپی است زیرا برای افزایش آگاهی از برند و فروش یک محصول طراحی شده اند، اما تعاملی هستند و کاربرانی را که روی آنها کلیک می کنند به صفحه فرود با اطلاعات دقیق تر در مورد محصول می برند.

طراحی صفحه شبکه های اجتماعی

تصاویر رسانه های اجتماعی شامل آواتارها، تصاویر جلد و محتوای ارسال شده برای همه چیز از توییتر گرفته تا وبلاگ های شرکتی است. اگرچه عکاسی یک نوع رایج از تصویر رسانه های اجتماعی است، طراحان دیجیتال اغلب از برندسازی مانند لوگوها برای ایجاد تصاویر رسانه های اجتماعی سفارشی برای شرکت ها استفاده می کنند.

کتاب های الکترونیکی

کتابهای الکترونیکی مخفف کتابهای الکترونیکی هستند و برندها اغلب از آنها برای به اشتراک گذاشتن کتابچه های قابل دانلود با مشتریان خود استفاده می کنند. همانطور که در مورد کتاب های چاپی سنتی وجود دارد، طرح های کتاب الکترونیکی شامل جلد و حروفچینی داخلی می شود.

طراحی قالب پاورپوینت

طرح های پاورپوینت قالب هایی با برند هستند که شرکت ها برای تمام نیازهای ارائه خود از آنها استفاده می کنند. این ممکن است شامل به اشتراک گذاشتن برنامه‌های تجاری و به‌روزرسانی‌ها به صورت داخلی با کارمندان یا ساختن سکوها برای فروش شرکت یا خدمات آنها به اشخاص ثالث باشد.

طراحی سه بعدی

طرح های سه بعدی تصاویر واقعی و سه بعدی هستند که روی کامپیوتر ساخته می شوند. در حالی که می‌توان از آنها برای سرگرمی (اغلب در صنعت بازی‌های ویدیویی و انیمیشن) استفاده کرد، برندها از طرح‌های سه بعدی برای ارائه محصول یا ساختن ماکت‌هایی از پروژه‌های ساخت‌وساز برنامه‌ریزی‌شده استفاده می‌کنند.

 

انواع طراحان دیجیتال و نحوه کار با آنها

هنگامی که به دنبال استخدام یک طراح دیجیتال هستید، مهم است که به خاطر داشته باشید که رشته های موجود در زمینه گسترده طراحی دیجیتال به همان اندازه خود طراح متنوع هستند و شما باید مطمئن شوید که به طراح مناسب برای پروژه خود نزدیک می شوید. .

اگرچه بسیاری از طراحان بر روی انواع پروژه های مختلف در رسانه های مختلف کار می کنند، در اینجا خلاصه ای از رشته های خاص در طراحی دیجیتال آورده شده است.

طراحان گرافیک

اگرچه طراحی گرافیک، همانطور که قبلاً بحث کردیم، اغلب به چاپ اطلاق می شود، همچنین یک اصطلاح کلی برای بسیاری از شیوه های طراحی، به ویژه در حوزه برندسازی است. وقتی صحبت از طراحی دیجیتال به میان می آید، یک طراح گرافیک می تواند در جهت هنری، تایپوگرافی، رنگ و دارایی های گرافیکی مانند آیکون ها یا تصاویر کمک کند.

طراحان وب

یک طراح وب در طرح‌بندی و طراحی بصری وب‌سایت‌ها، صفحات فرود و سایر صفحات مرتبط، از جمله نسخه‌های تبلت و موبایل، متخصص است. اگرچه آنها اغلب فایل‌های ماکاپ استاتیک را برای مشتریان ارائه می‌دهند تا به توسعه‌دهندگان خود تحویل دهند، برخی از آنها خدمات توسعه پیشانی را نیز ارائه می‌کنند (با استفاده از زبان‌های قالب‌بندی مانند HTML و CSS برای ایجاد صفحات وب استاتیک).

طراحان اپلیکیشن

یک طراح اپلیکیشن در طراحی بصری اپلیکیشن های موبایل تخصص دارد و معمولاً با یک طراح UX از نزدیک (یا ترکیب مهارت های او) کار می کند. طراحان برنامه همچنین فایل‌های ماکت آفلاین را تحویل خواهند داد و برای کاربردی کردن برنامه به یک توسعه‌دهنده نیاز است.

طراحان UX

یک طراح UX (تجربه کاربر) تحقیقات کاربر و اصول استاندارد قابلیت استفاده را ترکیب می کند تا چارچوبی را برای نحوه تعامل کاربر با طراحی دیجیتال ایجاد کند. محصولات قابل تحویل آنها به شکل وایرفریم یا نمونه های اولیه است که طراحان وب یا برنامه ها، چیدمان ها و انتخاب های زیبایی شناختی خود را بر اساس آنها قرار می دهند.

طراحان رابط کاربری

یک طراح UI (رابط کاربری) در طراحی دکمه های واقعی، فیلدهای متنی و سایر عناصر تعاملی یک طراحی دیجیتال تخصص دارد. هدف آنها ایجاد ظاهری دلپذیر و سازگار برای رابط است و معمولاً راهنماهای سبک و برگه های قالب را برای همه مؤلفه های تعاملی ارائه می دهند.

طراحان محصول

طراحان محصول ارتباط نزدیکی با طراحان تجربه کاربری دارند (برای برخی از شرکت‌ها، این شرایط می‌تواند قابل تعویض باشد)، اما آنها تصمیم می‌گیرند که چگونه یک محصول طراحی دیجیتال باید کار کند و چه خدماتی باید ارائه دهد، فراتر از اینکه کاربر چگونه آن را تجربه می‌کند.

طراحان تعامل

یک طراح تعامل، هر تعامل لحظه به لحظه ای را که کاربر با یک طراحی دیجیتال تجربه می کند، طراحی می کند. هر زمان که کاربر روی چیزی کلیک کند یا صفحه ای را پایین بیاورد، نوعی بازخورد بصری (معمولاً یک انیمیشن کوتاه) که یک طراح تعامل ساخته است، دریافت می کند.

انیماتورها

یک انیماتور انیمیشن های سفارشی را در صورت نیاز در طراحی دیجیتال طراحی می کند. برخلاف طراح تعامل، این انیمیشن‌ها اغلب قوی‌تر هستند، مانند صحنه‌های متحرک دست‌کش که در سربرگ وب‌سایت پخش می‌شود یا نسخه متحرک لوگو که در حین بارگذاری صفحه نمایش پخش می‌شود.

 

چه چیزی یک طراحی دیجیتال را موفق می کند

انتخاب پروژه مناسب و طراح دیجیتال مناسب یک شروع عالی است، اما هنوز باید آن را در کل فرآیند طراحی طی کنید. این آخرین آزمون دانش شماست – شما نه تنها متوجه می شوید که طراحی دیجیتال چیست، بلکه می توانید در واقع طراحی دیجیتال با کیفیت را تشخیص دهید.

راه‌های زیادی وجود دارد که طراحی دیجیتال می‌تواند اشتباه پیش برود، و اگرچه این روش‌ها بسته به نوع پروژه می‌تواند متفاوت باشد، در اینجا چند نکته کلی برای موفقیت در طراحی دیجیتال شما آورده شده است. یک طراحی دیجیتال عالی…

تحقیق کرد

یک طراحی دیجیتال خوب باید بیش از ظاهر زیبا باشد (البته باید مطمئن شوید که حداقل اینطور است). باید با برنامه ریزی محکم و انبوهی از داده ها پشتیبانی شود. از قبل تحقیق کنید تا متوجه شوید نقاط درد کاربران بالقوه شما چیست، انواع برنامه هایی که معمولاً با آنها تعامل دارند و نوع عملکردی که آنها را به تعویق می اندازد.

تیم بازاریابی شما یا یک مشاور شخص ثالث می تواند در کشف، تحقیقات بازار و آزمایش کاربر در سراسر پروژه شما کمک کند. شما باید ایده روشنی از مشکلی که می‌خواهید حل کنید و اینکه طراحی دیجیتال شما دقیقاً چگونه آن را حل می‌کند، داشته باشید، حتی اگر هنوز طراحی را شروع نکرده باشید.

خواندنی

فقدان مرزهای فیزیکی یکی از بهترین چیزها در مورد طراحی های دیجیتال است. آنها می توانند بی نهایت حرکت کنند و می توانند در حال پرواز منفجر یا کوچک شوند. اما این بدان معنا نیست که قوانینی وجود ندارد. یک طراحی دیجیتال خوب برای اندازه‌های مختلف صفحه‌نمایش برنامه‌ریزی می‌کند و از اصول طراحی اساسی مانند سلسله مراتب بصری و استفاده از فضای سفید پیروی می‌کند تا محتوای شما قابل درک باشد.

به یاد داشته باشید که طرح‌های دیجیتال معمولاً بیشتر از خواندن غیرفعال استفاده می‌شوند و قابلیت استفاده نیاز به سهولت استفاده دارد. همچنین می‌خواهید دسترسی را نیز در نظر بگیرید، که نه تنها انسانی است، بلکه اغلب از نظر قانونی مورد نیاز است.

در ارتباط بودن

کاربران می توانند بیشتر از رسانه های آنالوگ با طرح های دیجیتال تعامل داشته باشند. اما این بدان معنا نیست که آنها این کار را خواهند کرد. یک طراحی دیجیتال خوب، کاربران را به تعامل و مشارکت تشویق می کند. این به این معنی است که صفحه شما بهینه می شود تا کاربران بخواهند روی آن کلیک کرده و پیمایش کنند. آنها به سرعت ارزش وارد کردن اطلاعات خود را درک خواهند کرد (زمانی که از آنها خواسته شود) و به طور کلی احساس می کنند که محتوای شما را لایک یا نظر می دهند. حتی اگر طراحی دیجیتال شما ممکن است اطلاعات ثابتی را ارائه دهد، یک طراحی دیجیتال خوب از حضور آن در رسانه های تعاملی نهایت استفاده را خواهد برد.

سازگار

طراحی دیجیتالی شما به پایان رسیده است و فعال شده است—در نهایت می توانید به آن سفر به باهاما بروید و خیالتان راحت باشد! نه خیلی سریع … شما هنوز کاملاً تمام نشده اید. یکی از بهترین و بدترین چیزها در مورد طراحی های دیجیتال این است که آنها می توانند تغییر کنند و شما باید آماده تغییر با آنها باشید.

طرح های دیجیتال خوب پس از راه اندازی تحت آزمایش و نگهداری منظم قرار می گیرند تا اطمینان حاصل شود که کاربران با مشکلی مواجه نمی شوند. حتی با دقیق‌ترین برنامه‌ریزی‌ها و تحقیقات، مشکلات پیش‌بینی‌نشده‌ای به وجود می‌آیند، اما خبر خوب این است که این مشکلات فرصت‌هایی برای گسترش خدمات شما فراتر از آنچه در ابتدا پیش‌بینی می‌کردید هستند. طراحی دیجیتال شما ممکن است هرگز واقعاً به پایان نرسد، اما این دقیقاً همان چیزی است که رسانه دیجیتال را عالی می کند.

طراحی دیجیتال آینده است

طراحی دیجیتال مقوله ای مبهم است که انواع مختلفی از طرح ها و طراحان را پوشش می دهد، اما قدرت انکارناپذیری در حوزه دیجیتال وجود دارد. طراحی های دیجیتال در شکستن مرزهای فضا و دعوت به تعامل فعال کاربر عالی هستند. با وجود امکانات بسیار زیاد در حوزه طراحی دیجیتال، تصور اینکه چرا برای هر رسانه دیگری طراحی می کنید دشوار است. اگر شروع یک پروژه طراحی دیجیتال هنوز دلهره آور به نظر می رسد، به یک طراح بزرگ مراجعه کنید تا آن ۱ و ۰ ها را به یک اثر هنری تبدیل کند.

منبع

نحوه راه اندازی یک تجارت الکترونیک در ۷ مرحله ساده

نحوه راه اندازی یک تجارت الکترونیک در ۷ مرحله ساده

به جرات می توان گفت که این روزها تقریباً همه از اینترنت برای خرید کالا استفاده می کنند. همانطور که به دورانی می رویم که خرید آنلاین حتی نسبت به گذشته بسیار مهم است، ایده راه اندازی فروشگاه تجارت الکترونیک خود ممکن است به ذهن شما خطور کرده باشد. اما چگونه می توان یک تجارت الکترونیک را راه اندازی کرد؟

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، نگران نباشید. ما یک چک لیست عالی برای کمک به شما در راهیابی به حیاتی ترین عناصر شروع یک تجارت الکترونیک گردآوری کرده ایم. این فهرست ارزشمند شامل مواردی مانند ایجاد یک صفحه اصلی، تنظیم دقیق نام تجاری، بازاریابی و موارد دیگر است.

web-design-contact

مرحله ۱: محصولات مناسب را انتخاب کنید

بنابراین، از کجا شروع می کنید؟ خوب، ابتدا باید بفهمید که محصول شما قرار است چیست و سپس با انتخاب محصول شروع کنید. مواردی را انتخاب کنید که الهام بخش شما باشد و احتمالاً شخصی وجود دارد که آنها را به همان اندازه دوست داشته باشد. در نظر بگیرید که مشتری ایده آل شما چه کسی خواهد بود و نیازی را در بازار خود شناسایی کنید.

همچنین ایده خوبی است که به جای کنار هم قرار دادن تعدادی اقلام تصادفی مانند اسباب بازی های سگ و لیوان های شراب، تا حدودی به یک طاقچه بچسبید، مگر اینکه آنها یک موضوع اساسی داشته باشند که آنها را به هم پیوند دهد. این یک تصمیم بسیار بزرگ است و کمی بزرگتر از آن چیزی است که می توانیم در یک پست قرار دهیم، اما نکته اصلی همچنان یکسان است. چیزهایی را انتخاب کنید که به آنها علاقه دارید و می خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

مرحله ۲: یک پلت فرم تجارت الکترونیک را انتخاب کنید

در مرحله بعد، شما باید یک پلت فرم تجارت الکترونیک را انتخاب کنید که در آن وب سایت خود را میزبانی کنید. انواع مختلفی وجود دارد که هر کدام شایستگی های خاص خود را دارند که چرا خوب کار می کنند.

ما شخصاً پلتفرم ووکامرس را دوست داریم، زیرا یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین پلتفرم‌ها برای شروع است و طیف گسترده‌ای از گزینه‌های سفارشی‌سازی را با رشد شما ارائه می‌دهد. اما پلتفرم‌های تجارت الکترونیک زیادی وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، بنابراین یکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

بعد از اینکه در مورد یک محصول تصمیم گرفتید و حساب پلتفرم تجارت الکترونیک خود را انتخاب کردید، بخش سخت ساخت وب سایت شما و حرکت رو به جلو به سمت فروش و بازاریابی فرا می رسد.

 

مرحله ۳: یک صفحه اصلی جذاب و به یاد ماندنی ایجاد کنید

هنگامی که شخصی برای اولین بار به فروشگاه آنلاین شما می آید، بسیار مهم است که مطمئن شوید که توجه او را جلب می کند و باعث نمی شود تنها پس از چند ثانیه آن را ترک کند. شما می خواهید چیزی را به آنها بدهید که دیدن آن لذت بخش باشد و دارای رنگ های مناسب و یک لوگوی قابل تشخیص باشد. کمی در مورد نحوه استفاده از رنگ ها در بازاریابی و اینکه چگونه رنگ های خاص واکنش احساسی ایجاد می کنند، مطالعه کنید.

شما همچنین می خواهید تصمیم بگیرید که کدام محصولات را در صفحه خود قرار دهید. تعداد انگشت شماری را انتخاب کنید و مطمئن شوید که عکس های حرفه ای از آنها برای استفاده در صفحه اصلی دریافت می کنید. این بسیار مهم است، زیرا عکاسی بد یکی از دلایلی است که بسیاری از خریداران قبل از خرید به جای دیگری می روند.

علاوه بر این، همچنین باید سازگار با موبایل باشد. اگر از یک پلتفرم تجارت الکترونیک خوب استفاده می کنید، فروشگاه شما به طور خودکار با دستگاه های تلفن هوشمند و تبلت به خوبی کار می کند، اما مطمئن شوید که با باز کردن آن در انواع مختلف دستگاه ها، آن را دوباره بررسی کنید.

 

مرحله ۴: نام تجاری کلی خود و ظاهر و احساس وب سایت خود را تعریف کنید

بعد، شما می خواهید در مورد برندسازی کلی بصری فکر کنید.

نام تجاری تجارت الکترونیک شما چیزی است که خریداران برای شناسایی شرکت تجارت الکترونیک شما در چندین کانال مختلف استفاده می کنند. این شامل طراحی وب سایت شما، طراحی لوگو، پلتفرم های رسانه های اجتماعی، بسته بندی محصول و موارد دیگر می شود. مجدداً، رنگ‌هایی را انتخاب کنید که با پیام شما مطابقت داشته باشند و فونت‌هایی را انتخاب کنید که چشم‌نواز هستند، اما همچنان به راحتی قابل خواندن هستند.

علاوه بر این، مهم است که ظاهر و احساس وب سایت شما برای بازار هدف شما مناسب باشد. رنگ های روشن ممکن است برای یک برند زیبایی که زنان مسن را هدف قرار می دهد مناسب نباشد، اما برای یک شرکت اسباب بازی کودکان مناسب است. به دقت فکر کنید که چگونه می خواهید شرکت تجارت الکترونیک خود را به تصویر بکشید.

همچنین، به جنبه فنی همه چیز نیز نگاه کنید. اگر می خواهید مشتریان مکرر داشته باشید، داشتن منوهای ناوبری در مکان مناسب و ایجاد تجربه کلی مثبت کاربر مهم است. همچنین، مطمئن شوید که پیوندهای مناسب، لینک های شکسته و سایر جنبه های فنی که ممکن است برای خریداران ناامید کننده باشد را بررسی کنید.

 

مرحله ۵: صفحات محصول خود را ایجاد کنید

گام بعدی این است که صفحات محصول خود را اصلاح کنید. این برای هدایت مشتری به سمت خرید دلخواه ضروری است.

شما می خواهید جزئیات مختلفی مانند نقاط فروش، اطلاعات و مشخصات اقلام، توضیحات محصول و موارد دیگر را وارد کنید. عکس ها و فیلدهای محصول برای انتخاب و دیدن رنگ ها، سبک ها و مقادیر مختلف نیز مهم است.

به یاد داشته باشید که صفحات محصول شما آخرین فرصت برای فروش یک خریدار آنلاین در مورد چیزی است که ارائه می دهید. وقت خود را صرف کنید تا تا جایی که ممکن است جزئیات را بدون درگیر کردن آنها با اطلاعات زیاد، به دست آورید.

نکته دیگر؟ به توضیحات محصول سازنده وابسته نباشید. اگر چندین فروشنده در اینترنت از یک نسخه استفاده می کنند، این می تواند یک خطای تکراری ایجاد کند و به شانس بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما در گوگل آسیب برساند.

 

مرحله ۶: یک وبلاگ و حساب های رسانه های اجتماعی راه اندازی کنید

پس از ایجاد صفحات محصول جامد، وقت آن است که محتوا را به وب سایت تجارت الکترونیک خود اضافه کنید. وبلاگ ها و مقالات نه تنها برای مشتریان مفید هستند تا در مورد محصولات شما آموزش ببینند، بلکه محتوای اضافه شده می تواند به شما کمک کند در موتورهای جستجو رتبه بالاتری کسب کنید.

نمونه‌هایی از انواع محتوایی که می‌توانید ایجاد کنید شامل صفحات پرسش‌های متداول، پست‌های وبلاگ در مورد نحوه بهترین استفاده از محصولتان یا چیزهایی است که با زندگی روزانه مخاطبان هدف شما صحبت می‌کند.

این مرحله همچنین مرحله ای است که در آن شروع به ادعای پروفایل های رسانه های اجتماعی خود می کنید و یک تقویم محتوایی از آنچه می خواهید پست کنید جمع آوری کنید. افزودن مداوم محتوای جدید به این سایت ها ساده ترین و موثرترین راه برای افزایش دنبال کنندگان آنلاین شماست.

 

مرحله ۷: تسویه حساب، سبد خرید و لیست آرزوهای خود را تنظیم کنید

در نهایت، می‌خواهید گزینه‌های تسویه حساب، سبد خرید و فهرست آرزوها را در وب‌سایت تجارت الکترونیک خود تنظیم کنید.

این بخش‌ها از فرآیند خرید می‌توانند تأثیر زیادی بر تجربه مشتری شما داشته باشند، بنابراین مطمئن شوید که همه چیز به‌خوبی کار می‌کند.

یک نکته این است که مشتریان را مجبور نکنید یک حساب کاربری ایجاد کنند یا چندین مرحله اضافی را برای پرداخت انجام دهند، که به راحتی می تواند آنها را از اتمام خرید باز دارد و منجر به تعداد زیادی چرخ دستی رها شده شود.

یک راه آسان برای انجام این کار استفاده از گزینه های پرداخت مانند Apple Pay و Paypal است که امکان پرداخت تقریباً فوری را برای خریدهای آسان فراهم می کند.

 

وقت آن است که تجارت الکترونیک خود را شروع کنید

تبریک می گوییم، شما آماده راه اندازی فروشگاه تجارت الکترونیک خود هستید.

راه اندازی یک تجارت الکترونیک در عین حال چالش برانگیز و سودمند است. با این حال، چک لیستی که به شما ارائه کرده‌ایم نقطه شروعی عالی برای ایجاد یک پایه محکم برای شرکت آنلاین جدید شما است.

فقط به یاد داشته باشید که مهم است که برندسازی ثابت و طراحی چشم نواز و متداول تجارت الکترونیک را در خط مقدم هر کاری که انجام می دهید، حفظ کنید. با اطمینان از اینکه تمام کادرهای شما در ابتدا علامت زده شده اند، می توانید به راحتی به عنوان یک صاحب فروشگاه آنلاین موفقیت را مشاهده کنید.

منبع

نحوه طراحی صفحه فرود: راهنمای نهایی

نحوه طراحی صفحه فرود: راهنمای نهایی

طراحی موفقیت آمیز صفحه فرود در مورد تحول است و ناظران کنجکاو را به خریداران تایید شده تبدیل می کند. اما نحوه کار یک صفحه فرود هیچ ترفند جادویی نیست: استراتژی دیجیتال و طراحی بصری با هم ترکیب می شوند تا یک ارائه محصول قانع کننده ایجاد کنند. هنگامی که به خوبی انجام شود، یک خریدار یکباره ممکن است دوباره تغییر کند – به یک مشتری مکرر.

اگرچه صفحات فرود با طراحی خوب بسیار بیشتر احتمال دارد که خرید داشته باشند، اما به شدت مورد ارزیابی قرار نگرفته اند – به طوری که ۴۴ درصد از شرکت ها ترافیک را به جای صفحه فرود هدفمند به صفحه اصلی خود هدایت می کنند. برای ایجاد علاقه برای یک محصول به تبلیغات، سئو و منابع کلی بازاریابی نیاز است که کسب و کارها نمی توانند در آخرین مرحله شکست بخورند. اما به همان اندازه که صفحات فرود دارای پتانسیل درآمد هستند، فقط به اندازه طراحی آنها موثر هستند.

برای اطمینان از اینکه طراحی شما به لندینگ پایبند است، ما قصد داریم نحوه کار صفحات فرود، اجزای یک صفحه فرود و نکاتی در مورد طراحی یک صفحه فرود عالی را پوشش دهیم. اگرچه ممکن است هنگام ورود به طراحی صفحه فرود احساس ناپایداری کنید، ما به شما کمک می کنیم تا جایگاه خود را پیدا کنید.

web-design-contact

طراحی صفحه فرود چگونه کار می کند و چرا اهمیت دارد

یک صفحه فرود، که گاهی اوقات صفحه محصول نامیده می شود، برای بازاریابی یک محصول/خدمت خاص یا وادار کردن بیننده به انجام یک عمل خاص طراحی شده است. زمانی که کاربران روی یک پیوند تبلیغاتی کلیک می کنند یا زمانی که محصولات را در Google جستجو می کنند، اغلب به آنجا هدایت می شوند.

وب سایت یک کسب و کار علاوه بر اطلاعات عمومی شرکت، به عنوان یک مرکز برای تمام محصولات و خدمات آن عمل می کند. در حالی که صفحات فرود بخشی از وب سایت شرکت هستند، هدف آنها متقاعدسازی و فروش فوری است و آنها این کار را از طریق خاص بودن انجام می دهند. یک صفحه فرود بر روی یک محصول متمرکز است، کپی بر روی توصیف و فروش آن محصول متمرکز است و طراحی بر روی قابل خواندن آن نسخه، محصول قابل ارائه و جذب بیننده متمرکز است. به این ترتیب، صفحات فرود (مخصوصاً چندین صفحه فرود) در ایجاد سرنخ بسیار مؤثرتر از صفحه اصلی وب سایت کسب و کار هستند.

از آنجایی که صفحات فرود ابزار بازاریابی هستند، موفقیت طراحی آنها اغلب با اعداد اندازه گیری می شود: تبدیل و ترافیک. تبدیل تعداد بازدیدکنندگان صفحه است که محصول را خریداری می کنند (آنها از غیر خریدار به خریدار تبدیل می شوند). همانطور که یک صفحه فرود ممکن است از نظر بصری خیره کننده باشد، اگر نرخ تبدیل پایین باشد (حدود ۲٪ متوسط در نظر گرفته می شود)، طراحی شما در رسیدن به هدف نهایی خود ناکام است.

ترافیک شامل اطلاعاتی درباره افرادی است که از صفحه شما بازدید می کنند، از جمله تعداد کل بازدیدکنندگان و مدت اقامت آنها. وقتی بازدیدکنندگان یک صفحه را بدون خرید ترک می‌کنند، گفته می‌شود که از آن “بازگشت” کرده‌اند. اگرچه معیارهای ترافیک ممکن است به اندازه تبدیل مهم نباشند (یک صفحه فرود با ترافیک بالا با نرخ پرش پایین اگر کسی خرید نمی‌کند کاربرد زیادی ندارد)، تعداد افرادی که از کل صفحه فرود شما عبور می‌کنند می‌تواند به شما بینشی در مورد آن بدهد. طراحی شما چقدر جذاب است خبر خوب این است که بینندگانی که بیش از ده ثانیه در یک صفحه می‌مانند، احتمالاً کل صفحه را مطالعه می‌کنند. طراحی عالی همراه با اطلاعات واضح و قانع کننده بهترین دارایی شما برای جلب توجه آنها از طریق این پنجره حیاتی است.

به دنبال الهام از صفحه فرود هستید؟ به این مقاله پر از ایده های خیره کننده طراحی صفحه فرود نگاهی بیندازید.

 

آناتومی طراحی صفحه فرود

هیچ راهی برای طراحی صفحه فرود وجود ندارد. پس از همه، آنچه که بسیار مهم است این است که صفحه فرود شما به طور موثر بینندگان را آگاه و متقاعد کند. با این اوصاف، سال‌ها طراحی صفحه فرود، قراردادهایی را ایجاد کرده است که کاربران به آن عادت کرده‌اند، و اینها می‌توانند به عنوان پایه‌هایی عمل کنند که بر اساس آن‌ها بنا شود. در زیر به تفکیک رایج‌ترین عناصر طراحی صفحه فرود می‌پردازیم.

 

سرتیتر

هدر اولین بخش از یک صفحه فرود است – یک فضای مستطیل شکل معمولاً بیشتر صفحه اولیه صفحه را اشغال می کند. اگرچه اندازه آن می تواند متفاوت باشد، اما معمولاً شامل این اجزا است:

نام تجاری: لوگوی شرکت و لوگوی محصول (در صورت وجود).

تصویر قهرمان: اصلی ترین و جذاب ترین تصویر مرتبط با محصول، معمولاً به شکل یک بنر. این می تواند مربوط به خود محصول باشد یا صحنه ای مصور یا عکس گرفته شده که تجربه استفاده از محصول را به تصویر می کشد.

عنوان: نسخه ای که تصویر قهرمان را همراهی می کند و یک زیر و بم مختصر ایجاد می کند.

عنوان فرعی: این محصول را شناسایی می‌کند و خلاصه‌ای دقیق‌تر از مزایای آن ارائه می‌کند (به عنوان یک پیشنهاد ارزش نامیده می‌شود)

Call-to-Action: در غیر این صورت به عنوان CTA شناخته می شود، این دکمه (و کپی درج شده، «اکنون بخرید!») است که کاربران کلیک می کنند تا وارد جریان خرید شوند. CTA ها مهم هستند، اما مراقب استفاده بیش از حد از آنها باشید – این می تواند صفحه را شلوغ کند و پرفروش شود. در عوض یک نوار ثابت را در نظر بگیرید که CTA را در بالای صفحه نگه می دارد و کاربران اسکرول می کنند. (توجه: CTAها ممکن است اهداف دیگری مانند به دست آوردن مشترکین یا دانلود داشته باشند، اما برای سادگی، ما تا حد زیادی در سراسر این مقاله به خرید اشاره خواهیم کرد.)

یکی از عناصر رایج طراحی هدر که می‌خواهید در صورت امکان آن را به حداقل برسانید، ناوبری است. اگرچه اکثر صفحات وب دارای منوی ناوبری هستند، یک صفحه فرود یک صفحه وب “عادی” نیست. این طراحی شده است تا بینندگان را در صفحه نگه دارد تا زمانی که برای خرید آماده شوند، در حالی که یک نوار ناوبری با گزینه‌های زیادی آنها را تشویق می‌کند به جاهای دیگر سفر کنند.

 

محتوا

بخش محتوا بدنه اصلی صفحه فرود شما است. در حالی که هدر برای معرفی محصول و جلب توجه کاربر است، بدن باید روی جزئیات ارزش پیشنهادی و ایجاد یک استدلال قانع کننده برای تبدیل متمرکز شود. محتوای یک صفحه فرود اغلب شامل موارد زیر است:

گرافیک پشتیبانی: تصاویر محصول ثانویه (از زوایای دیگر یا مشتریانی که از محصول استفاده می کنند)، نمادهایی که نقاط و رنگ ها یا اشکال انتزاعی را ساده می کنند که چشم بیننده را به سمت پایین صفحه هدایت می کند.

مشخصات محصول: نسخه‌ای که نحوه عملکرد محصول را در مراحل واضح توضیح می‌دهد. پیوندهایی که در هر یک از این مراحل گسترش می‌یابند (یعنی «بیشتر بیاموزید») می‌توانند برای رفع شک و تردید مفید باشند، اما باز هم مراقب انتقال کاربران از صفحه فرود باشید.

مقایسه مزایا: این امر نشان می‌دهد که چگونه محصول زندگی مشتریان را بهبود می‌بخشد، گاهی اوقات با مقایسه آن با رقبا یا با شناسایی و رفع نقاط درد مصرف‌کننده.

اعتبارسنجی همتا: رتبه‌بندی‌ها، بررسی‌ها و/یا گواهی‌های قبلی مشتریان، که همگی اعتماد بیننده را به محصول از طریق مراجع اجتماعی مثبت ایجاد می‌کنند.

پاورقی

پاورقی انتهای مسیر برای صفحه فرود شماست، جایی که بینندگان باید تصمیم نهایی خود را بگیرند. معمولاً شامل موارد زیر است:

پیوند به صفحات دیگر: ممکن است بخواهید به سایر صفحات مرتبط در سایت خود مانند صفحه پرسش و پاسخ خود پیوند دهید.

پیوندهای رسانه های اجتماعی: این می تواند یک گنجاندن بحث برانگیز باشد (همانطور که قبلاً ذکر شد، شما نباید کاربران را تشویق به انجام اقداماتی کنید که شامل CTA نیستند) اما می تواند ترافیک را بهبود بخشد تا لینک هایی برای کاربران فراهم کند تا صفحه فرود را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند. در رسانه های اجتماعی

اطلاعات تماس: یک شماره تلفن یا آدرس ایمیل به مشتریان این امکان را می دهد که در صورت داشتن سؤالات بیشتر به آنها مراجعه کنند.

اطلاعات حقوقی: حق چاپ وب سایت و محصول به همراه سایر حقوقی ها. این به طور کلی در یک نوار تاریک در پایین صفحه قرار دارد تا آن را از بقیه محتوا جدا کند.

۶ نکته برای طراحی صفحه فرود

دانستن اجزا و اهداف مشترک یک صفحه فرود یک چیز است، اما چگونه این موارد به اصول طراحی بصری ترجمه می شوند؟ اگرچه ظاهر صفحه فرود بر اساس طراح و برند متفاوت است، در زیر دستورالعمل ها و نکات کلی برای طراحی موثر صفحه فرود ارائه شده است.

 

 1. به مینیمالیسم پایبند باشید

مینیمالیسم به محدود کردن عناصر طراحی صفحه شما (رنگ، تایپوگرافی، تصاویر و غیره) به موارد ضروری اشاره دارد. همانطور که طراحی می کنید، هر تصمیم خود را مورد بازجویی قرار دهید. اگر یک عنصر طراحی به درک کاربر از محصول یا استدلال برای خرید اضافه نمی کند، از شر آن خلاص شوید.

دو دلیل عمده برای اهمیت این موضوع وجود دارد. اولاً، این تمرین خوب است که فرض کنیم، حتی با وجود اینکه کاربران صفحه را انتخاب کرده‌اند، فقط در مورد محصول کنجکاو هستند و هر حواس‌پرتی باعث از دست دادن توجه تزلزل‌شده‌شان می‌شود. از طرف دیگر، دادن فضای کپی برای تنفس با فضای خالی زیاد، بر اطلاعات تأکید می کند و متن را کمتر ترسناک می کند.

دوم، عناصر گرافیکی بیشتر اغلب به معنای زمان بارگذاری بیشتر است. با توجه به اینکه نرخ پرش با هر ثانیه بارگذاری یک صفحه به طور تصاعدی افزایش می یابد و موتورهای جستجو حتی صفحات کند را جریمه می کنند، صفحه فرود شما باید بارگذاری سریع را به گرافیک های پر زرق و برق اولویت دهد.

 

 1. از “چند لایه” استفاده کنید

اگرچه رویکرد کمتر بیشتر ممکن است شما را وسوسه کند که صفحات کوتاه بدون پیمایش بهتر هستند، صفحات فرود طولانی تر در حفظ بینندگان موثرتر هستند. یک صفحه طولانی‌تر فرصتی را برای افزایش فاصله بین عناصر ایجاد می‌کند، در حالی که یک صفحه کوتاه می‌تواند باعث شود که همان طراحی فشرده و درهم‌آمیز باشد. و پیمایش یک لمس کوچک است که باعث می‌شود صفحات تعاملی‌تر از مثلاً یک بیلبورد در چهره شما احساس کنند.

بهترین راه برای استفاده از پیمایش، طراحی حول چیزی است که به عنوان “تا” شناخته می شود. این خطی است که در آن یک صفحه وب به دلیل وضوح صفحه قطع می شود و کاربر را مجبور می کند تا به پایین اسکرول کند تا آنچه در زیر آن نهفته است را آشکار کند. اگرچه اندازه‌های فیزیکی صفحه نمایش متفاوت است، بیشتر رزولوشن‌های بالاتر از تاشو ۱۰۰۰ x 600 پیکسل هستند. با داشتن گرافیک های جذاب و نیمه پنهان یا نگاه کردن به کپی درست در بالای صفحه، می توانید کاربر را وسوسه کنید که به پایین اسکرول کند و با صفحه شما تعامل بیشتری داشته باشد.

 

 1. برای الگوهای خواندن بهینه سازی کنید

الگوهای خواندن روش‌های رایجی را که کاربران صفحات وب را اسکن می‌کنند (بر اساس تحقیقات ردیابی چشم) توصیف می‌کنند، و طراحان می‌توانند از تراز و فاصله برای سازمان‌دهی متن برای تسهیل این امر استفاده کنند. از آنجایی که اکثر کاربران صفحات وب را قبل از متعهد به خواندن آنها اسکن می کنند (با ۷۹٪ آنها هرگز از مرحله اسکن فراتر نمی روند)، به نفع شماست که طراحی خود را برای اسکن بهینه کنید. کپی و گرافیک را به گونه‌ای تقسیم کنید که خواندن خطوط متن را از راه دور آسان کند، اما همچنین به‌طور نامحسوس خوانندگان را به پایین صفحه و به سمت CTA هدایت می‌کند.

این دو رایج ترین الگوهای خواندنی هستند که طراحی صفحه فرود شما باید در نظر بگیرد:

 

الگوی Z: کاربران هنگام اسکن از چپ به راست، یک “Z” نامرئی را با چشمان خود ردیابی می کنند. این برای طراحی های سنگین مفید است و می تواند با پراکندگی عناصر به صورت زیگزاگ و وادار کردن کاربران به سرعت چشمان خود از یک طرف به سمت دیگر، طرح بندی صفحه را پویاتر کند.

الگوی F: کاربران هنگام اسکن از چپ به راست، یک “F” نامرئی را با چشمان خود ردیابی می کنند. این معمولا برای صفحات متن سنگین مفیدتر است زیرا شکل برای خواندن خط به خط مساعدتر است.

 1. طراحی برای تعامل

عناصر تعاملی یکی از بزرگترین دارایی هایی است که وب به طراحان نسبت به محصولات چاپی ارائه می دهد. طراحان صفحه فرود می توانند از تعامل برای دعوت از کاربران به مشارکت استفاده کنند تا اینکه به طور منفعلانه مطالب بازاریابی را بخوانند، که می تواند باعث شود تجربه بیشتر شبیه یک بازی باشد تا یک تبلیغ.

اسکرول استاندارد یکی از اشکال آشکار تعامل است، و اگرچه به خودی خود نمی توان آن را تخفیف داد، طراحان می توانند با انیمیشن هایی مانند انتقال عمودی یا افقی تند کشیدن، این کار را افزایش دهند. انیمیشن‌های شناور می‌توانند صفحه را در زیر نشانگر ماوس کاربر زنده کنند، با گرافیکی که در حال حرکت، محو شدن/خارج شدن یا تغییر رنگ است. اگر یک محصول فیزیکی را می فروشید، به کاربران اجازه می دهید رندر سه بعدی آن را بچرخانند، می تواند آنها را به آزمایش مجازی دعوت کند.

دکمه CTA مهم‌ترین شکل تعامل شماست، بنابراین کلیک کردن روی آن باید احساس مثبت و رضایت‌بخشی داشته باشد. این را می توان با ایجاد یک فیزیکی متحرک در حالی که کاربر روی آن کلیک می کند به دست آورد. اگرچه این انیمیشن‌ها برای جلوگیری از حواس‌پرتی و بارگذاری طولانی باید ظریف باشند، اما تا حد زیادی باعث سرگرمی و درگیر کردن کاربران می‌شوند.

 

 1. طرح های صفحه فرود مشترک را طراحی کنید

اگر کسب و کار شما تعدادی محصول یا خدمات مختلف تولید می کند، صفحات فرود جداگانه ای ایجاد کنید تا تبدیل برای هر کدام به حداکثر برسد. اما هرچه صفحات فرود بیشتری ایجاد کنید، مقیاس‌پذیری فرآیند طراحی سخت‌تر می‌شود. راه کاهش این؟ از همان چیدمان ها استفاده کنید.

اسکرول استاندارد یکی از اشکال آشکار تعامل است، و اگرچه به خودی خود نمی توان آن را تخفیف داد، طراحان می توانند با انیمیشن هایی مانند انتقال عمودی یا افقی تند کشیدن، این کار را افزایش دهند. انیمیشن‌های شناور می‌توانند صفحه را در زیر نشانگر ماوس کاربر زنده کنند، با گرافیکی که در حال حرکت، محو شدن/خارج شدن یا تغییر رنگ است. اگر یک محصول فیزیکی را می فروشید، به کاربران اجازه می دهید رندر سه بعدی آن را بچرخانند، می تواند آنها را به آزمایش مجازی دعوت کند.

دکمه CTA مهم‌ترین شکل تعامل شماست، بنابراین کلیک کردن روی آن باید احساس مثبت و رضایت‌بخشی داشته باشد. این را می توان با ایجاد یک فیزیکی متحرک در حالی که کاربر روی آن کلیک می کند به دست آورد. اگرچه این انیمیشن‌ها برای جلوگیری از حواس‌پرتی و بارگذاری طولانی باید ظریف باشند، اما تا حد زیادی باعث سرگرمی و درگیر کردن کاربران می‌شوند.

 

 1. طرح های صفحه فرود مشترک را طراحی کنید

اگر کسب و کار شما تعدادی محصول یا خدمات مختلف تولید می کند، صفحات فرود جداگانه ای ایجاد کنید تا تبدیل برای هر کدام به حداکثر برسد. اما هرچه صفحات فرود بیشتری ایجاد کنید، مقیاس‌پذیری فرآیند طراحی سخت‌تر می‌شود. راه کاهش این؟ از همان چیدمان ها استفاده کنید.

تست‌های تقسیم، که گاهی به آن‌ها تست‌های A/B نیز گفته می‌شود، که در آن دو نسخه مختلف از یک طرح بر روی دو گروه مشتری مجزا آزمایش می‌شوند، روشی رایج است که طراحان و بازاریابان برای بهترین نتیجه تصمیم می‌گیرند. از این روش برای آزمایش هر عنصر صفحه وب خود، از هدر گرفته تا نسخه تبلیغاتی گرفته تا تصاویر و شکل دکمه ها استفاده کنید. به این ترتیب، می توانید مطمئن باشید که طراحی صفحه فرود شما نه تنها خوب به نظر می رسد، بلکه کاربران شما نیز موافق هستند.

 

زمان طراحی صفحه فرود فرا رسیده است

همانطور که طراحی صفحه فرود خود را شروع می کنید، باید فرض کنید که بینندگان شما به دنبال هر دلیلی برای جهش هستند، و این به طراحی شما بستگی دارد که آنها را ثابت نگه دارید.

اگرچه عوامل زیادی وجود دارند که می توانند به نرخ پرش بالا کمک کنند – توضیحات نامشخص، قیمت بیش از حد یا حتی فقط یک محصول غیرقابل تحمل – طراحی خوب یکی از بهترین عوامل در کاهش آن است. در حالی که این راهنما برای شروع طراحی صفحه فرود در نظر گرفته شده است، مطمئن ترین راه برای دستیابی به یک طراحی صفحه فرود عالی، کار با یک طراح حرفه ای است.

آیا می خواهید در مورد طراحی وب سایت بیشتر بدانید؟ در اینجا یک مقاله گام به گام در مورد نحوه ایجاد یک وب سایت از ابتدا تا انتها آورده شده است.

 

منبع

۷ اصل طراحی UX و نحوه استفاده از آنها

۷ اصل طراحی UX و نحوه استفاده از آنها

طراحی تجربه کاربری (UX) فرآیندی است که تیم‌های طراحی از آن برای ایجاد محصولاتی استفاده می‌کنند که تجربیات معنادار و مرتبطی را به کاربران ارائه می‌دهند. این شامل طراحی کل فرآیند به دست آوردن و یکپارچه سازی محصول، از جمله جنبه های نام تجاری، طراحی، قابلیت استفاده و عملکرد است. هر زمان که از یک اپلیکیشن تولید شده توسط یک شرکت بزرگ استفاده می کنید یا از یکی از محصولات آن ها استفاده می کنید، با اصول طراحی UX مواجه می شوید. UX همچنین چیزی است که یک وب سایت را آسان و لذت بخش می کند.

با شروع کاوش در دنیای طراحی وب، به سرعت با مفهوم تجربه کاربری (UX) مواجه خواهید شد. طراحی UX احتمالاً در سال ۱۹۸۸ با انتشار کتاب «طراحی چیزهای روزمره» توسط دونالد نورمن آغاز شد.

نورمن که در آن زمان طراح اصلی اپل بود، از این کتاب برای جلب توجه به پیچیدگی طراحی اشیایی استفاده کرد که اغلب نادیده گرفته می شوند. از آن زمان، طراحی UX توسعه یافته و تغییر کرده است و در حال حاضر روش برجسته ای برای تفکر در مورد طراحی توسط کاربر است.

با وجود محبوبیت این مفهوم، اصول اصلی طراحی UX هنوز توسط بسیاری از طراحان درک نشده است: در واقع، یک بحث مداوم در مورد چگونگی تعریف این اصطلاح وجود دارد. بسیاری از طراحان درک مبهمی دارند که طراحی UX در مورد تمرکز بر کاربر است، اما استفاده از این اصل در عمل می تواند کمی پیچیده تر باشد.

web-design-contact

نترس در این مقاله، ما شما را با ۷ اصل مهم طراحی UX آشنا می‌کنیم و نحوه اعمال آن‌ها را به شما نشان می‌دهیم.

 

 1. روی کاربر تمرکز کنید

«تمرکز روی کاربر» مهم‌ترین اصل در طراحی UX است و زیربنای همه اصول دیگری است که در این مقاله در مورد آنها صحبت خواهیم کرد. این اصل در هسته طراحی UX قرار دارد زیرا به مبارزه با یک مسئله بسیار رایج در طراحی وب سایت کمک می کند: همانطور که طراحان در کار با چارچوب های پیچیده طراحی وب ماهرتر می شوند، در نهایت می توانند سایت هایی را طراحی کنند که بیشتر درگیر تحت تاثیر قرار دادن وب سایت هستند. طراحان نسبت به ارائه یک تجربه عالی به کاربران واقعی.

طراحی عالی همیشه در مورد ترکیبی زیبا از فرم و عملکرد بوده است و با ادغام تجربه کاربر در طراحی وب خود در اولین مرحله ممکن، به سایتی خواهید رسید که واقعاً کاربر محور است. به کارگیری این اصل شامل تفکر دقیق در مورد نحوه تعامل کاربران شما با سایت شما و رایج ترین کارهایی است که از آن استفاده می کنند و این نگرانی های کلیدی را در طول فرآیند طراحی در نظر داشته باشید.

عملی ترین راه برای اعمال این اصل برای طراحان وب به نوع (و اندازه) سازمانی که در آن کار می کنید بستگی دارد. اگر لوکس یک تیم تحقیقاتی اختصاصی UX را دارید، این کار مستلزم همکاری نزدیک با محققان UX شما خواهد بود. برای سازمان‌های کوچک‌تر، ممکن است مجبور شوید مکانیسم‌های بازخورد کاربر خود را بسازید (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح می‌دهید). با این حال، هر رویکردی که در پیش بگیرید، طراحی کاربر محور به این معنی است که باید یک فرآیند مستمر طراحی و بازخورد وجود داشته باشد، جایی که هر فرآیند به دیگری اطلاع می دهد.

 

 1. سازگاری

یک اصل خاص تر از طراحی UX، و یکی از مواردی که در ساخت یک وب سایت موفق بسیار مهم است، ثبات است. در گسترده‌ترین سطح، سازگاری به این معنی است که طرح‌ها و عملکردها در تمام صفحات و محصولات شما یکسان می‌مانند. با این حال، مهم است بدانید که بسیاری از محبوب‌ترین و موفق‌ترین برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها از قالب‌های مشابه برای رابط‌های کاربری استفاده می‌کنند، خواه در قرار دادن دکمه‌ها باشد یا روشی که سیستم‌های منو در آن جریان دارند.

به همین دلیل، کاربران با یک ایده از قبل موجود در مورد اینکه چگونه کارها «باید کار کنند» به سایت شما می آیند و رعایت این نکته مهم است. در حالی که نباید برنامه ها و وب سایت های رقبای خود را تکرار کنید، ایجاد رابطی که شبیه به وب سایت های پیشرو بازار باشد، می تواند به کاربران شما کمک کند تا به راحتی در صفحات شما حرکت کنند. این به این دلیل است که هرچه صفحه شما آشناتر به نظر برسد، استفاده از آن آسان‌تر خواهد بود و تجربه کاربران شما یکپارچه‌تر خواهد بود. تحقیقات نشان می دهد که کاربران به صفحاتی که آشنا به نظر می رسند پاسخ مثبت می دهند.

اجرای این اصل باید از طریق سه تکنیک انجام شود. اولین مورد این است که شما باید تمام راه هایی را که کاربران شما با سایت شما ارتباط برقرار می کنند در نظر بگیرید و از طراحی یکسانی در همه این سیستم ها استفاده کنید. این بدان معنی است که طراحی وب سایت خود را با برنامه ها و فروشگاه تجارت الکترونیک خود یکپارچه کنید. بهترین ارائه دهندگان میزبانی وب سیستم هایی را در اختیار شما قرار می دهند که به شما امکان می دهد این نوع یکپارچه سازی را انجام دهید.

ثانیاً، باید در برابر وسوسه امتحان ایده های جدید و دیوانه کننده مقاومت کنید. در حالی که نوآوری برای طراحی وب مهم است، این هرگز نباید مانع از قابلیت استفاده شود. سوم، می‌توانید «زبان طراحی» را به عنوان راهی برای ثابت نگه داشتن طرح‌های خود در نظر بگیرید: نمونه‌های خوب زبان‌های طراحی شامل دستورالعمل‌های رابط انسانی اپل و دستورالعمل‌های طراحی متریال Google است.

 

 1. سلسله مراتب

سلسله مراتب یکی دیگر از اصول اصلی طراحی UX است که اغلب فراموش می شود. در ساده‌ترین سطح، یک رویکرد سلسله مراتبی برای طراحی به این معنی است که در مورد تمام عملکردها و اطلاعاتی که وب‌سایت شما خواهد داشت فکر کنید، و سپس آن را در ساختاری درخت‌مانند ترسیم کنید که در آن هر جنبه‌ای از وب‌سایت شما «طبیعی» از آخرین جنبه‌ها جریان می‌یابد. اگر به طور موثر پیاده سازی شود، صفحات وب سایت شما به قدری طبیعی از یکدیگر جریان می یابند که سلسله مراتب شما کاملاً نامرئی خواهد بود.

اتخاذ این رویکرد در اولین مرحله طراحی مزایای بسیاری را برای شما به ارمغان می آورد. یکی این است که به کاربران شما این امکان را می دهد که راحت تر در سایت شما حرکت کنند و آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند. همچنین مهم است زیرا به شما به عنوان یک طراح این امکان را می دهد که ببینید سایت شما دقیقا چگونه کار می کند.

این می تواند کار شما را به عنوان یک طراح بسیار ساده کند، به این معنی که شما وسوسه نمی شوید که به طور مداوم افزونه ها و تم های جدید را به سایت خود اضافه کنید تا به آنچه می توان با یک رویکرد طراحی منطقی راحت تر انجام داد. همانطور که دیتر رامز در ده اصل برای طراحی خوب خود می گوید: “طراحی خوب تا حد امکان طراحی کم است.”

اجرای اصل سلسله مراتب در طراحی وب باید با توسعه سلسله مراتب اطلاعاتی آغاز شود. سپس می توان از آن برای ایجاد نقشه سایت استفاده کرد. این نقشه سایت باید شامل همه چیزهایی باشد که می خواهید در وب سایت خود بسازید و باید خود را به یک سیستم منوی ساده و زیبا ارائه دهد. از این نقشه سایت، سپس می توانید یک سلسله مراتب طراحی بسازید که صفحات شما را به شیوه ای منسجم و منطقی به هم پیوند دهد.

 

 1. زمینه کلیدی است

یکی از بینش های کلیدی ارائه شده توسط رویکرد طراحی UX این است که زمینه بخش بسیار مهمی از نحوه تعامل کاربران با طرح های شما است. زمینه، در این معنا، به معنای توجه به این است که از کدام دستگاه ها برای دسترسی به صفحه وب شما استفاده می شود و توجه ویژه به این واقعیت است که مرور تلفن همراه اکنون شکل اصلی ترافیک وب است.

طراحی به روش زمینه ای همچنین به معنای توجه به طیف گسترده ای از عوامل دیگر است. طراحی شما ممکن است زمانی که در یک دفتر سرد و ساکت نشسته اید به خوبی کار کند، اما ممکن است کاربران شما در یک زمینه کاملا متفاوت با سایت شما تعامل داشته باشند: در دفتر خود، و همچنین در زمان استراحت ناهار یا در باشگاه پر سر و صدا

در عمل، دو راه اصلی برای ارائه یک رویکرد زمینه ای به فرآیند طراحی شما وجود دارد. یکی از طریق نوع نظرسنجی های کاربران است که در بالا ذکر کردیم، که بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی های طراحی UX معاصر را تشکیل می دهند. یکی دیگر ساده‌تر، اما شاید مؤثرتر است: با استفاده از صفحات وب خود در چارچوبی مشابه با کاربران، کمی تحقیق «قوم‌نگاری» انجام دهید. اگر نمی‌توانید سایت خود را در یک باشگاه شلوغ بخوانید، ممکن است زمان طراحی مجدد فرا رسیده باشد.

اخیراً، این نگرانی‌ها در مفهوم مرتبط «طراحی احساسی» مدون شده‌اند. این رویکرد می تواند به موازات اصول طراحی UX گسترده تر مورد استفاده قرار گیرد و بر محتوای احساسی طرح های شما تمرکز کند. بینش اصلی ارائه شده توسط ایده “طراحی احساسی” این است که کاربران انتظار دارند صفحات وب (و برنامه ها و غیره) بسته به زمان، نحوه و مکان استفاده از آنها، “طعم عاطفی” متفاوتی داشته باشند. توجه به این انتظارات می تواند به طور چشمگیری سطحی را که طرح های شما در بین کاربران طنین انداز می شود بهبود بخشد.

 

 1. کاربر را تحت کنترل قرار دهید

کنترل کردن کاربر یکی دیگر از بخش‌های کلیدی فرآیند طراحی UX است. یک دهه پیش، سکوت گسترده‌ای وجود داشت تا به کاربران سطح بالایی از کنترل بر صفحات وب و برنامه‌هایی که استفاده می‌کنند، داده شود، زیرا ترس گسترده‌ای وجود داشت که آنها را خراب کنند. با این حال، یکی از یافته‌های کلیدی دو دهه تحقیق UX این بوده است که اکنون می‌دانیم که کنترل بیشتر به کاربر باعث تجربه بهتری می‌شود.

این بدان معنا نیست که شما باید به کاربران خود کنترل کامل و کامل بر صفحات وب خود بدهید. اطلاعات بیش از حد می‌تواند کاربران بی‌تجربه را تحت تأثیر قرار دهد و استفاده از وب‌سایت شما بدون توجه به ویژگی‌های پیشرفته‌ای که ارائه می‌دهید، باید آسان باشد. با این وجود، باید این واقعیت را بدانید که بسته به نوع صفحه وب که طراحی می کنید، باید برای کاربران قدرتمند و همچنین برای مشتریان عادی کار کند. می توانید این گزینه های پیشرفته را در قسمت دیگری از سایت خود پنهان کنید، اما آنها باید همیشه در دسترس کسانی باشند که مایل به استفاده از آنها هستند.

با این حال، فقط یک کلمه هشدار دهنده است. در حالی که دادن کنترل به کاربران منجر به تجربه بهتری می شود، همیشه باید یک “خروج اضطراری” از این گزینه های پیشرفته ارائه دهید. به عبارت دیگر، در اینجا باید تعادل دقیقی برقرار شود. همیشه باید کادرهای تایید را در جای خود قرار دهید تا کاربران به طور تصادفی به جلسه خود آسیب نرسانند و همچنین دکمه “تنظیم مجدد” را در نظر بگیرید تا بتوانند به گزینه های پیش فرض سایت شما برگردند.

 

 1. قابلیت دسترسی

دسترسی به این معنی است که طراحی های خود را برای همه، از جمله افراد دارای معلولیت، آسان کنید. قرار دادن قابلیت دسترسی در مرکز فرآیند طراحی شما حداقل به دو دلیل مهم است: ۱) به کاربران شما اجازه می دهد تا یک تجربه عالی داشته باشند. ۲) مقررات زیادی وجود دارد که شما را ملزم به ارائه دسترسی برابر می کند.

ممکن است کار دلهره‌آوری به نظر برسد که همه طرح‌های خود را برای ناتوانی‌ها مناسب کنید. با این حال، منابع بسیار خوبی وجود دارد که کمک خواهد کرد، از جمله منابع ما در اینجا.

این منابع همچنین به شما کمک می‌کنند تا مطالب بازاریابی ایمیلی در دسترس را منتشر کنید، و به شما نشان می‌دهد که چگونه کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی را طراحی کنید که با مخاطبان مختلف طنین‌انداز شود.

ممکن است به نظر برسد که تمرکز بر ساخت صفحات وب قابل دسترسی برای همه، منابع زیادی را مصرف می کند که بهتر است برای بهبود طراحی اساسی صفحات وب شما صرف شود. اما در واقعیت، این دو فرآیند ارتباط نزدیکی با هم دارند. به عنوان مثال، تمرکز بر ارائه یک تجربه عالی برای افرادی که دارای اختلالات بینایی هستند، ممکن است به این معنی باشد که طراحی بصری صفحات خود را به طور اساسی ساده می کنید. زیرا همانطور که در بالا دیدیم، طراحی ساده طراحی بهتری است و طراحی های ساده نیز تجربه کاربر «متوسط» را بهبود می بخشد.

 

 1. تست قابلیت استفاده

اصل نهایی طراحی UX با اصل اولی که به آن اشاره کردیم رابطه عمیقی دارد. اجرای یک استراتژی طراحی کاربر محور به معنای مشورت با کاربران خود درست در ابتدای فرآیند طراحی است، اما تعامل شما با آنها باید بسیار عمیق تر باشد. برای اطمینان از اینکه صفحات وب شما برای کاربران شما کار می کنند، باید یک سیستم مستمر و دقیق تست قابلیت استفاده را ایجاد کنید.

ایده اصلی که در اینجا باید در نظر داشت این است: فرآیند طراحی زمانی که صفحه وب خود را منتشر می کنید متوقف نمی شود.

در عوض، طراحی یک فرآیند تکراری است که در آن شما به طور مداوم به دنبال درک روشی هستید که کاربران واقعاً از صفحات وب شما استفاده می کنند و از این هوش برای بهبود آنها استفاده می کنید. این امر به ویژه برای شرکت‌های در حال رشد بسیار مهم است، زیرا وب‌سایت‌هایشان با افزودن قابلیت‌های جدید به سرعت غیرقابل استفاده می‌شوند، و طراحی‌های آن‌ها می‌توانند به سرعت از سرعت پایین وب‌سایت با بارگیری مواد جدید رنج ببرند.

در عمل، اعمال این اصل به معنای ساختن یک مدل تست قابلیت استفاده است، و منابع زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند، از جمله راهنمای خود ما در مورد آزمایش کاربر.

 

طراحی UX عالی می تواند متعلق به شما باشد

پس از مطالعه اصول طراحی UX در بالا، متوجه خواهید شد که بیشتر آنها از اولین اصل طراحی UX که به آن اشاره کردیم سرچشمه می گیرند: تمرکز بر کاربر.

این یک تصادف نیست. ارزش اولیه فرآیندهای طراحی UX این است که آنها یک حقیقت اساسی در مورد طراحی وب را تشخیص می دهند: شما وب سایت خود را برای خودتان طراحی نمی کنید، بلکه برای کاربران خود طراحی می کنید. چیزی که برای شما بدیهی به نظر می رسد ممکن است برای کاربران شما نباشد، و بسیاری از طراحان وب متوجه خواهند شد که کاربران آنها در نهایت به روش های غیرمنتظره و برنامه ریزی نشده با طرح های آنها تعامل می کنند.

اگر طراحی UX را بتوان در یک ایده خلاصه کرد، آن این است: توسعه یک وب سایت باید به عنوان طراحی وب تکراری تلقی شود، که در آن بازخورد کاربران به طور مداوم توسعه سایت شما را نشان می دهد. به همین دلیل، طراحان وب باید تا حد امکان به دنبال تعامل نزدیک با کاربران خود باشند و به یاد داشته باشند که اگر مشتریان شما نتوانند از آن استفاده کنند، زیباترین طراحی دنیا ارزشی ندارد.

منبع

صفحه فرود چیست؟ و چرا به یکی نیاز دارم؟

صفحه فرود چیست؟ و چرا به یکی نیاز دارم؟

شما هواپیمایی هستید که در اینترنت با سرعت سرسام آور پرواز می کنید. ناگهان تبلیغی توجه شما را جلب می کند – این یک وبینار رایگان برای مهارت جدیدی است که در شش ماه گذشته کاملاً قصد یادگیری آن را داشتید! روی آن کلیک می‌کنید و بلافاصله فرود می‌آیید. شما در حال پیمایش یک صفحه جدید به پایین هستید، در مورد هر چیزی که وبینار پوشش می دهد مطالعه می کنید و در نهایت، در پایین صفحه به یک دکمه روشن بزرگ نگاه می کنید. برای رزرو جایگاه خود در وبینار روی آن کلیک کنید. شما در هیچ صفحه ای نیستید. شما در یک صفحه فرود هستید اما، صفحه فرود چیست؟

دقیقاً همان چیزی که از نام آن پیداست، جایی است که ترافیک اینترنت در آن جا می افتد. اگر یک وب سایت یک شهر باشد، صفحه فرود آن فرودگاهی است که پروازهای ورودی با زمین برخورد می کنند و مسافران خود را خارج می کنند. و درست مانند افرادی که اولین برداشت خود را از یک شهر در حالی که به سمت خروجی فرودگاه می‌روند، دریافت می‌کنند، بازدیدکنندگان نیز در لحظه ورود به صفحه فرود شما، از شما، برند شما و چیزی که ارائه می‌دهید، برداشت می‌کنند.

و به همین دلیل است که صفحه فرود شما باید روی نقطه باشد. اینجا جایی است که توجه خوانندگان را به خود جلب می کنید و آنها را به انجام آنچه می خواهید انجام می دهید. یک صفحه فرود موثر نه تنها تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه پیشنهاد می کند، بازدیدکنندگان را به یک مکان خاص راهنمایی می کند، آنها را متقاعد می کند که “ثبت نام کنند”، “خرید” یا “اشتراک شوند”.

در این راهنما، نکات و نکات مربوط به صفحات فرود را توضیح می‌دهیم: چه هستند، چگونه استفاده می‌شوند و مهمتر از آن، چگونه می‌توان آنها را مؤثر کرد.

web-design-contact

صفحه فرود چیست؟

صفحه فرود یک صفحه وب است که بر بازاریابی یک محصول یا خدمات خاص متمرکز شده است یا در غیر این صورت بیننده را وادار می کند تا بر اساس یک “تماس برای اقدام” عمل کند. اغلب، سفر یک فرد به یک صفحه فرود زمانی شروع می شود که یک فانوس دریایی جذاب مانند یک تبلیغ رسانه های اجتماعی یا یک لینک در یک ایمیل را ببیند. وقتی روی آن کلیک می کنند، به صفحه فرود منتقل می شوند.

یک صفحه فرود با یک صفحه اصلی یا یک صفحه اسپلش یکسان نیست. صفحه فرود بیش از حد متمرکز است، بهینه شده است تا بینندگان را وادار به انجام یک اقدام خاص کند—تمام متن، تصاویر و پیمایش مستقیماً با هر نتیجه ای که صفحه ایجاد می کند مرتبط است. هر عنصر برای پیشرفت منطقی طراحی شده است که بازدید کننده را به سمت دکمه ای برای کلیک کردن یا یک فیلد فرم برای پر کردن هدایت می کند.

صفحات فرود برای ایجاد تبدیل وجود دارد. و در این مورد شفاف هستند. وقتی در صفحه فرود هستید، دقیقاً می‌دانید که چه چیزی به شما پیشنهاد می‌شود و از لحظه‌ای که بارگیری آن تمام می‌شود، از شما خواسته می‌شود که انجام دهید.

در مقابل، یک صفحه اصلی بیشتر شبیه فهرست مطالب یک وب سایت است، مرکز ناوبری اصلی آن که به شما نگاهی سریع به محتوای سایت می دهد. اگر از طریق موتور جستجو یا نمایه رسانه های اجتماعی به آنجا رسیدید، معمولاً جایی است که فرود می آیید. برخلاف صفحات فرود، صفحات اصلی یک هدف متمرکز ندارند. آنها بازتر هستند و تمام گزینه های خود را به بازدیدکننده می دهند تا بتوانند به هر کجا که می خواهند بروند.

صفحه splash دروازه ای است که بازدیدکنندگان از آن عبور می کنند تا به صفحه اصلی وب سایت برسند. در بسیاری از موارد، یک صفحه splash بازدیدکنندگان را قبل از ورود به صفحه اصلی تأیید می کند، برای مثال، وب سایت یک کارخانه آبجوسازی ممکن است یک صفحه splash داشته باشد که از بازدیدکنندگان می خواهد تاریخ تولد خود را وارد کنند. یا ممکن است یک صفحه اسپلش به بازدیدکنندگان درباره پیشنهاد یا تبلیغی بگوید که می‌توانند از آن استفاده کنند و گاهی اوقات از آنها می‌خواهد آدرس ایمیل خود را برای دریافت آن به اشتراک بگذارند.

اگرچه مشابه است، تفاوت اصلی بین صفحات splash و صفحات فرود این است که صفحات splash همیشه با وب سایت اصلی مرتبط هستند، در حالی که صفحات فرود می توانند به تنهایی وجود داشته باشند.

 

آناتومی صفحه فرود

هر صفحه فرود منحصر به فرد است، اما صفحات موفق معمولاً عناصر کلیدی یکسانی دارند. هر یک از این عناصر در سوق دادن خواننده به سمت اقدام خاصی نقش دارند.

عنوان

عنوان شما جلب توجه شماست. این علاقه خواننده را برمی انگیزد و ایده اسکرول کردن به پایین را غیرقابل مقاومت می کند. اینجا جایی است که بازدیدکنندگان برای اولین بار با پیشنهاد فروش منحصر به فرد شما (USP) یا آنچه شما به آنها پیشنهاد می کنید ملاقات می کنند که نمی توانند در جای دیگری به دست آورند. حتی اگر یک سرویس مشترک ارائه می‌دهید، USP شما می‌تواند قیمت پایین شما یا امتیاز/ویژگی دیگری باشد که فقط توسط شما ارائه می‌شود.

 

عنوان فرعی

در زیر عنوان، زیر عنوان خود را دارید. این ادامه‌ی تیتر است که جزئیات را اضافه می‌کند و/یا بیشتر خواننده را متقاعد می‌کند که به تعامل با متن ادامه دهد. عنوان فرعی برای قرار دادن تمام اطلاعات ضروری در مورد شما که در تیتر یک برش نبود ایده آل است.

 

نسخه پشتیبان

نسخه پشتیبان با توضیح بیشتر پیشنهاد شما، عنوان فرعی شما را دنبال می کند. در مورد شرکت شما بحث می کند، اینکه چرا در کاری که انجام می دهید عالی هستید و چگونه خواننده از انجام اقداماتی که تجویز می کنید سود می برد. در اینجا، دقیقاً توضیح می‌دهید که خواننده می‌تواند انتظار داشته باشد که با قبول پیشنهاد شما چه چیزی به دست آورد.

در نسخه پشتیبان، شما همچنین فوریت را ایجاد می کنید. به خوانندگان بگویید که این پیشنهاد چقدر ادامه دارد و اگر اکنون اقدام نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد. شاید آنها باید تمام هزینه را بپردازند، شاید فرصت را به طور کامل از دست بدهند. نکته این است که به آن‌ها دلیلی بدهید که همین الان روی آن جذب سرنخ کلیک کنند – نه بعد، نه فردا، اکنون.

 

تصاویر

با برخی از تصاویر با کیفیت بالا به خوانندگان خود نشان دهید که چه چیزی می توانند داشته باشند. بسته به پیشنهاد خود، می توانید از تصاویر اقلام برای فروش یا عکس هایی در مورد اینکه شرکت شما چگونه زندگی مردم را بهبود می بخشد استفاده کنید.

تصاویر را ارزان نکنید صفحه فرود شما مکانی برای عکس های عمومی نیست. مطمئن شوید که آب نبات چشمی دارید که بر ارزش پیشنهاد شما تأکید می کند.

 

فواید

اینجا جایی است که شما واقعاً پیشنهاد خود را “فروش” می کنید. غالباً، مزایا در لیست‌های گلوله‌ای برای اسکن‌پذیری وجود دارند، زیرا این کار باعث می‌شود خوانندگان به راحتی به آن‌ها نگاه کنند و آن‌ها را دریافت کنند.

مزایا ممکن است بخشی از نسخه پشتیبان صفحه فرود شما باشد یا بخشی از آن باشد. هدف آنها این است که به سرعت توضیح دهند که چرا پیشنهاد شما بسیار عالی است.

 

اعتماد سازان

Trust-builders تصاویر و متن هایی هستند که در صفحه فرود خود قرار می دهید تا خواننده به شما اعتماد کند. اغلب این موارد مستلزم توصیفات خریداران قبلی یا لوگوهای مشتریان معروف (معروف به اثبات اجتماعی)، و همچنین آماری در مورد موفقیت شما یا رضایت مشتریان شما است. همچنین می‌توانید نشان‌هایی را که اعتبار شما را نشان می‌دهند، مانند اثبات یک سیستم تسویه‌حساب ایمن اضافه کنید.

 

جذب سرب

در نهایت، اینجا جایی است که بازدیدکنندگان شما تبدیل می‌شوند – یا نمی‌کنند. جذب سرنخ شما اقدامی است که می خواهید آنها انجام دهند، اوج کار سخت صفحه فرود شما. این می‌تواند یک فرم درست در صفحه‌ای باشد که در آن خوانندگان اطلاعات را به اشتراک می‌گذارند یا می‌تواند دکمه‌ای باشد که آنها را به صفحه دیگری می‌برد و اطلاعاتی را که در جستجوی آن هستید به شما می‌دهد.

هر کدام که باشد، باید بزرگ، پررنگ، واضح و از نظر بصری جذاب باشد—هدف کل صفحه فرود هدایت خوانندگان به اینجاست. یک ترفند متداول این است که از رنگ متضاد استفاده کنید تا توجه را به جذب سرب خود جلب کنید.

گرفتن سرنخ همچنین باید فراخوان‌های واضحی برای اقدام (یعنی «اکنون ثبت‌نام کنید») در نزدیکی خود داشته باشد تا افراد را تشویق کند تا از طریق قدرت پیشنهاد، درگیر گرفتن سرنخ باشند. می‌توانید با گفتن صریح به خواننده خود آنچه را که می‌خواهید انجام دهند، تبدیل‌ها را بهبود ببخشید، فقط مراقب باشید که سخت‌گیرانه به نظر نرسید.

به خاطر داشته باشید که یک صفحه فرود برای موثر بودن لازم نیست همه این عناصر را در این ترتیب خاص داشته باشد. برخی از صفحات فرود دارای فرم جذب سرنخ در پایین هستند، برخی دیگر آن را در سمت راست صفحه دارند. برخی از صفحات فرود دارای متن های زیادی هستند که پیشنهاد را توضیح می دهند، در حالی که برخی دیگر آن را از طریق یک ویدیو توضیح می دهند.

احتمالاً برای یافتن ترتیبی که برای شما مناسب تر است، چند تلاش لازم است. با آزمایش دو طرح به طور همزمان و نگاهی به عملکرد بهتر، این موضوع را سریعتر تشخیص دهید. ابزارهایی مانند Google Analytics می توانند در این مورد کمک کنند.

 

چرا صفحات فرود اهمیت دارند

طبق سایت truelist.co، خوانندگان قبل از اینکه تصمیم بگیرند به خواندن ادامه دهند یا X خارج شوند، حدود هشت ثانیه را در صفحه فرود صرف می کنند. تنها حدود ۵۰ درصد از صفحات فرود برای دستگاه های تلفن همراه بهینه شده اند و هدف قرار دادن یک صفحه به درستی می تواند تبدیل ها را تا ۳۰۰ درصد افزایش دهد. یک ثانیه تأخیر بارگیری می تواند تبدیل ها را تا هفت درصد کاهش دهد.

اگر مطمئن نیستید که این عبارات چه معنایی دارند، در عرض یک دقیقه آنها را برای شما تعریف خواهیم کرد. اما ابتدا به چند آمار صفحه فرود دیگر نگاهی بیندازید:

میانگین نرخ تبدیل صفحه فرود در تمام صنایع ۲.۳۵ درصد است

از بین تمام بازدیدکنندگانی که تیتر یک صفحه را می‌خوانند، ۹۰ درصد آن را نیز دعوت به عمل می‌خوانند

ویدیوها در صفحات فرود می توانند تبدیل ها را تا ۸۶ درصد بهبود بخشند

نرخ تبدیل صفحه فرود بسته به صنعت متفاوت است، بنابراین حتماً در مورد میانگین نرخ مورد نظر خود تحقیق کنید تا اهداف واقع بینانه تعیین کنید.

همانطور که می بینید، صفحات فرود بخش مهمی از بازاریابی آنلاین هستند. آنها شما را قادر می سازند اطلاعات ارزشمندی در مورد مشتریان بالقوه خود به دست آورید و اغلب آنها نقاط عطف کلیدی در قیف فروش شما هستند. اجازه دهید به سرعت چند مفهوم مهم را برای درک زمانی که در حال توسعه یک استراتژی بازاریابی آنلاین هستید تعریف کنیم:

قیف فروش. قیف فروش مجموعه ای از مراحل است که برای تبدیل افرادی که به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند به افرادی که واقعاً محصول یا خدمات شما را خریداری می کنند طراحی شده است. این اصطلاح از بازنمایی های تصویری این فرآیند می آید: یک استخر وسیع را تصور کنید، مانند همه افرادی که پست های برند شما را در اینستاگرام می بینند. این بالای قیف است، افرادی که از برند شما آگاه هستند. در این استخر، گروه کوچکتری از افراد – فالوورهای برند شما در اینستاگرام – به برند شما علاقه مند هستند. آنها یک قدم پایین تر از قیف هستند، یک قدم به خرید از شما نزدیک تر هستند. در آن گروه، گروه کوچکتری وجود دارد که تصمیم گرفته اند از شما خرید کنند. و از بین این افراد، حتی گروه کوچکتری از مردم وجود دارند که واقعاً از شما خرید می کنند – باریک ترین بخش قیف شما.

در این سناریو، ممکن است پستی ایجاد کنید که فرصت دسترسی به راه‌اندازی بعدی خود را قبل از راه‌اندازی رسمی ارائه می‌دهد. فالوورهای علاقه مند روی پیوند موجود در پست کلیک می کنند و به صفحه فرودی می رسند که می توانند با دادن آدرس ایمیل خود به شما دسترسی پیدا کنند. صفحه فرود او در آستانه بین علاقه مند و اختصاصی قرار می گیرد و بازدیدکنندگان را به خریدار شدن نزدیکتر می کند.

منجر می شود. سرنخ ها افرادی هستند که به برند شما علاقه نشان داده اند و احتمالاً تبدیل به آنها می شوند. با استفاده از مثال قیف فروش ما، آنها افرادی هستند که آدرس ایمیل خود را در صفحه فرود به اشتراک گذاشته اند. به عبارت دیگر، سرنخ ها افرادی هستند که انتخاب کرده اند با برند شما درگیر شوند و ابراز داشته اند که مایل به ادامه رابطه با شما هستند.

تولید سرب تولید سرنخ تمام تلاشی است که برای پرورش سرنخ‌ها انجام می‌دهید، مانند ارسال پست در رسانه‌های اجتماعی، اجرای تبلیغات، ایجاد صفحات فرود و به طور کلی ایجاد آگاهی از برند. این قسمت بالای قیف فروش شماست، وسیع ترین قسمتی که برند خود را به دنیا معرفی می کنید.

تبدیل ها زمانی که کاربر اقدامی را که شما می خواهید انجام دهد، «تبدیل» می کند. در یک صفحه فرود، یک تبدیل، کلیک کردن روی یک دکمه یا اشتراک‌گذاری یک آدرس ایمیل است. در صفحه فروش، تبدیل یک خرید است. بسته به اهداف شما، تبدیل ها نیز می تواند کلیک کردن روی یک تبلیغ برای رسیدن به صفحه فرود یا دنبال کردن صفحه شما در رسانه های اجتماعی باشد.

سئو. بهینه سازی موتور جستجو (SEO) دسته ای از استراتژی ها است که به صفحه فرود شما (یا هر نوع صفحه) کمک می کند تا در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد. استراتژی های سئو شامل:

 

استفاده از کلمات کلیدی با رتبه بالا در عنوان، ابرداده، هدر و کپی

از جمله محتوای با کیفیت در صفحه شما

اضافه کردن تصاویر و ویدیوها به صفحه شما

اطمینان از بارگیری سریع صفحه شما

فراخوانی برای اقدام. فراخوان به اقدام، قطعه‌ای از نسخه‌ای است که مستقیماً به خواننده می‌گوید که اقدام خاصی را انجام دهد. اکنون تماس بگیرید، بیشتر بخوانید، اینجا را کلیک کنید—اینها همه عباراتی هستند که به عنوان فراخوان برای اقدام استفاده می شوند. فراخوان ها برای اقدام بخش مهمی از هر صفحه فرود هستند و بهترین روش استفاده از آنها در چندین نقطه است، مانند درست زیر مزایا، بلافاصله پس از نسخه پشتیبانی و روی دکمه خوانندگان کلیک کنید تا اطلاعات خود را ارسال کنند. در واقع صفحه فرود به عنوان یک کل یک فراخوان برای اقدام است.

 

چه چیزی یک صفحه فرود خوب را می سازد؟

یک صفحه فرود خوب جایی برای سوالات خوانندگان باقی نمی گذارد. همه چیزهایی را که باید بدانند به آن‌ها می‌گوید، بنابراین احساس می‌کنند کلیک کردن روی دکمه گرفتن سرنخ یک انتخاب عالی است.

با در نظر گرفتن این موضوع، باید به دقت تحقیق کنید که مخاطبان هدف شما دقیقاً دنبال چه کسانی هستند و به چه چیزی پاسخ می دهند. به شخصیت ایده‌آل مشتری که ایجاد کرده‌اید رجوع کنید و تصور کنید هنگام نوشتن کپی صفحه فرود مستقیماً با این شخص صحبت می‌کنید.

صرف نظر از شخصیت مشتری شما، مشخص شده است که برخی از انتخاب‌های طراحی و کپی برای صفحات فرود کار می‌کنند. این شامل:

 

سرفصل های واضح و جذاب (که شامل کلمات کلیدی می شود!)

صفحه آرایی نامرتب

فرم های کوتاه و ساده

تماس‌های واضح و مکرر برای اقدام

 

یک صفحه فرود مؤثر همچنین مشخص می کند که شرکت شما برای بازدیدکنندگانی که قبلاً با نام تجاری شما آشنا نیستند چه کاری انجام می دهد. باز هم، یک صفحه فرود یک رفع سردرگمی است – اگر راهی وجود دارد که خواننده بتواند به انتهای صفحه فرود شما برسد و همچنان در مورد اینکه شما کی هستید، چه چیزی ارائه می‌دهید و چرا پیشنهاد شگفت‌انگیز است، سؤالاتی داشته باشد، باید برای روشن شدن این نکات، کپی را دوباره کار کنید.

به صفحات فرود برندهای دیگر مانند برند شما نگاهی بیندازید. می‌توانید با ثبت‌نام در خبرنامه‌های آن‌ها، دنبال کردن آن‌ها در رسانه‌های اجتماعی یا به سادگی نام برند + صفحات فرود آنها را در گوگل بیابید. از مواردی که بیشتر دوست دارید کپی کنید تا از آنها الهام بگیرید و تحلیل کنید که چرا خوب کار می کنند. این مجموعه به عنوان فایل swipe شناخته می شود.

چه چیزی یک صفحه فرود بد را ایجاد می کند؟

درست مانند کپی های چشم نواز و فراخوان های مستقیم، صفحات فرود عالی را ایجاد می کنند، کپی های جذاب و پیشنهادات غیرفعال صفحات فرود بدی را ایجاد می کنند. در اینجا موارد دیگری وجود دارد که می تواند به صفحه فرود آسیب برساند:

 

طراحی درهم و برهم

تصاویر بی ربط

هیچ تصویری وجود ندارد

سئو ضعیف

فراخوان‌های اقدام نامشخص

سرعت بارگذاری پایین

برای موبایل بهینه نیست

از سال ۲۰۲۰، حدود نیمی از ترافیک وب جهان از طریق دستگاه های تلفن همراه است. این بدان معناست که حدود نیمی از مخاطبان شما – احتمالاً بیشتر، بسته به جایگاه و برند شما – با شما در تلفن های خود درگیر هستند. مطمئن شوید که طراح شما صفحه را برای صفحه نمایش های موبایل و دسکتاپ بهینه کرده است.

در همان مکالمه، مطمئن شوید که تصاویر و ویدیوهای شما به اندازه کافی کوچک فشرده شده اند تا سرعت بارگذاری شما را کاهش ندهند. سرعت بارگذاری روی سئو تاثیر می گذارد، همانطور که تصاویری که به درستی برچسب گذاری نشده اند.

 

من یک صفحه فرود دارم… حالا چی؟

یک صفحه فرود چیزی نیست که شما در یک استراتژی بازاریابی قرار دهید. این بخشی جدایی ناپذیر از کمپین بازاریابی شما از روی تخته طراحی است. همانطور که استراتژی های بازاریابی را توسعه می دهید، به این فکر کنید که صفحات فرود در کجا قرار می گیرند. اگر به این استراتژی‌ها مانند قیف فکر می‌کنید، به این فکر کنید که صفحه فرود در کجای قیف می‌تواند بیشتر کمک کند.

اگر به دنبال اضافه کردن مشترکین به لیست ایمیل خود هستید، پیوندی به صفحه فرود اضافه کنید که به خوانندگان می‌گوید «برای اطلاعات عالی بیشتر مشترک شوند» در پایین هر یک از پست‌های وبلاگ شما. به طور مشابه، اگر چیزی را به دنبال کنندگان خود ارائه می دهید، مانند یک کتاب الکترونیکی یا فایل های PDF ارزشمند، ممکن است یک پست رسانه اجتماعی ایجاد کنید که به صفحه فرود پیوند می خورد، جایی که آنها می توانند کتاب الکترونیکی یا PDF را دریافت کنند.

 

با یک صفحه فرود عالی، ترافیک بیشتری را به خانه هدایت کنید

وقتی محصولی را می فروشید، مخاطب ایجاد می کنید، به دنبال مشتری می گردید یا محتوای عالی ارائه می دهید، یک صفحه فرود با طراحی خوب اختیاری نیست. اینترنت پر از هزاران نفر است که دوست دارند با نام تجاری شما درگیر شوند، بنابراین شما باید مسیر روشنی را به آنها بدهید تا به شما دسترسی پیدا کنند. صفحه فرود یک مسیر مستقیم به شما و یک مسیر مستقیم برای تبدیل برای شما است.

منبع

اصول چیدمان وب سایت

اصول چیدمان وب سایت

چیدمان عالی وب سایت یک معماست: اغلب زمانی بهترین کار است که اصلاً مورد توجه قرار نگیرد. به این معنا که اگر طراح کار خود را به درستی انجام داده باشد، کاربر می‌تواند مشخصات محصول، سبد خرید، پیشنهادات تبلیغاتی و مهم‌تر از همه دکمه خرید را بدون نیاز به فکر کردن در مورد آن بیابد. به هر حال، صرف زمان بیشتر برای فهمیدن نحوه استفاده از یک وب سایت به معنای توجه کمتر به محتوای واقعی آن است.

طراحی چیدمان وب سایت در مورد ایجاد تعادل بین زیبایی شناسی و عملی بودن است. سایت قطعاً باید زیبا به نظر برسد، اما مهمتر از آن، باید به کاربر آنچه را که برای آن آمده است به بهترین نحو ممکن ارائه دهد. کاربران برای صفحات وب دشوار صبر کمی دارند، به همین دلیل است که بالاترین نرخ پرش در ده ثانیه اول بازدید از یک وب سایت رخ می دهد. درست است، یک چیدمان خوب وب سایت همیشه باعث ماندن بازدیدکنندگان نمی شود (مخصوصاً اگر محتوا کم حجم باشد)، اما مطمئناً نمی خواهید دلیل خروج آنها باشد.

برای اطمینان از اینکه وب‌سایتی دریافت می‌کنید که بازدیدکنندگان شما از آن بازنمی‌گردند، ما این راهنمای اصول طراحی طرح‌بندی وب‌سایت را گردآوری کرده‌ایم. ما اصول اولیه کارهایی که یک طراحی خوب باید انجام دهد، تکنیک های کلیدی برای چیدمان موثر وب سایت و رایج ترین انواع چیدمان وب سایت را بیان می کنیم.

web-design-contact

اهداف طرح بندی وب سایت

هر چند ساده به نظر می رسد، تنها هدف از چیدمان وب سایت پشتیبانی از اهداف وب سایت است، خواه تبدیل، آگاهی از برند، سرگرمی یا اهداف دیگر. اما اهداف یک وب‌سایت از طریق محتوا بیان می‌شوند، و طراحی طرح‌بندی نحوه ارائه آن محتوا را به طور مؤثر توصیف می‌کند. با این اوصاف، در اینجا برخی از عملکردهای رایجی که یک طرح‌بندی وب‌سایت می‌تواند انجام دهد، آورده شده است:

نمایش اطلاعات: یک طرح‌بندی خوب وب‌سایت، اطلاعات را سازمان‌دهی می‌کند تا در یک توالی واضح با هم قرار گیرند، اسکن آن آسان است، به مهم‌ترین عناصر وزن می‌دهد و ابزارهای کاربر را برای یافتن و استفاده بصری می‌سازد.

تعامل کاربر: یک چیدمان خوب وب سایت، صفحه را از نظر بصری جذاب می کند، چشمان کاربر را به سمت نقاط مورد علاقه هدایت می کند و آنها را تشویق می کند که به مرور در سایت ادامه دهند.

برندسازی: یک چیدمان وب سایت خوب در برندسازی نیز نقش دارد، با استفاده از فاصله، تراز و مقیاس به روش هایی که با برند شرکت سازگار است.

این اهداف سطح بالا همان چیزی است که طراحی طرح‌بندی وب‌سایت را هدایت می‌کند، اما قبل از اینکه به طرح‌بندی‌های وب‌سایت خاص نگاه کنیم، اجازه دهید نحوه تحقق این اهداف را با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار دهیم.

 

فرآیند طراحی پوسته وب سایت

فرآیند ترسیم طرح‌بندی وب‌سایت باید در مراحل اولیه ایجاد یک وب‌سایت اتفاق بیفتد، یعنی زمانی که استراتژی وب‌سایت خود را تعیین کردید، اما قبل از اینکه وارد یک برنامه گرافیکی برای ایجاد رابط شوید.

طرح‌بندی وب‌سایت از طریق یک قاب سیمی، که یک نقشه استخوانی اساسی است که نشان می‌دهد چگونه محتوا با هم تطبیق می‌شود، تجسم می‌شود. مهم است که Wireframing را از طراحی وب متمایز کنیم، که کل فرآیند ایجاد گرافیک های جلویی و سایر تصاویر برای صفحه وب است. طراحی چیدمان وب سایت بخش بزرگی از طراحی وب است و با Wireframing شروع می شود. در حالت ایده‌آل، طراحی بصری باید از چیدمان وایرفریم پیروی کند تا عناصر گرافیکی به‌جای ترجیحات زودگذر زیبایی‌شناختی، به صورت استراتژیک قرار گیرند.

با وجود این موضوع، مراحل ایجاد طرح‌بندی وب‌سایت در اینجا آمده است:

همه حوزه های محتوا را شناسایی کنید. وایرفریم ها معمولا محتوا را با مربع ها و مستطیل های ساده نمایش می دهند، خواه یک تصویر یا یک بلوک متن. مهم است که از قبل بدانید چه مقدار محتوا و در اندازه تقریبی هر قطعه (یا تعداد کلمات) دارید تا بتوانید عناصر را با دقت در کنار هم قرار دهید.

یک سری وایرفریم و نمونه اولیه ایجاد کنید. طرح‌بندی می‌تواند به سادگی نقاشی با قلم و کاغذ باشد، اما برنامه‌های زیادی (مانند Whimsical) نیز وجود دارد که به ساده‌سازی فرآیند اختصاص داده شده‌اند. از آنجایی که وایرفریم‌ها قرار نیست آثار هنری دقیقی باشند، می‌توانید چندین اثر هنری را در یک زمان ایجاد کنید. حتی اگر عاشق اولین ایده خود شده اید، باید قاب های سیمی بیشتری طراحی کنید تا تخیل خود را تقویت کنید و به خودتان گزینه هایی بدهید. بدون داشتن گرافیک فانتزی که حواس شما را پرت کند، می توانید بر روی تجربه کاربر تمرکز کنید و کشف کنید که کدام ترتیب برای آنها بصری تر است. مطمئن شوید که همه اندازه‌های صفحه نمایش را در نظر می‌گیرید—توصیه می‌شود که از طرح‌بندی دستگاه‌های تلفن همراه شروع کنید و از آنجا به سمت بالا بسازید.

تست کنید، بازخورد جمع آوری کنید و تکرار کنید. هنگامی که چند گزینه دارید، مطمئن شوید که از همکاران خود بازخورد جمع آوری کرده اید. برنامه هایی مانند Invision و Figma به شما امکان می دهند نمونه های اولیه تعاملی ایجاد کنید تا بتوانید به راحتی دکمه ها و ناوبری را بدون ساختن یک صفحه وب واقعی آزمایش کنید. داشتن تصاویری از صفحه نمایش کاربران آزمایشی در حین حرکت در نمونه اولیه می تواند موانع UX را آشکار کند. هنگامی که چند یادداشت داشتید، به مرحله دو برگردید و آن را تکرار کنید تا کامل شود.

اگرچه اینها مراحل واقعی برای ایجاد یک طرح‌بندی وب‌سایت هستند، اما وقتی تازه شروع به کار می‌کنید، دانستن اینکه چه چیزی یک طرح‌بندی را مؤثر می‌کند یا نه، دشوار است. در بخش بعدی، به تکنیک های خاصی می پردازیم که می توانید برای هدایت تصمیمات طراحی خود از آنها استفاده کنید.

 

تکنیک های کلیدی برای یک چیدمان موثر وب سایت

طراحی صفحه‌آرایی وب‌سایت یک روش ده‌ها ساله است، به این معنی که تعدادی از قراردادها و اصول طراحی در طول سال‌ها ایجاد شده‌اند تا طراحان را در کار خود راهنمایی کنند. موارد زیر برخی از مفیدترین این تکنیک ها هستند:

 

سلسله مراتب بصری

سلسله‌مراتب بصری روشی برای استایل دادن به شش عنصر طراحی برای افزایش کنتراست به منظور تأکید بر بخش‌های منتخب محتوا بالاتر از دیگران است. برای این منظور، مهم‌ترین بخش‌های چیدمان آن‌هایی هستند که کاربر باید فوراً بسته به هدف صفحه شناسایی کند. اینها معمولاً شامل سرفصل‌ها، پیشنهادهای ارزشی، فراخوان‌ها برای اقدام و ابزارهای کاربر مانند ناوبری است.

سلسله مراتب بصری می تواند خود را به روش های مختلفی نشان دهد، مانند انتخاب فونت (اندازه، وزن و حتی جفت فونت های مختلف)، تراز کردن عناصر مهم در بالای صفحه یا استفاده از رنگ های مکمل برای برجسته کردن عناصر.

 

الگوهای خواندن

الگوهای خواندن رایج‌ترین روش‌هایی را که کاربران صفحات را اسکن می‌کنند و در خطوط جهت نشان می‌دهند توصیف می‌کنند (بردارها، برای خرده‌گیران ریاضی آنجا). از آنجایی که تحقیقات نشان می دهد که ۷۹٪ از بازدیدکنندگان سایت فقط صفحه را مرور می کنند، ضروری است که اسکن تا حد امکان آسان شود. طراحی چیدمان با الگوی خواندن خاص یکی از راه های موثر برای انجام این کار است.

گنجاندن الگوهای خواندن در چیدمان شامل قرار دادن عناصر استراتژیک در امتداد خطوط دید بیننده است. متداول ترین الگوهایی که باید در نظر گرفته شوند، الگوی Z (بردار زیگزاگی؛ مفید برای طرح‌بندی‌های سنگین تصویر) و الگوی F (بردار خط به خط؛ مفید برای طرح‌بندی‌های سنگین متن هستند).

 

بالا یا زیر چین

در طراحی وب، “فولد” خطی است که در آن یک صفحه وب به دلیل محدودیت های اندازه صفحه نمایش قطع می شود. محتوایی که هنگام بارگیری صفحه قابل مشاهده است، گفته می‌شود «در بالای صفحه» و محتوایی که از کاربران می‌خواهد برای آشکار کردن آن به پایین اسکرول کنند، «زیر تا» گفته می‌شود.

وقتی صحبت از طراحی طرح‌بندی وب‌سایت می‌شود، مهم‌ترین و/یا محتوای متقاعدکننده (مانند ارزش پیشنهادی و CTA) باید با خیال راحت در بالای صفحه قرار گیرد تا کاربران مجبور نباشند به دنبال آن باشند. این فضا برای اکثر ابعاد صفحه نمایش ۱۰۰۰ x 600 پیکسل برآورد شده است. با توجه به آنچه گفته شد، طراحان همچنین می توانند از تاشو برای قطع کردن گرافیک های جذاب و کپی کردن استفاده کنند تا کاربران را تشویق کنند که به پایین پیمایش کنند و به تعامل خود با صفحه وب ادامه دهند.

 

سیستم های شبکه ای

سیستم شبکه ای طرحی است که بر اساس اندازه گیری ها و دستورالعمل های صلب است. شبکه از ستون ها (فضاهای تعیین شده برای قرار دادن محتوا) و ناودان ها (فضاهای خالی بین ستون ها) تشکیل شده است.

اگرچه سیستم‌های گرید از مجلات و روزنامه‌های چاپی سرچشمه می‌گیرند، اما در طراحی وب به دلیل نظم ریاضی و ثباتی که در مواجهه با محتوای با حجم بالا ایجاد می‌کنند، همه جا حاضر هستند. در عین حال، طراحان همچنین باید مراقب یکنواختی در طراحی شبکه باشند و باید از این محدودیت ها برای ایجاد ترتیبات غیرمنتظره در شبکه استفاده کنند.

 

فضای سفید

فضای سفید، که گاهی اوقات فضای منفی نامیده می شود، به سادگی منطقه یک طرح بدون محتوای است – یعنی فضای خالی. اگرچه نادیده گرفتن آن آسان و اغلب وسوسه انگیز است که با محتوا پر شود، فضای سفید می تواند مهم ترین دارایی در طرح بندی وب سایت باشد.

روشی را در نظر بگیرید که یک خط متن در یک صفحه خالی در غیر این صورت چشم شما را بسیار موثرتر از صفحه ای پر از محتوا جلب می کند. فضای سفید زیاد باعث ایجاد تاکید می شود در حالی که باعث می شود کل ترکیب برای خواندن احساس دلهره آور کمتری داشته باشد. برخلاف صفحات چاپی، محدودیتی برای طولانی بودن صفحه وب وجود ندارد و به طراحان آزادی بسیار بیشتری برای استراتژیک بودن و سخاوتمندانه بودن فضای سفید می دهد.

 

انواع رایج طرح‌بندی وب‌سایت

طرح بندی وب سایت به ندرت از ابتدا ایجاد می شود. در واقع، اغلب توصیه می شود که نیستند. اکثر وب‌سایت‌های مدرن بر اساس طرح‌های چیدمان رایج هستند که بارها و بارها با تغییرات کوچک در سراسر اینترنت استفاده می‌شوند.

اگرچه درجاتی از اصالت در هر طراحی مهم است، وب سایت ها باید فوراً درک شوند و مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین وقتی کاربران در طول سال ها به انواع خاصی از طرح های چیدمان عادت می کنند، منطقی است که طراحان به آنها پایبند باشند. به یاد داشته باشید که در پایان روز، یک چیدمان باید کاربردی باشد، و هر چه کاربران زمان کمتری برای یادگیری یک طرح بندی جدید صرف کنند، زمان بیشتری را به استفاده واقعی از سایت اختصاص می دهند. گذشته از این، در اینجا برخی از رایج ترین طرح بندی های وب سایت آورده شده است:

 

طرح بندی تک ستونی

طرح بندی تک ستونی، طرحی است که در آن محتوا به ترتیب در یک ستون، اغلب در یک تراز وسط قرار می گیرد.

بسیاری از طرح‌بندی‌های صفحات وب از اینجا شروع می‌شوند، با توجه به اینکه طراحی اول از طریق موبایل یک رویکرد توصیه شده طولانی مدت است و وب‌سایت‌های تلفن همراه به دلیل محدودیت‌های اندازه، اغلب در یک ستون مرتب می‌شوند. این طرح‌بندی برای صفحات فرود یا محتوای مبتنی بر فید، مانند رسانه‌های اجتماعی و سایت‌های وبلاگ بسیار مفید است، زیرا میزان عناصر صفحه را کاهش می‌دهد و پیمایش را تشویق می‌کند.

 

طرح بندی دو ستونی

طرح بندی دو ستونی، گاهی اوقات به صورت تقسیم صفحه، محتوا را در کنار هم نمایش می دهد.

برای برجسته کردن دوگانگی بین دو عنصر (مخاطبان مختلف در وب‌سایت‌های لباس، سبک خدمات قبل و بعد، یا گزینه‌های دوگانه برای قیمت‌گذاری، برای مثال) مفید است. همچنین برای متعادل کردن گرافیک با کپی مفید است در حالی که به طور نامحسوس از خواندن الگوی Z پشتیبانی می کند.

 

طرح چند ستونی

چیدمان چند ستونی اغلب طرح روزنامه یا مجله نامیده می شود. محتوای سنگین سایت را در همان صفحه جای می دهد.

استفاده از یک شبکه برای حفظ نظم و سلسله مراتب رایج است و فضای ستونی وسیع تری را به عناصر مهم تری مانند محتوای بدنه می دهد در حالی که عناصر کمتر مهم مانند منوی پیمایش، نوار کناری یا تبلیغات بنری فضای متناسب کمتری دریافت می کنند. این برای صفحات اصلی شرکت، سایت‌های سنگین تصویری یا ویدیویی، نشریات آنلاین، داشبورد کاربران و وب‌سایت‌های خرید مفید است – یعنی وب‌سایت‌هایی با محتوا و دسته‌بندی‌های زیاد که کاربران را به آن‌ها هدایت کند.

 

چیدمان نامتقارن

چیدمان نامتقارن جایی است که عناصر در مقیاس و مجاورت نابرابر چیده می شوند – به عبارت ساده تر، نه متقارن. اما با وجود اینکه نقطه مقابل یک سیستم مبتنی بر شبکه است، عدم تقارن به معنای هرج و مرج نیست

تعادل در هر طراحی ضروری است و یک چیدمان نامتقارن به سادگی به روش های غیرمنتظره ای مانند جفت کردن یک تصویر در مقیاس بزرگ در یک طرف با بسیاری از عناصر کوچکتر در طرف دیگر به این امر دست می یابد. برای تأکید بیشتر با اغراق برخی عناصر (از طریق اندازه تحت اللفظی، رنگ آمیزی یا قرار دادن) بر سایر عناصر مفید است. همچنین می تواند از الگوهای خواندن سفارشی پشتیبانی کند (برخلاف موارد رایج که قبلا ذکر شد).

برندهایی که می توانند در رویکرد طراحی خود نامتعارف باشند، این سبک چیدمان را ایده آل می یابند – یعنی وب سایت هایی که به هنر می پردازند، مخاطبان ماجراجویی دارند یا می خواهند محصولی نوآورانه یا مخرب را برجسته کنند.

 

طرح‌بندی وب‌سایت همه چیدمان شده است

طراحی چیدمان وب سایت عالی نه تنها وب سایت شما را از نظر بصری جذاب می کند، بلکه آن را بصری می کند. این اولین گام به سمت برداشت اول برنده از کاربران است، و آنها را تشویق می کند که به اطراف بمانند و تمام محتوایی را که سایت شما ارائه می دهد مشاهده کنند.

در حالی که این اصول طراحی صفحه‌آرایی وب‌سایت می‌تواند مکانی برای شروع به شما بدهد، شما باید تلاش کنید تا تجربیات استثنایی را برای بازدیدکنندگان سایت خود ارائه دهید. و بهترین راه برای به دست آوردن یک طراحی صفحه‌آرایی وب‌سایت پیشرفته این است که مطمئن شوید با یک طراح حرفه‌ای کار می‌کنید.

منبع

سایت ساز: راهنمای نهایی برای انتخاب و استفاده از آنها

سایت ساز: راهنمای نهایی برای انتخاب و استفاده از آنها

سال‌ها پیش، شما به خاطر رد کردن سایت ساز به‌عنوان خدمات قالب آماده بخشیده می‌شدید. اما امروزه، سازندگان وب سایت دقیقاً همان چیزی هستند که از نام آنها پیداست: ابزارهایی که ساخت وب سایت ها را از ابتدا تا انتها ساده می کنند.

اگرچه سازندگان وب سایت هنوز از قالب های از پیش ساخته شده بهره می برند، اما بسیاری از آنها شامل ابزارهای طراحی سفارشی، خدمات میزبانی، امنیت سایت و ویژگی های تحلیلی در همان پلت فرم هستند. کسب‌وکارها با هر اندازه و بودجه، سازندگان وب‌سایت را در جریان کار خود ادغام کرده‌اند و به سرعت صفحات وب را بدون نیاز به کد نوشته شده ایجاد و راه‌اندازی می‌کنند.

سازندگان وب‌سایت استرس و هزینه‌های زیادی را از فرآیند طراحی وب خارج می‌کنند، اما کاربران تازه وارد هنوز می‌توانند استفاده از آنها را دلهره‌آور بدانند. گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد، با تعداد بسیار زیاد سازندگان مختلف و تعداد زیادی از تم ها، قالب ها و افزونه های ارائه شده توسط هر کدام. برای آسان کردن این کار، ما این راهنمای نهایی را برای انتخاب بهترین سازندگان وب سایت و همچنین استفاده از آنها، از جمله مواردی که هنگام تصمیم گیری در مورد سایت خود باید به دنبال آن باشید، گردآوری کرده ایم.

web-design-contact

سایت ساز چیست؟

سازندگان وب سایت، سیستم های مدیریت محتوا (CMS) هستند که در آن کاربران می توانند به جای نوشتن کد، یک صفحه وب کاربردی را با استفاده از ابزارهای بصری مبتنی بر منو ایجاد، ویرایش و منتشر کنند.

بنابراین سازندگان وب سایت چگونه کار می کنند؟ یکی از دلایل محبوبیت سازندگان وب سایت این است که معمولاً از رابط های WYSIWYG استفاده می کنند (آنچه می بینید همان چیزی است که دریافت می کنید). به طور خلاصه، آنها به کاربران این امکان را می دهند که به جای حدس زدن از روی خطوط کد، پیش نمایشی از ظاهر صفحه را به صورت زنده ویرایش کنند. به عنوان مثال، اکثر سازندگان وب سایت به شما اجازه می دهند عناصری مانند دکمه ها را در جایی که می خواهید بکشید و رها کنید، سیستمی بسیار ساده تر از تعیین مکان آنها در کد.

اکثر سازندگان وب سایت به طور خودکار کدهای فرانت اند و باطن را بر اساس صفحاتی که کاربران ایجاد می کنند تولید می کنند. این باعث می‌شود که آنها روشی بصری‌تر و بصری‌تر برای ساختن وب‌سایت نسبت به روش‌های سنتی داشته باشند، ناگفته نماند که برای مبتدیان طراحی وب و توسعه‌دهندگان با تجربه که می‌خواهند بخش‌هایی از فرآیند را سرعت بخشند، مفیدتر هستند.

قالب‌ها یکی دیگر از ویژگی‌های رایج سازندگان وب‌سایت است: آنها به کاربران این امکان را می‌دهند که از میان کتابخانه‌ای از طرح‌بندی‌ها و مضامین از پیش ساخته شده وب‌سایت (یا طرح‌های رنگی و قلمی) انتخاب کنند، و به کاربران پایه‌ای را می‌دهند که بر اساس آن بسازند. با این حال، سطوح بالاتر سفارشی‌سازی معمولاً شامل دانش کدنویسی یا استخدام یک توسعه‌دهنده است.

هنگامی که وب سایت آماده انتشار است، پلتفرم معمولاً میزبانی و ایمن سازی نام دامنه (با یک طرح قیمت گذاری تکرارشونده) را نیز انجام می دهد.

به طور کلی، سازندگان وب سایت به طور کلی مقدار نرم افزار و پیمانکاران لازم برای ایجاد یک صفحه وب را محدود می کنند و در نتیجه هزینه کلی را به طور قابل توجهی کاهش می دهند. با این حال، محدودیت‌هایی برای کارهایی که می‌توانند انجام دهند وجود دارد، بنابراین ارزش دارد که گزینه‌های خود را با طراحی وب سنتی در مقابل یک سازنده وب‌سایت به دقت بسنجید.

گفته شد، این یک انتخاب یا/یا نیست. راه حل های ترکیبی رایج هستند، مانند استفاده از یک رویکرد سفارشی برای سایت اصلی و استفاده از یک سازنده وب سایت مانند وردپرس یا Square برای قدرت بخشیدن به مناطق خاصی از سایت مانند وبلاگ یا صفحات نقطه فروش.

 

چگونه سازنده وب سایت مناسب را پیدا کنیم

همه سازندگان وب سایت به یک اندازه ساخته نمی شوند. صدها گزینه برای انتخاب وجود دارد و انجام بهترین انتخاب نیازمند کمی برنامه ریزی و تحقیق است. در پایان روز، تصمیم شما به این بستگی دارد که سازنده وب سایت به شما اجازه می دهد دقیقاً آنچه را که نیاز دارید، با بهترین کیفیت ممکن، با بهترین قیمت انجام دهید.

قبل از متعهد شدن به تصمیم، توصیه می‌کنیم از قبل آنچه را که وب‌سایت شما نیاز دارد ارزیابی کنید و گزینه‌های خود را کامل بررسی کنید. در زیر شما را از طریق هر دو راهنمایی می کنیم.

ارزیابی کنید که وب سایت شما به چه چیزی نیاز دارد

اکثر سازندگان وب سایت در انواع مختلف محتوای وب سایت تخصص دارند. برای تصمیم گیری، با فهرست کردن همه چیزهایی که نیاز دارید شروع کنید. این نه تنها به شما یک چک لیست برای مقایسه با ویژگی‌های سازنده وب‌سایت می‌دهد، بلکه با جمع‌آوری این دارایی‌ها پیش از موعد، در زمان زیادی در فرآیند ساخت صرفه‌جویی می‌کند. به ویژه در نظر بگیرید…

تعدادی از صفحات. این می تواند به شما در درک میزان پیچیدگی که متعهد هستید کمک کند. حتماً به این فکر کنید که هر صفحه قرار است چه وظیفه ای را انجام دهد، مانند انتقال اطلاعات، انتقال پیام بین کاربران و غیره.

دارایی های رسانه ای به چند تصویر و کجا نیاز دارید؟ چند بخش از فرم های کپی یا ورودی؟ اگر به ویدیو، انیمیشن یا چند رسانه‌ای دیگر نیاز دارید، باید مطمئن شوید که سازنده وب می‌تواند آن را پشتیبانی کند.

عملکرد سایت. وب سایت باید چه کاری انجام دهد؟ برخی از سازندگان وب سایت به طور خاص برای تجارت الکترونیک ساخته شده اند، برخی برای وب سایت های اطلاعاتی بهتر هستند، برخی دیگر برای وبلاگ ها و انجمن ها.

افزونه ها و پلاگین ها. برخی از ویژگی های وب سایت در سازنده وب سایت موجود است، اما بسیاری از آنها نیاز به خرید ادغام های شخص ثالث به نام افزونه دارند. مقدار افزونه‌هایی که نیاز دارید بستگی به ویژگی‌هایی دارد که می‌خواهید، اما بهتر است برای بودجه دقیق‌تر آنها را از قبل برنامه‌ریزی کنید. افزونه های بسیار زیادی وجود دارد، اما می توانید نیازهای خود را از طریق دسته بندی های رایج زیر در نظر بگیرید:

عملکردهای کاربر (چت زنده، پشتیبانی بلیط، خدمات اشتراک و غیره)

ابزارهای بازاریابی (نظارت سئو، تجزیه و تحلیل گوگل، ابزارهای تبلیغاتی و غیره)

زیرساخت سایت (بهینه سازی سرعت، امنیت، پشتیبان گیری از فایل ها و غیره)

ساخت سایت (ابزارهایی که سفارشی سازی و طراحی را ساده می کنند).

بودجه. دقیقا چقدر حاضرید هزینه کنید؟ بیشتر سازندگان وب‌سایت شامل هزینه اشتراک می‌شوند، اما حتی آن‌هایی که ادعا می‌کنند رایگان هستند، با در نظر گرفتن تولید دارایی، تصاویر/ویدئوهای موجود، مجوزهای فونت، افزونه‌ها، فضای دامنه، نگهداری سایت، میزبانی و ذخیره‌سازی رسانه می‌توانند به سرعت گران شوند. . فراموش نکنید که زمان را در نظر بگیرید: یادگیری نرم افزار سازنده وب سایت و ساخت وب سایت چقدر طول می کشد.

چگونه در مورد گزینه های خود تحقیق کنید

با در دست داشتن لیست دارایی، وقت آن رسیده است که تصمیم بگیرید زمان و پول خود را به کدام سازنده وب سایت اختصاص دهید. برنامه های پرطرفدار فراوانی وجود دارد و تشخیص تفاوت های ظریف بین آنها در نگاه اول دشوار است. در اینجا چند دستورالعمل وجود دارد که باید هنگام یافتن و مقایسه گزینه های سازنده وب سایت خود در نظر بگیرید.

بررسی لیست های رتبه بندی شده بسیاری از نشریات و تولیدکنندگان محتوا برای آزمایش سازندگان وب مختلف، مقایسه قیمت‌ها و ویژگی‌ها قبل از رتبه‌بندی موارد دلخواه خود، دچار مشکل شده‌اند. می توانید این موارد را در وبلاگ ها و یوتیوب جستجو کنید.

کسانی که ویژگی های محدودی دارند را حذف کنید. از مشخصات محصول برای شناسایی و حذف هر گونه سازنده وب سایتی که نمی تواند آنچه شما نیاز دارید را انجام دهد، استفاده کنید. فراموش نکنید که ابزارهای مفیدی مانند تجزیه و تحلیل و اینکه آیا افزونه ها برای جبران ویژگی های از دست رفته پشتیبانی می شوند یا خیر، تحقیق کنید.

کیفیت قالب های موجود را بررسی کنید. الگوها و تم های پیشنهادی هر سازنده وب سایت را مقایسه کنید، کیفیت طراحی، تعداد، تنوع و میزان سفارشی سازی آنها را بررسی کنید. ابزار سفارشی سازی بیشتر به این معنی است که با کمی کار، وب سایت شما از صدها نمونه دیگر که از همان الگو استفاده می کنند متمایز می شود.

وب سایت های ساخته شده با هر سازنده را تحقیق کنید. اگرچه کیفیت قالب ها مهم است، اما کیفیت وب سایت های زنده واقعی که با سازنده وب سایت ساخته شده اند، امکانات واقعی را به شما نشان می دهد. برخی از قالب‌ها ممکن است زیبا به نظر برسند، اما آزمایش وب‌سایت‌های زنده که واقعاً از آنها استفاده می‌کنند ممکن است عدم تجارب کاربر را نشان دهد. بسیاری از سازندگان وب‌سایت مشتریان ستاره‌ای را برجسته می‌کنند، اما می‌توانید با جستجوی «وب‌سایت‌های ساخته‌شده با» + سازنده خاصی که در حال تحقیق هستید، دیگران را نیز بیابید.

هر محصول را با نظرات کاربران مقایسه کنید. نظرات کاربران (که در بخش گواهینامه یک وب سایت شرکت ذکر نشده اند) مفید هستند زیرا توسط کسب و کار تنظیم نشده اند. پلت‌فرم‌هایی مانند Trustpilot و sitejabber نگاهی بدون فیلتر به تجربیات کلی مشتریان ارائه می‌دهند – استفاده از محصول چقدر بصری بود، نتایج چگونه بود و پشتیبانی مشتری چقدر مؤثر بود. در حالی که باید در نظر داشته باشید که هر بررسی فردی منعکس کننده تجربه آن مشتری خاص است (که ممکن است تحت تأثیر شخصیت، انتظارات و سلیقه باشد)، شکایات و تمجیدهای رایج می تواند به شما اجماع متوسطی بدهد.

انتخاب های برتر خود را آزمایش کنید. اکثر سازندگان وب سایت آزمایشی رایگان ارائه می دهند و به شما امکان می دهد قبل از تعهد، موارد مورد علاقه خود را آزمایش کنید. برای صرفه جویی در زمان، باید این کار را فقط با موارد دلخواه خود انجام دهید. به سهولت استفاده و طیف وسیعی از ویژگی ها فراتر از موارد ذکر شده در مشخصات محصول توجه کنید. این جایی است که شما متوجه خواهید شد که چقدر قالب ها واقعاً قابل تنظیم هستند.

بر اساس قیمت و ترجیحات زیبایی شناختی تصمیم نهایی را بگیرید. در حال حاضر شما باید تمام اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری نهایی خود را داشته باشید. همه چیز به این بستگی دارد که بهترین نتیجه را (چه از نظر طراحی و چه از نظر عملکرد) با بهترین قیمت به شما می دهد.

نحوه استفاده از سازنده وب سایت

انتخاب سازنده وب سایت خود تنها نیمی از نبرد است. اکنون قسمت سخت فرا می رسد: در واقع ساختن وب سایت. اگرچه هر سازنده وب سایت گردش کار خاص خود را دارد و شامل دستورالعمل های خاص خود است، در اینجا چند نکته کلی در مورد اینکه چگونه از هر سازنده وب سایت بیشترین بهره را ببرید، آورده شده است.

 

با طرح های قاب سیمی شروع کنید

اگرچه سازندگان وب سایت تعدادی قالب را در اختیار شما قرار می دهند تا از بین آنها انتخاب کنید، اما همچنان باید طرح بندی را خودتان برنامه ریزی کنید. به لیست دارایی های خود برگردید و ایده های خود را در مورد اینکه چگونه محتوای وب سایت شما با هم تطبیق می یابد را ترسیم کنید.

لازم نیست این طرح‌ها چیز فانتزی یا دقیقی باشند – بیشتر طراحان از جعبه‌های ساده برای نشان دادن قسمت‌های محتوا در قاب‌های سیمی استفاده می‌کنند. اگرچه یک گام اساسی نیست، اما به شما کمک می کند تا سفر کاربر را بدون یک طرح از پیش ساخته شده برای تأثیرگذاری روی شما تجسم کنید. همچنین در مواقعی که نیاز دارید مشخص کنید که کدام الگوها کار می کنند یا نه، می تواند مفید باشد و می تواند به شما جهت سفارشی کردن قالب را بدهد.

بهترین قالب را برای وب سایت خود انتخاب کنید

قالب ها اغلب نقطه فروش یک سازنده وب سایت هستند، یک نمایش بصری فوری برای خریداران احتمالی از آنچه وب سایت آنها خواهد بود. در نتیجه، آنها اغلب به گونه ای به نمایش گذاشته می شوند تا جذابیت آنها را افزایش دهند. اما وقتی نوبت به انتخاب بهترین قالب برای وب سایت شما می رسد، به یاد داشته باشید که یک وب سایت باید ابتدا کاربردی و در مرحله دوم از نظر زیبایی شناسی خوشایند باشد.

یک قانون کلی این است که یک وب سایت باید یافتن آنچه را که نیاز دارد و انجام وظایف خود تا حد امکان برای کاربر آسان کند. برای مثال، اگر می‌خواهید مشتریان هزینه‌های سبد خرید خود را بررسی کنند و خرید کنند، یک صفحه‌نمایش نقطه‌فروش ساده‌شده این کار را بسیار بهتر از صفحه‌ای با گرافیک‌های پر زرق و برق یا متن زیاد انجام می‌دهد.

همچنین می‌خواهید هنگام ارزیابی طرح‌بندی الگوها، الگوهای خواندن و سلسله مراتب بصری را در نظر داشته باشید. اگرچه اکثر الگوها قبلاً این موارد را در نظر می گیرند، همیشه نمی توانید برای کار با محتوای وب سایت خود به این تنظیمات عمومی اعتماد کنید. بررسی کنید کدام عناصر صفحات وب شما برای یافتن یا خواندن کاربران ضروری است و سپس طرحی را انتخاب کنید که مکان و مقیاس آنها را بهینه کند.

همچنین، ناگفته نماند، اما به نوع وب سایتی که هر قالب برای آن طراحی شده است توجه کنید (مثلاً یک قالب وبلاگ احتمالاً برای یک وب سایت سنتی کار نخواهد کرد). می‌توان به راحتی درگیر جذابیت بصری یک الگو شد و متوجه نشد که برای عملکرد متفاوتی ساخته شده است.

 

قالب را سفارشی کنید

هنگامی که الگوی مورد علاقه خود را انتخاب کردید، باید همه تصاویر مکان‌نما و کپی متن را با الگوی خود جایگزین کنید. اما در اینجا متوقف نشوید! یک سازنده وب سایت خوب به شما این امکان را می دهد که قالب را سفارشی کنید – گاهی اوقات، به طور گسترده – و برای استفاده کامل از این ابزارها باید فراتر بروید.

بخشی از دلیل اینکه شما می خواهید یک قالب را به طور کامل سفارشی کنید اجتناب از ظاهر عمومی است، اما مهمتر از آن این است که چگونه سفارشی سازی به ایجاد ثبات برند در وب سایت شما کمک می کند. نام تجاری شما منحصر به فرد است، و هر عنصری باید در نظر گرفته شود که چگونه برند شما را به بهترین شکل نشان می دهد، از انتخاب رنگ و فونت گرفته تا فاصله و تراز.

اگر به دنبال سفارشی‌سازی بیشتر هستید، بسیاری از سازندگان وب‌سایت به شما این امکان را می‌دهند که با یک طراح وب کار کنید تا سایت خود را منحصر به فرد کنید، چه با سفارشی کردن یک قالب برای شما یا با طراحی یک قالب خاص برای نیازهای شما.

ویرایشگرهای رایج WYSIWYG و ابزارهای کشیدن و رها کردن، ویرایش یک الگو را ساده می‌کنند، اما مشورت با یک طراح دیجیتال حرفه‌ای همیشه ایده خوبی است. یک طراح وب در مورد اصول طراحی و اینکه چه چیزی باعث کارکرد صفحات وب می شود، دانش بیشتری دارد. با توجه به تمام پولی که با ایجاد نکردن یک وب سایت از ابتدا صرفه جویی می کنید، ممکن است بخشی از آن را در تخصص طراحی حرفه ای قرار دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

همچنین در این مرحله است که باید افزونه های شخص ثالث خود را ادغام کنید. وردپرس یکی از محبوب ترین سازندگان وب سایت است که نه تنها از افزونه ها پشتیبانی می کند، بلکه نصب آنها را آسان می کند. یک منوی اختصاصی افزونه وجود دارد که کاربران می توانند افزونه ها را جستجو، خریداری، نصب، فعال، غیرفعال و حذف کنند. در غیاب منویی مانند این، باید دستورالعمل‌های مشخص شده در سایت هر افزونه خاص را در مورد نحوه نصب آنها در سازندگان پشتیبانی شده دنبال کنید.

 

وب سایت را منتشر کنید

هنگامی که طراحی را به پایان رساندید، تنها چیزی که باقی می ماند این است که سایت را در دامنه خود منتشر کنید و از آنجا به صورت زنده منتشر شود. دامنه به سادگی آدرس دیجیتال یک وب سایت است که کاربران می توانند آن را پیدا کنند.

بسیاری از سازندگان وب سایت به شما اجازه می دهند از طریق پلتفرم خود یک دامنه را ایمن کنید (در غیر این صورت، می توانید از سرویسی مانند GoDaddy استفاده کنید). اگرچه ممکن است گران‌تر باشد، بهتر است یک دامنه سفارشی فقط با نام تجاری خود بخرید (مثلاً www.companyname.com) نه دامنه‌ای که شامل نام سازنده وب‌سایت باشد. یادآوری موارد دوم برای کاربران سخت تر و برای سئو افتضاح است، ناگفته نماند که آنها به دنیا اعلام می کنند که سایت شما بر روی یک قالب ساخته شده است. البته، استفاده از سازنده وب سایت اگر مقرون به صرفه باشد و نتیجه عالی برای شما به همراه داشته باشد، شرم آور نیست، اما این بدان معنا نیست که باید آن را از طریق دامنه خود تبلیغ کنید!

به عنوان آخرین مرحله، مطمئن شوید که وب سایت خود را پس از راه اندازی آزمایش کنید. این شامل آزمایش هر صفحه و عنصر تعاملی در چندین مرورگر و در اندازه های مختلف صفحه است. اگر چیزی کار نمی کند یا به اشتباه نمایش داده می شود، از CMS سازنده وب سایت برای ایجاد تغییرات در صورت نیاز استفاده کنید.

 

سازنده وب سایت یک شروع عالی است

این روزها بسیاری از کسب و کارها از سازندگان وب سایت برای تولید سریع وب سایت های باکیفیت و بدون قربانی کردن کیفیت استفاده می کنند. آنها می توانند به سادگی انتخاب یک الگو، پر کردن جاهای خالی و انتشار در اینترنت باشند. اما حتی اگر از یک سازنده وب سایت استفاده می کنید، می خواهید از ابزارهای سفارشی سازی استفاده کنید تا مطمئن شوید که الگو به خوبی کار می کند. و بهترین راه برای همتراز کردن طرحتان این است که با یک طراح عالی ارتباط برقرار کنید.

منبع