۹ اصل طراحی وب که طراحان باید به آن توجه داشته باشند

۹ اصل طراحی وب که طراحان باید به آن توجه داشته باشند

طراحی eb برای مبتدیان و تازه کارها چندان جالب نیست. با تکیه بر قرن ها تئوری طراحی گرافیک و هزاره ها اصول زیبایی شناسی، تسلط بر طراحی وب بیش از یک عمر طول می کشد. اما قبل از اینکه دلتان را از دست بدهید، خبر خوب این است که برای ایجاد یک یا دو صفحه زیبا نیازی به تسلط بر طراحی وب ندارید – تنها کاری که باید انجام دهید این است که اصول درست طراحی وب را دنبال کنید.

 

اصول طراحی وب زیر را به عنوان “ده فرمان” ما برای طراحی وب در نظر بگیرید – به جز اینکه فقط ۹ مورد از آنها وجود دارد زیرا اکنون همه چیز ساده تر از سه هزار سال پیش است. اگر شما یک طراح مشتاق هستید یا حتی فردی هستید که یک وب سایت DIY راه اندازی می کند، این اصول طراحی وب را در قلب خود رعایت کنید.

web-design-contact

 1. سلسله مراتب بصری مشخص می کند که مردم چه چیزی را اول (و آخر) متوجه می شوند.

سلسله مراتب بصری یکی از ارکان طراحی گرافیک است. اساساً به آن چیزی اشاره دارد که وقتی گروهی از تصاویر را با هم دارید (مانند یک صفحه وب) بیشترین و کمترین توجه را به خود جلب می کند. با دستکاری سلسله مراتب بصری، یک طراح از لحاظ نظری می تواند ترتیب توجه بیننده به هر عنصر را که به عنوان “جریان بصری” شناخته می شود، کنترل کند.

برای طراحی وب، سلسله مراتب بصری بسیار مهم است. طراحان وب باید مهمترین عناصر -ابزارهای ناوبری، عناوین صفحه، فراخوانی برای اقدام، کنترل های کاربر- را در اولویت قرار دهند و در عین حال مطمئن شوند که عناصر کم اهمیت باعث حواس پرتی نمی شوند.

در حالی که تکنیک های زیادی وجود دارد که می تواند توجه را به خود جلب یا دفع کند (که برخی از آنها در سایر اصول طراحی وب در زیر پوشش داده شده است)، در عمل طراحان از این سه استراتژی اصلی برای تعریف سلسله مراتب بصری استفاده می کنند:

اندازه – همانطور که می توانید تصور کنید، عناصر بزرگ توجه بیشتری را به خود جلب می کنند در حالی که عناصر کوچک کمتر جلب توجه می کنند.

رنگ – رنگ‌های روشن و پر جنب و جوش سریع‌تر از رنگ‌های کم‌رنگ‌تر و کسل‌کننده‌تر مورد توجه قرار می‌گیرند (همچنین می‌توانید از تضاد رنگی که در زیر توضیح داده شده است برای به حداکثر رساندن اثر استفاده کنید)

موقعیت – از آنجایی که اکثر مردم به طور غریزی از بالا به پایین می خوانند، ابتدا عناصری که در نزدیکی بالای صفحه قرار گرفته اند مورد توجه قرار می گیرند.

وقتی نوبت به ایجاد طرح‌بندی صفحه وب می‌رسد، سلسله مراتب بصری خود را از قبل با تهیه فهرستی از تمام عناصر خود به ترتیبی که می‌خواهید بازدیدکنندگان متوجه آنها شوند، برنامه‌ریزی کنید. از آنجا، تکنیک های مناسب را برای هر کدام اعمال کنید.

 1. کاربران نباید فکر کنند

در سال ۲۰۰۰، استیو کروگ، نویسنده و دانشمند کامپیوتر، کتاب مهم خود را به من نگذار فکر نکنن، منتشر کرد، که جنبش تجربه کاربر اولیه را به وجود آورد. درس اصلی کتاب – طراحی های خود را تا حد امکان ساده و قابل درک کنید – حتی با گذشت بیش از ۲۰ سال هنوز یکی از اصول اساسی طراحی وب است.

ایده این است که هر بار که کاربر باید متوقف شود و به این فکر کند که چگونه کاری را انجام دهد یا دکمه مورد نیازش کجاست، از دستیابی به آنچه می‌خواهد جلوگیری می‌کند. برای مثال، اگر کاربر شما می خواهد از برنامه شما برای نوشتن ایمیل استفاده کند، باید صرفاً روی نوشتن ایمیل تمرکز کند، نه اینکه سعی کند دکمه «ارسال» را پیدا کند یا اینکه بداند چگونه فونت را تغییر دهد.

ایده‌های کروگ بر غریزه انسان برای انتخاب اولین راه‌حل و نه لزوما بهترین راه‌حل تأکید می‌کند. سپس بر عهده طراح قرار می‌گیرد تا بهترین راه‌حل را به راحتی متوجه شود، مبادا کاربر مسیری غیرمنتظره و کم‌بازده را طی کند.

طراحان باید همیشه به دنبال راه هایی برای ساده سازی و ساده سازی طرح های خود باشند. سلسله مراتب بصری نقش مهمی در جذب سریع کاربران دارد که به دنبال آن هستند، اما استراتژی های دیگر نیز مفید هستند.

قانون Jakob را در نظر بگیرید – که به نام یکی دیگر از پیشگامان UX Jakob Nielson نامگذاری شده است – که توصیه می کند از نمادها و الگوهایی استفاده کنید که کاربر قبلاً با آنها در سایت های دیگر آشنا است. به عنوان مثال، امروزه اکثر سایت ها از یک نماد ذره بین در بالای صفحه برای نشان دادن نوار جستجو استفاده می کنند. استفاده از همان نماد در سایت شما به این معنی است که کاربر مجبور نیست به نحوه استفاده از عملکرد جستجو در سایت شما فکر کند و قرار دادن آن در بالا به این معنی است که آنها مجبور نیستند به این فکر کنند که کجا آن را پیدا کنند.

 

 1. کنتراست و حرکت جلب توجه می کند

با گسترش تکنیک‌های خود برای جذب و دفع توجه، به یاد داشته باشید که «مخالف‌ها جذب می‌شوند». کنتراست ابزار مورد علاقه طراحان با تجربه است که از تفاوت های فاحش بین رنگ ها و اندازه ها استفاده می کنند.

استفاده از رنگ های متضاد در کنار هم قرار دادن یک راه عالی برای جلب توجه است. این یکی از موثرترین استراتژی ها برای برجسته کردن دکمه های CTA است. طراحان دکمه CTA را در رنگ مخالف پس زمینه رنگ می کنند، راهی آسان برای برجسته کردن آن.

به همین ترتیب، اندازه های متضاد وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند، به خوبی کار می کنند. اگر عناصر زیادی در صفحه دارید و فضایی برای بزرگ‌تر کردن آن ندارید، سعی کنید چیزی کوچک را در کنار یک عنصر قرار دهید – این کار باعث می‌شود که آن را بزرگ‌تر نشان دهید و در نتیجه آن را بیشتر به چشم بیاورید.

به طور مشابه، حرکت و حرکت نیز توجه را به خود جلب می کند، یک هک تکاملی قدیمی از روزهای شکارچی-گردآورنده ما که طراحان دوست دارند از آن بهره برداری کنند. شما از انیمیشن‌های کوچک برای عناصر خاص استفاده می‌کنید تا سریع‌تر مورد توجه قرار گیرند – به عنوان مثال، یک نماد جهنده در هنگام دریافت اعلان جدید.

فقط مراقب استفاده بیش از حد از انیمیشن ها باشید. اگر چیزهای زیادی روی صفحه نمایش شما حرکت می کنند، تمرکز را سخت می کند. در عوض، برای قوی نگه داشتن آن از حرکت کم استفاده کنید.

 

 1. فضای سفید به شما امکان می دهد جریان بصری را کنترل کنید

فضای سفید که به عنوان “فضای منفی” شناخته می شود، یکی دیگر از ابزارهای مورد علاقه طراحان متخصص، عکاسان و همه هنرمندان تجسمی است. فضای سفید صرفاً به فضای خالی یا قسمت هایی از صفحه نمایش شما که هیچ عنصر بصری در آنها وجود ندارد، به جز شاید پس زمینه، اشاره دارد.

فضای سفید در یک صفحه وب به همان اندازه مهم است که سایر محتواها – حتی اگر فعالانه از آن استفاده کنید مهمتر است. برای شروع، فضای سفید برای کنترل تعادل یک صفحه ضروری است. عناصر بیش از حد در کنار هم می توانند گیج کننده و حواس پرتی باشند، بنابراین فضای سفید کافی برای ایجاد یک چیدمان جامع ضروری است.

علاوه بر این، فضای سفید می تواند سلسله مراتب بصری را با این اصل ساده طراحی وب تحت تأثیر قرار دهد: هر چه فضای سفید در اطراف یک شی بیشتر باشد، توجه آن شی بیشتر می شود. این بدان معناست که اگر یک عنصر را با فضای سفید زیادی احاطه کنید، توجه بیشتری نسبت به زمانی که همان عنصر را با سایر تصاویر احاطه کرده باشید، جلب خواهد کرد.

در نهایت، فضای سفید برای فاصله گذاری و گروه بندی عناصر خاص مهم است. قرار دادن فضای سفید اضافی بین دو جسم به تمایز آنها کمک می کند، در حالی که قرار دادن فضای سفید کمتر بین آنها آنها را به هم متصل می کند.

استفاده از فضای سفید برای گروه بندی هنگام جداسازی عناصر خاص بر اساس شباهت ها مفید است. به عنوان مثال، فرض کنید باید دو منوی پیمایش جداگانه را در یک صفحه از هم متمایز کنید، مانند یک منو برای دسته‌های وبلاگ و دیگری برای کل سایت. گروه بندی همه آیتم ها در یک منو با حداقل فضا به کاربر کمک می کند تا آنها را به هم متصل کند در حالی که قرار دادن فضای اضافی بین دو منو مانع از اشتباه گرفتن آنها توسط خواننده می شود.

 

 1. اطلاعات بیش از حد کاربر را بیش از حد بارگذاری می کند

یکی دیگر از اصول رایج طراحی وب، محدود کردن مقدار اطلاعاتی است که در یک زمان به کاربران خود ارائه می دهید. مغز انسان فقط می‌تواند خیلی چیزها را مدیریت کند، به‌ویژه وقتی صحبت از حافظه کوتاه‌مدت به میان می‌آید، بنابراین به تجزیه اطلاعات به دوزهای کوچک‌تر کمک می‌کند – که همچنین به توصیه کروگ مبنی بر عدم وادار کردن کاربر به فکر کردن زیاد کمک می‌کند.

این ایده را قانون میلر، بر اساس کار روانشناس جورج میلر در سال ۱۹۵۶ به بهترین وجه نشان می دهد. میلر دریافت که یک فرد معمولی می تواند تنها ۷ قطعه اطلاعات را در حافظه کوتاه مدت خود ذخیره کند (۲ مورد را بدهد یا بگیرد).

متأسفانه، بسیاری از صفحات وب بیش از هفت چیز برای گفتن دارند. تحقیقات خود میلر پیشنهاد می‌کند که از تکنیک «تکه‌کردن» یا گروه‌بندی اطلاعات مرتبط با هم در «تکه‌های» کوچک استفاده کنید تا هضم آن آسان‌تر شود. مثال تکه‌شدن در شماره تلفن‌ها دیده می‌شود: کد منطقه را در یک تکه، سه رقم اول را در قسمت دیگر و چهار رقم پایانی را در قسمت آخر قرار می‌دهیم.

به طور خاص در طراحی وب، همچنین به تقسیم صفحه شما به “صفحه نمایش” کمک می کند که به تمام اطلاعاتی که در یک زمان روی صفحه در دسترس است اشاره می کند. هنگامی که کاربر هضم تمام اطلاعات روی یک صفحه را به پایان می رساند، برای یک صفحه کاملاً جدید با اطلاعات جدید به پایین اسکرول می کند.

از طرف دیگر، می توانید چربی را نیز کوتاه کنید و فقط آنچه لازم است را ارائه دهید. این تا حدودی انگیزه‌ای در پشت روند مینیمالیسم طراحی وب بود که صفحات وب را تشویق می‌کند تا فضای سفید زیادی داشته باشند و فقط عناصر کاملاً ضروری مانند کنترل‌ها را داشته باشند. این سبک به دلیل اثر جانبی آن در کاهش زمان بارگذاری نیز با طراحی وب به خوبی کار می کند.

 

 1. دسترسی به مناطق تعاملی باید آسان باشد

قانون فیتس (اغلب به اشتباه به عنوان “قانون فیتس” نوشته می شود) به طرز دردناکی آشکار است و در عین حال اغلب نادیده گرفته می شود. این بیان می کند که قابل اجراترین مناطق باید راحت ترین دسترسی باشند.

برای طراحی وب دسکتاپ، قانون فیتس توصیه می کند که فاصله ای را که کاربر باید موس را حرکت دهد، کاهش دهد. به طور معمول، اگر توابعی دارید که با هم استفاده می شوند، باید تا حد امکان نزدیک به هم قرار گیرند، به عنوان مثال، یک جعبه متن نظر و دکمه “پست”.

این اصل طراحی وب همچنین منوی کشویی کلیک راست را ایجاد کرد که کاملاً قانون فیتس را نشان می دهد. منوی کشویی کلیک راست کارایی کاملی دارد. کنترل ها مستقیماً در جایی که مکان نما از قبل قرار دارد ظاهر می شوند و فاصله حرکت را به حداقل می رساند.

برای طراحی وب تلفن همراه، قانون فیتس توصیه می کند که بیشترین استفاده از کنترل ها را در نواحی صفحه نمایش قرار دهید که به راحتی با انگشتان کاربر قابل دسترسی است (به ویژه شست). با فرض اینکه کاربر یک گوشی هوشمند را به صورت عمودی در دست گرفته و از انگشت شست خود برای رابط استفاده می کند، نقاط داغ صفحه نمایش در دو گوشه پایینی قرار دارند. متوجه خواهید شد که اکثر برنامه های تلفن همراه کنترل های خود را به جای بالا در پایین دارند.

در طراحی وب دسکتاپ و موبایل، قانون فیتس پیشنهاد می کند که دکمه ها و کنترل ها را به اندازه ای بزرگ کنید که کاربر بتواند به راحتی روی آنها کلیک کند. دکمه‌های بزرگ‌تر میزان حرکت مکان‌نما یا انگشت‌های کاربر را کاهش می‌دهند – اما آنها را خیلی بزرگ نکنید وگرنه فضای صفحه را هدر می‌دهند.

 

 1. تایپوگرافی بر آنچه کاربران در مورد شما فکر می کنند تأثیر می گذارد

وقتی با ملزومات طراحی وب مانند دکمه ها، نمادها و تصاویر سروکار داریم، تایپوگرافی اغلب نادیده گرفته می شود. اما به این دلیل است که تایپوگرافی ظریف تر است و آن را بسیار مفید می کند – ظاهر متن شما همچنان بر نظرات کاربران شما در مورد شما تأثیر می گذارد، حتی اگر آنها از آن آگاه نباشند.

فونت ها، اندازه و سبک متن شما نشان می دهد که چه نوع برند یا فردی هستید، از سرگرم کننده و معمولی گرفته تا جدی و حرفه ای. اما تایپوگرافی فقط بر نحوه برخورد شما تأثیر نمی گذارد. همچنین در سلسله مراتب بصری، به ویژه برای برچسب های دکمه ها و کپی CTA، قرار می گیرد.

ابتدا باید بین متن کوتاه و متن بلند تفاوت قائل شوید. متن کوتاه زمانی است که شما یک کلمه، یک خط یا یک جمله دارید که به خودی خود برجسته است. اینها عناوین صفحات متن مانند، برچسب دکمه ها، برچسب ها یا دستورالعمل های سریع هستند. متن طولانی برای خواندن است، مانند مقالات وبلاگ و کپی صفحه وب، یا هر چیزی بیش از چند جمله.

اصل اساسی طراحی وب برای تایپوگرافی استفاده از تایپوگرافی پر زرق و برق و هنری فقط برای متن های کوتاه و استفاده از تایپوگرافی ابتدایی تر است که خوانایی را برای متن طولانی در اولویت قرار می دهد. بنابراین می‌توانید فونت‌های بزرگ و رنگارنگ با تزیینات برای عنوان صفحه خود داشته باشید، اما از فونت‌های استانداردتر و رنگ‌های اصلی برای بلوک‌های طولانی متن استفاده کنید تا خواندن آنها آسان‌تر شود.

صرف نظر از این، تایپوگرافی را انتخاب کنید که نشان دهنده برند شما باشد. یکی از رایج ترین انتخاب ها بین سریف ها و سان سریف ها است. فونت‌های سریف رسمی‌تر و سخت‌گیرانه‌تر هستند، در حالی که فونت‌های sans serif دوستانه‌تر و راحت‌تر به نظر می‌رسند.

 

 1. ترکیب بندی چیزهای زیادی در مورد شما می گوید

برنامه ریزی ترکیب صفحه یکی از اولین گام هایی است که در طراحی وب انجام می دهید و اولین تصمیم شما انتخاب بین تقارن و عدم تقارن خواهد بود. سال‌ها پیش فرض بر این بود که بیشتر وب‌سایت‌ها به صورت متقارن طراحی می‌شوند، اما اخیراً سبک‌های نامتقارن محبوبیت پیدا کرده‌اند.

اساساً، صفحات وب متقارن آسان تر اسکن می شوند، اما فاقد آن جرقه اصالت هستند، بنابراین بینندگان تمایل دارند آنها را کسل کننده ببینند. با این حال، صفحات وب نامتقارن برجسته هستند و توجه کاربر را به خود جلب می کنند، اما می توانند مرور و دیدن همه چیز را سخت تر کنند.

برای برندسازی و درک بازدیدکنندگان از شرکت شما، وب‌سایت‌های متقارن ساختار یافته‌تر و سازمان‌یافته‌تر هستند، در حالی که وب‌سایت‌های نامتقارن جذاب‌تر و هنرمندانه‌تر به نظر می‌رسند. شما می‌توانید هر کدام را که به بهترین شکل با سبک برند شما مطابقت دارد انتخاب کنید، اما اگر باید موارد پراکنده زیادی مانند محصولات موجود در یک سایت تجارت الکترونیک را به نمایش بگذارید، تقارن می‌تواند سازماندهی همه چیز را آسان‌تر کند.

به طور مشابه، هر بار که یک سایت نیاز به نمایش عناصر زیادی داشت، قالب شبکه پیش‌فرض پیش‌فرض بود. به هر حال، سطرها و ستون ها معقول ترین قالب برای گروه بندی همه این موارد با هم هستند.

با این حال، به این دلیل است که شبکه بسیار متعارف است که استفاده از قالب پراکنده تر و آشفته تر به شما کمک می کند که متمایز شوید. طراحان مدرن متوجه شدند که می توانند سایت های خود را با کمی تکان دادن ردیف ها و ستون های خود از گله جدا کنند. در حالی که این سبک می تواند برای برندهای سنتی نامطلوب باشد، اما برای برندهایی که می خواهند آوانگارد یا تند به نظر برسند، ظاهری عالی است.

 

 1. سازگاری هر انتخاب طراحی را تقویت می کند

آخرین اما نه کم اهمیت، طراحی وب خوب سازگار است. هر بار که یک انتخاب طراحی وب هوشمند را تکرار می کنید، تأثیر آن را تقویت می کنید. به عنوان مثال، فرض کنید رنگ قرمز را به عنوان رنگ برجسته خود انتخاب کرده اید، زیرا می خواهید پرشور و خشن باشید. هر بار که از رنگ قرمز به عنوان رنگ برجسته در صفحات دیگر استفاده می کنید، حتی پرشورتر و خشن تر می شوید.

منبع : https://99designs.com/blog/web-digital/web-design-principles/

چگونه از ارزیابی  وب سایت برای تقویت برند خود استفاده کنیم

چگونه از ارزیابی  وب سایت برای تقویت برند خود استفاده کنیم

آیا می خواهید حضور آنلاین سایت کسب و کار خود را بهبود بخشید؟ انجام ارزیابی وب سایت مشخص می کند که کجا باید سایت و برند خود را بهبود بخشید. این روشی برای تجزیه و تحلیل عملکرد سایت شما از طریق معیارهایی مانند محتوا، طراحی، بهینه سازی موتور جستجو، رتبه بندی سایت و قابلیت استفاده است.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که ارزیابی وب سایت دقیقا چیست؟ این یک راه عالی برای انجام یک چکاپ سلامت در سایت شما است. تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد وب سایت شما، رتبه بندی موتور جستجو و سرعت ارائه می دهد. این روند ساده است: بفهمید که چرا می خواهید سایت خود را ارزیابی کنید، کدام یک برای سناریوی شما بهترین کار را دارند و آنها را اجرا کنید.

 

بنابراین، قبل از بحث در مورد سه ابزار برتر برای کمک به شما در مسیرتان، هر نوع ارزیابی وب سایت را بررسی می کنیم!

چرا باید ارزیابی وب سایت انجام دهید؟

قبل از شروع ارزیابی وب سایت خود، از خود و تیم توسعه وب خود بپرسید که چرا می خواهید ارزیابی انجام دهید؟ اگر می توانید، از تیم بازاریابی خود نیز در مورد سایت کسب و کار خود بازخورد جمع آوری کنید. این فرآیند به شما کمک می کند تا زمینه های بهبود را کشف کنید و مسائل سایت را بر اساس سناریوی خود اولویت بندی کنید.

web-design-contact

چک لیست ارزیابی وب سایت شما

تصور کنید که یک پزشک هستید و گوشی پزشکی خود را می پوشید. از چک لیست سوالات زیر برای کمک به تشخیص بیمار استفاده کنید: وب سایت شما.

اهداف وب سایت و برند من چیست؟

چه چیزی خوب پیش می رود و کجا می تواند بهبود یابد؟

آیا استفاده از وب سایت من آسان است؟

آیا بازدیدکنندگان به محتوای سایت من علاقه مند هستند؟

آیا سایت ما با برند ما سازگار است؟

آیا سایت من به راحتی در موتورهای جستجو پیدا می شود؟

در مقایسه با رقبا چگونه است؟

بر اساس پاسخ های شما به این سوالات، می توانید شروع به تعیین اهداف ارزیابی وب سایت خود کنید. آیا به دنبال بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو برای افزایش حضور آنلاین خود، حل مشکلات قابلیت استفاده، یا صرفاً تغییر نام تجاری خود هستید؟ همانطور که ارزیابی خود را دنبال می کنید، ایده خوبی است که به طور دوره ای به چک لیست ارزیابی عمومی که در بالا ارائه کرده ایم مراجعه کنید.

۸ نوع ارزیابی وب سایت

آماده انجام ارزیابی هستید؟  شما باید انواع مختلفی از ارزیابی وب سایت را انجام دهید که بر اساس آن برای برند شما اعمال می شود.

 

 1. ارزیابی طراحی/UX

به دنبال بهبود طراحی وب سایت و تجربه کاربری خود هستید؟ ارزیابی طراحی و قابلیت استفاده نشان می دهد که سایت شما چقدر کاربرپسند است. این به اطمینان از ناوبری واضح و شهودی کمک می کند و تماس برای اقدام (CTA) سایت را متمایز می کند.

 

آیا فونت های شما به راحتی قابل خواندن هستند؟ در غیر این صورت، کاربران گیج می شوند و می روند. آیا جدابیت بصری بازدیدکنندگان شما را درگیر نگه می دارد و شانس بازگشت آنها را افزایش می دهد. در مورد پاسخگویی چطور؟ آیا بازدیدکنندگان شما از داشتن تجربیات متفاوت در نسخه های دسکتاپ و موبایل سایت تجاری شما شکایت دارند؟

 

بهترین راه برای کشف مشکلات قابلیت استفاده از این قبیل از طریق انجام آزمایش قابلیت استفاده است. شما اساساً مشاهده می کنید که مصرف کنندگان (معروف به مخاطبان هدف شما) وظایفی را در وب سایت شما انجام می دهند و نکات لذت و ناراحتی آنها را از این فرآیند یادداشت می کنید. به عنوان مثال، آیا خرید یک محصول برای آنها خیلی طول می کشد؟ برای یافتن زمینه‌های بهبود بیشتر، شناخت بهتر مخاطبان و یادگیری رفتارهای آنلاین با آن‌ها، زمان‌بندی مصاحبه با آنها انجام دهید.

 1. ارزیابی برند

ارزیابی برند بررسی می کند که آیا برند و اهداف وب سایت شما همسو هستند و قدرت استراتژی بازاریابی شما را آزمایش می کند. اگر آنها در یک صفحه نباشند، بازدیدکنندگان ممکن است احساس قطع ارتباط بین برند و سایت شما داشته باشند و این آخرین چیزی است که ما به آن نیاز داریم!

 

شما می خواهید مطمئن شوید که وب سایت شما مخاطب هدف شما را جذب می کند. اگر یک فروشگاه پوشاک مدرن دارید، مخاطبان هدف شما احتمالاً از مد روزها تشکیل می شوند. بنابراین شما یک ارزیابی برند انجام می دهید تا مطمئن شوید که آیا سایت شما برای آنها جذاب است یا خیر. روی هویت، باورها و خدمات برند خود تمرکز کنید و ببینید که آیا با آنچه مخاطبان شما به آن اهمیت می دهند مطابقت دارد یا خیر.

 

ارزیابی برند همچنین تجربه مشتری از سایت شما را پوشش می دهد. به آن به عنوان یک دستگاه اندازه گیری فکر کنید که به شما امکان می دهد تعداد مشتریان خوشحال (و نه چندان خوشحال) را بدانید. اگر در حال برنامه ریزی برای طراحی مجدد سایت خود هستید، ارزیابی برند یک راه عالی برای برجسته کردن زمینه های بهبود است.

 

 1. ارزیابی سئو

قبل از شروع ارزیابی سئو، از خود بپرسید که آیا از ترافیک سایت خود ناراضی هستید؟ آیا می توانید از آن راضی تر باشید؟ یک ارزیابی موفق بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به طور قابل توجهی دید وب سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش می دهد و نرخ تبدیل را افزایش می دهد. این می تواند منجر به ایجاد مشتریان جدید برای کسب و کار شما شود یا شما را برای استخدام کنندگان بیشتر قابل کشف کند تا به شما در ایجاد فرصت شغلی بعدی کمک کنند.

انجام ارزیابی سئو به معنای اسکن نرخ تبدیل و حفظ سایت شما است. نرخ تبدیل، درصد کاربرانی را که به یک هدف عملی در وب سایت شما دست می یابند، اندازه گیری می کند. به عنوان مثال، اگر ۳۰ نفر از ۱۰۰ بازدیدکننده سایت کفش را در پلت فرم تجارت الکترونیک شما خریداری کنند، این نرخ تبدیل ۳۰ درصد است. میزان ماندگاری با مقایسه تعداد افرادی که در یک بازه زمانی دوباره از سایت شما بازدید می کنند اندازه گیری می شود.

 

هر دو معیارهای ارزشمندی هستند، به ویژه برای سایت های تجاری و تجارت الکترونیک. ارزیابی سئو نشان می‌دهد که تبدیل‌های شما از کجا می‌آیند و سایت شما چقدر کاربران را به مشتریان یا بازدیدکنندگان مکرر تبدیل می‌کند. اعداد بالاتر وفاداری بهتر به برند را نشان می دهد و می تواند بینشی در مورد اینکه چه تعداد از مردم به کسب و کار شما اعتماد دارند را ارائه می دهد.

 

این ارزیابی می تواند یک ابزار ردیابی به نام خزنده را اجرا کند که صفحه کلید و ترافیک سایت شما را نظارت می کند. کلمات کلیدی عباراتی هستند که محتوای سایت شما را برای موتورهای جستجو توصیف می کنند. هرچه بهتر از کلمات کلیدی در وب سایت خود استفاده کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که افراد وب سایت شما را پیدا کنند. کلمات کلیدی موثر می توانند ترافیک بیشتری را به سایت شما هدایت کنند.

 

ارزیابی SEO همچنین از برچسب ها برای اندازه گیری عملکرد سایت شما استفاده می کند – اما دقیقاً منظور ما از “برچسب ها” چیست؟ خوب، یک برچسب توضیحات خلاصه ای کوتاه از سایت شما ارائه می دهد. در حالی که می‌توانید برچسب‌های تصویر را به‌عنوان معلمانی در نظر بگیرید که به سرورهای وب می‌گویند چگونه تصاویر را در سایت شما به درستی رندر کنند، ارزیابی SEO از برچسب‌های تصویر شما برای اندازه‌گیری زمان بارگذاری تصویر استفاده می‌کند. برچسب‌های عنوان عنوان یک صفحه وب را مشخص می‌کنند و موتورهای جستجو از آن‌ها برای شناسایی صفحات استفاده می‌کنند، بنابراین اطمینان از استفاده از کلمات کلیدی در برچسب‌های عنوان شما برای دید بهتر بسیار مهم است.

 

یکی دیگر از سوالاتی که برای این نوع ارزیابی وب سایت باید از خود بپرسید این است که آیا وب سایت های دیگری به وب سایت شما پیوند می دهند که می تواند اعتبار برند شما را ایجاد کند؟ ارزیابی سئو بک لینک ها را تجزیه و تحلیل می کند، که نشان می دهد سایت شما چقدر به وب سایت های دیگر متصل است. اگر کسب‌وکارها و افراد به وب‌سایت شما پیوند می‌دهند، به این معنی است که بسیاری از افراد محتوای شما را قانع‌کننده می‌دانند.

 

 1. ارزیابی فنی

نگران امنیت وب سایت خود یا محافظت از اطلاعات خصوصی بازدیدکنندگان هستید؟ ارزیابی فنی اطمینان حاصل می کند که سایت شما از نظر امنیت SSL (لایه سوکت های امن) به روز است، که یک فناوری استاندارد برای ایجاد اتصالات رمزگذاری شده و ایمن آنلاین است. این بررسی می‌کند که اطلاعات شما و کاربرانتان به صورت خصوصی و ایمن نگهداری می‌شوند، بنابراین انجام این نوع ارزیابی وب‌سایت به طور منظم برای حفظ امنیت آنلاین شما و کاربرانتان ضروری است.

اما همه چیز در مورد امنیت در ارزیابی فنی نیست – همچنین زمان بارگذاری صفحه و تصویر وب سایت شما را اندازه گیری می کند. اگر فایل‌هایی که در طراحی خود رندر می‌کنید خیلی بزرگ باشند، به شدت بر زمان بارگذاری تأثیر می‌گذارند.

 

اگر به آن فکر کنید، چند بار زمانی که بارگذاری وب‌سایت‌ها طول می‌کشد، آن‌ها را ترک می‌کنیم؟ وب سایت های آهسته و بی پاسخ بازدیدکنندگان را دفع می کنند (ایده آل نیست). یک ارزیابی فنی می‌تواند محل بهینه‌سازی کد وب‌سایت شما را برای زمان بارگذاری سریع‌تر صفحه مشخص کند، که دسترسی به سایت شما را برای کسانی که اتصال اینترنت پرسرعت ندارند، آسان‌تر می‌کند. انجام ارزیابی فنی همچنین با اسکن هر پیوند در هر صفحه، پیوندهای خرابی که سایت شما ممکن است داشته باشد را بررسی می کند.

 

 1. ارزیابی محتوا

ممکن است برای اطمینان از اینکه سایت شما جذاب و آسان برای پیمایش است، یک ارزیابی محتوا در نظر بگیرید. همچنین اشتباهات گرامری و املایی را بررسی می کند.

 

ارزیابی محتوا صفحات وب شما را از نظر زبان، گرامر و لحن ثابت اسکن می کند. آیا تا به حال یک وب سایت را ترک کرده اید زیرا درک آن سخت بود یا بد نوشته شده بود؟ به همین دلیل است که زبان و لحن بسیار مهم است. همچنین می تواند جذابیت سایت شما را برای مخاطبان بیشتری افزایش دهد. با بررسی لحن سایت شما، بازدیدکنندگان احتمال بیشتری دارد که با سایت شما ارتباط برقرار کنند. ممکن است بخواهید از این به عنوان فرصتی برای تجزیه و تحلیل نحوه هماهنگی لحن شما با برند خود استفاده کنید.

ارزیابی محتوا همچنین به چگونگی ساختار محتوای شما نگاه می کند. آیا سلسله مراتب واضح و ساختار صفحه منطقی وجود دارد؟ من از دیدن صفحات وب درهم و برهم لذت نمی برم و حدس می زنم شما هم از دیدن آن لذت نمی برم. محتوای سازمان یافته به سایت شما تمرکز می کند. ناوبری را ساده می کند و به مخاطبان شما اجازه می دهد تا محتوای شما را بدون احساس خستگی مصرف کنند.

 

در مورد آن، شاید شما توسط وب سایت هایی با عناصر تعاملی جذاب، مانند بازی، انیمیشن و ویدیو، مجذوب شده باشید. اما آنها باید در حد اعتدال پیاده‌سازی شوند، شما نمی‌خواهید این عناصر سرگرم‌کننده بیش از حد حواس‌تان را پرت کنند، مخصوصاً از CTA، در صورتی که برای کاربران آزاردهنده باشند. ارزیابی محتوا می تواند اثربخشی این عناصر را اندازه گیری کند و در عین حال ترجیحات مخاطبان شما را آشکار کند.

 

 1. تحلیل رقابتی

انجام تجزیه و تحلیل رقابتی نوعی ارزیابی وب سایت است که نشان می دهد چه کاری انجام می دهید که باعث می شود بالاتر از رقبا بدرخشید – و چه کارهایی را انجام نمی دهید. فرصتی فوق العاده برای تبدیل این اطلاعات به انگیزه ای برای متمایز کردن برند شما از رقبا است. این یک فشارسنج برای وب سایت شما، به ویژه برای وب سایت های تجاری-محور ارائه می دهد، و HubSpot در واقع یک الگوی تجزیه و تحلیل رقابتی رایگان ارائه می دهد.

 

پس دقیقا چه کاری انجام می دهد؟ خوب سرنخ در نام است. انجام تجزیه و تحلیل رقابتی به شما این امکان را می دهد که با استفاده از داده ها و معیارها، رتبه و سئو سایت خود را با رقبا مقایسه کنید. از آن استفاده کنید تا ببینید چگونه می‌توانید سایت خود را برای مخاطبان بیشتر نمایان کنید و بفهمید رقبا چه چیزی را ارائه می‌دهند که به آنها کمک می‌کند عملکرد بهتری از شما داشته باشند (یا نه).

 

بنابراین یک سوال خوب برای پرسیدن در طول ارزیابی این است که رتبه و سئو سایت شما در مقایسه با رقبا چقدر خوب است؟ تجزیه و تحلیل رقابتی موفق با استفاده از داده ها و معیارها، بینش های عالی را ارائه می دهد. چه چیزی آنها را بیشتر از سایر رقبا قابل مشاهده است؟ پس از انجام تجزیه و تحلیل رقابتی، به راه هایی فکر کنید که سایت خود را بیشتر دیده شود.

 

یک تحلیل رقابتی به مزایا و معایب سایت شما و رقبای آن می پردازد. از طریق این داده ها، می توانید یک برنامه عملی برای همگام شدن با رقبای خود یا حتی پیشی گرفتن ایجاد کنید.

 

 1. ارزیابی دسترسی

آیا جذاب نیست که کاربران بیشتری با پیشینه های مختلف داشته باشید تا سایت شما را تجربه کنند؟ داشتن یک وب سایت در دسترس مخاطبان وب سایت شما را افزایش می دهد و جریان اطلاعات را سرعت می بخشد. این فرآیند شامل بررسی وب سایت شما برای انطباق با ADA است، که تأیید می کند که آیا افراد دارای معلولیت می توانند به راحتی از وب سایت شما استفاده کنند یا خیر. این ارزیابی همچنین کنتراست رنگ را برای مخاطبانی که دارای اختلال در دید هستند تجزیه و تحلیل می کند و خوانایی را برای کاربران کور رنگ بررسی می کند. متن جایگزین را روی تصاویر قرار دهید تا کاربرانی که از صفحه‌خوان استفاده می‌کنند بتوانند محتوای شما را درک کنند. بهینه‌سازی صفحه برای بارگذاری سریع‌تر همچنین باعث می‌شود وب‌سایت شما برای کسانی که اتصال اینترنت کندتری دارند، در دسترس‌تر باشد.

 

 1. ارزیابی رسانه های اجتماعی

اگر شما یک SMB هستید که هنوز در رسانه های اجتماعی نیستید، بهتر است دلایل محکمی پشت آن داشته باشید. براساس GWI، تا ژانویه ۲۰۲۲، بیش از نیمی (۵۸.۴٪) از کل جمعیت جهان از نوعی از آن استفاده می کنند.

ارزیابی رسانه های اجتماعی می تواند به جذب مخاطبان جدید و گسترش برند شما در سطح جهانی کمک کند. هرچه شبکه جهانی و گسترش شما بیشتر شود، شانس افزایش درآمد و فروش برای کسب و کار شما بیشتر می شود. به علاوه، هرگز نمی دانید که آیا محصول یا خدمات شما می تواند در یک بازار جدید مطرح شود یا خیر!

این ارزیابی همچنین به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که پیوندهای رسانه های اجتماعی شما در وب سایت شما مرتبط هستند. اگر کسب و کار شما در چندین پلتفرم رسانه اجتماعی است، ارزیابی می تواند به تعیین اینکه کدام یک برای برند شما مناسب هستند کمک کند. ارزیابی معیارها را بر اساس تعامل، مخاطبان و محتوای رسانه های اجتماعی اندازه گیری می کند.

رسانه های اجتماعی یک راه هیجان انگیز برای افزایش تعامل با محتوای شما، از جمله مقالات، وبلاگ ها و ویدیوها ارائه می دهند. ارزیابی پروفایل های اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا پست های رسانه های اجتماعی خود را برای دسترسی بیشتر، تعامل و محتوای با کیفیت بالاتر بهینه کنید.

 

ابزارهایی برای انجام ارزیابی شما

ابزارهای مختلفی وجود دارند که برای شما ارزیابی وب سایت را انجام می دهند. برخی رایگان هستند و برخی دیگر بر اساس تعداد صفحات وب هزینه دریافت می کنند. استفاده از این ابزارها یک راه عالی برای ارزیابی سایت شما است. همچنین یک گزینه سریعتر و زمانبر است و می تواند عمیق تر از ارزیابی های دستی بخزد. در اینجا سه تا از بهترین ابزارهای ارزیابی وجود دارد که ما برای کمک به پوشش نیازهای ارزیابی شما انتخاب کردیم!

Ahrefs دارای مجموعه ای از ابزارهای ارزیابی است که کد وب سایت شما را از نظر خطاها، بهینه سازی صفحه و لینک های شکسته بررسی می کند. همچنین HTML و برچسب های اجتماعی شما را اسکن می کند. Ahrefs از یک خزنده استفاده می کند که یک ربات است که برای فهرست کردن صفحات وب برای موتورهای جستجو طراحی شده است تا بهترین راه ها را برای بهینه سازی سایت شما برای سئو تعیین کند. آنها برنامه های قیمت گذاری سطحی را ارائه می دهند که از ۹۹ دلار در ماه شروع می شود، با موارد استفاده از سایت های شخصی و مشاغل کوچک گرفته تا پلتفرم های تجارت الکترونیک. اگر می خواهید رتبه و دید بهتری داشته باشید، Ahrefs یک انتخاب عالی است.

 1. DeepCrawl پیشرو در بهینه سازی سئو است. بر روی کلمات کلیدی تمرکز می کند و همچنین کد جاوا اسکریپت وب سایت شما را برای موتورهای جستجو و بهینه سازی عملکرد اسکن می کند. آنها یک سرویس خزنده معروف و یک رابط انعطاف پذیر ارائه می دهند، اما قیمت گذاری مستلزم دریافت یک قیمت برای مورد استفاده شما است. به دلیل تمرکز بر عملکرد در مقیاس بزرگ، بهترین استفاده از آن برای ارزیابی وب سایت های سازمانی است.
 2. Site Analyzer یکی دیگر از خدمات فوق العاده ارزیابی وب سایت است که محتوا، طراحی، سئو و عملکرد وب سایت شما را تجزیه و تحلیل می کند. این سرویس برای بهینه سازی طراحی و کیفیت محتوا مناسب تر است. دیدن اینکه آنها دسترسی را بررسی می کنند لذت بخش است، که راهی عالی برای فراگیرتر کردن وب سایت شما است. آنها سابقه ثابتی دارند و به طور میانگین ۴۲ درصد افزایش ترافیک سئو در ۲ ماه داشته اند. Site Analyzer دارای ویژگی های تجزیه و تحلیل صفحات فردی است. این ویژگی هر صفحه وب سایت شما را برای عبارات جستجوی رایج که به عنوان کلمات کلیدی شناخته می شوند، اسکن می کند. Site Analyzer ردیابی رتبه را ارائه می دهد تا ببیند چگونه با رقبا مقایسه می کنید. آنها چندین طرح پولی را ارائه می دهند که طیف متنوعی از مشتریان را پوشش می دهد.

 

شما می توانید به تنهایی یک ارزیابی وب سایت انجام دهید، که اگر زمان کافی برای انجام این کار دارید، گزینه خوبی است. همچنین ممکن است با انجام این کار به جای استفاده از ابزارهای ارزیابی در هزینه های خود صرفه جویی کنید و در عین حال درک عمیق تری از مخاطبان و برند خود به دست آورید. اگر بخواهید خودتان این کار را انجام دهید تا مطمئن شوید که از قبل به چک لیست خود مجهز شده اید تا در مسیر خود بمانید، مهم تر است.

 

همانطور که پس از ارزیابی سایت خود اصلاحات را اجرا می کنید، حتماً به صورت دوره ای یک قدم به عقب بردارید و از تیم خود در مورد پیشرفت سوال کنید. اگر می‌خواهید بدون نگرانی از سایت نگهداری کنید، از پلتفرم‌های تعمیر و نگهداری خودکار استفاده کنید. این ابزارها خدمات معمول تعمیر و نگهداری وب‌سایت را خودکار می‌کنند، مانند هشدار دادن به شما در مورد لینک‌های شکسته و به‌روزرسانی تم‌ها یا افزونه‌ها در صورتی که سایت شما از وردپرس استفاده می‌کند. آنها شامل اقدامات امنیتی خودکار مانند به روز رسانی خودکار گواهینامه SSL و اسکن بدافزار و ویروس ۲۴/۷ هستند. WP Buffs یک سرویس خودکار محبوب برای سایت های وردپرس است. آنها پشتیبان گیری خودکار سایت، امنیت همیشه روشن و پشتیبانی وب اضطراری را ارائه می دهند. انتظار دارید حداقل ۸۰ دلار آمریکا ماهانه برای خدمات آنها پرداخت کنید.

 

حرکت از ارزیابی وب سایت شما

هنگامی که ارزیابی وب سایت خود را با موفقیت انجام دادید، گام بعدی این است که این یافته ها را در وب سایت خود پیاده سازی کنید. چک لیست های ارزیابی وب سایت و مشکلات خود را با مدیران سایت، طراحان و بازاریابان خود به اشتراک بگذارید تا از همسویی اهداف اطمینان حاصل کنید. بازخورد بخواهید. با توسعه دهندگان خود و کسانی که سایت شما را نگهداری می کنند در مورد نگهداری به روز صحبت کنید. ارزیابی یک فرآیند تکراری است. از بازدید مجدد و برداشتن یک قدم به عقب برای پیشبرد وب سایت خود نترسید – همه اینها بخشی از سرگرمی است.

منبع : https://99designs.com/blog/web-digital/how-to-do-a-website-audit/

نحوه استفاده از GIF در ایمیل

نحوه استفاده از GIF در ایمیل

در اینجا پلتفرم‌های ارتباطی آنلاین متعددی در دسترس ما هستند، اما یکی از آن‌هایی که امتحان خود را پس داده، ایمیل است. به گفته فوربس، بازاریابی ایمیلی شکست ناپذیر باقی می ماند و به ازای هر دلار خرج شده، ROI (بازده سرمایه گذاری) ۴۲۰ درصد را ارائه می دهد. این بدان معناست که به ازای هر ۱ دلاری که در بازاریابی ایمیلی خرج می کنید، ۴۲ دلار بازده دریافت می کنید. همچنین به این معنی است که عملاً هر برندی از آنها استفاده می کند، بنابراین محتوای بازاریابی ایمیلی شما برای متمایز شدن باید بسیار شگفت انگیز باشد. یکی از راه‌هایی که می‌توان آن را بالا برد؟ استفاده از GIF در ایمیل ها درست است! گیف‌ها اکنون صندوق‌های ورودی را روشن می‌کنند و می‌توانند به شما کمک کنند تا محتوای ایمیل هیجان‌انگیز ایجاد کنید.

 

بنابراین، GIF چیست؟

چرا GIF ها برای ایمیل خوب هستند؟

GIF ها ایمیل های شما را از نظر بصری هیجان انگیزتر می کنند.

گیف ها به بیان یک داستان در یک نگاه کمک می کنند.

GIF ها همه کاره هستند و به راحتی ایجاد می شوند.

web-design-contact

بهترین روش ها: چگونه (و چگونه) از GIF در ایمیل استفاده کنیم

به سبک خود توجه کنید کمتر، بیشتر است.

GIF ها را فقط برای اینکه ظاهری باحال داشته باشید اضافه نکنید. هدفمند باش!

زیاده روی نکنید!

اندازه GIF در ایمیل ها اهمیت دارد.

با افزودن متن Alt برای GIF، دسترسی را افزایش دهید.

ادغام گیف های فراخوان برای اقدام.

بنابراین، GIF چیست؟

GIF (تلفظ به عنوان “jif”) یا تصاویر با فرمت تبادل گرافیکی مجموعه ای از تصاویر ثابت هستند که یک کلیپ کوتاه ایجاد می کنند. برخلاف ویدیوها، گیف‌ها صدا ندارند و به‌طور خودکار بدون نیاز به کلیک کردن روی یک دکمه، در یک حلقه پخش می‌شوند. گیف‌ها معمولاً بین سه تا شش ثانیه دوام دارند، اما در صورت تمایل ممکن است به ۱۵ ثانیه هم برسند.

این فرمت تصویر زیبا به چت‌ها – مسنجر، واتس‌اپ، اینستاگرام، iMessage و غیره- نفوذ کرده است و کاربرانی را که ممکن است بخواهند خود را بهتر یا بازیگوش‌تر از ایموجی‌های استاندارد بیان کنند، جذب می‌کند. به لطف رسانه های جریان اصلی، GIF ها به سایت های اشتراک گذاری مانند ۹gag و حتی صفحات رسانه های اجتماعی نیز رسیده اند و بیش از ۱۰۰ میلیون GIF برای استفاده در دسترس است.

 

سه نوع GIF وجود دارد که به صورت آنلاین دیده می شوند. اینها هستند:

 

GIF های مبتنی بر انیمیشن: دنباله ای از تصاویر دیجیتالی ثابت در فرمت های JPG یا PNG

GIF های مبتنی بر ویدیو: کلیپ هایی که از ویدیوهای MP4 تهیه شده اند

برچسب‌های GIF: شبیه به ایموجی‌ها، اما متحرک هستند و با قاب شفاف خود، می‌توانند به‌عنوان همپوشانی به ویدیو یا عکس اضافه شوند.

هر نوع را که انتخاب کنید، این GIF ها می توانند به خوبی با ایمیل ها هماهنگ شوند.

چرا GIF ها برای ایمیل خوب هستند؟

گیف‌ها می‌توانند عنصر قدرتمندی باشند که می‌توانند بازی شما را در ایجاد ایمیل‌های جذاب‌تر و پویاتر ارتقا دهند. در زیر، ما سه دلیل را برجسته می کنیم که چرا باید شروع به اضافه کردن GIF به ایمیل های خود کنید.

 

 1. GIF ها ایمیل های شما را از نظر بصری بهتر می کنند.

برای شروع، گیف ها می توانند ایمیل های شما را زنده کنند. تصور کنید یک ایمیل متنی ساده و یک ایمیل حاوی انیمیشن دریافت می کنید. کدام یک اول توجه شما را جلب می کند؟ به احتمال زیاد، دومی را باز می کنید.

 

افزودن GIF های متحرک جذابیت بصری ایمیل را افزایش می دهد و خوانندگان را وادار می کند متوقف شوند و به آنچه می خواهید بگویید نگاه کنند. و زمانی که گیف هایی که ایجاد می کنید بسیار مرتبط هستند، خوانندگان ممکن است آنها را با دیگران به اشتراک بگذارند.

 

 1. GIF ها به بیان یک داستان در یک نگاه کمک می کنند.

کلمه ساز بودن یک مزیت در هنگام ساخت ایمیل است. با این حال، تصاویر بصری می‌توانند به تقویت و شفاف‌سازی پیام‌هایی کمک کنند که جذب آن‌ها تنها با کلمات ممکن است دشوار باشد.

 

با استفاده از GIF ها، می توانید پیام خود را به صورت تقسیمی منتقل کنید و تجربه خواندن مخاطبان خود را افزایش دهید. حتی می‌توانید با کمک GIF پاسخ احساسی دلخواه را از خوانندگان خود دریافت کنید.

 

اگر می خواهید حال و هوا را کم کنید، می توانید GIF های طنز آمیز اضافه کنید. به عنوان مثال، اپلیکیشن مدیتیشن Headspace یک ایمیل GIF احمقانه برای تبلیغ اشتراک خود طراحی کرد که نشان می‌دهد چگونه استفاده از این برنامه می‌تواند به شما در یافتن آرامش کمک کند.

 

 1. GIF ها همه کاره هستند و به راحتی ایجاد می شوند

یکی از دلایل محبوبیت GIF ها این است که همه کاره بودن و در دسترس بودن آنها برای هر کسی که می خواهد از آنها استفاده کند. تقریباً برای هر هدفی می‌توانید GIF ایجاد کنید – چه برای چت شخصی با دوستان، تبلیغات یا تیزرها.

 

به عنوان بخشی از تلاش کمپین برند لباس آمریکایی Everlane، یک ایمیل تیزر برای مخاطبان خود ارسال کرد تا به آنها ایده دهد که از نظر توسعه محصول چه انتظاراتی دارند. GIF آن از یک افکت ماشین تحریر استفاده می کرد که در آن کلمات یک حرف در یک زمان ظاهر می شوند تا خوانندگان را به سرعت جذب کند و به زمان اجازه دهد تا اطلاعات را جذب کند. این تکنیک به طور موثر نشان داد که استفاده از پلاستیک در سراسر جهان چقدر مشکل ساز است و چرا برند را وادار به ایجاد تغییرات کرد.

یکی دیگر از کاربردهای GIF های متحرک برای امضا کردن به روشی غیر سنتی است. می توانید لحن صدای برند یا سبک ارتباطی خود را برای امضای ایمیل در GIF خود وارد کنید و برند خود را در ذهن خوانندگان خود ثبت کنید.

 

لازم نیست در استفاده از ابزارهای طراحی پیچیده برای ایجاد GIF متخصص باشید. وب‌سایت‌های اختصاصی GIF مانند GIPHY، Imgflip و GIF Brewery تنها برخی از منابع رایگانی هستند که می‌توانید برای طراحان DIY از آنها بازدید کنید. آنها به شما اجازه می دهند فایل های خود را در فرمت های مختلف مانند JPG، PNG یا MP4 آپلود کنید و آنها را به GIF تبدیل کنید. یا می توانید به سادگی گیف های آماده را در این وب سایت ها به صورت رایگان دانلود کنید.

 

Vistacreate را بررسی کنید و صدها قالب GIF قابل تنظیم را برای شروع مرور کنید.

 

برای پیوستن به دنیای GIF آماده اید؟ در زیر چند نکته در مورد نحوه استفاده موثر از آنها آورده شده است.

 

بهترین روش ها: چگونه (و چگونه) از GIF در ایمیل ها استفاده کنیم

 1. به سبک خود توجه کنید. کمش هم زیاد است.

با میلیون‌ها گیف متحرک برای انتخاب، ممکن است متوجه شوید که بیش از حد لازم به ایمیل‌های خود اضافه می‌کنید. اما وقتی صحبت از زیبایی شناسی می شود، نمی توان به اندازه کافی بر این ضرب المثل تاکید کرد که کمش هم زیاد است. در غیر این صورت، ایمیلی به ظاهر هرزنامه خواهید داشت که می تواند در سطل زباله قرار گیرد یا لغو اشتراک را تضمین کند. تعادلی بین عناصر بصری – متون، گرافیک، پالت رنگ و غیره – و GIF های انتخابی خود بیابید تا خوانندگان خود را تحت تأثیر قرار ندهند.

 

به عنوان مثال، استفاده از GIF به عنوان پس‌زمینه ایمیل ممکن است به شما نیاز داشته باشد که به یک طرح‌بندی حداقلی برای متون خود پایبند باشید. این کار از برخورد پس زمینه با پیش زمینه جلوگیری می کند. همچنین باید به خاطر داشته باشید که گیف های خود را کجا در طرح ایمیل خود قرار دهید تا یک تجربه خواندن یکپارچه داشته باشید. و همیشه برای تجربه تلفن همراه بهینه سازی کنید زیرا بیش از ۷۰٪ ایمیل ها را در تلفن های خود می خوانند.

Sittercity، یک پلتفرم دیجیتال برای افرادی که به دنبال رزرو پرستار بچه و پرستار بچه هستند، به عنوان مثال در نظر بگیرید. این پلتفرم از یک GIF مبتنی بر انیمیشن برای خبرنامه ایمیل خود استفاده کرد. Sittercity با GIF خود با مضمون فضای بیرونی نشان داد که پیدا کردن پرستار بچه برای والدین چقدر دشوار است – آنها حتی باید به فضا بروند! کنتراست پالت رنگی هماهنگ، حرکت حداقلی کودک فضانورد، سگ، و ستاره های چشمک زن، و استفاده از فضای منفی یا قسمت خالی طرح بندی طراحی، باعث شده است که GIF به چشم بیاید.

 

 1. GIF ها را صرفاً برای به نظر رسیدن ظاهر اضافه نکنید. عمدی باش!

بسیاری از بازاریابان و صاحبان کسب و کار سعی می کنند با استفاده از هر چیزی که روند دارد، به روز بمانند. اگر خوش شانس باشید، این می تواند کارساز باشد. اما می تواند مصرف کنندگان شما را نیز دور کند. در هنگام استفاده از GIF نیز می توان همین را گفت. قبل از استفاده از آنها، باید از خود بپرسید، “آیا افزودن GIF در ایمیل من برای پیام من منطقی است؟”

 

پین کردن قصد خود در ایجاد ایمیل های GIF می تواند اطمینان حاصل کند که آنچه اضافه می کنید در دستیابی به هدف شما نقش دارد. در این مورد، ممکن است:

 

برای برانگیختن یک ارتباط عاطفی یا برای ارائه پیامی آسان 

با این حال، مهم است که مخاطب خود را در ذهن داشته باشید. اگر محصولاتی دارید که گروه های سنی مختلف را هدف قرار می دهند، بر اساس آن ایمیل های GIF خود را تقسیم بندی کنید. چرا؟ زیرا همه افراد به GIF در ایمیل ها واکنش مثبت نشان نمی دهند. گیرندگان مسن تر ممکن است GIF ها را غیرحرفه ای بدانند، در حالی که خوانندگان جوان ممکن است از آنها استقبال کنند.

 

تست A/B روشی است که شامل آزمایش نسخه‌های مختلف محتوای بازاریابی شما، مانند پست‌های رسانه‌های اجتماعی، اینفوگرافیک‌ها و ویدیوها می‌شود. و این می تواند برای ایمیل های GIF شما نیز اعمال شود، به خصوص زمانی که متوجه می شوید چه چیزی برای بخش های مختلف مخاطبان کار می کند. با تلاش مداوم، می توانید بینش های محکمی در مورد مصرف کنندگان خود جمع آوری کنید که می توانید برای بهبودهای آینده و استراتژی های بازاریابی ایمیلی سرمایه گذاری کنید.

 

 1. هنگام شخصی سازی گیف های خود زیاده روی نکنید!

بخشی از عمدی بودن این است که مطمئن شوید GIF های شما روی برند باقی می مانند. در حالی که ساختن GIF فضای زیادی برای خلاقیت باقی می‌گذارد، اجازه دهید شخصیت برند شما – مجموعه‌ای از ویژگی‌های مرتبط با برند شما که مخاطبان شما می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند – راهنمای شما باشد. پس از همه، شما نمی خواهید برای خوانندگان وفادار خود غریبه باشید.

ایجاد گیف های مارک دار که می توانند شما را متمایز کنند با ترکیب لوگو، رنگ های برند، فونت ها و هر تصویر دیگری که در راهنمای سبک شما ذکر شده است شروع می شود. با این اوصاف، به یاد داشته باشید که لوگوی شما به طور کلی ستاره گیف شما نیست، بنابراین در موقعیت یابی استراتژیک باشید – مگر اینکه یک GIF ایجاد کنید تا اطلاعات جدیدی را در بالا به خوانندگان بگویید.

 

و در نهایت، مخاطبان خود را در کانون اصلی گیف های خود نگه دارید!

 

 1. اندازه GIF در ایمیل ها اهمیت دارد.

GIF ها به راحتی سبک و کوچک هستند. آنها فضای زیادی را اشغال نمی کنند. اگرچه قابل تنظیم هستند، اما اکثر GIF ها از طرح مربعی با ابعاد ۴۸۰×۴۸۰ پیروی می کنند، بنابراین می توانید به راحتی آنها را در طرح ها و دستگاه های مختلف قرار دهید. از نظر وزن، یک GIF می تواند به وزن ۱۰۰ مگابایت یا به سبک ۳ مگابایت باشد. البته هر چه حجم فایل بیشتر باشد، کیفیت آن بیشتر است.

اما با در نظر گرفتن ایمیل‌ها، ممکن است بخواهید از یک GIF کوچکتر و سبک‌تر استفاده کنید و رزولوشن بهینه را حفظ کنید. حجم ایمیل شما نباید از ۲۰ تا ۵۰ مگابایت تجاوز کند، در غیر این صورت با خطر بارگذاری آهسته مواجه خواهید شد که می تواند مخاطبان شما را از خواندن آنها باز دارد. یک قانون کلی خوب این است که GIF شما ۱ مگابایت باشد.

 

یکی دیگر از راه‌های افزایش دسترسی به ایمیل‌های شما، استفاده از متن Alt است.

 

 1. با افزودن متن Alt برای GIF، دسترسی را افزایش دهید.

مصرف‌کنندگان شروع به پاسخگویی به شرکت‌هایی کرده‌اند که نمی‌توانند دسترسی را به بخش اصلی محصولات خود تبدیل کنند. به عنوان مثال توییتر را در نظر بگیرید، که در سال ۲۰۲۰ با واکنش‌های شدید توییت‌های صوتی خود مواجه شد، ویژگی جدیدی که به کاربران اجازه می‌دهد توییت‌های ضبط‌شده صوتی را پست کنند. در آن زمان، کاربران کم شنوایی نمی‌توانستند به این سرگرمی بپیوندند، زیرا برند نتوانست زیرنویس‌ها را ادغام کند.

 

درخواست‌ها برای محصولات و خدمات قابل دسترس در سال‌های اخیر بلندتر شده است، به‌ویژه از زمانی که پیشرفت‌های فناوری این امکان را برای شرکت‌ها فراهم کرده است تا تجربه کاربری فراگیرتری ایجاد کنند. این امر در مورد ایمیل‌های GIF نیز صدق می‌کند، بنابراین مطمئن شوید که استانداردهای صنعتی در مورد هر فونت، رنگ یا کنتراست تصویر را رعایت کنید.

 

با افزودن یک متن جایگزین، که توصیفی مبتنی بر متن از یک تصویر یا GIF است، گیرندگانی که دارای اختلال بینایی هستند می‌توانند یک تصویر یا انیمیشن را تصویر کنند و پیام شما را معنا کنند. هنگام نوشتن متن Alt، توضیحات خود را تا حد امکان خاص و مختصر نگه دارید.

 

یکی دیگر از مزایای متن Alt این است که به تلاش های بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما کمک می کند. با افزایش تعداد محتوای مبتنی بر تصویر، دریافت بازدیدهای وب از ترافیک ارگانیک می تواند مشکل باشد زیرا خزنده های سئو کلمه ای برای تجزیه و تحلیل ندارند. با استفاده از متن های جایگزین، محتوای شما بیشتر قابل مشاهده است و می تواند رتبه شما را افزایش دهد.

 

 1. گیف های متحرک فراخوانی را یکپارچه کنید.

Call to action (CTA) احتمالاً حیاتی ترین بخش ایمیل مارک دار شما هستند. آنها مشتری را در سفر خود به جلو می برند، زیرا نشان می دهد که در آینده چه کاری می توانند انجام دهند. تنها مشکل این است که گاهی اوقات، دکمه های CTA چندان قابل مشاهده نیستند، که می تواند تبدیل سرنخ های شما را از مسیر خارج کند. چرا CTA ها را به GIF تبدیل نمی کنید؟

می توانید یک GIF مبتنی بر ویدیو یا انیمیشن را در بالای دکمه CTA خود اضافه کنید. یا یک نماد CTA GIF ایجاد کنید که انیمیشن‌های ساده و در عین حال لذت‌بخش، مانند حرکت مداوم، تغییر رنگ و تغییر مقیاس را با هم ادغام کند. انجام این کار نه تنها احتمال دیده شدن CTA شما را افزایش می دهد، بلکه به جذابیت کلی طراحی بصری شما نیز می افزاید.

 

بهترین GIF را برای ایمیل های خود دریافت کنید

گیف‌ها تقریباً مانند یک زبان در اینترنت شده‌اند که به مکالمات معمولی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و حتی صحبت‌های کاری روزانه در Slack هجوم می‌آورند. با محبوبیت چشمگیرشان، جای تعجب نیست که GIF ها در بازاریابی ایمیلی نیز نقش مهمی دارند.

 

به طور خلاصه، GIF ها به ایمیل هایی که در غیر این صورت سخت و متن ساده خواهند بود، شخصیت می بخشند. آنها همچنین پیام شما را در جایی که کلمات کوتاه می شوند تقویت می کنند. بهترین قسمت؟ ایجاد آنها فقط چند دقیقه طول می کشد.

منبع : https://99designs.com/blog/video-animation/gifs-in-emails/

طراحی UI چیست؟

طراحی UI چیست؟

آیا فکر کرده اید پشت ظاهر و احساس برنامه ها و وب سایت هایی که روزانه استفاده می کنید چیست؟ این طراحی رابط کاربری (UI) است، که فرآیند ایجاد عناصر بصری برای افراد (کاربران) برای تعامل با یک محصول یا خدمات است. هدف از طراحی UI ایجاد یک رابط کاربری آسان، بسیار کاربردی و بصری دلپذیر است. اما طراحی UI چیست؟ شما خوش شانس هستید، ما به طراحی UI، چرایی اهمیت آن می پردازیم و منابعی برای یادگیری و الهام گرفتن می پردازیم.

طراحی UI چیست؟

طراحی UI بر تعامل و زیبایی شناسی یک تجربه دیجیتال تمرکز دارد. این می تواند یک برنامه موبایل، وب سایت یا حتی یک بازی ویدیویی باشد. عملکردها را نیز پوشش می دهد و بر نحوه تجربه کاربر از یک محصول یا خدمات تأثیر می گذارد. طراحی رابط کاربری خوب، کنترل را به کاربر می‌دهد و به راحتی می‌تواند تجربه را پیمایش کند.

 

به هر کجا که نگاه کنید، طراحی UI عمیقاً در زندگی روزمره ما ادغام شده است. این نحوه تعامل ما با برنامه‌ها و دستگاه‌های دیجیتال مورد علاقه‌مان است، مانند پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، گالری دوربین تلفن و سیستم عامل لپ‌تاپ شما. هر عنصر گرافیکی، مانند دکمه‌هایی که روی آنها کلیک می‌کنید، کادرهای فیلد متنی روی فرم، رنگ، طرح‌بندی، تایپوگرافی، تصویر بخشی از طراحی UI هستند. یک طراح رابط کاربری باید دسترسی، کارایی و روان بودن تعاملات را در نظر بگیرد.

 

انواع مختلفی از طراحی رابط کاربری وجود دارد، مانند رابط کاربری گرافیکی (GUI)، رابط خط فرمان (CLI)، رابط کاربری لمسی، رابط کاربری بازی و حتی رابط کاربری صوتی (VUI). در اینجا اطلاعات کمی در مورد هر نوع ارائه شده است.

 

رابط کاربری گرافیکی (GUI) و رابط خط فرمان (CLI)

رابط های گرافیکی کاربر (GUI) راهی بصری برای تعامل با برنامه ها و سیستم عامل ها بدون نیاز به نگاه کردن به کد یا اسکلت زیر آن فراهم می کند. در حالی که رابط های خط فرمان (CLI) شامل استفاده از فرمان های متنی مانند Windows Powershell یا ترمینال لینوکس است. اکثر کامپیوترها در دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ از سیستم عامل های مبتنی بر CLI مانند MS-DOS استفاده می کردند. اندکی بعد، اپل مکینتاش و مایکروسافت ویندوز راه را برای سیستم عامل های مبتنی بر رابط کاربری گرافیکی رهبری کردند و سیستم عامل های CLI را برای کاربران روزمره حذف کردند. اگر می خواهید در مورد جدول زمانی محاسبات رابط کاربری گرافیکی اطلاعات بیشتری کسب کنید، گالری GUI یک منبع عالی است.

 

رابط کاربری بازی

رابط کاربری بازی یک کشور بزرگ در دنیای طراحی بازی است. شامل موارد زیر است:

پیمایش منوی اصلی و تمام منوهای بعدی در طول بازی

راهنما و نحوه بازی دستورالعمل

گرافیک های روکش شده یا نمایشگرهای هدآپ (HUD) مانند نقشه در گوشه صفحه یا تعداد زندگی های باقی مانده

طراحی شی و کاراکتر، از جمله اسپرایت و مدل های سه بعدی

طراحی صدا، هشدارها و ارائه بازخورد صوتی برای تعاملات

هدف از رابط کاربری بازی ارائه بازخورد و اطلاعات کافی به بازیکن برای اطلاع از وضعیت فعلی بازی با کمترین بار ذهنی ممکن است. آیا تا به حال بازی ای انجام داده اید که حس شهودی داشته باشد؟ احتمالا طراحی رابط کاربری خوبی داشت. برای رابط کاربری بازی، ساده و واضح است. بازیکنان نباید مجبور شوند برای دستیابی به اهداف بازی خود در منوهای درهم ریخته حرکت کنند یا به رابط های شلوغ نگاه کنند.

 

رابط کاربری صوتی

ما با خانواده، دوستان و همکارانمان از طریق صدا صحبت می کنیم، پس چرا از گفتار برای تعامل با دستگاه ها استفاده نکنیم؟ با ظهور دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای فعال‌کننده صوتی، VUI یک زمینه رو به رشد است. این یک راه عالی برای اجرای تعامل برای کسانی است که تحرک محدود یا اختلالات بینایی دارند. برخی از نمونه‌های رایج برنامه‌های VUI عبارتند از سیری اپل، آمازون الکسا و واحدهای ناوبری GPS فعال‌شده با صدا.

 

رابط کاربری را لمس کنید

نحوه تعامل ما با دستگاه‌های مبتنی بر لمس، مانند تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها، شامل رابط کاربری لمسی است. این دستگاه ها از حرکات دست، فشارهای طولانی، کشیدن انگشت و ضربه برای تعامل استفاده می کنند. مثلاً در یک روز ساحلی از یکی از دوستانتان عکس می گیرید. سپس با استفاده از ویرایشگر عکس گوشی خود، از انگشت برای کشیدن گوشه ها استفاده می کنید و به راحتی یک فرد ناخواسته را در سمت چپ تصویر برش می دهید. این همان چیزی است که رابط کاربری لمسی در مورد آن است! نمونه‌های زیادی از رابط کاربری لمسی وجود دارد، مانند اسکن اثر انگشت برای پرداخت‌های تلفن همراه، پیمایش برای بزرگ‌نمایی روی نقشه دیجیتال مترو و فشار طولانی برای تأیید حذف فایل.

 

چرا طراحی UI اینقدر مهم است؟

اکنون که با انواع طراحی رابط کاربری بیشتر آشنا شدید، بیایید بررسی کنیم که چرا اینقدر مهم است. از آنجایی که ۹۰ درصد اطلاعاتی که ما دریافت می کنیم اطلاعات بصری است و رابط کاربری تمام جنبه های بصری تعامل را پوشش می دهد، اطمینان از اینکه این تجربیات تعاملی و بصری بسیار موثر هستند، ضروری است. مغز ما تصاویر بصری را به طور قابل توجهی سریعتر از متن پردازش می کند، بنابراین شما می خواهید اولین تاثیر قوی را از طریق عناصر بصری ایجاد کنید.

 

بدون تصاویر متقاعد کننده و تأکید بر طراحی رابط کاربری خوب، می تواند بر اثربخشی محصول، طراحی شما تأثیر بگذارد و حتی ممکن است کسب و کار شما از مراجعه مشتریان به سمت رقبا آسیب ببیند زیرا محصولات و سایت های آنها تعامل بهتری را ارائه می دهند. اگر بازی رابط کاربری شما خوب باشد، می تواند طرح ها و محصولات شما را جذاب کند و پایگاه مشتریان شما را گسترش دهد.

در مورد UX چطور؟ و تفاوت بین طراحی UI و UX چیست

یکی دیگر از جنبه های بزرگ طراحی UI، قابلیت استفاده است. دو هدف طراحی UI عبارتند از: رابط چگونه ظاهر می شود و چگونه کار می کند؟ اگر جلوه‌های بصری جذاب باشند، اما عملکرد و قابلیت استفاده نداشته باشند، کاربران ناامید می‌شوند یا حتی آن را ترک می‌کنند. در اینجا طراحی تجربه کاربری (UX) وارد می شود. طراحی UX در درجه اول بر انجام وظایف کاربر و حل مشکلات قابلیت استفاده آنها متمرکز است. رابط کاربری دقیق تر است (مانند دکمه ها یا یک فیلد متنی)، UX تمایل به مفهومی دارد (کاربر هنگام خرید خوشحال است یا عصبانی است).

برای کسب اطلاعات بیشتر: UI بر انتخاب رنگ‌ها و فونت‌ها، سازمان‌دهی طرح‌بندی صفحه و طراحی عناصر تعاملی مانند پیمایش، جابه‌جایی و فیلدهای متن تمرکز دارد. در حالی که UX در درجه اول به درک رفتار و نیازهای مصرف کننده و در عین حال پایبندی به اهداف تجاری نیز توجه دارد. یک طراح UX شخصیت ها و نقشه های سفر را بر اساس مخاطبان هدف و تحقیقات ایجاد می کند.

 

در حالی که همپوشانی زیادی بین طراحی UI و طراحی UX وجود دارد، بزرگترین تفاوت این است که UX در درجه اول بر فرآیند طراحی و تجربه تمرکز دارد در حالی که UI بر ظاهر و عملکرد تمرکز دارد.

منابع و الهام UI

راه های زیادی برای توسعه و یادگیری طراحی UI وجود دارد. برای مثال، یکی از راه‌ها این است که برای ایمیل‌های Daily UI ثبت نام کنید که به مدت ۱۰۰ روز یک درخواست طراحی UI متفاوت را برای شما ایمیل می‌کنند. چالش‌ها شامل اعلان‌های طراحی برای صفحه فرود، پخش موسیقی، رزرو هتل و بسیاری موارد دیگر است. این یک راه عالی برای دریافت پیشنهادات و امتحان کردن طرح‌بندی‌های جدیدی است که فکرش را هم نمی‌کردید!

همچنین می توانید با طراحی مجدد یک اپلیکیشن یا سایت با ابزار طراحی رابط کاربری مورد علاقه خود، پروژه های رابط کاربری خود را ایجاد کنید. یکی از برنامه های مورد علاقه خود را بردارید و فکر کنید: چگونه آن را دوباره ایجاد می کنید؟ حتما مهارت های خود را هر روز تمرین کنید، حتی اگر فقط ۱۰ دقیقه باشد. سازگاری شما را به طراح بهتری تبدیل می کند.

 

این روزها آموزش ها و کلاس های آنلاین زیادی برای بهبود مهارت های رابط کاربری شما وجود دارد. و انجمن های طراحی زیادی وجود دارد که می توانید به آنها بپیوندید، مانند Dribbble یا Design Buddies. لذت بخش است که بخشی از یک جامعه باشید، مشارکت های معنادار داشته باشید و با دوستان طراح در هر کجا که هستید شبکه سازی کنید.

 

اگر به دنبال منابع یادگیری بیشتری برای یادگیری طراحی UI هستید، به این موارد نگاهی بیندازید:

 

Design Resources راهنماها، کیت ها و مجموعه هایی را ارائه می دهد که بسیاری از جنبه های طراحی را پوشش می دهد.

منابع UI/UX لیندا هوانگ خواندن توصیه شده، انجمن های آنلاین، نکات نمونه کارها و رزومه، و واژه نامه اصطلاحات UI و UX را ارائه می دهد.

Tools آرشیو عظیمی از منابع و ابزارهای طراحی را که مکرراً به‌روزرسانی می‌شوند، نگهداری می‌کند.

و اگر به دنبال الهام هستید، در اینجا چند مکان عالی برای شروع جستجوی خود آورده شده است:

 

همیشه به یاد داشته باشید که طراحی UI مربوط به طراحی برای کاربران شماست. دفعه بعد که بازی ویدیویی مورد علاقه خود را انجام می دهید یا لباس آنلاین می خرید، به نحوه طراحی رابط کاربری پلت فرم فکر کنید. آیا تعادل خوبی بین فرم و عملکرد وجود دارد؟ بهترین نمونه های طراحی UI رابطه یین یانگ بین زیبایی شناسی و عملکرد دارند.

دوست یا دشمن: رابطه در حال تکامل بین هوش مصنوعی و طراحی

دوست یا دشمن: رابطه در حال تکامل بین هوش مصنوعی و طراحی

یادگیری ماشینی (ML) و هوش مصنوعی (AI) خبرهای بزرگی هستند. از آنها خواسته شده است که همه چیز از ماشین های راندن تا پیش بینی جنگ داخلی انجام دهند – بنابراین تعجبی ندارد که ببینیم این فناوری در طراحی گرافیک به کار می رود. اما اینکه دقیقا چگونه هوش مصنوعی و طراحی با هم کار خواهند کرد، باید دید.

 

حامیان ادعا می‌کنند که طراحی را تقویت می‌کنند و خلاقیت‌ها را آزاد می‌کنند تا کارهای بهتری تولید کنند. منتقدان می گویند که طراحان را از کار رها می کنند و مسابقه ای را به سمت پایین آغاز می کنند. پس حق با چه کسی است و ML و AI چه ارتباطی با طراحی گرافیکی دارند؟

 

تفاوت بین هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی چیست؟

وقتی بسیاری از مردم به هوش مصنوعی فکر می کنند، به ربات ها فکر می کنند. اما هوش مصنوعی و ML لزوماً در مورد ماشین‌هایی نیستند که می‌توانند راه بروند یا صحبت کنند، بلکه در مورد ماشین‌هایی هستند که می‌توانند یاد بگیرند و تصمیم بگیرند. یادگیری ماشینی سیستم‌های فناوری اطلاعات را توصیف می‌کند که حجم زیادی از داده‌ها را پردازش می‌کنند و سپس به‌طور مستقل از آن برای تشخیص الگوها و ایجاد نتایج بهتر و بهتر استفاده می‌کنند. برنامه‌های ML می‌توانند چهره‌ها را شناسایی کنند، بهترین مسیر را برای ورود به دفتر پیشنهاد دهند یا کلاهبرداری احتمالی را از هزاران تراکنش آنلاین روزانه اعلام کنند.

 

هوش مصنوعی یک دسته وسیع‌تر است که سیستم‌هایی را پوشش می‌دهد که می‌توانند وظایفی را انجام دهند که به هوش انسان‌مانند نیاز دارند. ML بخش عمده ای از هوش مصنوعی است، اما هوش مصنوعی همچنین شامل عملکردهایی مانند استدلال (استنتاج منطقی از داده ها)، پردازش زبان (بنابراین هوش مصنوعی می تواند به طور طبیعی با انسان ها ارتباط برقرار کند) و برنامه ریزی (توانایی تعیین و انجام اهداف) را نیز در بر می گیرد.

 

ماشین‌ها نه تنها در حال افزایش هستند، بلکه در حال خلاقیت هستند

یکی از نقاط قوت اصلی یادگیری ماشین، توانایی آن در انتقال حجم عظیمی از داده ها و تولید نتایج پیچیده است. ML و AI نقش بزرگی به عنوان پردازنده‌های پشت صحنه بازی می‌کنند، داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند تا پیشنهادات مناسبی را برای پرخوری احتمالی بعدی Netflix به ما ارائه دهند یا مقاله‌های آنلاین را برای تشخیص سرقت ادبی مقایسه می‌کنند.

اما این ابزارها به طور فزاینده ای در صندلی جلو قرار می گیرند. آنها می توانند ماشین های خودران را راهنمایی کنند و دستور العمل هایی را تهیه کنند. هوش مصنوعی فیلم هایی ساخته است ادعا می کند که می تواند محتوا را پنج برابر سریعتر از یک انسان بنویسد و یک نمایشگاه هنری کامل در آمستردام ایجاد کرده است. گوگل سرانجام مهندسی را اخراج کرد که مدعی بود هوش مصنوعی چتش، LaMDA، روح دارد.

 

پس آیا هوش مصنوعی جایگزین طراحان گرافیک خواهد شد؟ نه کاملا. بیایید نگاهی بیندازیم که ابزارهای طراحی چه کاری می توانند انجام دهند، چه کاری نمی توانند انجام دهند و چه پیامدهایی برای صنعت دارند.

 

طراحی هوش مصنوعی چگونه کار می کند

یک مسیر معمولی برای برنامه های متن به تصویر عبارت است از:

 

کاربر هوش مصنوعی را با یک پیام متنی ارائه می کند

هوش مصنوعی این کلمات را به یک نقشه معنایی تبدیل می‌کند – وب‌سایتی که در آن کلمات جاسازی شده، گروه‌بندی می‌شوند و به صورت طرح napkin sketch کار می‌شوند.

جزئیات در فرآیندی به نام انتشار به این طرح اضافه می‌شود و هوش مصنوعی آثار هنری را بر اساس درخواست اولیه و داده‌هایی که هوش مصنوعی بررسی کرده است، پیش‌بینی می‌کند.

از آنجایی که هوش مصنوعی دارای مخزن عظیمی از داده ها برای استفاده از آن است، می تواند تعداد زیادی از برداشت های نیمه تصادفی را در همان لحظه تکرار کند.

همانطور که هوش مصنوعی در زمینه‌های دیگر با مشکلاتی روبه‌رو بوده است – به چت‌ربات‌های نژادپرستانه یا ماشین‌های خودران فکر کنید که مخروط‌های ترافیکی را عمیقاً گیج‌کننده می‌بینند، هوش مصنوعی در طراحی گرافیک نیز در مراحل اولیه خود است.

 

ابزارهای زیادی وجود دارند که مجموعه ای از انتخاب ها را ارائه می دهند و می توانند مجموعه ای از گزینه های طراحی مانند لوگوهای نمونه را نشان دهند. سایر برنامه ها می توانند به شما در انتخاب طرح رنگ یا طراحی وب سایت کمک کنند. این برنامه‌ها یا دامنه محدودی دارند، یا فقط تعداد محدودی از طرح‌های نسبتاً فرمولی تولید می‌کنند. برخی به سختی از ML استفاده می کنند، چه رسد به هوش مصنوعی. اما هوش مصنوعی‌های پیچیده‌تر تبدیل متن به تصویر، که تصاویر را بر اساس درخواست‌های کاربر ایجاد می‌کنند، بسیار بیشتر از این کار انجام می‌دهند.

اشکال؟ برخی از نسخه‌هایی که به راحتی در دسترس هستند، تصاویر کاملاً خام تولید می‌کنند، مانند تولیدکننده متن به تصویر با استفاده رایگان DeepAI. سایرین، مانند Midjourney پیچیده تر، در بتا باقی می مانند. و فوتورئالیسم پیشرفته Dall-E و DALL·E 2 Open AI و Imagen گوگل به طرز وسوسه انگیزی برای اکثر طراحان دور از دسترس باقی مانده است – Dall E-2 لیست انتظار طولانی دارد و Imagen برای عموم بسته است. Stable Diffusion ممکن است فقط یک تغییر دهنده بازی باشد – منبع باز است و به کاربران اجازه می دهد تا بر اساس کد آن بسازند، و فیلتر نشده، به این معنی که هیچ تصویری از جدول خارج نمی شود.

 

هوش مصنوعی می تواند نقش مهمی در طراحی گرافیک داشته باشد

همانطور که می بینیم، هوش مصنوعی و ML در حال حاضر دو کاربرد کلیدی در طراحی دارند:

 

به عنوان یک ابزار نسبتاً اساسی برای شکل دادن به آرم ها و طرح های چاپی یا دیجیتالی اولیه

به عنوان یک ابزار خلاقانه تر برای توسعه برای ایجاد هنر بر اساس دستورات

استفاده دوم مسلماً سریعتر دگرگون کننده است. برنامه هایی مانند DALL·E 2 می توانند هزاران تکرار از یک ایده واحد تولید کنند و به طور فزاینده ای آثار هنری با کیفیت واقعی تولید کنند. به این ترتیب، هوش مصنوعی تبدیل متن به هنر، نقش کلاسیک یک ماشین را ایفا می‌کند – تولید کاری در مقیاس در یک بازه زمانی کوتاه که ممکن است ایجاد آن برای کارگران انسانی خسته‌کننده باشد.

 

یادگیری ماشینی برای طراحان همچنین به خلاقان انسان هدیه زمان می‌دهد و به طراحان این امکان را می‌دهد که استراحت کنند، کارهای بیشتری انجام دهند یا ایده‌های مختلف را آزمایش کنند، در حالی که نرم‌افزار کار غرغر را انجام می‌دهد. اعلان‌های تبدیل متن به هنر نیز طراحی را به روی افرادی باز می‌کند که ممکن است ایده‌های عالی داشته باشند، اما مهارت طراحی برای تحقق آنها را ندارند. هنرمند Benjamin Von Wong می‌گوید: «DALL·E یک ابزار فوق‌العاده برای کسی مثل من است که نمی‌تواند نقاشی کند. “به جای نیاز به ترسیم مفاهیم، من به سادگی می توانم آنها را از طریق عبارات مختلف ایجاد کنم.”

ابزارهای طراحی هوش مصنوعی امروزی برای طوفان فکری بصری مناسب هستند. با جمع آوری تقریباً بی نهایت از تفسیرهای ممکن، آنها فرصت های زیادی را به طراحان ارائه می دهند تا بهترین ظاهر را برای یک نام تجاری خاص پیدا کنند. هوش مصنوعی و طراحی زمانی که طراحان بخواهند مفاهیم و سبک های مختلف را با هم ترکیب کنند، به طور موثری با هم کار می کنند و از یک نوار جستجوی ساده ترکیبات غیرمحتملی را با هم تولید می کنند. در واقع، این جنبه ابزار طراحی هوش مصنوعی ممکن است باعث تغییر در نحوه مصرف تصاویر شود، با ترکیب‌های شگفت‌انگیز سبک‌ها و اشیاء مختلف که به طور فزاینده‌ای متداول می‌شوند – چیزی که در حال حاضر در متاورژن شاهد آن هستیم.

 

همانطور که هوش مصنوعی به طور فزاینده ای در تولید هنر اصلی خوب می شود، نقش آن به طور فزاینده ای فراتر از تولید ماکت و هنر مفهومی خواهد رفت. برخی از هنرهای هوش مصنوعی به سادگی خیره کننده هستند، و سهولتی که می توان با آن تولید کرد ممکن است روزی کتابخانه های تصویر را شبیه به یک نابهنگاری به نظر برساند.

 

ابزارهای هوش مصنوعی و ML نیز مزایای گسترده‌تری دارند. آنها با جمع‌آوری حجم عظیمی از داده‌ها و الگوهای شناسایی، به محققان اجازه می‌دهند تا اطلاعات بیشتری در مورد بازار هدف خود پیدا کنند. توانایی آن‌ها در قرار دادن چرخش‌های متعدد بر روی یک محصول، آنها را به ابزارهای مؤثری برای بومی‌سازی (تولید برندهای مختلف برای کشورهای مختلف) و شخصی‌سازی (ایجاد محصولات متفاوت برای هر مصرف‌کننده) تبدیل می‌کند.

 

اما هوش مصنوعی و ML تنها بخشی از تصویر هستند

در حالی که به نظر می رسد هوش مصنوعی جنبه های طراحی گرافیک را تغییر می دهد، مهم است که توجه داشته باشیم که در واقع تنها بخش نسبتا کوچکی از فرآیند ایجاد مجموعه ای از طرح ها را خودکار می کند. خلاصه معمولاً با گفتگو شروع می‌شود و مشتری آنچه را که فکر می‌کند می‌خواهد بیان می‌کند – نوعی «تطبیق» که ممکن است ارتباط کمی با طرحی که در نهایت روی آن تصمیم می‌گیرد داشته باشد.

فرآیند خلاقانه بر اساس رقابت برند، بازار هدف آن و قالب‌هایی که طرح‌های آن باید در آن نمایش داده شود، شکل می‌گیرد. قبل از اینکه طوفان فکری بصری طیفی از طرح‌ها را از آن فرآیند خلاقانه تولید کند، از طریق تابلوهای خلق و خو و الهام حرکت می‌کند. پس از انتخاب بهترین ایده‌ها، آنها به طور مکرر از بازخورد دوباره کار می‌شوند و مفاهیم و مدل‌ها به تدریج به کمال می‌رسند.

 

همانطور که دیدیم، «تولید طیف وسیعی از طرح‌ها» چیزی است که هوش مصنوعی می‌تواند در آن برتری یابد. اما هنوز مراحل طراحی متعددی باقی می ماند که هوش مصنوعی هنوز نمی تواند به طور موثر انجام دهد.

 

هنر هوش مصنوعی ایرادات دیگری نیز دارد. نقش آن در شور و شوق فعلی برای کنار هم قرار دادن های عجیب و غریب ممکن است مانند یک نیروی مثبت به نظر برسد، اما ممکن است به زودی مانند یک کلیشه به نظر برسد، با وجود هنر مصنوعی بیش از حد، سلیقه سازان را به سمت واقعیت سوق می دهد. آثار هوش مصنوعی با ورودی‌هایشان محدود می‌شوند: آنها می‌توانند جانبدارانه باشند و چون از منابع موجود الهام می‌گیرند، مالکیت آن‌ها همیشه روشن نیست و نگرانی‌هایی را هم در مورد صدور مجوز تصاویر در بازارها و پلتفرم‌های مختلف و هم از نظر سرقت ادبی ایجاد می‌کند.

 

هیچ یک از این ایرادات به این معنا نیست که هوش مصنوعی و ML نمی توانند به بخش مهمی از فرآیند طراحی شما تبدیل شوند. اما آنها راه حل های همه جانبه ای نیستند: در عوض، آنها به عنوان منابعی در نظر گرفته می شوند که می توانید به مشکلات طراحی خاصی اشاره کنید.

طراحی وب چیست، چگونه آن را به درستی انجام دهیم و بهترین مهارت ها کدامند ؟

طراحی وب چیست، چگونه آن را به درستی انجام دهیم و بهترین مهارت ها کدامند ؟

طراحی وب برای اینترنت همانطور که می شناسیم ضروری است. بیاموزید که این فعالیت شامل چه چیزهایی می شود، دلایل اصلی اهمیت آن و مهارت های لازم برای دستیابی به کیفیت.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که معنای طراحی وب چیست و چه تکنیک هایی در این فرآیند وجود دارد؟

ما عادت داریم که به اینترنت به عنوان یک رسانه بصری نگاه کنیم. وب سایت ها، برنامه ها، خدمات، بازی ها و غیره برای ارائه تجربه مناسب به مخاطبان خود به رابط ها متکی هستند. با این حال، همه اینها برای کار کردن به طراحی وب خوب نیاز دارند.

کسانی که می خواهند حضور دیجیتال خود را تقویت کنند باید از نقش طراحی وب در هر سرمایه گذاری آگاه باشند. چنین دانشی به اولویت بندی صحیح مراحل در هنگام ایجاد هر محصول یا راه حل کمک می کند.

در این مقاله یاد خواهید گرفت:

طراحی وب چیست؟

چرا طراحی وب سایت مهم است؟

در طراحی سایت به چه نکاتی توجه کنیم؟

بدترین اشتباهات طراحی وب چیست؟

مهمترین مهارت های یک طراح وب چیست؟

آن را بررسی کنید!

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که معنای طراحی وب چیست و چه تکنیک هایی در این فرآیند وجود دارد؟

ما عادت داریم که به اینترنت به عنوان یک رسانه بصری نگاه کنیم. وب سایت ها، برنامه ها، خدمات، بازی ها و غیره برای ارائه تجربه مناسب به مخاطبان خود به رابط ها متکی هستند. با این حال، همه اینها برای کار کردن به طراحی وب خوب نیاز دارند.

کسانی که می خواهند حضور دیجیتال خود را تقویت کنند باید از نقش طراحی وب در هر سرمایه گذاری آگاه باشند. چنین دانشی به اولویت بندی صحیح مراحل در هنگام ایجاد هر محصول یا راه حل کمک می کند.

در این مقاله یاد خواهید گرفت:

طراحی وب چیست؟

چرا طراحی وب سایت مهم است؟

در طراحی سایت به چه نکاتی توجه کنیم؟

بدترین اشتباهات طراحی وب چیست؟

مهمترین مهارت های یک طراح وب چیست؟

آن را بررسی کنید!

این پست را با وارد کردن ایمیل خود در زیر دانلود کنید

ایمیل خود را اینجا وارد کنید

نگران نباشید ما اسپم نمی کنیم.

طراحی وب چیست؟

طراحی وب زمینه ای است که شامل رابط های دیجیتالی مانند وب سایت ها، برنامه ها و خدمات می شود.

با استفاده از کد HTML برای برنامه‌نویسی وب‌سایت‌ها و CSS برای استاندارد کردن زبان بصری آن، متخصصان طراحی وب مسئول ایجاد تجربیات دیجیتالی برای استفاده عموم هستند. هدف ارائه یک تجربه با کیفیت به مخاطب و کمک به کسب و کار در رسیدن به اهداف خود است.

به این ترتیب، یک طراح وب حرفه ای است که مهارت های لازم را برای انجام این کار کسب می کند. اینها ممکن است در زمینه‌های طراحی وب خاص، از ایجاد وب‌سایت تا توسعه اپلیکیشن موبایل، تخصصی باشند. در همه موارد، هدف یکسان است: تحقق چشم انداز پروژه.

طراحی وب دارای چند بخش فرعی است که در زیر به تفصیل توضیح داده شده است.

طراحی گرافیک وب

این طراحی وب است که برای تصاویر وب سایت اعمال می شود. این شامل همه چیز از رنگ ها و فونت ها گرفته تا طرح کلی صفحات آن است.

مهمترین وظیفه ترجمه هویت برند به طراحی وب سایت است. بازدیدکننده باید بتواند با آن ارتباط برقرار کند و صفحه را به عنوان بخشی از حضور آن کسب و کار به درستی ببیند.

طراحی رابط

کار طراحی وب نیز به طراحی رابط اشاره دارد. نه تنها برای وب سایت های سنتی اعمال می شود، بلکه شامل برنامه های تلفن همراه، بازی ها، نرم افزارهای رایانه ای و چندین محصول دیگر نیز می شود. به هر حال، رابط هر چیزی است که به عنوان یک واسطه بین کاربر و سیستم عمل می کند.

ایده ارائه یک رابط ساده، شهودی و سازگار با ویژگی های مخاطب هدف است.

طراحی تجربه کاربری

ظاهر و احساس یک رابط دیجیتال نیز نیازمند تجربه کاربری خوب است. در غیر این صورت مخاطب شما به دنبال راه حل های دیگری خواهد بود.

یک متخصص طراحی وب وظیفه ایجاد یک تجربه واقعاً ارزشمند را دارد که به معنای درک نیازهای کاربر شما و ارائه آنها است. تعامل با کسب و کار شما باید همیشه یک لحظه مثبت برای مخاطبان آن باشد، به این معنی که هیچ مانعی نداشته باشید و همیشه به اهداف خود دست پیدا کنید.

بهینه سازی موتور جستجو

آخرین اما نه کم‌اهمیت، طراحی وب همچنین شامل کار با بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) است تا مطمئن شوید که گوگل و سایت‌های مشابه به درستی محتوای شما را فهرست‌بندی می‌کنند. این به محتوای شما کمک می‌کند تا به موقعیت‌های بهتری در رتبه‌بندی نتایج جستجو دست یابد، بنابراین به مخاطبان گسترده‌تری که به دنبال راه‌حل شما هستند دسترسی پیدا کنید.

اگرچه برخی از جنبه‌های سئو به نوشتن محتوا مربوط می‌شود، طراحی وب نیز در اطمینان از تمیز بودن کد وب‌سایت شما و اینکه قابلیت استفاده مانع تجربه شما نمی‌شود، نقش دارد. همه این عوامل در تعیین رتبه شما تعیین کننده هستند.

چرا طراحی وب سایت مهم است؟

طراحی وب ابزاری است که از آن برای کمک به مردم برای درک برند شما آنگونه که شما می خواهید استفاده می کنید. با بکارگیری استراتژی و رویکرد صحیح بازاریابی بصری، کسب و کار شما می‌تواند مخاطبان مناسب را جذب کند و آنها را به مشتری تبدیل کند – نمونه‌های طراحی صفحه فرود را ببینید.

با برقراری ارتباط با برندی که ثبات و اعتماد پروژه را ارائه می دهد، کاربران تمایل بیشتری به تجارت با آن دارند. بدون یک برنامه طراحی وب مشخص، نتایج بالقوه ای را که یک حضور آنلاین خوب می تواند به شما بدهد، از دست می دهید.

چندین جایگزین موجود با قابلیت های مختلف، از Photoshop گرفته تا Dreamweaver.

ابزارهای تخصصی نیز وجود دارند که بر روی کارهای خاص تمرکز می کنند، مانند Sketch که بر عناصر رابط کاربری برداری تمرکز دارد و InVision که به شما کمک می کند کار طراحی وب خود را به مشتری یا مافوق ارائه دهید.

ممکن است زیاد به نظر برسد، به خصوص اگر مبتدی هستید، اما خبر خوب این است که تمام دانش طراحی وب ممکن است از طریق یادگیری آنلاین به دست بیاید – تنها چیزی که نیاز دارید یک لپ تاپ و تمایل به کسب مهارت های جدید است.

ارتباط

یک طراح وب اغلب در ارتباط نزدیک با سایر متخصصان کار می کند، بنابراین ارتباط خوب برای تکمیل هر پروژه ضروری است. این امر مستلزم درک صحیح معیارهای آن و قابل درک شدن توسط دیگران است.

ارتباط خوب بودن در هر زمینه ای ارزشمند است. افرادی که در زمینه طراحی وب کار می کنند، مسئول ارائه بصری یک کسب و کار هستند، بنابراین آنها باید بتوانند توضیح دهند که چگونه تصمیمات آنها اهداف و ویژگی های پروژه را برآورده می کند.

HTML/CSS

دانش برنامه نویسی برای کار در طراحی وب مورد نیاز است. زبان‌های ضروری اصلی HTML و CSS هستند که هر کدام کار متفاوتی را انجام می‌دهند.

HTML (زبان نشانه گذاری فرامتن) و CSS (برگ های سبک آبشاری) نحوه نمایش عناصر در صفحات وب را هماهنگ می کنند. یک طراح وب ماهر می تواند طراحی برنامه ریزی شده را با استفاده از برچسب ها و مقادیر مناسب هنگام نوشتن در HTML و CSS به دقت اعمال کند.

UX/UI

از آنجایی که طراحان وب با رابط ها کار می کنند، باید در UX/UI مهارت داشته باشند. علیرغم اینکه معمولاً در کنار هم استفاده می شوند، مفاهیم متفاوتی هستند.

طراحی UX شامل کارهای مرتبط با تجربه کاربر است. این بدان معناست که همه چیز را از نظر طراحی به هم متصل کنید تا مطمئن شوید که مخاطب هدف شما از هر چیزی که ایجاد می کنید، اعم از وب سایت، برنامه و غیره راضی است.

طراحی UI به کار بر روی رابط های کاربری اشاره دارد. طراحان باید در ایجاد ساختارهایی مهارت داشته باشند که به راحتی قابل درک باشد تا افراد بتوانند در هنگام استفاده از محصول یا خدمات شما به هر کاری که نیاز دارند دست یابند.

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

طراحی وب خوب همچنین می تواند اطمینان حاصل کند که محتوا به طور مناسب توسط موتورهای جستجو نمایه شده است و دید خوبی را برای تجارت خود فراهم می کند. به همین دلیل است که طراحان هنگام کار در این زمینه باید از SEO آگاهی داشته باشند.

از این گذشته، بیشتر دارایی‌های یک وب‌سایت در رتبه‌بندی آن نقش دارند، که چیزی است که برای متن، تصاویر و کد اعمال می‌شود. این همچنین مستلزم دانش نحوه عملکرد سیستم های مدیریت محتوا و بهینه سازی آن است.

مدیریت زمان

یکی دیگر از مهارت های نرم که برای طراحی وب بسیار مهم است، مدیریت زمان است. این به معنای یافتن راه هایی برای دستیابی به اهداف خود در چارچوب مشخصات زمانی است که در برنامه زمان بندی پروژه قرار دارید.

این بسیار ارزشمند است، زیرا می‌تواند برای یک کسب‌وکار بسیار مضر باشد که کارکنان آن زمان نامناسبی را برای انجام وظایف صرف کنند. هر مرحله نیاز به ساعت های پیش بینی شده با در نظر گرفتن بودجه و مهلت دارد. بنابراین، طراحان وب باید بتوانند در اطراف آن کار کنند.

اکنون که تعریف طراحی وب را می دانید، آماده هستید که اولویت مناسبی برای پروژه های خود به آن بدهید. هرگز فراموش نکنید که این جنبه از برند شما چقدر مهم است، با توجه به اینکه چگونه رویکرد صحیح در حضور دیجیتال می تواند نتایج عالی را بدون توجه به اینکه کسب و کار شما در چه زمینه ای است، به همراه داشته باشد.

فقط آنچه را که در اینجا آموخته اید در مورد اینکه ساخت یک استراتژی مناسب و کار با طراحان واجد شرایط چقدر ضروری است را به خاطر بسپارید.

همانطور که در بالا مشاهده کردید، یک وب سایت بهینه شده می تواند تفاوت مثبتی در نتایج شما ایجاد کند. برای بهبود سایت خود و شناسایی فرصت ها برای پیشی گرفتن از رقبا، Stage Analyzer را بررسی کنید.

 

منبع : https://rockcontent.com/blog/web-design/

نحوه ایجاد یک وب سایت: راهنمای نهایی برای طراحی وب سایت

نحوه ایجاد یک وب سایت: راهنمای نهایی برای طراحی وب سایت

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، به یک وب سایت نیاز دارید. اما من می‌خواهم حدس بزنم که در حال خواندن مقاله‌ای در مورد نحوه ایجاد آن هستید، احتمالاً از قبل این را می‌دانید.

آنچه شما متوجه شده اید این است که در حالی که استفاده از اینترنت یک کار بسیار ساده است، طراحی، ساخت و ایجاد یک وب سایت بسیار پیچیده است. شما می خواهید آن را زیبا به نظر برسد. می خواهید استفاده از آن آسان باشد. شما می خواهید مردم بتوانند آن را در گوگل پیدا کنند. شما می خواهید که واقعاً به شما کمک کند تا بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنید … اما چگونه همه این کارها را انجام می دهید؟ و مهمتر از آن، چگونه این کار را به درستی انجام می دهید؟

راهنمای نهایی ما برای طراحی وب شما را در فرآیند ایجاد یک وب سایت گام به گام راهنمایی می کند:

آنچه برای شروع باید بدانید

کی کیه

نام دامنه و هاست

ساختار و محتوا

عملکرد

CMS ها

چگونه وب سایت خود را ایجاد کنیم

قالب ها

راه حل های سفارشی

راه حل های ترکیبی

چگونه یک وب سایت سفارشی در ۷ مرحله طراحی کنیم

آنچه را که نیاز دارید مشخص کنید و یک طراح استخدام کنید

با وایرفریم ها شروع کنید

ظاهر و احساس را طراحی کنید

برای تمام صفحات قالب ایجاد کنید

برای کدنویسی طرح خود با یک توسعه دهنده کار کنید

مطالب را پر کنید

تست کاربر انجام دهید

آنچه برای شروع باید بدانید

بیاموزید که در دنیای طراحی و توسعه وب چه کسی چه کسی است

وقتی برای برند خود یک لوگو طراحی می کنید، استخدام یک نفر برای انجام کار بسیار آسان است. این لزوماً هنگام ایجاد وب سایت شما صدق نمی کند. در حالی که افراد یا آژانس هایی وجود دارند که یک راه حل نهایی ارائه می دهند، بعید نیست که در نهایت با بیش از یک نفر در ماجراجویی خود برای ساخت یک وب سایت کار کنید. در اینجا تعدادی از شخصیت هایی وجود دارد که ممکن است در سفر خود با آنها روبرو شوید:

طراحان وب،  طراحان خوبی هستند. آن‌ها ایده‌های شما را می‌گیرند و آنها را به یک مدل زیبا (یا بد) تبدیل می‌کنند که نشان می‌دهد وب‌سایت آینده شما چگونه خواهد بود. این معمولاً در Adobe Photoshop یا یک برنامه گرافیکی مشابه انجام می شود.

طراحان UX (تجربه کاربر) یا UI (رابط کاربری) بر این موضوع تمرکز می کنند که طراحی چیدمان شما چگونه بر کاربران شما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، آنها به شما کمک می‌کنند تا تصمیم بگیرید که دکمه‌ها را کجا قرار دهید تا افراد بیشتری روی آنها کلیک کنند، یا اینکه چگونه ناوبری خود را ساختار دهید تا سایت شما تا حد امکان یکپارچه جریان یابد. (بین UX و UI تفاوت وجود دارد. این مقاله به خوبی آن را توضیح می دهد.) اغلب اوقات، بین طراحان UX/UI و طراحان وب همپوشانی وجود دارد. اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید، استخدام یک فریلنسر که هر دو مجموعه مهارت را دارد، چندان دشوار نیست.

توسعه دهندگان وب – که گاهی اوقات مهندسان یا کدنویس ها نیز نامیده می شوند – افرادی جادویی هستند که صحبت کردن با رایانه را یاد گرفته اند. آنها ماکت زیبا (یا بدجنس) را که طراح شما ساخته است، می گیرند و آن را به یک زبان برنامه نویسی ترجمه می کنند تا در وب نمایش داده شود. برای پیچیده تر کردن همه چیز، بسیاری از زبان های برنامه نویسی مختلف وجود دارد و بیشتر توسعه دهندگان در یک یا چند زبان تخصص دارند.

توسعه دهندگان فرانت اند در مواردی که هنگام نگاه کردن به یک وب سایت می بینیم (مانند رندر کردن تصاویر، متن، انیمیشن ها، منوهای کشویی، طرح بندی صفحه و غیره) تخصص دارند.

از سوی دیگر، توسعه دهندگان Back end در آنچه در پشت صحنه می گذرد تخصص دارند و اگر وب سایت شما نیاز به برقراری ارتباط با پایگاه داده داشته باشد، ضروری هستند. (اگر می خواهید سبد خرید، نمایه های کاربری داشته باشید، یا بخواهید بتوانید هر محتوایی را به تنهایی آپلود کنید، به یک پایگاه داده نیاز دارید.)

متخصصان سئو، استراتژیست های محتوا، و نویسندگان کپی یا محتوا نیز ممکن است کارشناسانی باشند که می خواهید هنگام ساختن وب سایت خود با آنها مشورت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا بفهمید چه چیزی باید در سایت شما قرار گیرد تا به افراد مناسب کمک کند آن را پیدا کنند (از طریق موتورهای جستجو) و تصمیم بگیرند یک بار از آنجا خرید کنند.

یک نام دامنه و میزبانی خریداری کنید

درست مانند زمانی که در حال افتتاح یک تجارت آجر و ملات بودید، اولین کاری که باید در هنگام ساخت یک وب سایت انجام دهید این است که یک مکان را اجاره کنید.

میزبانی وب فضای فیزیکی است که دارایی های وب سایت شما در آن زندگی می کنند. همه آن تصاویر و متن ها و پایگاه های داده در واقع به یک سرور فیزیکی برای میزبانی آنها نیاز دارند. در حالی که می‌توانید خودتان را بخرید و آن را در دفتر/خانه/گاراژ خود قرار دهید، اکثریت مردم و کسب‌وکارها فضای میزبانی را از طریق یک شرکت اجاره می‌کنند. هاستینگ (مانند اجاره) معمولا ماهانه پرداخت می شود. برای اکثر کسب و کارها در محدوده ۵ تا ۲۰ دلار در ماه خواهد بود، اما اگر به داده های زیادی نیاز دارید، می تواند بسیار بالاتر باشد. در اینجا لیستی از شرکت های میزبانی وب توصیه شده است، اما ممکن است بخواهید قبل از خرید با توسعه دهنده وب خود مشورت کنید (زیرا آنها ممکن است یک فروشنده ترجیحی داشته باشند).

نام دامنه شما همان چیزی است که افراد در مرورگر خود تایپ می کنند تا به سایت شما برسند (به عنوان مثال salookweb.com). معمولاً این نام تجاری شماست. برای دریافت نام دامنه، آن را با یک ثبت کننده دامنه ثبت می کنید. برای خرید و حفظ نام باید هزینه کمی بپردازید (معمولاً کمتر از ۱۰ دلار در سال). اکثر خدمات میزبانی به عنوان ثبت کننده دامنه نیز عمل می کنند. این به طور کلی بهترین گزینه برای شماست، زیرا راه‌اندازی آن آسان‌ترین است.

در نهایت، باید نام دامنه خود را به سرورهای خود نشان دهید که اساساً به اینترنت می‌گوید وقتی شخصی دامنه شما را در مرورگر خود تایپ می‌کند، باید در این انبار سرور جستجو کند تا تصاویر و متن مناسب را برای نمایش پیدا کند. اگرچه این فرآیند پیچیده نیست، اما ممکن است گیج کننده باشد. این مرحله ای است که می توانید آن را انجام دهید (تیم پشتیبانی میزبان وب یا ثبت دامنه می تواند به شما کمک کند) اما همچنین چیزی است که توسعه دهنده وب شما به راحتی می تواند به شما کمک کند.

به ساختار فکر کنید و محتوا را برای وب سایت خود جمع آوری کنید

طراح یا توسعه دهنده وب شما قرار نیست صفحه مربوط به وب سایت شما را بنویسد یا از محصولات شما برای فروشگاه شما عکس بگیرد. شما باید تمام محتوا و همچنین ساختار کلی سایت را ارائه دهید.

برای ساختار باید به صفحاتی که نیاز دارید فکر کنید، موارد رایج عبارتند از:

صفحه نخست

درباره صفحه و/یا صفحه تماس

وبلاگ

فهرست محصولات

صفحات تک محصولی

شرایط و ضوابط

آلبوم عکس

صفحات فرود / صفحات بازاریابی برای تبلیغات

هر یک از این نوع صفحات نیاز به چیدمان و طراحی دارند و هر کدام باید محتوایی در آن داشته باشند.

شما لزوماً نیازی به نهایی شدن محتوا در این مرحله از فرآیند ندارید، اما باید ایده ای در مورد محتوایی که در سایت خود می خواهید و برنامه ای برای نحوه دریافت آن داشته باشید. آیا باید زمانی را برای نوشتن کپی اختصاص دهید (یا کسی را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد)؟ آیا باید یک عکاس برای گرفتن عکس از محصول استخدام کنید؟ شما باید تمام تصاویر سفارشی (مانند لوگو یا عکس های تیم خود) را برای سایت ارائه دهید، اما اگر بخواهید احتمالاً یک طراح وب می تواند به شما در تهیه تصاویر استوک کمک کند.

نکته حرفه ای: طراح شما (به خصوص اگر تجربه UX/UI داشته باشد) ممکن است ایده های خوبی برای محتوا و ساختار داشته باشد که فکرش را نکرده اید. احتمالاً ارزش دارد که در اوایل فرآیند با آنها بحث کنید.

مشخص کنید به چه عملکردی نیاز دارید

وقتی شخصی از وب سایت شما بازدید می کند، می خواهید چه اتفاقی بیفتد؟ آیا آنها فقط اطلاعاتی درباره محصول یا خدمات شما، مانند شماره تلفن یا ساعات کاری دریافت می کنند؟ آیا آنها باید بتوانند کالا را خریداری کنند؟ آیا هدف اصلی آنها خواندن مقالات وبلاگ یا یادگیری یک مهارت است؟ آیا آنها فرمی را برای یک نقل قول پر می کنند؟ آیا آنها باید بتوانند پروفایل های کاربری ایجاد کرده و اطلاعات خود را آپلود کنند؟

نیازهای عملکردی شما تعیین می کند که چگونه می توانید سایت خود را توسعه دهید و با چه کسانی باید کار کنید. آنها همچنین تأثیر زیادی بر بودجه شما خواهند داشت، بنابراین برای دریافت قیمت دقیق باید آن را مرتب کنید.

درک کنید که CMS چیست و تصمیم بگیرید که آیا به آن نیاز دارید یا خیر

CMS (سیستم مدیریت محتوا) یک پایگاه داده و برنامه تحت وب است. اساساً به کاربران (مانند شما و همکاران/کارمندانتان) اجازه می‌دهد تا محتوا را برای رفتن به قسمت‌های مختلف سایتتان آپلود کنند. اگر می خواهید بتوانید به طور منظم متن را ویرایش کنید یا عکس ها را در وب سایت خود تغییر دهید و نمی دانید چگونه کدنویسی کنید، به یک CMS نیاز دارید!

گزینه های CMS زیادی وجود دارد. گزینه های خارج از جعبه فوق العاده ای برای موارد استفاده رایج وجود دارد (مانند وردپرس برای وبلاگ نویسی، Shopify برای میزبانی یک سایت تجارت الکترونیک، شش برای ایجاد یک نمایه). اما اگر به عملکرد پیشرفته نیاز دارید (مثل اینکه امیدوارید فیس بوک یا اوبر یا طرح های ۹۹ بعدی را بسازید) باید آن را به صورت سفارشی توسعه دهید.

چگونه وب سایت خود را ایجاد کنیم

سایت های قالب و سازندگان

پلتفرم های قالب وب DIY در دهه گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. احتمالاً حداقل نام چند مورد از آنها را شنیده اید. نام های محبوب عبارتند از: Squarespace، Shopify، Wix و Weebly. هر کدام تخصص خاص خود را دارند (به عنوان مثال، Shopify بر روی سایت های تجارت الکترونیک تمرکز می کند) و مجموعه ای از قالب های خاص خود را دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

طرفداران:

کم هزینه ترین گزینه

همه آنها CMS هایی هستند که به شما امکان می دهند آنچه را که در سایت شما وجود دارد کنترل کنید

اشکالاتی:

شما محدود به قالب‌های آنها و چند گزینه سفارشی‌سازی هستید (بنابراین سایت شما مانند بسیاری دیگر به نظر می‌رسد، لزوماً برند نخواهد بود و کنترل زیادی روی عملکرد نخواهید داشت)

فریلنسرها را برای یک راه حل سفارشی استخدام کنید

اگر می خواهید کنترل بیشتری بر ظاهر و عملکرد سایت خود داشته باشید، بهترین کار این است که یک یا چند فریلنسر را استخدام کنید تا به شما در ساخت آن کمک کنند. این برای به دست آوردن دقیقاً همان چیزی که با هزینه مناسب نیاز دارید عالی است، اما احتمالاً به شما نیاز دارد که بیشتر عمل کنید.

توصیه می‌کنیم در نمایه‌های طراح جستجو کنید تا شخصی را پیدا کنید که سبکش با آنچه شما در ذهن داشتید مطابقت داشته باشد. از طرف دیگر، اگر می خواهید ایده های طراحی زیادی داشته باشید، می توانید یک مسابقه طراحی وب راه اندازی کنید. ما به شما کمک می‌کنیم خلاصه بنویسید. طراحان از سراسر جهان آن را می خوانند و ایده های خود را برای سایت شما برای شما ارسال می کنند. شما برای اصلاح طرح ها بازخورد می دهید و در نهایت مورد علاقه(های) خود را به عنوان برنده انتخاب می کنید.

به خاطر داشته باشید که ممکن است نیاز به استخدام یک طراح و توسعه دهنده برای پروژه خود داشته باشید، اگرچه برخی از فریلنسرها هستند که هر دو را انجام می دهند. اطمینان حاصل کنید که از قبل شفاف‌سازی کرده‌اید تا بتوانید بر اساس آن بودجه (هم زمان و هم پول) داشته باشید.

طرفداران:

دقیقاً ظاهر و عملکرد مورد نظر خود را دریافت کنید

هزینه های معقول (اگرچه بدیهی است که به فریلنسر و نیازهای خاص شما بستگی دارد)

اشکالاتی:

ممکن است لازم باشد چندین نفر را استخدام کنید (طراح وب، طراح UX/UI، توسعه دهنده)

نیاز به زمان و اطلاعات بیشتری از شما دارد

طراحان مستقل را برای یک راه حل ترکیبی استخدام کنید

اگر می خواهید ظاهری سفارشی داشته باشید، اما نمی خواهید روی توسعه کاملا سفارشی سرمایه گذاری کنید، خوش شانس هستید! می توان با یک راه حل قالب خارج از جعبه شروع کرد و آن را با الگوی منحصر به فرد خود سفارشی کرد.

یکی از محبوب ترین گزینه ها برای این کار ساخت یک وب سایت در وردپرس است. در حالی که وردپرس به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی شروع به کار کرد، به محبوب ترین CMS در کل اینترنت تبدیل شده است (تقریباً ۳۰٪ از همه سایت ها را تامین می کند). کاملاً قابل تنظیم است و می تواند با کسب و کار شما رشد کند. هزاران و هزاران الگو وجود دارد، اما می‌توان الگوی خود را نیز ایجاد کرد و آن را به یک راه‌حل ترکیبی عالی تبدیل کرد.

شما می توانید یک طراح پوسته وردپرس را برای ایجاد یک وب سایت زیبا، منحصر به فرد و با برند استخدام کنید و از وردپرس برای تقویت عملکرد پایگاه داده پشتیبان استفاده کنید.

توجه داشته باشید، این کار با چندین سایت قالب دیگر نیز امکان پذیر است (به عنوان مثال، می توانید قالب های سفارشی ایجاد کنید یا قالب های موجود را برای Shopify یا Squarespace تغییر دهید) بنابراین اگر ترجیح می دهید از یکی از آن پلتفرم ها استفاده کنید، این نیز یک گزینه است. توجه داشته باشید که در هر یک از این موارد، طرح هنوز باید به کد ترجمه شود، بنابراین مطمئن شوید که از طراح شما می‌پرسد که آیا می‌تواند این کار را انجام دهد یا بدانید که باید یک توسعه‌دهنده استخدام کنید.

طرفداران:

به شما امکان می دهد عملکردهای پیشرفته تری (که با پلتفرم هایی مانند وردپرس یا Shopify داخلی ارائه می شود) با هزینه کمتر داشته باشید.

شما یک طراحی سفارشی دریافت خواهید کرد تا سایت شما زیبا و با برند باشد

اشکالاتی:

هنوز هم ممکن است مجبور شوید هم یک طراح و هم توسعه دهنده استخدام کنید

یک آژانس برای یک راه حل نهایی می باشد.

آژانس های طراحی و توسعه وب در کاری که انجام می دهند متخصص هستند. آنها نه تنها می توانند شما را راهنمایی کنند تا به شما در تصمیم گیری صحیح کمک کنند، بلکه می توانند شما را از wireframe به سایت کاملاً توسعه یافته هدایت کنند. البته، همه اینها هزینه بالایی دارند. این یک گزینه عالی برای شرکت‌هایی است که نیازهای پیچیده‌ای دارند یا برای آن‌هایی که هزینه کمتری دارند.

طرفداران:

کمترین سردرد؛ شما در حال کار با کارشناسانی هستید که شما را در کل فرآیند راهنمایی می کنند

اشکالاتی:

شما احتمالاً به قیمت بالایی نگاه می کنید

چگونه یک وب سایت سفارشی در ۷ مرحله طراحی کنیم

 1. آنچه را که نیاز دارید مشخص کنید و یک طراح استخدام کنید

آیا نام دامنه خود را مشخص کرده اید؟ آیا می دانید به چه عملکردی نیاز دارید؟ لیستی از صفحاتی که می خواهید طراحی شود؟ آیا برنامه ای برای جمع آوری تمام محتوای سفارشی مورد نیاز برای پر کردن وب سایت خود دارید؟

عالی! زمان استخدام یک طراح است. برای یافتن مورد مناسب، باید نمونه کارها را جستجو کنید. به شخصیت برند خود فکر کنید و تعیین کنید که آیا طراح با سبکی مطابقت دارد یا خیر. (به عنوان مثال، آیا چیزی هیجان‌انگیز و مدرن می‌خواهید یا سرگرم‌کننده و سرگرم‌کننده؟) به طور کلی ایده خوبی است که به دنبال طراحانی باشید که در صنعت شما یا با نوع خاصی از سایت مورد نظر شما تجربه دارند. اگر عکاس هستید، به دنبال طراحانی باشید که گالری‌هایی را در کارنامه خود دارند، اگر کالایی می‌فروشید، به دنبال طراحانی باشید که با سایر شرکت‌های تجارت الکترونیک تجربه دارند.

 1. با وایرفریم ها شروع کنید

شما بدون نقشه در سفرهای بین‌المللی حرکت نمی‌کنید. به طور مشابه، شما نباید طراحی وب سایت خود را بدون وایرفریم شروع کنید. وایرفریم‌ها اساساً نقشه‌هایی هستند که نشان می‌دهند مسیریابی شما کجا زندگی می‌کند، کجا تصاویر دارید، دکمه‌های CTA کجا می‌روند و غیره.

شروع با وایرفریم ها بقیه مراحل را ساده می کند. شما و طراحتان می‌توانید در مورد ساختار بحث کنید و به جای ماکت‌های پیچیده فتوشاپ، نقشه‌های ظاهراً خطی را تغییر دهید. این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه همه می شود.

شما باید برای همه انواع صفحه اصلی خود (به عنوان مثال صفحه اصلی، لیست محصولات، مقالات وبلاگ و غیره) وایرفریم انجام دهید.

اگر در حال ساخت یک طرح سفارشی بر روی یک سایت قالب موجود هستید، همچنان باید قالب بندی کنید، فقط مطمئن شوید که طراح شما متوجه شده است که چه محدودیت هایی در قالب وجود دارد.

 1. ظاهر و احساس را طراحی کنید

وب سایت شما خانه برند شما به صورت آنلاین است. به این ترتیب، تصمیمات طراحی شما (از فونت گرفته تا رنگ و سبک) باید حول آن هویت برند باشد. اگر راهنمای سبک برند دارید، آن را برای طراح خود ارسال کنید. اگر این کار را نمی کنید، به آنها ارائه دهید:

لوگوی شما

رنگ های برند شما (در صورت امکان کدهای هگز دقیق)

لیستی از فونت ها

هر درخواست سبک دیگری (مثلاً “سرگرم کننده و دوستانه” یا “تاریک و مجلل”)

همچنین ارسال چند نمونه با دقت انتخاب شده از سایت هایی که دوست دارید، با یک یا دو جمله که توضیح دهید چرا آنها را دوست دارید، ارسال کنید.

با این اطلاعات، طراح می رود و کار خود را انجام می دهد. آنها معمولاً با هر چیزی که شما می گویید مهمترین صفحه شروع می کنند (برای بسیاری، این صفحه اصلی است، اما همیشه اینطور نیست).

وقتی با اولین پیش نویس برگشتند، نوبت شماست که بازخورد بدهید. به واکنش اولیه و احشایی خود نسبت به طراحی توجه کنید، اما در برابر اصرار برای پاسخگویی حداقل ۲۴ ساعت مقاومت کنید. شما می خواهید به خودتان زمان بدهید تا هضم شود و احتمالا باید آن را به سایر سهامداران نشان دهید تا نظرات آنها را نیز دریافت کنید. وقتی بازخورد می‌دهید، مطمئن شوید که مشخص و واضح است.

بسته به توافق شما با طراح، ممکن است چندین دور بازخورد را طی کنید تا به طرح نهایی برسید.

 1. برای تمام صفحات قالب ایجاد کنید

هنگامی که ظاهر و ظاهر مهم ترین صفحه خود را نهایی کردید، و با فرض اینکه برای همه انواع صفحه خود قاب سیمی دارید، تهیه نمونه های اولیه طراحی برای همه صفحات ساخته شده باید نسبتاً ساده باشد. ممکن است چند چیز کوچک وجود داشته باشد که باید تنظیم شود، اما در این مرحله شما و طراحتان امیدواریم در یک صفحه باشید و به یک زبان صحبت کنید.

با فرض اینکه طراح شما نیز توسعه دهنده شما نیست، در این مرحله آنها باید فایل های تصویری لایه ای را در اختیار شما قرار دهند که می توانید آنها را به توسعه دهنده خود ببرید. (استاندارد صنعت فایل های Adobe Photoshop است، اگرچه Sketch روز به روز محبوب تر می شود.)

 1. برای کدنویسی طرح خود با یک توسعه دهنده کار کنید

هنگام استخدام یک توسعه دهنده وب، می خواهید روی عملکرد تمرکز کنید. شما باید بتوانید به یک توسعه‌دهنده بگویید که چه می‌خواهید، و آنها باید بتوانند توضیح دهند (به زبانی واضح که حتی اگر توسعه‌دهنده وب نباشید) بفهمید که چگونه این کار را انجام خواهند داد.

اگر به یک CMS نیاز دارید، مطمئن شوید که آنها به شما می‌گویند از چه پلتفرمی استفاده می‌کنند یا به شما نشان می‌دهند که چه چیزی و چگونه روی تغییراتی که ممکن است بخواهید در آینده انجام دهید کنترل خواهید داشت.

اگر از شما سؤالات زیادی نمی پرسند مراقب باشید. این به طور کلی نشانه آن است که آنها به تمام مراحل مختلف درگیر در این فرآیند فکر نمی کنند.

مانند طراحان، پس از اینکه به آنها توضیح دادید، توسعه دهندگان یک نمونه اولیه ایجاد می کنند. آنها پیش نویسی را برای شما ارسال می کنند و شما می توانید با آن بازی کنید و بازخورد بدهید.

 1. تمام مطالب را پر کنید

شما یک وب سایت کاملاً کارآمد دارید. عالی! اکنون زمانی است که باید تمام محتوای خود را پر کنید، از عکس های کارمند یا محصول گرفته تا سرفصل ها و کپی متن.

بسته به اهدافتان، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که یک متخصص محتوا یا سئو را برای کمک به متن استخدام کنید (آنها می توانند به شما در رتبه بندی صفحه و همچنین زبانی که لحن مناسبی برای جذب بازدیدکنندگان برای تبدیل ایجاد می کند) یا یک عکاس حرفه ای (به ویژه) کمک کنند. اگر در حال فروش کالا هستید).

 1. تست کاربر را انجام دهید

قبل از اینکه سایت خود را به طور رسمی راه اندازی کنید، می خواهید تا جایی که می توانید افراد زیادی را برای بازی با آن جذب کنید. وقتی بازخورد می‌دهند و سؤال می‌پرسند، گوش کنید، اما در مقابل میل به حالت تدافعی مقاومت کنید.

قانون کلی من هنگام گرفتن بازخورد این است که اگر دو نفر مختلف (که با یکدیگر صحبت نکرده‌اند) یک یادداشت را به من بدهند، احتمالاً درگیر چیزی هستند.

هر گونه ترفند نهایی را که نیاز دارید انجام دهید و وب سایت خود را راه اندازی کنید!

آیا برای ایجاد یک وب سایت عالی برای کسب و کار خود آماده هستید؟

فکر نهایی من این است که به شما یادآوری کنم که یک وب سایت تقریباً هرگز یک پروژه یکباره نیست. این چیزی است که می تواند و باید به طور منظم تکامل یابد. اگر در ابتدای سفر خود هستید و یک سایت قالب را انتخاب کرده اید، ممکن است در عرض یک یا دو سال از آن بیشتر شوید، و این اشکالی ندارد (در صورت انجام، ما تعداد زیادی طراح شگفت انگیز آماده و مایل به کمک به ارتقا داریم. شما به یک راه حل سفارشی). یا ممکن است متوجه شوید که پایگاه مشتری شما در حال تغییر است و باید برند خود را تغییر دهید. یا ممکن است تکنولوژی تغییر کند و شما را ملزم به سازگاری کند (در حال حاضر، همه چیز باید پاسخگو و سازگار با موبایل باشد. تا ۵ سال دیگر چه کسی می داند!)

 

حالا بروید و یک وب سایت شگفت انگیز ایجاد کنید!

منبع : https://99designs.com/blog/web-digital/web-design-how-to

هزینه طراحی وب سایت شما چقدر باید باشد؟

هزینه طراحی وب سایت شما چقدر باید باشد؟

این را تصور کنید: شما به تازگی با یک شریک تجاری بالقوه آشنا شده اید و همه چیز عالی به نظر می رسد. شما آماده امضای قرارداد هستید و سپس آنها شما را به دفتر خود دعوت می کنند – یک ون زنگ زده زیر یک پل! به شما فکر می کند که با هم تجارت کنید، اینطور نیست؟ خوب، مشتریان، مشتریان و سرمایه گذاران بالقوه شما وقتی به یک وب سایت نامرغوب یا قدیمی می رسند، این احساس را دارند. من مطمئن هستم که شما ترجیح می دهید یک وب سایت شیک و با عملکرد بالا به آنها نشان دهید تا آنها را برای همکاری با شما مشتاق کنید.

اما این کار چقدر برای شما هزینه خواهد داشت؟

با توجه به اینکه ۷۵ درصد از کاربران اعتبار یک شرکت را با طراحی وب سایت آن قضاوت می کنند، سرمایه گذاری در یک سایت بهتر تقریبا همیشه نتیجه می دهد. مشکل پیدا کردن قیمت مناسب طراحی وب سایت متناسب با بودجه شما است.

در این مقاله به طور مستقیم و صریح در مورد هزینه های طراحی وب صحبت می کنیم. ما توضیح خواهیم داد که چه چیزی را می توانید برای محدوده قیمت خود دریافت کنید، و چه چیزی را انتظار دارید تا دچار تغییرات کوتاهی نشوید.

web-design-contact

برچسب قیمت مقیاس پذیر

اولین و شاید مهمترین نکته در بحث هزینه طراحی وب این است که کاملاً مقیاس پذیر است. از طریق کانال های مناسب، می توانید یک وب سایت را با حداقل ۲۰ دلار در سال مدیریت کنید … اما زیبا (یا بدتر، قابل استفاده) نخواهد بود. و نکته ما این است: آنچه از طراحی وب به دست می آورید به آنچه وارد می کنید بستگی دارد، اما آنچه وارد می کنید کاملاً به شما بستگی دارد.

در زیر، بهترین روش‌های طراحی وب را به ۳ دسته تقسیم می‌کنیم، اما می‌توان آن‌ها را به‌عنوان «کم، متوسط و بالا» نیز خواند.

پایین ترین قیمت طراحی وب به روش های DIY مانند قالب ها تعلق دارد. این هزینه های مالی را با زمان و گریس آرنج جایگزین می کند. اما اگر از یک قالب رایگان استفاده می‌کنید و می‌خواهید از آن بهره بیشتری ببرید، وب‌سایت شما از یک طراح حرفه‌ای تا حدودی بهره می‌برد.

سطح متوسط و رایج ترین روش کار مستقیم با یک طراح آزاد برای انجام طراحی وب شما است. بسته به طراح، این می تواند تعادل ایده آل شما بین هزینه و کیفیت باشد. شما باید مقداری زمان و تلاش برای همکاری با طراح خود صرف کنید، اما در نهایت به چیزی منحصر به فرد و سفارشی خواهید رسید.

هزینه یک طراح آزاد بر اساس سطح مهارت خودش است. یک طراح چیره دست با چندین دهه تجربه آشکارا هزینه بیشتری نسبت به یک فارغ التحصیل اخیر در اولین تکلیف خود دارد. با این حال، هنگامی که همه آمارها مشخص می شوند، یک فریلنسر تقریباً همیشه ارزان تر از معادل آژانس خود است، حتی در همان سطح مهارت. آژانس‌ها خدمات اضافی ارائه می‌کنند، اما با فریلنسرها فقط برای کار طراحی پرداخت می‌کنید و نه بیشتر.

گران ترین هزینه های طراحی وب با آژانس های طراحی وب است. به طور عمده برای شرکت ها و شرکت های قبلاً تأسیس شده، آژانس ها از همه چیز مراقبت می کنند و به حداقل تلاش شما نیاز دارند. محصول نهایی نیز معمولا عالی است، اما دروازه بان اصلی قیمت ورودی است.

ظاهر همیشه عملکرد را دنبال می کند

یکی دیگر از نکات مهم در مدیریت هزینه های طراحی وب، تمایز بین ظاهر سایت و نحوه عملکرد آن است. سایتی که خوب به نظر می رسد را با سایتی که واقعا خوب است اشتباه نگیرید. حقیقت این است که عملکرد یک سایت همیشه مهمتر از ظاهر آن است. این به اصل معماری مدرنیستی در دهه ۱۹۴۰ بازمی گردد، “فرم همیشه از عملکرد پیروی می کند”، به این معنی که هدف یک ساختمان در درجه اول است و نحوه ظاهر ساختمان را دیکته می کند. بنابراین قبل از اینکه به طراحی سایت خود فکر کنید، باید بفهمید که چه کاری باید انجام دهید.

برای روشن‌تر شدن این موضوع، در اینجا یک مرور کلی ارائه می‌شود: “طراحی وب” یک اصطلاح چترمانند است که چند زمینه مختلف را در بر می‌گیرد، اگرچه آنها تمایل به همپوشانی دارند:

طراحی رابط کاربری (UI): کنترل های موجود در سایت شما. چقدر آسان/دشوار است برای بازدیدکنندگان رفت و آمد، تعامل با سایت و انجام وظایف.

طراحی گرافیکی: توانایی برقراری ارتباط از طریق تصاویر (شامل تصاویر، طرح‌های رنگی، دکمه‌ها، آیکون‌ها و تایپوگرافی)، که قادر به افزایش تبدیل، نمایش شخصیت برند و بهبود قابلیت استفاده از طریق تأثیرگذاری بر آنچه کاربران شما در ابتدا می‌بینند، می‌باشد.

طراحی تجربه کاربری (UX): احساس کاربر در هنگام استفاده از سایت: آیا این تجربه بصری است یا خسته کننده، آرامش بخش یا آزاردهنده .

در پایان روز، طراحی UI سایت شما در اولویت قرار دارد. به جای فرم به کارکرد فکر کنید. می خواهید سایت شما چه کاری انجام دهد، نه اینکه می خواهید چه شکلی باشد. ما را اشتباه نگیرید، جلوه‌های بصری برای طراحی خوب وب بسیار مهم هستند – اما آنها باید تنها پس از تسلط بر قابلیت استفاده سایت شما مورد استفاده قرار گیرند.

این فقط یک توصیه عمومی نیست. کاری که می خواهید سایت شما انجام دهد، قیمت طراحی وب شما را تعیین می کند. رابط های پیچیده، ویژگی های اضافی، و صفحات اضافی، همگی هزینه هایی را به هزینه های طراحی و توسعه شما اضافه می کنند. قبل از اینکه مبلغی را صرف طراحی وب کنید، ابتدا آنچه را که برای سایت خود نیاز دارید مشخص کنید. این موضوع روشن می کند که کدام روش کارآمدترین استفاده از پول شما است.

۳ انتخاب اصلی طراحی وب شما

اکنون که پیشینه ای را برای انتخاب نحوه طراحی سایت خود توضیح دادیم، اجازه دهید هر یک از روش ها را به صورت جداگانه بررسی کنیم. در اینجا می‌توانید ببینید که پولتان به کجا می‌رود، چه انتظاراتی می‌توانید داشته باشید، برای چه نوع شرکت‌هایی بهترین کار را انجام می‌دهد، و حتی چند نکته معمولی برای بهترین استفاده از تصمیم‌تان.

توجه: قیمت ها شامل مواردی مانند توسعه، میزبانی، نگهداری یا سایر هزینه ها نمی شود.

 1. DIY با استفاده از یک سایت قالب

سایت هایی مانند WordPress، Wix، SquareSpace، Weebly و Shopify در حال آغاز دوره جدیدی از طراحی وب DIY هستند که به هر کسی اجازه می دهد تا سایت خود را با حداقل هزینه بسازد و مدیریت کند. Template Monster همچنین طیف گسترده ای از قالب های وب سایت را ارائه می دهد که توسط کارشناسان این حوزه طراحی و توسعه یافته اند.

اولین انتخابی که می کنید این است که از کدام سایت استفاده کنید. سایت های مختلف به سبک ها و صنایع مختلف جذابیت دارند. Shopify منحصراً تجارت الکترونیک است، وردپرس دارای جامعه بزرگی از طراحان شخص ثالث برای گزینه های سفارشی سازی بیشتر و غیره است.

این سایت‌ها افرادی را هدف قرار می‌دهند که دانش طراحی قبلی کمی یا بدون آن دارند، بنابراین قابلیت استفاده از آن‌ها مبتنی بر سهولت استفاده، اغلب با قابلیت کشیدن و رها کردن است. بی‌تجربه بودن طراحی نباید شما را از استفاده از یکی از این سایت‌ها منصرف کند، اما اگر به تکنیک‌های پیشرفته طراحی نیاز دارید، باید سرمایه‌گذاری زمانی شخصی خود را برای تحقیق و یادگیری در نظر بگیرید.

راهی که این سایت‌ها چنین فرآیند پیچیده‌ای را ساده می‌کنند از طریق قالب‌ها است. بیشتر این سایت‌ها حول اجزای قالب، تم‌های موجود و افزونه‌ها ساخته شده‌اند. شما یا یکی از یک سری از پیش تنظیم ها را انتخاب می کنید، یا گزینه ها و ویژگی های خاصی را که می خواهید دانلود کنید.

اشکال گزینه های کمتر برای سفارشی سازی است. اگر ایده های جدید یا اصلی دارید، الگوها می توانند خلاقیت را خفه کنند. شما محدود به آنچه قبلاً انجام شده است هستید. در حالی که گاهی اوقات شما یک قطعه عالی یا یک دستگاه را به چیزی نزدیک به دید خود می یابید، اغلب پس از اتلاف ساعت ها در مرور کاتالوگ ها ناامید می شوید. و بدتر از آن، این احتمال وجود دارد که سایت‌های دیگر (حتی رقبا) دقیقاً از همان قسمت‌هایی استفاده کنند که شما هستید.

هزینه قالب‌ها و افزونه‌ها بسیار متفاوت است، از رایگان برای نمونه‌های اولیه شروع می‌شود. یکی از بزرگترین تصورات غلط این است که این سایت‌های DIY هزینه ثابتی دارند، اما در واقع شما اغلب برای خرید اجزا، تم یا افزونه‌های جدید هزینه می‌کنید. این سایت‌ها اغلب بهترین «قطعات طراحی» خود را پشت یک دیوار پرداخت پنهان می‌کنند یا به سادگی قیمت بالاتری نسبت به اجزای استاندارد دریافت می‌کنند. برخی از سایت‌ها مانند وردپرس، افزونه‌هایی را از اشخاص ثالث اجازه می‌دهند که می‌توانند هر چیزی را که می‌خواهند شارژ کنند.

برای محاسبه قیمت دقیق طراحی وب، در مورد هزینه های اجزا، افزونه ها، قالب ها یا تم های مورد نیاز خود تحقیق کنید. (این جایی است که مشخص کردن عملکردهای ضروری از قبل مفید است.) گاهی اوقات چیزی که نیاز دارید خیلی گران است یا حتی در دسترس نیست، بنابراین آن را زودتر برنامه ریزی کنید تا بعداً هیچ غافلگیری نداشته باشید.

بهترین کار را برای…

به طور کلی، این روش برای شرکت‌هایی که تازه شروع به کار کرده‌اند یا سایت‌هایی که نیازهای اولیه دارند، بهترین کار را دارد. صفحات فرود اصلی، فروشگاه‌های آنلاین برای «هفته‌بازان»، سایت‌های نمونه کارها – هیچ چیز نمی‌تواند به تنهایی یک کسب‌وکار را در بلندمدت پشتیبانی کند. در حالی که اینها نقطه شروع خوبی برای افرادی هستند که بودجه بسیار کمی دارند، اما متوجه شده ایم که اکثر مشاغل در چند سال اول از یک سایت قالب حرکت می کنند.

نکته حرفه ای:

اگر کمی پول اضافی برای ذخیره دارید، می توانید در واقع یک طراح را استخدام کنید تا به شخصی سازی سایت DIY شما کمک کند. استخدام یک طراح برای کار در یک سایت قالب هزینه کمتری نسبت به راه اندازی یک سایت اصلی دارد و سطح کیفیت بهتر از زمانی خواهد بود که خودتان این کار را انجام دهید. این امر به ویژه در صورتی صادق است که یک طراح را استخدام کنید که در پلتفرم شما متخصص باشد. به عنوان مثال، وردپرس دارای کتابخانه گسترده ای از افزونه ها است، بنابراین استخدام فردی که می داند به دنبال چه چیزی است، مفید خواهد بود.

حداقل، استخدام یک طراح را در نظر بگیرید تا روی مواد برند شما مانند لوگو یا هویت برند کار کند. یک لوگوی صیقلی یا یک طرح رنگی حرفه ای می تواند یک سایت DIY با کمی کیفیت و کلاس بیشتر تزریق کند، بنابراین مطمئن شوید که لوگوی خود را توسط یک طراح حرفه ای انجام دهید.

 1. یک طراح وب آزاد استخدام کنید

رایج ترین روش برای طراحی وب، استخدام فریلنسر، تعادل بین هزینه و کیفیت محصول نهایی است. این همچنین یک حد وسط پایدار بین انجام همه کارها توسط خودتان و انجام ندادن هیچ کاری است.

استخدام یک فریلنسر بیشتر یک همکاری است و کمتر شبیه برون سپاری است. شما یا یکی از اعضای تیمتان باید چشم انداز شرکت خود را با هم ارتباط برقرار کرده و توضیح دهید، و برخی پیشینه در طراحی به ارتباط رفت و برگشت کمک می کند.

علاوه بر این، شما و شرکت شما باید ابتدا با انتظارات واقع بینانه و تصمیمات طراحی آگاهانه، آنچه را که می خواهید بدانید. اگر تمام تصمیمات طراحی خود را به فریلنسر خود بسپارید، این احتمال وجود دارد که بسیار متفاوت از آنچه انتظار داشتید پیش بیاید. اما مطمئن باشید، یک طراح حرفه ای چیزی را ایجاد می کند که هم کاربردی و هم زیبا باشد.

بسته به نوع عملکردی که می خواهید، ممکن است نیاز به پیدا کردن یک توسعه دهنده نیز داشته باشید. توسعه‌دهندگان با جنبه‌های فنی ساخت یک سایت سروکار دارند، در حالی که طراحان جنبه‌هایی را که می‌توانید ببینید و با آن‌ها تعامل کنید، مدیریت می‌کنند. توسعه یک هزینه اضافی است که با استخدام یک طراح مستقل همراه است (مگر اینکه یک طراح را برای کار در یک پلت فرم DIY استخدام کنید)، و هزینه های توسعه دهنده به طور متوسط بین ۷۵ تا ۳۰۰ دلار در ساعت در آمریکای شمالی است، اما اگر بخواهید ارزان تر باشد. در حال برون سپاری به یک فریلنسر که در خارج از کشور زندگی می کند.

گاهی اوقات می‌توانید یک طراح را استخدام کنید که یک توسعه‌دهنده نیز برای بسته کامل است، اما باید با طراح خود مشورت کنید تا ببینید چه خدماتی را ارائه می‌دهند.

وقتی صحبت از قیمت گذاری یک طراح وب فریلنسر می شود، هزینه ها بسته به حجم کاری و سطح مهارت طراح متفاوت است. هرچه صفحات بیشتری نیاز داشته باشید، کار بیشتری باید انجام شود و در نتیجه هزینه طراحی وب بیشتر می شود. اگر به صفحات زیادی با ساختار و ظاهر یکسان نیاز دارید، یکی از راه‌های کاهش این قیمت، استخدام یک طراح برای ایجاد «الگوهای» صفحه‌ای است که خودتان با محتوا پر می‌کنید. به عنوان مثال، اگر یک فروشگاه آنلاین دارید، می توانید یک طراح را استخدام کنید تا یک الگوی صفحه محصول واحد بسازد، که سپس می توانید برای هر محصول از آن استفاده کنید.

با این حال، یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید این است که اگر به تعمیر و نگهداری سنگین تر از حد معمول نیاز دارید، ممکن است بخواهید یک طراح داخلی را استخدام کنید. فریلنسرها برای اکثر سایت ها بهترین کار را دارند، اما تعداد کمی از سایت ها نیاز به به روز رسانی و بازبینی مداوم دارند.

بهترین کار را برای…

به عنوان راه میانی، استخدام یک طراح وب فریلنسری هوشمندانه ترین انتخاب برای اکثر شرکت ها است. اکثریت قریب به اتفاق کسب‌وکارها نیازهای آنلاین دارند که به خوبی در حد توانایی‌های فریلنسرها است. تنها استثناء کسب و کارهایی با قابلیت های منحصر به فرد یا نیازهای بسیار پیچیده هستند.

استخدام فریلنسرها نیز یک حرکت هوشمندانه برای شرکت هایی است که به اندازه کافی بزرگ هستند که به کارهای طراحی منظم نیاز دارند، اما برای استخدام یک طراح داخلی بسیار کوچک هستند. از بسیاری جهات، فریلنسرها قبل از رسیدن به اهداف بلندپروازانه تر، آن را به عنوان یک گام انتقالی هدایت می کنند.

نکته حرفه ای:

ما در مورد کارهایی که فریلنسرها می‌توانند انجام دهند صحبت کرده‌ایم، اما سخت‌ترین بخش استخدام یک فریلنسر، فرآیند واقعی استخدام است. برای یک چیز، اگر به طراحی مسلط نباشید، سنجش مهارت یک طراح دشوار است، اما طراحان بی سواد بیشترین سود را از طراحان آزاد دارند. سپس جزئیات لجستیکی وجود دارد، مانند جایی که آنها را پیدا کنید و دانستن اینکه هزینه مناسب چقدر است. برای آسان‌تر کردن این فرآیند، در اینجا مقاله‌ای در مورد چگونگی پیدا کردن و استخدام یک طراح آزاد وجود دارد.

اگر واقعاً می‌خواهید بهترین طراح را در محدوده قیمتی خود پیدا کنید – یا به سادگی نمی‌خواهید با مشکل فرآیند استخدام کنار بیایید – پایگاه داده طراحان وب ما را برای تناسب مناسب جستجو کنید و از امروز یک به یک شروع به کار کنید.

اگر از قبل می‌دانید به دنبال چه هستید، سیستم رتبه‌بندی شخصی ما مرور طراحان بر اساس سطح مهارت و تخصص را آسان می‌کند. حتی می‌توانید نتایج را با معیارهای خود فیلتر کنید، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که سبک‌هایی را که با شما صحبت می‌کند مرور کنید.

در صورتی که هنوز به دنبال ایده و الهام در مورد نوع طراحی خود هستید، گزینه مسابقه طراحی را بررسی کنید. با رویکرد جمع‌سپاری، ده‌ها نمونه طراحی بر اساس مشخصات خود دریافت می‌کنید، بنابراین می‌توانید گزینه‌های مختلفی را قبل از بستن قرارداد مشاهده کنید.

 1. با آژانس کار کنید

آژانس بهترین گزینه طراحی است که با پول می توان خرید (اگرچه کیفیت نمایندگی های مختلف متفاوت است). استخدام یک آژانس برای طراحی سایت شما درمان کامل را ارائه می دهد، اما هزینه های طراحی وب سایت، گاهی اوقات تا ۶ رقم می رسد.

علاوه بر استعداد واقعی طراحی، پول اضافی صرف مزایای اضافی می شود. زیبایی آژانس ها این است که شما به جای یک کارمند، یک تیم کامل برای شما کار می کنند. این بدان معناست که شما متخصصان فردی دارید—یک طراح گرافیک مجزا، طراح UX، نویسنده محتوا، مهندس سئو، توسعه دهنده و غیره. در نهایت به بسته کامل خواهید رسید.

مزیت اصلی دیگر آژانس ها این است که وقتی آنها را برای پروژه امضا می کنید، کار شما کم و بیش انجام می شود. شما هنوز هم می توانید بر پیشرفت آنها نظارت داشته باشید و یادداشت برداری کنید، اما کار روزانه واقعی یا موانع پیش پا افتاده آزارتان نخواهد داد.

با این حال، اگر آژانس اشتباهی را انتخاب کنید، آن “مزایا” می تواند علیه شما باشد. شما باید مطمئن شوید که یکی را انتخاب کنید که متناسب با سبک مورد نظر شما باشد. همچنین به یاد داشته باشید که در برخی موارد نیروی انسانی بیشتر می تواند به سناریوی “آشپزهای بیش از حد در آشپزخانه” تبدیل شود. و اگر رویکرد عملی را ترجیح می دهید، کنار گذاشته شدن از این حلقه می تواند ناامید کننده باشد.

اگر علاقه مند به استخدام یک آژانس طراحی هستید، مثل همیشه باید ابتدا وظایف ضروری خود را مشخص کنید تا مشخص کنید که آیا هزینه بالا موجه است یا خیر. بیشتر سایت ها به چنین درمان فشرده ای نیاز ندارند، اما اگر، برای مثال، به یک سیستم مدیریت محتوای سفارشی (CMS) برای رسیدگی به تمام الزامات قابلیت استفاده خود نیاز دارید، این درخواست از یک فریلنسر زیاد است.

بهترین کار را برای…

جدا از شرکت ها و شرکت های بزرگ، آژانس ها نیز بهترین گزینه برای شرکت هایی هستند که نیازهای سایت پیچیده ای دارند. سایت‌هایی که از فناوری آزمایشی استفاده می‌کنند یا تعداد زیادی از صفحات را میزبانی می‌کنند، نیازمند دست‌های اضافی آژانس‌ها هستند. اگر پروژه شما بیشتر مطابق با الزامات عادی طراحی وب است، یک طراح آزاد باید بتواند آن را پوشش دهد و هزینه آن نیز کسری است.

نکته حرفه ای:

از آژانس ها برای تفکیک قیمت بخواهید تا مطمئن شوید که فقط برای خدماتی که نیاز دارید پرداخت می کنید. برخی از آژانس‌ها کار خود را به فریلنسرها برون‌سپاری می‌کنند و از مشتریان خود برای رسیدگی به همه چیز برای آنها هزینه می‌گیرند. اگر مشکلی ندارید خودتان این کار را انجام دهید، می توانید به راحتی با استخدام طراح یا متخصص دیگر از این هزینه صرف نظر کنید. به عبارت دیگر، انتخاب کنید و انتخاب کنید که برای چه خدماتی از فریلنسرها استفاده کنید و برای کدام یک از آژانس استفاده کنید. به این ترتیب همیشه می توانید بهترین معامله را دریافت کنید.

غذای آماده: بدانید به کجا نگاه کنید

ما روش‌های اصلی طراحی وب را به ۳ دسته اصلی تقسیم کردیم تا هزینه طراحی وب را آسان‌تر درک کنیم، اما حقیقت این است که سطح کیفیت در هر دسته بسیار متفاوت است. برخی از طراحان فریلنس قفسه بالا هزینه بیشتری نسبت به آژانس های ارزان قیمت دارند. هزینه برخی از سایت های DIY بیشتر از استخدام یک فریلنسر است.

انتخاب روش کافی نیست، شما همچنین باید پلتفرم، فریلنسر یا آژانس مناسب را در میان استخر پیدا کنید. اما، بار دیگر، دانستن آنچه از قبل نیاز دارید، همه تصمیمات بعدی را آسان تر می کند، از جمله پیدا کردن طراح مناسب برای شما.

منبع : https://99designs.com/blog/web-digital/web-design-cost/

تصاویر استوک چیست؟ (و نحوه استفاده صحیح از آن.)

تصاویر استوک چیست؟ (و نحوه استفاده صحیح از آن.)

آخرین باری را به یاد می آورید که شما و چهار تن از دوستانتان که از لحاظ قومیتی متفاوت بودند، به عنوان مدل جذاب به صفحه کامپیوتر اشاره کردید و خندیدید که انگار زمان زندگی شما فرا رسیده است؟ نه؟ در مورد آن زمان شما و دوست جذاب غیرواقعی دیگرتان در رستورانی مبهم، اما با نور کافی، سالاد میل می‌کردید و اصلاً هیچ می‌خندیدید، چطور؟ نمی توانی آن را هم به یاد بیاوری؟ شاید به این دلیل است که افراد واقعی این کارها را انجام نمی دهند. با این حال، به نظر می رسد این لحظات هوکی بخش بهتری از تصاویر استوک را تشکیل می دهند.

عکس‌های استوک و به طور کلی تصاویر استوک شهرت بدی دارند، چیزی شبیه به فیلم‌هایی که LOLNEIN به آن‌ها خنده‌دار است. اما حقیقت این است که تعداد زیادی عکس استوک وجود دارد که بدقول نیستند و برای طراحان و شرکت‌ها بسیار مفید هستند. برای شروع، هم ارزان‌تر و هم راحت‌تر از عکس‌های سفارشی استفاده می‌شوند. ترفند استفاده درست از آنهاست. اما دقیقاً چگونه این کار را انجام می دهید؟

در این مقاله نحوه استفاده از عکس های استوک و مهمتر از آن نحوه استفاده نکردن از آنها را توضیح خواهیم داد.

تصاویر استوک چیست؟

تصاویر استوک، عکس‌ها، تصاویر و نمادهای عمومی هستند که بدون در نظر گرفتن پروژه خاصی ایجاد شده‌اند. سپس آنها معمولاً با پرداخت هزینه به افراد یا سازمان‌ها برای استفاده در مواد بازاریابی، وب‌سایت‌ها، بسته‌بندی، جلد کتاب و موارد دیگر مجوز داده می‌شوند.

بسیاری از پلتفرم‌های استوک شروع به تخصص در سبک‌ها و انواع خاصی از عکاسی استوک کرده‌اند، مانند عکس‌های استوک متنوع‌تر و تصاویر واقعی‌تر و طبیعی‌تر.

اگر عکاسی هستید که به دنبال راه اندازی یک کسب و کار عکاسی تمام وقت هستید، عکاسی استوک روشی عالی برای فروش آثارتان است و می تواند به افزایش درآمدتان کمک کند.

آیا تصاویر استوک موثر هستند؟

اونها می تونند … باشند. اگر تصاویر استوک را تغییر دهید و شخصی سازی کنید، قطعاً همه کاره تر می شوند. واقعیت این است که تصاویر استوک زمانی موثرتر هستند که شبیه تصاویر استوک نباشند.

چند سال پیش، وبلاگ آزمایش‌های بازاریابی عملکرد عکس‌های استوک را در مقابل عکس‌های سفارشی آزمایش کرد. آنها دریافتند که وقتی یک تصویر عمومی از یک زن را با عکسی از بنیانگذار واقعی (و عنوانی با نام او) عوض کردند، شاهد افزایش ۳۵ درصدی در تبدیل ها بودند.

گروه نیلسن نورمن از این داده ها پشتیبانی می کند. مطالعات ردیابی چشمی آن‌ها نشان می‌دهد که عکس‌های استوک در مقایسه با عکس‌های افراد واقعی تا حد زیادی نادیده گرفته می‌شوند، و این نشان می‌دهد که انسان‌های مدرن زمانی که صحبت از تمایز استوک از تصاویر سفارشی می‌شود، نوعی «حس ششم» را ایجاد کرده‌اند.

اما عکس های استوک مزیت قابل توجهی نسبت به تصاویر سفارشی دارند، یعنی قیمت و سهولت استفاده. می‌توانید در عرض چند ساعت تمام عکس‌های استوک مورد نیاز خود را مرور و دانلود کنید و هزینه بسیار کمی بپردازید. آن را با عکس‌های سفارشی مقایسه کنید، که نیاز به عکاس حرفه‌ای و عکس‌برداری برنامه‌ریزی‌شده، گاهی اوقات حتی مدل‌ها دارند. مقدار زمان، پول و تلاش مورد نیاز برای عکاسی سفارشی بسیار سریع افزایش می یابد.

بنابراین، بهترین راه برای استفاده از عکس‌های استوک انتخاب عکس‌هایی است که واقعی به نظر می‌رسند. این بهترین ها را در هر دو دنیا به شما می دهد: عکس های سریع و آسان بدون برچسب قیمت عکس های سفارشی.

چند نوع مجوز  برای عکسهای استوک وجود دارد؟

یک دسته! تصاویر استوک می توانند انواع مجوزهای مختلفی داشته باشند، از جمله مجوزهای ویژه برای استفاده تجاری و اصلاح. طراحان عمدتاً با سه نوع اصلی سر و کار دارند:

بدون حق امتیاز: کاربر مجبور نیست حق امتیازی بپردازد و می تواند از تصویر رایگان استفاده کند، اما بقیه نیز می توانند. اینها عبارتند از دامنه عمومی (محتوای که حقوق معنوی آن منقضی شده است) و مشترک خلاق (هنرمندان انتخاب می کنند که کارشان بدون حق امتیاز باشد)، با این حال ممکن است به ذکر نام های ویژه نیاز داشته باشند.

حقوق مدیریت شده: تصاویر برای استفاده پرداخت می شوند و می توانند توسط پروژه های فردی، یک دوره زمانی یا یک موقعیت جغرافیایی مجوز بگیرند.

توسعه یافته یا ارتقا یافته: این ویژگی آزادی های بیشتری را برای یک مجوز استاندارد، از جمله استفاده های متعدد از تصویر و مجوز برای فروش مجدد و استفاده تجاری (مانند تی شرت) فراهم می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات مجوزهای stock، راهنمای میدانی ما برای صدور مجوز تصویر stock را بخوانید.

قیمت تصاویر استوک بسته به جایی که آنها را دریافت می کنید متفاوت است، و اگر بودجه شما کم است، همیشه تصاویر استوک رایگان زیادی وجود دارد. برخی از سایت‌های تصویر stock به شما امکان می‌دهند برای هر عکس بپردازید، در حالی که برخی دیگر حق عضویتی را ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد مقدار مشخصی را در هر چرخه دانلود کنید.

توجه داشته باشید که برخی از حقوق استفاده نیاز به ارجاعات خاصی دارند – این به ویژه برای تصاویر عمومی خلاقانه صادق است. این بدان معنی است که فقط هنرمند/خالق اعتبار می گیرد. مجوزهای انتساب رایج عبارتند از:

web-design-contact

اسناد استاندارد: استفاده رایگان از تصویر تا زمانی که به هنرمند اعتبار داده شود.

قابل اشتراک گذاری مشابه: قوانینی مشابه با انتساب استاندارد، اما هرگونه استفاده جدید، استفاده تجاری یا استفاده اصلاح شده نیز باید به عنوان عمومی خلاقانه ثبت شود.

مشابه بدون مشتفات: می تواند تصویر را حتی به صورت تجاری بازتوزیع کند، اما نمی تواند تصویر را اصلاح یا ویرایش کند.

مشابه غیر تجاری: نمی توان از تصویر برای مقاصد تجاری یا فروش مجدد استفاده کرد.

مشابه قابل اشتراک گذاری غیر تجاری: می توان از تصویر برای استفاده شخصی استفاده کرد، اما هرگونه تغییر یا ویرایش نیز باید عمومی خلاقانه باشد.

مشابه غیر تجاری بدون مشتقات: می تواند از تصویر برای استفاده شخصی استفاده کند و نمی تواند آن را اصلاح یا ویرایش کند.

علیرغم اینکه به نظر می رسد، عمومی خلاقانه بسته به نوع انتساب، تشریفات قانونی زیادی دارد. مطمئن شوید که دستورالعمل‌ها را دقیقاً دنبال می‌کنید، در غیر این صورت ممکن است تصویر stock «رایگان» شما منجر به هزینه‌های قانونی بیشتر شود.

از کجا می توانید تصاویر استوک را پیدا کنید؟

به نظر می رسد تصاویر استوک در همه جا وجود دارند، اما برخی منابع بهتر از سایرین هستند. اولین گام، درک بودجه و نیازهای خود است: اگر به یکسری تصاویر استوک نیاز دارید، یا به طور مرتب در طول زمان به تصاویر جدید نیاز دارید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که به خدمات تصویر استوک پولی مراجعه کنید. ممکن است قبلاً این نام ها را بشناسید:

 

Adobe Stock: Adobe Stock به دلیل گستردگی و تنوع خود شناخته شده است. این بسیار مفید است، ما حتی یک راهنمای ۶ مرحله ای برای یافتن تصویر عالی روی آن نوشتیم.

Getty Images: یکی از شناخته‌شده‌ترین نام‌ها در تصاویر استوک، گتی عکس‌های استوک، تصاویر، ویدیوها و حتی موسیقی را ارائه می‌دهد. Getty تخفیف‌های قیمتی را برای بسته‌های ۵ و ۱۰ تایی ارائه می‌کند، که اگر از عکس‌ها یا ویدیوهای HD بزرگ استفاده می‌کنید، می‌تواند صدها ضرر شما را کاهش دهد.

Shutterstock: یکی دیگر از نام های محبوب در تصاویر استوک، ممکن است قبلاً Shutterstock را از واترمارک آن بشناسید. کاربران گاه به گاه می توانند از تخفیف های قیمتی ۵ یا ۲۵ بهره ببرند، اما کاربران یا شرکت های معمولی طرح اشتراک مداوم را ترجیح می دهند.

Moose: Moose یک سایت عکاسی stock است که توسط Icons8 اداره می شود. تصاویر آنها برای استفاده شخصی و تجاری رایگان است تا زمانی که به وب سایت آنها پیوند دهید. همچنین می توانید مجوزی را خریداری کنید که نیازی به پیوند ندارد.

با این حال، بخشی از جذابیت تصاویر استوک مقرون به صرفه بودن آن است، بنابراین بهتر است تصاویر استوک رایگان را دانلود کنید. اگر بیشتر شبیه آنچه شما نیاز دارید به نظر می رسد، لیست ما از ۳۰ سایت تصویر دامنه عمومی رایگان را بررسی کنید. فقط مراقب باشید که دستورالعمل های استفاده را دنبال کنید تا به طور تصادفی قرارداد را نقض نکنید.

هنگامی که سایت/پایگاه داده ای را که دوست دارید پیدا کردید، آماده شروع جستجوی عکس های واقعی هستید. اما قبل از شروع، یک توصیه فنی آخر! حتماً وضعیت تصویر استوک خود را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید استفاده از آن برای شما بی ضرر است. شما می خواهید دو نکته اصلی را تأیید کنید:

قرارداد مجوز را بررسی کنید. اگر قصد دارید آن را فتوشاپ کنید یا حتی از آن به صورت تجاری استفاده کنید، باید مطمئن شوید که مجوز مناسب است. برخی از کارها با کارهای دیگر متفاوت هستند و وقتی صحبت از خسارت قانونی می شود، یک اونس پیشگیری ارزش یک پوند درمان دارد.

یک جستجوی عکس معکوس انجام دهید تا ببینید چه کسی دیگری از تصویر استفاده می کند. مشکل تصاویر استوک این است که هر کسی می تواند از آنها استفاده کند. مگر اینکه حقوق انحصاری یک تصویر را خریداری کرده باشید، یک جستجوی عکس معکوس انجام دهید تا ببینید چه کسی از همان عکس شما استفاده می کند.

۲ نکته کلیدی برای استفاده از تصاویر استوک

این ساده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد برای شما کار کند، اما چند نکته ضروری وجود دارد که یک محصول با کیفیت را تضمین می‌کند.

 1. عکس‌های استوک را با عکس‌های سفارشی مخلوط کنید تا همه آنها سفارشی به نظر برسند (یعنی از استفاده از عکس‌های استوک برای هر عکس خودداری کنید)

عکس‌های استوک مانند یک ادویه قوی هستند: زمانی که فلفل زده می‌شوند، بهترین هستند، اما یکباره بیش از حد استفاده کنید و این تنها چیزی خواهد بود که هر کسی می‌چشد (یا می‌بیند). تصاویر استوک زمانی که با تصاویر سفارشی بریده می شوند بهترین کار را دارند تا تعادلی بین اصالت و قیمت ایجاد کنند.

مونتاژ عکس بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن عکس های استوک به عنوان عکس های خود است، البته تا زمانی که آنها را به درستی انجام دهید. اینجا نکاتی وجود دارد:

از عکس های سفارشی برای تصویر اصلی خود و از عکس های استوک برای عکس های ثانویه استفاده کنید. عکس های سفارشی اولیه و جلب توجه الگویی را تنظیم می کنند که نشان می دهد عکس های زیر نیز سفارشی هستند. برای طراحی وب، این به ویژه در چرخ فلک های عکس به خوبی کار می کند.

عکس‌های خود را مانند خرده‌فروشی‌های لباس Someone در بالا، با نوشتار ترکیب کنید. متن رایگان، آسان برای ساخت و همیشه سفارشی جایگزینی هوشمند برای عکس های واقعی است.

لوگوی خود را عمدتاً در عکس های سفارشی نمایش دهید تا ثابت کنید که موجود نیستند. حتی می‌توانید لوگوی خود را به صورت دستی روی عکس‌های استوک اضافه کنید، اما بعداً توضیح خواهیم داد.

تمام عکس ها را با یک تم بصری به هم گره بزنید. این می تواند یک رنگ غالب یا چیزی انتزاعی تر باشد، مانند لبخند زدن مردم. در حالی که تم‌های سفارشی‌شده هنگام ایجاد عکس‌های خود آسان‌تر هستند، می‌توانید نتایج تصاویر استوک را هنگام جستجو فیلتر کنید تا ببینید چه چیزی با الگوی شما مطابقت دارد.

 1. عکس‌های استوک خود را با یک ویرایشگر تصویر شخصی کنید (یعنی از عکس‌های استوک «خارج از جعبه» استفاده نکنید)

فقط به این دلیل که ساعت‌ها صرف ردیابی عکس استوک عالی کرده‌اید به این معنی نیست که فوراً آماده استفاده است. شما همیشه می‌خواهید عکس‌های استوک خود را سفارشی کنید، نه فقط برای اینکه آنها را با نام تجاری خود تطبیق دهید، بلکه کپی خود را از عکس‌های استفاده شده توسط مارک‌های دیگر جدا کنید.

اگر تصویر استوکی دریافت کردید که اجازه تغییرات را می دهد، از آن بهره ببرید. برای یک چیز، می توانید عناصر را مطابق با سلیقه شخصی خود حذف یا اضافه کنید – به عنوان مثال، اگر یک گلدان گل روی میز بیش از حد حواس شما را پرت می کند یا بادکنک های زیادی در صحنه مهمانی وجود دارد.

علاوه بر این، می‌توانید عکس‌های استوک را برای مطابقت بهتر با نیازهای برند خود سفارشی کنید. یعنی می‌توانید لوگوی خود را روی محصولات، لباس‌ها یا روی تابلوهایی در پس‌زمینه اضافه کنید. برای عکس‌های استوک که دارای پس‌زمینه‌های تک رنگ هستند، شما (یا یک ویرایشگر عکس با تجربه‌تر) می‌توانید به راحتی آن را به رنگ شرکت خود تغییر دهید.

اگر راه خود را در مورد نرم افزار ویرایش تصویر می دانید، می توانید با دنبال کردن راهنمای دستکاری عکس ما، این تغییرات را خودتان انجام دهید. اگر واسطه ای برای درک بهتر فتوشاپ ندارید، به استخدام یک حرفه ای فکر کنید. کمک گرفتن از یک طراح مانند میانبری برای ایجاد تصاویر سفارشی بدون عکاس است، اگرچه هنوز هم به زمان و تلاش نیاز دارد. بسته به نوع پروژه ای که انجام می دهید (پوستر، وب سایت و غیره)، حتی می توانید یک طراح را استخدام کنید تا همه چیز را برای شما انجام دهد.

عکس های استوک: اصالت قرض گرفتن

به یاد داشته باشید، اگر یک تصویر stock واقعاً موفق باشد، نمی‌دانید کهstock است. هر اقدامی که می توانید برای شخصی سازی آن انجام دهید آن را مؤثرتر می کند، بنابراین از تبدیل تصاویر استوک به تصاویر سفارشی خودداری نکنید.

منبع : https://99designs.com/blog/tips/stock-imagery/

طراحی وب چیست (و چگونه آن را درست انجام دهم)؟

طراحی وب چیست (و چگونه آن را درست انجام دهم)؟

یک وبسایت یک وب سایت است، درست است؟ اشتباه. یک وب سایت قدیمی، گیج کننده یا خراب به برند شما آسیب می رساند. ما نمی گوییم که ممکن است به برند شما آسیب برساند، ما می گوییم که به آن آسیب می رساند.

بنابراین چگونه می توانید خود را برای موفقیت آماده کنید؟ شما می توانید یک وب سایت عالی با طراحی کامل وب خود از ابتدا ایجاد کنید. اما در واقع طراحی وب چیست؟ اگر می خواهید بدانید طراحی وب چیست، چرا اینقدر اهمیت دارد و چگونه آن را درست انجام دهید، ادامه مطلب را بخوانید.

طراحی وب چیست؟

طراحی وب چیزی است که ظاهر و احساس کلی را هنگام استفاده از یک وب سایت ایجاد می کند. این فرآیند برنامه ریزی و ساختن عناصر وب سایت شما از ساختار و چیدمان گرفته تا تصاویر، رنگ ها، فونت ها و گرافیک است.

طراحی وب دارای اجزای متعددی است که با هم کار می کنند تا تجربه نهایی یک وب سایت را ایجاد کنند، از جمله طراحی گرافیکی، طراحی تجربه کاربر، طراحی رابط، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و تولید محتوا. این عناصر تعیین می کنند که یک وب سایت چگونه به نظر می رسد، احساس می کند و در دستگاه های مختلف کار می کند. اگر می خواهید در مورد کل فرآیند بیشتر بدانید، این راهنمای عمیق در مورد ساخت یک وب سایت را بررسی کنید.

طراحی وب با توسعه وب متفاوت است، که کدنویسی واقعی است که باعث می شود یک وب سایت کار کند. زمانی که در حال ساخت یک وب سایت هستید، هم به طراحی وب و هم به توسعه وب نیاز دارید. اگرچه می توانید طراحان وب را بیابید که توسعه دهندگان وب و UX نیز هستند، اینها مجموعه مهارت های متمایز هستند.

طراحان وب :

طراحان وب ایده های شما را می گیرند و آنها را به یک ماکت تبدیل می کنند که نشان می دهد وب سایت آینده شما چگونه خواهد بود. طراحان وب بخش خلاقانه طراحی یک وب سایت را انجام می دهند.

توسعه دهندگان وب :

که گاهی اوقات مهندسان یا کدنویس ها نیز نامیده می شوند – ماکتی را که طراح وب شما ساخته است برمی دارند و آن را به یک زبان برنامه نویسی ترجمه می کنند تا در وب نمایش داده شود. آنها وب سایت ها را کاربردی می کنند، که اغلب به معنای ویجت های کدگذاری سفارشی و ابزارهای دیگر است.

یک توسعه دهنده تجربه کاربری که به عنوان توسعه دهنده UX نیز شناخته می شود، کسی است که وب سایت شما را کاربر پسند می کند. آنها مهارت های فنی و همچنین مهارت های طراحی دارند و آنها را به کار می اندازند تا وب سایت هایی را ایجاد کنند که بازدیدکنندگان را جذب و نگه می دارد.

web-design-contact

چرا طراحی وب سایت مهم است؟

برداشت اول واقعا مهم است. ما نمی‌توانیم به اندازه کافی بر این نکته تأکید کنیم: اگر حضور قدرتمندی در وب نداشته باشید، برند خود را متوقف می‌کنید.

مشتریان بالقوه ای که در وب برای نام تجاری شما جستجو می کنند و چیزی پیدا نمی کنند، ممکن است فکر کنند که شما از کار افتاده اید. اگر آنها جستجو کنند و چیزی پایین تر از حد معمول پیدا کنند، این تصور را به دست خواهند آورد که شما چندان به شرکت یا محصول خود اهمیت نمی دهید. هر رابطه ای که در وب سایت شما شروع می شود با درست کردن طراحی وب خود به یک رابطه عالی تبدیل کنید.

اکنون که می دانید چیست و چه کسی چه کسی است، بیایید به برخی از نشانه های گویای طراحی وب عالی و آنچه آن را از طراحی وب نه چندان عالی متمایز می کند نگاهی بیندازیم.

طراحی وب خوب چگونه به نظر می رسد؟

طراحی وب خوب ذهنی نیست. با انواع دیگر طراحی، مانند تصویرسازی یا طراحی برچسب، بسیاری از چیزهایی که «خوب» را تشکیل می‌دهند به سلیقه بیننده بستگی دارد. با طراحی وب، مرز بین “خوب” و “ناجور” بسیار مشخص تر است. یک وب سایت خوب طراحی شده، وب سایتی است که به طور کامل تجربه ای را ایجاد می کند که بازدید کننده شما به دنبال آن است.

طراحی وب که کار می کند، طراحی وب است که تبدیل می کند. در webspeak، “تبدیل” به معنای وادار کردن کاربر به انجام یک عمل خاص است. هنگامی که یک کاربر اقدامی را که وب سایت شما برای انجام آن تنظیم کرده است دنبال می کند، وب سایت شما یک تبدیل ایجاد می کند. تبدیل ها می تواند هر چیزی باشد، مانند ثبت نام در خبرنامه، خرید، افتتاح حساب یا دسترسی به محتوای بیشتر در وب سایت.

 

طراحی وب موثر چند عنصر مختلف را برای ارتقاء تبدیل به هم می آورد. این شامل:

 

استفاده قانع کننده از فضای منفی

انتخاب‌هایی که به وضوح برای کاربر ارائه شده است (هرچه کاربر انتخاب‌های کمتری داشته باشد، احتمال سردرگمی و سردرگمی او کمتر می‌شود)

فراخوان های آشکار و واضح برای اقدام

حواس پرتی محدود و سفر کاربر به خوبی فکر شده (یعنی فقط استفاده از تصاویر و متنی که ۱۰۰٪ با موضوع صفحه مرتبط است، فقط دکمه هایی را نشان می دهد که به اقدامات دلخواه منجر می شوند و استفاده از تغییرات فونت برای تأکید و فراخوانی برای اقدام، نه فقط به خاطر داشتن فونت های مختلف)

طراحی ریسپانسیو (طراحی که اندازه را تغییر می دهد و به صفحه کاربر تغییر جهت می دهد، وب سایت را برای استفاده در هر دستگاهی آسان می کند: تلفن، تبلت، لپ تاپ یا مرورگر دسکتاپ.

فونت‌هایی با اندازه مناسب که از یک سلسله مراتب پیروی می‌کنند (به «حواس‌پرتی محدود» مراجعه کنید)

محتوا و تصاویر مرتبط و با کیفیت بالا که توجه خوانندگان شما را جلب می کند

تعادل بین مقدار متن و تصاویر در هر صفحه (متن بیش از حد می‌تواند بازدیدکننده را تحت تأثیر قرار دهد، متن بسیار کم می‌تواند به همان اندازه بی‌تفاوت باشد)

اگر فکر نمی‌کنید که انتخاب‌های طراحی زیبایی‌شناختی بر تبدیل‌ها تأثیر نمی‌گذارند، دوباره فکر کنید. وب سایت شما باید جذاب باشد – به خصوص برای کاربر احتمالی شما، بنابراین سعی کنید بفهمید که چه سبکی قرار است با آنها صحبت کنید.

روی تصاویر چشم نوازی سرمایه گذاری کنید که با برند شما کار می کنند. از عکاسی استوک آشکار دوری کنید. درباره استفاده از تصاویر استوک در اینجا بیشتر بیاموزید.

وفادار ماندن به برند خود کلید طراحی وب سایت موفق است. حتی زیباترین وب سایت هم اگر با برند شما مطابقت نداشته باشد بی فایده است.

 

سایر اجزای سازنده یک طراحی وب موثر عبارتند از:

دکمه ها

فونت ها

پالت رنگ

تعادل بصری بین تصاویر شما و کپی در هر صفحه

البته، طراحی وب خوب فقط کاربردی نیست. بازدیدکنندگان وب سایت هایی را دوست دارند که جذاب و متناسب با زیبایی شناسی برندها باشند. مهم نیست که چگونه به آن دست می‌یابید، در هم آمیختن ظاهر برند و جذاب با عناصر طراحی که تبدیل می‌شوند، چگونه در طراحی وب پیروز می‌شوید.

 

طراحی وب: چیزی که کار نمی کند

ما به این موضوع پرداختیم که طراحی خوب چیست. حالا بیایید کمی در مورد آنچه که نیست صحبت کنیم.

به عنوان یک قاعده کلی، بازدیدکنندگان برای استفاده از وب سایت شما نباید کاری انجام دهند. کل تجربه استفاده از وب سایت شما باید ساده و شهودی باشد.

در اینجا چند نمونه آورده شده است: فراخوان‌های شفاف، طراحی وب عالی هستند. تارها طراحی وب بدی هستند. فونت های با کنتراست بالا طراحی وب هوشمند و موثری هستند. فونت های کم کنتراست که خواندن آنها سخت است طراحی وب ضعیفی هستند.

در اینجا چند عنصر دیگر برای اجتناب وجود دارد:

تصاویر و پس زمینه های حواس پرتی. به عنوان یک قاعده کلی، از پس زمینه های کاشی کاری شده دوری کنید. اگرچه چند نمونه انتخابی وجود دارد که پس‌زمینه کاشی‌کاری‌شده می‌تواند انتخاب خوبی باشد، اما در بیشتر موارد حواس‌تان را پرت می‌کنند.

طراحی غیر پاسخگو امروزه وب سایت شما به سادگی نیاز به پاسخگو بودن برای موبایل دارد.

لینک ها و دکمه های نامشخص بازدیدکنندگان نباید به دنبال پیوندها و دکمه ها باشند، آنها باید بتوانند به سرعت ببینند که کدام تصاویر و تکه های متن آنها را به صفحات جدید می برد یا انتخاب های خود را تأیید می کند. به طور مشابه، کاربران باید بتوانند فیلدهای قابل پر شدن را به وضوح تشخیص دهند.

عکس‌های استوک عمومی یا نامربوط و متن پرکننده بدون اطلاعات ارزشمند.

برخی از عناصر طراحی وب، مانند طرح‌بندی شبکه‌ای، ذاتاً انتخاب‌های خوب یا بد نیستند. آنها را می توان به روش های مؤثر و غیر مؤثر استفاده کرد، بنابراین مراقبت از انجام صحیح آنها ضروری است.

یکی دیگر از عناصر پیچیده طراحی وب، انیمیشن است. دیگر سال ۱۹۹۹ نیست، شما نباید دنباله دار دنبال مکان نما کاربر باشد یا آنها را وادار کنید که از کنار ردیفی از همسترهای رقصنده عبور کنند تا به محتوای شما برسند. اما یک پاپ آپ خروجی متحرک که توجه بازدیدکنندگان را به سایت شما برمی گرداند و آنها را وادار به تبدیل می کند؟ آره.

چگونه طراحی وب سایت را انجام دهیم؟

بله، درست کردن طراحی وب یک فرآیند پیچیده است و چیزهای زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. خوشبختانه، لازم نیست این کار را به تنهایی انجام دهید. هنگامی که با یک طراح وب حرفه ای کار می کنید، می توانید برای به دست آوردن نتیجه عالی به مهارت آنها اعتماد کنید.

چند راه مختلف وجود دارد که می توانید وب سایت مورد نیاز خود را دریافت کنید. روشی که برای شما و شرکت شما مناسب است بستگی به این دارد که چقدر وب سایتی پیچیده نیاز دارید، چقدر می خواهید هزینه کنید و چقدر از کاری که می توانید انجام دهید.

می توانید مستقیماً با یک طراح وب آزاد کار کنید. به سادگی نمونه کارهای طراحان را مرور کنید و طراح را که بیشتر دوست دارید و متناسب با سبک و ظاهری که می خواهید انتخاب کنید. یک طراح مستقل می تواند یک قالب موجود را سفارشی کند یا یک قالب کاملاً جدید برای وب سایت شما طراحی کند. اگر می‌خواهید وب‌سایت شما از ابتدا ساخته شود، می‌توانید با یک فریلنسر که مهارت‌های لازم برای تحقق آن را دارد کار کنید.

اگر برای ارائه ایده هایی برای طراحی وب سایت خود به کمک نیاز دارید، میزبان یک مسابقه باشید. در پلتفرمی مانند ۹۹designs می‌توانید با ارائه یک خلاصه و ارسال طرح‌ها بر اساس مشخصات شما، یک مسابقه طراحی را میزبانی کنید.

ایجاد سایت خود با یک سازنده وب سایت مبتنی بر قالب (مانند Wix یا Squarespace) نیز یک گزینه است. شما باید بیشتر دست به کار شوید و اگر طراح نیستید به آنچه این پلتفرم ها ارائه می دهند محدود خواهید شد، اما همیشه می توانید یک طراح را استخدام کنید تا یک قالب را برای شما سفارشی کند.

همچنین می توانید با آژانسی کار کنید که وب سایت های سفارشی می سازد. اگر نیاز به ایجاد یک وب سایت پیچیده از پایه دارید، این گزینه را انتخاب کنید، اما توجه داشته باشید که این راه حل انتها به انتها هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

برای سرمایه گذاری در طراحی وب با کیفیت بالا آماده باشید. طراحی وب شما بسته به پیچیدگی آن ممکن است چند صد تا ده هزار دلار هزینه داشته باشد. آنچه شما خرج می کنید متناسب با آنچه شما نیاز دارید است.

بنابراین چگونه می دانید که آیا به یک وب سایت سفارشی ساخته شده نیاز دارید یا اینکه آیا یک الگو به خوبی کار شما را انجام می دهد؟ این همه بستگی به این دارد که شما باید وب سایت خود را انجام دهید و چه برنامه ای برای آن دارید. اگر مقیاس بندی بخشی از طرح کسب و کار شما است، یک وب سایت سفارشی تهیه کنید. اگر به آن نیاز دارید که برای موتورهای جستجو مناسب باشد، اگر نیاز دارید آن را با نیازهای مختلف تجاری تطبیق دهید، اگر ایده های بسیار خاصی در مورد وب سایت دارید که می طلبد آن را مطابق با مشخصات شما ساخته شود، به یک وب سایت سفارشی نیاز دارید. وقتی اینها برای شما اولویت نیستند و بودجه زیادی ندارید، یک الگوی سفارشی راهی برای رفتن است.

ایجاد یک وب سایت که کار می کند

با ایفای نقش عملی در فرآیند طراحی وب سایت خود، تضمین خواهید کرد که وب سایتی را دریافت خواهید کرد که انتظارات شما را برآورده کند یا فراتر از آن باشد. به طراح وب خود در مورد برند خود، صدای خود و آنچه قصد دارید با وب سایت به دست آورید بگویید. هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشند، مجهزتر هستند تا طراحی وب عالی را برای شما ارائه دهند. دیدگاه خود را برای آنها توضیح دهید و سپس اجازه دهید جادوی خود را انجام دهند.

منبع : https://99designs.com/blog/web-digital/what-is-web-design/