سئوی محلی برای سایت

سئوی محلی

برای کسب وکارهای کوچک و مکان محور لوکال سئو فوق‌العاده است.

اما اول از همه باید روشن بگویم که منظور  از کسب و کار محلی چیست؟

در صورتی که کسب و کار و تجارت در مکان جغرافیایی خاصی انجام ‎شود، علاوه بر کارهایی که برای سئوی سایت نیاز است، سئوی محلی یا local seo نیز ضرورت پیدا می کند. به عنوان نمونه رستورانی که در غرب تهران تاسیس شده است، با اقدام به سئوی محلی، میتواند علاوه بر افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب سایت، مشتریهای خود را نیز افزایش دهد.

برای این کسب و کارهای کوچک و محلی بهترین مشتریان هدف جستجوکنندگان محلی هستند.

Local searcher  یا جست‌وجوکنندۀ محلی کیست؟

من معادل کلمه Local Searcher را جست‌وجوکنندۀ محلی می‌گذارم. جست‌وجوکنندۀ محلی کسی است که در محله و مکان خاصی بیزینس شما را در گوگل جست و جو می‌کند. برای روشن شدن موضوع اجازه بدهید یک مثال بزنم.

پیک های محلی را به یاد بیاورید که از صندوق پست به درون ساختمان شما می‌انداختند. در این پیکها تمام فروشگاه‌ها و کسب و کارهای محلی معرفی می‌شدند. مثلا اگر در ونک زندگی می‌کردید، تمام رستوران‌ها، آرایشگاه‌ها، تعمیرگاه و هرچه خدماتی، فروشگاه و رستوران در ونک وجود داشت، در این پیکها معرفی شده بودند. تا اینکه …

گوگل  وارد عمل شد و آنقدر پیشرفت کرد که اعتماد تمام کاربران را برانگیخت و یواش یواش آن مجلات و روزنامه‌های محلی جای خود را به سرچ عبارت‌هایی مانند “بهترین کافی شاپ در منطقه …”، “شهر کتاب در خیابان …”، “بهترین آموزشگاه زبان در ….” دادند. به این کاربرانی که یک مکان مشخص را در جست و جوهای خود هدف گرفته‌اند، جست‌وجوگران محلیمی گوییم . این جست‌وجوگران محلی بهترین و هدفمندترین مشتریان بالقوۀ شما حساب می‌شوند.

بر اساس آمار رسمی سایت Think with Google :

 

پس این کاربران محلی اهمیت ویژه‌ای برای شما دارند. تمام این حرف‌ها را زدم که با تمام وجود بتوانید بفهمید و لمس کنید که چرا سئوی محلی یک ورق آس در دنیای سئو است. پس اگر هنوز از آن استفاده نکرده‌اید و دنبال سرباز پیک و شاه کیشنیز هستید، سریعا دست به کار شوید. اما پیش از هرچیز …

سئو محلی یا Local Seo چیست؟

سئوی محلی به طور کلی فرآیندی است که به جست و جوگران محلی کمک می‌کند تا راحت‌تر شما را در سرچ‌های گوگل پیدا کنند. گوگل در سال ۲۰۱۳ الگوریتم کبوتر را ارائه داد که به کاربران کمک می‌کند تا کسب و کارهای محلی را به راحتی پیدا کنند. در حقیقت هدف گوگل در این الگوریتم تاکید بر نتایج محلی (local result) است. گوگل در این الگوریتم به دنبال این است که کاربران بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد خود برسند.

در حقیقت شما قرار است به موتورهای جست و جوگر گوگل بفهمانید که بیزینس شما چیست و در کدام محله فعالیت می‌کند. با انجام فرایند سئوی محلی شما به راحتی در سرچ‌های مرتبط با کسب و کار در صدر نتایج جست و جو قرار می‌گیرید.

چرا سئوی محلی برای کسب و کار کوچک شما اهمیت فراوان دارد

گوگل روزبه‌روز هوشمندتر می‌شود و هرچه جلوتر می‌رود بیشتر نتایج مرتبط‌ تر و هدفمندتر را به شما نشان می‌دهد. موقعیت جغرافیای شما برای گوگل اهمیت زیادی دارد. به عبارت دیگر یکی از فاکتورهایی که گوگل برای نشان دادن نتایج جست‌وجوهای شما در نظر می‌گیرد، مکان جغرافیایی شماست. در دو حالت گوگل لوکیشن شما را می‌فهمد.

حالت اول: برای کسانی که عبارتی مانند “باشگاه ورزشی در تهران” را سرچ می‌کنند. در این حالت اگر شما باشگاه ورزشی در تهران هستید، با انجام سئو محلی به گوگل می‌فهمانید که کجایید و گوگل سایت شما را به تمام کسانی که لوکیشن‌هایی حوالی شما را سرچ کردند نشان خواهد داد.

حالت دوم: حتی اگر شما عبارت “کافی‌شاپ” یا “کافی‌شاپ نزدیک من” را سرچ کنید بازهم گوگل نتایجی که حوالی شماست را نشان می‌دهد. در این حالت گوگل به صورت هوشمند عمل می‌کند و با پرسشی در ابتدای سرچ شما (اینکه می‌تواند به لوکیشن شما دسترسی داشته باشد) محدودۀ جغرافیایی شما را تشخیص می‌دهد. این مورد به خصوص در کاربرانی که با موبایل سرچ می‌کنند، بسیار دقیق‌تر است.

یک بررسی آماری

میزان سرچ‌های لوکال سال به سال در حال افزایش است. نمودار زیر براساس آمار و نموداری است که سایتMoz در سال ۲۰۱۷ ارائه داده است.

نمودار بالا نشان می‌دهد که وقتی بحث سئوی محلی مطرح می‌شود، بسیاری از عواملی که قبلا در سئو موثر بودند، تاثیر خود را از دست می‌دهند و عوامل محلی دیگری جایگزین آن می‌شوند. البته کماکان لینک‌های شما و صفحات داخلی سایت شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، اما تفاوت عمده فرآیند لوکال سئو و سئوی معمولی در نوع لینک‌ها و بک لینک‌هایی است که سایت شما دریافت می‌کند.

چگونه فرایند سئوی محلی یا لوکال سئو را برای سایت خود انجام دهیم؟

برای انجام لوکال سئو، دو فرآیند اصلی وجود دارد که همزمان باید با هم پیش ببرید:

 1. کارهای مقدماتی لوکال سئو (که شامل هرچیزی غیر از لینک سازی می‌شود.)
 2. لینک بیلدینگ مخصوص لوکال سئو

۱- کارهای مقدماتی لوکال سئو

لینک سازی یکی از بخش‌های بسیار مهم لوکال سئو است. اما پیش از آنکه به فرآیند لینک سازی سئوی محلی بپردازیم ، لازم است که کارهایی را برای وبسایت خود انجام دهید. یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید برای لوکال سئو انجام دهید، این است که کاری کنید که در local pack listing گوگل دیده شوید. لوکال پک دقیقا همین نتایجی است که در تصویر زیر می‌بینید. هنگامی که شما رستوران، کافی ‌شاپ یا هر چیز دیگری که مکان فیزیکی مشخصی دارد را در گوگل سرچ می‌کنید، گوگل سه نتیجه را به صورت یک پکیج به شما نشان می‌دهد.

دقت کنید که همانطور که نکاتی که در این قسمت مطرح می‌کنم، شامل بحث لینک‌سازی نمی‌شود و اصول اولیه‌ای است که باید برای سایت خود رعایت کنید تا در جست و جوهای محلی دیده شوید.

بیشترین چیزی که به نمایش شما در پکیج گوگل کمک می‌کند، معرفی‌های محلی، نظرات کاربران و معرفی شدن در گوگل مپ است. حالا تک تک این عوامل را با هم بررسی می‌کنیم.

به آدرس، تلفن و نام دقت کنید

دقت کنید که آدرس، تلفن و نام شما در تمام صفحات سایت شما قابل رویت باشد. بهترین حالت این است که آدرس ، تلفن و نام  را تمام و کمال در فوتر (footer) سایت خود بیاورید که در تمام صفحات سایت قابل رویت باشند.

در ادامه بخوانید  45 ایده عالی طراحی اپلیکیشن برای الهام بخشیدن به شما

به این مسئله دقت کنید که اگر قرار است سایت دیگری کسب و کار شما را معرفی کند، عینا آدرسی که شما در سایت خود وارد کرده‌اید را استفاده کند.

Google My Business

با کمک ابزار Google My Business، شما می‌توانید به راحتی کسب و کار خود را به صورت رایگان در گوگل فهرست کنید. این ابزار رایگان گوگل به شما اجازه می‌دهد، اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن، آدرس وب سایت، ساعات کاری و تصاویری از محیط کسب و کار خود را در نتایج جستجو به کاربران نمایش دهید. در ایران به دلیل تحریم امکان استفاده از این ابزار وجود ندارد. ما به جای این ابزار Google Map را به شما پیشنهاد می‌دهیم که امکانات مشابهی با google my business را ارائه می‌دهد.

با استفاده از Google Map شما می‌توانید آدرس شرکت خود را در گوگل ثبت کنید. ثبت شرکت شما در گوگل مپ باعث می‌شود که کاربران شما با سرچ کردن کلمه کلیدی مورد نظر شما، آدرس سایت به همراه شماره تماس و آدرس شما به کاربران نمایش داده شود.

اشتباهات رایج در سئوی محلی

به همان راحتی که انجام مراحل درست می تواند به روند بهبود رتبه سایت شما کمک کند، برداشتن قدم های اشتباه می تواند رتبه سایت شما را پایین آورده و حتی در بعضی مواقع باعث جریمه سایت شود. در این بخش توجه شما را به برخی از اشتباهات رایج در سئو محلی جلب می کنیم:

۱- استفاده نکردن از کد تلفن شهر

نام، شماره تلفن و آدرس از فاکتور های مهم در رتبه بندی جستجوی محلی هستند. اگر هنگامی که شماره تماس خود را در سایت قرار می دهید کد شهر را در آن لحاظ نکنید، یک فاکتور موثر در بهبود روند سئو محلی را از دست داده اید.

۲- عدم درج آدرس شرکت

گوگل بسیار هوشمند است و آدرس های پستی را بخوبی می شناسد. اگر در صفحه تماس خود از نقشه گوگل یا تصاویری برای نمایش کروکی استفاده میکنید، حتما آدرس خود را بصورت متنی نیز درج کنید تا روبات های گوگل قادر به درک آن باشند.

۳- کامل نکردن صفحه پروفایل در گوگل پلاس

هرچند که خود گوگل انکار می کند اما عاشق صفحاتی است که اطلاعاتشان کامل است .
Google+ یک فرصت بسیار مناسب برای ایجاد یک صفحه اجتماعی برای کسب و کار شماست. شما باید یک صفحه پروفایل ایجاد کنید و تمامی اطلاعاتی که از شما خواسته شده را در آن پاسخ دهید. زمینه کاری خود را به دقت تعیین کنید و تصاویری که تمایل دارید در نتایج گوگل دیده شوند را در این صفحه بارگذاری کنید.

۴- استفاده از کلمات کلیدی اشتباه

آیا تابه حال درباره پیشنهاداتی که تضمین می دهند رتبه سایت شما را بالا ببرند و در غیر اینصورت پول شما را پس می دهند چیزی شنیده اید؟ این روش تنها با هدف گذاری روی کلمات کلیدی نامناسب یا کم جستجو بازدهی خواهد داشت.

۵- نادیده گرفتن سرعت سایت

گوگل عاشق این است که بهترین نتیجه را برای جستجوگران فراهم کند. سایت شما باید به سرعت بالا بیاید و تجربه خوبی را برای کاربر فراهم کند. با در نظر گرفتن سئو محلی یا حتی بدون آن، سال ۲۰۱۴ سالی است که در آن بالا بودن سرعت سایت و فراهم کردن محیطی کاربرپسند اهمیت زیادی دارد.

۶- استفاده بیش از اندازه از کلمه کلیدی حاوی مکان جغرافیایی

اگر به روزهای اولیه ی حضور سئو محلی برگردیم متوجه می شویم که استفاده بیش از اندازه از یک کلمه کلیدی رتبه سایت را درموتور جستجو بالا می برد. طولی نکشید که گوگل متوجه این بازی شد و تاثیر آن را از بین برد. امروزه همچنان افراد فکر می کنند که استفاده بیش از اندازه کلمه کلیدی رتبه سایتشان را بالا می برد در صورتی که در بسیاری موارد حتی باعث کاهش رتبه سایت آنها می شود، بنابراین از انجام چنین کاری خوددراری کنید.

۷- عدم فعالیت در شبکه های اجتماعی

موتورهای جستجو فاکتورهای زیادی برای رتبه بندی سایت ها دارند که از جمله آنها میزان به اشتراک گذاری مطالب است. به اشتراک گذاری مطالب (بیش از همه در Google+ و بعد از آن در facebook ) از فاکتور های مهم گوگل در سئو محلی است.

از میکروفرمت Schema.org استفاده کنید

Schema.org یک تلاش مشترک توسط گوگل و تعداد دیگری از موتورهای جستجوگر بود که چند سال پیش به منظور تلاش برای دریافت اطلاعات معنایی بیشتر از صفحات وب آغاز شده است. در اصل، این به صاحبان مطالب می آموزد که با ایجاد خواص به ارث برده شونده که یک ماشین می تواند درک کند و به خوبی با فهرست اگرهای سایت شما مرتبط باشند، مانند برنامه نویسان فکر کنند.

اسکیما (Schema) مجموعه‎ای تشکیل شده از اطلاعات کوچک (microdata) است. هنگامی که میکرودیتاها را به سایت خود اضافه می‌کنید، انگار که یک توضیح اضافه‌تر و جامع‌تر به سایت خود اضافه کرده‌اید که گوگل هم در نتایج جست و جو این توضیحات اضافه را به کاربران نمایش می‌دهد.

در حال حاضر درک اینکه چرا گوگل این کارها را انجام می دهد، مهم است. آنها در حال تلاش برای سازماندهی بیشتر اطلاعات، در جهان هستند و باید راهی برای درک معانی پشت آنچه که مردم در جستجوی آن هستند، پیدا کنند. با دنبال کردن Schema.org، وب سایت ها اطمینان می دهند که هر زمان کسی یک کلمه ی کلیدی را برای چیزی جستجو می کند، لینکی که ظاهر می شود، به آنچه که آنها در واقع به دنبال هستند بیشتر نزدیک است تا اینکه به موضوعات مختلف مشابه درباره ی آن کلمه. این کار برای جستجوهای مردم، زمینه و مفاد به ارمغان می آورد، به همین دلیل است که گوگل ساختن SEO خوب را اجباری کرده است.

گوگل، یاهو و بینگ که برترین موتورهای جست و جو در تمام جهان بودند، برای اولین بار در سال ۲۰۱۱،  schema.org را راه اندازی کردند.

حالا این آیتم چگونه به کمک سئو محلی شما می‌آید؟

شما می‌توانید مشخصات آدرس، تلفن و نام کسب و کار خود را از این طریق به گوگل بفهمانید. با مراجعه به Schema.org markup شما می‌توانید کدهای html را دریافت کنید و مشخصات آدرس، تلفن و نام خود را به موتورهای جست و جو بفهمانید. با وارد کردن این کدها اطلاعات آدرس، تلفن و نام  شما در گوگل به بهترین شکل نمایش داده می‌شود.

برای سایتهای وردپرسی همچنین می توان از انواع پلاگینهایی که برای این کار در مخزن وردپرس قرار گرفته به راحتی استفاده کرد و بهره برد.

نظرات محلی Local Reviews

نظرات کاربران به خصوص کاربران محلی تاثیر مستقیمی بر روی رنک سایت شما دارند و یکی از مهم‌ترین فاکتورهای برای سئوی محلی هستند. بنابرین توجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشید. اما دقت کنید که نظرات کاربران شما تنها به نظرات آنها در وبسایت شما محدود نمی‌شود. شما باید مدام بگردید و پلتفرم‌های مختلفی که کاربران زیادی با آنها درگیر هستند را پبدا کنید، کسب و کار خود را معرفی کنید و پیوسته از مشتریان خود بخواهید که نظراتشان را در مورد کسب و کار شما بنویسند.

نظرات کاربران علاوه بر اینکه در سئو به شدت موثر است، به وایرال شدن (منظور از وایرال شدن گسترش و پخش کسب و کار شما توسط خود کاربران است. برای مطالعه بیشتر می‌توانید مقالۀ بازاریابی ویروسی را بخوانید) و برندینگ شما هم کمک ویژه‌ای خواهد کرد. من چند مورد از این موارد را به شما معرفی می‌کنم. اما قطعا روز به روز پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های جدیدتری می‌آیند و اگر شما قصد دارید در بازار بمانید و موفق باشید، باید به روز باشید و مدام مانند حشره این طرف آن طرف بچرخید ببینید چه گزینه‌های جدیدی وجود دارد. اما چند نمونه از جاهایی که کاربران شما می‌توانند نظرات خود را درباره کسب و کار شما بنویسند. البته این موارد را جلوتر بیشتر توضیح خواهم داد.

 • foursquar
 • dunro
 • poonez
 • kikojas
در ادامه بخوانید  چگونه یک چارچوب استراتژی محتوای برنده ایجاد کنیم

Foursquare : فوراسکوئر اپلیکشن راهنمای شهر است. در این اپلیکیشن کاربران در مکان‌های مختلف امتیاز می‌دهند و نظرات خود را می‌نویسند. این یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها نزد تمام مردم جهان است. بنابراین، فرصت را از دست ندهید و حتما کسب و کار خود را در فورسکوییر وارد کنید.

dunro: دانرو نمونۀ ایرانی فورسکوییر است. دانرو به شما کمک می‌کند بیشتر دیده شوید و کاربران نظراتشان را دربارۀ کسب و کار شما را می‌نویسند.

poonez: پونز نیز مشابه دانرو است و شما می‌توانید کسب و کار خود را در آن ثبت کنید.

kikojas : بانک اطلاعات شهری ایران. هر آنچه را که در شهر خود به دنبالش هستید خیلی سریع پیدا کنید!

ثبت کسب و کار در تمام این اپلیکیشن‌ها رایگان است.

اگر مشتریانتان هنوز نظراتشان را نمی‌نویسند، می‌توانید  در سایت خود پیجی ایجاد کنید و تمام راه‌ها و جاهایی که می‌توانند نظرات خود را در مورد بیزینس شما بنویسند را معرفی کنید. (گوگل پلاس، Foursquare، فیس بوک و …). به خصوص برای کاربرانی که چندان با تکنولوژی آشتی نیستند، این روش فوق‌العاده است. سعی کنید در این صفحه از محتواهای انگیزشی استفاده کنید و به طور کامل برای مشتریانتان توضیح دهید که نظرات آنها هم به نفع بیزینس شماست و هم به نفع آنها چراکه سرویس‌های بهتر شما به آنها هم کمک خواهد کرد.

فاکتورهای مهم برای سئوی محلی صفحات داخلی سایت

برای سئوی محلی صفحات داخلی صفحات شما محتوا حرف اول را می‌زند. در ادامه چند نکتۀ اساسی در مورد محتوای سایت شما برای لوکال سئو را با هم بررسی می‌کنیم.

 • سعی کنید در تگ عنوانT، تگ H1 و url لندینگ پیج‌های خود نام شهر و محله‌تان را به کلمات کلیدی مرتبط خود اضافه کنید.
 • در محتوای صفحۀ لندینگ پیج و تگ آلت تصاویر خود از شهر و محله را به کلمات کلیدی خود اضافه کنید.
 • همچنین یک گوگل مپ از مکان دقیق شرکت خود در صفحۀ لندینگ پیج قرار بدهید.

۲- فرآیند لینک سازی برای سئوی محلی

فرآیند لینک سازی برای سئوی محلی کاملا با فرآیند لینک‌سازی که به طور عمومی برای سئو انجام می‌شود، متفاوت است. در این قسمت لینک سازی برای لوکال سئو را به طور کامل برای شما شرح می‌دهم.

لینک بیلدینگ بخش بسیار مهم لوکال سئو است که متاسفانه اغلب کمپین‌های سئوی لوکال عموما این بخش را نادیده می‌گیرند.لوکال لینک بیلدینگ و citation

در مقایسه با کمپین‌های استاندارد سئو، لوکال سئو بیشتر از هر چیزی به لینک‌هایی از سایت‌های محلی (که عموما در همان منطقۀ شما فعالیت می‌کنند) نیاز دارد که به کسب و کار شما مرتبط هستند. شاید تصور کنید که مانند فرآیند معمولی سئو شما لازم است به دنبال سایت‌های معتبر باشید، اما در لوکال سئو وبسایت‌های لوکال و مرتبط با کسب و کار شما بیشترین تاثیر را در سئوی لوکال شما دارند.

این به این معناست که دایرکتوری‌های لوکال یک منبع بسیار کارآمد برای لینک بیلدینگ هستند، به خصوص وقتی بخواهید Citation برای سایت خود بسازید.

دایرکتوری مشاغل و یا بانک مشاغل، یک بانک اطلاعاتی از مشاغل مختلف می باشد. این نوع سایت‌ها، کار دسته بندی مشاغل مختلف براساس نوع فعالیت، مکان، نام شخص و یا شرکت و … را به عهده دارند.

Citation یک رفرنس آنلاین برای آتن کسب و کار شماست.

این Citation ها حتی نیاز به لینک شدن هم ندارند. تنها کافی است به مشخصات آتن شما ارجاع دهند.

برای اینکه بتوانید بک لینک های لوکال سایت خود را بررسی کنید، می‌توانید به سایت  Bright Local مراجعه کنید و بک لینک‌های خود را بررسی کنید. البته این سایت رایگان نیست. اما به مدت ۲ هفته می‌توانید رایگان از این سایت استفاده کنید. در این سایت می‌توانید تمام citation های سایت خود را بررسی کنید. همچنین می‌توانید وضعیت رقبای خود را در این سایت بسنجید.

یکی از بهترین‌های راه‌هایی که می‌توانید local citation بیشتری برای سایت خود بگیرید، استفاده از دایرکتری‌های مرتبط با کسب و کار شماست. دایرکتوری‌ها یکی از بهترین امکانات برای سئوی محلی هستند، چراکه بستر بسیار مناسبی برای تعامل میان شما و سایر کسبو کارهای مرتبط و محلی ایجاد می‌کند. در دایرکتوری‌های مرتبط شما همزمان با اینکه خودتان را معرفی می‌کنید، دیگران هم شما را معرفی می‌کنند، به شما لینک می‌دهند و به طور طبیعی بالا می‌آیید.

شما به راحتی می‌توانید در گوگل دایرکتوری بانک مورد نظر خود را سرچ کنید و در آن دایرکتوری‌ها خود را معرفی کنید. مثلا اگر شما پزشک هستید، با سرچ کردن دایرکتوری اختصاصی پزشکان، لیستی از این دایرکتوری‌ها به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید خود را در آنها معرفی کنید.

استراتژی لینک بیلدینگ لوکال در سئوی محلی

شما راه‌های زیادی برای لینک سازی و لینک گرفتن دارید. اما برای ساختن لینک بیلدینگ محلی نکاتی هست که رعایت کردن آنها به لینک بیلدینگ محلی شما کمک زیادی خواهد کرد. این شامل موارد زیر است:

 • به سایت‌هایی که کسب و کارهای محلی را معرفی می‌کنند (مانند دانرو، فیدیلیو و … ) مراجعه کنید. کسب و کارهای مرتبط با در این سایت شما می‌توانید فعالیت‌ها و شرکت‌هایی که فعالیت‌هایی مرتبط با حوزۀ شما انجام می‌دهند را بیابید و از آنها بخواهید شما را معرفی کنند. شما هم می‌توانید در مقابل آنها را معرفی کنید. دقت کنید لازم نیست که فعالیت آنها دقیقا همین فعالیت شما باشد، بلکه می‌تواند حتی مکمل یا نزدیک به حوزۀ شما باشد. مثلا تصور کنید شما یک کافی شاپ در خیابان انقلاب هستید. یک فروشگاه قهوه همان حوالی می‌تواند شما را به عنوان کافه معرفی کند و شما هم متقابلا فروشگاه قهوۀ او را معرفی کنید.
 • حتما در سایت‌هایی مانند پونز، دانرو و فورسکوییر که در بالا برایتان توضیح دادم، کسب و کار خود را ثبت کنید. علاوه بر اینکه خود را معرفی می‌کنید، می‌توانید لینک هم برای سایت خود بگیرید و کسب و کار خود را در آن ثبت کنید. البته لینکی که به سایت شما می‌دهد نوفالو است. اما هم به سئوی شما کمک می‌کند و هم شما را بیشتر و بیشتر به مشتریان محلی معرفی می‌کند.

افزایش نرخ کلیک در سئوی محلی

نرخ کلیک (Click-through Rate) یکی از مهم‌ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل است. این عبارت به معنای تعداد دفعات کلیک شده بر روی یک لینک، نسبت به تعداد دفعات مشاهده‌ی آن موضوع توسط کاربران است. در ادامه چند فاکلور مهم که به افزایش نرخ کلیک در سایت شما منجر می‌شود را برای شما می‌آورم.

 • همانطور که در ابتدای مقاله هم گفتم استفاده از اسکیما مارک‌آپ (Schema Markup) کمک می‌کند که اگر کسی زمینه فعالیت شما را سرچ کرد، گوگل بداند که دقیقا کدام بخش از محتوای شما را باید به کاربر نشان دهد. به خصوص برای شما که قرار است فرآیند لوکال سئو را برای سایت خود انجام دهید، این اسکیما بسیار بسیار مهم است. اگر این بخش بتواند نظرات کاربران شما را هم شامل شود، بسیار کمک می‌کند.
 • متاتایتل وبسایت خود را تا جای ممکن مرتبط و خوانا بنویسید و کلمات کلیدی محلی را هم در آن قرار دهید.
 • متا دیسکریپشن (Meta Description) خود را مرتبط با سرچ کاربران خود بنویسید.
 • تایتل‌های خود را به شکل‌های مختلف در شبکه‌هایی مانند توئیتر، فیس‌بوک، گوگل پلاس وارد کنید تا ببینید که کدام عنوان بازدید بیشتری داشته است، سپس همین عنوان را در اسنیپت خود وارد کنید.

خیلی سریع یکبار با هم سئوی محلی را بررسی کنیم

 • سایت خود را در گوگل مپ ثبت کنید.
 • تمام لندینگ پیج‌های خود را بر اساس کلمات کلیدی محلی بهینه کنید.
 • دقت کنید که مشخصات آتن شما (آدرس، تلفن و نام) در تمام صفحات شما در دسترس باشد.
 • از مشتریان خود بخواهید برای شما در وبسایت، گوگل پلاسف، فیس بوک و جاهای دیگر نظر بنویسند.
 • اسنیپت خود را بهینه کنید.
 • روی لینک بیلدینگ لوکال فوکوس کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط از طریق واتس آپ