۳۴ طرح تصویرسازی وب سایت که داستان های برند را زنده می کند

۳۴ طرح تصویرسازی وب سایت که داستان های برند را زنده می کند

در دنیایی که ردپای دیجیتالی یک نام تجاری به اندازه تاثیر حضوری آن مهم است، طراحی وب عالی یک امر ضروری است. طراحی وب بسیار پیچیده و به خودی خود واقعاً یک هنر است. هنگام طراحی یک وب سایت، جنبه های مهم زیادی مانند عملکرد، قابلیت استفاده و زیبایی شناسی باید در نظر گرفته شود. اولویت دادن به یکی از این جنبه ها گاهی اوقات می تواند به معنای محدود کردن خود به انواع خاصی از طراحی باشد.

اما اگر یک فرم از طراحی تمام موارد فوق را انجام دهد چه؟ یک راه حل طراحی منحصر به فرد را تصور کنید که یک وب سایت را کاربردی تر می کند، کاربر را درگیر می کند و ظاهر خوبی دارد. پاسخ: تصویرسازی وب سایت.

مردم از طراحی های وب سایتی که آنها را با کپی بیش از حد بار می کند خسته شده اند. آنها همچنین از عکس های استوک و تصاویر بیش از حد فتوشاپ شده خسته شده اند. در مقابل اینها، تصویرسازی ها نفس تازه ای هستند.

در اینجا، ما همه چیزهایی را که در مورد تصاویر وب سایت وجود دارد، از پیدا کردن سبک مناسب برای وب سایت شما، شناسایی چندین داستان موفقیت و نشان دادن اینکه چگونه می توان از تصویرسازی به عنوان ابزاری خلاقانه برای داستان سرایی استفاده کرد، بررسی می کنیم. به یاد داشته باشید: برندسازی عالی با نشان دادن شروع می‌شود، نه گفتن – و تصاویر دقیقاً این کار را انجام می‌دهند.

web-design-contact

فهرست مطالب

پیدا کردن سبک تصویرسازی مناسب برای وب سایت شما

تصاویر مسطح و نیمه مسطح

بافت ها و گرادیان ها

تصاویر رئوس مطالب

پیمایش از طریق تصویر

 

پیدا کردن سبک طراحی تصویرسازی وب سایت مناسب برای وب سایت شما

درست مانند بسیاری از سبک های مختلف نقاشی یا مجسمه سازی، چندین سبک هنری مختلف وجود دارد که برای وب سایت ها به خوبی کار می کنند. تصاویر وب سایت می توانند جسورانه و شجاعانه، بازیگوش و تند یا ساده و سرراست باشند. همه چیز در مورد آن چیزی است که جوهره برند شما را به بهترین شکل نشان می دهد.

پس بیایید از آنجا شروع کنیم. با درک اینکه برندینگ چیست و چگونه هویت برند خود را بسازید، شروع کنید. هنگامی که به عنوان یک نام تجاری مطمئن شدید، زمان آسان تری برای محدود کردن سبک طراحی تصویرسازی وب سایت ایده آل خود خواهید داشت.

اگر برند شما نگرش سرگرم کننده و راحت داشته باشد، تصاویر کارتونی مانند یک انتخاب عالی هستند. تصاویر تیز و زاویه دار به برند شما ظاهری مدرن و خنک می بخشد. هر مسیری که انتخاب می کنید، تصاویر به وب سایت شما کمک می کنند تا از همه رقبای خود که از عکس ها و گرافیک های مشابه استفاده می کنند متمایز شود.

و درست مانند فونت ها و رنگ ها، تصاویر به شما امکان می دهند شخصیت کلی برند خود را بسازید. چسبیدن به یک سبک تصویرسازی در هر جایی که نام تجاری شما در وب ظاهر می‌شود به شما کمک می‌کند صدای منحصربه‌فردی را حفظ کنید، و این یک روش بسیار مؤثر برای نشان دادن شخصیت شما به بازدیدکنندگان از لحظه‌ای است که روی سایت شما کلیک می‌کنند.

در ادامه بخوانید  اصول طراحی وب سایت که به شما در ایجاد یک وب سایت فوق العاده کمک می کند

نمونه های تصویرسازی وب سایت تخت و نیمه مسطح

برخی از بهترین طرح‌های تصویرسازی وب‌سایت ساده‌ترین طرح‌ها هستند و اغلب به سبک طراحی مسطح ارائه می‌شوند. این سبک برای به تصویر کشیدن زندگی انسان، حیوانات، شخصیت ها و اشیا به خوبی کار می کند.

آثار هنری مسطح یک روش کلاسیک و قابل دسترس برای ترکیب تصاویر در طراحی وب ارائه می دهد، زیرا همه اینها در یک سطح بصری اتفاق می افتد. طراحی مسطح به یک تصویر دو بعدی اطلاق می شود که فاقد شیب و سایه است. حتی لبه‌ها و گوشه‌ها نیز معمولاً همان سایه‌ای با بقیه تصویر هستند و بر جلوه دو بعدی تأکید می‌کنند. طراحی نیمه مسطح عناصر بیشتری از گرادیان، هایلایت ها و سایه ها را بدون رساندن تصویر به سطح سه بعدی کامل در خود دارد.

تصاویر تخت بسته به صدای برندی که از آنها استفاده می کند، می توانند بازیگوش یا پیچیده باشند. این سبک با یک پالت رنگی منسجم در سراسر طراحی صفحه به خوبی ترجمه می شود (مثلاً تصاویر نیمه تخت در نقل قول تضمینی). علاوه بر این، تصاویر مسطح می توانند به راحتی به شکل نمادهای بازیگوش، کارتونی و قابل تشخیص به خود بگیرند. آنها خود را به طلسم های وب سایت، مانند پرندگان کاریزماتیک در سایت Duolingo، وام می دهند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از یک تصویر وب سایت مسطح، سازگاری آنها است. در مورد وب سایت Live & Dare، تصاویر عجیب و غریب با عکاسی وب سایت ترکیب می شوند تا یک طراحی بصری چند وجهی ایجاد کنند. با تنظیم دقیق پالت رنگ و توجه به نسبت‌ها در طراحی صفحه فرود، ترکیبی از عکاسی و تصویرسازی متعادل می‌شود.

بافت ها و شیب ها در تصویرسازی وب سایت

مگر اینکه یک نام تجاری با انیمیشن فلش تمام شود، صفحه فرود متوسط فضایی بسیار مسطح و ثابت است. با تصاویر وب‌سایت، محیطی که یک بار صاف بود، حس عمقی به دست می‌آورد. بافت‌ها و شیب‌ها حس زیبایی و مناظر را به وب‌سایت‌ها ارائه می‌کنند که می‌تواند زیبایی‌شناسی برندهایشان را به سطوح جدیدی ارتقا دهد.

بسته بندی و وب سایت Magic Spoon Cereal را بررسی کنید (بله، ما در اینجا در مورد غلات بدون گلوتن، کم کربوهیدرات و کاملا هیپستر صحبت می کنیم). شیب‌های موجود در صفحات اطلاعات محصول آنها، پالت‌های رنگی زنده و تصاویر بد بو روی جعبه‌های غلات آنها را منعکس می‌کند. این یک نمونه نادر از طراحی موفق تصویرسازی وب سایت در زمینه تجارت الکترونیکی است زیرا در این صنعت، ما به طور خاص به دیدن عکاسی محصول به جای تصویرسازی عادت کرده ایم. اما زمانی که آنها به درستی انجام شوند – به این معنی که آنها محصول را به طور واقعی به تصویر می کشند – کار می کنند. این مهم است که محصولات را به طور واقع بینانه نشان دهید تا مطمئن شوید مشتری می داند چه چیزی می خرد، و دلیلی وجود ندارد که نتوانید این کار را با تصاویر انجام دهید.

برای بافت عالی، به وب سایت Wisecube نگاه کنید. یک پوشش کهکشانی، پس‌زمینه آبی خسته‌کننده را به یک نمایش بصری محرک تبدیل می‌کند. راه‌های زیادی برای ایجاد بافت وجود دارد، مانند طراحی الگوهای پیچیده، استفاده از پوشش‌های رنگی یا فقط بازی با کدورت. برای بیننده، بافت به زنده شدن فضای مسطح کمک می کند. و برای خود برند، بافت می تواند بر دیدگاه منحصر به فرد آن تأکید کند.

در ادامه بخوانید  فرآیند طراحی UX چیست: 5 مرحله برای کاربران شادتر

طرح های تصویری وب سایت را مشخص کنید

ما شاهد بوده ایم که تصاویر طرح کلی در سال های اخیر مد شده اند (بسته بندی پنجه سفید، کسی؟). محبوبیت کتاب های رنگ آمیزی بزرگسالان می تواند دلیل اصلی این روند باشد و صادقانه بگویم که عالی است. خطوط کلی احساس نوستالژیک و جذاب می کنند، و وقتی به این نمونه های تصویری وب سایت نگاه می کنیم، برخی از قانع کننده ترین آنها هستند.

استفاده از فضای سفید یک ویژگی رایج در این سبک تصویرسازی است. بسته به رویکرد، تصاویر رئوس مطالب را می توان کوچک و مینیمالیستی یا با جزئیات بسیار زیاد کرد. مهم نیست که چه اتفاقی می‌افتد، یک تصویر طرح کلی کمی حس DIY دارد و شخصی و در عین حال حرفه‌ای به نظر می‌رسد. خطوط کلی برای چشم آسان است، اما بسیار جذاب است. به وب‌سایت Rocket برای رویکردی ساده برای طرح‌ها یا برند It Guru را برای تفسیر پیچیده‌تر نگاه کنید.

پیمایش از طریق تصویر

اصطلاح “ناوبری” به دو روش مختلف برای طراحی وب به کار می رود.

ابتدا می تواند به خود منوی ناوبری مراجعه کند. ناوبری هسته اصلی هر وب سایتی است که به خوبی طراحی شده است، و تصاویر می توانند ناوبری را جذاب و واضح کنند. به GiftRocket نگاه کنید تا یک مثال قابل توجه از منوی ناوبری غیرمنتظره و مبتنی بر تصویر را ببینید که در آن هر دسته محصول با یک تصویر نشان داده می شود.

دوم، ناوبری همچنین روشی را که در آن کاربر محتوای وب سایت را کاوش و تجسم می کند، توصیف می کند. تصاویر می توانند از طریق روش های سنتی جهت یابی (منو) و همچنین از طریق فرم های جدید و خلاقانه (اینفوگرافیک) به این هدف کمک کنند. و در مواردی مانند Trailhead، تصویرسازی فقط به کاربر کمک نمی‌کند تا در وب‌سایت حرکت کند. این به معنای واقعی کلمه یک تلاش جذاب را ترسیم می کند.

برای استفاده موفق از تجسم در تصاویر وب سایت، Chrysalis را بررسی کنید. اولین چیزی که کاربر در صفحه اصلی Chrysalis می بیند، تصویر الهام گرفته از نمودار آن است که به کاربر می گوید برند چه کاری انجام می دهد.

به ابزارهای تجسم کلاسیک مانند فلوچارت فکر کنید. تصاویر وب سایت ابزارهای تجسمی عالی هستند و فراتر از آن، راهی موثر برای ارتباط با مخاطبان خود هستند. به علاوه، آنها اغلب بیشتر از عکس‌ها برای موبایل مناسب هستند. هنگام طراحی نسخه موبایل سایت خود این را در نظر داشته باشید.

داستان خود را با تصویر وب سایت نشان دهید و بگویید

از صدای برند از طریق تصویرسازی گرفته تا سبک‌های مختلف تصویرسازی، راه‌های زیادی وجود دارد که تصاویر وب‌سایت تعامل را تقویت می‌کنند، کاربران را از طریق وب‌سایت‌ها راهنمایی می‌کنند و نیاز به عملکرد، قابلیت استفاده و زیبایی‌شناسی را ترکیب می‌کنند. اگر قبلاً وب‌سایت خود را ساخته‌اید، به روش‌هایی فکر کنید که می‌توانید از تصاویری مانند نمونه‌های تصویر وب‌سایت در اینجا استفاده کنید تا سایت خود را به بهترین شکل ممکن بسازید. و اگر از صفر شروع می کنید، یک وب سایت پویا و مبتنی بر تصویر را در نظر بگیرید.

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ جامعه جهانی طراحان ما را بررسی کنید تا یک طراح وب سایت متمرکز بر تصویر را پیدا کنید که برای برند شما مناسب است.

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *