تبلیغات گوگل با دامنه ایران

تبلیغات گوگل با دامنه ایران

آیا راهکاری وجود دارد که بتوان برای سایت‌های با دامنه ملی تبلیغات گوگل فعال کرد؟ در حال حاضر پاسخ به این سوال منفی است. امکان تبلیغات گوگل با دامنه ایران وجود ندارد.

اما شما می‌توانید آدرس دامین اصلی سایت‌تان را تغییر دهید و از دامنه IR به عنوان دامنه کمکی استفاده کنید! اما ما در اینجا قصد داریم تغییر اصولی دامنه سایت را آموزش دهیم، تا بدون از دست دادن رتبه سایت‌تان در موتورهای جستجو آدرس سایت‌تان را تغییر دهید.و تبلیغات گوگل با دامنه ایران را داشته باشید .

مراحل تغییر دامنه ملی به دامنه بین‌المللی

  1. دامنه بین‌المللی ثبت کنید.
  2. دامنه را به هاست سایت‌تان متصل کنید.
  3. دامنه آی‌آر را به دامنه جدیدتان ریدایرکت کنید.
  4. تغییر لینک‌های قدیمی به دامنه جدید
  5. در گوگل وبمستر تولز و بینگ وبمستر تولز آدرس سایت‌تان را تغییر دهید.

ثبت دامنه بین المللی برای تبلیغات گوگل با دامنه ایران

پیشنهاد می‌کنیم دامنه دات کام ثبت کنید، چراکه متداول‌ترین پسوند اینترنتی است. همچنین می‌توانید از پسوندهای متداول دیگر مانند net ، org ، co ، biz و … نیز برای آدرس سایت‌تان استفاده کنید. برای انتخاب نام دامنه می‌توانید از سایت‌های مختلفی که در این زمینه خدمات می‌دهند استفاده کنید. پس از انتخاب نام دامنه می‌توانید آن را در یکی از شرکت‌های معتبر ایرانی که در زمینه ثبت دامنه فعالیت می‌کنند، ثبت کنید.

در ادامه بخوانید  ۴۴ تکنیک سئو کلاه سیاه که سایت شما را نابود می کند

متصل کردن دامنه جدید به هاست برای تبلیغات گوگل با دامنه ایران

هنگام ثبت دامنه جدید (Domain Name Server (DNS های آن را مانند DNS های دامنه قبلی ست کنید و از شرکتی که از آن هاست (میزبانی وب) گرفته‌اید، بخواهید که دامنه جدید‌تان را به هاست‌تان وصل کند، تا بتوانید با هر دو آدرس دامین قبلی و جدیدتان به سایت‌تان دسترسی پیدا کنید.

ریدایرکت کردن دامنه آی آر به دامنه جدید برای تبلیغات گوگل با دامنه ایران

پس از آنکه دامنه جدید را نیز به هاست‌تان وصل کردید بایستی دامنه آی‌آر را به دامنه جدید سایت‌تان ریدایرکت ۳۰۱ کنید، تا افرادی که با این آدرس (از طریق موتورهای جستجو و لینک سایت‌تان در سایت‌های دیگر) به سایت‌تان مراجعه می‌کنند به دامنه جدیدتان منتقل شوند.

تغییر لینک‌های قدیمی به دامنه جدید

امکان دارد پس از ایجاد تغییرات، سایت‌تان با مشکل آدرس‌دهی مواجه شود. برای مثال اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید، پس از تغییر دامین بایستی در تنظیمات وردپرس نیز آدرس سایت‌تان را به آدرس جدید تغییر دهید. همچنین اگر از ساختار لینک‌دهی ناقص استفاده نکرده باشید،‌ بایستی تمام لینک‌های سایت‌تان را به دامنه جدید تغییر دهید.

درصورتی که پس از تغییر دامنه اصلی سایت‌ و ریدایرکت نتوانید به بخش مدیریت سایت‌تان دسترسی پیدا کنید، بایستی تغییرات را از طریق پایگاه داده سایت‌تان انجام دهید.

اگر دانش تخصصی کافی برای ایجاد تغییرات فوق را ندارید، بهتر است از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

اگر از سیستم مدیریت وردپرس استفاده می‌کنید، پس از اتصال دامنه جدید به هاست‌تان و قبل از فعالسازی ریدایرکت دامنه آی آر به دامنه جدید، آدرس سایت را از بخش تنظیمات  همگانی تغییر دهید.

تغییر آدرس سایت‌تان در گوگل وبمستر تولز برای تبلیغات گوگل با دامنه ایران

اگر مدت زیادی از شروع به فعالیت سایت‌تان می‌گذرد، احتمالا توانسته‌اید رتبه خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید. برای آنکه رتبه سایت‌تان از بین نرود و بتوانید آن را به دامنه جدیدتان منتقل کنید، می‌توانید از ابزار گوگل وبمستر تولز استفاده کنید.

در ادامه بخوانید  روش استفاده ازشمارش معکوس گوگل ادوردز

برای تغییر دامنه در گوگل وبمستر تولز بایستی هر دو دامنه (دامنه آی‌آر و دامنه بین المللی جدید) را در اکانت گوگل وبمستر تولز خود وارد کنید. سپس به داشبورد دامنه آی‌آر بروید و در بالای صفحه سمت چپ بر روی چرخ دنده کلیک کنید و در منوی بازشده روی گزینه Change of Address کلیک کنید.

تبلیغات-گوگل-با-دامنه-ایران-ir

در صفحه باز شده آدرس سایت جدید که به وبمسترتان اضافه کرده‌اید را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Check که فعال می‌شود کلیک کنید. در صورتی که ریدایرکت ۳۰۱ به خوبی انجام شده باشد، دکمه Confirm فعال می‌شود که مربوط به بررسی معتبر بودن دسترسی شما به سایت‌تان (دسترسی به دامنه ها) می‌باشد.

تبلیغات-گوگل-با-دامنه-ایران-iran

پس از کلیک بر روی دکمه Confirm دکمه SUBMIT فعال می‌شود که پس از کلیک بر روی آن درخواست تغییر آدرس دامنه شما ثبت می‌شود.

پس از انجام مراحل فوق چندین روز طول می‌کشد تا آدرس دامنه جدیدتان به صورت کامل در موتورهای جستجوی گوگل جایگزین دامنه دات آی آر تان شود. با این حال افرادی هم که بر روی لینک آی آر تان در گوگل یا  کلیک می‌کنند نیز به دامنه دات کام یا هر پسوند دیگری که انتخاب کرده‌اید منتقل می‌شوند. همچنین اگر آدرس دامنه IR تان را در کارت ویزیت یا سربرگ‌های شرکت‌تان ثبت کرده‌اید، جای هیچ  گونه نگرانی نیست، چرا که افرادی که به دامنه دات آی آر تان مراجعه می‌کنند، به صورت خودکار به دامنه جدیدتان منتقل می‌شوند. فقط یادتان باشد که دامنه دات آی آر خود را نیز تمدید کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *