black-hat

آشنایی با سئو کلاه سیاه

در این مقاله خواهید خواند:

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه عملی در برابر دستورالعمل های موتور جستجو است که برای بدست آوردن رتبه سایت در نتایج جستجو بالاتر استفاده می شود. این تاکتیک های غیر اخلاقی برای جستجوگر حل نمی شود و غالباً با مجازاتی از موتورهای جستجو خاتمه می یابد. تکنیک های کلاه سیاه شامل چاشنی کلمات کلیدی ، پنهان کاری و استفاده از شبکه های پیوند خصوصی است.

ظاهر شدن در نتایج جستجو برای رشد کسب و کار بسیار مهم است ، اما یک روش درست و نادرست برای بهینه سازی موتور جستجو وجود دارد. هنر تاریک SEO کلاه سیاه روش اشتباهی است. SEO کلاه سیاه به جای حل کردن برای کاربر ، به دنبال حل الگوریتم های موتور جستجو است. به جای کسب حق رتبه بالا در صفحات نتایج موتورهای جستجوگر کلاه سیاه SEO از تاکتیک های سایه دار برای رسیدن به آنجا استفاده می کند. استفاده مداوم از تکنیک های سئو کلاه سیاه احتمالاً به جای بهبود آن به حضور شما در موتورهای جستجو آسیب می رساند.

اگر تازه وارد فضای جستجو هستید ، هدف موتورهای جستجو مانند Google ارائه بهترین نتایج در هنگام تکمیل یک جستجو است. آنها می خواهند مردم تجربه جستجوی خوبی داشته باشند و از نتایج ارائه شده در مورد اسپم اطمینان حاصل کنند. آنها این کار را بطور خودکار از طریق الگوریتم ها یا اقدامات دستی انجام می دهند که هدف آنها شناسایی و مجازات افرادی است که در سئو به دنبال سئو کلاه سیاه هستند.

الگوریتم های موتور جستجو با گذشت زمان پیچیده تر شده اند ، به همین دلیل باید از سئو کلاه سیاه به هر قیمت خودداری کنید. سئو کلاه سفید روشی بسیار بهتر برای بهینه سازی موتورهای جستجو است. این یک رویکرد اخلاقی تر است که مطابق قوانین و دستورالعمل های تعیین شده توسط موتورهای جستجو است. سئو کلاه سفید شامل ایجاد محتوای با کیفیت و تجربه کلی کاربر بهتر برای افرادی که از سایت شما بازدید می کنند.

سئو کلاه سیاه در مقابل سئو کلاه سفید:

سئو کلاه سیاه مخالف دستورالعمل های تعیین شده توسط موتورهای جستجو است و آنها را برای دستیابی به رتبه های بالاتر دستکاری می کند. این می تواند منجر به پاک شدن کامل از نتایج جستجو یا به دست آوردن موقعیت پایین تر شود. سئو کلاه سفید یک روش اخلاقی تر برای انجام سئو با ایجاد محتوای با کیفیت و تجربه کاربری خوب است.

در این مقاله توضیح داده شده است که تکنیک های سئو کلاه سیاه چیست ، بنابراین می توانید در هنگام تدوین استراتژی جستجوی ارگانیک خود از آنها جلوگیری کنید.

تکنیک های Black Hat در سئو :

پر کردن کلمات keyword stuffing:

پر کردن کلمات کلیدی به عمل پر کردن مطالب شما با کلمات کلیدی بی ربط در تلاش برای دستکاری در صفحه در صفحات نتایج جستجو اطلاق می شود. اضافه کردن تغییرات متعدد کلمات کلیدی در جایی که هیچ ارزش افزوده ای ایجاد نمی کند ، تجربه بدی را برای کاربران ایجاد می کند. همچنین ممکن است باعث شود صفحه شما برای نمایش داده های بی ربط رتبه بندی شود.

گوگل پر کردن کلمات کلیدی را اینگونه توضیح می دهد:

  • لیست شماره های تلفن بدون ارزش افزوده قابل توجه.
  • صفحات وب در لیست های متنی که در فهرست شهرها قرار دارند و سعی می کنند رتبه بندی کنند.
  • تکرار همان کلمات یا اصطلاحات آنقدر زیاد است که به نظر غیر طبیعی می رسد.

در اینجا نمونه ای از پر کردن کلمات کلیدی برای وب سایت فروش نرم افزار بازاریابی برون مرزی وجود دارد :

ما در حال فروش نرم افزار بازاریابی برون مرزی هستیم. نرم افزار بازاریابی خارج از کشور چیزی است که ما می فروشیم. اگر فکر می کنید نرم افزار بازاریابی برون مرزی با یکی از مشاوران نرم افزار بازاریابی برون مرزی ما در تماس باشید. ”

من فکر می کنم شما موافق این خواهید بود ، این مانند یک یادداشت بدرد نخور به نظر می رسد. بسیار ساده Google می تواند بگوید که محتوا به نظر غیر طبیعی است.

شاید شما این شوخی را شنیده باشید “کپی رایتر سئو  وارد یک ‌Bar ، گریل ، میخانه ، مهمانخانه ، ایرلندی ، متصدی بار ، نوشیدنی ، ….” می رود. این شوخی در مورد پر کردن کلمات کلیدی است و نمونه کامل دیگری از این تمرین است. کلمات همه شبیه به یکدیگر هستند ، اما آنها ارزش ندارند زیرا حتی یک جمله را هم نمی سازند.

شما می توانید تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید تا دریابید افرادی که به دنبال چه چیزی هستند اما بیش از حد از این کلمات کلیدی در محتوای شما استفاده می کنند ایده خوبی نیست. به جای پر کردن مطالب خود با کلمات کلیدی بی ربط ، بر ایجاد مطالب مفیدی تمرکز کنید که روی موضوعات کلمات کلیدی متمرکز شده است.

پنهان کاری Cloaking :

پنهان کاری شامل نشان دادن یک قسمت از مطالب به کاربران و محتوای متفاوتی برای موتورهای جستجو است. وب سایت هایی که SEO کلاه مشکی را تمرین می کنند این کار را انجام می دهند تا بتوانند محتوا را برای انواع اصطلاحات ربطی به محتوای آنها نداشته باشند. وب سایت های اسپم غالباً این کار را انجام می دهند تا از یک ربات موتور جستجو در مورد محتوای هرزنامه ای که در اختیار کاربران قرار می دهد جلوگیری کنند.

متناسب با محتوای شما در گروه های مختلف کاربران قابل قبول است. به عنوان مثال ، ممکن است وقتی شخصی از یک دستگاه همراه بازدید می کند ، اندازه وب سایت خود را کوچک کنید. همچنین ممکن است زبان صفحه را بر اساس کشوری که از آنجا بازدید می کنید تغییر دهید. ناشر مانند Forbes یا Inc ممکن است تبلیغاتی را که در یک صفحه ظاهر می شود برای تأمین اعتبار محتوای خود تغییر دهد. این مثالها کاملاً قابل قبول است. تا زمانی که شما فقط محتوای مورد نظر را برای خزنده های موتور جستجو تغییر نمی دهید.

در حالی که هیچ قانون سخت و سریع برای تعیین آنچه قابل قبول است و چه چیزی نیست ، وجود ندارد ، بهترین توصیه من این است که از خود بپرسید ، آیا کاری که قصد دارید برای کاربر حل کنید وجود دارد؟ اگر این کار را انجام دهد ، پس قابل قبول است شما باید با رباتهای موتور جستجو که سایت شما را مانند همه کاربران دیگر بازدید می کنند ، رفتار کنید.

اگر کنجکاو هستید بدانید که Google وب سایت شما را چگونه می بیند ، می توانید از ابزار fetch به عنوان ابزار Google استفاده کرده و این مورد را با آنچه کاربران می بینید مقایسه کنید.

تغییر مسیرهای موزیانه Sneaky Redirects :

تغییر مسیر شامل ارسال کسی به URL متفاوت از روشی است که در ابتدا روی آن کلیک کرده اند. سئو کلاه سیاه از تغییر مسیرهایی خارج از هدف مورد نظر خود استفاده می کند. در امتداد همان خط های cloaking ، این ممکن است شامل هدایت یک خزنده موتور جستجو به یک صفحه و همه کاربران دیگر به یک صفحه دیگر باشد.

مثال دیگر ، هدایت صفحه بسیار معتبر با تعداد زیادی لینک دهنده به صفحه نامربوط دیگر ، فقط برای تقویت جایگاه آن در نتایج جستجو است. تغییر مسیر ۳۰۱ بیشتر اقتدار را از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل می کند. این بدان معناست که شخصی که SEO کلاه مشکی را تمرین می کند می تواند فقط برای دستکاری نتایج جستجو از ریدایرکت استفاده کند.

تغییر مسیرها فقط باید برای هدفی که طراحی شده اند استفاده شود. این ممکن است در صورت تغییر دامنه وب سایت یا ادغام دو قطعه محتوا باشد. استفاده از JavaScript برای هدایت کاربران در بعضی مواقع نیز قابل قبول است. به عنوان مثال ، LinkedIn هنگام ورود به سیستم ، شما را به پروفایل کامل شخصی هدایت می کند ، نه اینکه نسخه عمومی یک نمایه کاربران را هنگام ورود به سیستم به شما نشان دهد. از طرف دیگر باید از تغییر مسیرهای دزدگیر جلوگیری کرد. آنها دستورالعمل های موتورهای جستجو مانند Google و Yandex را نقض می کنند.

در ادامه بخوانید  ۴۴ تکنیک سئو کلاه سیاه که سایت شما را نابود می کند

محتوای کیفیت پایین :

محتوای با کیفیت ضعیف که برای جستجوگر هیچ فایده ای ندارد نیز یک رویه رایج در سئو کلاه سیاه است. این شامل محتوائی است که از یک وب سایت دیگر یا توسط یک ربات یا یک شخص جدا شده است. در یک زمان موتورهای جستجوگر مانند Google خوب نیستند مطالبی را که از وب سایت های دیگر کپی شده اند تشخیص دهند. بروزرسانی Google Panda در سال ۲۰۱۱ این مشکل را برطرف کرد. بسیاری از سایت های دارای محتوای تکراری در رتبه بندی های جستجو فوراً ضربه دیدند. از آن زمان ، گوگل در شناخت محتوای تکراری و با کیفیت پایین بسیار بهتر شده است.

اضافه کردن کلمات کلیدی نامرئی به محتوای شما نیز یک عمل ممنوع است. برخی وب سایتهایی که با SEO کلاه مشکی درگیر هستند این کار را با ساختن متن به همان رنگ پس زمینه صفحه انجام می دهند. این بدان معنی است که صفحه ممکن است در نتایج جستجو برای آن دسته از کلید واژه های نامرئی ظاهر شود ، حتی اگر هیچ محتوای قابل مشاهده در مورد آنها در صفحه وجود نداشته باشد. وقتی یک کاربر روی نتیجه کلیک کرد و فکر می کند موضوع مورد نظر خود را جستجو می کند ، هیچ یک از مطالب مورد نظر خود را پیدا نمی کند زیرا کلمات کلیدی نامرئی هستند. اگر برای کاربر حل می کنید ، نیازی به مخفی کردن محتوا در وب سایت شما نیست.

“طعمه و تعویض”bait and switch :

یکی دیگر از ابزارهای سیاه کلاهبرداری موتورهای جستجو است. این شامل ایجاد محتوای پیرامون موضوعی است که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید. هنگامی که صفحه در نتایج برای این موضوع رتبه بندی می کند ، محتوا برای چیز دیگری جابجا می شود. این یک تجربه منفی را برای جستجو کنندگان ایجاد می کند زیرا محتویاتی که برای دیدن آنها دیگر کلیک می کنند وجود ندارد. این روشها کاربران و موتورهای جستجو را فریب می دهد و روش خوبی برای انجام سئو نیست.

نوشتن مطالب اصلی و با کیفیت ، بخش مهمی از سئو کلاه سفید است. نه تنها برای جلوگیری از مجازات موتورهای جستجو بلکه به وب سایت شما نیز از هم جدا می شود. ایجاد محتوای با کیفیت بالا باعث ایجاد اعتماد به نفس مخاطبان شما می شود و بازدید کنندگان را به مشتری تبدیل می کند.

خرید بک لینک :

موتورهای جستجوگر مانند گوگل خرید و فروش لینک ها را به شدت ممنوع اعلام کرده اند. آنها در وب سایت خود اظهار داشتند که “هر پیوندی که قصد دستکاری پیج رنک یا رتبه سایت در نتایج جستجوی Google را داشته باشد ، ممکن است بخشی از یک طرح پیوند و نقض دستورالعملهای مربوط به مدیر وب گوگل در نظر گرفته شود.” این شامل ارسال محصولات رایگان وب سایت در ازای پیوند است. اگر مطمئن نیستید که چه تبادل قابل قبولی وجود دارد ، مت کاتس ، رئیس سابق تیم وب اسپم گوگل توصیه می کند دستورالعمل های FTC را جستجو کنید.

برای پیوند دادن به محتوای خود باید از پرداخت هر سایتی دیگر خودداری کنید. Google از کاربران می خواهد تا درمورد مواردی که افراد در حال خرید یا فروش پیوند هستند ، به آنها بگوید. آنها اظهار داشتند که هرگاه این عمل تشخیص داده شود ، خریدار و فروشنده پیوند را مجازات می کنند.

اگر این لینک را خریداری کرده اید بدون اینکه متوجه شوید این یک تاکتیک سئو کلاه سیاه است ، باید آنها را در اسرع وقت حذف کنید. اگر نمی توانید از وب مسترها برای حذف لینک ها استفاده کنید ، می توانید از ابزار disavow link استفاده کنید. این به Google می گوید هنگام محاسبه Pagerank خود ، از پیوندهای پرداخت شده خودداری کند.

سوء استفاده از داده های ساختار یافته / قطعه های غنی Abusing Structured Data/Rich Snippets :

داده های ساختاری همچنین به عنوان قطعه و طرحواره معروف است. این امکان را به شما می دهد تا نحوه نمایش محتوای خود را در صفحات نتایج موتور جستجو تغییر دهید. این باعث می شود محتوای شما از رقبا متمایز شود و همچنین در صفحات نتایج بهتر و بیشتری به شما دهد. می توانید داده های ساختاری را به صفحه ای که پادکست ، دستور العمل ، کتاب را در بین سایر محصولات و خدمات نشان می دهد اضافه کنید. نشانه گذاری بررسی طرحواره احتمالاً یکی از محبوب ترین انواع داده های ساخت یافته است.

سئو کلاه سیاه شامل ارائه اطلاعات نادرست در داده های ساختاری برای فریب موتورهای جستجو و کاربران است. به عنوان مثال ، شخصی که در جستجوگرهای blackhat مشغول به کار است ممکن است از یک سایت نقد و بررسی جعلی پنج ستاره کسب کند و داده های ساختاری را اضافه کند تا در صفحات نتایج جستجو ایستادگی کند. این یک عمل بسیار پرخطر است زیرا موتورهای جستجوگر مانند Google کاربران را ترغیب می کنند تا وب سایت ها را از سوءاستفاده از داده های ساخت یافته استفاده کنند.

An-Introduction-to-Black-Hat-SEO

این نباید باعث شود تا اطلاعات ناصحیح و غیرواقعی را در صفحات وب خود ثبت کنید. در واقع ، من اکیداً توصیه می کنم داده های ساختاری را به روش کلاه سفید اضافه کنید.

اگر اطلاعات صادقانه ای را برای کاربران مفید داشته باشید ، هیچ نگرانی برایتان وجود ندارد. Google قوانین مربوط به اضافه کردن داده های ساخت یافته به وب سایت شما را مستند ساخته و همچنین یک ابزار مفید برای آزمایش داده های ساخت یافته شما دارد.

وبلاگ نظرات اسپم :

همانطور که از نام آن پیداست ، این روش کلاه سیاه شامل پیوندی به وب سایت شما در نظرات وبلاگ است. این عمل امروزه کمتر اتفاق می افتد زیرا موتورهای جستجوگر مانند گوگل الگوریتم خود را به روز کردند تا از هرگونه لینک در نظرات وبلاگ تخفیف بگیرند. اکثر وبلاگ های معتبر اکنون بطور پیش فرض پیوندهایی در نظرات وبلاگ ها ایجاد نمی کنند. این بدان معناست که موتورهای جستجوگر مانند گوگل پیوند را دنبال نمی کنند و هیچ پیوندی را به اختیار خود نمی گذارد.

با وجود کاهش تعداد افرادی که در این کار مشغول به کار هستند ، شما هنوز هم در وبلاگ تبلیغاتی Fiverr خدمات خود را ارائه می دهید. اظهارنظر در وبلاگ ، با پیوندهایی به وب سایت شما روشی Spammy برای دسترسی به وب سایت شما است و ما اکیداً توصیه می کنیم از این کار خودداری کنید.

اگر شما دارای یک نشریه یا انجمن اینترنتی هستید که به ثبت نظرات اجازه می دهد ،باید مراقب باشید تا اطمینان حاصل شود که بخش نظرات شما توسط رباتها یا افراد غیرمجاز امکان ثبت نظارت اسپم نباشد. موتورهای جستجو مانند Google صفحات حاوی هرزنامه را از نتایج جستجو حذف یا کاملاً حذف می کنند. استفاده از ابزارهای ضد هرزنامه مانند ابزار reCAPTCHA رایگان Google یکی از راه های کاهش خطر تولید محتوای اسپم است.

مزارع لینک :

مزرعه لینک یک وب سایت یا مجموعه وب سایتهایی است که فقط با هدف ایجاد لینک ایجاد شده است. هر وب سایت به سایت یا سایت هایی که می خواهند در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشند ، پیوند دارد. موتورهای جستجو با مشاهده تعداد پیوندهایی که به وب سایت نشان می دهند ، از بین سایر عوامل ، وب سایت ها را رتبه بندی می کنند. سئو کلاه سیاه با استفاده از مزرعه های پیوندی ، تعداد زیادی بک لینک را که یک سایت خاص در آن دارد ، سوء استفاده می کند.

مزارع پیوند اغلب دارای محتوای کم کیفیت و تعداد زیادی لینک هستند. پیوندها معمولاً حاوی کلمه کلیدی هستند که سایت می خواهد در انکر تکست رتبه بندی شود. موتورهای جستجوگر مانند گوگل می توانند مزارع پیوند را به راحتی تشخیص دهند بنابراین نباید از آنها استفاده کرد. در عوض ، شما باید از تاکتیک های سئو مانند ایجاد محتوای شگفت انگیز ، نمودارها ، داده ها ، مصاحبه ها یا هر محتوای دیگری استفاده کنید که به شما امکان می دهد با گذشت زمان بک لینک های طبیعی را بدست آورید.

شبکه های خصوصی وبلاگ :

یک شبکه وبلاگ خصوصی (PBN) دسته ای از وب سایت های معتبر است که فقط برای ایجاد لینک استفاده می شود. آنها به مزرعه پیوند شبیه هستند ، زیرا هدف آنها اغراق در تعداد پیوندها به وب سایت است. هر سایت PBN به سایتی که می خواهد در نتایج جستجو تقویت کند پیوند می زند اما به یکدیگر پیوند نمی دهند.

 

 

An-Introduction-to-Black-Hat-SEO-1

جستجوگرهای Black Hat که مایل به ایجاد یک شبکه خصوصی هستند ، معمولاً دامنه های منقضی شده ای را که از قبل اقتدار ایجاد کرده اند ، خریداری می کنند. آنها قبل از انقضا محتویاتی مشابه آنچه قبلاً در این دامنه وجود داشته باشد ، می نویسند و پیوندهایی به سایت خود اضافه می کنند. آنها امیدوارند موتورهای جستجو متوجه نشوند که آنها شبکه ای از وب سایت ها را کنترل می کنند و نشانگر اصلی وب سایت خود را بالاتر از نتایج جستجو قرار می دهند.

موتورهای جستجو در شناسایی PBN ها باهوش شده اند و در صورت استفاده از PBN برای بهبود حضور جستجوی شما ، سایت شما با مجازات شدید برخورد می کند. به جای تلاش برای چرخاندن وب سایت های جعلی ، بر ایجاد محتوای باکیفیت در دامنه خودتان متمرکز شوید. نگه داشتن محتوای خود در زیر یک سقف بدان معنی است که سایت شما بسیار معتبر خواهد بود زیرا همه به یک دامنه پیوند می دهند.

در ادامه بخوانید  تفاوت HTTP و HTTPS

نمونه هایی از سئو کلاه سیاه :

طعمه و تغییر گروه :

Groupon به انجام طعمه و تغییر توسط San Francisco جامع تورها متهم شد. شرکت تور با گروه Groupon یکی از تبلیغات را اجرا کرد اما وب سایت کوپ مدت ها بعد از پایان یافتن این تبلیغات به تبلیغ در گوگل ادامه داد. وقتی جستجوگرها روی صفحه Groupon کلیک کردند ، هیچ تخفیفی برای یافتن محتوا یافت نشد. این طعمه و سوئیچ در یک تبلیغ PPC اتفاق افتاده اما اغلب در نتایج ارگانیک نیز اتفاق می افتد.

پیوندهای کلاه سیاه J.C. Penney :

J.C Penney در صدر نتایج جستجو برای تعداد زیادی از کلمات کلیدی از “شلوار جین لاغر” گرفته تا “دکوراسیون منزل” قرار گرفت. عملکرد استثنایی خرده فروش در نتایج جستجو کاملاً در حدود فصل تعطیلات به پایان رسیده است. این عملکرد برجسته در نتایج جستجو به لطف تکنیک های ساخت لینک سئو کلاه سیاه است که تحت رادار Google قرار گرفتند.

بیش از ۲،۰۰۰ پیوند پشتی توسط داگ پیرس کشف شد. این پیوندها حاوی انکر تکست با کلمات کلیدی بسیار J.C. Penney می خواستند در موتورهای جستجو رتبه بندی کنند. بسیاری از پیوندها در وب سایتهایی که هیچ ارتباطی با J.C. Penney ندارند ، پیدا شدند. مباحث این وب سایت ها از کازینو گرفته تا اتومبیل بود. J.C. پنی هیچ مسئولیتی در رابطه با پیوندهایی که در مصاحبه با نیویورک تایمز پیدا شد ، بر عهده نگرفت.

گوگل تأیید کرد که اقدامات J.C. پنی بر خلاف دستورالعمل های مدیر وب سایت خود است و فاش کرد که آنها همچنین در سه مورد قبلی دستورالعملهای مدیر وب را نقض کرده اند. J.C Penney جریمه ای در گوگل دریافت کرد که مشاهده می کرد آنها از نزدیک به هفتاد موقعیت در Google پایین می آیند و به اصطلاحاتی مانند “مبلمان اتاق نشیمن” می پردازند.

اسپم تولید شده توسط کاربر Sprint :

در سال ۲۰۱۳ ، یک کاربر بنام Redleg x3 که در انجمن وب مستر وب گوگل منتشر شد و توضیح داد که Sprint از اخطار Google در مورد اسپم های ایجاد شده توسط کاربر در وب سایت خود اخطار دریافت کرده است. مت کاتس گوگل درباره این موضوع اظهار نظر کرد که می تواند مشاهده کند که اکثر اسپم ها از وب سایت حذف شده است. وی توضیح داد که شرکت باید “… سعی کند اسپم را کمی سریعتر بدست آورد یا ببیند که آیا راه هایی وجود دارد که ارسال نامه ها برای عموم را سخت تر می کند.”

فروش لینک های Forbes :

شخصی که ظاهراً از Forbes است که در انجمن مرکزی Google Webmaster ارسال شده است و به دنبال یک اعلامیه تخلف در پیوند به دنبال کمک است. در این اطلاعیه از Forbes خواسته شده پیوندهای غیر طبیعی را از محتوای سایت خود حذف کند.

مت کاتس گوگل در این موضوع اظهار داشت که وی چندین بار تأیید لینک هایی را که از PageRank عبور می کند تأیید کرده است. کاتس توصیه کرد که Forbes پیوندهای پولی را که از PageRank عبور می کند حذف کند تا مجازات برعکس شود. TechCrunch گزارش داد که فوربس پس از دریافت مجازات ، در سال ۲۰۱۱ پیوندهای خریداری شده را پس گرفت.

بک لینک خر Google Chrome :

حتی گوگل هر از گاهی SEO خود را به هم می زند. در یک اقدام ، آنها پیوندی را در یک پست پشتیبانی شده درباره Google Chrome درج کردند. این موضوع تحت سئو کلاه سیاه قرار دارد زیرا پیوند به عنوان بخشی از مطالب پشتیبانی شده توسط این شرکت درج شده است. تیم وب Google Spam یک پنالتی را برای www.google.com/chrome اعمال کرد و پیجرانک را برای مدت شصت روز کاهش داد. علامت سیاه در برابر Google Chrome باعث شد تا موقعیت نتایج جستجو برای عبارت “مرورگر” کاهش یابد.

چرا باید از سئو کلاه سیاه جلوگیری کنید :

اگرچه سئو کلاه سیاه غیرقانونی نیست ، اما دستورالعملهای مربوط به مدیر وب تعیین شده توسط موتورهای جستجو را نقض می کند. به عبارت دیگر ، این مخالف قوانین است. این بدان معناست که اگر به سئو کلاه سیاه مشغول هستید ، باید از موتورهای جستجوگر مجازات می گیرید. گرفتن یک مجازات از موتورهای جستجو باعث می شود وب سایت شما در نتایج جستجو پایین بیاید یا بدتر شود ، یا حتی می تواند کاملاً حذف شود. این بدان معناست که وب سایت شما ترافیک کمتری به دست می آورد و درنهایت مشتری کمتری نیز خواهد داشت.

موتورهای جستجو در کشف تکنیک های سئو کلاه سیاه وضعیت بهتر و بهتری پیدا کرده اند. امروزه گرفتار شدن در سئو کلاه سیاه غیرقابل اجتناب است. سئو کلاه سیاه نه برای جستجوگر حل می کند و نه برای موتور جستجو حل می کند. در حالی که ممکن است سودهای کوتاه مدت از سئو کلاه سیاه ببینید اما با مرور زمان موتورهای جستجو روش های سئو کلاه سیاه شما را پیدا و به نتایج حضور شما در موتورهای آسیب می زند.

محو کردن خطوط سئو کلاه خاکستری :

شما SEO کلاه خاکستری را در وسط یک آهنگ پیدا نمی کنید ، اما آن را در جایی در وسط سئو کلاه سیاه و سفید پیدا خواهید کرد. اگر یک تاکتیک سئو وجود دارد که نمی توانید آن را بعنوان SEO کلاه سیاه یا سفید طبقه بندی کنید ، احتمالاً این یک تکنیک کلاه خاکستری است.

سئو کلاه خاکستری چیست :

سئو کلاه خاکستری شامل تاکتیک های سئو کمی تیره هستند . آنها شیوه های ممنوع موتورهای جستجوگر نیستند ، اما کمی غیر اخلاقی در آینده ممنوع می شوند.

موضوعات SEO کلاه خاکستری نزدیک به خط سئو کلاه سیاه. تاکتیک های کلاه خاکستری به طور معمول در دستورالعمل های وب مستر به عنوان شیوه های ممنوع ذکر نشده است ، اما کمی مشکوک هستند. بسیاری از شیوه های کلاه خاکستری با گذشت زمان ، به یک روش کلاه سیاه تبدیل شده اند.

راه های  جلوگیری از سئو کلاه سیاه :

بدون شک سئو کلاه سیاه جزء کارهای پر ریسک است که ارزش شرکت در آن را ندارد. در اینجا بهترین روشها برای جلوگیری از سئو کلاه سیاه است:

با جستجوگر و موتورهای جستجو به همین روش رفتار کنید. با هدایت مجدد آنها به صفحه دیگر ، از “cloaking” یا فریب خزنده های موتور جستجو خودداری کنید. شما همیشه باید تلاش خود را بر حل جستجوگر متمرکز کنید و یک تجربه کاربری عالی از موتور جستجوگر به سایت ایجاد کنید.

فقط محتوای اصلی با کیفیت خوب را بنویسید که از پر شدن مطالب کلمه کلیدی جلوگیری کند. هرگز مطالبی را که متعلق به دیگران است ، کپی نکنید ، تکراری یا بارگیری مجدد کنید. راهنماهای محتوای Google و مجموعه تولید محتوای ما ممکن است مفید باشد.

هنگام افزودن داده های ساخت یافته به وب سایت خود ، از قوانین رعایت کنید. اطمینان حاصل کنید که هرگونه نشانه گذاری طرحواره ای که اضافه می کنید دقیق است و برای کاربران گمراه کننده نیست.

هرگز پیوندهایی را خریداری و فروش نکنید و به یاد داشته باشید ، این فقط پول نیست که مبادله کلاه سیاه محسوب می شود. تهیه محصولات رایگان در ازای لینک نیز ممنوع است. اگر مطمئن نیستید که ممکن است یک مبادله به دستورالعمل های تأیید FTC تکیه کند غیر اخلاقی باشد و با این پست دقیق وبلاگ در مورد پیوندهای پرداخت شده از Google مشورت کنید.

به منظور دستیابی به پیوند از راه اندازی شبکه وبلاگ خصوصی خودداری کنید. وب سایت و محتوا خود را به گونه ای تفکیک کنید که مردم به جای پیوند دادن به آن ، به طور طبیعی به شما پیوند دهند تا اینکه آن را جعلی کنند. که هرگز به پایان نمی رسد.

در دستورالعمل های مدیر وب همیشه به روز باشید تا از تاکتیک های کلاه سیاه که موتورهای جستجو ممنوع است ، جلوگیری کنید. در اینجا دستورالعملهای مدیر وب برای Google ، Yahoo و Yandex آورده شده است.

جستجوی بعدی خود را انجام ندهید “چگونه می توانم از مجازات گوگل خلاص شوم؟” اگر نیاز دارید این سوال را بپرسید که آیا چیزی کلاه سیاه است یا نه ، احتمالاً اینگونه است. یک استراتژی سئو کلاه سفید یک رویکرد بسیار بهتری برای بهینه سازی موتور جستجو است. در دراز مدت ، سود سهام شما را پرداخت می کند و شما می توانید شب ها بخوابید با توجه به اینکه هرگز به دلیل مجازات نامطبوع ، هرگز در رده بندی خود نخواهید دید. بنابراین برای عشق به موتورهای جستجو ، هرگز SEO کلاه سیاه را انجام ندهید. از این گذشته ، آنها همانهایی هستند که SEO را در تجارت حفظ می کنند.

متن اصلی این مقاله را از اینجا می توانید پیدا کنید :

https://blog.hubspot.com/marketing/black-hat-seo

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *