newsletter-design

۳۲ ایده طراحی خبرنامه برای جلب کلیک مشترکین شما

۳۲ ایده طراحی خبرنامه برای جلب کلیک مشترکین شما

همین الان به صندوق پست ایمیل خود نگاهی بیندازید. به احتمال زیاد، حداقل یک خبرنامه از شرکتی وجود دارد که از آن چیزی خریده‌اید یا از سازنده‌ای که دنبال می‌کنید. وقتی به دنبال ایده‌های طراحی خبرنامه هستید، یکی از بهترین مکان‌ها برای شروع، صندوق ورودی شماست.

دلیلی وجود دارد که چرا برندها از طریق خبرنامه با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کنند: خبرنامه ها کار می کنند. آمارهای Optinmonster نشان می‌دهد که نرخ کلیک ایمیل‌ها ۶ برابر بیشتر از نرخ تعامل در فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر است.

web-design-contact

خبرنامه ها بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال هستند، زیرا گفتگوی مداوم با مشترکین شما را حفظ می کنند. این گفتگوها دستاوردهای زیادی دارند: آنها شما را به عنوان یک مرجع در حوزه کاری خود قرار می دهند، خوانندگان را در جریان تبلیغات قرار می دهند، پیشنهادات جدید را به اشتراک می گذارند، مخاطبان برند شما را افزایش می دهند و باعث ایجاد تعامل می شوند. و درست همانطور که می توانید بیشتر از طریق یک چت ویدیویی ارتباط برقرار کنید تا یک تماس تلفنی، بسیاری از پیام های خبرنامه شما به جای کلمات صرفاً از طریق طراحی آن منتقل می شود.

اگر هنوز خبرنامه ای منتشر نمی کنید، اکنون زمان شروع است. با نگاهی به نحوه استفاده برندها در صنایع مختلف از خبرنامه برای ارتباط با مخاطبان خود، الهام بخش طراحی خبرنامه را بیابید.

 

در یک خبرنامه چیست؟

قبل از اینکه به خبرنامه های خاص نگاه کنیم، اجازه دهید کمی در مورد آنچه که یک خبرنامه را تشکیل می دهد و تفاوت آن با سایر بازاریابی های ایمیلی صحبت کنیم.

خبرنامه فقط یک ایمیل نیست. این ایمیلی است که برای آموزش و تعامل خوانندگان با فرستنده ارسال می شود. مطمئناً چند فراخوان برای اقدام وجود دارد، شاید حتی برخی تبلیغات یا بازاریابی مستقیم در محتوا وجود داشته باشد، اما هدف کلی یک خبرنامه فروش نیست. ایجاد و پرورش روابط است که به طور ایده آل منجر به فروش می شود.

از طرف دیگر بازاریابی ایمیلی بسیار مستقیم تر است. خواه این یک انفجار یکباره در مورد یک سرویس جدید باشد یا یک کمپین قطره‌ای شش قسمتی که با وعده یک وبینار رایگان شروع می‌شود و با یک فروش سخت و فوری خاتمه می‌یابد، هدف ساده است: فروش را ببندید.

بنابراین در یک خبرنامه چیست؟ هیچ الگوی تعیین شده ای برای هر خبرنامه وجود ندارد، اما به طور کلی یک خبرنامه شامل موارد زیر است:

 

یک هدر یک هدر HTML واضح، خبرنامه ها را از ایمیل های معمولی متمایز می کند

یک پاورقی درست مانند سرصفحه ها، پاورقی به خبرنامه شما یک حس رسمی و حرفه ای می دهد

اطلاعات تماس. می‌توانید آن را در بالا یا پایین قرار دهید، اما هر خبرنامه‌ای که ارسال می‌کنید باید حاوی اطلاعات تماس مرتبط مانند آدرس ایمیل، پیوندهای رسانه‌های اجتماعی و شماره تلفن شما باشد.

یک طرح بندی واضح که محتوا را به روشی منطقی و آسان برای دنبال کردن سازماندهی می کند

یک یا چند لینک به وب سایت شما

و البته تصاویر. آمار متناقضی در مورد عملکرد بهتر خبرنامه های دارای تصویر یا متن سنگین در بین خوانندگان وجود دارد، بنابراین تا حد زیادی به نوع محتوایی که منتشر می کنید و مخاطبانی که آن را منتشر می کنید بستگی دارد. خبرنامه‌های دارای تصویر سنگین را در برابر خبرنامه‌های سنگین آزمایش کنید تا بفهمید کدام یک به بهترین وجه در بین مخاطبان شما طنین انداز می‌شود.

در ادامه بخوانید  چرا بسیاری از وب سایت ها شبیه به هم هستند؟ و چگونه مطمئن شوید که مال شما منحصر به فرد است.

 

از خبرنامه خود چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

طبق GetResponse.com، میانگین نرخ باز شدن خبرنامه های ایمیل ۲۰.۴۸ درصد است. میانگین نرخ کلیک – درصد خوانندگانی که نه تنها خبرنامه ها را باز می کنند، بلکه روی پیوندهای درون آنها کلیک می کنند – ۲.۸۴ درصد است. ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما زمانی که ده‌ها هزار یا حتی صدها هزار نفر مشترک خبرنامه‌های شما هستند، کلیک‌های زیادی روی محتوای شما می‌شود.

 

بازاریابی ایمیلی به طور کلی یکی از موثرترین شکل های بازاریابی دیجیتال در نظر گرفته می شود. در اینجا چند آمار ایمیل دیگر از Hubspot وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید:

۹۹ درصد از کاربران ایمیل هر روز ایمیل خود را چک می کنند

از میان کاربران ایمیل مورد بررسی، بیش از نیمی از کسانی که در ایالات متحده زندگی می کنند، بیش از ۱۰ بار در روز ایمیل خود را چک می کنند

در میان کاربران مورد بررسی، ایمیل روش ترجیحی آنها برای برقراری ارتباط با برندها بود

۵۶ درصد از ایمیل‌هایی که دارای ایموجی در قسمت موضوع بودند، نسبت به ایمیل‌های بدون شکلک، نرخ باز شدن بالاتری داشتند

۹۳ درصد از بازاریابان B2B محتوا را از طریق ایمیل به اشتراک می گذارند

در زیر به نحوه طراحی خبرنامه هایی که برندها ارسال می کنند نگاه کنید. توجه داشته باشید که چگونه این طرح ها با توجه به محتوای خبرنامه ای که ارسال می کنند متفاوت است.

 

طرح های خبرنامه سنگین اطلاعاتی

هدف اصلی یک خبرنامه به اشتراک گذاری اطلاعات است. در واقع، هر خبرنامه اطلاعاتی را به اشتراک می گذارد – اما همه اطلاعات یکسانی را به اشتراک نمی گذارند.

برخی از خبرنامه ها همه در مورد اخبار هستند، خواه خلاصه ای از آخرین اطلاعات صنعت، مجموعه ای از مقالات از رسانه های خبری مختلف یا یک مرکز توجه در یکی از مقالات شما باشد که می خواهید در مرکز آن قرار دهید.

نکته مهمی که در این نوع خبرنامه باید به خاطر بسپارید این است که متن سنگین نباید به معنای یک دیوار متنی کسل کننده (اما به نوعی طاقت فرسا) باشد. یک تصویر سرصفحه به خوبی قرار داده شده می‌تواند لحن خبرنامه‌ای که از پیوندها و تارهای مقاله تشکیل شده است را تنظیم کند و فهرست را منسجم کند. این نوع خبرنامه همچنین جایی است که یک طراحی شفاف و مینیمالیستی واقعاً می درخشد.

Jdr1992 در قالب خبرنامه خود، حجم عظیمی از متن را با سازماندهی آن با طراحی بلوک رنگی به قطعات مناسب برای خواننده تقسیم می کند. مرزهای واضح داستان‌ها و بخش‌ها را از هم جدا می‌کنند تا با یکدیگر برخورد نکنند، و پس‌زمینه‌های پررنگ نکات کلیدی و دعوت به عمل را برجسته می‌کنند. طراحی احمد صابر، متن را با حاشیه های ضخیم و قرمز پررنگ در مرکز خبرنامه تقسیم می کند و باعث می شود که بلوک های متن کمتر احساس شود.

طرح های خبرنامه مقدماتی

هنگامی که یک مشترک جدید برای لیست ایمیل ثبت نام می کند، اولین خبرنامه ای که معمولا دریافت می کند یک ایمیل خوش آمدگویی است. این ایمیل همیشه سبز برای هر کاربر جدید ارسال می شود و آنها را با شخص یا برند پشت خبرنامه ای که قرار است شروع به دریافت آن کنند معرفی می کند. این نوع خبرنامه می تواند برای شروع کارها کاملاً شخصی باشد و همچنین انتظارات را برای خبرنامه های آینده تعیین می کند.

MailDesigner با طراحی خود که تصاویر فرستنده را درست در کنار پیام تبریک قرار می دهد، فوراً بر گیرنده های خبرنامه تأثیر می گذارد. این خبرنامه معمولی همراه با سلام و مقدمه در خط اول، آشنایی سریع با خوانندگان را ایجاد می کند.

خبرنامه های تبلیغاتی

در ادامه بخوانید  سایت شرکتی یا فروشگاهی

یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که برندها از خبرنامه‌ها استفاده می‌کنند این است که لیست ایمیل‌های خود را در مورد تبلیغات فعلی اعلام کنند. گاهی اوقات، تنها راه برای ورود به تبلیغات، کلیک کردن روی پیوند در ایمیل است. با این نوع خبرنامه، طرحی که بر کد تبلیغاتی یا پیوند به صفحه فروش تاکید دارد بسیار مهم است.

اگرچه این نوع خبرنامه ها محصولات و خدمات جدید را تبلیغ می کنند، اما کاملاً تبلیغاتی نیستند. این تفاوت بین یک خبرنامه حاوی اطلاعات تبلیغاتی و یک ایمیل بازاریابی است. استودیو MAK بخشی را شامل آخرین پست وبلاگ Organic Market در یک خبرنامه تبلیغاتی می‌کند تا اطلاعات را با تبلیغات ترکیب کند. این فقط یک انتخاب پست وبلاگ تصادفی نیست، بلکه مستقیماً با کد تبلیغاتی فعلی مرتبط است و خوانندگان را تشویق می کند تا از این تبلیغات استفاده کنند.

توجه داشته باشید که برندها چگونه خبرنامه های خود را متفاوت طراحی می کنند، حتی زمانی که خبرنامه ها برای یک هدف هستند. Mohyminul در طراحی خود برای Lakeshore Photography & Video، به طور خاص مجموعه ای از عکس ها را انتخاب کرد که تکنیک های مختلف عکاسی را به نمایش می گذارد. در طراحی MailDesigner برای سطح D، متن بسیار بیشتری وجود دارد. به طور خاص، متنی وجود دارد که بر خلاف طراحی Mohyminul که مهارت‌ها و تجربه عکاس را ارتقا می‌دهد، تبلیغ می‌کند که چه کسی در نمایشگاه صحبت می‌کند و نمایشگاه کجا خواهد بود.

خبرنامه ها را به نمایش بگذارید

یکی دیگر از روش های رایج استفاده برندها از خبرنامه این است که آخرین محتوای خود را به نمایش بگذارند. این می تواند فقط یک پست/ویدئو وبلاگ یا لیستی از قطعات مختلف محتوایی باشد که یک موضوع را به اشتراک می گذارند. اغلب، یک پاراگراف مقدمه و در برخی موارد، یک پاراگراف پایانی نیز وجود دارد.

این خبرنامه‌ها صرفاً برای تبلیغ محتوا، به هر دلیلی – برای سرگرم کردن خوانندگان، اطلاع‌رسانی به خوانندگان، تشویق خوانندگان به لایک کردن و مشترک شدن کانال فرستنده یا سایر پلتفرم‌ها و غیره هستند.

طراحی jsae برای ۵۰ ایالت آبی، خلاصه ای از همه چیزهایی را که مشترکین می خواهند بدانند، مانند آخرین اخبار مربوط به قوانین خاص و نامزدها، ارائه می دهد. در طراحی، هر بخش از اطلاعات فضای خاص خود را برای درخشش دارد، بدون اینکه هیچ داستان یا بخش خاصی بر دیگران سایه افکنده باشد.

خبرنامه های جشن

خبرنامه های این دسته نسبت به سایر دسته ها تبلیغاتی کمتری دارند – اما این بدان معنا نیست که آنها نقش مهمی در ایجاد و حفظ روابط ندارند. این خبرنامه ها ممکن است در روزهای تعطیل، در روز تولد مشترکین یا زمانی که شرکت به نقاط عطف هیجان انگیز می رسد منتشر شود.

اگر خبرنامه معمولی شما یک طنز هفتگی است، این خبرنامه ویژه تعطیلات آن است. برخی نسخه‌های پرزرق و برق خبرنامه‌های معمولی هستند در حالی که برخی دیگر کوتاه و شیرین هستند و برای خوانندگان خود تعطیلات خوشی را آرزو می‌کنند.

روکی در طراحی خود برای Epitec، تبریک را کوتاه، شیرین و دقیق با یک تبریک تعطیلات گرم نگه می دارد. خطوط آسمان متصل دالاس و دیترویت در پایین نشان می دهد که تعطیلات چگونه عزیزان را دور هم جمع می کند، مهم نیست که آنها از نظر فیزیکی چقدر از هم فاصله دارند.

برای یک خبرنامه بهتر آماده اید؟

طراحی خبرنامه موثر مانند طراحی وب سایت، نه تنها عالی به نظر می رسد، بلکه نتیجه می دهد. هنگامی که یک خبرنامه عالی داشتید، به احتمال زیاد آن را بارها و بارها تغییر می دهید تا نرخ باز و کلیک خود را بهبود ببخشید. کار با طراح که اهداف و نیازهای شما را درک می‌کند، می‌تواند روند تغییرات را بسیار روان‌تر و آسان‌تر کند، نه اینکه به تخصص طراحی خود اضافه کند. اکنون به پلتفرم ما نگاهی بیندازید تا طراح خبرنامه ای را بیابید که می تواند برند شما را از «علامت گذاری به عنوان خوانده شده» به «مورد دلخواه» برساند.

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *