سایت ساز یا طراح وب: بهترین راه برای داشتن وب سایت چیست؟

سایت ساز یا طراح وب: بهترین راه برای داشتن وب سایت چیست؟

ما در دنیای آنلاین زندگی می کنیم که در آن داشتن یک وب سایت عالی به یکی از اجزای ضروری یک تجارت موفق تبدیل شده است. یک سایت با طراحی بد احتمالاً افرادی را دارد که قبل از اینکه حتی به چیزی که شما می فروشید نگاهی بیندازند، روی “x” در سمت چپ بالای صفحه کلیک می کنند. اما بهترین راه برای به دست آوردن یک وب سایت چیست: سایت ساز یا طراح وب؟

بیایید بهترین راه‌های دریافت یک وب‌سایت را با هم مقایسه کنیم.

آیا باید از یک سازنده وب سایت DIY استفاده کنید یا باید یک طراح وب استخدام کنید؟ مزایا و معایبی برای هر دو وجود داره. در اینجا، ما تفاوت های بین این دو را بررسی می کنیم تا بتوانید کشف کنید که کدام یک برای شما بهترین است.

web-design-contact

قبل از شروع: نیازهای خود را تعیین کنید

روش های مختلف برای ایجاد یک وب سایت

سایت ساز چیست؟

طراح وب چیست؟

محلول ترکیبی

سازنده وب سایت در مقابل طراح وب – کدام یک برای شما مناسب است؟

دلایل انتخاب سازنده وب سایت

دلایل استخدام طراح وب

دلایل استفاده از محلول هیبریدی

بر اساس نیازهای منحصر به فرد خود تصمیم بگیرید

 

قبل از شروع: نیازهای خود را تعیین کنید

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا سازنده یا طراح وب سایت برای شما مناسب است، باید نیازهای خود را تعیین کنید و مشخص کنید که انتظار دارید وب سایت شما چه کاری برای شما انجام دهد. تمام صفحات مختلف و عملکردی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید را در نظر بگیرید.

آیا می خواهید مشتریان بتوانند چیزی بخرند؟ سپس به یک سیستم فروشگاهی نیاز خواهید داشت. آیا می خواهید به طور منظم محتوا ایجاد کنید؟ سپس به قابلیت وبلاگ نویسی نیاز خواهید داشت. آیا می خواهید افراد یک فرم را پر کنند یا یک نمایه کاربری ایجاد کنند؟ یا فقط برای کسب اطلاعات از وب سایت شما بازدید می کنند؟

سوال مهم دیگری که باید از خود بپرسید این است: آیا با داشتن یک وب سایت عمومی تر مشکلی ندارید یا چیزی منحصر به فرد تر و سفارشی تر می خواهید؟

بسته به نیازهای عملکردی خود، می توانید بفهمید که چگونه وب سایت خود را راه اندازی کنید و با چه کسانی باید کار کنید. این همچنین بر هزینه و مدت زمان ایجاد وب سایت شما تأثیر می گذارد. هنگامی که ایده خوبی در مورد آنچه که نیاز دارید و انتظار دارید وب سایت شما انجام دهد را به دست آوردید، می توانید گزینه های خود را برای راه اندازی وب سایت خود در نظر بگیرید.

 

روش های مختلف برای ایجاد یک وب سایت

بنابراین، چه راه هایی برای ایجاد یک وب سایت وجود دارد؟

راه حل قالب: از یک سازنده وب سایت DIY استفاده کنید

راه حل سفارشی: یک طراح وب آزاد یا آژانس طراحی وب استخدام کنید

راه حل ترکیبی: استخدام یک طراح برای سفارشی کردن یک الگو

رایج‌ترین راه‌ها استفاده از یک سازنده وب‌سایت مبتنی بر قالب یا همکاری با یک طراح وب برای ایجاد یک وب‌سایت سفارشی است – چه با استخدام یک طراح وب آزاد یا با همکاری با یک شرکت یا آژانس طراحی وب. گزینه سوم استفاده از ترکیب سازنده وب سایت و طراح وب برای یک راه حل ترکیبی است.

بیایید نگاهی دقیق تر به هر یک از این گزینه ها بیندازیم:

 

سایت ساز چیست؟

سازنده وب سایت یک ابزار DIY است که به کاربر این امکان را می دهد تا با استفاده از قالب های از پیش ساخته شده، وب سایتی را بدون نیاز به طراحی یا نوشتن کد، بسازد. سازندگان وب سایت انواع قالب های طراحی مختلف را ارائه می دهند که از بین آنها می توانید انتخاب کنید. سازندگان برتر دارای چندین گزینه هستند، بنابراین یافتن موردی که با نیازهای شما مطابقت دارد دشوار نیست. از آنجا می توانید ویجت ها و عناصر طراحی را به سایت خود اضافه کنید تا قالب را سفارشی کنید.

تعدادی سازنده وب سایت در آنجا وجود دارد و رقابت شدید است. تعدادی از محبوب ترین های موجود امروزه عبارتند از:

  • Squarespace
  • Wix
  • Weebly
  • Jimdo
  • Shopify
  • Simvoly

اینها تنها تعدادی از بسیاری از سازندگان وب سایت هستند که در اختیار شما قرار دارند. هر کدام تخصص و مجموعه ای از قالب ها را برای انتخاب دارند.

سازندگان وب سایت به صورت پلتفرم های آنلاین و آفلاین در دسترس هستند. تفاوت بین این دو ساده است – سازنده وب‌سایت آفلاین برنامه‌ای است که به شما امکان می‌دهد وب‌سایت خود را از طریق یک پلتفرم دانلود شده در رایانه خود بسازید (در مقابل انجام همه کارها از طریق مرورگر خود). هنگامی که عناصر طراحی سایت خود را ساختید، می توانید فایل ها را از رایانه خود در یک میزبان وب آپلود کنید و محصول نهایی را به صورت آنلاین منتشر کنید. TemplateToaster یکی از متداول ترین سازندگان آفلاین است.

سازندگان وب‌سایت آنلاین، پلتفرم‌هایی هستند که به صورت آنلاین کار می‌کنند .با استفاده از این پلتفرم‌های آنلاین، می‌توانید وب‌سایت خود را کاملاً آنلاین و بدون اتصال به اینترنت و مرورگر بسازید.

برخی از سازندگان وب سایت نیز راه حل هایی را برای مشاغلی ارائه می دهند که می خواهند وب سایت خود را فراتر از آنچه که قالب آنها اجازه می دهد سفارشی کنند. این همان چیزی است که ما آن را “راه حل ترکیبی” می نامیم – در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد.

طراح وب چیست؟

طراح وب، طراح گرافیکی است که می تواند وب سایت شما را به طور کامل از ابتدا طراحی کند. با سازنده وب سایت شما باید با پارامترهای قالب های مجموعه ای که ارائه می شود کار کنید، در حالی که یک طراح وب سایت شما را از روی بوم خالی می سازد.

می توانید مستقیماً با یک طراح وب آزاد کار کنید که طراحی وب شما را برای شما ایجاد می کند. یا می توانید یک آژانس یا شرکت طراحی وب را استخدام کنید که دارای یک تیم کامل از طراحان وب، توسعه دهندگان و بازاریابان است که می توانند همه چیز را برای شما انجام دهند – از مرحله مفهومی تا وب سایت نهایی.

در ادامه بخوانید  شخصی سازی در تجارت الکترونیک: مناسب سازی مناسب برای هر کاربر

 

طراح وب در مقابل توسعه دهنده وب

مطمئن شوید که طراحان وب و توسعه دهندگان وب را با هم قاطی نکنید. یک برنامه نویس کنترل تبدیل طراحی وب شما به یک پلتفرم کارآمد را در دست دارد، در حالی که یک طراح تماماً در مورد زیبایی شناسی است – سایت شما چگونه خواهد بود. طراحان وب طرحی را برای وب سایت شما ایجاد می کنند که سپس باید ساخته شود. اینجاست که توسعه دهندگان وب وارد می شوند. آنها وب سایت می سازند. آنها جادوگران فناوری هستند که کدنویسی را درک می کنند و می توانند یک طراحی وب را به یک وب سایت واقعی و کاربردی تبدیل کنند.

طراح وب آزاد در مقابل آژانس طراحی وب سایت

در حالی که یک طراح وب آزاد فردی است که طراحی شما را ایجاد می کند، آژانس ها یا شرکت های طراحی وب معمولا تیمی از افراد دارند که در جنبه های مختلف پروژه تخصص دارند، مانند داشتن یک طراح وب اختصاصی، طراح UI یا UX و توسعه دهنده وب به عنوان بخشی از آن. از تیم برخی از طراحان وب آزاد نیز در زمینه UI و UX و حتی توسعه وب با تجربه هستند، بنابراین می توانند خدمات اضافی را در کنار طراحی شما ارائه دهند.

اینکه کدام گزینه برای شما مناسب است به نیازهای شما، پیچیدگی و دامنه پروژه و انتظارات و بودجه شما بستگی دارد. اگر می خواهید با یک طراح وب حرفه ای برای ایجاد یک طراحی وب سفارشی کار کنید، هر دو گزینه های عالی هستند.

راه حل ترکیبی

اگر می خواهید ظاهری سفارشی داشته باشید، اما نمی خواهید روی توسعه کاملا سفارشی سرمایه گذاری کنید، خوش شانس هستید! می توان با یک راه حل قالب خارج از جعبه شروع کرد و آن را با الگوی منحصر به فرد خود سفارشی کرد.

یکی از محبوب ترین گزینه ها برای این کار ساخت یک وب سایت در وردپرس است. در حالی که وردپرس به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی شروع به کار کرد، به محبوب ترین CMS در کل اینترنت تبدیل شده است (تقریباً ۳۰٪ از همه سایت ها را تامین می کند). هزاران و هزاران الگو وجود دارد، اما همچنین می‌توان الگوی خود را برای یک راه‌حل ترکیبی ایجاد کرد.

بنابراین، می‌توانید یک طراح پوسته وردپرس را برای ایجاد یک وب‌سایت زیبا، منحصربه‌فرد و با برند استخدام کنید و از وردپرس برای تقویت عملکرد پایگاه داده پشتیبان استفاده کنید.

توجه داشته باشید که در هر یک از این موارد، طرح هنوز باید به کد ترجمه شود، بنابراین مطمئن شوید که از طراح شما می‌پرسد که آیا می‌تواند این کار را انجام دهد یا بدانید که باید یک توسعه‌دهنده استخدام کنید.

 

سازنده وب سایت در مقابل طراح وب – کدام یک برای شما مناسب است؟

آیا استخدام یک طراح وب انتخاب مناسبی برای شماست؟ یا باید از یک سایت ساز استفاده کنید؟ در نهایت پاسخ به این سوال به موقعیت، نیازها، بودجه، چارچوب زمانی و عوامل مختلف دیگر بستگی دارد. بیایید برخی از مزایای هر دو را بررسی کنیم.

دلایل انتخاب سازنده وب سایت

دلایل خوبی برای انتخاب یک سازنده وب سایت وجود دارد. این احتمالا ساده ترین، سریع ترین و ارزان ترین راه برای راه اندازی وب سایت شما است. در اینجا برخی از مزایای برتر رفتن به مسیر سازنده – همراه با برخی از معایب که باید در نظر داشته باشید، آورده شده است.

ارزش

مزایای مختلفی برای استفاده از سازنده وب سایت وجود دارد، اما واضح ترین مزیت آن هزینه است. با سازندگان وب‌سایت مانند Wix یا Squarespace، یک وب‌سایت تمیز، مدرن و بدون آگهی می‌تواند با قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به زمانی که از یک آژانس استفاده می‌کنید یا یک طراحی وب سفارشی دریافت می‌کنید، متعلق به شما باشد.

به عنوان مثال، Squarespace طرح کسب و کار خود را با پهنای باند و فضای ذخیره‌سازی نامحدود، سایت بهینه‌سازی شده برای موبایل، معیارهای وب‌سایت، دامنه سفارشی رایگان و پشتیبانی ۲۴/۷ مشتری با قیمت ۲۶ دلار در ماه (یا کمتر در صورت پرداخت سالانه) ارائه می‌دهد. اگر کسب‌وکار جدیدی هستید که به دنبال این هستید که در صنعت خود جای پایی داشته باشید و تأثیر بگذارید، شکست دادن این اعداد دشوار است.

قیمت یک طراح وب با کیفیت بسیار بالاتر است، اما باید در نظر داشته باشید که یک طراح یک وب سایت سفارشی را کاملاً از ابتدا ایجاد می کند تا متناسب با نیازهای شما باشد. شما می توانید خلاصه ای کامل از تفاوت هزینه بین استخدام یک طراح در مقابل انتخاب مسیر سازنده DIY را در این مقاله در مورد هزینه طراحی وب سایت شما چقدر باید بیابید.

 

عامل DIY

یکی دیگر از مزایای استفاده از سازنده وب سایت این است که می توانید این فرآیند را خودتان در عرض چند ساعت انجام دهید. سازنده وب سایت این امکان را برای شما فراهم می کند که بدون نیاز به کدنویسی به هر شکل، شکل و فرمی، سایت خود را جمع آوری کنید. اما به خاطر داشته باشید که هنوز باید کمی زمان و تلاش برای تنظیم همه چیز صرف کنید. وقتی مسیر DIY را طی می‌کنید، ممکن است کمی آزمون و خطا طول بکشد تا سایت شما آنطور که می‌خواهید به نظر برسد.

بدون نیاز به تجربه طراحی

برای استفاده از سازنده وب سایت نیازی به تجربه قبلی ندارید. به لطف قالب های از پیش طراحی شده، می توانید یک الگوی جذاب انتخاب کنید و بدون نیاز به مهارت طراحی، یک وب سایت بصری دلپذیر ایجاد کنید. نکته منفی این است که سایت شما ممکن است شبیه بسیاری از سایت های دیگر باشد. در حالی که می‌توانید چیزهای خاصی مانند لوگو، رنگ‌ها و تصاویر خود را سفارشی کنید، محدودیتی برای مواردی که می‌توانید خودتان سفارشی کنید وجود دارد.

پشتیبانی فنی ساخته شده است

سازندگان وب سایت پلتفرم های حرفه ای هستند که برای آسان کردن کارها تا حد امکان طراحی شده اند. اگر با هر چیزی مشکل دارید، افراد پشتیبان آماده هستند تا شما را از طریق هر مشکلی راهنمایی کنند. اگر مشکلی در سایت شما وجود داشته باشد، می توانید از طریق چت، ایمیل یا تلفن به کمک برسید.

راحتی در استفاده

سازندگان وب سایت برای افراد عادی طراحی شده اند تا سایت های ساده بسازند. آنها یک رابط کاربری آسان را در اختیار شما قرار می دهند و نیازی نیست که برای ساختن وب سایت خود متخصص باشید، اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد تا به نحوه عملکرد همه چیز عادت کنید.

دلایل استخدام طراح وب

هر کسب و کاری که به دنبال تأثیرگذاری است باید بتواند وب سایتی را ارائه دهد که به همان اندازه خود کسب و کار تأثیرگذار باشد. یک وب سایت ضعیف ارائه دهید تا رقابت شما را در گرد و غبار خود رها کند.

کار با یک طراح وب به معنای کار با یک انسان واقعی است – نه یک ابزار. این به این معنی است که شما امتیاز لمس انسانی و توجه دقیق به جزئیات و همچنین یک نتیجه سفارشی را خواهید داشت که هیچ کس دیگری ندارد. این یک عامل از دست رفته توسط سازنده است و می تواند تفاوت بین یک وب سایت خوب و یک وب سایت باورنکردنی باشد. یک طراح با کمک به شما در دستیابی به چیزهایی که سازنده قادر به انجام آنها نیست، “اووم” اضافی را به پروژه های شما می آورد. بیایید مزایای استخدام یک طراح وب با تجربه را بررسی کنیم.

در ادامه بخوانید  UX چیست؟ و چرا مهم است؟

یک طراح می تواند به شما در ایجاد (و حفظ) یک هویت برند ثابت کمک کند

استخدام یک طراح وب ارزان نیست، اما اگر بودجه لازم برای انجام آن را دارید، بهترین راه برای ایجاد یک وب سایت سفارشی است. استخدام یک طراح وب نیز می تواند به شما در حفظ هویت برند ثابت کمک کند.

از کارت ویزیت گرفته تا لوگوی شرکت و وب سایت شما، هویت یک برند ثابت به معنای حفظ منحصر به فرد بودن کسب و کار شما از طریق هر عنصر برند شماست. در حالی که یک سازنده وب به شما قالب های طراحی ارائه می دهد که سایر مشاغل نیز می توانند از آنها استفاده کنند، یک طراح وب می تواند یک سایت کاملا منحصر به فرد برای شما و برند شما ایجاد کند.

یک طراح می تواند شما را از رقبا متمایز کند

وب سایت ها اینجا، آنجا و همه جا هستند. یک سازنده وب سایت یک وب سایت بسیار جذاب در اختیار شما قرار می دهد، اما آن سایت ممکن است شبیه بسیاری از سایت های دیگر باشد.

یک طراح وب با شما همکاری می کند تا سایتی را ایجاد کند که کاملا منحصر به شما و کسب و کار شما باشد.

مهم نیست که می خواهید سایت شما چه شکلی باشد، یک طراح وب می تواند آن را محقق کند.

 

توجه به جزئیات

یک طراح می تواند آخرین کارهایی را که وب سایت را واقعاً متعلق به شما می کند، اعمال کند. خواه فونت طراحی شده با دست باشد، چیدمان خاصی از عناصر در صفحه اصلی شما، یا نمادهای مصور سفارشی – یک طراح می تواند انواع ترفندهای منحصر به فرد را انجام دهد تا وب سایت دقیق رویاهای شما را به شما ارائه دهد.

اما به خاطر داشته باشید، استخدام یک طراح برای ایجاد سایت شما به این معنی است که یک شبه حضور آنلاین خود را به دست نخواهید آورد. کار خوب زمان می برد!

همکاری

هنگامی که یک رابطه کاری محکم با یک طراح قابل اعتماد ایجاد کردید، او برای هر تغییر یا ترفندی که ممکن است در این مسیر بخواهید به سراغ شما خواهد آمد.

ایجاد یک رابطه حرفه ای مداوم با یک طراح به این معنی است که آن شخص درک عمیقی از برند شما خواهد داشت و می تواند در کنار رشد یا تغییر کسب و کار شما، آن را مطابق با آن تنظیم کند.

امکانات نامحدود

وب سایتی که از طریق سازنده ایجاد می شود محدودیت های خود را خواهد داشت. اگر به دنبال ساخت گسترده تری برای وب سایت خود هستید، یک طراح می تواند این محدودیت ها را پشت سر بگذارد و راه حل های طراحی سفارشی را به شما ارائه دهد.

شاید شما یک کسب و کار پیچیده دارید که توضیح آن بدون گرافیک مناسب دشوار است یا شاید بخواهید ویژگی های مختلف را تجسم کنید یا به یک چیدمان کاملا منحصر به فرد نیاز دارید؟ یک طراح شما را تحت پوشش قرار داده است. طراح شما می تواند به شما بگوید که چه ویژگی هایی را می توان به طور واقع بینانه ساخت و راه حل هایی برای نیازهای خاص شما پیدا کند. اما به خاطر داشته باشید که شما به یک توسعه دهنده وب (یا یک طراح که توسعه دهنده وب نیز باشد) نیاز دارید تا طراحی وب خود را به واقعیت تبدیل کند.

دلایل استفاده از راه حل هیبریدی

اگر به چیزی در این بین نیاز دارید، گزینه ترکیبی ممکن است راه حلی باشد که به دنبال آن هستید. این ویژگی های سازنده وب و طراحان وب را برای بهترین هر دو جهان ترکیب می کند. با یک الگو شروع کنید و با یک طراح کار کنید تا آن را سفارشی کنید تا متناسب با برند شما و نیازهای شما باشد.

این گزینه به شما امکان می دهد عملکرد پیشرفته ای را که با پلتفرم هایی مانند Squarespace، WordPress یا Shopify تعبیه شده است داشته باشید و از هزینه کمتری بهره مند شوید، اما همچنان با استخدام یک طراح، یک طرح سفارشی منحصر به فرد و با نام تجاری دریافت خواهید کرد. این بدان معنی است که شما هنوز هم ممکن است مجبور به استخدام یک طراح وب و توسعه دهنده وب باشید که منجر به هزینه های اضافی می شود. اما نتیجه نهایی شما بسیار منحصر به فردتر و با برند خواهد بود.

بر اساس نیازهای منحصر به فرد خود تصمیم بگیرید

موقعیت های مختلف ممکن است راه های مختلفی را برای ایجاد سایت شما نیاز داشته باشد. به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما جوان است و به دنبال یک وب سایت مبتدی هستید، استخدام یک طراح ممکن است بودجه را کمی بیش از حد کاهش دهد. در این مورد سازنده یک راه سریع و مقرون به صرفه برای قرار دادن یک وب سایت زیبا است. اگر تصمیم دارید با یک سازنده همراه شوید، در هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد-فقط مطمئن شوید که یکی را انتخاب کنید که دارای الگوهایی باشد که با نام تجاری شما همسو باشد.

اگر بودجه کافی دارید یا مدتی در این زمینه بوده اید و به دنبال ارتقای بازی وب سایت خود به سطح بعدی هستید، احتمالاً کار با یک طراح حرکت درستی است.

رفتن با یک طراح وب (چه به صورت آزاد یا از طریق یک آژانس یا شرکت طراحی وب) منجر به یک سایت بسیار منحصر به فرد و توانایی ساخت ویژگی های سفارشی می شود که هیچ کس دیگری ندارد. در حالی که این هزینه برای شما بیشتر خواهد بود، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت خواهید کرد.

یا اگر به دنبال چیزی در این بین هستید، از یک راه حل ترکیبی استفاده کنید و به یک طراح وب اجازه دهید یک وب سایت مبتنی بر قالب را برای شما سفارشی کند.

مهم نیست که چه تصمیمی می گیرید، به یاد داشته باشید که جوانب مثبت و منفی همه گزینه های مختلف را بسنجید تا راه حل مناسبی برای خود پیدا کنید.

 

برای ایجاد وب سایت جدید خود آماده اید؟

تصمیم گیری بین یک سازنده وب و یک طراح وب آسان نیست. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که در مورد هر دو گزینه بهتر مطلع شوید و شما را در مسیر انتخاب بهترین انتخاب برای شما و کسب و کارتان قرار دهید.

وب‌سایت‌ها مانند آسمان‌خراش‌ها هستند، بلندترین و خوش‌طراحی‌ترین آنها بالاتر از بقیه قرار می‌گیرند. بنابراین جسارت داشته باشید و در هر مسیری که تصمیم دارید انتخاب کنید خلاق باشید.

 

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *