صفحه فرود چیست؟ و چرا به یکی نیاز دارم؟

صفحه فرود چیست؟ و چرا به یکی نیاز دارم؟

شما هواپیمایی هستید که در اینترنت با سرعت سرسام آور پرواز می کنید. ناگهان تبلیغی توجه شما را جلب می کند – این یک وبینار رایگان برای مهارت جدیدی است که در شش ماه گذشته کاملاً قصد یادگیری آن را داشتید! روی آن کلیک می‌کنید و بلافاصله فرود می‌آیید. شما در حال پیمایش یک صفحه جدید به پایین هستید، در مورد هر چیزی که وبینار پوشش می دهد مطالعه می کنید و در نهایت، در پایین صفحه به یک دکمه روشن بزرگ نگاه می کنید. برای رزرو جایگاه خود در وبینار روی آن کلیک کنید. شما در هیچ صفحه ای نیستید. شما در یک صفحه فرود هستید اما، صفحه فرود چیست؟

دقیقاً همان چیزی که از نام آن پیداست، جایی است که ترافیک اینترنت در آن جا می افتد. اگر یک وب سایت یک شهر باشد، صفحه فرود آن فرودگاهی است که پروازهای ورودی با زمین برخورد می کنند و مسافران خود را خارج می کنند. و درست مانند افرادی که اولین برداشت خود را از یک شهر در حالی که به سمت خروجی فرودگاه می‌روند، دریافت می‌کنند، بازدیدکنندگان نیز در لحظه ورود به صفحه فرود شما، از شما، برند شما و چیزی که ارائه می‌دهید، برداشت می‌کنند.

و به همین دلیل است که صفحه فرود شما باید روی نقطه باشد. اینجا جایی است که توجه خوانندگان را به خود جلب می کنید و آنها را به انجام آنچه می خواهید انجام می دهید. یک صفحه فرود موثر نه تنها تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه پیشنهاد می کند، بازدیدکنندگان را به یک مکان خاص راهنمایی می کند، آنها را متقاعد می کند که “ثبت نام کنند”، “خرید” یا “اشتراک شوند”.

در این راهنما، نکات و نکات مربوط به صفحات فرود را توضیح می‌دهیم: چه هستند، چگونه استفاده می‌شوند و مهمتر از آن، چگونه می‌توان آنها را مؤثر کرد.

web-design-contact

صفحه فرود چیست؟

صفحه فرود یک صفحه وب است که بر بازاریابی یک محصول یا خدمات خاص متمرکز شده است یا در غیر این صورت بیننده را وادار می کند تا بر اساس یک “تماس برای اقدام” عمل کند. اغلب، سفر یک فرد به یک صفحه فرود زمانی شروع می شود که یک فانوس دریایی جذاب مانند یک تبلیغ رسانه های اجتماعی یا یک لینک در یک ایمیل را ببیند. وقتی روی آن کلیک می کنند، به صفحه فرود منتقل می شوند.

یک صفحه فرود با یک صفحه اصلی یا یک صفحه اسپلش یکسان نیست. صفحه فرود بیش از حد متمرکز است، بهینه شده است تا بینندگان را وادار به انجام یک اقدام خاص کند—تمام متن، تصاویر و پیمایش مستقیماً با هر نتیجه ای که صفحه ایجاد می کند مرتبط است. هر عنصر برای پیشرفت منطقی طراحی شده است که بازدید کننده را به سمت دکمه ای برای کلیک کردن یا یک فیلد فرم برای پر کردن هدایت می کند.

صفحات فرود برای ایجاد تبدیل وجود دارد. و در این مورد شفاف هستند. وقتی در صفحه فرود هستید، دقیقاً می‌دانید که چه چیزی به شما پیشنهاد می‌شود و از لحظه‌ای که بارگیری آن تمام می‌شود، از شما خواسته می‌شود که انجام دهید.

در مقابل، یک صفحه اصلی بیشتر شبیه فهرست مطالب یک وب سایت است، مرکز ناوبری اصلی آن که به شما نگاهی سریع به محتوای سایت می دهد. اگر از طریق موتور جستجو یا نمایه رسانه های اجتماعی به آنجا رسیدید، معمولاً جایی است که فرود می آیید. برخلاف صفحات فرود، صفحات اصلی یک هدف متمرکز ندارند. آنها بازتر هستند و تمام گزینه های خود را به بازدیدکننده می دهند تا بتوانند به هر کجا که می خواهند بروند.

صفحه splash دروازه ای است که بازدیدکنندگان از آن عبور می کنند تا به صفحه اصلی وب سایت برسند. در بسیاری از موارد، یک صفحه splash بازدیدکنندگان را قبل از ورود به صفحه اصلی تأیید می کند، برای مثال، وب سایت یک کارخانه آبجوسازی ممکن است یک صفحه splash داشته باشد که از بازدیدکنندگان می خواهد تاریخ تولد خود را وارد کنند. یا ممکن است یک صفحه اسپلش به بازدیدکنندگان درباره پیشنهاد یا تبلیغی بگوید که می‌توانند از آن استفاده کنند و گاهی اوقات از آنها می‌خواهد آدرس ایمیل خود را برای دریافت آن به اشتراک بگذارند.

اگرچه مشابه است، تفاوت اصلی بین صفحات splash و صفحات فرود این است که صفحات splash همیشه با وب سایت اصلی مرتبط هستند، در حالی که صفحات فرود می توانند به تنهایی وجود داشته باشند.

 

آناتومی صفحه فرود

هر صفحه فرود منحصر به فرد است، اما صفحات موفق معمولاً عناصر کلیدی یکسانی دارند. هر یک از این عناصر در سوق دادن خواننده به سمت اقدام خاصی نقش دارند.

عنوان

عنوان شما جلب توجه شماست. این علاقه خواننده را برمی انگیزد و ایده اسکرول کردن به پایین را غیرقابل مقاومت می کند. اینجا جایی است که بازدیدکنندگان برای اولین بار با پیشنهاد فروش منحصر به فرد شما (USP) یا آنچه شما به آنها پیشنهاد می کنید ملاقات می کنند که نمی توانند در جای دیگری به دست آورند. حتی اگر یک سرویس مشترک ارائه می‌دهید، USP شما می‌تواند قیمت پایین شما یا امتیاز/ویژگی دیگری باشد که فقط توسط شما ارائه می‌شود.

 

عنوان فرعی

در زیر عنوان، زیر عنوان خود را دارید. این ادامه‌ی تیتر است که جزئیات را اضافه می‌کند و/یا بیشتر خواننده را متقاعد می‌کند که به تعامل با متن ادامه دهد. عنوان فرعی برای قرار دادن تمام اطلاعات ضروری در مورد شما که در تیتر یک برش نبود ایده آل است.

 

نسخه پشتیبان

نسخه پشتیبان با توضیح بیشتر پیشنهاد شما، عنوان فرعی شما را دنبال می کند. در مورد شرکت شما بحث می کند، اینکه چرا در کاری که انجام می دهید عالی هستید و چگونه خواننده از انجام اقداماتی که تجویز می کنید سود می برد. در اینجا، دقیقاً توضیح می‌دهید که خواننده می‌تواند انتظار داشته باشد که با قبول پیشنهاد شما چه چیزی به دست آورد.

در نسخه پشتیبان، شما همچنین فوریت را ایجاد می کنید. به خوانندگان بگویید که این پیشنهاد چقدر ادامه دارد و اگر اکنون اقدام نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد. شاید آنها باید تمام هزینه را بپردازند، شاید فرصت را به طور کامل از دست بدهند. نکته این است که به آن‌ها دلیلی بدهید که همین الان روی آن جذب سرنخ کلیک کنند – نه بعد، نه فردا، اکنون.

در ادامه بخوانید  38 ایده خیره کننده طراحی وب که باعث می شود مردم کلیک کنند

 

تصاویر

با برخی از تصاویر با کیفیت بالا به خوانندگان خود نشان دهید که چه چیزی می توانند داشته باشند. بسته به پیشنهاد خود، می توانید از تصاویر اقلام برای فروش یا عکس هایی در مورد اینکه شرکت شما چگونه زندگی مردم را بهبود می بخشد استفاده کنید.

تصاویر را ارزان نکنید صفحه فرود شما مکانی برای عکس های عمومی نیست. مطمئن شوید که آب نبات چشمی دارید که بر ارزش پیشنهاد شما تأکید می کند.

 

فواید

اینجا جایی است که شما واقعاً پیشنهاد خود را “فروش” می کنید. غالباً، مزایا در لیست‌های گلوله‌ای برای اسکن‌پذیری وجود دارند، زیرا این کار باعث می‌شود خوانندگان به راحتی به آن‌ها نگاه کنند و آن‌ها را دریافت کنند.

مزایا ممکن است بخشی از نسخه پشتیبان صفحه فرود شما باشد یا بخشی از آن باشد. هدف آنها این است که به سرعت توضیح دهند که چرا پیشنهاد شما بسیار عالی است.

 

اعتماد سازان

Trust-builders تصاویر و متن هایی هستند که در صفحه فرود خود قرار می دهید تا خواننده به شما اعتماد کند. اغلب این موارد مستلزم توصیفات خریداران قبلی یا لوگوهای مشتریان معروف (معروف به اثبات اجتماعی)، و همچنین آماری در مورد موفقیت شما یا رضایت مشتریان شما است. همچنین می‌توانید نشان‌هایی را که اعتبار شما را نشان می‌دهند، مانند اثبات یک سیستم تسویه‌حساب ایمن اضافه کنید.

 

جذب سرب

در نهایت، اینجا جایی است که بازدیدکنندگان شما تبدیل می‌شوند – یا نمی‌کنند. جذب سرنخ شما اقدامی است که می خواهید آنها انجام دهند، اوج کار سخت صفحه فرود شما. این می‌تواند یک فرم درست در صفحه‌ای باشد که در آن خوانندگان اطلاعات را به اشتراک می‌گذارند یا می‌تواند دکمه‌ای باشد که آنها را به صفحه دیگری می‌برد و اطلاعاتی را که در جستجوی آن هستید به شما می‌دهد.

هر کدام که باشد، باید بزرگ، پررنگ، واضح و از نظر بصری جذاب باشد—هدف کل صفحه فرود هدایت خوانندگان به اینجاست. یک ترفند متداول این است که از رنگ متضاد استفاده کنید تا توجه را به جذب سرب خود جلب کنید.

گرفتن سرنخ همچنین باید فراخوان‌های واضحی برای اقدام (یعنی «اکنون ثبت‌نام کنید») در نزدیکی خود داشته باشد تا افراد را تشویق کند تا از طریق قدرت پیشنهاد، درگیر گرفتن سرنخ باشند. می‌توانید با گفتن صریح به خواننده خود آنچه را که می‌خواهید انجام دهند، تبدیل‌ها را بهبود ببخشید، فقط مراقب باشید که سخت‌گیرانه به نظر نرسید.

به خاطر داشته باشید که یک صفحه فرود برای موثر بودن لازم نیست همه این عناصر را در این ترتیب خاص داشته باشد. برخی از صفحات فرود دارای فرم جذب سرنخ در پایین هستند، برخی دیگر آن را در سمت راست صفحه دارند. برخی از صفحات فرود دارای متن های زیادی هستند که پیشنهاد را توضیح می دهند، در حالی که برخی دیگر آن را از طریق یک ویدیو توضیح می دهند.

احتمالاً برای یافتن ترتیبی که برای شما مناسب تر است، چند تلاش لازم است. با آزمایش دو طرح به طور همزمان و نگاهی به عملکرد بهتر، این موضوع را سریعتر تشخیص دهید. ابزارهایی مانند Google Analytics می توانند در این مورد کمک کنند.

 

چرا صفحات فرود اهمیت دارند

طبق سایت truelist.co، خوانندگان قبل از اینکه تصمیم بگیرند به خواندن ادامه دهند یا X خارج شوند، حدود هشت ثانیه را در صفحه فرود صرف می کنند. تنها حدود ۵۰ درصد از صفحات فرود برای دستگاه های تلفن همراه بهینه شده اند و هدف قرار دادن یک صفحه به درستی می تواند تبدیل ها را تا ۳۰۰ درصد افزایش دهد. یک ثانیه تأخیر بارگیری می تواند تبدیل ها را تا هفت درصد کاهش دهد.

اگر مطمئن نیستید که این عبارات چه معنایی دارند، در عرض یک دقیقه آنها را برای شما تعریف خواهیم کرد. اما ابتدا به چند آمار صفحه فرود دیگر نگاهی بیندازید:

میانگین نرخ تبدیل صفحه فرود در تمام صنایع ۲.۳۵ درصد است

از بین تمام بازدیدکنندگانی که تیتر یک صفحه را می‌خوانند، ۹۰ درصد آن را نیز دعوت به عمل می‌خوانند

ویدیوها در صفحات فرود می توانند تبدیل ها را تا ۸۶ درصد بهبود بخشند

نرخ تبدیل صفحه فرود بسته به صنعت متفاوت است، بنابراین حتماً در مورد میانگین نرخ مورد نظر خود تحقیق کنید تا اهداف واقع بینانه تعیین کنید.

همانطور که می بینید، صفحات فرود بخش مهمی از بازاریابی آنلاین هستند. آنها شما را قادر می سازند اطلاعات ارزشمندی در مورد مشتریان بالقوه خود به دست آورید و اغلب آنها نقاط عطف کلیدی در قیف فروش شما هستند. اجازه دهید به سرعت چند مفهوم مهم را برای درک زمانی که در حال توسعه یک استراتژی بازاریابی آنلاین هستید تعریف کنیم:

قیف فروش. قیف فروش مجموعه ای از مراحل است که برای تبدیل افرادی که به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند به افرادی که واقعاً محصول یا خدمات شما را خریداری می کنند طراحی شده است. این اصطلاح از بازنمایی های تصویری این فرآیند می آید: یک استخر وسیع را تصور کنید، مانند همه افرادی که پست های برند شما را در اینستاگرام می بینند. این بالای قیف است، افرادی که از برند شما آگاه هستند. در این استخر، گروه کوچکتری از افراد – فالوورهای برند شما در اینستاگرام – به برند شما علاقه مند هستند. آنها یک قدم پایین تر از قیف هستند، یک قدم به خرید از شما نزدیک تر هستند. در آن گروه، گروه کوچکتری وجود دارد که تصمیم گرفته اند از شما خرید کنند. و از بین این افراد، حتی گروه کوچکتری از مردم وجود دارند که واقعاً از شما خرید می کنند – باریک ترین بخش قیف شما.

در این سناریو، ممکن است پستی ایجاد کنید که فرصت دسترسی به راه‌اندازی بعدی خود را قبل از راه‌اندازی رسمی ارائه می‌دهد. فالوورهای علاقه مند روی پیوند موجود در پست کلیک می کنند و به صفحه فرودی می رسند که می توانند با دادن آدرس ایمیل خود به شما دسترسی پیدا کنند. صفحه فرود او در آستانه بین علاقه مند و اختصاصی قرار می گیرد و بازدیدکنندگان را به خریدار شدن نزدیکتر می کند.

منجر می شود. سرنخ ها افرادی هستند که به برند شما علاقه نشان داده اند و احتمالاً تبدیل به آنها می شوند. با استفاده از مثال قیف فروش ما، آنها افرادی هستند که آدرس ایمیل خود را در صفحه فرود به اشتراک گذاشته اند. به عبارت دیگر، سرنخ ها افرادی هستند که انتخاب کرده اند با برند شما درگیر شوند و ابراز داشته اند که مایل به ادامه رابطه با شما هستند.

در ادامه بخوانید  عملگرهای مناسب : راهنمای ناوبری عالی وب سایت

تولید سرب تولید سرنخ تمام تلاشی است که برای پرورش سرنخ‌ها انجام می‌دهید، مانند ارسال پست در رسانه‌های اجتماعی، اجرای تبلیغات، ایجاد صفحات فرود و به طور کلی ایجاد آگاهی از برند. این قسمت بالای قیف فروش شماست، وسیع ترین قسمتی که برند خود را به دنیا معرفی می کنید.

تبدیل ها زمانی که کاربر اقدامی را که شما می خواهید انجام دهد، «تبدیل» می کند. در یک صفحه فرود، یک تبدیل، کلیک کردن روی یک دکمه یا اشتراک‌گذاری یک آدرس ایمیل است. در صفحه فروش، تبدیل یک خرید است. بسته به اهداف شما، تبدیل ها نیز می تواند کلیک کردن روی یک تبلیغ برای رسیدن به صفحه فرود یا دنبال کردن صفحه شما در رسانه های اجتماعی باشد.

سئو. بهینه سازی موتور جستجو (SEO) دسته ای از استراتژی ها است که به صفحه فرود شما (یا هر نوع صفحه) کمک می کند تا در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد. استراتژی های سئو شامل:

 

استفاده از کلمات کلیدی با رتبه بالا در عنوان، ابرداده، هدر و کپی

از جمله محتوای با کیفیت در صفحه شما

اضافه کردن تصاویر و ویدیوها به صفحه شما

اطمینان از بارگیری سریع صفحه شما

فراخوانی برای اقدام. فراخوان به اقدام، قطعه‌ای از نسخه‌ای است که مستقیماً به خواننده می‌گوید که اقدام خاصی را انجام دهد. اکنون تماس بگیرید، بیشتر بخوانید، اینجا را کلیک کنید—اینها همه عباراتی هستند که به عنوان فراخوان برای اقدام استفاده می شوند. فراخوان ها برای اقدام بخش مهمی از هر صفحه فرود هستند و بهترین روش استفاده از آنها در چندین نقطه است، مانند درست زیر مزایا، بلافاصله پس از نسخه پشتیبانی و روی دکمه خوانندگان کلیک کنید تا اطلاعات خود را ارسال کنند. در واقع صفحه فرود به عنوان یک کل یک فراخوان برای اقدام است.

 

چه چیزی یک صفحه فرود خوب را می سازد؟

یک صفحه فرود خوب جایی برای سوالات خوانندگان باقی نمی گذارد. همه چیزهایی را که باید بدانند به آن‌ها می‌گوید، بنابراین احساس می‌کنند کلیک کردن روی دکمه گرفتن سرنخ یک انتخاب عالی است.

با در نظر گرفتن این موضوع، باید به دقت تحقیق کنید که مخاطبان هدف شما دقیقاً دنبال چه کسانی هستند و به چه چیزی پاسخ می دهند. به شخصیت ایده‌آل مشتری که ایجاد کرده‌اید رجوع کنید و تصور کنید هنگام نوشتن کپی صفحه فرود مستقیماً با این شخص صحبت می‌کنید.

صرف نظر از شخصیت مشتری شما، مشخص شده است که برخی از انتخاب‌های طراحی و کپی برای صفحات فرود کار می‌کنند. این شامل:

 

سرفصل های واضح و جذاب (که شامل کلمات کلیدی می شود!)

صفحه آرایی نامرتب

فرم های کوتاه و ساده

تماس‌های واضح و مکرر برای اقدام

 

یک صفحه فرود مؤثر همچنین مشخص می کند که شرکت شما برای بازدیدکنندگانی که قبلاً با نام تجاری شما آشنا نیستند چه کاری انجام می دهد. باز هم، یک صفحه فرود یک رفع سردرگمی است – اگر راهی وجود دارد که خواننده بتواند به انتهای صفحه فرود شما برسد و همچنان در مورد اینکه شما کی هستید، چه چیزی ارائه می‌دهید و چرا پیشنهاد شگفت‌انگیز است، سؤالاتی داشته باشد، باید برای روشن شدن این نکات، کپی را دوباره کار کنید.

به صفحات فرود برندهای دیگر مانند برند شما نگاهی بیندازید. می‌توانید با ثبت‌نام در خبرنامه‌های آن‌ها، دنبال کردن آن‌ها در رسانه‌های اجتماعی یا به سادگی نام برند + صفحات فرود آنها را در گوگل بیابید. از مواردی که بیشتر دوست دارید کپی کنید تا از آنها الهام بگیرید و تحلیل کنید که چرا خوب کار می کنند. این مجموعه به عنوان فایل swipe شناخته می شود.

چه چیزی یک صفحه فرود بد را ایجاد می کند؟

درست مانند کپی های چشم نواز و فراخوان های مستقیم، صفحات فرود عالی را ایجاد می کنند، کپی های جذاب و پیشنهادات غیرفعال صفحات فرود بدی را ایجاد می کنند. در اینجا موارد دیگری وجود دارد که می تواند به صفحه فرود آسیب برساند:

 

طراحی درهم و برهم

تصاویر بی ربط

هیچ تصویری وجود ندارد

سئو ضعیف

فراخوان‌های اقدام نامشخص

سرعت بارگذاری پایین

برای موبایل بهینه نیست

از سال ۲۰۲۰، حدود نیمی از ترافیک وب جهان از طریق دستگاه های تلفن همراه است. این بدان معناست که حدود نیمی از مخاطبان شما – احتمالاً بیشتر، بسته به جایگاه و برند شما – با شما در تلفن های خود درگیر هستند. مطمئن شوید که طراح شما صفحه را برای صفحه نمایش های موبایل و دسکتاپ بهینه کرده است.

در همان مکالمه، مطمئن شوید که تصاویر و ویدیوهای شما به اندازه کافی کوچک فشرده شده اند تا سرعت بارگذاری شما را کاهش ندهند. سرعت بارگذاری روی سئو تاثیر می گذارد، همانطور که تصاویری که به درستی برچسب گذاری نشده اند.

 

من یک صفحه فرود دارم… حالا چی؟

یک صفحه فرود چیزی نیست که شما در یک استراتژی بازاریابی قرار دهید. این بخشی جدایی ناپذیر از کمپین بازاریابی شما از روی تخته طراحی است. همانطور که استراتژی های بازاریابی را توسعه می دهید، به این فکر کنید که صفحات فرود در کجا قرار می گیرند. اگر به این استراتژی‌ها مانند قیف فکر می‌کنید، به این فکر کنید که صفحه فرود در کجای قیف می‌تواند بیشتر کمک کند.

اگر به دنبال اضافه کردن مشترکین به لیست ایمیل خود هستید، پیوندی به صفحه فرود اضافه کنید که به خوانندگان می‌گوید «برای اطلاعات عالی بیشتر مشترک شوند» در پایین هر یک از پست‌های وبلاگ شما. به طور مشابه، اگر چیزی را به دنبال کنندگان خود ارائه می دهید، مانند یک کتاب الکترونیکی یا فایل های PDF ارزشمند، ممکن است یک پست رسانه اجتماعی ایجاد کنید که به صفحه فرود پیوند می خورد، جایی که آنها می توانند کتاب الکترونیکی یا PDF را دریافت کنند.

 

با یک صفحه فرود عالی، ترافیک بیشتری را به خانه هدایت کنید

وقتی محصولی را می فروشید، مخاطب ایجاد می کنید، به دنبال مشتری می گردید یا محتوای عالی ارائه می دهید، یک صفحه فرود با طراحی خوب اختیاری نیست. اینترنت پر از هزاران نفر است که دوست دارند با نام تجاری شما درگیر شوند، بنابراین شما باید مسیر روشنی را به آنها بدهید تا به شما دسترسی پیدا کنند. صفحه فرود یک مسیر مستقیم به شما و یک مسیر مستقیم برای تبدیل برای شما است.

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *